Keresés

Részletes keresés

Atti71 Creative Commons License 2012.02.01 0 0 9528

Olvastam a hozzászólásaidat, és úgy látom nem könnyű a te életed sem! :( Most, hogy vagy?

Előzmény: Törölt nick (9527)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.01 0 0 9527

Alapból ezt teszik be, de ha van 2 millád, akkor más technikát alkalmaznak!

Előzmény: Atti71 (9526)
Atti71 Creative Commons License 2012.02.01 0 0 9526

Pontosítok, XIA Titán rudas rendszer Leopard cage (+saját csont)

Atti71 Creative Commons License 2012.02.01 0 0 9525

Nekem Titánrudast tettek be 7 hete és a körülményekhez képest jól vagyok!

Zo72 Creative Commons License 2012.02.01 0 0 9524

Miért milyet tesznek alapból?

Előzmény: similis (9519)
Zo72 Creative Commons License 2012.02.01 0 0 9523

Nem csak porcelán fogpótlás van,meg arany inlay-van akril korona is ócsóbért.

Előzmény: Zo72 (9522)
Zo72 Creative Commons License 2012.02.01 0 0 9522

Ez mindenhol így van...

Előzmény: robertov72 (9520)
Zo72 Creative Commons License 2012.02.01 0 0 9521

dynesys

Előzmény: similis (9519)
robertov72 Creative Commons License 2012.02.01 0 0 9520

Tiszta Amerika bár negatívumnként ,ha van lóvéd jobban meggyógyítanak,ha nics csak kevés lóvéd éppenhogy,ha semmi pénzed nincs akkor meg old meg ahogy tudod. Szép kis orszzág lettünk mondhatom!!!!

Előzmény: similis (9519)
similis Creative Commons License 2012.02.01 0 0 9519

És ez nem véletlenül az a fajta műtét amit a műugró csajnak is csinált a V.P.P. és fizetős?

 

Mert ha jól tudom alapból nem ilyen implantátumot tesznek az OGK-ban sem. És akkor nem véletlenül vagy Te ennyivel jobban mint mások....

Előzmény: Bassetos (9518)
Bassetos Creative Commons License 2012.02.01 0 0 9518

Hát a porckorong"imitátum" és a csavarokhoz szerelt távtartó az nekem műanyag cuccból van. Nem is látszik a röntgenen annyira. Vagy lehet, hogy nincs is ott? :-)))

Előzmény: similis (9517)
similis Creative Commons License 2012.01.31 0 0 9517

Milyen műanyagokra is ? :)

Előzmény: Bassetos (9516)
Bassetos Creative Commons License 2012.01.27 0 0 9516

Nem csörgött a titánra és a műanyagokra :-)

Kipróbáltam a sétabotos sétálást (nordic walking) a havon és a jegen. Nagyon - nagyon szuper volt és a bot nem csak az eredeti funkcióját töltötte be jól, hanem biztonságérzetet is adott a gyalogláshoz. Azt hiszem kiváló sportolási lehetőség lesz és még pénzbe sem kerül, miután most megmutatták, hogyan kell rendesen művelni. Baromi sokat és gyorsan lehet kifáradás nélkül gyalogolni ezzel a módszerrel.  

Előzmény: Törölt nick (9511)
fintorgó Creative Commons License 2012.01.26 0 0 9515

 

Labdás is van:

 

 

Talán először segítséggel!

fintorgó Creative Commons License 2012.01.26 0 0 9514

 

 Gratulálok a kitartásotokhoz!

Mármint a tiédhez elsősorban és természetesen a gyógytornászodéhoz is.

 

A többieknek hoztam valamit, remélem tudom kattintósra, ha nem, másoljátok be.

Vannak arrafelé Mc Kenzie és más tornák-gyakorlatok is.

 

Én is keresgélek, mert elfoglaltság miatt nem tudok menni az Etka-jógára, de nagyon hiányzik és vezetéssel könnyebb.

 

Karácsonykor, mert mikor is? influenzás voltam, bedöntött az ágyba a nyavaja.

Alig tudtam azután felkelni, olyan húzó fájdalmak voltak a jobb lábomban és a jobb derekam akart leszakadni. Ezeket néhány nap alatt sikerült kimozgatni, de vannak maradék fájdalmak, most éppen a nyakam fáj az egyoldalú megterheléstől.

Keresgélek tovább, most ezt találtam:

 

Előzmény: Törölt nick (9512)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.26 0 0 9513

Még egy gondolat.

Azért az a kérdésem, hogy mikor mehetek újra siklóernyőzni kiverte nála a biztosítékot.

