Keresés

Részletes keresés

Garfield007 Creative Commons License 2012.05.03 0 0 49677

Ja, amit elfelejtettem felindulasomban: sok oromet hozza es vigyazzatok szegenyre!

Előzmény: Garfield007 (49676)
Garfield007 Creative Commons License 2012.05.03 0 0 49676

Nos, az ilyen szemetladakat kellene azonnal lecsukni, hogy elkezdodjon a tisztulas. De amig a MEOE is a penzek lenyulasaval van elfoglalva es a torvenyhozoknak is minden mas fontosabb, addig nem fog semmi valtozni. Illetve lehet rugdosni az otthon 2 almot felnevelo "szaporitokat"...

Előzmény: gondolatbetyar (49672)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.03 0 0 49675

Jaj de édes ez a pici! 5 hetes, húúúú az nagyon korai elválasztás! 

Tündéri!

gondolatbetyar Creative Commons License 2012.05.03 0 0 49674

nem.

tolna és baranya határán kicsi falu

 

Előzmény: Pisces72 (49673)
Pisces72 Creative Commons License 2012.05.03 0 0 49673

Pécsi vagy?

 

Előzmény: gondolatbetyar (49672)
gondolatbetyar Creative Commons License 2012.05.03 0 0 49672

Üdv!

 

golden retriever helyett lett egy "fapados" labrador kislány.

 

a pécsi vásárban vettük 10.000.- Ft-ért.

elvileg féregtelenítve, de mivel csak 5 hetes volt, oltás nélkül

(szerintem nepper volt az illető)

 

első utunk a fressnapfba vezetett ez éppen az etetőtálak válogatása

 

a fressnapf után kis pihi, majd állatorvos következett (fekete labrador tulajdonos).

az állatorvos adott neki féreghajtót, mert szerinte gilisztás (igaza volt) és fürdés következett.

itt már a bolhák egy része menekült.

majd kapott exspot cseppet:)

 

ez lett a kiválasztott cipő

egyelőre a bakancs győzött

a meleget nem szereti, napkozben többet alszik, mint ébren van

a babákon még párszor tuti öszevesznek

 

ha minden igaz molly lesz a neve

 

 

driver20 Creative Commons License 2012.05.02 0 0 49671

Sziasztok,

 

Íme, az idei első fürdés után Bonnie:

 

Törölt nick Creative Commons License 2012.04.29 0 0 49670

 

Íme a kisasszony.

Törölt nick Creative Commons License 2012.04.29 0 0 49669

Sziasztok, jó rég jártam erre, illetve volt, hogy csak olvasgattam. Leila lassan már 5 hónapos, kapott nemrég egy "társat", egy német juhász személyében. Aki ugyan fiatalabb, viszont a 3 és fél hónapjával már majdnem utolérte Leilát! Hihetetlen gyorsan nő. Felteszek képet Leiláról, most így néz ki, és mivel retrieveres fórum, Ti gondolom meg tudjátok ítélni, hogy a súlya rendben van-e így ránézésre. Én úgy látom, hogy szerintem nem dundi. Méretre lehet, hogy kisebb lesz, mint a labrador standard, mert marha lassan növöget. Igaz azt állítják, hogy a kutyák tök eltérően nőnek. Hát nem tudom, Leila mostanában heti fél centit nő hetek óta. Most 43 cm és 12,5 kg. Jövőhéten lesz ivartalanítva! Mindjárt mutatom a képet.

gondolatbetyar Creative Commons License 2012.04.26 0 0 49667

van egy viszonylag akaratos macskánk.

hamar megtanulta a gyerek, hogy nem nyúzzuk az állatokat.

anyósoméknál kiscicák vannak(még szopnak) ott is alapból tudta, hogy mit hogyan hány lépés, mennyire finoman szabad őket "nyúzni"

húgoméknak westijük van teljesen jól kijön azzal a kutyával is, nem ül rá, nem húzza a farkát, stb...

értem a kölyökkutya hátrányait egy egyévessel, mi mégis kölyökkutyát szeretnénk.

 

Előzmény: Pisces72 (49664)
Gabiiiiii Creative Commons License 2012.04.26 0 0 49666

ezert mondom,hogy nezopont kerdese..Nekem csak ezzel a kutyaval es a lanyommal van tapasztalatom,igaz o mar 6 eves volt,mikor az eb hozzan kerult,tehat mar nem nyuzta,megertette hogy kell vele banni...Viszont a kutya mar a mi viszonyaink kozott nott fel,elso perctol kezdve ismerte a jatekszabalyokat,nem kellett kinevelni belole semmi rossz beidegzodest..Bar az is igaz,hogy egy "normalis " kutya alapbol ugy viszonyul egy embergyerekhez,ahogy az elvarhato...

