Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

KKoppány Creative Commons License 2006.06.08 0 0 593

Sziasztok!

 

A Peugeot Hungária gyorsan reagált. Ezt a választ kaptam a tegnap küldött e-mailre:

 

"Tisztelt Uram!

A jelenlegi Közép-Európa CD-rom valóban nem teljes értékü, leginkább csak Budapesten használható.
A teljes értékû Magyarország CD-ROM elkészítése és rendelhetõvé tétele az Automobiles Peugeot hatásköre és a Peugeot Hungária nem tudja befolyásolni a megjelenés idõpontját. Elsõként a 807-hez lesz rendelhetõ a teljes értékû CD-ROM (még ebben a hónapban), amely néhány hónapon belül a 607-hez is rendelhetõ lesz. Tisztában vagyunk elmaradásunkkal e probléma tekintetében, de sajnos nem állt módunkban felgyorsítani a térkép megjelentetését.
Szíves türelmét megköszönjük, kérjük 1-2 hónapon belül szíveskedjék felvenni a kapcsolatot Márkakereskedõjével, aki felvilágosítja Önt az új CD-ROM rendelhetõségével kapcsolatban.

Tisztelettel: Peugeot Hungária Kft.

_________
Ez az üzenet a Peugeot Hungária Kft tulajdonát képezõ, illetve kezelésében
lévõ bizalmas információt tartalmaz. Amennyiben nem Ön az üzenet címzettje,
kérjük, hogy ezt jelezze nekünk, és az üzenetet semmisítse meg, illetve
törölje számítógépérõl. Tájékoztatjuk, hogy amennyiben az üzenet nem Önnek
szól, az üzenet elolvasása, nyilvánosságra hozatala, terjesztése, valamint
másolása, az üzenet tartalmának módosítása vagy meghamisítása jogszabályba
ütközik, amellyel kapcsolatban a Peugeot Hungária Kft semmiféle felelõsséget
nem vállal.

Peugeot Hungária Kft
1113 Budapest, Bocskai út 134-146. E ép.
kapcsolat@peugeot.hu"

 

Mivel jobbat nem tudok, hiszek neki. Felhívtam a Székesfehérvári márkakereskedőmet, aki nem tudott még semmit a dologról, továbbítottam neki ezt az e-mailt, kíváncsi leszek, mi lesz a reakciója.

pestigyerek Creative Commons License 2006.06.08 0 0 592

Én másfél éve levelezek a NAVTEQ- céggel, és már rég megvan a magyar térkép, csak a f@sz peugeot teszteli. 1 éve írták hogy 2005-ben tuti meglesz a tesztelt, jóváhagyott adatbázis. Azt is írták, hogy (akkor még) csak a nagyvárosok vannak rajta utcaszintűen.

Destinaort én is használtam, de nagyon gáz volt! Olyan helykre küldött (volna) be ami 15 éve elzárt terület!!! na meg az egyirányú utcákkal is gondban volt.

Most nincs PDA-m, de ha tud valaki olcsón egyet akkor vennék egyet. 1Giga-s SD kártyát már 8500-ért tudok venni, arra meg egész europa elfér simán utcaszintű!!

 

OFF:

A legalitásról meg annyit, ha elfogadható áron árulnák sokkal többen vennék meg a jogtiszta térképeket! Pont úgy mint a DVD filmeket! Ki a fene ad 5-6000 Ft-ot egy filmért? Én életemben talán 5 filmet ha megvettem ennyiért, de ha 1000-1500Ft lenne akkor a 200 filmem közül 200 eredeti lenne és a gyártó, forgalmazó is tisztességesen megélhetne! Erre mondom hogy a rohadt kapzsik megérdemlik hogy másolják! (Kicsit elkanyarodtam a témátol...)

