Keresés

Részletes keresés

pajaci Creative Commons License 2016.03.29 0 0 68031

Nekem olyan egyszerű cucc kellene, amire vezetékes érzékelők köthetők, és küld egy sms-t ha riasztás van (mobilról mobilra).

Ötlet?

bcslaci Creative Commons License 2016.03.29 0 0 68030

Most olvastam végi rendesen mit is szeretnél :D 

 

Én ezt használnám: http://www.seasoft.hu/ipari/ipari-atjelzo/mobilrep-1.php

 

A riasztó pedig lehet bármilyen.

Előzmény: bcslaci (68027)
Jahno Creative Commons License 2016.03.29 -1 0 68029

Ja, csak olcsó tablet nem nagyon bírja, hogy napi 24 órásban tápon lógjon. Arra herélnék valami aktív hangszórót is, csak gondoltam lesz valami egyszerűbb egybites megoldás. Tévedtem :-D Ráadásul vagyok olyan szerencsétlen, hogy pont akkor konyuljon le valami, amikor szükségem lenne rá.

 

IPmodul még nem is lenne olyan szörnyű árban, csak majd a körítés és a szopószorzó. Lehet el kell matekoznom saját megoldáson, ha tobább erőltetem a hülyeséget.

Előzmény: bcslaci (68027)
Jahno Creative Commons License 2016.03.29 0 0 68028

Gyurcsók megmondaná, de itt szerintem már mindenki látott olyan gányolást, hogy a vezetékkeresőnek nagyjából elhiszi.

Előzmény: -malibu- (68025)
bcslaci Creative Commons License 2016.03.29 0 0 68027

A paradox SP széria IP150 modullal tudja az IP alapú kommunikációt okos telefonra, tabletra. Kapsz egy virtuális kezelőegységet azon keresztül mindent meg tudsz csinálni mintha ott lennél az objektumban. Tud e-mailt küldeni a nem nagyon fontos eseményekről, riasztás esetén a telefonon futó alkalmazás rezeg és/vagy hangot ad, látod mi riasztott. 

 

Előzmény: Jahno (68023)
Jahno Creative Commons License 2016.03.29 0 0 68026

Googlét ismerem köszi, de az adott szavakra teljesen más opciók szoktak előkerülni. Majd akkor írj, ha van konkrétumod ezen felül. És nem véletlenül mondatam, hogy ismerem a mobiltelefonos megoldásokat, de ha éppen 6ezer kilométerrel odébb egy jó luvnya seggéről szívom a kokaint, akkor lehet nem fog érdekelni a mobil csipogása.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (68016)
-malibu- Creative Commons License 2016.03.29 0 0 68025

Üdv!

 

Lenne egy gyors kérdésem. 13 ker. panelben szeretnék az előszobában lévő biztosítékládás falrész túlsó(szobai) oldalára fúrni 4 lyukat. Kb a kerettől 4-5 centire.

Az a kérdés, hogy vajon mehet-e ott vezeték, vagy a ládától oldalra mennek egyenesen? Gyári bekötés van az egész lakásban.

Gyorsan lefotóztam telóval. Kb a jelölt helyeken fúrnék a fal másik oldalán.

 

Köszönöm!

Jahno Creative Commons License 2016.03.29 0 0 68024

Van egy gyenge tippem, hogy ha rákérdezek mi lenne a válasz, miért megy előbb tönkre a 4-es, mint a 7es, de mégsem értem. Főleg mert akku minőségétől függően 2-5-X év, még így is nehéz összehasonlítani, hogy mit bír, ha ugyanakkorák.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (68018)
Jahno Creative Commons License 2016.03.29 0 0 68023

Nincs központom. Volt, de mivel az IP kérdéskörnél leragadtam, fel sem csavaroztam a falra (mondjuk hülye voltam, mert pár sörért odaadtam haveroknak, de legyen egy jó napjuk :-P). Nekem igazából mindegy is lenne, sőőőt, legoocsóbb legegybitesebb elég, ha 2 PIRt rá lehet lógatni akkor már boldog vagyok, ha 2 tasztatúrát, akkor meg cigánykereket vetek.

Előzmény: bcslaci (68021)
bcslaci Creative Commons License 2016.03.29 0 0 68022

Biztos nagy a tapasztalatod a riasztókkal kapcsolatban, gondolom már sokat szereltél (megvan hozzá a rendőrségi engedélyed, felelősségbiztosításod is) vagy elméleti szakember vagy és úgy osztod az észt.

Mondjuk szakember nem lehetsz, mert olyan boltokat reklámozol, ahol magára kicsit is adó telepítő nem vásárol.

Szirénába 4 Ah

 

pl. egy sziréna dokumentációjából: "A készülék működtetéséhez legalább egy 12 V; 4,0 Ah, legfeljebb egy 12 V; 7,0 Ah akkumulátor szükséges. Az eszköz nyugalmi áramfelvétele mindössze 25 mA."

