Keresés

Részletes keresés

pbence2345 Creative Commons License 2005.10.01 0 0 1297

Latszik, hogy veget ert a turistaszezon... Egyre kevesebben jonnek a forumra, meg az aveiroi delegacio is kint van mar, stb. :-)

dismay Creative Commons License 2005.09.29 0 0 1296
Ola, ezt a helyet Peniche-bol erheted el (amit tevesen halaszfalunak mondanak, de egy nagy halgyar van ott:)), de van egy kis falusi resze a panelek mellett, meg egy regen bortonkent funkcionalo erod, mellette a kikotobol indulnak a hajok Berlengara. Ott fokent ritka madarakat lehet megfigyelni, valami termeszetvedelmi terulet is egyben. amugy Peniche-ben a masik homokos part a kiraly, lehet homokdeszkazni a parton... ha meg apaly van, a belso varosreszt korul olelo kanalisban erdekes romokat lehet megfigyelni pl. kocsi roncs es haztartasi gepek es allatttetemek egyveleget:) jo ettermei is vannak (az egyik a tengerparton, a csoki pincerno nagyon kedves teremtes), es 2 kisebb panzio olcso aron.... adeus dismay
Előzmény: lajos25 (1295)
lajos25 Creative Commons License 2005.09.28 0 0 1295

sziasztok

jövö héten utazunk Portugáliába és szeretnénk átmenni a Berlenga szigetre. Járt már ott valaki? Érdemes átmenni? mi az átjutás legjobb módja?
köszi

mrspici Creative Commons License 2005.09.26 0 0 1294
Ja, Piacenza természetesen egyben és nem külön írva:)))
Előzmény: mrspici (1293)
mrspici Creative Commons License 2005.09.26 0 0 1293
Az útvonal: 1. nap: Bécs-Klagenfurt-Udine-Velence-Brescia-Pia cenza-Genova-Monaco-Nizza. Reggel hattól este 8-ig. 2. nap lazább: csak Béziers-ig mentünk, mert ott van egy isteni kemping kis viziparkkal. 3. nap: Toulouse-Biarritz-San Sebastián-Bilbao. 4. nap: Burgos-Valladolid-Zamora-Miranda do Douro-Braganza-Porto. Szóval oda fele nem kapkodtunk:))
Előzmény: quilla (1290)
mrspici Creative Commons License 2005.09.26 0 0 1292
Többen hülyének néztek már:)))) Több oka volt: tavaly már megjártuk Spanyolországot Cadizig, simán bírtuk, úgyhogy gondoltuk ez sem lesz meredekebb; nem rajongok a repülőért, ráadásul mi szeretünk sokat mászkálni, így kocsit kellett volna bérelnünk, ami a repjeggyel együtt nagyon soknak tűnt. (bár azóta láttam a Vistánál kedvező áru fly and drive-ot), plusz arra megyünk, amerre akarunk, megállunk ahol tetszik, stb...Mi is gyerekkel utazunk, 10 éves, de hihetetlenül jól bírja! Zokszó nélkül üldögélt első nap Nizzáig....:)
Előzmény: quilla (1290)
pbence2345 Creative Commons License 2005.09.25 0 0 1291
Sztem azert jo autoval menni, mert utkozben eleg szep helyeken meg tudsz allni. En is szeretnek majd 1x igy menni portugaliaba. Eleg jo feelingje lenne!!!!! :-))))
Előzmény: quilla (1290)
quilla Creative Commons License 2005.09.25 0 0 1290
Hat ez autoval szep kaland lehetett :) Mi is fontolgattuk mar egy autos hazautazas lehetoseget, de azert a folyamatos menetben megalvassal is ket nap... no meg gyerek. Ti hogy birtatok? Merrre mentetek? Es legfokepp miert autoval ide??? :o)))
Előzmény: mrspici (1289)
mrspici Creative Commons License 2005.09.22 0 0 1289
Idén nyáron voltunk Portugáliában kocsival, ha van kérdés és tudok, szívesen segítek, vagy küldök képet!
pbence2345 Creative Commons License 2005.09.22 0 0 1288

El kell döntsétek, hogy mit akartok csinálni. Az országot megismerni, vagy nyaralni. Ha utóbbi, akkor irány Algarve és a déli parton fürödhettek, bár már sztem hűvös lesz október elején. 1080-as hozzászólásomban olvashatsz a tengerpartról és a déli országrészről részletesebben. Plussz 1-2 hasznos tanács.