Előzmény: Pisces72 (49664)
Pisces72 Creative Commons License 2012.04.26 0 0 49665

Sok  boldogot a szülinaposnak! :)

Pisces72 Creative Commons License 2012.04.26 0 0 49664

 Nálunk voltak együtt felnövő meg felnőtt kutya mellé született gyerek is (anyósom unokái viszonylatában), és a felnőtt kutyával jobb volt a kapcsolat, mint az együtt-kölyökkel. Pont azért, mert a felnőtt kutty már az első perctől kezdve oda tudott figyelni a gyerek dolgaira, míg a kölyökkutya még nem.

Én 3 évesnél fiatalabb gyerek mellé nem vinnék kölyökkutyát, kb. ez az a kor, amikor a gyerkőc megérti a viszonylatokat.

Előzmény: Gabiiiiii (49662)
molera Creative Commons License 2012.04.26 0 0 49663

Sok boldogot Dömének:-)

Előzmény: Döme-Ádám (49658)
Gabiiiiii Creative Commons License 2012.04.25 0 0 49662

nezopont kerdese....Kisgyerek melle en kolykot vinnek,meg akkor is ha ezerszer macerasabb...Egyutt nonek fel,egeszen mas lesz a viszonyuk,szinte testverek....A nagyobb mellett szol viszont,hogy mar kevesbe szertelen ...Most mar az en 10 evesem melle is be mernek vallalni egy nagyobbacskat,de nem bantam meg,hogy anakidejen a ket lanyom /ember es kutyalany/ egyutt nottek fel..Nem tudom,mas lenne-e a kapcsolatuk,de nekem valamiert az a nunukem,hogy ez IS kozrejatszik a koztuk levo kapcsolatban

Előzmény: Törölt nick (49660)
lustica Creative Commons License 2012.04.25 0 0 49661

Boldog szülinapot! :)

hihetetlen hogy eltelt az idő...

Előzmény: Döme-Ádám (49658)
Gabiiiiii Creative Commons License 2012.04.25 0 0 49659

Isten eltesse!!

Előzmény: Döme-Ádám (49658)
Döme-Ádám Creative Commons License 2012.04.24 0 0 49658

Sziasztok!

 

Döme kutyánknak ma van az 5. születésnapja, melyet idén is nagy örömére tortával és ajándékokkal ünnepeltünk:

 

 

gondolatbetyar Creative Commons License 2012.04.24 0 0 49657

Üdv! Hölgyek és Urak!

 

golden retrievert szeretnénk

május 4.-5.-én szeretnénk elhozni, de ha holnap kellene elhozni, az sem lenne akadály:)

 

2 éves kutyamániás kislány, és kutyákkal egyelőre hadilábon álló cica mellé kertes házba

ezért kiskutya kéne.

 

tolna megye, vagy körzete érdekelne, de ha messzebb kell menni érte, nem kizáró ok.

 

ha tud valaki eladó, kutyust szóljon.

köszi

 

 

(menhelyes kutyusokat is néztem már, de most csak idősebbek vannak.)

 

lustica Creative Commons License 2012.04.24 0 0 49656

Ez egy jó bonyolult és hosszú történet....

Igen, politika. A lényeg, hogy a MEOE államilag nem elismert - ez rajta is van a származási lapokon - és most el akarják lehetetleníteni.

Létezik egy állami szervezet is, aki nem csinál semmit, lényegében ennek a kezébe akarnak mindent adni és a pénzt oda forgatni...

Előzmény: donci2 (49652)
lustica Creative Commons License 2012.04.24 0 0 49655

Aki nem akarja megérteni, annak úgyse tudjátok megmagyarázni :-)))

Hülyékkel meg nem állunk le vitatkozni. Jobb rájuk hagyni :D

 

Hányszor kaptam már meg én is, hogy labradorok. Vagy Marácskára, hogy kuvasz. már belefáradtam magyarázni :D legyen neki kuvasz, és ne jöjjön be az udvarunkba hívatlanul :P

molera Creative Commons License 2012.04.24 0 0 49654

Sziasztok!

