Keresés

Részletes keresés

ZsuR Creative Commons License 2014.09.14 0 0 92524

Oh - itt foznek a legtobben.  Igaz, sok a felkesz, dobozos etel, amit osszekutyulnak - kevesebb "foodie" van aki mindent eredeti alapanyagbol csinal, es nem felig kesszel.  Bar ez mintha mostanaban divat lenne - marmint egeszsegesen fozni... 

 

Sot... a konyhakert is fellenduloben - persze kisvarosokban, nem a metropolisokban.

 

Az Apukam egy "Kiserleti Lakotelepen" lakott, hat a konyha ott csak vicc volt.  Azt hiszem a hutonek nem is volt helye (nem is hiszem, hogy volt neki).


Elszivo meg... meg alom sem.  Igaz, volt ablaka a konyhanak.

Előzmény: homerx (92519)
Beer Monster Creative Commons License 2014.09.13 0 0 92523

A 80-as évektől biztosan.

A 70-es években még valószínűleg csak azoknak volt elszívója, akik hoztak külföldről.

Előzmény: ZsuR (92518)
islamorada Creative Commons License 2014.09.13 0 0 92522

Ja, es nekunk sem volt otthon a lakotelepen elszivo pedig vadonatuj lakas volt. Kinyitottuk az ablakokat/ azok viszont szep nagyok voltak/ fozes kozben es kesz!

Előzmény: islamorada (92521)
islamorada Creative Commons License 2014.09.13 0 0 92521

Na en olyan lakotelepi lakasban laktam otthon  hogy az anyosom kamraja nagyobb volt / pedig az sem volt nagy/ mint a konyhank! De azert mindent meg tudtunk csinalni, semmi fenntakadas nem volt soha. Szerintem nemigazan a nagysagon mulik inkabb a szervezesen hogy minden a helyen legyen.

En is Usabeli vagyok, szinten New Jersey, en ugy latom hogy a csaladok 70%-a foz, lehet hogy sokan csak egyszerut vagy konzervekkel kombinalva de foz! Egyebkent az uzletek tomve vannak nyersanyaggal, a lakossag viszi el azt is es feldolgozza. A mai fiatal ferfiak ugy altalaban szeretnek fozni, a lanyok kevesbe.

Előzmény: homerx (92519)
islamorada Creative Commons License 2014.09.13 0 0 92520

Az a baj hogy a modell hazaknal meg a fotokon csodalatos konyhakat latni, minden  csillog, villog, az ember meghatottan bamulja hogy milyen gyonyoru! Plane ha egyben  van a nappalival, ugy meg divatosabb, elkepzeli az ember hogy milyen jol lehet gyereket nevelni ugy hogy folyton a szeme elott van a kicsi meg fozes kozben is. A gyakorlat viszont mast mutat! A bekoltozes utan helyukre csusszannak a gepek, kevefozo, kenyersuto, turmix, ilyen-olyan szerkezetek, edenyek, talak, elfoglaljak a helyet, maris nem ugy nez ki mint a kepeslapokon es akkor meg az ember nem is kezdett fozni, kozben gyulik a mosatlan, van hogy mar nem fer a gepbe, varni kell, kezdodik egy kaosz amit azert surgosen fel kell szamolni mert a lakas kepe kezd  megvaltozni, a betoppano latogato csak annyit szur le hogy milyen rendetlenseg van. Baratnomnek ilyen a konyhaja, hetente legalabb 3x komoly veszekedes folyik hogy mindenki azonnal pakoljon el maga utan a konyhaban mindent, / nem csinaljak/, a ket etkezes kozben is csipegetnek, itt egy tal, ott egy kivett es nem eltett kekszesdoboz, szethullott csipszek, az unoka kiszolgalja magat zabpehelyyel es a fele a konyharesz padlojan meg a nappaliban is,  es persze ra is tapos. Baratnom volt hogy mar siro rohamot kapott azon hogy o mennyit dolgozik, nem birja ezt. Regi lakasukban kulon helyisegben volt a konyha, nem szamitott ha nem pakoltak el mindent, a nap kozben a helyere kerult, a konyha nem volt szem elott, az unokat is ki lehetett belole zarni ha ugy gondoltak hogy ott semmi keresnivaloja.

Megbamulnivalo konyhaja annak van aki valoban csak disznek hasznalja, szinte sosem foznek.

