Keresés

Részletes keresés

wanbo Creative Commons License 2016.06.18 0 0 30029

Hulhumalen ne maradjatok semmiképp, ott csak akkor érdemes megszállni, ha pl korán reggel indul a repülőtök. Ha időbe belefér, én Malétól távolabbi lakott szigetet választanék, azok jóval szebbek. Egyébként Maafushi sem rossz, főleg a kirándulások olcsók és nagyon jók, de a partjánál sok szebb van az országban. 

Előzmény: vpendre (30028)
vpendre Creative Commons License 2016.06.18 0 0 30028

Sziasztok! Szerencsenk van es megyunk maldivra november kozepen 10 napra. 

Elvileg az ido sem lesz rossz. Errol mi a tapasztalat, mert minden oldalon mast irnak?

Maafushi, Hulhumale, bodufolhudhoo kozul melyiket javasoljatok?

200-300 kozott szeretnenk szallast talalni, lehetoleg reggelivel-transzferrel-adokkal.

juppy Creative Commons License 2016.06.16 0 0 30027

Szia!

Megnéztem én is, a képek alapján nem tűnik rossznak, és ahhoz képest, hogy lakott szigeten van minden van benne. Medence, minibár, van 2 bár is és az étterem is olyan, mint a resortokban. Ha oda mennétek, mindenképpen kérünk beszámolót! :)))

J.

Előzmény: tigriscápa_ (30011)
Tojglius Creative Commons License 2016.06.16 0 0 30026

a lakott szigetet szerintem - bár az ára egyértelműen mellette szól - amiatt nem érdemes választani, mert egy lakott ("civilizált") szigeten (akármilyen kicsi is) lévő  "klasszikus szálloda" nem tudja azt az - itt sokat hangoztatott "maldív élményt" élményt adni, amit egy tipikus maldív bungallós szállodasziget tud...

előbbit kis túlzással bármelyik trópusi tengerparton megkaphatod, akár olcsóbban is, utóbbi viszont csak itt van...

de hangsúlyozottan; ez szubjektív...

Előzmény: ani101 (30025)
ani101 Creative Commons License 2016.06.16 0 0 30025

Szia,

 

Megnéztem én is, jónak tűnik... De azért kíváncsi lennék, hogy mennyiből jön ki, ha ide mentek megírnád majd? És persze jó lenne majd egy élménybeszámoló is, kíváncsi lennék a tapasztalatokra, gondolom nem csak én :-). Kevesen kockáztatják meg a lakott szigetet...

 

Mi is október végén megyünk, én is néztem lakott szigetet az anyagiak miatt, de nem merem bevállalni... Végül Bandosra megyünk, szerintem jó áron, 2 felnőtt+1 gyerek ( 7 éves, azt hiszem rá már nincs kedvezmény ) 1 hét AI ellátás összesen 1.390 ezer.

Ennél még Biyadhoo lenne olcsóbb, ha jól emlékszem 1.150 lett volna AI ellátással hármunknak.

Előzmény: tigriscápa_ (30011)
juppy Creative Commons License 2016.06.16 0 0 30024

Köszönöm mindenkinek a válaszokat, így már okosabb lettem! :)))

juppy Creative Commons License 2016.06.16 0 0 30023

Igen, ezt tudom, szerencsére ezt telefonon is el lehet intézni. :)

 

Előzmény: Pranit (30022)
Pranit Creative Commons License 2016.06.16 -1 0 30022

Igen, be kell állítanod a limitet idölegesen olyan magasra, hogy fizetni tudj.

A másik dolog, ami nálunk már számtalanszor okozott problémát, így többször neki kellett futnunk a foglalásnak, hogy a kártyáknál engedélyezni lehet, melyik országban lehessen használni. Tehát arra is figyelni kell, hogy az adott országban, ahová foglalsz, engedélyezd a kártyával való vásárlást.

 

Előzmény: juppy (30018)
Tojglius Creative Commons License 2016.06.16 0 0 30021

Ahogy Laci írta, a "jobb" bankoknál be tudod netbankon keresztül állítani a kártyalimitet (vásárlás és kp feltét is állítható elvileg) amire akarod, aztán a tranzakció után vissza... "kevésbé jó" bankoknál telefonos ügyfélszolgálat vagy személyesen...

Előzmény: juppy (30018)
Laci_BP Creative Commons License 2016.06.16 0 0 30020

Ez bankonként, számlacsomagonként, és kártyánként más. Biztonsági okokból általában napi 100-200 ezer Ft a limit a kártyás vásárlásra és a kp felvételre. Ezt tudod átmenetileg módosítani szerintem bármekkora limitre a bankodban személyesen, vagy netbankon keresztül.