ON:

Előzmény: KKoppány (589)
pestigyerek Creative Commons License 2006.06.08 0 0 591
Van jó és rossz hírem. A jó az, hogy kaptam TV tunert a barátomtól. Tényleg 15 pénz, de az antennáért külön 5000-t kér, ami nem lenne sok, de mágneses! szerintem gagyi, mert az enyémhez nem ilyen van. A rossz hír az, hogy gyorsan ott is hagytam 30 ezer Ft-ot, mert miután beszéltem Halacs mesterrel aki elmondta hogy a 30-as limitet nem lehet feljebb tornászni, úgy döntöttem hogy jobb egy külön 7"-os ultraslim LCD a napellenzőn, ami felhajtva nem is látszik. Legalább nem kell dönteni a navigáció és a TV-zés között... Teszek fel fotót az LCD-ről, majd meglátjátok hogy milyen király! Ja és távirányító is van hozzá, na meg 2 video bemenete van, rá lehet kötni tolatokamerát is!!! Egy mini hangszóró van benne, remélem hang is kijön belőle... A képek kicsit később kerülnek fel, mert most munka van ezerrel...
Előzmény: Cornetto33 (590)
Cornetto33 Creative Commons License 2006.06.07 0 0 590

Nem féllegális....hanem abszolut illegális!

A PDA navinál neketek nem akadozik az antennea vétele az első szélvédőnél?

Nekem csak a hátsó üvegnél a kalaptartó kis dobozkájába rakva müxik normálisan.

Egyébként az IGO 2006 kurva jó ! (Használtam destinátort, IGO 2005-öt is , de a 2006 az igazi!)

TV tuner infót please (ár, és hol). Köszi.

C.

Előzmény: KKoppány (589)
KKoppány Creative Commons License 2006.06.07 0 0 589

Hát ez az szpész! Kibújok a bőrömből mérgebben, sőt ma írtam a Peugeot Hungáriának is, hogy kapják már össze magukat! Nem felháborító, hogy ott ülsz egy ilyen gyönyörű, hatalmas autóban, benne a gyári navi, és melletted az opel comboban vidáman navigál a kávégép-feltöltő gyerek, te meg nézel, mint Rozi a moziban, hogy hol a fenében is lehetsz, mert az adott településről három utca van rajta az egyébként féllegálisan szerzett Magyarország CD-den!?

Hát meddig tartana Peugeot-éknak (pontosabban a navi-rendszerük gyártójának) megvenni ezt a térkép-adatbázist?

Hol a csudában élnek ezek, amikor ma már egy Ford Focusba komolyabb navirendszert lehet rendelni, mint a 607-esbe?

Na.

Még a végén belelovallom magam, és nagyon mérges leszek!

Szerintem a jó megoldás az, ha valamelyikünk talál egy értelmes, 16 éves tejfeles szájú gimnazistát, aki két leckeírás közt az IGO-t átértelmezi a mi rendszerünkre... :)

Előzmény: szpészmen (588)
szpészmen Creative Commons License 2006.06.07 0 0 588

Úgy látom tényleg beinult itt az élet,vagy csak én voltam ilyen régen?

Igazából a kocsi végre jó úgyhogy inkább autózgatok,néha Moha bá-val de inkább Andreával :)

Szerintem ők a legjobbak és már végre egész európát ismerik.

KKoppány Creative Commons License 2006.06.07 0 0 587
Kösz!
Előzmény: pestigyerek (586)
pestigyerek Creative Commons License 2006.06.07 0 0 586

Megkérdeztem. "Gyere ki az ASIA-ba és szerzek neked!" -Ezt a választ kaptam!

Kiugrok délután és megnézem mi a választék. Lefotózom és az adatlapját majd felteszem ide, vagy e-mail-ben elküldöm aki kéri.

(Amúgy is találkozok a sráccal, ápolni kell az ilyen kapcsolatokat... )

 

:-)

pestigyerek Creative Commons License 2006.06.07 0 0 585

Ja azt nem mondtam hogy a bárdyban nekem van 35% kedvezményem... :)

 

A TUNERT minjárt megkérdezem.

Előzmény: Adsa (584)
Adsa Creative Commons License 2006.06.07 0 0 584

Az IGO 2006 egyszerűen király.

