Keresés

Részletes keresés

sexmachinehead Creative Commons License 2001.04.23 0 0 9816
Hali!
Melyiket?A suliban nincs, az tuti:( csak kendo, de az nem nekem valo. A varosiakban, meg foleg karate, judo, meg taichi van. Egyszer leneztem taichi-re, de nem volt edzo, meg szar idopontban ugyhogy hanyagoltam.
szal ez van.
Hopp es most ra is jottem, hol lattam a multkor azt a konyvet!!!!
Holnap lehet meg is veszem, mert mar asszem zarva az a bolt. Meg veszek botot aztan estenkent majd utom a gyanutlan biciklistakat:)))
Udv, smh
Előzmény: Rorimack (9815)
Rorimack Creative Commons License 2001.04.23 0 0 9815
Haliho!

Ez valoszinuleg csak osztondijasokra vonatkozik, a tobbiek szerintem csak alapszinten ismerkednek meg vele. (ami ikkyut, vagy shodant jelent)

Es ne feledd, naluk egyetemi ora az edzes.. ugy konnyu... ;)

Bot, naginata: a helyi taiikukant mar probaltad? (De komolyan...)

R.

Előzmény: sexmachinehead (9814)
sexmachinehead Creative Commons License 2001.04.23 0 0 9814
Hali!

Ezt most hallom eloszor, hogy ha az egyiket akarod, akkor a masikat is kell. Neha meg a sajat edzeseim szamat is sokallom(persze csak ha rossz passzban vagyok:))), nemhogy meg egy masikat is tudjak csinalni.

Naginata, az kiraly, csak erre fele nem igazan tudok senkit aki tanitana.

Persze nekem hosszu bot is megfelelne, de hat az sincs sajnos.
A multkor talaltam eegy jo kis hosszubot konyvet valahol, egy csomo jo keppel, meg minden aztan eszembe jutott, hogy akkor - ha lo nincs a kutya is jo- alapon megveszem aztan onkepzem onmagam. Persze, hogy azota nem talalom a konyvet. Aztan meg a cimere sem emlexem, szal megrendelni sem tudom:((

Bandi-T

MEG!!!!

udv, smh

Előzmény: Rorimack (9812)
Sumo Creative Commons License 2001.04.23 0 0 9813
hat apam:)) ez vadallat:)
Előzmény: ControlDenied (9811)
Rorimack Creative Commons License 2001.04.23 0 0 9812
Haliho!

Igazad van, csak mar megint onzo voltam...
Pedig egy honapja emg en is egyutt edzettem az ottani shorinjisekkel ;) Karatejoztunk ;)

Szoval ha aikidozni akrasz, akkor kell judoznod is, ha meg naginatazni, ahozz a kendo... ;)

R.

Előzmény: sexmachinehead (9789)
ControlDenied Creative Commons License 2001.04.23 0 0 9811
Ez oltari jo!! :))
Előzmény: Bandi-T (9806)
leha Creative Commons License 2001.04.22 0 0 9810
ez kiváló volt(többet ért egy vásárban kapott pofonnál), de hol a fight No.1 és No.2??
Előzmény: Bandi-T (9806)
Gemini Creative Commons License 2001.04.21 0 0 9809
Kedves Mindenki, de főleg Wazull, DLala,

Nem tudom, milyen időjárási frontok tették, de teljesen megdöbbentem azon, hogy ilyen értékes tagoknak, akik hozzászólását MINDIG érdemes elolvasni, még ha nem is ért egyet vele az ember néha, eszükbe jut ITTHAGYNI ezt a fórumot, ezt a kedves cyber-bandát!!!

Szerintem az évszakváltás miatti idegfeszültség, meg a hirtelen lehűlés, esetleg a napfolttevékenység okozta, úgy, hogy azt ajánlom, vegyetek be egy nyugtatót vagy egy pofa sört, és nyugodjatok le. (Töményet nem ajánlok, lelkiismeretem tiltja...)

A mielőbbi viszontlátásra a fórumon:

Gemini

Gemini Creative Commons License 2001.04.21 0 0 9808
Kedves Bandi-T,

OFF
Megnéztem a linkelt lapot... kivártam, amig az ISDN vonalamon, dupla sávszélességgel lejött az a pár megabájt, háááát...

az a pálcikaember-harcos, aki azt a több tucat hullát gyártotta, ugyebár Te vagy? :-)))

ON

Üdv:
Gemini

Előzmény: Bandi-T (9806)
vendeg Creative Commons License 2001.04.21 0 0 9807
Ha valaki botot szeretne magának:

A múltkor ballagtam a Praktikerben, és jó kis szerszámnyeleket láttam. Bükkből, teljesen egyenes és sima. Botnak is megfelelt volna, de annak rövid volt. Szerencsére a nyélen rajta volt a gyártó címe is:

