Keresés

Részletes keresés

Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2016.04.08 0 0 68144

"Sem a hagyomanyos, sem ez nem alkalmas folyamatos uzemre, elsosorban a csapagyazasuk miatt."

 

Tehát az önindítókban speciális, az átlagosnál rövidebb élettartamú csapágyakat alkalmaznak? Mert szerintem nagyjából ugyanolyan csapágyak vannak benne, mint azokban a berendezésekben, amelyekben ugyanezek a csapágyak akár több tízezer üzemórát is kibírnak ha a motor tengelyéről pl egy szivattyú működik.

Tehát lehet, hogy egy önindító motor valami miatt nem alkalmas kerti szivattyú működtetésére, de az szerintem nem a csapágyazás miatt van.

https://www.google.hu/search?q=starter+motor+driven+pump&biw=1218&bih=884&source=lnms&tbm=isch&sa=X

 

Egyébként az általad megadott linken sajnos semmit nem találtam önindító motorok várható üzemóra-számáról (amit keresek), de olyasmiről sem, amit te írtál a csapágyakról.

Előzmény: C200UF (68143)
C200UF Creative Commons License 2016.04.07 0 0 68143

https://hu.bosch-automotive.com/hu/parts_and_accessories/motor_and_sytems/start_stop_system/starters_4/starters_5

 

Sem a hagyomanyos, sem ez nem alkalmas folyamatos uzemre, elsosorban a csapagyazasuk miatt.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (68130)
patopal Creative Commons License 2016.04.07 0 0 68142

Igazad van. Jelenleg nincs lehetőség bontásra, vezetékcserére a lakótérben. A fürdőbe be van húzva , a pinceszinten sincs mindenhol ,ott viszont lehet cserélni a régi vezetékeket.  A szobák kimaradnak egyenlőre, ezért a "lehetséges" meghatározás.

Előzmény: ötfelezős (68141)
ötfelezős Creative Commons License 2016.04.07 0 0 68141

"Eddig nullázással volt megoldva a védelem, de tennék védővezetőt ahova lehetséges."

 

Bocsánat, de ez olyan fura kijelentés...

 

Előzmény: patopal (68136)
Nebl Jenő Creative Commons License 2016.04.07 0 0 68140

Köszi Péter! az áram jelen van a bemeneten csövek újak kipróbáltam. ennyi,venni kell egy másikat. Köszi az infót

Előzmény: Peter atyuska (68135)
még1MbR Creative Commons License 2016.04.07 0 0 68139

Szia!

 

Én nem biztos, hogy rögtön cseréltetném. A napsütés sokszor csak a műanyag legfelső rétegét eszi meg... ezt le kell csiszolni majd felpolírozni és kész is. Sokezres csiszolópapír meg polírpaszta kérdése.

Autó fényszóróknál is bevett szokás.

És elég csak a leolvasandó részen elkövetni :)

Előzmény: Tmanka906 (68114)
patopal Creative Commons License 2016.04.07 0 0 68138

Önálló , családi a hetvenes évekből. Van földelés, az állapota még kérdéses,így leraknék egy új szondát

Előzmény: Peter atyuska (68137)
Peter atyuska Creative Commons License 2016.04.07 0 0 68137

Társasház vagy önálló ingatlan?

1. A közös lecsatlakozásnál kell nézegetni hogy van e földelés piros vagy zöld sárga vezeték, ha van onnan kéne indítani a földelést.

2, Ha nincs földelés akkor az óra után választod szét, de érdemes akkor egy földszondát is leverni és legalább 16 os MKH val bekötni.

Előzmény: patopal (68136)
patopal Creative Commons License 2016.04.07 0 0 68136

Ebben a régi mérőszekrényben, cseréltem a biztosítékokat kismegszakítókra. Eddig nullázással volt megoldva a védelem, de tennék védővezetőt ahova lehetséges.

Jelen esetben SZABAD e az óra után elágaztatnom a  PEN vezetőt, mivel plombálva van minden tábla?

 

Peter atyuska Creative Commons License 2016.04.07 0 0 68135

Hát két dolgot tudsz ezeknél csinálni:

- fénycső csere

- megnézed a bemenetén van e nafta

Az egységet javítani nem lehet ezek nagy része egybe öntött.

Előzmény: Nebl Jenő (68134)
Nebl Jenő Creative Commons License 2016.04.07 0 0 68134

Szevasztok! Egy kis segítségre lenne szükségem. Elektronikus f.cső előtét. hibakeresése hogy biztos kitudjam zárni hogy az a rossz alkatrész-e. Mivel elég költséges a csere. Előre is köszi. Jenő

Szirty__ Creative Commons License 2016.04.07 0 0 68133

Helló Elek!

 

"Ha olyan nagyon ritkán kellett volna cserélni, akkor valószínűleg mindig csak egy pár szénkefét vett volna és nem vásárol be előre harminc évre :)"

 

Ne síkosítsd a témát! Ki állította, hogy nincsenek szar szénkefés motorok?