 

Laci

 

Előzmény: juppy (30018)
Zoom Creative Commons License 2016.06.16 0 0 30019

Köszönöm a válaszokat.

juppy Creative Commons License 2016.06.16 0 0 30018

Sziasztok!

 

Ha már a kártyás fizetés került szóba itt a fórumon. Ha nem irodán keresztül foglalok, hanem pl. az Agodán, akkor a kártyával tudok milliós összeget fizetni? Vagy van valami napi limit? Ekkora összeget még nem fizettem kártyával úgyhogy gőzöm sincs, hogy ezt engedi-e a rendszer. Nagyon nem szeretnék úgy járni, hogy fizetném a szállást, és nem tudom, pedig ott van rajta a pénz.

Előre is köszi a választ!

J.

Capone72 Creative Commons License 2016.06.15 0 0 30017

Szerintem 0 az eselye hogy egy szallodaban a kartyas fizets kp felvet legyen. A kp felvet szerintem banki tevekenysegnek minosul a szalloda pedig nem bank. Ezen felul ha igy lenne sok panasz erkezne a kartyatarsasagokhoz/bankokhoz es a szallodatol elvennek a terminalt. A kartyas fizetes egy eleg szabalyozott piac szerintem nem nagyon lehet garazdalkodni rajta. En sok helyen fizettem mar kartyaval eddig ilyen jellegu problema meg nem volt.

Előzmény: Tojglius (30015)
'szti Creative Commons License 2016.06.15 0 0 30016

a postánál már vásárlásnak minősül a kártyás fizetés, nem kp. felvétnek

Előzmény: Zoom (30014)
Tojglius Creative Commons License 2016.06.15 0 0 30015

Hát ha nagyon végiggondolom, akkor talán azért lehet jobb egy szállodának a kp felvét, mert akkor ő a teljes suskát megkapja, míg ha vásárlás, akkor a saját bankja számolhat fel valami jutalékot (Neked igyenes) Míg a kp felvétnél Téged vesznek le a jutalékokkal... De ettől még a default az, hogy mivel nem kapsz kp-t kézhez ezért nem lehet kp felvét... (a magyar posta egy érdekes sztori, mert nem "kártyával fizettél" hanem pont annyi kpt vettél fel amennyit befizettél... vagymi... elég hülye rendszer, én se értem :D)

 

De ha valaki tapasztalt már ilyet, akkor az lehet a megoldás, hogy

- rákérdezel a konkrét szigetnél... vagy

- viszel "elég" kp-t, amit amúgyis 99% hogy olcsóbb egy utcai pénzváltónál beszerezni, mint amilyen árfolyamon a bank váltja kártyahasználatkor és csak a túlköltés esetére viszel kártyát!

Előzmény: Zoom (30014)
Zoom Creative Commons License 2016.06.15 0 0 30014

Amikor pár hónapja visszanéztem több évnyi bejegyzést, mintha valahol azt olvastam volna, hogy vigyázzunk, mert pénzfelvételnek minősülhet, esetleg szigete válogatja. Gondoltam hát, rákérdezek, vagyis aktualizálom.

Magyar Postánál van (volt csak egy időben?) hogy a csekkfizetés bankkártyával pénzfelvételnek minősült. Ezért nem tartom furcsának, hogy a világ ennek a nagyon eldugott távoli zugában, ahogy a pénzfejés nemzeti terméknek minősül lehetséges ez. ( Hisz ebből élnek, illetve a gazdagabb réteg jár ide, akik talán csak körülbelül ellenőrzik, hogy annyit fizettek-e amennyit kértek ).

Én a K&H-nál vagyok, megkérdeztem: külföldi pénzfelvétel 1600 Ft + 1.2%. Ami egy nagyobb összeg esetében nem kevés. Ellenben a vásárlás világszerte ingyenes.

Előzmény: Tojglius (30013)
Tojglius Creative Commons License 2016.06.15 0 0 30013

megkérdeztem a kollégákat, mindenképpen vásárlásnak minősül (a pos terminál elvileg tud kp felvétet is könyvelni, de egy szállodai szolgáltatás kifizetése semmiképpen sem az)

Előzmény: Zoom (30012)
Zoom Creative Commons License 2016.06.15 0 0 30012

Nem tudjátok véletlenül, ha távozáskor fizet az ember bankkártyával, akkor az vásárlásnak, vagy pénzfelvételnek minősül? Illetve ez bankfüggő-e?

tigriscápa_ Creative Commons License 2016.06.14 0 0 30011

köszönöm a választ!

