Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Pisti_hb Creative Commons License 2005.03.18 0 0 7579

Lassan megérjük, hogy a török teherautók is megjelennek nagyobb darabszámban az útjainkon.

Neeee!

Elég az 1re több török busz... :-(

Előzmény: Gasolin (7578)
Gasolin Creative Commons License 2005.03.18 0 0 7578
Bocsi, de tegnap a sötétben pár betűt elütöttem!

A Gasolin Press értesülései szerint az angol LDV cég 35 év után új modellt mutatott be. Bővebben itt
A török Ford Cargo-k is modosított fülkét kaptak. Képek itt.
A török Askam Kamyon (korábban Chrysler Kamyon)) is némileg átrajzolta a vásárolt MAN (Steyr gyártású) L fülkének a homlokfalát. Képek itt A modell Askam Hi-ex név alatt fut.
Nekem tetszik! Ráadásul a tető is meg van magasítva a normál MAN fülkéhez képest.

Lassan megérjük, hogy a török teherautók is megjelennek nagyobb darabszámban az útjainkon.
Előzmény: Gasolin (7575)
deps Creative Commons License 2005.03.18 0 0 7577

bréékóóóóó

 

akkor most képeket illesszek be a mercikről????

ha megnézed a feri után áll a kistesó..... még régen csináltam a képet.....

 

Előzmény: _Gabesz (7568)
Gasolin Creative Commons License 2005.03.17 0 0 7576
"A manos igaz Pl.: f2000=19.420 ,"

Apró helyesbítés. Az F2000-es nem volt 420-as motorral szerelve, ez az F90-es sorozat sajátja volt.
Igaz FÁK piacra került F2000-es MAN 19.423-as jelöléssel, de annak motorja EURO1-es volt (végül is ha így nézem akkor mégiscsak volt).
Meg a Manas így gyártott "türkmenisztanban", de azoknak a lökhárítója egy F90-es tipus volt oldalanként 2-2 kicsi kör alakú kerek fényszoróval (az F90-esnek ugye olyan téglalapszerű volt a fényszórója), amolyan F2000-es 2 kerek lámpa a szögletes F90-es lámpa helyén az F90-es lökhárítóban.
Pár éve az 5-ös úton még lehetett belöle látni az utakon nálunk is.
Előzmény: manf2000 (7574)
Gasolin Creative Commons License 2005.03.17 0 0 7575
"SK: Schwer Klasse"

Azért, hogy Gasolin is mondjon okosságot mehemlítem, hogy bemutatásakor az SK sorozat a Mercedesnél még NG név alatt futott csak évekkel később lett SK.
NG kelentése Neue Generation. (gondolom nem kell magyaráznom mit jelent)

MAN-nél az
L = leichte (vagyis könnyű)
M = mittel (vagyis közepes)
A TG pedig Trucknology Generation ami egy MAN által kitalált név a Truck és a technology szóból.
Előzmény: _Gabesz (7568)
manf2000 Creative Commons License 2005.03.17 0 0 7574

Sziasztok

 

Gadesz én a volvósat nem is tudtam, de jó, hogy megtudtam! :)

A manos igaz Pl.: f2000=19.420 , tg-a m <- nappali fülkés!

 

manf2000! :)

Előzmény: _Gabesz (7573)
_Gabesz Creative Commons License 2005.03.17 0 0 7573
A Volvonál is elég egyértelmű.
L(ight), M(edium), H(igh) vagy mondjuk Svédül L(yse), M(edelmåttlig), H(ög) a méretre utal, az F meg legyen mondjuk a család röviditése. A szám se szorul nagyon magyarázatra, a motor mérete literben.

Mercinél az Atego fantázianév mellett ugyanúgy létezik az LK+tonnaszám lóerő/10 verzió is (pl.: LK814).

MAN-nél tonna.lóerő, az újabbanál a széria L, M, TGA +lóerő a felállás.

Az IVECO már kicsit kavar, mert ott a tonna*10 E lóerő/10-et takarja a felirat. Végülis meg lehet ezt is szokni.
Előzmény: deps (7571)
csabicsucsu Creative Commons License 2005.03.17 0 0 7572

mondom, LT fülkés G90-es VW-MAN van a képen.

 

Előzmény: deps (7567)
deps Creative Commons License 2005.03.17 0 0 7571

mondod te......