Azt viszont állítom,hogy nem feltétlenül mind szar pusztán mert szénkefés. És pont.

Mindamellett igen, vannak olyan kéziszerszámok is amiket napi 24 órában használnak és nem kell gyakran kefét cserélni!

 

Nem vitatható persze az sem, hogy amelyik motorban nincs szénkefe abban meg soha nem kell cserélni és annál ritkább meg nincs mint soha.

 

Előzmény: Mekk Elek ezermester (68132)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2016.04.07 0 0 68132

"Egyébként az sem lehetetlen."

 

Nem vagy túlságosan egyértelmű a tízezer üzemórás szénkefe kapcsán ;)

 

Nincsenek nagy tapasztalataim, de szerintem a pár száz wattos teljesítményű villanymotorok szénből készült keféi jó, ha néhány száz üzemórát kibírnak (ha a forgórész kommutátora kopott, akkor még kevesebbet).

Gondolj bele, hogy milyen kevés üzemórát megy pl egy kézi fúrógép, amikor már szénkefe-cserére szorul.

 

"Ugyanis te gyakori cserélgetést és marék szénkefét emlegettél."

 

Ismerek valakit, akinek ilyen szivattyúja volt (a kertjét is locsolta vele) és a szivattyú felett egy kis polcon ott hevert vagy 10-12 db szénkefe. Ha olyan nagyon ritkán kellett volna cserélni, akkor valószínűleg mindig csak egy pár szénkefét vett volna és nem vásárol be előre harminc évre :)

Előzmény: Szirty__ (68129)
Törölt nick Creative Commons License 2016.04.07 0 0 68131

Megküldte az eon  a szerződést.

A pénz befizetésétől  8napja van ,hogy cserélje az órát meg a  kismegszakítókat.

Végre látom már a három fázis elejét :D

 

Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2016.04.07 0 0 68130

"a gépkocsi önindító tervezett élettartama a 20 és 100 óra között van."

 

Ezen információ hivatalos változatát hol olvashatnám?

 

Az önindítónak konkrétan mely alkatrészei kopnak el nagyon gyorsan és miért?

Ha egy önindító egy hatalmas benzinmotor helyett egy kis szivattyút forgat, az mennyiben befolyásolja a fenti kopó alkatrészek élettartamát?

 

A start-stop rendszerek naponta akár százszor is dolgozó önindítói szerinted mennyiben különböznek a normál önindító motoroktól?

Előzmény: peti.olah (68127)
Szirty__ Creative Commons License 2016.04.07 0 0 68129

Szia Elek!

 

"Ezt úgy értsem, hogy családi házas környezetben teljesen életszerű lehet mondjuk 10.000 üzemóra egyetlen szénkefe garnitúrával ?"

 

Úgy értsd, hogy mindenképpen neked legyen igazad bármit is írok.

 

Egyébként az sem lehetetlen.

Én azonban arra próbáltam rávilágítani, hogy pusztán mert szénkefés a motor, még nem kell feltétlenül extrém gyakori karbantartási időszakokban gondolkozni. Ugyanis te gyakori cserélgetést és marék szénkefét emlegettél. (Idézzem, vagy emlékszel?)

Amúgy sem kell feltétlenül "német brikett" méretű kefe a hosszú üzemidőhöz.

 

Előzmény: Mekk Elek ezermester (68122)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2016.04.07 0 0 68128

"Egy jobb hidrofor 230V AC-ra 60-80 rugó. Mondjuk 1200W"

 

Ha nincs pénz (pl a drága sziget üzem miatt), akkor lejjebb is lehet adni az igényekből: lehet akár mindössze 100-200 wattos is az a szivattyú. Lehet, hogy sokáig fog tartani, mire feltölti a hidrofort, viszont a szivattyú olcsó volt.

 

"Egy motor áttekercseltetése 10-20 rugó."

 

A fent említett gyári hidrofor aszinkron motorját nem lehet egyenáramúra áttekercseltetni. Ahhoz egy teljesen más típusú motor kell, aminek ára viszont kimaradt a költségvetésedből.

 

"Egy 2 kW-os full színusz inverter, 200 ezer, meg felette. (Ha egyáltalán elég a 2kW...)"

 

Ha kis teljesítményű a szivattyúnk, akkor elég hozzá egy kis teljesítményű (tehát viszonylag olcsó) inverter vagy szünetmentes tápegység is.

 

Előzmény: Törölt nick (68124)
peti.olah Creative Commons License 2016.04.07 0 0 68127

Főleg annak tudatában, hogy a gépkocsi önindító tervezett élettartama a 20 és 100 óra között van.

Ezt használjuk el az évek alatt a 2-5 másodperces indítózásokkal.

Előzmény: ötfelezős (68125)
Jahno Creative Commons License 2016.04.07 0 0 68126

Főleg mert ott már bronzkefe van vagy mi. Valamiképpen csak megoldják, szökőkutas és kerti szívattyúkis elég jól  bírják. Olcsóbban a forgó rész kopik el, tengely esik  szét.