 

szia(sztok)

 

Egyéb, külföldi netes fórumokon próbáltam utánanézni, milyenek a vélemények, annak alapján egyöntetűen jók a szigetről/szállodáról is Hanimaadhoo tekintetében!

 

.. de azért jó lett volna valaki "haza" véleményét is hallani, aki esetleg járt ott. 

Előzmény: lucita (30005)
Tojglius Creative Commons License 2016.06.13 0 0 30010

Hát ha sokadszor mennék Maldívra még lehet, hogy kiváncsi is lennék rá... :) :) De azért örülök neki, hogy az - eddigi - első és egyetlen élményünket nem tarkította egy ilyen eső... :D

Előzmény: Zoom (30009)
Zoom Creative Commons License 2016.06.13 0 0 30009

Belenézegettem.

 

Októberre találtam egy napot a central régióban ahol 16 cm! eső eset egy nap alatt!!!!!!!!

 

Csak összehasonlításképp talán egy hete volt azt hiszem Zalaegerszeg környékén egy nagy eső ami után a riporterek térdig álltak a vízben. Hát az kérem szépen 6 cm volt. Erre mondtam én, hogy dante pokla. Lehet, hogy az ilyen esőt is meg kell tapasztalni az életben. :)

Előzmény: Bandos (30008)
Bandos Creative Commons License 2016.06.12 0 1 30008

Sziasztok,

 

Egy kis maldív időjárás statisztika a maldív meteorológiai honlapról.

2015 január és 2016 május között ki kell választani a megfelelő hónapot, majd a linken egy részletes elemzést olvashattok az adott hónap időjárásáról, csapadékmennyiségéről, sok ábrával.

A csapadékot például napi bontásban is bemutatják az adott hónapban, az 1 évvel korábbi csapadékmennyiséggel együtt.

 

http://www.meteorology.gov.mv/climatereport

 

Remélem érdekes olvasmány lesz minden érdeklődőnek.

Jó böngészést!

 

(Azért azt ne felejtsétek el, hogy egy konkrét hónap vagy időszak vonatkozásában a múltbeli adatok szinte semmi támpontot nem adnak az idei vagy a következő év ugyanazon hónapjának vagy időszakának az időjáráshoz. De azért érdemes beleolvasgatni, mert némi támpontot azért adhat.)

 

Bandos

hegemonic Creative Commons License 2016.06.12 0 0 30007

Mi október végén voltunk Vilamendhoo-n. Végig szuper időnk volt, csak néha volt fátyolfelhő az égen. Kétszer esett pár csepp eső. Lehet hogy csak szerencsénk volt.

Előzmény: tigriscápa_ (30002)
Pranit Creative Commons License 2016.06.10 -2 0 30006

Nem utaztunk még Etihaddal, de csak jókat hallottunk róluk. Brüsszelt sem ismerem, de 50 perc elég kellene legyen egy átszállásra. De ennek az a  feltétele, hogy az az 50 perc valóban 50 perc legyen. Ha az elsö gép késik, csak 20 percet is, ami alapban nem sok, de már boríthat mindent.

 

Mi Emirates-nél foglaltunk tavaly, Seychelle-röl hazafelé 50 perc volt az átszállási idö. Csakhogy az elsö gép eleve késéssel indult, amiböl behoztunk a levegöben valamennyit, de csak 30 perc maradt volna az átszállásra az 50-böl. Kifelé a gépböl már nem is engedtek minket elrohanni, hanem nagyon pofin begyüjtötték a csatlakozásukat lekésöket. Mivel a következö gép csak 8 óra múlva lett volna, így elvittek kisbusszal az Emirates hoteljébe, kaptunk ingyen szobát, büfé ebédet és vacsorát, így nagyon nem aggódtunk a lekésett gép miatt. :-) (este még be is taxiztunk a Burj kalifához).

Ehhez persze az kellett, hogy a nyaralás utánra volt egy plusz nap otthonra betervezve, így nem okozott a munkahelyen gondot hogy késöbb értünk haza.

