Keresés

Részletes keresés

srac1981 Creative Commons License 2007.03.24 0 0 643

Kedves olvasótömeg! ...

 

Murano:

 

Na most én megmondom őszintén kicsit csalódtam. Igaz hogy mindenfele

ÜVEGCSODÁK . Valami gyönyörűek, de bementünk az üvegmúzeumba. Rolling VENICE carddal az is kicsit olcsóbb. (Rolling Card) . Engem nem ejtett hasra. Ha valaki nem exrtán akarja, kihagyható. Régi kibányászott vagy rájuk hagyott sok100 éves üvegedények. Nem nagy és semmi extra. Az üzletekben meg a nyitott üvegfúvókban sokkal többet és szebbeket láthatsz!

 

Fickó készíti az üvegmacskát

 

 

Magyar oldal: http://www.delga.hu/termek.html

 

Ott sétálgattunk kicsit, de siettünk is hogy elérjük a köv vaporettot így mentünk tovább Buranora.

 

Na ez már inkább érdekes.

 

Mondanom se kell hogy mind a tengerpartra, mind a Murano-Burano tura 9-10 között indultunk el, és szinte sehol senki. Nem telt bele 2 óra már tömeg mindenfelé. No de tovább buranora!

 

BURANO:

 

Valóban csodálatos és varázslatos helyecske. Hálistennek kicsit kiesik a velencei forgatagból, így kevesebb a turista, de mondjuk a sziget is pici. ugyancsak csatornákkal és hajó közlekedéssel, de pici 1-2 max 3 szintes házakkal. SZÍNES FALAKKAL.

http://www.govenice.com/images_itinerario/3giorno/600/burano1.jpg

 

ezt meg én készítettem:

 

 

 

Burano1Burano2

 

 

Nagyon kis kellemes hely. Sok utcai árussal, 3 eurós kávéval :( .

 

Mindenképpen meg kell nézni! Van egy járat ami pont oda megy LN jelzésű és a Fundamento Nouve-ról meg. Először Murano, majd Burano - és vissza.

Ugyanazzal a bérlettel használható mint a többi ACTV-s járat.

 

Szerintem ha csak az LN és 1-es járatot használjátok már az is bőven elég.

 

LN járat: Velencéből (Fundamento Nuove -> Murano -> Burano =>> és vissza)

1-es vaporetto: A Canale Grande-n végig (Piazzale Roma -> Lidoig.)

 

Jaj, nagyon jó út volt!

 

Amúgy akit érdekel a TRAVEL CHANNEL ad egy kellemes kis utifilmet Velencéről. Érdemes előtte/utána megnézni.

 

Link: http://www.travelchannel.co.uk/

 

vagy pont lesz: ÁPRILIS 1. 22.00 ( http://www.port.hu/pls/fi/films.film_page?i_where=1&i_perf_id=4991858&i_film_id=82189&i_city_id=3372&i_county_id=-1 )

 

remélem megtaláljátok! ;o) - vagy port .hu-n a Travel Channel műsorai között!

 

jaj, de szép volt.

JÓ UTAT!

Előzmény: srac1981 (642)
srac1981 Creative Commons License 2007.03.24 0 0 642

Hali!

 

Kicsit mégsztorizok:

 

Márc közepi utunk alkalmából elmentünk Velence di Lido szigetére, Murano, és Burano-ra is.

 

(linkek is!)

 

Venice di LIDO:

 

A helyi vizibusz járattal már 20 perc alatt ki lehet érni Lidora, ha kb a Szt. Márk térről indulsz. Az út oda elég szép. Mindenképpen próbáljatok meg kiülni a vizibusz elejére. Állni nem lehet, de amelyiken lehet elö ülni, nagyon szép a kilátás. Igaz a levegő is jobban vág :)

 

Leszálltunk a hajómegállónál és elindulsz rögtön majdnem egyenesen előre a sziget másik irányába. Az utca neve: Gran viale santa maria elisabetta. Ott egyenesen kijutsz a tengerpartra. Van egy kilátószerű a bejáratnál. Elég magas, azt kell követni.