Előzmény: ötfelezős (68125)
ötfelezős Creative Commons License 2016.04.07 0 0 68125

Én még sosem ültem hidroforban.

Autóban viszont többször. Indítózást is hallottam kiskoromban egyszer.

Gondoljátok, hogy az üzemidők összehasonlíthatóak? Kefe...

Törölt nick Creative Commons License 2016.04.07 0 0 68124

Nem véletlenül írtam hidrofort, arra kell, mint a hidrofor :-)

 

Egy jobb hidrofor 230V AC-ra 60-80 rugó. Mondjuk 1200W

Egy motor áttekercseltetése 10-20 rugó.

Egy 2 kW-os full színusz inverter, 200 ezer, meg felette. (Ha egyáltalán elég a 2kW...)

Na, a feladat, hogy utóbbi ne kelljen.

 

A hidrofor napi használatba van, így a búvár szivattyú, meg a qrjuk meg keményen a vízhordó lányt hogy vizet hozzon áramszünetkor, az nem játszik.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (68121)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2016.04.07 0 0 68123

Talán a legolcsóbb megoldás egy használt autó (teherautó/busz) önindító motor lenne (persze megnövelt erejű ventilátorral).

Előzmény: Mekk Elek ezermester (68121)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2016.04.07 0 0 68122

"Jobb esetben éveket is elbír egy szénkefe garnitúra. Arra is van példa hogy akár napi 12 órás üzemben is."

 

Ezt úgy értsem, hogy családi házas környezetben teljesen életszerű lehet mondjuk 10.000 üzemóra egyetlen szénkefe garnitúrával ?

Tehát nem a millió forintos motoroknál, ahol egy-egy szénkefe akkora, mint egy német brikett :)

Előzmény: Szirty__ (68113)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2016.04.07 0 0 68121

"Mondjuk, 48V, amit napelem fog tölteni."

 

48 voltos motort valószínűleg csak egyedileg, tekercselővel csináltathatsz.

Egyenáramú szivattyúk léteznek gyáriban is, de ha nyomást is vársz tőlük (és nem csak pl egy magasban lévő tartály feltöltését), akkor az áruk 40-50 ezer Ft-tól felfelé várható. Így már nem is tűnik olyan nagyon drágának az az inverter ;)

amit nevezhetünk pl szünetmentes tápegységnek, arra viszont rá lehet kötni egy hagyományos (occsó) szivattyút is.

És a szünetmentes tápegység akkumulátorát lehet akár napsütéssel is tölteni.

Ha tudod, hogy hány wattos szivattyút szeretnél mennyi ideig működtetni egy feltöltésről, abból lehet saccolni aksiméretet és szünetmentes táp méretet.

Előzmény: Törölt nick (68112)
Törölt nick Creative Commons License 2016.04.06 0 0 68120

Nem egy retro darabra vágyok, hanem valami jelenleg beszerezhető, összeépíthető cuccra.

Mint alább leírtam, a Qdrága nagy teljesítményű színusz inverter kiváltása a cél.

Előzmény: szakmókus (68119)
szakmókus Creative Commons License 2016.04.06 0 0 68119

Így van, Niagara néven futott. Ha találsz is működő képeset gondolj arra hogy igencsak kétséges az üzembiztonsága. Az utoljára gyártott darab is több mint húsz éves. Többnyire a forgórész ment tönkre.

Annyi előnye volt hogy gyenge hálózaton is elindult, ahol egy asszinkron nem volt képes elindulni.

Előzmény: Törölt nick (68110)
Black Dragon Creative Commons License 2016.04.06 0 0 68118

Tulajdonképpen igen. Viszont ha kapcsolóval akarsz indítani, jobban jársz a komplett motorvédővel. Az általam javasolt megoldásnál a hőkioldó csak a mágneskapcsoló tartóáramkörét bontja. Ha lesz egy kapcsoló, teljesen felesleges a nyomógombos indítású rendszer.

Előzmény: Törölt nick (68106)
cucu Creative Commons License 2016.04.06 0 0 68117

Felszólítalak, hogy cseréld ki! :)

Előzmény: Tmanka906 (68116)
Tmanka906 Creative Commons License 2016.04.06 0 0 68116

A felszólitást szeretném megelőzni, azért gondoltam, hogy szeptemberig kicseréltetem.

Előzmény: Peter atyuska (68115)
Peter atyuska Creative Commons License 2016.04.06 0 0 68115

Az hogy mit mond egy dolog. A menete hivatalosan az hogy küldenek egy levelet hogy ezért és ezért nem tudták rögzíteni a mérő állását és x napon belül intézkedjen a láthatóság - leolvashatóságról. Ezzel a papírral egy reg szerelő tud plomba bontást kérni és egyben pótlást is. A doboz tető külön kapható rendelésre.

Előzmény: Tmanka906 (68114)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!