Keresés

Részletes keresés

gmkiev Creative Commons License 2011.12.28 0 0 26998

Ez a samottozás kérdés belépett a "sarkalatos" felvetések sorába. Tudomásul kellene venni, hogy a gyártók, nem továbbfejlesztésre árusítják a berendezéseiket. A tűztér védelmét, megfelelő "rakat" mennyiségekkel tökéletesen el lehet látni. A samott egy hőtároló anyag, vízteres kazánoknak, kandallóknak nem szerkezeti eleme.

Vannak persze kivételek, Pl.: a Thermofire tip. de ott a víztér nem érintkezik a tűztérrel, felette van.

Mindezek ellenére jó gépészkedést kívánok.

rogi321 Creative Commons License 2011.12.28 0 0 26997

Sziasztok!

 

Én is gondolkodom a samott bélésen, de nekem elég kicsi a kazánajtóm csak darabokban tudom bejutattni, ezért az lenne a kérdésem mivel lehetne felragasztani a kazán oldalára, ami nagyobb hő esetén sem engedné eldőlni?

Előzmény: ja nyugi (26996)
ja nyugi Creative Commons License 2011.12.28 0 0 26996

Szia!

 

Nekem is öntvény kazánom van, és lengyel szénnel fűtök.

A lengyel szén magas hőmérséklete nem használ, a samott tégláknak összevissza repedeznek.

Arra gondolok, hogy egy méretezett kazánlemez kalitkát lenne célszerű készíteni. Megtervezve a kalitka és a öntvényfal  közé a  samott tégla helyét, illetve elsőre simán beburkolni samott téglával, majd beépíteni a samott védő kalitkát. Utána, nyugodtan repedezhet a samott tégla, kit zavar?

Egyelőre hulladék samottal kísérletezek, már egyszerűen betámasztva is meghökkentően jó eredménnyel. Arra kell nagyon vigyázni, hogy ne túl sok primer levegőt kapjon, mert könnyen túlmelegszik a tűztér és idegesítő hangok jönnek a hőcserélőből.  A 100 fokos vízhőmérséklet nem kívánatos, mert egyrészt a nyitott rendszerben lévő vizet 100 fok fölé nem lehet vinni, másrészt a nagy hő biztosan nem használ a kazánnak. Az, már csak hab a tortán, hogy 100 fok felett egyértelműen felesleges káros energia pocsékolás.

 

 

Üdv:

Józsi

Előzmény: Blue_Sky_007 (26942)
trakisbandi Creative Commons License 2011.12.28 0 0 26995

"Főleg ha bevasalod, mint trakis "

 

Csinnyán a vassal mert nem bírja a meleget, nálam is megrepedt ahol sok volt a vas.

Ezen a hőfokon valószínű többet tágul mint a tűzállóbeton .

 

Az ajtón vannak hibák a vasak találkozásánál.

Előzmény: sur5al (26994)
sur5al Creative Commons License 2011.12.28 0 0 26994

Na, látom beindult a samott-őrület.:) Azért csak ésszel! A pontos megvalósítás rendszerfüggő!

 

Sok szerencsét hozzá! Mégis miről pofázunk már egy ideje?:))))

 

Rakhatsz hőálló betont is, az talán jobban bírja az igénybevételt. Főleg ha bevasalod, mint trakis. A samott nem hőszigetelő, de ezt már írtam néhányszor. Ne keverd az ytonggal. A samott hőtároló képessége nagy, ezért lassabban melegszik át a másik oldala, de lassabban is hül ki. Ez is egyfajta pufferhatás.

 

Egyébként én is gondóxom rajt. Csak nem most, fűtés szezon közepén. A hőcserélő csövek* alja sajna elég retek. Na jó, nem folyik, de fényes fekete, nem tecc. Ugye, ahol a visszatérő belép. Rendesen a láng se éri. Talán ez a fő baj. A felső rész csak kormos, kátrány semmi.

 

Ilyen tiszta tűzteret, mint trakisé nem igen láttam még.

 

*Tehát ez egy 4 oldalú csőkalitka 6/4-es gázcsőből, felül két sor. Az alja és az eleje maradt ki. Előbbinél a hamurács, utóbbinál az ajtó miatt. Az egész felett jön egy 12 csöves cucc, ahol a 2,5 colos csöveken áramlik a füst és körülötte víztér. Ja, ez nem kazán, hanem vizes kandalló. sk.