 

Ha az országot szeretnétek megismerni, akkor sztem irány észak. 1-2 teljes napot mindenképpen töltsetek el lisszabonban és környékén, főleg Sintrát érdemes megnézni. Az ócenáriumot mindenképpen nézzétek meg, és este is menjetek ki a városba, főleg pénteken vagy szombaton amikor nagy élet van!

Észak felé OBIDOS - vétek kihagyni, kicsi falucska -, Coimbra, Aveiro, Porto, Braga-Bom-Jesus. Ez igy soknak hat, de egyik sem nagy, és mind nagyon élvezetes. Ha a természetet kedvelitek irány serra de estrela, itt pedig vegyetek sajtot!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Ha bármi további kérdés van, állok rendelkezésre.

Előzmény: sasilaci (1286)
sasilaci Creative Commons License 2005.09.17 0 0 1287

Ha lehet, lenne egy másik irányú kérésem.

Egy magyar szabadalom alapján, az egész világon csak mi gyártunk egy belső falburkoló anyagot LEDEKOR bőralapú falikárpit néven. Ez tulajdonképpen egy folyékony tapéta, különlegessége a természetes bőr alapanyag.

Bővebben a www.ledekor.hu oldalon találtok róla információt.

Jelenleg Németországban, az USA-ban és már Kínában is forgalmazzuk.

Folyamatosan építjük ki a piacot.

Ha valaki a portugáliai forgalmazás megszervezésében fantáziát látna, vagy tudna nekem jelezni céget, vagy magánszemélyt akit érdekelne, nagyon megköszönném.

sasilaci Creative Commons License 2005.09.17 0 0 1286

Sziasztok!

Elnézést, ha korábban leírtat kérdezek, de új vagyok a fórumon.

Tudna nekem valaki segíteni?

E hó 27-től október 11-ig leszünk Portugáliában. Az első négy nap Liszabonban lesz a feleségemnek hivatalos programja (gondolom ezalatt a főbb liszaboni dolgokat megmutatják), a következő napokra még nincs program, csak a visszaúti repülőjegy van meg.

Segítsetek már egy programvázlattal, hogy mit javasoltok, merre menjünk, mit nézzünk meg?

Úgy gondoljuk, hogy néhány napra bérelnénk autót is, illetve ha az idő engedi pár napot valamelyik üdülőhelyen is eltöltenénk.

Átlagos turisták vagyunk, azzal a hiú reménnyel, hogy nem kell egyszerre mindent látni, úgyis jövünk még.

Előre is köszönöm. 

Noa Pearl Creative Commons License 2005.09.14 0 0 1285
kuldtem mailt
Előzmény: csutii (1284)
csutii Creative Commons License 2005.09.09 0 0 1284

kedves Noa Pearl,

 

már bocs h itt belekontárkodok a dismayyel folytatott csevejbe, de ha minden igaz akkor te a MagyarOnline-on is regisztrálva vagy ugyanezen a néven...hacsak vki nem ugyanezt használja... ott a legutso jelentkezésed aug. 9én volt...

hagytam ott uzit neked, kérlek nézd meg

elore is koszi

 

cup Csut

Előzmény: Noa Pearl (1225)
quilla Creative Commons License 2005.09.08 0 0 1283

Vihar volt, azert az egy ora :o)

Irj mailt es megdumaljuk akkor: sonia kukac dunaweb hu

Előzmény: hedus (1282)
hedus Creative Commons License 2005.09.08 0 0 1282

Itt vagyok! Mindig olvasom a fórumot! :))))

Húú...az tök jó lenne, ha elém is kijönnétek! :))))))))))))) Én is ugyanazzal a géppel megyek mint Ági! Nem tudom, hogy az 1 órás késés mennyire általános náluk!

 

 

Előzmény: quilla (1281)
quilla Creative Commons License 2005.09.08 0 0 1281

Hedi!!! Ha olvasod a topikot jelentkezz legyszi (figyelni fogom) mert kimennenk erted is a repterre szombaton... csak ahhoz beszelni kellene :)

Vagy Bence... ha te olvasod es tudsz neki valahogy szolni, akkor legyszi...