Habilitas Kft.
- Komló, 7300
Juhász Gyula u. 2.
tel.: 72-482292

Felhívtam őket, és meglepetésemre igen szívélyesen azt mondták, hogy legyártják számomra az 1 db. botot amit kértem. Megfelelő méretben, a vége nincs kihegyezve, mint a szerszámnyélnek. Postán is elküldik, ha kéritek, de szállítanak a Praktikerbe, és szállításkor is átveketed. Így nincs postaköltség, csak várnod kell rá. Az ára egy 180 cm hosszú botnak 813 Ft. + ÁFA. Amiért, ha tényleg olyan minőségű, mint a szerszámnyeleik, akkor egy szuper kis botot kap az ember a kezébe, egyáltalán nem girbe-gurba. Szóval, ha valakinek ilyenre fáj a foga, vagy edzőterembe akartok vásárolni jó minőségű botot, akkor szívesen ajánlom a fent említett céget.
Ha megkaptam, majd írok, hogy tényleg ugyanolyan jó minőségű lett a bot is, mint amilyen a szerszámnyeleik.

Bandi-T Creative Commons License 2001.04.21 0 0 9806
Ez igazából inkább küzdősport témájú, de talán megbocsájtjátok. :)
Bellatrix Creative Commons License 2001.04.21 0 0 9805
Oké, bocs a kavarásért! Tudtam arcod díszéről, de azt hittem ott voltál a 12 óráson. Most már 4UM is megvan, Helló!
Gedan barai: Hamu jó fej, ő is azt vallja, mint itt sok fórumlakó, hogy lehetőleg minél több stílust meg kell ismerni és tesz is ezért. Saját elmondása szerint tömték a fejét vele, hogy a stílus a nyerő -másik klubban volt még-, aztán egyszer úgy fejberúgták, hogy "három napig pörgött" .
Én nem ismerem a gedan barait, de minthogy az söprés (azt hiszem), a kan sao meg csak a középvonalon van, tényleg feltűnő lehetett a különbség.:)
Előzmény: Fődhözragatt (9803)
4UM Creative Commons License 2001.04.21 0 0 9804
Fődhözragatt:
Látom, most sikerült a <dőlt> valami </dőlt> lezárása! ;-)
(Én meg remélem nem nem szúrtam el. hihi)

"Juhász sifu tartja személyesen"
Muszáj, a hologram technika még.... khm, izé ... Bocsi.

Bellatrix: a 12 óráson engem láttál ha az itteni képről ismertél fel.

Bandi-T: Kivel keversz már? :-)

Fődhözragatt Creative Commons License 2001.04.20 0 0 9803
Bellatrix
"Láttam a fényképet a kirándulásotokról, együtt vizsgáztunk februárban. És a 12 órás edzésen is találkoztunk."
Az OK, hogy együtt vizsgáztunk februárban, de a 12 órás edzésen nem láthattál, mert nem voltam ott. (Méghogy nem lazsálok...:-) Sajnos a legtöbbször szombatonként is dolgozom (ahogyan pl. holnap is), így ez kimaradt. A szolnoki szeminárium szombatja (amikor vizsgáztunk) a ritka kivételek egyike volt. (Peeersze, mert csak a fokozatért csinálom, miközben vizet prédikálok...:-) Én a szakállas pofa vagyok.
Ha már szóba került a szolnoki szeminárium, elmesélek valamit. Előzmény: HM előéletem főleg (de nem kizárólag) karatés. A szemináriumon épp egy olyan figurát gyakoroltunk párban, amiben van egy kan sao. Arra jön Hamu (szolnoki sihing), nézi, nézi, az én kan sao-imat, aztán mexólal: Aha, gedan barai. :-)
Előzmény: Bellatrix (9802)
Bellatrix Creative Commons License 2001.04.20 0 0 9802
Szia Fődhözragadt!
Szolnokon edzem, nekünk is tart Sifu egy-két edzést hetente. Remélem ma is ő lesz. Láttam a fényképet a kirándulásotokról, együtt vizsgáztunk februárban. És a 12 órás edzésen is találkoztunk.