Mért is megy tönkre hamarabb egy 4-es akku egy 7-esnél? Erre dobj valami fizikai magyarázatot, de ne valami mekkes idióta körmondatot aminek se eleje se vége nem lesz.

 

 

 

 

Előzmény: Mekk Elek ezermester (68020)
bcslaci Creative Commons License 2016.03.29 0 0 68021

Milyen központ? 

Előzmény: Jahno (68012)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2016.03.29 0 0 68020

"Vagyis nem, a Tacskó, Bulldog, Gyula kategóriás riasztók valóban nem tudnak akkuhibát küldeni. "

 

Vannak olyan riasztóközpontok, amelyeknek nincs semmiféle kommunikátora, még telefonvonalas sem. Ezek egy részének nincs státus állapotra programozható PGM kimenete (vagy van, de már foglalt más célra). Távfelügyeleti célra egy ilyen központról csak a riasztást lehet továbbítani (PGM kimenet híján még nyitás/zárást sem). A legtöbb távfelügyeleti adó méri/küldi a tápfeszültségét is, de ebből csak áramszünet idején lehet az akku állapotára következtetni, ez viszont sok esetben semmit sem ér, mert az aksi már annyira döglött, hogy az áramszünet pillanatában maga a távfelügyeleti kommunikáció is összeomlik.

Előzmény: bcslaci (68008)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2016.03.29 0 0 68019

"hülyeség"

 

Ezek voltak a szakmai érvek?

:)

Előzmény: bcslaci (68006)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2016.03.29 0 0 68018

"Szirénába 4Ah,"

 

A szirénák többségében 7Ah-s aksinak van hely kialakítva. Aki ennél kisebbet tesz bele, annál a sziréna évekkel előbb válik használhatatlanná az szar akku miatt (ha a tulaj elsumákolja az akkucserét).

Persze a 4 Ah-s akku egy ezressel olcsóbb, egyes riasztószerelők szeretik azt az egy ezrest is inkább zsebre tenni ;)

Előzmény: bcslaci (68007)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2016.03.29 0 0 68017

Egyébként valószínűleg mindegyik távfelügyeleti szolgálattal lehet kötni "csak értesítés" szerződést, tehát hogy riasztás esetén nem kérsz kivonulást, csak hívjanak fel telefonon.

Ez egyrészt többnyire sokkal kevesebbe kerül havonta, mint a "kivonulós" szerződés, másrészt helyettesítheti a távoli szirénát :)

Előzmény: Mekk Elek ezermester (68016)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2016.03.29 0 0 68016

"Riasztásnak kellene átmenni TCP/IP-n"

 

Vannak olyan riasztóközpontok, amelyekhez lehet venni TCP/IP kiegészítő modult (ami közvetlenül a központ adatbuszára csatlakozik)

és vannak olyan IP kommunikátorok is, amelyek telefonvonalat emulálnak a riasztóközpontok felé és az onnan vett adatokat átteszik az internetre (akár GSM/GPRS-en is).

Még valamire oda kell figyelni: nagyon sok TCP/IP kommunikátor csak az ismertebb távfelügyeleti vevőközpontok kommunikációs formátumait ismeri, tehát ha valami mást vársz tőle, akkor vásárlás előtt jól nézd meg a szolgáltatásait.

 

Létezik olyan is, amelyik nem csak adatokat nyer ki, hanem ellenkező irányban is dolgozik, akár ki is lehet kapcsolni a riasztót az internet felől (ami szerintem elég veszélyes játék).

 

"és a szirénának kellene lenni a világ másik végén"

 

Talán nem muszáj oda sziréna, talán elég az is, ha pl a tulaj mobiltelefonja jelezné a bajt - bárhol is van a világon. Ehhez a cucchoz (egyes dsc központokra köthető) pl létezik mobilos kliens program, ami talán csipog riasztáskor.

 

Itt (is) nézelődhetsz:

https://www.google.hu/#q=riaszt%C3%B3+kommunik%C3%A1tor+tcp%2Fip

http://delton.hu/termekek.php?nev=2&lei=2&kerszo=tcp

Előzmény: Jahno (68012)
cucu Creative Commons License 2016.03.29 0 0 68015

Amikor majd sor kerül rá, ugyan azt a kapacitásút és méretűt fogom venni, mint ami most benne van.

Kivéve, ha azóta annyit fejlődött a világ, hogy fele akkorában is megkapom azt a kapacitást...

Előzmény: Jahno (68010)
Jahno Creative Commons License 2016.03.29 0 0 68014

Ezt mind ismerem, csak saját esetemben nem vagyok előbbre.

