Keresés

Részletes keresés

sonyv1 Creative Commons License 2011.10.27 0 0 2405

Hát már vettem párat. Most eddig a Phil van többségben. De ezek szerint nem csináltam hülyeséget, hogy kevertem őket. Nagy különbség az a +9 tisztaság?

Előzmény: V.4_BlackVoid (2404)
V.4_BlackVoid Creative Commons License 2011.10.27 0 0 2404

Fele ilyet, fele olyat. Vagy csak egyet tudsz venni? Akkor X.

Előzmény: sonyv1 (2403)
sonyv1 Creative Commons License 2011.10.27 0 0 2403

Ha gyakorlatilag nincs árkülönbség akkor melyik ezüstöt választanátok?

-Wiener Philharmoniker 2011   1 uncia (Jobban ismert errefelé)

-Kanada Maple Leaf 2011   1 uncia  (999.9 tisztaságú viszont talán kevésbé ismert itthon)

balacy Creative Commons License 2011.10.27 0 0 2402

Kiemelném:

 

hanem azt hogy neked jusson mentocsonak.

 

Igen, ez a gondolkodás hiányzik sokakból. A világot, az országot és minden mást meg akarnak menteni, váltani, de főleg verbálisan, csakhogy a saját mentőcsónakjukról ne kelljen gondoskodni.

 

 

V.4_BlackVoid Creative Commons License 2011.10.27 0 0 2401

Sajnos a 2. része fizetős, emiatt nem is annyira jó :(

A hozzászólások viszont érdekesek.

Előzmény: V.4_BlackVoid (2400)
V.4_BlackVoid Creative Commons License 2011.10.26 0 0 2400

Gold in an Era of Global Monetary System Regime Change

http://www.itulip.com/forums/showthread.php/20640-Essential-Trends-Part-I-A-Gold-in-an-Era-of-Global-Monetary-System-Regime-Change-Eric-Janszen

 

Arany mint befektetes a XXI. szazadban.

naox Creative Commons License 2011.10.26 0 0 2399

"Csak én abból indultam ki, hogy a 999,9-es arany az 999,9-es arany. (...), akkor annak az értékének azonosnak kellene lennie mindenhol. "

Egy adott méret fölött (10+kg) valóban nem számít az arany gyártója. Az ember alaposan megvizsgálja a tömböt (átolvasztja, mintát vesz, kémiailag analizálja), és megveszi. A vizsgálat költsége (nagyságrendileg 100eur) eltörpul a tömb soxázezer euros ára mellett. Kis tömböknél a gyártó megbízhatósága, a spéci kivitel "szavatol" a tömbért, és ezért nincs vizsgálat: Egy ismert tömb megvásárlásával a vevő kevesebbet kockáztat, mint egy ismeretlennel, ez tükröződik az árban. 

 

Előzmény: jxy (2396)
V.4_BlackVoid Creative Commons License 2011.10.26 0 0 2398

Szerintem ne az arresen meg a tomb minosegen gondolkodj, hanem vegyel. Par ev mulva nem fog erdekelni, hogy -4, vagy -6%-on veszik meg a tombodet.

 

A vilag jelen penzugyi helyzete mellett az a lenyeg, hogy legyen biztositasod es nem az hogy a legolcsobbat / legjobbat veszed-e.

Előzmény: jxy (2396)
V.4_BlackVoid Creative Commons License 2011.10.26 0 0 2397

"Egy közgazdásznak a véleményem szerint az a dolga, hogy megmondja, hogyan kéne csinálni."

 

Jo vege ennek mar nem lesz, nincs megoldas. Arra kell keszulni, hogy ne bukd el mindenedet. Errol szol ez a topik is.

Ahogy te is irtad, a gorog problema csak a jeghegy csucsa. Pl. Kalifornia is a csod szelen all es joval nagypobb jelentosegu mint Gorogorszag.

 

Olyan ez mintha a Titanic jegheggyel utkozese utan a kapitany bejelentene, hogy gorog terroristak bombat helyeztek el a hajon. Lehet, de a hajo nem ezert sullyed es akkor is elmerul ha megkerul a bomba. Ilyenkor nem azt kell nezni/keresni, hogyan lehet megmenteni a hajot (sehogy), hanem azt hogy neked jusson mentocsonak.

 

Attol hogy leszolod, - panikkeltessel vadolod, -  azokat akik a hajofenekben jartak es uvoltoznek, hogy omlik be a viz - se a hajonak se neked nem lesz jobb.

Előzmény: Veszpremi (2375)
jxy Creative Commons License 2011.10.26 0 0 2396

Világos, amit írsz. Csak én abból indultam ki, hogy a 999,9-es arany az 999,9-es arany. És mint ilyen, ha nem valami emlékdolog, vagy régiség, stb., akkor annak az értékének azonosnak kellene lennie mindenhol. A jelek szerint nem, mert számít a márka, a kibocsátó.