Karternek: tényleg nem a tehetség számít. Az én mozgáskultúrám is kívánnivalókat hagy maga után, legalábbis erre utal a haverok időnkénti derültsége a focimeccseinken. Mikor azonban 27 éves fejjel elkezdtem edzeni rájöttem, hogy valami ilyet akartam csinálni már nagyon régen, de nem tudtam mi hiányzik. Ma nem adnám semmiért. (Vagy csak nagyon kevés dologért)

Előzmény: Fődhözragatt (9800)
Bandi-T Creative Commons License 2001.04.20 0 0 9801
2001. április 29-én nyílt light-contact low-kick versenyt szerveznek Debrecenben. Részletek a Küzdősport topicban.
Fődhözragatt Creative Commons License 2001.04.20 0 0 9800
Hello Bellatrix!
Veled együtt már 4en vagyunk itt TWCK-sok. Melyik klubban edzel? Én Bp.-en, a Hong Kong házban. A hétfői edzéseinket Juhász sifu tartja személyesen.
Előzmény: Bellatrix (9796)
Fődhözragatt Creative Commons License 2001.04.20 0 0 9799
karter
"Én nem akarok elkezdeni karatézni, mert szerintem nincs bennem tehetség az ilyen dolgok iránt."
Nem baj! Bennem sincs ilyen irányú tehetség, mégis csinálom a magam tehetségtelen módján, és nagyon sok örömöm van benne. Nem néz le és nem nevet ki senki amiatt, hogy az átlagosnál ügyetlenebbb vagyok és lassabban fejlődök. Csinálom, ahogy tőlem telik, nem lazsálok, és korábbi önmagamhoz képest igenis fejlődök. És ez a lényeg! Meg az, hogy szellemi élvezetet is okoz, amit és ahogyan tanulok. Hidd el, érdemes! Ha nem találod meg elsőre a kevedre való válfajt, keress tovább, és előbb-utóbb megtalálod. Én is hosszasan kerestem, sokmindent kipróbáltam, mire megtaláltam, és örülük neki, mint majom a farkának.
Előzmény: karter (9790)
Darth Bane Creative Commons License 2001.04.20 0 0 9798
Szia karter!
A karate vagy barmelyik masik kuzdosport szerintem barmilyen korban elkezdheto. Pont ez a szep bennuk. Es raadasul tehetsegesnek semm kell lenned. Mindenkinek maganak kell eldontenie, hogy mit akar elerni. Hozzank regebben jart egy focista - tegyuk hozza, utalom oket - aki kiegeszto sportkent jart hozzank. Ö is megkapta amit akart. Most jar hozzan egy faszi, 47 eves, elvalt, ö is megkapja, amit akar. Ez a jo ebben az egeszben.

Ja, a többiek enyeg kisse ellensegesek voltak veled, bar eloszor en sem nagyon ertettem, hogy mit akarsz. A heréjére meg akasszon kocsit az, aki akar.

DB

Előzmény: karter (9790)
praclee Creative Commons License 2001.04.20 0 0 9797
:))))még egy vingcsunos.
Vigyázzatok fiuk lányok nehogy elszóljátok magatokat mert baj lessz!!

praclí:)

Előzmény: Bellatrix (9796)
Bellatrix Creative Commons License 2001.04.20 0 0 9796
Bizony van még aki olvassa a fórumot, de nem ír. Én pl. előbb próbáltam, próbálom magam végigrágni ezen a közel tízezer hozzászóláson, de a napi termést figyelve esélytelen vagyok.

Nna: Mély tisztelettel üdvözlök mindenkit! Mint többen megállapították már, a fórum évezetes és sokat lehet belőle tanulni. Magam a Gyönyörű Tavasz stílusát tanulom Sifu Juhász Zoltán egyesületében, külön üdvözlet a Wing Chun művelőinek!

Előzmény: bout (9792)
praclee Creative Commons License 2001.04.20 0 0 9795
Ez egy harcművészeti forum.Nem vagyunk fakírok legalább is én nem!:)
Előzmény: karter (9790)
DLala Creative Commons License 2001.04.20 0 0 9794
karter,
Ez így már sokkal világosabb kérdés.
És érdekes is mint téma.
Viszont amivel nyitottál, ez a meg lehet-e titeket vásárolni, ez valahogy nem passzol ide.
Erre gondolták/gondoljuk itt többen, hogy khm, szóval nem volt szerencsésen megfogalmazott belépo. Szeretném ha tisztába tennéd.
Előzmény: karter (9790)
praclee Creative Commons License 2001.04.20 0 0 9793
hiryu
Csak most vetted meg?Nekem már megvan.Szerintem is rossz hogy felemelték az árát.Viszont a Harcművészek meg eltünt.Még nincs meg a decemberi szám.Vagy a januári??
Előzmény: hiryu (9787)
bout Creative Commons License 2001.04.20 0 0 9792
Klub? Végülis igen. A legtöbb topic összegyűjti az adott témában érdeklődő embereket. Mint egy klub. De ez egy olyan klub, ahova nem kell felvételizni és nem is kell tagságit fizetni. Elég, ha érdekel a téma. Azt ugye nehéz kideríteni, hogy hányan olvassák ezt a topic-ot, de biztosan többen vannak, mint akik írnak is.
De vannak, akik művelnek (nem is alacsony szinten) valamilyen harcművészetet és mégsem írnak és vannak olyanok is, akik épp semmit nem gyakorolnak és mégis megosztják a gondolataikat.