 

Nem tudom mennyire lehet lemenni nyáron, de március közepén, óriási betűkkel volt kiírva a "FREE BEACH". Lementünk. Kellemes felhőmentes égbolt. Tizenpár fok. A napsütötte helyeken a homok már jó meleg. És olyan látvány... Azt hittem elájulok. Tonna számra szerte széjjel a tenger közvetlen közelében KAGYLÓ! De milyenek. Mindenféle. Kisebb nagyobb, minden.

 

Ilyen sok kagyló szerte széjjel

 

Vagy 4 órán keresztül mászkáltunk a vízben meg a parton, keresgéltünk minden féle szépeket. Pár rákot is láttunk. Nekem (aki még nem volt volt t.parton : nagy élmény volt)

 

 

Rákocska

 

Aztán egy nagyon kellemes kis étteremben ettünk 6-7 euro körüli árért pizzát. Nagyon finom. Frissen készült/sült. Juj de jól laktunk ;o)

 

 

Előzmény: Catella (641)
Catella Creative Commons License 2007.03.22 0 0 641
Bocs, az a fránya "g" lemaradt, de 1963 már helyesbített.
Előzmény: Törölt nick (639)
1963 Creative Commons License 2007.03.22 0 0 640

Szia!

Június 15-ig, így a helyes. Ha oda-vissza veszed a jegyet, akkor június 15-ig vissza is kell jönni. Ha csak oda, akkor június 15-ig kell elrepülni.

Előzmény: Törölt nick (639)
Catella Creative Commons License 2007.03.20 0 0 637

Sky Europe-nál „EGYET FIZET KETTŐT KAP” Akció: Velence

Foglalási időszak: 2007. március 20 - március 25.
Utazási időszak: 2007. június 15.-i

 

vélemény Creative Commons License 2007.03.19 0 0 636
Én január közepén olvastam a helyi újságban, hogy megemelik az árakat- a síma jegyekét és a bérletekét is- a túristák számára. Azt nyilatkozta az illetékes, hogy a különbözetből fogják felújítani a vaporettokat. Kíváncsi vagyok.
srac1981 Creative Commons License 2007.03.19 0 0 635

Bocsi akinek unalmas... ACTV oldalról az árak... kiemeltem lényegeket. :o)

 

Main ACTV fares applicable from 1/02/07



ORDINARY FARES


6,00 € - WATER SERVICES TICKET, 60’

Allows travel on all services (except for those of Alilaguna, Clodia and Fusina) for 60 minutes from stamping, with transport means change allowed in the same direction. Does not include the return journey. Included in the price is the transport of one luggage item of up to 150 cm as the sum of its three dimensions. Can be purchased from the Hellovenezia ticket desks and the authorized resellers.


6,00 € - ON-BOARD WATERBUS TICKET, 60’

If you board without a ticket, you must request one from the "marinaio" (sailor/attendant) at the board platform and before boarding.
Allows travel on all water services (except those of Alilaguna, Clodia and Fusina) for 60 minutes from stamping, with transport means change allowed in the same direction. Does not include the return journey. Included in the price is the transport of one luggage item of up to 150 cm as the sum of its three dimensions.


TOURIST TRAVEL CARDS

The Travel Cards are the most economical solution for people who want to get around Venice and its surroundings on Actv’s land and water services. They allow unlimited travel and can be used on all the services - both waterborne (except those of Alilaguna, Clodia, Fusina) and on land - that provide urban services within the municipality ("Comune") of Venice (land services on the Lido and in Mestre).
Validity can be 12, 24, 36 48 or 72 hours from stamping, depending on the chosen tariff solution. Included in the price is the transport of one luggage item of up to 150 cm as the sum of its three dimensions.
Can be purchased from the Hellovenezia ticket desks and the authorized resellers.
They allow tourist coaches arriving at Venice main island to benefit from the ordinary "ZTL" (Limited Traffic Zone) tariff with ACTV public transport. (information: Hellovenezia call center +39 041 24.24).