Amit szintén nem értettem, hogy ha két különböző "márkát" dob piacra egy azonos cég, akkor az egyiket miért 10%-kal, a másikat miért 4%-kal kevesebbért veszi vissza másnap. Azért használom a "másnap" szót, mert nem tudhatom, hogy 5-10-15 év múlva mi lesz, ma azt látom, ami ma van, ma ennyi a különbség, így ebből tudok kiindulni.

Mint írtam, nagyon kezdő vagyok e kérdésekben.

Azt írtátok, hogy az Agor-Heraeus a nyerőbb választás az 56-os emléktömbbel szemben. Ahol néztem ott 10%-kal volt kevesebb a Heraeus vv. értéke, mint az eladási. Tehát ha el akarom adni holnap (képletesen persze, természetesen hosszú távban gondolkodom), nem annyira jó, mint akár az 56-os emléktömb, mert annak magasabb a vv.

A Ti honlapotok szerint 98%-on veszitek vissza a saját tömbjeiteket, az argort 96%-on. Ez tényleg jó! (És nem értem ugyanakkor, hogy akkor ki válassza azt a céget, ahol csak vp-10%-ot adnak érte... Nagyobb összeg esetén az ember körbenéz a piacon...)

Szóval az 56-os vétel helyett jelenleg maradok tanulói fázisban. :-)

Köszönöm a válaszod!

Elképzelhető, hogy keresni foglak a közeljövőben, akár mailben, akár az üzletben...

Előzmény: naox (2394)
jxy Creative Commons License 2011.10.26 0 0 2395

Igazad van: visszaolvasás. Én is szoktam ezt javasolni másoknak... Volt olyan fórum, ennél nagyobb és más témájú, de mivel nagyobb összegről is volt szó, ezért végigolvastam, aztán a vételt követően én is hizlaltam jópár száz hsz-el azt. Ez más nick névvel történt (többet is használok).

Most azért nincs időm egy ekkora fórumot végigolvasni, mert amire első alkalommal rákérdeztem, az a nov. 6-ig akciós tömböcske. Közben olvasok több mindent is ami ezzel kapcsolatos, mivel csak vasárnap kezdtem ezzel a kérdéssel foglalkozni, és így nagyon új számomra ez a terület, de szorít a határidő.

Jelenleg ott tartok, részben a válaszaitok alapján - amit köszönök Neked is -, hogy valószínűleg nem fektetek az 56-os akciós tömbbe, helyette olvasok és tanulok a témában.

Előzmény: Doublőr (2393)
naox Creative Commons License 2011.10.26 0 0 2394

Teljesen lényegtelen információ, hogy a saját tömbömet mennyiért veszem vissza. Az összes "visszavásárlási garancia" kb hazugság. Kishazánkban egy céget fél napon belül, kb. legálisan el lehet tüntetni, akkor is, ha kötelezettségei, pl. "visszavásárlási garanciák" vannak. De annak sincs akadálya, hogy egy eladási hullánmnál 10%-kal csökkentsem a visszavételi áramat, vagy "technikai problémára" hivatkozva átmenetileg leálljak. 

Az a lényeg, hogy a terméket mások mennyiért, és milyen feltételekkel  veszik. Ebből a szempontból az Argor tömb és a magyar gyártású emlékbiszbasz ég-és-föld. Ha ebfektetsz, akkor a forgalmoképesség számít, és nem az, hogy hogyan néz ki a termék. (A mi cégünk (ez nem mérvadó, csak ez van kéznél) az 56-ostömböt világpiaci ár-7%-ért vásárolja, az argort vp-4%-ért. 2008 óta. Másoknál kb. ugyanez lesz az arány.)

Előzmény: jxy (2392)
Doublőr Creative Commons License 2011.10.25 0 0 2393

Visszaolvasva minden kérdésedre találsz választ. Mindenesetre látom még nem tudod igazán, mit akarsz, mert ha érmeket plusz numizmatikai értékkel, akkor ahhoz még sokat olvass utána sok helyen. Ha befektetésben gondolkodsz (inkább értékmegőrzésnek hívnám) az mindenképpen hosszútávú, több éves pozíció, nem 1-2 uncia 999.9es arannyal. Amint látod, az arany ára napról-napra, óráról-órára változik, akár  több százalékkal is. A legkörültekintőbb módon eljárva is benne van a pakliban, hogy nem a legjobbkor vásárolsz, tehát annak, hogy mikor veszel, legalább akkora jelentősége van, mint hogy hol...   

Előzmény: jxy (2392)
jxy Creative Commons License 2011.10.25 0 0 2392

Köszönöm szépen a válaszokat mindhármótoknak!