SZVSZ ON
A kérdésed tényleg nem vág a topic profiljába. Szerintem ezek a mutatványok nem öncélúak. Nem azért vannak, hogy megmutassák, milyen erősre, ellenállóra lehet edzeni valakinek a heréjét, a torkát, vagy akármelyik testfelületét. Ahogy te is írtad, azt próbálják megmutatni, hogy a szellem milyen mértékben tud uralkodni a test fölött.
De én a szellem uralma alatt nem az intelligenciát, vagy az agyi kapacitást értem. Ez így túlságosan "tudományos", túlságosan leegyszerűsíti a dolgokat, míg ugyanakkor el is bonyolítja őket.
Sajnos számomra ezek a produkciók nem azt a hatást váltják ki, amit mondjuk én szeretnék átadni ebből egy laikusnak. Valahogy azt sugallja az egész, hogy ez nem más, mint bűvészmutatvány, artista produkció és azt tudjuk, hogy ezek mögött mindig valami trükk van és sokkal egyszerűbb a kivitelezésük, mint azt elsőre gondolnánk.
Ez igaz is, meg nem is. A trükk annyi (a bűvészmutatványnál is), hogy nem a tehetség, vagy a kultúrális környezet, vagy a speciális étrend és gyakorlatok segítenek ezekhez a képességekhez, hanem az emberi elszántság, a kitartás és a hit.
Az előbbiek csak nagyban segítenek az utóbbiakat fejleszteni, de nem kizárólagos feltételek.
De amíg az ember ezeket fejleszti, folyamatosan átveszi az uralmat a saját teste fölött. Esetleg végbemennek benne olyan fiziológiai változások, amik hozzásegítik a produkciók végrehajtásához (parázson járás pl.). Vagy felébrednek benne olyan elveszettnek hitt képességek, amikre a normál hétköznapi életben nincs is szüksége és ezért a szervezete "okosan" el is altatta őket.

Azt mondom tehát: ne az intelligenciában és ne az agyban keresd a megoldást, hanem a természetben, a környezetben, az emberben, magadban.
SZVSZ OFF

bout

Előzmény: karter (9790)
praclee Creative Commons License 2001.04.20 0 0 9791
:)
azt nem tudom:))))
Mert még nem volt dolgom ilyen cipővel.Mármint kínai.De karátossal már igen.Szóval képről megeggyezik amit már egyszer láttam.De az nem tom milyen minőségű volt!
Előzmény: Fődhözragatt (9786)
karter Creative Commons License 2001.04.20 0 0 9790
Sziasztok,
nem akarok én semmi különöset, csak úgy kérdezgetek. Most már látom, hogy ez a topik amolyan klubféle, ahol a legtöbben ismerik egymást. Én nem akarok elkezdeni karatézni, mert szerintem nincs bennem tehetség az ilyen dolgok iránt. Viszont érdeklődő vagyok, mert érdekesnek találom a szellem uralmát a test fölött, és állítólag erről szólnak a harcművészetek.
Szóval ha létezik herével kocsielhúzás akkor magyarázzátol el nekem, ha nem túl nagy kérés, azt hogy ez hogy lehetséges. Egyszerűen nem értem, hogy lehet ezt megcsinálni. Még kipróbálni sem merem. És a test lebegése, a levitáció? Képtelenség! Mégis újra és újra hallani róla. Vagy az élveeltemetés! Hogy képes erre az ember? ÉS vajon csak az ember képes rá? Tehát az intelligenciában, az agyben keresendő a megoldás?
Ezek a dolgok érdekelnek, bár már látom hogy nem vág a topik profiljába, azért ha lehet ne dorongoljatok le rögtön.
sexmachinehead Creative Commons License 2001.04.20 0 0 9789
Rorimack!

Ha a Kokusai Budo Daigakura gondolsz, akkor ott van Shorinji Kempo is. Egy honapja voltam veluk kozos edzotaborban. Ket het mulva meg verseny. Mint mindig gondolom most is szereznek jo par aranyermet, mert eleg jok.
Cso, smh

Előzmény: Rorimack (9765)
bout Creative Commons License 2001.04.19 0 0 9788
:-)))))))))))))))))))))
Ez nagyon tetszett! ;-)

bout

Előzmény: praclee (9780)
hiryu Creative Commons License 2001.04.19 0 0 9787
De nada.
És most egy kis más.
Ma megint tanultam újat. Mindig megfogadom, nem veszek több Magyar Budo-t, mer csak felhúzom magam. Nade! Asszem eljutottak mélypontig, azaz üzengetés fizetett hirdetésbe, hogy bikaleütésbe' ki a királyabb csávó.
Előzmény: Wazull (9749)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!