  • 13,00 € - 12-HOUR TRAVELCARD
  • 15,00 € - 24-HOUR TRAVELCARD
  • 20,00 € - 36-HOUR TRAVELCARD
  • 25,00 € - 48-HOUR TRAVELCARD
  • 30,00 € - 72-HOUR TRAVELCARD


3-DAY YOUTH CARD

Allows unlimited travel and can be used on all the services - both waterborne (except those of Alilaguna, Clodia, Fusina) and on land - that provide urban services within the municipality ("Comune" of Venice (land services on the Lido and in Mestre). The ticket is valid for 72 hours from stamping. Can be bought by young people aged between 14 and 29 by showing the Rolling Venice Card, on sale at the Hellovenezia ticket desks for € 4.00.

  • 15,00 € - 3-DAY YOUTH CARD


VEHICLE TRANSPORT BY CAR FERRY

The vehicles carried are divided into 10 categories, to which a different rate is applied, also on the basis of the route involved.
The vehicle ferry fares do not include the passage of the vehicle driver, except for those of bicycles and mopeds up to 50 cc.
The tariff for bicycle plus owner is € 6.50 while, for rider plus moped 50 cc it is € 7.00.
Residents on the islands of Pellestrina and Lido are entitled to buy passes valid for 10 (or 40) single journeys, to be used within 12 (or 24) months.



CARTAVENEZIA CARD FARE

CARTAVENEZIA

The personal card CARTAVENEZIA is issued to all those requesting it from the dedicated Hellovenezia desks.
It is valid for 3 years and is renewable on expiry.
It allows holders to buy waterborne tickets at reduced rates. The card is personal and non-transferable. It must be shown on request by the conductors and the ticket sales personnel.

Costs of the Card 40,00 € for those resident outside the Veneto region; 8,00 € for residents of the Veneto region and for those who, although not residents, study or work within the Venice municipal area (Comune). Free for residents of the municipality of Venice
Costs of renewal 5,00 €   Free for residents of the municipality of Venice
For information: Hellovenezia Call Center (+39) 041 24.24.


1,00 € - SINGLE FARE WATERBORNE SERVICES

Allows travel on all water services (except those of Alilaguna, Clodia and Fusina) for 60 minutes from stamping, with transport means change allowed in the same direction. Does not include the return journey. Can be purchased from the Hellovenezia ticket desks and the authorized resellers.


1,50 € - TICKET FOR LAND+WATER

The ticket allows travel along a mixed route (land and water). It is valid for 90 minutes from stamping but is not valid for return journeys, not even if made during time of its validity. Interchange is allowed. Can be purchased from the Hellovenezia ticket desks and the authorized resellers.


9,00 € - 10-JOURNEY DISCOUNT BOOKLET, WATER SERVICES;
13,00 € - 10-JOURNEY DISCOUNT BOOKLET, LAND+WATER

Discount booklets contain 10 tickets, each having a validity and duration as specified in the two paragraphs above and only if accompanied with their stub (the last ticket of the discount booklet). Can be purchased from the Hellovenezia ticket desks and the authorized resellers.


1,50 € - ON-BOARD TICKET WATER SERVICES

Issued only on board the larger ferries. It allows travel on all the water services (except those of Alilaguna, Clodia and Fusina) for 60 minutes from stamping, with transport means change allowed in the same direction. Does not include the return journey.



SPECIAL FARES

3,00 € - STUDENTS/SENIOR CITIZENS GROUPS

These ticket are valid per person for two water journeys on the same day, except for Line No. 1. It can be requested by groups of senior citizens over 65 yrs (of at least 20 in number) and student groups (of at least 14 in number) making up a class from countries belonging to the EU.
Ticket can be bought at the Hellovenezia ticket desks.
It allows tourist coaches arriving at Venice main island to benefit from the ordinary "ZTL" (Limited Traffic Zone) tariff with ACTV public transport. (Information: Hellovenezia Call Center (+39) 041 24.24).


9,00 € - ORGANIZED GROUPS TICKET

Ticket valid per person for 2 water journeys on the same day, except the Line No. 1. It can be requested by organized groups (Agencies/Cral/Associations) of at least 20 persons and must be booked and prepaid through the Hellovenezia trade office: telephone (+39) 041/2722677, fax (+39) 041/2722673, e-mail operatorituristici@velaspa.com.
It allows tourist coaches arriving at Venice main island to benefit from the ordinary "ZTL" (Limited Traffic Zone) tariff with ACTV public transport. (Information: Hellovenezia Call Center (+39) 041 24.24).