Ver minden eddig általam látott gyári navi-t; tudásban. (VW-AUDI, FORD, BMW)

Viszont elég körülményes használni. meg nincs szinkronban a hi-fi vel sem.

Mivel ezeknek a PDA-knak  a tartója szerintem egy IFA-ban jól néz ki, száműztem Andreát a konzol alá, onnan dumál nekem és így is frankón eligazít.

Csak a rádiót kell lejjebb halkítani, ha akarom hallani, mit mond.

 

 

ABLKATÖRLŐ-ről még néhány infót:

 

Ha valakinek eltörik a szélterelője, akkor új kart kell vennie, mert a lapátot a szélterelőbe kell elhelyezni az foglalja magába. szívás...

egyébként a Pug árulja az ablaktörlőket darabjára is 5eFt-ért (rgo annyi mint a Bárdinál) Nekem ez a móka 17eFt-ba került. És én magam cseréltem ki a kart. (nem volt egyszerű 16-os kulcsot találni)

KKoppány Creative Commons License 2006.06.07 0 0 583

Magyar térképem van, echte BMW-s - azóta vettem egy olyat -, csak nevemhez méltó módon lázadó típus vagyok, és nem tudok beletörődni, hogy amíg vesz valaki kb. 100.000,- forintért egy PDA-t egy GPS-el, majd 72.000,- ért megveszi az IGO-t, az beülhet Trabanttól a Mercedes-ig bármibe, és jobban tud navigálni, mint én a hatmilliós autóm gyári navirendszerével. Nem és nem! Nem nyugszom, amíg nem lesz normális térkép az autómban!!!

A BMW-s térképpel kapcsolatos információkért alant az e-mail címem, a tuner továbbra is érdekel!

 

Üdv:

 

Koppány

Előzmény: Cornetto33 (582)
Cornetto33 Creative Commons License 2006.06.06 0 0 582

Koppánynak is van magyar navija csak mondjuk nem lehet összehasonlítani pl az IGO 2006-al !

A tuner engem is érdekelne . Honnan, mennyiért?

A sebesség korlátot tuti ki lehet kötni. Egy ismerősöm 5-sébe ki van.

C.

 

pestigyerek Creative Commons License 2006.06.06 0 0 581

Holnap megkérdezem van-e még, biztos lesz tuner. Én 2 éve vettem 65000-ért, 2 hónapja meg az ASIA centeres haverom (valami importör ügyintézö) ajánlgatta. Volt egy rahedli.

Magyar térképe mindenkinek van, (rajtam kivül) biztos kapsz egyet valakitöl (én meg majd töled kunyizok :-) )

Előzmény: KKoppány (580)
KKoppány Creative Commons License 2006.06.06 0 0 580

Szia!

 

Ez a TV-tuner érdekelne engem is, úgyis itt az ideje egy-két dolgot átállítani a gyári beállításokon, mert pl. elegem van hogy 10 km/h felett kiszakítja a dobhártyám, ha nem kötöttem be magam (be szoktam, csak előbb elindulok...)...

De a legjobban egy tisztességes navi CD érdekelne! Tényleg rohadt gáz, hogy Moha bával kell vidéken közlekednem, ha nem találok oda valahová elsőre!

 

Ha gondolod, dobj egy mailt a korosi pont koppany kukac t-online.hu-ra, aztán összehozunk egy talit!

 

Üdv:

 

Koppány

Előzmény: pestigyerek (578)
KKoppány Creative Commons License 2006.06.06 0 0 579
Az enyémet Moha Bának, és Budapesten kívül sajna nagyon rá vagyok szorulva!
Előzmény: Adsa (574)
pestigyerek Creative Commons License 2006.06.06 0 0 578

Hú! Napokig semmi, aztán pezseg itt az élet. Szóval, ablaktörlőm lett volna nekem is, mert mikor megvettem az autót hangosan törölt én me g vettem újat és pont ugyanúgy töröl így van egy páram ha kell valakinek. A szélterelő az nincs, de anélkül is töröl ha nem mész 150-nel.. Asszem az nyomja rá az üvegre.

