Keresés

Részletes keresés

SajtFondue Creative Commons License 2009.06.23 0 0 1544

Szia! Az interneten rendeltem:

 

http://www.obelink.de/assortiment_overzichtpagina3.asp?cat=1&id=14&arid=3811

 

Egy Franciao-ban lako ismeroshoz kertem, 20 euroert kuldtek oda. Nem tudom, hogy van-e ismerosod valamelyik "nyugati" orszagban, vagy hogy Magyaro-ra mennyiert kuldenek el.. Irj nekik egy e-mailt es kerdezd meg!

Előzmény: ancsa66 (1542)
SajtFondue Creative Commons License 2009.06.23 0 0 1543
Bar egyelore az aram uzemre koncentraltam, de ha mar szoba kerult...volna egy keped arrol, hogy mikent van a palack hozzacsatlakoztatva?
Előzmény: Crvoyager (1541)
ancsa66 Creative Commons License 2009.06.23 0 0 1542

SajtFondue hol vetted ezt a sátrat, mi is ilyet keresünk.

Ancsa

Előzmény: SajtFondue (1490)
Crvoyager Creative Commons License 2009.06.23 0 0 1541
Örök darab kis palackról két hetet simán elmegy.
Előzmény: SajtFondue (1538)
Gruau Creative Commons License 2009.06.23 0 0 1540
http://www.origo.hu/programajanlo/blog/20090622-strandra-magyar-akcio-1800-forintert-kilenc-napig-strandolhatunk-junius-27.html
SajtFondue Creative Commons License 2009.06.23 0 0 1539
Koszi mindenkinek a jotanacsokat! Mar majfnem profi lettem abszorpcios hutesbol! ;-)) A lenyeg, hogy ez valoban egy szuper dolog a kempingezeshez, az egyszeru elektromos hutotaskahoz kepest legalabb is!
SajtFondue Creative Commons License 2009.06.23 0 0 1538
Ismeros ismerosetol, aki mar vett egy ujat!... ;-)
Előzmény: Törölt nick (1536)
sfi Creative Commons License 2009.06.22 0 0 1537
Ez tényleg az. :((( A férjem ma annyit hallott, hogy Pula mellett volt ez a borzalom, mi is erre a kempingre tippeltünk.
Előzmény: fekvőrendőr (1524)
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.22 0 0 1536

Hol is lehet ilyet ,,szerezni"?

Irigykedem...

Előzmény: SajtFondue (1527)
Crvoyager Creative Commons License 2009.06.22 0 0 1535

Sziasztok! Kb 2 ilyet használtam illetve a nagyobb tesóiból most is van és nem volt vele semmi gond. Anno beszéltem a lehel mérnökével is és az alábbiakat mondta. Egyetlen hiba szokott lenni amitől nem hűt rendesen vagy egyáltalán nem hogy az ammónia kikristályosodik. Ezért kimondottan jó neki ha rázkódik. Szezon elején érdemes egyszer fejjel lefelé átforgatni illetve ez egy kicsit drasztikus de a csöveket megütögetni.

A dőlésre egy irányban érzékenyebb, ami tudtommal a fűtőrésztől feljővő cső másik vége a hűtőbordáknak. Annak kell mindig fentebb lenni. Ezt ki lehet nagyjából sakkozni és ugy kell berakni. A másik némi levegőt l kell hagyni hátul és a tetején.

Amit utoljára eladtam a szomszéd kőművesnek hibátlanul üzemel ma is Ő a paltón hordja.

Autót menetközben abszolút nem bizergálja mivel lada stb-hez lett tervezve a mai kocsiknak birni kell.

fekvőrendőr Creative Commons License 2009.06.22 0 0 1534
Egy korrekt ismertető: http://www.ezermester.hu/articles/article.php?getarticle=1739
Előzmény: SajtFondue (1531)
fekvőrendőr Creative Commons License 2009.06.22 0 0 1533
Nekem is ugyanilyen öreg Lehelem van, csk szürkében. Menet közbeni használattól ne várj csodát, csak hűtögetni fog, érzékeny a vízszintre. Utazáshoz tegyél bele néhány lefagyasztott jégakkut, akkor annak a felmelegedésének meggátlására elég a menetközeni teljesítménye. Stabilan telepítve tökéletes!
Előzmény: SajtFondue (1527)
ro1123 Creative Commons License 2009.06.22 0 0 1532
Ezt el sem lehet rontani, maximum roncsolással.

itt van az elv hogy hogy működik:
abszorpció
Előzmény: SajtFondue (1531)
SajtFondue Creative Commons License 2009.06.22 0 0 1531

Koszi a tanacsokat!

Persze ez nem uj, hanem (boven) hasznalt. Most probalgatom.

Attol nem felek, hogy az autoban kevesbe hut, csak attol tartottam, hogy baja ne essek. Ha igy van ahogy mondod, akkor semmi gond!