Nekem nincs egyben a nappaival es oszinten szolva nem is szeretnem, nehany eve a konyha felujitasnal  szoba kerult hogy csak egy falreszt kell kivenni es egyben lesz, milyen szep lesz! Mondtam a mesternek hogy nem is kene mas!

Hogy a konyha trukkoknel maradjunk, nekem olyan elszivo van ami kiviszi kinntre a levegot de csak az elso fokozaton tudom hasznalni mert sajnos a tobbi nagyon zajos. Na ez a keszulek rozsdamentes, jo lenne tudni hogy mivel lehet szepen takaritani, latom mar irtatok tanacsokat, sorra ki fogom probalni. Exra elszivo betetet rendeltem mert a Ikeaban vettem es sejtettem hogy baj lesz a beszerzessel ha mar nem gyartanak ilyet, a Home Depot-i mind mas meret. 1 honapja varok mar ra, de meg most is csak igergetik hogy legyartjak a ket darabot, raktaron egyetlen darab nincs belole!

Előzmény: ZsuR (92501)
homerx Creative Commons License 2014.09.13 0 0 92519
thx Zsur :) igazibol a valojaban tenylegesen sajat konyhat hasznalok aranya erdekelne. ez nalunk azert eleg magas valamikor az 50-es evekben azt kepzeltek, h ettermekben fogunk etkezni (minimaliz spajz); de azert feltalaltuk magunkat
Előzmény: ZsuR (92505)
ZsuR Creative Commons License 2014.09.13 0 0 92518

Hm... mikor?

Előzmény: Beer Monster (92517)
Beer Monster Creative Commons License 2014.09.13 0 0 92517

"lehet nagyon szegeny helyen eltem..."

 

:)

Még a lakótelepi panelokban is ilyen van.

Előzmény: ZsuR (92514)
Replay Creative Commons License 2014.09.13 0 0 92516

Fára jó lehet a kandallóüveg tisztító? Nekem nem fóliás bútorlapom van, hanem fa, hasonló, mint a 92514-ben lévő képeken.  A tűzhely közelében lévő részek tele vannak ilyen lerakódásokkal. Hideg zsiroldóval nem nagyon mertem eddig próbálni. Azzal a kaparóval szoktam időnként leszedni, ami a kerámia laphoz is van, de az sem az igazi, ha nem vigyázok eléggé, akkor karcolok vele.

Előzmény: beetee (92488)
ZsuR Creative Commons License 2014.09.13 0 0 92515

Zukkini... nem sokfelekepp csinaltam eddig - ma viszont kirpobaltam egy egyszeru es finom receptet Jamie Olivertol:

A zukkinit leszeleteljuk, es forro olajon sutjuk.

So-bors es fokhagyma kell bele.

JO tett bele mentat chilivel osszevagva, nekem Thai fuszerkeverek ment bele... kicsit csipos is.  Micsoda iz... kb 10 perc az egesz.

 

ZsuR Creative Commons License 2014.09.13 0 0 92514

Hat en nem emlekszem elszivora... lehet nagyon szegeny helyen eltem...

Itt meg nincs olyan (vagy nem lattam meg) ami nem konyhaszekrenybe van beepitve, vagy nincs neki kulon takart minekmondjakja... eddig ilyeneket lattam:

Előzmény: Beer Monster (92512)
Beer Monster Creative Commons License 2014.09.13 0 0 92513

Mi a kép eredeti helye? Szeretném átlopni egy másik topicba:

 

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9126961

Előzmény: ásítósmacska (92506)
Beer Monster Creative Commons License 2014.09.13 0 0 92512

Ez komoly?! Az elmúlt tíz évet leszámítva 30-40 évig mind ilyen volt.

Jóllehet nem csak ennyire ocsmány kivitelben.

Előzmény: ZsuR (92511)
ZsuR Creative Commons License 2014.09.13 0 0 92511

Hm... igazibol ilyent meg nem lattam mint a te kepeden - de hat a partvist sem szoktak a tuzhely mellett tarolni mint a kepen... szoval ott tobb gond is van mint a beepitett vagy nem beepitett elszivo...

Előzmény: ásítósmacska (92510)
ásítósmacska Creative Commons License 2014.09.13 0 0 92510

Itthon beépítettnek azt hívjuk, aminek a gépháza a fölötte lévő szekrényben van elrejtve. :)

 

 

Előzmény: ZsuR (92509)
ZsuR Creative Commons License 2014.09.13 0 0 92509

Vegul is ez is be van epitve - nem hordozhato... igaz, nem a konyhaszekrenybe.