 

Azért öröm volt látni az arcát egy gyógytornásznak amikor  előre hajoltam és letettem a tenyerem a földre. Megjavítotam-megjavítottam  szavakkal szinte körbeugrált.   

Törölt nick Creative Commons License 2012.01.26 0 0 9512

Sziasztok.

 

Gyógytonászom pár gondolatát had osszam meg veletek. Amikor oda kerültem hozzá pár kérdése volt csak, ki küldte magát hozzám, miért nem akarják megműteni , mit kezdjek én magával.Majd leült és szó szerint vakarta a fejét.

A két lábam között kb 80 % os különbség volt, L5 7mm L4-5 3 mm sérv.Én és a jobb lábam külön élete éltünk.

 

Majd nekilátott és tornáztatott. Én szenvedtem ő meg biztatott. Jelenleg ott tartunk, hogy kb 5 % lehet a különbség nyújtások során.

Egyet kért tőlem a torna csak 20-30 perc. A többi időmet is úgy töltsem mintha tornáznék. Has be megfeszít, széken a háttámlát elfelejteni stb.

Előte leülni sem tudtam,álva ettem a WC az érdekes volt.

 

Most már ő mondja hogy ne is gondoljak a műtétre, felejtsem el csak nyomjam a tornát napi 24 órában. Ne a leírt MR leletekkel foglalkozzak hanem a sajt klinikumommal.

Köszönöm neki.

 

Fájdalom mentes napokat.  

Törölt nick Creative Commons License 2012.01.26 0 0 9511

Szia. 

Ezek szerint átengedtek a reptéri kapukon, bármennyire is csörgött zörgöt.   

Előzmény: Bassetos (9510)
Bassetos Creative Commons License 2012.01.25 0 0 9510

Első 2 hétben nem ment. Utána hanyattfekve húztam zoknit. 2 hónappal a műtét után kezdtem önállóan cipőzni, de ülve csinálom, nem hajolok előre. Egyáltalán nem hajolok előre és oldalt ülök fel vagy fekszem le az ágyba. egyes mozdulatokat örökre kiírtottam.

Előzmény: Atti71 (9509)
Atti71 Creative Commons License 2012.01.25 0 0 9509

Szia Bassetos! Ha kérhetném tőled írnál egy kicsit bővebben a gyógyulási folyamatodról?
Pl. mikor tudtad egyedül felvenni a zoknid, bekötni a cipőd, stb. Előre is köszönöm a válaszod!

Előzmény: Bassetos (9508)
Bassetos Creative Commons License 2012.01.25 0 0 9508

Én jól vagyok stabilizáció után, ma voltam 3 hós kontrollon, elkezdett szépen összenőni a csontom. Szabályokat betartom, torna minden este, sőt már megkockáztattam a havas-jeges kirándulást is északon. A hosszú nordik gyaloglás sem ártott meg. Csak, hogy erősítsem a pozitív példát... Jobbulást.

Előzmény: Atti71 (9501)
Atti71 Creative Commons License 2012.01.25 0 0 9507

Szia rokkon! Köszönöm válaszod és nagyon sajnálom, hogy ilyen tortúrán, fájdalmakon kell keresztülmenned. Csak remélni tudom, (és tudom) hogy nekem jobban alakulnak majd a dolgaim. Persze már nekem is közel  1 éve tart a kálváriám. Engem 6 hete műtöttek, jelenleg még nehézkes a mozgás, és most még szinte csak a „boston” fűző segítségével megy, de már így is napi 1-2 órát sétálok. A frontokra nagyon érzékenyen reagálok, főként a hidegfrontra, esőre, hóra. Én pl. a műtét után csak 2 hétig szedtem fájdalomcsillapítót, azóta nem. Jelenleg  Sirdalud-ot, és Brexin-t szedek.
Engem Nyíregyházán műtöttek itt remek orvosok, és nagyon kedves, szakmailag is felkészült nővérek vannak.

Jobbulást, türelmet, kitartást kívánok neked!

