Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2005.03.20 0 0 2072
Szerintem nincs.

2002-ben 2 hetet, tavaly pedig Korfuról hazafelé 2 napot. Mindkét alkalommal iskolakezdésre értünk haza, tehát már az erősen igénybevett szezon végén.
Előzmény: cupom (2071)
cupom Creative Commons License 2005.03.20 0 0 2071

Szia!

 

Akkor nincs harag?

 

A szemét nem tengeri növényzet volt - de azt én nem is tartom szemétnek - hanem mindenféle ételes és italos papírok, zacskók, flakonok, stb.

 

A kikötő volt a kiindulópont és onnan mentünk jobbra is és balra is, ameddig eljutottunk.

 

Egyébként megkérdezhetem, hogy mikor voltál Stavroson?

 

Mert lehet, hogy ha évekkel ezelőtt voltál, akkor még nem volt vele semmi probléma.

Egyik barátnőm is volt ott régebben és ő is meg volt vele elégedve, úgy mint Te.

Szerintem túlságosan felkapott lett és a turisták tették tönkre.

 

Egyébként mi tavaly szeptember 5-én voltunk ott. Tehát lehet, hogy a görögöknek nem volt kapacitásuk rendben tartani végig a nyár folyamán.

 

Cup

 

Előzmény: Törölt nick (2070)
Törölt nick Creative Commons License 2005.03.20 0 0 2070
Nem akarok flame-war-t, de mellbevágott a véleményed. Mindezeken a helyeken én is voltam, + Korfu és Kréta. Az én negatív élményem az a Methoni=>Olympic Beach szakaszról van. De tudom, hogy vannak, akiknek az a rész tökéletesen megfelel, és ilyen hangnemben nem szólnám le. Mi volt a szemét a parton? Vizinövény, vagy nylon zacskó? A kikötőben azért ne akarj fürdeni. A 2 óra alatt Stavros melyik részén jártatok?

Más.

Én pedig a Görögországban nyaraló buszos honfitársainkról vagyok rossz véleménynel. Ha akarod, továbbragozom.
Előzmény: cupom (2069)
cupom Creative Commons License 2005.03.20 0 0 2069

Szia!

 

Nem a buszból kinézve alkottam ill. alkottuk a véleményünket. Volt valamivel több mint 2 óránk és ezalatt végigjártuk a partot és a környékét.

 

Én a véleményemmel a világért sem akarok senkit sem megsérteni, csak leírtam, hogy nekem mi volt a benyomásom.

 

Egyébként megkérdezhetem, hogy te hol voltál már Görögországban Stavroson kívül?

 

Egyébként lehet, hogy alapvetően nem olyan szörnyű Stavros, de nekem                   - Sarti után - az volt.

 

Én az utóbbi években többé kevésbé megismertem Sartit, Thesszalonikit, Neos Marmarast, Paráliát, Olimpic Beach-et, Nei Porit és Pefkohorit. Ez alapján azt gondolom, az északi részt tekintve van összehasonlítási alapom.

 

Én tényleg csak segíteni akartam, nem pedig megbántani azokat, akik szeretik Stavrost.

 

 

Cup

 

 

Előzmény: Törölt nick (2068)
Törölt nick Creative Commons License 2005.03.20 0 0 2068
Én teljesen más véleményen vagyok Stavrosról. Nem tudom, hogy mikor, és melyik részen voltatok, de ilyet én nem tapasztaltam. Nagyon általánosan beszélsz a buszból kinézve.
Előzmény: cupom (2067)
cupom Creative Commons License 2005.03.20 0 0 2067

Sziasztok!

 

Gondolom nagyon sokan vagyunk olyanok, akik már elkezdték tervezni a nyaralásukat. Főként így az utazási kiállítás idején.

Nagy a bizonytalanság mindenkiben, hogy hova lenne érdemes menni.

Én tavaly a családommal Sartin voltam, előtte való években pedig Paralián és Nei Poriban.

Most segíteni szeretnék Nektek.

A három hely közül magasan Sartit ajánlom. Bár sokan kifogásolják, hogy túl sok ott a magyar, de őszintén szólva engem egyáltalán nem zavartak a honfitársaink.

Ezenkívül pedig el szeretném mondani, hogy hazafelé menet Sartiból a buszunk megállt Stavrosban, hogy utasokat vegyen fel. Ott voltunk kb. 2 órát. Elég is volt. És meg kellett állapítanunk, hogy Stavros BORZALMAS!

Én szerveztem a tavalyi nyaralást és nagyon sokáig vacilláltam, hogy Stavrost vagy Sartit válasszam uticélnak. Az internetes fórumoknak köszönhetően Sartit választottam. Még szerencse!

Stavros rettenetesen koszos, mind a víz, mind pedig az utcák.

Bementünk az egyik parton lévő nyilvános mosdóba, de kár volt. Egy hajszál választott el attól, hogy elhánnyam magam. De szó szerint!