Előzmény: C20NE (68013)
C20NE Creative Commons License 2016.03.29 0 0 68013

Riasztásról kapok SMS-t és fel is hív a központ. Ha szükséges és a szomszéd/családtag/kiszállós ellenőrzött mindent le tudom állítani a riasztást mobilról, hogy ne vinnyogjon. Folyamatosan küldi, melyik zóna aktív a riasztás alatt. Ha mozog akkor van bent valaki , ha csak egy zóna bebillent és nincs több zónáról jelzés akkor csak azt a PIR-t kell ellenőrizni. Ahol nagy a hőingás és/vagy necces a környezet oda úgyis mikrohullámmal kombinált PIR-t tettem nem volt még hamis riasztásom.

Előzmény: Jahno (68012)
Jahno Creative Commons License 2016.03.29 0 0 68012

Nekem nem matatni kell, abban nincs újdonság. Riasztásnak kellene átmenni TCP/IP-n. Ahol az objektum van, ott akad internet és a szirénának kellene lenni a világ másik végén, ha valami történne. DLink most csinált hasonlót, de nem tiszta a működése és csak a saját cuccaival működik. Úgy viszont kicsit drága lenne és központnak tasztatúrának inkább valami megszokottat lőnék.

Előzmény: C20NE (68011)
C20NE Creative Commons License 2016.03.29 0 0 68011

Én raktam egy TCP/IP-RS232 gateway-t a riasztóra és onnan tudom matatni ha kell. Riasztási események, akkufelügyelet, áramszünet, ki mikor ért haza....stb. Nekem elég egyelőre. TELL GSM Ultimate egy Wireless kiegészítéssel. Én szeretem, megoldja az extra dolgokat is mint a meleg víz keringetése, világítás felkapcsolása....stb.

Előzmény: Jahno (68004)
Jahno Creative Commons License 2016.03.29 0 0 68010

Erre írtam, hogy viszonylag kicsi rá az esély, de nézze meg, mert előfordult mikor ismerős ismerőséhez kirongyoltam a 7Ah-s akkuval és nem fért bele a dobozba. Nálam elfogy, csak inkább ne vegyen feleslegesen. boltot, tanácsot kapott, nagy baj már nem lehet.

Előzmény: bcslaci (68007)
Jahno Creative Commons License 2016.03.28 0 0 68009

Meg a mindenféle kínai szirszarok, csak ezeket eddig én sem nem vettem a "riasztó" kategóriába. Gondoltam valami régi vackot csak tud, ami olyan, bár ezer éves is tudja. Legalábbis jó 20 éve találkoztam ilyesmivel, volt Electronics Line és kb. kifújt, aztán ahhoz is hozzá tudtákl toldani a kommunikátort. Igaz eleinte csak az infrák döglöttek, végül a központ is :-D

Előzmény: bcslaci (68008)
bcslaci Creative Commons License 2016.03.28 0 0 68008

Vagyis nem, a Tacskó, Bulldog, Gyula kategóriás riasztók valóban nem tudnak akkuhibát küldeni. 

Előzmény: bcslaci (68006)
bcslaci Creative Commons License 2016.03.28 0 0 68007
Előzmény: cucu (67997)
bcslaci Creative Commons License 2016.03.28 0 0 68006

hülyeség

Előzmény: Mekk Elek ezermester (67999)
Törölt nick Creative Commons License 2016.03.28 0 0 68005

Mekkentek én is közvetve a témához, ezeket a zselés akkukat próbálta már valaki labor-táppal regenerálni?

 

A kocsi akkut lemerítettem egy bekapcsolva felejtett lámpával, 2,5V-ra, 16V alatt nem vett fel töltőáramot, azzal elindítottam, majd egy visszahajlás után, rajtahagytam 16V-on, 1,5A áramkorláttal egy napig. (Gondoltam, kárt már nem teszek benne :-)))

Jobb lett, mint előtte, ennek 3 hónapja.

Jahno Creative Commons License 2016.03.28 0 0 68004

Pffff, annyit riasztóztatok, hogy nekiláttam IP alapú központot vagy szirénát keresni, de mivel idehaza nem értik, külföldi megfogalmazását nem tudom, Kínában is szegényesek a leírások, így ismét elhalasztom egy időre :-D

Jahno Creative Commons License 2016.03.28 0 0 68003

Általában a riasztóboltokban legdrágább a kábel és az akku.

 

Mellékesen 7ezer soros árlista, de ilyesmi akkujuk pont nincs :-)

Előzmény: Mekk Elek ezermester (67994)
Jahno Creative Commons License 2016.03.28 0 0 68002

Na, erről majd megkérdezem az okosabbat, mert eddigi munkásságod alapján csak gyanítom, hogy lehet megint zöldeket beszélsz. Az, hogy én nem láttam még ilyet, az nem jelent semmit :-)

 

Mondjuk a 3. heccből fizetős riasztás után azért elmatekozna a júzer, hogy mégis lehetne vele valamit kezdeni.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (67999)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!