Az biztos, hogy jo massziv darab! Meg ra is lehetne ulni!

Előzmény: ro1123 (1530)
ro1123 Creative Commons License 2009.06.22 0 0 1530
Az első hsz-ban elírtam, nem metán hanem ammónia.

Próbáld ki mit tud. Én tettem bele egy hőmérőt és felírtam az időt ( este 8kor 22 fok)
aztán 3 óra múlva megnéztem 2 fok volt benne.
Előzmény: ro1123 (1529)
ro1123 Creative Commons License 2009.06.22 0 0 1529
Elfelejtettem. Nem kell várni a bekapcsolással. Ebben nincsen gáz, kikapcsolva folyékony benne az anyag, az azonnal lefolyik a helyére. Ezért örökös az ilyen hűtő, mindegy hogy hány éves. Ha nem éri fizikai sérülés sosem fog elromlani, a víz+ammónia nem párolog el belőle, nem tud elpárologni belőle. Mozgó alkatrész meg nincsen benne.
Előzmény: SajtFondue (1526)
ro1123 Creative Commons License 2009.06.22 0 0 1528
Jól tetted hogy ilyent vettél.

Nem lesz baja autóban, és nem eszi meg járó motorral az aksit sem. Nyugodtan kapcsold be út közben. Annyi lesz hogy hegyre fel hegyről le esik a hűtés teljesítménye, de még úgy is simán megveri a thermoelektromos vackokat.
Egy napos utat még akkor is kibír a szalámi ha sima hűtőtáskában viszed, régen nem is volt más. Exponenciálisan esik a teljesítménye ahogy eltér a vízszintől, de kár nem éri, annyi hogy a folyamat lelassul benne.

ezekben metán gáz van, vízzel keverve. Egy adott ponton a zárt rendszerben hő hatására a metán kibugyborékol a vízből és elindul felfelé (itt kell a vízszint hogy akadálymentesen felmenjen) ott valami olyan van hogy felgyorsul és térfogatváltozás miatt hőt von el. Aztán továbbmegy és lecsapódik, majd visszacsöpög alulra ahol kihül és megint elkeveredik. Ezért van az hogy mindegy milyen hőt kap adott ponton (12v fűtőszál, 220V fűtőszál, gáz "őrláng") hűteni tud mert ez csak a hűtőfolyamat elindításához kell neki. Akár akkor is hűt ha azon a ponton nagyítóval erősített napfénnyel melegíted.
Szóval az autóban ahogy eltérsz a vízszintöl csak romlik a teljesítmény, a szerkezetnek semmi baja nem lesz, és tapasztalat hogy extrém eltérés kell a leállásához, és ahhoz is hogy csak annyit tudjon mint a thermoelektromos.
Van egy szabály arra hogy az autópálya max 5-8%-ot lejthet emelkedhet. Nem tudom pontosan. de autópályán 70%-on simán hűt. azaz olyan hideg benne az üdítő hogy nem tudod meginni. (10 celsius kb)
Előzmény: SajtFondue (1526)
SajtFondue Creative Commons License 2009.06.22 0 0 1527

Ime a darab:

 

Előzmény: SajtFondue (1526)
SajtFondue Creative Commons License 2009.06.22 0 0 1526

Annyit beszeltetek az abszorpcios hutoladakrol, hogy szereztem egyet. Nem egy mai darab, de hut!! :-)

 

A kerdeseim a kovetkezok:

- Nem baj, ha mozog egy kicsit? Pl: autoban, menet kozbeni razkodas, ill a megerkezeskor kell-e varni a bekapcsolassal?

- 36l-es es 75W van rairva. Menet kozben nem szivja nagyon (tul) az akksit? Gondolom, hogy menni fog a klima is...

- Irtatok olyasmit, hogy total vizszintben kell lennie amikor uzemel. Jol ertettem?

 

Egyelore ennyi! ;-)

Crvoyager Creative Commons License 2009.06.22 0 0 1525
Nagyon brutális. Sok olcsó lakókocsi lesz eladó.
fekvőrendőr Creative Commons License 2009.06.22 0 0 1524
A medulini kemping a tornádó után. Borzalmas.. :-(((
Crvoyager Creative Commons License 2009.06.21 0 0 1523

Általában vadkamperolok. Az a tapasztalatom, hogy fólyóvizeinknél semmi gond Duna Tisza ipoly stb. A balaton az legtöbb helyen tilos de a parkolókban benzinkút melletti pihenőnél kivitelezhető. Fizetős parkolókban pedig meg kell beszélni.  Ez akkor jó ha vándorolsz,mert ha egyhelyen vagy óhatatlanul összeakadsz valami okostojással. Vagy egy buzernyák üzletét féltő képviselővel (pl. Zamárdi) vagy más hatósággal. Lekopogom sem itthonn sem külföldön nekem rossz emlékem nem volt soha meg nem támadtak stb. Olaszban egyszer feltörték az autóm, de azt a parton amig mi pancsiztunk a tengerben. A horvátoknál ott nagyon szigoruan veszik elvileg 24 órán belül létesiteni kell tartózkodási helyet. Azt eddig én sem vállaltam,de egy lakóautós ismerős elmondta Ő évek ota 2-3 hetet vándorol és még soha nem volt gondja.