Előzmény: nszethi (26987)
trakisbandi Creative Commons License 2011.12.27 0 0 26993

Akkor rád van bízva.

 

Nem mindenhol samott van a nagyobb táblák tűzállóbeton.

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=108839008&t=9147701

 

Előzmény: nagykunsági (26981)
nszethi Creative Commons License 2011.12.27 0 0 26992

Erről beszéltem, ami a második kis képeden van a kályhámnál. Kicsi láng, és izzik az egész tüzelő szinte nulla primer, és minimális szekunder levegő mellett. Két kályhába való hasáb kitart vagy másfél órát benne, és mikor rádobom a következő adagot, szinte azonnal elkezd pattogni, égni. Ilyen állapotában szerintem a frissen vágott fűzfát, meg a mocsári hínárt is eltüzelné. :-)

Előzmény: trakisbandi (26951)
nagykunsági Creative Commons License 2011.12.27 0 0 26991

Köszönöm.

 

Akkor még nézegetek.

Előzmény: Blue_Sky_007 (26989)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2011.12.27 0 0 26990

Előzmény: nagykunsági (26986)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2011.12.27 0 0 26989

Amit kinéztél az eBay-en az ajtóba tehető, a régi betonajtó helyére.

Előzmény: nagykunsági (26986)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2011.12.27 0 0 26988

Igen, ha akkor azt a K+W -t nem tudom megvenni 3400-ért ;-) akkor én is azt vettem volna, az eBay-en.

 

Nekem az van rajta, hogy mm-re kell tekerni a súlyt rajta, hogy xPa nyomáson nyíljon. 10mm=10Pa nálam.

Előzmény: nagykunsági (26985)
nszethi Creative Commons License 2011.12.27 0 0 26987

no, akkor beszólok a samottra. :-)

Hétvégén megcsinálom. Veszek samottport, meg vízüveget, és mint a sparheltot kitapasztom a vegyes tűzterének alsó 1/4-ét. Kétaknás kazán, egyébként sem ott adja át a legtöbb hőt, hanem a második rekeszben, és az első felső részén.

 

Oszt mijé? Azzé, mert elkezdtem használni a műhelyben egy román kályhát, full samottbélelt. Begyújtás után, mikor beizzik a bélés, szinte teljesen le lehet zárni, a fa pici kék lánggal ég benne, és izzik. Fűt mint a disznó minimális fával is. El vagyok tőle ájulva, pedig vén mint az állat.

Folyamatosan olvasgatom az előfűtött szekunder levegőt, meg társait. Az ilyen olyan hővisszaverő felületeket. Érdekes, a faelgáz kazánokban szépen akad samottbélés a tűztérben. Valóban hőszigetel egy határig, de a kályha oldalához sem lehet hozzáérni, pedig benne a bélés, és még hatásfoka is van, márpedig nem a platnyin, meg a kéménycsövön adja le ezt a hőt. A kazánok alsó részén, pont a tűztérnél van a betáplálás, az a leghidegebb pontja. Hajlamos befojtani a belerakott tüzelőt a fala mellett. Na ezt fogja szerintem meggátolni a samott, aminek ha beizzik a felülete, akkor rengeteg hőt ver vissza a tüzelőre, javítva a gázok felszabadulását, égését, és még a rajta áthaladó meleg fűteni is fogja a kazán alsó részét. 2-3 centis rétegről beszélünk, nem tégláról.

A fát meg majd óvatosabban dobálom.

nagykunsági Creative Commons License 2011.12.27 0 0 26986

Az én szerelt kéményemnek nincs ajtaja.

 

Az alján van a tisztítónyílás.

 

A kémény és a kazán közötti füstcsőre sem tudom rátenni, mert az sincs. A kémény van rátéve a kazán füstcsonkjára.

Előzmény: Blue_Sky_007 (26984)
nagykunsági Creative Commons License 2011.12.27 0 0 26985

Köszönöm.

 

Akkor tehát meg kell mérni a kémény huzatát. / folyamatban van/

 

Azt írod egy kazánnak a huzatigénye 20-28 Pa.