CONFERENCE CARD

Reserved for those taking part in meetings and conferences. It is personal and must be backed up by an identity document. It is valid on waterborne and land services of Lido island and mainland Mestre. Validity 8 days maximum.
For information: Hellovenezia trade office: telephone (+39) 041/2722677, fax (+39) 041/2722673, e-mail operatorituristici@velaspa.com.


1,60 € - SPORT TICKET (CONI)

Reserved to sport clubs affiliated to CONI (Italian National Olympic Committee). Valid for outward and return journeys, it allows members to reach the competition venues. Ticket can be bought at the Hellovenezia ticket desks.


1,60 € - FOOTBALL TICKET

Reserved to fans of "Venezia". Valid for the outward and return journey by land and water to the P.L. Penzo stadium. Can be used on any urban route on the day of the match. The ticket can be bought from the Hellovenezia ticket desks and the authorized resellers.


3,00 € - TICKET FOR AWAY-TEAM FOOTBALL FANS

Reserved to the away-team fans wanting to go to the Penzo stadium. Valid for the outward and return water journey and reserved to the away team's fans for matches. To buy tickets, contact the host Club.



TRAVEL CARDS

Monthly for one area
Lagoon services (including the Lido's land service)
ordinary € 26,00 employees € 22,00 students € 18,00

Monthly for residents of the islands (northern lagoon <> Venice main island services and ferries*) ordinary € 13,00 employees € 11,00 students € 10,00

Monthly card for two service networks
+Lagoon Services
+Mainland Services (urban routes of Mestre)
ordinary € 30,00 employees € 25,00 students € 20,00

* These types of pass are issued on presentation of a certificate of permanent residence, or of work or study, on the islands. The number of the three-year pass must be entered on the monthly coupon.

Applications for travel cards must be made at the following Hellovenezia points:

  • Venezia, Fondamente Nove
  • Venezia, Piazzale Roma
  • Mestre, Via Cardinal Massaia, on the corner of Cappuccina
  • Lido, S.Maria Elisabetta near the landing stage
  • Sottomarina, viale Padova 22
  • Dolo, via Mazzini 16
  • Chioggia, Piazzetta Vigo 1

You can buy the monthly tickets from the Hellovenezia ticket desks and authorized resellers.



Előzmény: srac1981 (634)
srac1981 Creative Commons License 2007.03.19 0 0 634

Nos néhány info még az utazóknak.

 

ACTV - mint ugyebár sokszer leírták a vizibuszok Velencében és a környező szigetekre, meg azt hiszem van benne pár busz is.

 

Vettünk 72 órás travel carrd-ot. SAJNOS MÁR 30 EURO. De!!! Nagyon kedves volt a jegyeladós csaj és felhívta a figyelmem hogy van más 3 napos is!

 

72 órás ROLLING VENICE CARDDAL a bérlet mindössze 19 € csak a kikötés hogy 14-29 között kell lenni. Hálistennek még pár évig ebben vagyok :-))) SŐT a ROLLING VENICE CARDDAL adnak egy térképet is, amit sikeresen elhagytunk uccsó nap. :( Van a CARDDAL pár kedvezmény, a Dózse Palotába, Murano-i üvegmúzeumba és még pár helyre. Éttermekbe, szállodákba is.

 

Kis turpisság hogy mi a 4. nap is azt használtuk, mert ha nem áll a beszálláskor ellenőr akkor a vizibuszon nem nagyon vannak. Mi egyel se találkoztunk a járaton, max beszállás előtt kérték el. Azért nem buzdítok senkit. :-)

 

(írok még később... :o) )