És az egész város valahogy olyan nyomasztó volt. De az is lehet, hogy főként azért, mert előtte Sartiban voltunk.

A bátyám azt mondta, hogyha Stavrosba vitt volna a busz minket nyaralni, akkor ő, miután szembesült a hellyel, visszaszállt volna a buszra és szépen haza ment volna a sofőrökkel együtt.

Tehát a lényeg, ha valaki Stavrosba készül, de még nem fizette be, akkor gyorsan felejtse el!

 

Remélem, segítettem valakinek.

 

Egyébként mi a véleményetek?

 

Üdvözlettel: Cup

 

egérút Creative Commons License 2005.03.20 0 0 2066

"Attól tartok, hogy az már nem annyira kihalt időszak és - még nem voltam arra- az is visszatart, hogy tudnak-e ennyiünknek egy helyen fizető vendégszobát adni."

Tudnak! Egy iskolányi srácot tudnának egy óra alatt elhelyezni ebben biztos lehetsz.

Június mindenképpen előszezon (ennek az árjegyzékekben is utána nézhetsz), a legtöbb országban még júliusban is van tanítás, van hely tehát bőven.

Az angolod miatt se aggódj; a szállásadóddal feltehetően nem Shakespeare munkásságának hatásait akarod megvitatni a görög irodalomra, hanem olyan egyszerü dolgot, hogy van-e szoba? mennyi? mennyit enged a feléből?

És ez egy zsebszámológéppel is megoldható.

Minden ilyen településen van egy turista iroda, ott felkészülten várják az okos vendégeket, nagy rutinjuk van a kelet-középeurópai kalandorok kezelésében :)))

Tehát Hajrá!!! Esélyed nincs rá, hogy 3 sráccal az utcán aludj!!!

Előzmény: adrivik (2065)
adrivik Creative Commons License 2005.03.19 0 0 2065

Mindenkinek köszi a választ.

Gyakorlatilag suli után, tehát inkább június végén mennénk. És 3 gyerekkel.

Attól tartok, hogy az már nem annyira kihalt időszak és - még nem voltam arra- az is visszatart, hogy tudnak-e ennyiünknek egy helyen fizető vendégszobát adni. Aztán hogyan beszélnénk? Alapfokú angol nyelvvizsgám nem hiszem hogy kielégíti ezt a kívánalmat.

De ha szerintetek ez is egy jó lehetőség, kérlek írjatok még, mert mint említettem 3 csemetével lehetőleg tutira szeretnék menni.

Egyébként, így olcsóbban kijönnénk, mint előre foglalva?

És hogyan történik ez a gyakorlatban?

Csak RÁNK várnak az útszélén, mint a Tátra környékén? Ott így volt.

Előzmény: egérút (2063)
tokszikukac Creative Commons License 2005.03.19 0 0 2064
Helló adrivik. Szerintem ott a helyszínen biztos találnátok szállást, én tavaly voltam ha jól emlékszem még volt is kiírva, de nem vagyok benne biztos. De ha szereted előre lefixálni a dolgokat akkor van Tolónak hivatalos weblapja ott sokmindent megtalálsz. http://www.tolo-guide.gr/ üdv. tökszikukac
Előzmény: adrivik (2060)
egérút Creative Commons License 2005.03.19 0 0 2063

És miért akarsz feltétlenül innen szállást foglalni Toloba?
Június előszezon, jóval kevesebb a vendég, biztos hogy találsz olcsón apartmant.

Mi is júniusban szoktunk nyaralni járni és soha nem foglalunk szállást.
Du 3-4 körül bemegyünk egy-két helyre és megkérdezzük mennyi?

És mnnyit enged?
Pillanatok alatt kialakul valami kellemes árfekvés ha tudja, hogy a fél falu üres és ha ő nem enged akkor a szomszéd biztosan fog tehát oda megyek és nem hozzá:)

Előzmény: adrivik (2060)
adrivik Creative Commons License 2005.03.19 0 0 2061
Bocsi! Csak azt nem írtam meg, hogy a két apartman TOLOban van. Jannis és Babis.
adrivik Creative Commons License 2005.03.19 0 0 2060
Szisztok! Tegnap vettem kézbe a Zeus Dias katalógusát, teljes döbbenettel. A lejjebb is említett Jannis és Babis apartmanokba nem lehet foglalni csak szeptembertől. Rosszul láttam, vagy mi ennek az oka? Mindenképpen Tólóba szerettünk volna menni, de így hol fogunk szállást kapni? Egy utatási iroda ajánlott még ott nyaralást, de szállodába. Azt anyagilag nem tudjuk megoldani. Tud valaki Tolóban valami olcsó tuti szállást? Bármilyen ötlet érdekel, mert mindenképpen délre szeretnénk menni- megcsodálni a látványosságokat - kocsival, júniusban.
Jox Creative Commons License 2005.03.17 0 0 2059

Rodosz az egyik legszebb görög sziget (legalább is szerintem). Rodoszon is meleg van még szeptembereben, tökéletes időpont az utazáshoz, és nincs már akkora tömeg.