 

A masik holgyet tegnap sikeresen lehalasztam az egy oras kesessel erkezo geperol, este meg elinteztuk az EU 26-ot aztan ma feltettem az Aveiroi vonatra, remelem azota mar egyben az egyetemre erkezett :)

flugi Creative Commons License 2005.09.07 0 0 1280
üdvözlet mindenkinek Liszabonból, a Belem kulturális központ épületéből, itt van a konferencia.

Sintra nagyon szép volt, nyitásra érkeztünk, és így el tudtuk kerülni az óriási forgalmat. Nagyon jó volt, köszönöm a tippet.

Itt Liszabonban meg akartunk nézni néhány House of Fado-t, de sehonnan se hallatszott ki éneklés, úgy tűnik hogy a legtöbb étterem, ahol kint állnak a figurák, és Fado! harci kiáltással fogják a turistát, nem az igazi :)
magyarpityu Creative Commons License 2005.09.06 0 0 1279
Köszönöm!
Előzmény: elckerlyck (1278)
elckerlyck Creative Commons License 2005.09.05 0 0 1278
Ez a hid Portimaio-nál van, abszolut biztos. A kép az autópályáról lett löve, a híd a régi országúté.
Előzmény: magyarpityu (1258)
linha Creative Commons License 2005.08.31 0 0 1277

Sintrában ajánlom, hogy vegyetek és egyetek quejadas-t (ejtsd kb. kezsádas), amit megvehettek az város központban a Piriquita-ban is, de az "igazi"-t a SAPA-ban árulják, az is pastelaria és ott sütik a quejadas-t. A Sapa a Câmara Municipal (Polgármesteri HIvatal) közelében van, a központtól szép séta a völgyben lévö park mentén (kényelmesen max.10 perc), ahol szobor kiállítás is látható.

Tapasztalatom szerint a souvenirek a várakozással ellentétben Sintrában olcsóbbak, mint Lisszabonban vagy némelyik bevásárlóközpontban.

Előzmény: flugi (1274)
Törölt nick Creative Commons License 2005.08.31 0 0 1276
Sintrában van ingyen net a vasútállomáson.A Királyi palotát is mindenképpen érdemes megnézni.
Sintra nagyon szép,különleges hely.
Előzmény: flugi (1274)
laranjeiras Creative Commons License 2005.08.30 0 0 1275

Vigyázni kell, idôben indulni, mert már sok túristát láttam morogni a bejárat elôtt, túl késôn érkeztek és már nem engedték be ôket.

 

A két kastély (mór és Pena) belépôje nem olcsó, és a buszjárat sem (amire viszont egy egésznapos jegyet kapsz, a vasútállomás elôttrôl is indul). Gyalog nehéz felmenni, a helyiek szerint kb. fél óra, de szerintem csak lefelé lehet annyi :o)

 

Az óvárosban sok étterem található, nagyon hangulatosak. Sajnos eléggé tele szoktak lenni.

 

A vasútállomáson lévô információs iroda nagyon bô tájékoztatást ad, kedvesek, ingyen-térképet is adnak. Ott van egy Pizza Hut, viszonylag gyorsak, ha esetleg egy falás kellene indításképpen vonatról leszállva.

 

És ne hívjuk a barátnônket izgalmas beceneveken, mert Sintrában elég sokszor találni magyarokat, esetlen viccesen jön ki :o)

Előzmény: flugi (1274)
flugi Creative Commons License 2005.08.30 0 0 1274
köszönöm az eddigi tanácsokat, Sintra nagyon ígéretes! Most úgy néz ki, hogy csak egy alkalommal fogunk tudni kijönni a fővárosból, és egyelőre Sintra a befutó :)

Valami közelebbit Sintráról tud valaki? Olyasmit, ami nem feltétlenül van benne a guide-okban.
linha Creative Commons License 2005.08.30 0 0 1273

Sziasztok!

 

Szerintem, ha Setúbal-ba mentek autóval, mindenképpen menjetek fel a hegyre ( Arrábida ), gyönyörü a kilátás Troja-Setúbal-ra is és Lisszabonra is. Ott érdemes még lemenni Portinho-ba is, ez egy ici-pici helység, de van parkoló, étterem, és egy nagyon szép strandja is.