Előzmény: rokkon (9506)
rokkon Creative Commons License 2012.01.25 0 0 9506

Szia Atti 71leírom az én esetemet:2007ben volt gerinc merevítésem 2008 tavaszán kiderült.hogy hegesedésem van ami nálam egyensúly zavarral jár támbottal tudok járni mindig elakarok dőlni.  2008 szeptemberétől állandó fejfájásom van amitől pánik beteg lettem. Ha felerösödik a fájdalom az utóbbi időben pár hónapja akaratomon kívül sajnos nagyon sokat kötekszem a családdal de utána hiába kérek bocsánatot tudod ha megsértek valakit hát nagyon nehéz így mindenkinek.Most már olyan szintü a fejfájásom,hogy pszihiátriára járok.ha felrősödik a fájdalom olyan képzeleteim vannak,hogy senkise szeret mindenkinek az útjába vagyok és nem érdemes élni jobb lenne meg halni de ha csökken a fájdalom tudom,hogy ezek a gondolatok mind hülyeség de akkor nem tudom kontrollálni magam.Most frontint divascánt és velaxin75mg-t szedek.műtét utántól zsibbad a ball lábam az utóbbi időben már mindkettő és hónapok óta a ball kezem is zsibbad.Én bárhová fordultam ezt az egész bajomat mindig a hegesedésre fogják.Hát röviden ez az én tőrténetem.Jobbulást kívánok mindenkinek.

Előzmény: Atti71 (9501)
kazettatok22 Creative Commons License 2012.01.25 0 0 9505

Írtam K. T.-ról emailben a megadott címre.

Előzmény: simonkrisztián (9504)
simonkrisztián Creative Commons License 2012.01.25 0 0 9504

Üdv Mindenkinek !

 

Információra lenn e szükségem, 12 éves kislányomnál aki derékfájdalmai miatt már nem tud iskolába járni(mert nem tud lépcsőzni)az mr vizsgálat a 4 és 5 csigolya között, boltozatos kitüremkedést mutat (nem sérv )ami nyom ideget.ez a jelenség sportolóknál ,de 30 év felett fordul elő.voltunk csontkovácsnál,akupunktúrásnál,de javulást nem hozott,sőt........

 

az orvos aki észrevette ezt az elváltozás azt mondja hogy kemény 8-10  hónap úszás,nyújtás,torna és fizikoterápiás kezelések elé nézünk amivel visszadolgozható ez a jelenség,sok vízfogyasztás mellett.

 

sokmindenkivel beszéltünk a problémánkról és egy érdekes dologba "ütköztünk" egy ismerősünk hasonló problémájával,Ő is 9 hónap terápia éle nézett amikor ajánlottak neki egy pécsi manuálterapeutát aki 2 alkalmas kezeléssel tünetmentessé tette,és azóta is jól van.

 

A kérés az : ha valakinek van tapasztalata Katona Tamás kezelésével, elérhetőségével ( van egy telefonszám amit kaptunk ,de nem tudom elérni)kapcsolatban,esetleg díjjal kapcsolatban,szívesen venném az információt.

 

Köszönöm szépen.

similis Creative Commons License 2012.01.24 0 0 9503

Akar a fene vitatkozni, csak azt mondom ha én tehettem volna stabilizáltatom, és most is bánom h. nem lett, sztem tartósabb és biztosabb az eredménye. Főleg ha elsőre már azt csinálják.

Előzmény: Zo72 (9496)
real_geri Creative Commons License 2012.01.23 0 0 9502

nekem is azt mondták, vagy elég ez, vagy csavarozás.

egyelőre elég, de maximum 80%-os a helyzet, ami néha 50% alá romlik. ha 100% a jó, 0% a műtsetek ezerrel állapot

Előzmény: Zo72 (9500)
Atti71 Creative Commons License 2012.01.23 0 0 9501

Még egy kis kiegészítés. Az orvosom már az első műtétem utáni első kontroll vizsgálaton említette, hogy lehet, szükség lesz egy stabilizációs műtétre. De a második kontrollon olyan jól voltam, hogy azt elvetettük. A második műtét után fel se merült a stabilizációs műtét, olyan jól voltam. Szóval érdekes ez a dolog.

 

Még mindig várom azok tapasztalati beszámolóját  akik szintén átestek stabilizációs műtéten, hogy mire lehet a továbbiakban számítani.  Mennyi a gyógyulási idő milyen fájdalmak vannak, meddig ,  stb. Persze tudom, hogy minden ember más és más, így a gyógyulás folyamata is eltérhet.

 Üdv Atti71

Zo72 Creative Commons License 2012.01.23 0 0 9500

Neked instabil lett a flavotómia után?

Előzmény: Zo72 (9499)
Zo72 Creative Commons License 2012.01.23 0 0 9499

Azért az egyből fix it mindenkinél kicsit túlzás.GondolomTe sem álsz le egy mélyreható szakmai konzilium során az idegsebésszel vitatkozni a prognózis kimeneteléről,vagy a műtét tipusáról...Ha valami nem indokolt orvosi álláspont szerint...

Előzmény: real_geri (9498)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!