Akkor egy olyan huzatszabályzó ami 10-30 Pa között szabályoz, elég lehet.

Jól gondolom?

 

A tied 10-60Pa között állítható, de akkor nem használod ki ezt a tág határt??

 

Colostokkal állítható??? AZt hittem  be van skálázva.

 

Ezt találtam jó áron.

 

http://www.ebay.de/itm/Upmann-Zugbegrenzer-Z-4-verzinkt-Zugregler-Kamin-Ofen-/250958651388?pt=Kaminzubeh%C3%B6r&hash=item3a6e4d1ffc

Előzmény: Blue_Sky_007 (26983)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2011.12.27 0 1 26984

Azt még érdemes figyelembe venni, hogy egy szerelt kéményre olyat érdemes tenni, ami ráfér, vagyis 130-as kéményre nehéz felfogatni a 180 huzatszabályzót és viszont.

De van ajtó helyére tehető is.

Előzmény: nagykunsági (26982)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2011.12.27 0 0 26983

Igazából azt vettem ki a leírásokból, hogy a kémény és a készülék huzata a döntő. Egy kazának a szükséges huzat 20-28Pa. Egy folytonégő kandalló huzata 10Pa.

Maga a cucc állítható, az enyém 10-60Pa között egy colstokkal.

Előzmény: nagykunsági (26982)
nagykunsági Creative Commons License 2011.12.27 0 0 26982

Azt meg tudnád mondani, hogy ezt a barometrikus huzatszabályzót, hogy kell méretezni??

 

Arra gondolok, hogy mekkorát kell venni belőle?

 

150-es szerelt kéményem van.

 

Ma beszéltem a kéményessel, azt mondta, beépíti.

 

Most keresgélünk a neten, itthon vannak a gyerekek, ők beszélnek külföldiül.

 

 

Előzmény: Blue_Sky_007 (26706)
nagykunsági Creative Commons License 2011.12.27 0 0 26981

Az én kazánom samott nélkül így néz ki.

 

Akkor tegyek samottot vagy ne??

 

Hol szerzel be ekkora samottáblákat?? Vagy több darabból van, csak olyan ügyesen felraktad, hogy nem látszik a toldás?

Előzmény: trakisbandi (26977)
style Creative Commons License 2011.12.27 0 0 26980

Az egyenletesebb hőleadás miatt lehet nekem is jól jőnne a samottozás.Jó ötlet volt.

Előzmény: trakisbandi (26977)
arsenelupin Creative Commons License 2011.12.27 0 0 26979

Én is kíváncsi lennék a képekre, légyszi küldd el, az e-mail címem nyilvános.....

Előzmény: trakisbandi (26968)
Törölt nick Creative Commons License 2011.12.27 0 0 26978

Debrecenben és Tiszafüreden nem azonos tipusokat találsz jó árban, érdemes szétnézni.

Amennyiben nem sürgős, megvárhatod az én OPOP 424 kazán beüzemelésem tapasztalatait.

107 m2, 300 m3-re vettem a névlegesen 19 kW, 5,7-24 kW teljesítményű kazánt az eddigi tapasztalataimból kiindulva.

Annyiban érdekes a jelenlegi fűtési teljesítményed, hogy az jól jellemzi a ház tényleges hőigényét.

Nekem pl. 25 kW-os a gázkazán, a meglevő vegyes ~ 19 kW-os, a hőigény úgy 22 kW körüli.

Puffer nélkül fűtök, mindig akkora adaggal, ami nem okoz hatásfokromlást.

Az új kazán a hoszabb égésidő miatt lenne érdekes, a hatásfoka 74%, elvileg.

Ebben egyébként nincs samott bélés, de a rá igencsak hasonlító Buderusban van....

Előzmény: zoolee10 (26932)
trakisbandi Creative Commons License 2011.12.27 0 0 26977

A kerámia paplan azért lett mert először rotyogott a kazán a kis felületrekoncentrált hőtől. Még igy is maradt egy kis hang de ez már tűrhető.

Az előmelegített szekunder levegő is megtette hatását csökkent a füstölés.

Következő lépés ismételt hatásfokmérés.

 

Azért sikerült egy képet feltenni.

 

 

Igy néz ki a kazántest az égéstér felett. ide került a hővédő paplan.