Viszont a válaszok alapján újabb kérdés merült föl.

Az 56-os 56gr-os 11.800/gr-ért kerül piacra, s jelenleg 10.800-ért vennék vissza. Ez ma 8,5% bukta.

Miért jobb az az agor-heraeus?

Utánanéztem (aranymagyarorszag.hu) az 50gr-os kínálatnak: heraeus (ez gondolom az agor-heraeus) vételi és eladási ára között 10,5% a kül, míg ugyanezen az oldalon az eurogold tűnik a legjobb vételnek, mivel ott ma 4,5% a különbség.

Azt még értem, hogy egy emléktömb, vagy emlékérem külön értéket is képvisel(het), de számít a "márkanév" is? Ez az eltérés oka? A 999,9-es arany nem azonos a 999,9-es arannyal? Nem mindegy, hogy ki dobja a piacra, vagy hogy honnan származik?

 

Előzmény: W_B (2387)
naox Creative Commons License 2011.10.25 0 0 2391

én nem látom ennyire fekete-fehérnek az ügyet. A felelősség kérédése előtt meg kéne vitatni, hogy hogyan juthatott görögország kb századszor csődbe a történelme során.

Hihetnők pl. azt is, hogy a szar gyökere (micsoda képzavar!) a 2000es olimpiánál van, amikoris a g-k fassága miatt végül a német építőipar mentette meg a helyzetet, német bankok hiteléből, amit azért nyújtottak, mert a német állam pontosan megmondta, hogy egy görög államcsőd esetén segít. Végső soron a német adófizetők profitáltak,  a görögök szarban vannak, a bankok kb. nullában megússzák. És a görög gazdaság romokban, ki fogja a termékeket gyártani, amit a görögök majd megvesznek jövőre?

Előzmény: kínai balos (2389)
balacy Creative Commons License 2011.10.25 0 0 2390

Mondjuk én sem értem.

 

a bank elengedi a tartozás felét, az állam meg feltőkésíti őket. Most miért kell ezt a kört lefutni?

 

Amúgy már ideje lenne annak, hogy egypár ország szembesüljön azzal, hogy igenis csődbe is mehet és a bank is azzal, hogyha ilyennek ad kölcsön az bukás lesz. Valahol véget kellen vetni az lyen foltozásnak, tologatásnak és ha lehet mostanság.

 

Persze tudom, hogy ne ennyire egyszerű, de valamikor vége lesz ennek a hitelből való költekezésnek, és annak hogy  mindig lesz aki megmenti a rossz adósokat.

Előzmény: kínai balos (2389)
kínai balos Creative Commons License 2011.10.25 0 0 2389

ja, és jutalmul ISMÉT felőkésítik a bankokat a TE pénzedből...

dühítő...

mikor fogják már a bankok saját maguk vállalni a kockázatukat???

Előzmény: naox (2382)
naox Creative Commons License 2011.10.25 0 0 2388

"de a sorozatszám szerepel-e a lapkán"

nem kötelező dolog, a kis tömbök soxor nem sorszámozottak

"a certi 999,9-es aranyról szól, a lapkán meg 999 van"

ez már nagyobb baj

"Utoljára pedig nincs fóliázva, ezért sérülékeny a felülete és talán ha máshol akarod majd eladni meg kell majd, hogy vizsgálják"

a fóliázás nem előny, amikor eladod így-is-úgy-is kibontják. Mindenképpen meg fogják vizsgálni.

Egyrészt az eladási árat is figyelembe véve alighanem jobban jársz egy ismertebb tömbbel, másrészt egy ilyen egzotikus cuccot majd nehéz lesz pénzzé tenned. 

Előzmény: Doublőr (2386)
W_B Creative Commons License 2011.10.25 0 0 2387

Elég jó áron adják.

Azt azért kalkuláld bele, hogy kb. 5%-al rosszabb áron fogod tudni eladni, mint pl. az Argor tömböket.

Viszont a kedvezőbb ár miatt egy 2-3%-ra mérséklődik.

Tehát ha Neked az ár 2-3% -át megéri, hogy ez egy "56-os" emlék tömb, akkor vegyél.

Ha nem, akkor Agor-Heraeus.

Előzmény: jxy (2385)
Doublőr Creative Commons License 2011.10.25 0 0 2386

Befektetésnek csakis az 56g-os! Ennek az ára stimmel, aranytartalma szerint máshol is ennyi, csak 2 dolog vetődött fel bennem: 1. az igazolás és a doboz nagyon szép, de a sorozatszám szerepel-e a lapkán, másodszor a certi 999,9-es aranyról szól, a lapkán meg 999 van. Ezeket vétel előtt tisztáznám. Utoljára pedig nincs fóliázva, ezért sérülékeny a felülete és talán ha máshol akarod majd eladni meg kell majd, hogy vizsgálják.