 

kerítés-kutya téma nagyon necces:-( nekem is napról napra megkeseríti az életemet a szomszéd kutyái, akik feszt ugatják az én kutyáimat, akkor is, ha azok le se tolják őket, vagy épp alszanak a kert különböző részein. oké, a kicsi néha reagál a dolgokra, odamegy a kerítéshez és nézi őket, van, hogy néha ugat is vissza, de ahogy tapasztalom, egyből rászólok. bár úgy érzem, az én kutyáim majdnem tökéletesen kezelik ezt, mert ők sosem provokálnak ilyent, ettől függetlenül én fedtem be a kerítés alját farostlemezzel és ment rá telibe nád, alul nem látni át, csak az illesztéseknél és én hívom be folyton a kutyáimat, ha azok kint vannak.. sajnos nem oldotta meg a dolgot,a  kutyák ugyanúgy ugatnak. ennél többet nem tudok tenni és meg is untam. albérlet, tehát ésszel feccölök bele zsét, ha saját lenne, már tűzfalat húztam volna oda. annyi azért jó, hogy se az én kutyáim, se a szomszédé nincsenek kint egész nap. a szomszédok nyugdíjasok, egész nap otthon vannak. az én kutyáim is éjszaka és napközben viszonylag sokat bent vannak, így amikor otthon vagyok, akkor is kint lesznek, ha a szomszéd haja égnek áll is. :-) azok a kutyák amúgy is sokat ugatnak, mindenre ami él és mozog, de abban reménykedtem, hogy megszokják idővel az én kutyáimat, és rájönnek, hogy azok tojnak rájuk, nem jelentenek "fenyegetést" és akkor nyugi lesz, de nem, egyszerűen addig ugatnak, amíg valamelyik oldal be nem megy a házba. kb 1 nap alatt meg lehetne nekik tanítani, hogy ezt nem kéne, de lehet, ez csak nekem lenne ésszerű.:-))

 

egyszer találkoztam egy nénivel és  a kutyájával, akikről már sokat hallottam apukámtól, mert rendszeresen együtt sétáltak akutyákkal, de apu csak Dalmát vitte. a néni kérdezte, hogy odajöhet-e a kutyája, Benji, mert az fiú,stb. a név meg a kutya egyből beugrott és mondtam, hogy persze, ez a Dalma, csak most én hoztam le, és ott volt Bella is. A néni egyből: ez nem a Dalma! Mondom, de az:-) Ez nem az! Mondom, de!:-)) nagy nehezen elhitte:-)) aztán jött Bella, hogy ő milyen fajta. mondom labrador. Mondja, ez nem az! Ő látott már labit és az nem ilyen!:-)) Itt is eltelt pár perc, mire meggyőztem:-)) Oké, lehet, hogy Bella nem a fajtája legremekebbje, de hát csak hordoz elég fajtajegyet:-))

 

pár friss kép a lassan 6 éves leányzóról:

 

Előzmény: donci2 (49651)
Gabiiiiii Creative Commons License 2012.04.24 0 0 49653

hat ezzel a keritesnel setaltatassal nem tudsz mit meg attol kapok agyhugykovet,ha en setalok az enyemmel es a kerites mogul acsarkodnak ra,ahogy tavaly volt is ra pelda,egy kibujt a kerites alatt es megkapta az enyemet...Igaz,a faluban mi vagyunk az egyetlenek,akik setaltatjak a kutyat,egesz latvanyossagszamba megyunk,mashol kerti diszkent tartjak oket es ugyan az a dolguk,hogy jelezzenek,meg ugassanak,de szerintem az nem,hogy tamadjanak kozteruleten...En is szoltam mar ra olyanra,akik feloran keresztul setaltattak a kutyajukat a keritesem mellett oda-vissza es uvoltottek befele az enyemnek,es beszoltak,hogy hallgattassam el a kutyamat...Majd ha kiengedem,elhallgat es ha nem tetszik,akkor kozlekedjenek normalisan es ne cukkoljak a kutyamat...Igaz,az enyemet el lehet hallgattatni,ha akarom,de nem mindig akarom:)

Előzmény: donci2 (49651)
donci2 Creative Commons License 2012.04.24 0 0 49652

Miről szól ez? Nem értem. Több kutyás szervezet van? Eddig én azt hittem, hogy van a MEOE és ott a vége a dolognak. Ez mögött is a politika van?

Előzmény: Szepi bá (49649)
donci2 Creative Commons License 2012.04.24 0 0 49651

Sziasztok!