Előzmény: Jesu (1518)
Crvoyager Creative Commons License 2009.06.21 0 0 1522

Sziasztok! Nehogy nekindulj az erdőnek kamperolni, mert azért ott van a 93 paragrafus, hogy a 24 órát meghaladó tartózkodáshoz a erdőgazdálkodó hozzájárulása kell. Itt van a cspada a dologban. Szimpi vagy maradhatsz ha nem huzzál el. Akkor lehet fityiszt mutatni ha naponta más helyen táborozol és csak erdei uton pihenőn tartózkodsz.

 

 

Előzmény: Törölt nick (1521)
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.20 0 0 1521
Fúú ez a cikk tök jóó!!Ezt kinyomtatom és beteszem a bódémba is meg viszek egyet magammal amikor endúrózni megyek.Én már régóta ezt mondogatom,hogy ami (még)állami terület az az enyém is,mivelhogy magyar állampolgár vagyok!Tehát nem az okoskodó erdészééé vagy a vadászééé...Neki éppen annyi joga van ott bóklászni,mint nekem...
Előzmény: vonalzoo (1520)
vonalzoo Creative Commons License 2009.06.20 0 0 1520
Helló!
Origón volt egy cikk a vadkempingezésről.
Előzmény: Jesu (1518)
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.20 0 0 1519

Hali!

Mivel vadkamperolsz?Sátorral vagy lakóval?Mert a sátorral azért nem olyan egyszerű,hogy leverem 1 parkolóban aztán kész.2 hete voltunk a lakókocsival ausztriában és beálltunk egy murvás parkoló végébe a fák alá 2 napig senki nem szólt hozzánk!Üldözésről meg főleg nem volt szó.Aztán meg Erdélybe járunk már 5. éve a Biharba ott igaz rajtunk kívül volt még kb. 200 sátras is,de évekkel ezelőtt amikor még nyugisabb volt ott sem volt semmi baj.Viszont a múlt hétvégén átmentünk a Fertő-tóhoz bicózni ami ugye tájvédelmi terület és ott ki is volt írva az arra alkalmas helyek közelében,hogy TILOS.Ez is osztrák oldalon...

Aztán láttuk is,hogy ellenőrzik,mert x óránként jön a parkőr a terepjárójával!Mi pl. a Billa parkolójában hagytuk az autókat,de odamernék menni a lakóval is 1 éjszakára.

Idehaza meg jártunk már rengeteg helyen,de kampeszban tavaly voltunk egyetlen alkalommal amikor ránksötétedett és nem volt időnk helyet keresni.(még mazsolák voltunk)Már elég jól bejártuk a dunántúlt,de eddíg semmi gond.Azt nem mondom,hogy mindíg flottul megy minden,mert azért voltak kalandok is,de az estek többségében minden OK.

Mire vagy kíváncsi?

Előzmény: Jesu (1518)
Jesu Creative Commons License 2009.06.20 0 0 1518
Írod, hogy többnyire vadkempingeztek. Leírnád a tapasztalataidat ezzel kapcsolatban? Merthogy egy rakat orsztágban nem engedélyezik már, bűntetnek, üldöznek. Van ahol meg bizonyos megkötésekkel (tulaj engedélyével X napig 1 helyen, X m-re a házaktól, stb), de lehet. Létezik oldal, ahol vki ezt már összefoglalta, hogy merre mit lehet?
Ez lenne a nekünk való.
Előzmény: Crvoyager (1510)
F Artur Creative Commons License 2009.06.20 0 0 1517

Nali!

Ahogy nézem az időjóslatokat, ez ahétvége és ajövő hét eleje nem a sátrasoknak való. Kivéve azokat akik 7000 fölött fagyasztják le a saját kéz és lábujjaikat. Nekik üzenem, hogy ne "tesós" sátrat vegyenek.

temprás Creative Commons License 2009.06.19 0 0 1516
Én két hétig használtam egyfolytában a kis ventillátoros autó hűtőt és nem volt vele gondom, csak két naponként ki kellett önteni belőle a vízet ami lecsapodott.
Nekem egy számitógép tápegységről űzemelt, így tudtam használni 220V-ról és nem az autó aksit meritette.
Előzmény: F Artur (1512)
ro1123 Creative Commons License 2009.06.19 0 0 1515
Én is gondolkodom valami ilyesmin, de most sem követ teszek alá hanem 4*4-es fa lapokat.
Előzmény: fekvőrendőr (1514)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!