Előzmény: Baker400 (631)
vélemény Creative Commons License 2007.03.19 0 0 633
Irigyellek a Cini-ért. Nekem pechem volt januárban. A honlapjuk szerint szombaton és vasárnap óránként van vezetés. Utolsó napomra, vasárnapra tettem, 10-kor álldogáltunk náhányan a bejáratnál, amikor kijött egy férfi és közölte, hogy aznap konferencia van és ezért nincs látogatás. Ugyanígy nem jött össze a Fenice sem, mert egyik nap csak du volt látogatás, én pedig korán mentem, nem akartam hosszan várakozni.. A pultnál a kislány biztosra mondta, hogy másnap-az utolsó napomon- be lehet menni. Nem lehetett. Még egyszer vissza kell menni, pedig már azt hittem, mindent láttam.
Baker400 Creative Commons License 2007.03.19 0 0 631
Köszi az infókat Latya! És persze az előző hozzászóló élménybeszámolójában elrejtett infók is nagyon hasznosak számomra:)!
Előzmény: Latya (K.L.) (630)
Latya (K.L.) Creative Commons License 2007.03.18 0 0 630
A A reptér  honlapját ( google találat) nézegetve  sztem megtalálsz rendeteg infot angolul. A  vasúthoz visz valami busz. Szintén ezen a honlapon van egy link az Olasz vasút honlapjára, ahol ki tudod bogarászni, hogyan tudsz eljutni Velencébe. ( Első rátekintésre  félóránként mennek a vonatok, és az út is kb addig tart. Szállást olcsón Velencén a szigeten nyáron  nem igazán fogsz találni,  Mestre -n vagy Trevison-n érdemes keresgélni, pl az ismert venere.com. vagy octopustravel.hu  vagy még millió ilyen  helyen. Ha itthoni fórumozó által lakott szállásra , illetve  annak visszajelzésére vagy kiváncsi az index itteni keresőjébe beírod a szállást, és feljön egy jó pár találat.  Igazából az egész fórum visszaolvasása ( sztem max 20-30 perc) is hasznos lehet.
Előzmény: Baker400 (629)
Baker400 Creative Commons License 2007.03.18 0 0 629
Sziasztok!

Andrea vagyok, teljesen új itt és "amatőr" Olaszországból, pontosan ezért szeretném kérni a segítségeteket.

4-en lányok megyünk aug 24-én 10 napra Olaszországba. Cél Bibione, 1 hétre, szombattól megva a szállás. Mivel a repcsi Velencébe-Treviso-ba érkezik, aznap pénteken maradnánk Velencében és kicsit szétnéznénk, és csak másnap utaznánk át Bibionéba.

Kérdéseim:

1. Hogyan tudunk legegyszerűbben és legolcsóbban eljutni a reptérről Velencébe (busz?, vonat?), ez mennyibe kerül kb és mennyi idő?

2. Van ötletetek szállásügyben arra az egy éjszakára? Mindenképp érdemes lefoglalni, vagy látatlanban is mehetünk és majd ott helyben? Elég olcsót szeretnénk, nem kell luxus arra az egy estére, inkább az a fontosabb, hogy közlekedési csomóponthoz, vagy központhoz közel legyen.

3. Szerintetek hogyon jutunk e legegyszerűbben Velencéből Bibione-ba (vonat? busz?), az mennyibe kerül kb és mennyi idő?

Nézegettem már pár oldalt, de a lényeg olaszul volt és nem nagyon értettem.
Nagyon megköszönöm a segítségeteket!

üdv: Andi
srac1981 Creative Commons License 2007.03.18 0 0 628

Hát megjöttünk! Csodálatos.

 

Igyekszem beszámolót írni... Bele is kezdek.

 

Tehát a repcsi időben indult hétfőn, minden rendben volt. Ahogy kijövünk az ARRIVAL oldalon rögtön ki kell menni az épület elé és onnan indulnak a buszok. Mi ATVO járattal mentünk be Velencébe. Csodás idő fogadott, egyetlen felső sem volt az égen. Velencébe menet ajánlom a gép JOBB OLDALÁT, mert leszálláskor megkerüli Velencét és nagyon szép fentről látni az egészet.