Előzmény: jxy (2385)
jxy Creative Commons License 2011.10.24 0 0 2385

Nagyon új nekem ez a terület... Két napja kezdtem olvasgatni ebben a témában, így nagyon kezdőnek számítok...

A Metal-Artnál van ez az akciós '56-os befektetési tömböcske. Érdemes lehet konkrétan ebbe fektetni, vagy tanácsosabb esetleg másfélében gondolkodni?

sonyv1 Creative Commons License 2011.10.23 0 0 2384

Köszi!

 

Holnap mit vártok a Forinttól? Oldalazás szerdáig?

Előzmény: naox (2383)
naox Creative Commons License 2011.10.22 0 0 2383

" Az ezüstre ugye azt szokták mondani, hogy az ára főleg az ipari felhasználás mértékétől  függ."

Bonyolultabb. Ezüstöt magában nem bányásznak, hanem rézlelőhelyeken lesz egy kevés ezüst a réz mellett. Tehát a rézigény növekedésével ezüst "ömlik" a piacra, mert ezek együtt járnak.

"Tehát mintha az ezüst is ugyanolyan menekülési lehetőség lenne mint az arany."

Az arany kevés lesz, ha elszabadul a válság, kell, hogy egyéb nemesfémek, elsősorban ezüst, platuina, másodsorban a palládium is beszálljon. A világban sok országban elég nagy nyomás van a kormányon, hogy eltörölje az ezüst áfáját. De addig csak drágán, vagy magánszemélytől tudsz ezüstöt vásárolni.

Előzmény: sonyv1 (2377)
naox Creative Commons License 2011.10.22 0 0 2382

"kidobni őket az eurozónából"

miért? mit veszít rajtuk az eurozona? Azért kell megmenteni őket, mert a nyugati bankok elég hüjék voltak, és hitelezték őket. Ha nem lenne eurojuk, már egy éve bedőltek volna. Ilyenkor nagy áldás a stabil valuta..

Előzmény: Veszpremi (2378)
Veszpremi Creative Commons License 2011.10.22 0 0 2381

Fogalmazzunk pontosan: immateriális eszközökbe :)

Előzmény: uhu20 (2379)
sonyv1 Creative Commons License 2011.10.22 0 0 2380

Nem csak ez a baj, hogy ki fog görög állampapírokat venni ezután hanem ki fog Olasz, Portugál, Spanyol, esetleg Magyar kötvényeket venni? Nyilván csak magas hozammal amit már nem lehet vissza fizetni aztán jön az igazi nyalóka.

Előzmény: Veszpremi (2378)
uhu20 Creative Commons License 2011.10.22 0 0 2379

Görög nyaralókba pl. miért ne?

Előzmény: Veszpremi (2378)
Veszpremi Creative Commons License 2011.10.22 0 0 2378

OFF. Tragikus. A dolce vita végetért, ki a franc fog bármiféle görög instrumentumba fektetni a jövőben? Azt nem hallani, hogy lenne felelősségrevonás a politikusok körében, akik ide sodorták az országot. Tüntetés és sztrájk az bezzeg van. Na persze mindenkinek igaza van. A legjobb megoldás az lett volna, hogy bedőlni hagyni a görögöket, kidobni őket az eurozónából, rögtön az elején. T.i. az nem mehet, hogy innentől mindenkit kimentünk a másik rovására, azaz felelőtlenül gazdálkodunk a többi rovására.

Előzmény: sonyv1 (2377)
sonyv1 Creative Commons License 2011.10.22 0 0 2377

http://www.privatbankar.hu/cikk/hircentrum/ft_gorogorszagnak_mar_reg_nem_eleg_a_mentocsomag_45861

 

Most már 60%

 

Erre valaki esetleg tudna válaszolni pár szóban? Köszönöm: Az ezüstre ugye azt szokták mondani, hogy az ára főleg az ipari felhasználás mértékétől  függ. Namármost én amióta nézegetem az ezüst arany árfolyamokat, 90-100%-ban együtt mozognak. Tehát mintha az ezüst is ugyanolyan menekülési lehetőség lenne mint az arany. Erről mit gondoltok?

Előzmény: Veszpremi (2376)
Veszpremi Creative Commons License 2011.10.22 0 0 2376

A felét leírnák: http://www.portfolio.hu/gazdasag/megvan_a_megallapodas_a_gorog_adossag_felet_leiratna_az_euroovezet.157281.html

Én nem értem, miért nem lehet átütemezni? Ha én tartozok vkinek és nem tudom ma megadni, akkor időt kérek, és megadom holnap. Eszembe nem jutna, hogy ne adjam meg. Persze itt normális dolgokat hiába keres az ember.

Előzmény: Veszpremi (2375)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!