 

tudod ilyen érdekességeket, mint pölö ez a tipusbetűösszetétel, sehol sem jegyzik, vagy tesznek róla említést...... pölö: r, s, g, p széria,  a sárkányok mittakarása(betűjelentés),

akkor pölö az fh v fm(frekvenciamodulátor, legalábbis műszerészi képességeimet elővettem és ez lett) vagy fh= FuúuúuúuúuúuúHHHHH, de hatalmas..... :D

aztán a franciák vagy az olaszok tudod olyan egyértelműk voltak és vannak a liazaikkal, tudod jégkrém(magnum), aztán a különböző vonalaik (bolon libák feszt fogyóznak) LINER(mid),

de lehet, hogy nekem kedveznek már a németek is???? akt(mesztelen)-rossszzzzz, aztán az egók(agyalnak a srácok rendesen vmin!!!!) at-ego.......

csak a man-oknál kéne picit rendettenni, olyan számosak, lehet hogy nem ismerik a betűket??????meg a pontot mindíg két szám után teszik!!!!, miért nem teszik már három szám után??????

mondjuk az olaszok szeretik a csillogást.... star(nem a lengyel!!!), nézd meg!!!! eleinte túrbózták hogy rohanhassanak, most meg már eu-znak!!!!!, ja már ők is eutagok:o)

na8, majd belejövök, vagy felvilágosítanak a sötétszobába....

 

cissssssssszzzzzzzzzzzzzz

Előzmény: _Gabesz (7570)
_Gabesz Creative Commons License 2005.03.17 0 0 7570
Pedig egyáltalán nincs túlbonyolitva ;)
Előzmény: deps (7569)
deps Creative Commons License 2005.03.17 0 0 7569

köszönöm tanárúrnak a segítségét!!!!!

 

te gabesz, nem hiszed el de errefelé senki sem tudta, tudná megmondani a "régi mercik" kétbetűs szóösszetételének jelentését, se itthoniul, sem németűl.....

képzeld még a merci szalonba(b.a.z.-megyei) sem tudták megmondani, hogy mi is ez a betűkombináció!!!!!!

 

nagyon köszi a helpet!!!!!!

 

ccccisssszzzzzzzzzzzz

Előzmény: _Gabesz (7568)
_Gabesz Creative Commons License 2005.03.17 0 0 7568
deps,
Jó lesz az LK-nak is ;)
LK: Leichte Klasse
SK: Schwer Klasse

Tector,
Gratt a D-hez, sok-sok hülye utast kivánok :DDDD
(mondjuk lesznek azok enélkül is)
Előzmény: deps (7567)
deps Creative Commons License 2005.03.17 0 0 7567

brééékóóóó

 

csabicsucsu!!!

ma láttam egy ilyen alvázas vasat, és szerintem ez merci mégpedig az atego előtti kistömegü teherautó.... nekem a kis "sk" széria... azért mert jellegzetes a elsőkereke... na8

 

kasuka

majd lesz máshogy.... majd vmikor felveszem a kapcsolatot..... köszi a drótpostacímet!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

ja tudom hol tanyáznak a háromtengelyes 6x6-os rábák!!!!!!!

csak egy haverommal tudok lemenni, mert ö tudja merre kell menni oda, és hogy.....

intézkedem!!!!!!!!

 

cisssszzzzzzzzzzzzzz

Előzmény: csabicsucsu (7538)
kasuka Creative Commons License 2005.03.17 0 0 7566

sziasztok!

deps

sorry de nincs olyan ismerösöm aki dvd-t tudna irni :-(((

de ha irsz a truck@toprun.ch-ra ott kapcsolatba léphetsz a honlap gazdájával.megirod neki mit akarsz,elküldöd a cimére a pénzt ö meg elküldi neked a dvd-t.asszem nekem 7-8 nap alatt hozta a postás.írd meg a fejleményeket!

 

olvasom mennyre lázba jöttetek a Moldova könyvtöl.Egy kis könyvajánlás:Cserhalmi Imre:Ha nincs fék,gáz van.HCról szóló riportkönyv-ezt emliti meg Moldova is a könyvében

deps Creative Commons License 2005.03.17 0 0 7565

na jóóóóóó napot.....

 

a rejtvények jóóók, legalábbis nekem tetszik, hogy ilyen jóóól kimunkált képekről kell-ene egy v több típust felismerni...

nézd a jóó oldalát, legalább van téma itt... amióta a virágos lány elment, azóta nemsok jóó és billenytyűpötyögős téma van.....

csak linkeljél tovább!!!!!

más...

különben a legutóbbi rejtvényed jóó volt!!!! a kerekéről nagyon ismerős volt a gépes, olyan jellegzetes felnie és kereke volt..... na8

 

maradokbedurrantottgázolajpárafelhőben, és nehogyazthiggyétek, hogy a vasaló azért meleg, mert a ruhát surolod!!!!