 

Tehát ATVO busszal (€ 3.0) mentünk a szigetre. Egy kis hendikepp - egy balkanyarban kinyílt a busz csomagtartója és 5-6 bőrönd 20 métert repült. Köztük a mienk is :((( - Hálistennek nagyobb baja semminek nem lett, megkarcolódott a műanyag rész, de gondolhatjátok milyen sííík ideg lettem. Pláne hogy ott is hagyhattuk volna és csak megérkezéskor vesszük észre, addigra meg ki tudja ki veszi fel! :( - NO lényeg a lényeg hogy megérkeztünk. Lehet menni az ACTV járattal is, de azon általában nagy tömeg van és több helyen áll meg. Az ATVO járat nem áll meg. A menetidő 17 perc kb.

 

Amikor megérkeztünk a buszállomásra, mondta a sofőr hogy mehetek reklamálni az irodba, de igazából andolul nem tudok olyan jól hogy ez ment volna megnyerően, és hát tényleg az ilyedtségen és a kis piszkon kívűl nagy baja nem lett a bőröndöknek.

 

A buszmegállóval szemben indul a Vaporetto. Az S. Marcuola-hoz kellett eljutnunk, így Vaporettoval mentünk. Ez már az ACTV busztársaság. Mit busz? VIZIBUSZ :-))) Onnan mennek a vizibuszok a Canale Grande-n végig, meg sok felé. A hotelt könnyem megtaláltuk, mert közel van a megállóhoz. olyan 200 méterre, és eben még a kanyarok is benne vannak :) - ajánlom, akit érdekel: Hotel La Forcola -

 

A szobácska kicsi, épp elfér egy ágy, meg egy átlagos fürdő, wcvel, kézmosóval, zuhanykabinnal és bidével -> korrekt tiszta, szép. (lásd a fotókat a honlapjukon) - persze vannak nagyobb szobák is, meg erkélyesek, de azok drágábbak valamivel.

 

Kicsit kipakoltunk, megpihentünk a bőröndös sztori után, és elindultunk. Mivel este felé értünk oda, már nem akartam messzire elmászkálni, azért sikerült vagy 2 órát a Cannaregioban mászkálni, mindenféle eldugott kis utcákban.

 

Amúgy valóban mindehova ki van írva a fő látványosságok útvonala: Per Rialto, Piazza le Roma, stb stb.

 

Ja és ahonnan több mint 5en jönnek az tuti "fő járó útvonal" :-) Ahonnan kevesebben mint 5en, az legyen gyanús :-) Jó párszor szívntuk meg a napok alatt hogy mentünk mentünk mentünk és erre egy zsákutca. :))) igaz direkte kerültük a tömeg útvonalakat.

 

Egyelőre ennyit a megérkezésről. Ha érdeklődés mutatkozik, írok a többi napról is, később. :)

 

Csao.

Src.

Előzmény: FLaci (627)
FLaci Creative Commons License 2007.03.06 0 0 627

ACTV = buszok Mestre környékén (Mestre-Velence is) és a Lido-n + vizibuszok Velence körül és a többi szigetre. Ezekre mindre érvényes az 1 vagy 3 napos ACTV turista jegy. (Kivéve az Alilaguna, Clodia és Fusina járatokra.)

 

ATVO = buszok Velence, a Marco Polo reptér, San Dona és a tengerparti nyaralóhelyek között. Ezekre tudomásom szerint csak vonaljegy van.

 

Alilaguna = reptéri járat.

 

 

Előzmény: srac1981 (625)
Pezlag Creative Commons License 2007.03.06 0 0 626

Sziasztok,

helyi közlekedés ügyében én is kérdeznék egyet:

gyerekeknek hány éves kortól kell napijegyet venni, ill. ha  ATVO-ra kell-e nekik is jegy? (van-e kedvezmény?) Nem találtam erről semmit a honlapjukon, vagy csak nem vettem észre?

P.

srac1981 Creative Commons License 2007.03.06 0 0 625

SEGÍTSETEK!

 

Elfelejtettem, és elvesztettem a fonalat:

 

a 3 napos - 3 DAYS TICKET (bérlet)  az ACTV vagy az ATVO járataira érdemes, illetve mire kérjem? Ja olyna kellene amiben Vaporetto, Busz stb. Én ACTV-re emlékszem és az megy a Big Csatornán meg Burano Murano-ra is.