Előzmény: sur5al (26976)
sur5al Creative Commons License 2011.12.27 0 0 26976

Megnéztem. Brutál jó! Nem vagy piskóta, gratulálok a munkádhoz, minden nagyon tecc. Nemhogy kátrány, még korom sem igen van. Egyedül a paplant nem értettem ott a lemez alatt. Féltél, hogy szétégeti a felső hőcserélő táska alját?

 

Tényleg nagyon ügyi vagy. Te + Blue + Style együtt indíthatnátok valami új kazángyárat:)

 

 

Nyugi jó a cím, csak át van irányítva.

Előzmény: trakisbandi (26968)
style Creative Commons License 2011.12.27 0 0 26975

Szevasztok!

 

    Ma átkötöttem a pillangó szabályozást előremenő vizhőre.

Na csak ilyen egyszerűen nem birta tartani a beállitott 60℃-t.A beállitott fix huzat betett neki,kúszott fel a hőfok. Tettem egy belimot a huzatajtóra is.Tök párhuzamosan ugyanaz a műszer szabályozza mint a füstpill.-t.Igy 59.3℃ és 60.8℃ közt volt végig az előremenő.Tettem egy műszert a kémény kimenőt mérő hőelemre hogy lássam mi van.

    Kb.40℃ és 90℃ közt változik igy.Kb. egyáltalán nem ég a teljes zárások miatt6-8 perceket,utána kb.1 perc mire a huzat és a füstpill. átmegy teljes nyitásba,1 sincs és teljesen ég,kb 2 percet,ezalatt a kimenő füst 40---≥90-re megy,felmegy 60-ra az előremenő,lezár minden,bealszik,még majdnem 1℃ kuszik fel az előremenő,majd hülni kezd ,59.9℃-nél ujra nyitni kezdenek a belimók szép lassan.
   Ez volt a mai meló.A tökéletes a pill a kimenő füstre mint eddig 70 ℃ a huzatajtó meg az előremenő vizre.De megvárom a mai felállás mit mutat pár nap alatt.

Les Grossman Creative Commons License 2011.12.27 0 0 26974

Nyitott rendszerem van, a szivattyú szivócsonkján 0,3 bar nyomás van. II.-es fokozaton csinál belőle 0,55-0,60 bar-t. A nyomásesés a leghosszabb radiátor körre vonatkozik. Most próbálom kitalálni a következő lépést.

Előzmény: WendelkeS (26969)
unomma Creative Commons License 2011.12.27 0 0 26973

Hát pedig amit ott látnál, többet ér, mint 5 kazán tokkal-vonóval!! Jó éjt!

Előzmény: trakisbandi (26972)
trakisbandi Creative Commons License 2011.12.27 0 0 26972

Az is lehet, de a céges tűzfal nem enged bármit megnéznem,

Igyaztán csak egy üres keretet látok sajna.

Előzmény: unomma (26971)
unomma Creative Commons License 2011.12.27 0 0 26971

A humorérzék nem erősséged..

Előzmény: trakisbandi (26970)
trakisbandi Creative Commons License 2011.12.27 0 0 26970

Ez szakmai fórum nem lelkisegély.

Előzmény: unomma (26967)
WendelkeS Creative Commons License 2011.12.27 0 0 26969

A radátor kör már meg volt a gázkazánnal, azt még így építették ki kb. 10 éve. Én csak a 22-s gerincre csatlakoztam rá a puffertől. Egyébként a vascsőhöz HG idomokat használtam, mert így sk. tudtam kivitelezni. A veszteségek csökkentése miatt nem könyököt, hanem íveket használtam.

 

Egyébként az emeleten ahol az 5 radiátor van, illetve a padlóban van a csövezés,  simán megy gravitációban a fűtés. A puffertől folyamatos az emelkedés a radiátorokig, így simán tartja a radiátor termosztáton beállított értéket. A lakószinten ez már csak talán egy-vagy kettő radiátornál működött, ami közel volt a gerinchez, bár a torlók beállításával ez a gravitációs keringés is nagyjából megszűnt. 

 

A nyomásesés a 0.373 bar a leghosszabb radiátor szakaszra vonatkozik, vagy az egész rendszeredre.

 

A 0.3 bar  kezdeti nyomás alatt mit értesz?

Előzmény: Les Grossman (26959)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!