TV tunerem már 2 éve van és nagyon jó araszolgatásnál, csak ha 30 fölé mész akkor kiírja hogy ne TV-zz mert veszélyes és átkapcsol rádióra... Sajna mióta nem megy a kijelzőm azóta se TV se rádió... Már nagyon várom Halacska mestert. Amúgy 15000-ért van tuner távirányítóval. Nekem az infra vevő ott van középen a fényérzékelő mellett, a tuner meg a kesztyűtartó mögött. Az antenna meg a hátsó ablakra ragasztva (belülről). Semmi gondom nem volt vele, de valaki (talán Halacs mester) kiírthatná a komputerből a 30-as tiltást!

Hol volt az ablaktörlő törés? Kezdjek el félni, vagy elég ha veszek egy 9mm-est? Tuti hogy lábonlőném a köcsögöt!

Előzmény: Adsa (575)
Cornetto33 Creative Commons License 2006.06.06 0 0 577

Én is hetente kétszer pesti gyerek vagyok. Ma a hungárián állva 1 órán keresztül a dugóba szerencsére csak hetente kétszer. Tett már valaki tv tunert vagy dvd-t a színes monitorhoz? Ilyenkor jól jönne....

C.

Előzmény: KKoppány (573)
Cornetto33 Creative Commons License 2006.06.06 0 0 576

Két kereskedésbe? Durva!

C.

Előzmény: Adsa (575)
Adsa Creative Commons License 2006.06.06 0 0 575

A hétvégén megint szívtam a pözsóval.

Vasárnap reggelre néhány állat a környéken begyűjtötte az ablaktörlőket. Vagyis nem begyűjtötte, hanem letördelte és a környéken- mint utóbb kiderült- eldobta. Az enyém sem járt különben. A család ment volna rokon látogatásba, de szakadt az a rohadék eső is. Elcammogtam egy kútra, mivel Pünkösd miatt semmi más nem volt nyitva és próbáltam beszerezni egy újat (sofőr felőlit, a másik oldal megúszta)

A kúton a Shop-os srácnak halvány gőze sem volt hogy mekkora is lehet a nekem megfelelő méret. Nézzem meg a manuelt. A könyvben semmi erre utaló adat nincs.

Hívtam a Peugeot assistance szolgáltatást, de gőzök sem volt hogy mekkora kell!!!!

Még egyszer körül néztem, hátha csak eldobta az állatja, de csak a maradványokat találtam meg... (képek)

 

 

családi kocsikázást áttettük egy másik kölcsönjárgányba. Pug 2 nap pihit kapott.

 

És akkor a meglepetés igazán ma ért, mikor megpróbáltam az ügyben előrelépni.

Emlékeztem, hogy pestisrác egyszer azt írta, hogy a Bárdinál lehet venni gyári ablaktörlőt. Lementem hát. És tényleg lehet... délutánra, vagy másnapra és csak lapát és párossával, 10e-ért. szélterelőt a Pug tud adni.

 

Pug nem tud szélterelőt adni, csak komplett kart. 3-4 nap szállítási idővel. (Szfvár)

felhívtam még néhány márkakert és végül az érdi PÉ-TA átlátta végre, hogy mennyire fontos is nekem ez a dolog (hiszen esős időben, mint mostanában igen veszélyes ablaktörlő- főleg a vezető oldali- nélkül közlekedni. És bár náluk nem volt éppen raktáron, megnézték, hogy hol van. Az országban KETTŐ kereskedében volt. Pug Kovács a másik meg a Pug City mindkettő Bp-en. Még szerencse, hogy a sógornak pont ott volt dolga és hozott nekem....

 

Ennyit a Pünkösdi élményemről :(

Adsa Creative Commons License 2006.06.06 0 0 574

Nekem nincs gyári navim, meg monochrome a kijelzőm is. De mindenképp érdekelne egy valós alternatíva a mostani pda + navi software + gps antenna helyett. Lehetséges ezt pótlólagosan beépíteni a mono kijelzőre is?? (a könyvében láttam ilyet) És persze magyar, vagy angol nyelvű + ha lehet akkor házszámszinten Európa.