Javítsatok ki légyszi ha nem! Vagy helyeseljetk! :o))

 

Hétfőn fláj övéj... Naon várom!!!

 

.-.-.

Előzmény: Latya (K.L.) (624)
Latya (K.L.) Creative Commons License 2007.03.06 0 0 624
Az árak

De a telefont MÁVDIREKT
(00.00-24.00 óra)
06 (40) 49 49 49

javaslom a tutira.
Előzmény: cheeseghost (623)
cheeseghost Creative Commons License 2007.03.06 0 0 623
Hol tudom megnezni, mikor indulnak vonatok Velencebe?
A menetrend is jo lenne, de engem arak is erdekelnek.
Zabos Tarisznya Creative Commons License 2007.03.02 0 0 622
:)))
Előzmény: Törölt nick (621)
Zabos Tarisznya Creative Commons License 2007.03.02 0 0 620

Van egy kis étterem, valami Pyramides van a nevében, egy kis utcában van, egyiptomi stílű hely.

Na, ODA NE!!! Bementünk, mert ott volt, és kellett egy kis ülés, kávézás, ilyesmi. Csúful átb.sztak, ráadásul nem voltak hajlandóak fél óra alatt kihozni a rendelésünket, pocsék cappucinot kaptunk a végén egy üveg vízzel, se a bort nem hozták, amit kértünk, se az ételrendelést nem vették fel. Viszont a számla 15 euroról szólt, beleértve a fejenként 2 euros ún. percato-t, amit pusztán azért fizetsz, hogy egyáltalán bementél. (Ez volt a tanulópénz, hogy ezt mindig meg kell nézni az étlapon.)

Ja, és tökéletesen elfelejtettek angolul, mihelyt sérelmeztük a kiszolgálás hiányosságait.

 

Előzmény: srac1981 (619)
srac1981 Creative Commons License 2007.03.01 0 0 619

"pénteken alig jártak emberek az utcákon, lehetett sétálni, fotózni, de szombaton nagyon elrontottuk a dolgot a Szent Márk térrel. :) Ilyen tömeget legutóbb Guns n' Roses koncerten láttam, az is iszonyú volt"

 

Huh, én is abban bízom, hogy ha jó idő is lesz, nem sok mindenkinek jut eszébe a világban pont k-sz-cs-p (hétköznap) a városban sétálgatni :)

 

Nagyon érdekel Murano és Burano is. Ja és valaki a 177-es írás körül említette a kagylókat Lido (nem Jesolo Lido :-) ) tengerpartján. Asszem ha belefér az időbe szétnézek. :o)

L.

Előzmény: Zabos Tarisznya (618)
Zabos Tarisznya Creative Commons License 2007.03.01 0 0 618

Eszembe se jutott busszal menni, inkább kipengettem a 10,5 E-s útdíjat meg az osztrák pályamatricát, csak ne turistabuszokkal! Utálok turista lenni!

15-i éjszakai autózással péntek reggelre értem Velencébe, hála az égnek, pénteken alig jártak emberek az utcákon, lehetett sétálni, fotózni, de szombaton nagyon elrontottuk a dolgot a Szent Márk térrel. :) Ilyen tömeget legutóbb Guns n' Roses koncerten láttam, az is iszonyú volt, úgyhogy átverekedtük magunkat a téren és megszöktünk a kis utcákba, ami viszont nagyon jó volt.

Találtunk egy-két nagyon jó kis kávézót és éttermet a Rialto környékén (a kínai negyedben) :), és sikerült felfedezni Ivano éttermét, ami egy nagyon jó hely, de a számlára figyelni kell. ;)

 

Szerintem Velencében inkább a város az, ami lenyűgöző és vonzó, a karnevált akkor tudod élvezni, ha el tudsz menni olyan rendezvényekre, ahol belépés csak jelmezben lehetséges, és jól bírod idegekkel a

 

Júniusban újratábla, Rómával egybekötve, de ezúttal repülővel, kihagynám az osztrák autópályafelújítást.

 

Előzmény: l33 (617)
l33 Creative Commons License 2007.03.01 0 0 617

Szia!