Tegnap agyhugykövet kaptam kétszer is, gondoltam leírom nektek! Van egy néhány házzal arréb lakó kedves kutyás társam, két husky formájú, de vaj színű kutyával. Nem ismerem a fajtájukat, de szerintem pedigrések lehetnek, tényleg nagyon szép állatok. Hát ez az ipse meg a párja, rendszeresen feljön közvetlenül a kerítésünk mellé (a mi oldalunkon nincs járda) és összeengedi az én kutyámmal őket. A három kutya a kerítés két oldalán örjöngve ugat. Mire kiérek, mindig elmennek. Nem normálisak. Nem tudom ebben mi a jó...

 

A másik: kimentünk sétálni este és találkoztam egy párral, akik egy ivartalanított labi jellegű kutyával voltak. A kutyák játszottak, morogtak stb. igazán bajt nem csináltak. A párral beszélgetek, erre mondja, hogy hát ez biztos nem labrador ... és ezt hihetetlen meggyőződéssel. Mondtam neki, hogy "EZ a labrador", amire elnéző mosoly volt a válasz. hmmmm de mérges vagyok! Pont Kara és Kronosz kölyke nem labrador .... nem nooomálisak :)

Abrash Creative Commons License 2012.04.21 0 0 49650

Szepi bá Creative Commons License 2012.04.20 0 0 49649



 Tisztelt MEOE tagok, kedves kutyás barátaim!

Hasonlóan a 2008-as Európa-kiállítást megelőző évhez, egyesületünk ellenlábasai mindent
elkövetnek annak érdekében, hogy a 2013-as évi budapesti világkiállítás megrendezését
megakadályozzák.
Jóhiszemű, a kinológiától távol álló politikusokat megtévesztve és megnyerve romboló
tevékenységüknek, elérték hogy 2012 május 15.-étől életbe lép egy törvény módosítás, amely teljes mértékben kiszakíthatja a magyar kutyázást, a MEOE-t, a nemzetközi „véráramból”, leállíthatja az FCI származási lapok kiadását, illetve betilthatja az FCI rendezvények megtartását Magyarországon.

Jómagam és a MEOE elnöksége nevében tájékoztatok minden tagunkat, hogy hatékony lépéseket tettünk a 113 éves MEOE helyzetének stabilizálására. Mi másképp értelmezzük a törvényben leírtakat, mint a felelőtlenül kinológiai pánikot keltő ellenlábasaink.
A felmerülő jogi problémák megoldására, egyesületünk jogtanácsosa Dr. Pozsonyi Anikó mellett felkértem egy jogorvoslatban és jogharmonizációban jártas irodát. Velük karöltve azon dolgozunk, hogy május 15.-e után is a MEOE, mint az FCI magyarországi tagja, töretlenül végezhesse az FCI által rárótt feladatokat.

2012.május 15.-éig változatlan formában működik úgy a központi iroda, mint a hétvégi rendezvényeink. Május 15.-e utáni lehetőségeinkről, illetve teendőinkről folyamatosan tájékoztatást nyújtok egyesületünk honlapján.

Kérem tagságunk türelmét és kitartását, igérem mindent megteszek a folyamatos működés
érdekében, ugyanúgy ahogy tették ezt elődeim is az elmúlt 13 évben, amióta a „64-es rendelet” nyomorítja a magyar kinológiát.

Részletes jogértelmezést olvashatnak egyesületünk jogtanácsosa tollából a továbbiakban.

Sporttársi üdvözlettel,

Korózs András
a MEOE elnöke

Budapest, 2012.04.19.

goldigazdi19 Creative Commons License 2012.04.17 0 0 49648

Fantasztikusom :) Imádom!! <3

Pisces72 Creative Commons License 2012.04.17 0 0 49647

:) Nem példát írtam.

Előzmény: Pitrinkó (49646)
Pitrinkó Creative Commons License 2012.04.17 0 0 49646

off

Egy példa nem példa. Pl Steve Jobs se példa, aki a műtéttel gyogyitható hasnyálmirigyrákját inkább homeotapiaval "kezelte". Gondolom, nem volt pénz kérdés a műtét.....

De tényleg nem idevaló, be is fejezem, egy átlag Goldieban több ráció van, mint az összes homeopatában. (persze nem közgazdaságilag nezem, mert joparan halálra keresik magukat.)

Előzmény: Pisces72 (49643)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!