 

cissssssssszzzzzzzzzzzz

Előzmény: csabicsucsu (7560)
Gasolin Creative Commons License 2005.03.16 0 0 7564
"Az érdekességek mappa engem jobban érdekelt :o))))"

Régen több kép volt benne, csak a Tár halála után nem tettem vissza őket. Sajna többségét töröltem a merevlemezemről, mert gondoltam a Tár-on biztonságban van. Sajna az élet rámcáfolt.
Előzmény: Roadtrain (7558)
Jang Creative Commons License 2005.03.16 0 0 7563
Gratulálok a D kategóriához!
Előzmény: Tector (7554)
csabicsucsu Creative Commons License 2005.03.16 0 0 7562

nagyjából..

Előzmény: Roadtrain (7561)
Roadtrain Creative Commons License 2005.03.16 0 0 7561

Nekem tetszenek a rejtvények,de ma egész nap úton voltam 600km :o)))

Egy picikét biztos megengedi ez az édes baráti társaság,hogy OFFolj egy hozzászólás erejéig :ĐĐĐĐĐĐĐĐĐĐ

Előzmény: csabicsucsu (7560)
csabicsucsu Creative Commons License 2005.03.16 0 0 7560

a rejtvények nem jók még OFFoljak is?

:-)

Előzmény: Roadtrain (7556)
csabicsucsu Creative Commons License 2005.03.16 0 0 7559
érdekes, mindkét gép funkciója ugyanaz lehet.a fülke mögötti berendezések teljesen elfoglalják a teret ezért kerülhetett előrébb a motor.
Előzmény: Gasolin (7552)
Roadtrain Creative Commons License 2005.03.16 0 0 7558

Az érdekességek mappa engem jobban érdekelt :o))))

Bár már párat felraktál belőlük ide,de így is érdekes.

Az  a FAUN nagyon állat.Lehetne vele tarolni rendesen a Pesti forgalomba ha kicsit nem figyel az ember.

Előzmény: Gasolin (7552)
Roadtrain Creative Commons License 2005.03.16 0 0 7556

csabicsucsukám!!!

Mi a helyzet azzal a svéd acéllal??????Kész van már???

Esetleg fénykép róla??????Összerakott álapotában!!!

Előzmény: csabicsucsu (7551)
Roadtrain Creative Commons License 2005.03.16 0 0 7555

Oda van írva,hogy NYLON zseton teeeeeeeeeee :ĐĐĐĐĐĐĐĐĐ

Amúgy granulátum a D kategóriához !!!!!!!!

Előzmény: Tector (7554)
Tector Creative Commons License 2005.03.16 0 0 7554

A Boxerral voltál.

:o)

(Hol a zseton? Elférne a ma nyert D -m mellé...)

 

:o))

Előzmény: Roadtrain (7553)
Roadtrain Creative Commons License 2005.03.16 0 0 7553

Látom ma képfelhajigálós,rejtvénymegfejtős nap van :o))))))

Én meg ma fotóztam a szállítmányozási harci feladatok netovábját :o)))))

Naná,hogy ilyenkor nem viszem magammal a digitgépet,így érjétek be a telefonképével.

És aki kitalálja melyik autóval voltam ma az kap egy mezei nylon zsetont :o)))))pirosat

Gasolin Creative Commons License 2005.03.16 0 0 7552
Nekem vannak jobb (nagyobb) képeim erről a csörös MAN tgk.-ról. Feltettem őket a Tár-ra.
fotók itt
A gépről nekem sincs semmi infom, külföldi szakirodalomban sem volt róla semmi info.
Tippem szerint egy kisebb cég épített 4x4-es MAN-ből egy eszközhordozót (ha valaki nem tudná, eszközhordozónak hívják az Unimog-ot, a Praga-t, és ide tartozik a multicar is stb.).
Valószínúleg a vevő erősebb motort akart mint az Unimog-ban lévő, mert a fotó szerint ezekbe a 460LE-s 4 szelepes 12.8L-es MAN motort építették.
Előzmény: csabicsucsu (7525)
csabicsucsu Creative Commons License 2005.03.16 0 0 7551

azt gondoltam, majd jól elidőzünk ezeken a rejtvényeken,de látom ez nem megy.

úgyhogy majd belinkelek egy jó kis gyári fotót valami honlapról.

:-(((((((((

a kiégett autó egy 8.150 VW-MAN

manf2000 Creative Commons License 2005.03.16 0 0 7550

Valami zil hahahaha :) :) :) :)

 

manf2000! :)

Előzmény: deps (7549)
deps Creative Commons License 2005.03.16 0 0 7549

akkor ez mi????

melyik ez a tipus?????

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!