Előzmény: ásítósmacska (92506)
ásítósmacska Creative Commons License 2014.09.13 0 0 92508

kandallóüveg tisztító folyadék.

 

Kösz a tippet! :)

 

A welldone hideg zsíroldó időnként túl agresszív.

 

 

Előzmény: beetee (92488)
Csimpolya Creative Commons License 2014.09.13 0 0 92507

Csészén még nem próbáltam, de ezek után nem is fogom.

Előzmény: ZsuR (92502)
ásítósmacska Creative Commons License 2014.09.13 0 0 92506

google-n kerestem, nem az enyém... :-DDD

 

Előzmény: ZsuR (92492)
ZsuR Creative Commons License 2014.09.13 0 0 92505

NJ-ben sokfele naco el. Sokat tanultam a torok, olasz, belga, columbian, guatemalan kollegaktol :)).  Sutnek, foznek orommel. A konyhaik nem feltetlenul nagyok vagy agyon dekoraltak - hanem jol hasznalhatoak.

 

Persze vannak akik ennek ellenere sem tudnak fozni, es a konyhajuk nem oriasi bemutatoterem-konyha.  No ok irigykednek :)).  Meg a fiaim ismerosei.  Bar... az o barataiktol is tanultam egyet-s-mast.

 

A fiuk azok akik inkabb fozocskezni tanulnak... egyre jobban.

Előzmény: homerx (92503)
Beer Monster Creative Commons License 2014.09.13 0 0 92504

Csak ne vakoskoj már a konyhában, de eszerint máshol volt a hiba.

Előzmény: ZsuR (92495)
homerx Creative Commons License 2014.09.13 0 0 92503

ez a tisztaszoba hasonlat nagyon jo. :)  es mit szolnak hozza az ismeroseitek? irigylik papit, mert ilyen a neje, vagy megprobalnak ok is fozocskezni?

Előzmény: ZsuR (92501)
ZsuR Creative Commons License 2014.09.13 0 0 92502

Nekem ez a modszer tonkretett par szep porcelan cseszemet...

Előzmény: Csimpolya (92498)
ZsuR Creative Commons License 2014.09.13 0 0 92501

Ja :)).  Azt szoktam mondani... Amerika nagy orszag, sokminden megtalalhato benne...

 

A keleti part nagyon mas mint a kozepe vagy a masik szele - es akkor az eszaki es deli kulombsegekrol nem is beszelek...

 

Aztan meg.  Ugye a tiszta szoba ismeros... hat itt a tiszta konyha a meno... az is epittet maganak nagy konyhat akinek terkep kell ahhoz, hogy megtalalja a tuzhelyet...

 

 

Előzmény: homerx (92497)
Csimpolya Creative Commons License 2014.09.13 0 0 92500

Éljen a sokoldalú felhasználhatóság!

Előzmény: Bubo.Bubo. (92499)
Bubo.Bubo. Creative Commons License 2014.09.13 0 0 92499

a hypo-domestos a fehér műanyagokkal is csodát tesz, azok óhatatlanul elszíneződnek idővel, benne kell hagyni egy ideig (hígítva) és jól kimosni...

Előzmény: Csimpolya (92498)
Csimpolya Creative Commons License 2014.09.13 0 0 92498

Köszönöm a tippet, de valóban egy tucatáruról volt szó, nem nagyon érdemes vesződni vele. Viszont lehetséges, hogy a hypos trükknek még hasznát veszem. Egyébként a Seherezádé típusú kávéfőzőm porcelán részét is így tisztítom ki, beleöntöm a hypot, negyedórát állni hagyom, a tisztítót visszaöntöm a flakonba, a porcelán felsőt pedig jó alaposan átöblítem. Olyan lesz, mintha új lenne  

Előzmény: beetee (92487)
homerx Creative Commons License 2014.09.13 0 0 92497

szia Zsur,

 

nekem csak sztereotip kepzeteim vannak az amerikai konyhakrol, de az semmifelekepp nem igy nez ki, mint a kepeden. ismerosi korben is ilyen konyha- es fozesbarat a jellemzo?

 

Előzmény: ZsuR (92493)
ZsuR Creative Commons License 2014.09.13 0 0 92496

:)) Es lon...  Arnyekban fenyekpeztem elotte, nem allitottam at, de azert megmutatom, hogy van lampa is konyhaban... :))

 

Előzmény: Beer Monster (92494)
ZsuR Creative Commons License 2014.09.13 0 0 92495

???

Előzmény: Beer Monster (92494)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!