Másrészt az kellett hozzá, hogy mindkét járat Emirates legyen, nem tudom nálatok mindkettö Etihad lenne-e (illetve van még akkor egy átszállásotok Abu dhabiban is? Ott biztos van az Etihadnak is ilyen hotelos megoldása)

Előzmény: Beáta087 (29999)
lucita Creative Commons License 2016.06.10 0 0 30005

Szia,

 

Hanimaadho egy helyiek által lakott sziget, ráadásul, ha jól néztem, akkor egy reptér is van rajta.

Az itt fórumozók többsége szálloda szigetre megy/ment, csak nagyon kevés infó van lakott szigetekről (és ami van, az is vegyes, volt, akinek tetszett, volt, aki 1 nap után menekült is haza, viccen kívül). Nagyon régóta követem a fórumot, de nem emlékszem, hogy bárki írt volna erről a szigetről.

Mindenképpen lakott szigetre szeretnétek menni? Csak mert nagyon más, mint a szálloda sziget.

üdv, l

Előzmény: tigriscápa_ (30002)
Zoom Creative Commons License 2016.06.10 0 1 30004

Időjárás ügyileg eléggé utánaolvastam.

 

Dióhéjban azt kell tudni az ott lévő időjárásáról, hogy 2 évszak van. Novembertől áprilisig tart a száraz monszun, májustól októberig az esős monszun. Ez azt jelenti, hogy a száraz monszun ideje alatt északról fúj az uralkodó szélirány, és hozza India száraz levegőjét, az esős hónapok alatt meg délről az óceáni párás levegőt. Május és okt-nov a monszunváltás, vagyis a szél megfordulásának időszaka. Ergo teljesen kiszámíthatatlan. ( Nem mintha a többi hónap kiszámíthatóbb lenne :) )

Ha a fenti eszmefuttatásomat elfogadjuk, akkor abból három következtetést lehet levonni októberre vonatkozólag:

1. Szinte biztos, hogy lesz eső. Nem is kevés. Dézsából való kiöntés esetére gondolok.

2. Szinte biztos, hogy lesznek időszakok, mikor ragyogó kék lesz az ég, szél se moccan, ezerrel fog sütni a nap.

3. Szinte biztos, hogy magas-légköri fátyolfelhőzet nem lesz, vagyis nem lesz úgymond bedeszkázva az ég.

 

Szerintem a következőre lehet számítani: Ragyogó jó idő, egyszer csak a távolból feltűnik dante pokla, ami lassan ideér. 2-3 óra alatt leesik mérhetetlen mennyiségű meleg víz az égből, majd ahogy jött, el is megy, újra strandidő.

 

Mondom ezt úgy, hogy nem vagyok meteorológus, és sosem jártam Maldívon. :) Vagyis megbízhatsz bennem. :)

Előzmény: tigriscápa_ (30002)
Tojglius Creative Commons License 2016.06.10 0 2 30003

ha nem késik a gép, akkor azért sztem Brüsszelben ez nem olyan vészes, mint Dohában, mert unión belül vagy, ergo szerintem nincs az a félórás sorbanállós beléptetős macera ami Dohában... csövön ki, átsétál, csövön be... talán még egy pisi is belefér... :D de egy kaki már nem biztos :D :D

 

Előzmény: andi265 (30001)
tigriscápa_ Creative Commons License 2016.06.10 0 0 30002

sziasztok!

 

Járt e már valaki közületek Hanimaadho szigetén?

 

Ha igen, nagyon megköszönném, ha megosztaná az ott tapasztaltakat.

 

Érdekelne, hogy pl. másik szigetre kirándulni/átmenni van e lehetőség?

 

Októberben milyen idő van?

akkor szeretnénk menni.

 

 

andi265 Creative Commons License 2016.06.10 -3 0 30001

Szia,

Etihad  nagyon jó! Viszont az 50 perc az elég húzós, sülhet el rosszul is.

 

Én személy szerint nem vállalok be ilyen rövid időt.  Elméletileg belefér, de...nem tudom.

Sajnos Dohában mi is jártunk így egyszer, futkározás volt és célfotó...

Előzmény: Beáta087 (29999)
Tojglius Creative Commons License 2016.06.10 0 0 30000

Etihadod nem ismerem... így az passz!

Az 50 perc kicsit sűrű, de megoldható... nekünk a legkevesebb kb 35 perc volt (dohában), amikor késett a gépünk és bár izgultunk, de utóbb úgy tűnik feleslegesen, mert még kanyargott a boarding sor amikor átértünk... 

 

(+nemrég írtam; a rendszerek - ha együtt foglalják a jegyeket - nem enged olyan foglalást ahol nincs meg a szükséges átszállási idő)

Előzmény: Beáta087 (29999)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!