Mi is voltunk és egyet értek az előttem szólóval.

Többet vártam a karneváltól, de Velence hihetetlenül gyönyörű!

Mindenképp visszamegyünk ha nem lesz ilyen tömeg.

És a Szent Márk tér közelében valóban húzós árak vannak, de gyalog be lehet járni egész Velencét és a Rialtó környékén már igazán normális árak vannak.

Pl.: kávé 0,8 euro

 

Akik márciusban mennek, azoknak nagyon jó utat kívánok!

Előzmény: Zabos Tarisznya (613)
cwtrans Creative Commons License 2007.02.28 0 0 616

Jártunk. Sok volt a magyar. Meg a turista. De magyar turistából pedig különösen sok. Punta Sabbioniban minden MÁSODIK busz magyar volt. És ebből 90% NON STOP velencei karnevált csinált. Egyik szemem -sír másik meg üveg. Mert szép, hogy ennyien voltunk...

CSAK!

Mennyiségi turizmust könnyű csinálni. Minőségit nehezebb...

 

a Velencei karneválban pedig nem láttam semmi különöset,

 

viszont teljesen véletlenül belecsöppentem a veronai karnevála, nekem sokkalta jobban tetszett, mondhatni turista rajtam kívül nem is volt..

Előzmény: Zabos Tarisznya (613)
Pezlag Creative Commons License 2007.02.27 0 0 615

Sziasztok!

 

Mi is Velencében leszünk, igaz csak 14-től 16-ig. Ezek szerint együtt repülünk haza. Ti mit gondoltok, mikorra kell kiérni a reptérre?

Előzmény: Törölt nick (611)
srac1981 Creative Commons License 2007.02.27 0 0 614

Oh, KisPiramis!

 

Mi is ketten megyünk pont márc 12-16 között. Lehet ugyanazzal a géppel megyünk és jövünk is haza. :-)

Cannaregioban szállunk meg a Hotel La Forcolában. Természetesen mindenről beszámolok. Octopustravelen néztem ki, bár sajnos mire kifizettem találtam rá erre a topicra, így Izabellát elkerültem. :( Igaz írtam neki, hogy létezik e egyáltalán a Hotelünk. :) Nagyon kedves volt, azonnal válaszolt.

Írok ha megjöttünk. Nagyon sok jó tanácsot kaptam itt, remélem fel is tudom használni.

 

Kispiramis! Ha gondolod "ütközhetünk". Max megbeszéljük ki mit tervez és néz, és hogyan, bár kb én megterveztem. :)

 

Üdv mindenkinek!

 

S.

Előzmény: Törölt nick (611)
Zabos Tarisznya Creative Commons License 2007.02.27 0 0 613

Sziasztok!

Halódik a topik? :(

Jártatok Velencében idén a karneválon? Milyen volt?

mud Creative Commons License 2007.02.24 0 0 612

Erezd jol magad!

Előzmény: Törölt nick (611)
Thappa Creative Commons License 2007.02.14 0 0 609

Kedves Catella!

 

Szerintem kár volt leszólnod Mariannt, van aki igenis örül annak, ha fölhívják a figyelmét valami kedvező lehetőségre, pl. én is. És más fórumokon is szokás ez. Nem a reklám miatt, hanem valóban azért, hogy ha valaki tud valami jó dolgot, akkor megossza másokkal is.

És hogy Velencéről is írjak: én 02.11.-ét, vasárnapot töltöttem a karneválon. Nekem a karneváli hangulat hiányzott, bár tényleg sok kosztümös, maszkos ember volt az utcákon. De a város hangulata megfogott, így mindenképp szeretnék visszamenni egy csendesebb időszakban, amikor nincs ilyen tömeg, és már melegebb az idő.

Az árak hihetetlenül magasak, de hát ez van...

 

Üdv., A.

Előzmény: Catella (603)
Törölt nick Creative Commons License 2007.02.13 0 0 608

Nagyon szépen köszönöm segítségedet!

A Velencei kirándulást én is így gondoltam, de nem mondtunk le egy alaposabb körülnézésről sem egy másik alkalommal!

Előzmény: Cilikécske (606)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!