 

 

 

pbence2345 Creative Commons License 2005.08.30 0 0 1272
Sintraba mindenképpen menjetek ki, meg Obidosba észak felé. Autóval hamar odaértek, és ezt mindenképpen látni kell!
Előzmény: flugi (1268)
Véső Creative Commons License 2005.08.30 0 0 1271

Sziasztok!!!

 

Én augustusban voltam egy hétig Lisszabonban. Gyönyörű város, engem teljesen megigézett, bár nem egy hét, de egy hónap sem elég, ha az ember igazán meg akarja ismerni a várost. Én a szokásos lisszaboni nevezetességek mellett ajánlanám Sintrát, ami fél óra útra van Lisszabontól, vonattal kb. 4 euró egy oda-vissza jegy. Ha van kocsi, érdemes elautókázni Setúbal irányába is, a vidék is gyönyörű.

Lisszabont mindenkinek csak ajánlani tudom. Engem nagyon megfogott.

dismay Creative Commons License 2005.08.29 0 0 1270
Ola,

nem rossz a Florescente, es naponta takaritanak a holgyek....
csak a kulcsinyhez kepest a belbecs nem all egyensulyban 70 euro-ert

most lesz itt a Nemzeti Muzeumban egy Romai Hadviselesrol szolo konferencia (eredetileg klasszika-filologus lennek:)), itt 79 ***-os szallodat es 55 **-osat ajanlanak 2 szemelyre....

mondjuk majd megkerdezem a kedvenc eloadomat milyen volt:)

ate a logo

dismay

p.s.

a nyalvi vitahoz: rajtam mindig rohognek a portugalok, hogy minek tanulom a nyelvet:) nem ertik:) es hulyenek neznek
Előzmény: imoram (1264)
magyarpityu Creative Commons License 2005.08.29 0 0 1269

Hali! Ami benne van az utikönyvekben: Belém-torony, Felfedezések emlékműve, Jeromos-kolostor, a Lisszaboni Sé, Tengerészeti múzeum (ez utóbbit feltétlen nézzétek meg, kicsit húzós a belépő). A két nagy hidat is látni kell, és nagy élmény volt nekem az Ocenárium a Vasco de Gama hídtól nem messze. Sajnos itt a Vasco de Gama torony zárva volt, valami felújítás lehetett ott, ha azóta fel lehet menni, akkor biztosan érdemes is fönt körülnézni. El lehet sétálni a Szent György várba, sajnos tele van bazársorral, de a kilátás szép. A lisszaboni villamost is emlegetik, hogy különleges, meg a Gloria siklót, de azt úgyis látjátok majd. Nagy élet van éjszaka Lisszabonban (mondják is, Braga imádkozik, Porto dolgozik, Lisszabon mulat), és gyönyörűen ki vannak világítva a Tejo parti nagy terek.

 

Szerintem egy délutánt szánjatok a tengerészeti múzeumra, egy másikat a sére, Belém-toronyra, Felfedezések emlékművére, meg a Tejo parti mászkálásra (van még ott pár érdekes dolog), egy harmadikat meg az Ocenáriumra és a Vasco de Gama toronyra (ha fel lehet menni rá), de a libegőt ne hagyjátok ki :)) A Tejo torkolat nem nagy durranás, de egy délután arra is el lehet menni. Ezekhez kocsi sem kell, jó a tömegközlekedés, annak ellenére, hogy mennyi szűk utca van.

 

Kocsival Setubálba érdemes elmenni, sőt, talán nagyobb kaland befizetni egy vitorláshajós kirándulásra (persze, csak ha jó sokan mentek). Egy délutánt lehet szánni Sintrára is, ott a Nemzeti palota, meg a Mórok vára.

 

Szerintem térképet és utikönyvet mindenképpen érdemes beszerezni!

Előzmény: flugi (1268)
flugi Creative Commons License 2005.08.29 0 0 1268
a hétvégén egyhetes konferenciára megyünk Liszabonba, és lesz néhány szabad óránk és délutánunk. Ötleteket szeretnék kapni, hogy Liszabontól bérelt kocsival kényelmesen elérhető távolságban (50, talán 100 km) mit érdemes megnézni. Érdekel minket kultúrális helyszín, természeti szépség, híres borvidék (sajnos Porto kiesik a távolság miatt), híres/szép templom.

Persze Liszabon városán belül is érdeklődünk, izgalmas múzeum vagy templom, ilyesmi.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!