(a mostanim egész Európás házszámos és Andreának hívják :-)) (esetleg érdekel vkit szívesen segítek benne)

KKoppány Creative Commons License 2006.06.06 0 0 573
Nálam kipróbálhatod. Én is pesti gyerek vagyok... :))
Előzmény: pestigyerek (572)
pestigyerek Creative Commons License 2006.06.04 0 0 572
Aha. Akkor másolok egy másikat, de ki kéne próbálni valahogy... Az navim most halott halacs mester büvöli épp...
Előzmény: Cornetto33 (570)
Cornetto33 Creative Commons License 2006.06.04 0 0 571

Helyesbítek:

Én ilyen 18-25 fokos időben nem szeretem nyomatni a klímát

Előzmény: Cornetto33 (570)
Cornetto33 Creative Commons License 2006.06.04 0 0 570

Hali !

Nekem a Ny.Európai-it és a Magyart is (nem eredetiek !) sikerül NERO-val Copy-znom.

Amúgy azért nem írok , mert a gép jó nincs miről (kop-kop).

Illetve egy bosszantó dolog: Én ilyen 18-15 fokos időben nem szeretem nyomatni a klímát és ha nem megy az A/C és leviszem 15 fokra a szabályzót akkor is lanyosat fúj.Azt észre vettem, hogy ha egyszer bekapcsolom ventilátort majd pár másodperc múlva ki, akkor ha elég gyorsan megyek (100 felett) már a külső hőmérsékletű levegő jön be. Ha visszakapcsolom ismét langyosat fúj. Érdekes....

C.

Előzmény: pestigyerek (569)
pestigyerek Creative Commons License 2006.06.04 0 0 569

 

Tudja valaki hogy kell gyári navi CD-t másolni? Nekem disc error jön elö ha beteszem. Szívesen küldök egy NERO-val disccopy-val írt Navteq nyugateuropát (utcaszintü Francia) VDO Dayton navigációval rendelkezönek akár ajándékba is hogy megtudjam én másolok bénán vagy az autom ilyen nyomi...

 

 

 

 

pestigyerek Creative Commons License 2006.06.02 0 0 568
Van egy jó kis hőlégfúvóm... Ha gondolod megsüthetjük... De mikroszkóppal is átmehetek rajta, van az is...
Előzmény: halacs0926 (567)
halacs0926 Creative Commons License 2006.06.02 0 0 567

Hali rajta vagyok a dolgon mondjuk érdekes nagyon mert amikor szédszedtem akkor müködött egy félorát  meg ha néha megnyomom a nyákot akkor 10-böl egyszer beindul (fólia szakadásra gyanakszom vagy felvan szakadva egy láb)

 

hétvégén fogok tudni foglalkozni vele megint majd hivlak ha van valami érdemleges.

 

 

Előzmény: pestigyerek (566)
pestigyerek Creative Commons License 2006.06.01 0 0 566
Hello Halacska mester! Volt már időd fogalkozni a komputeremmel? Ha valami híred van jelentkezz.... vétel...
Előzmény: halacs0926 (561)
KKoppány Creative Commons License 2006.05.30 0 0 565

Hmmm... Meggondolandó...

 

Milyen navi szoftvert használsz?

Előzmény: szpészmen (564)
szpészmen Creative Commons License 2006.05.29 0 0 564

Néha azért benézek :)

Csak hétvégén nem volt időm fórumozni.

Ráadásul ma kellett volna elutaznom,de sajnos egyéb dolgok miatt nem jött össze :(

Pedig szivesen kipróbálnám már a gépet egy hosszabb úton.

A kijelző azóta is működik,a chip meg... na az nagyon jól sikerült!

Hogy sokkal jobban megy az egy dolog,de hogy még 1-2 literrel kevesebbet is kajáljon be!

Tényleg lehet vele 6-7 literes átlagfogyasztást csinálni,persze ahhoz nagyon vissza kell fogni magam.

Tényleg mindenkinek csak ajánlani tudom Halacs mestert!

 

Előzmény: pestigyerek (563)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!