Ialisszosz és Faliraki elég népszerű üdülőhelyek Rodoszon, többek közt itt biztosan találsz apartmanokat is.

Ha egyénileg szeretnél szállást foglalni, pl itt találsz egy rodoszi apartmant is:

www.hellasz.hu ezen belül pedig az Ajánló oldalon.

Előzmény: Törölt nick (2055)
Törölt nick Creative Commons License 2005.03.17 0 0 2058
A 2046-ban van egy jó időjárásjelentéses oldal. Nézd meg a történelmi adatokat.
Előzmény: Törölt nick (2055)
Törölt nick Creative Commons License 2005.03.17 0 0 2057

Ez így hangzik pontosan:

"Meleg van még ott szept 12-22 közöt????"

Sok kérdőjellel, vagyis kérdés.

csá Creative Commons License 2005.03.17 0 0 2056

szia

 

Terveink szerint ahogy vége az iskola a srácoknak  azonnal indulunk.

A főhadiszállásunk úgy nézki, hogy idén is Sartin lesz, innem tervezzük a kirándulásokat.

 

Sartin és a narancspartin kívül is van egy nagyon szép part szakasz északra, ide is érdemes ellátogatni. Nevezetesen a Karidi Beach Vourvourunál. Hófehér, finom homok, kristálytiszta kék lagunákkal. Egyszerüen paradicsomi.

Előzmény: Törölt nick (2039)
Törölt nick Creative Commons License 2005.03.17 0 0 2055

Hali!

 

Nálam két "versenyző" maradt.

Tolo az egyik, a másik pedig Rodosz.

Rodosz az jó?

Meleg van még ott szept 12-22 között. Az utazási irodák szinte csak szállodát kínálnak, apartmant nem...

Ja, és ott melyik városba érdemes menni? 

Törölt nick Creative Commons License 2005.03.16 0 0 2054
Ennyiért lehet találni mindenhol. Nem medencés,tv-s, légkondis, de nem is vacak.
Előzmény: Gazsi101 (2053)
Gazsi101 Creative Commons License 2005.03.16 0 0 2053

Köszi

De ez Átlagos vagy egy bizonyos helyen?

Előzmény: Törölt nick (2051)
Törölt nick Creative Commons License 2005.03.16 0 0 2052
Szaktopik Krétáról:

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9027043&la=42745227
Előzmény: woodchuck (2048)
Törölt nick Creative Commons License 2005.03.16 0 0 2051
Nagy körvonalakban 10 eur/fő/nap.

szmájli
Előzmény: Gazsi101 (2049)
Gazsi101 Creative Commons License 2005.03.16 0 0 2050
Ja nem mindegy, Június második felében megyünk és családdal
Gazsi101 Creative Commons License 2005.03.16 0 0 2049

Tudtok-e nekem szállás árakat mondani a Meteorák, Athén és Thassos környékén, mert mi szabadon autóval megyünk. Nagy körvonalakban már meg vannak a körutazás állomásai, és most az ár kalkulációk következnek. Köszi

 

woodchuck Creative Commons License 2005.03.16 0 0 2048
Köszi! Áttekintettem... sajnos a vízhőmérsékletet nem lehet visszamenőleg megnézni. Igaz már 16 fokos a tenger, bíztató:) Sok látnivaló van Krétán?
Előzmény: Törölt nick (2046)
Törölt nick Creative Commons License 2005.03.16 0 0 2047
Egy hét nem elég mindenre.
Előzmény: woodchuck (2045)
Törölt nick Creative Commons License 2005.03.16 0 0 2046
Akkor még nem nagyon ég ki. Történelmi adatok:

http://www.weatheronline.co.uk/cgi-bin/regframe?3&PRG=citybild&LANG=en&WMO=16754&PROVIDER=anwendung
Előzmény: woodchuck (2045)
woodchuck Creative Commons License 2005.03.16 0 0 2045

Ezek szerint mondjuk Krétánál május végén már lehet fürödni? Nem túl kopár? Ha autót bérel az ember kb. 7 nap alatt nagyjából meg lehet nézni?

Előzmény: Törölt nick (2044)
Törölt nick Creative Commons License 2005.03.16 0 0 2044
Május végén az északi részen a tenger még elég hideg. Déli szigetek: Kréta, Kos, Rodosz.
Előzmény: woodchuck (2040)
Törölt nick Creative Commons License 2005.03.16 0 0 2043
Kréta ezért olcsóbb, mert az irodák nagy tempóval szervezik oda a chartereket.
Előzmény: Törölt nick (2041)
Törölt nick Creative Commons License 2005.03.16 0 0 2042

Bocs, még egy lemaradt: mit kell tudni a szállodák/stúdiók/apartmank jelzéseiről?

 

Amúgy aki Chalkidikit célozza még, annak én Pefkochorit ajánlom, de csak július augusztusban.

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!