Keresés

Részletes keresés

DLala Creative Commons License 2001.05.10 0 0 10048
Ja igen, most jut eszembe, hogy lesz egy másik bemutató is. Csak azért, hogy nehogy köpködés érjen, propagálom a rivális szervezetünket is egy kicsit (ígérem nem fogom sokszor :) ). Szóval május 17, Nemzeti Sportcsarnok, a koreai WTF válogatott bemutatója (legalábbis nekem ezt az infot mondták) Beugró állítólag 1200 pénz lesz.
DLala Creative Commons License 2001.05.10 0 0 10047
Valamint hogy várhatólag mennyi ideig fog tartani, azaz mennyi kazettát tárazzak be.
DLala Creative Commons License 2001.05.10 0 0 10046
Aki tudja, írja meg legyen szíves, hogy a május 25-i bemutatóra lehet-e kamerát vinni.
Érdekel és megörökíteném, ha lehet.
Shingitai Creative Commons License 2001.05.10 0 0 10045
Erröl szívesen hallanék, mármint, hogy mit tanultál a saját károdon.
Előzmény: hiryu (10043)
hiryu Creative Commons License 2001.05.10 0 0 10044
na-na kettő. Fogadjunk nem tudod hány "shotokánost" negativálok, ismerve viselt dolgait.
Előzmény: Shingitai (9994)
hiryu Creative Commons License 2001.05.10 0 0 10043
Ui. az összes olyan stílust, amit magát harcművészetnek nevezi, használja külsőségeit, közben meg a hatékonyságával, hirdeti magát, vagy a könnyebb utakat választja, komolytalannak tartok.
Asszem a jövőben is. /jelzem itt is a saját káromon kellett tanulnom, ami több évembe került./
Előzmény: hiryu (10042)
hiryu Creative Commons License 2001.05.10 0 0 10042
Na-na, én cikktől függetlenül negatívan ítélem meg. :-)

100 emberes. ugyan mutassatok valakit a kb.60 kg-súlycsoportból,
aki végigcsinálta.

Előzmény: Pitzu (9993)
Kasszandra Creative Commons License 2001.05.10 0 0 10041

Sziasztok!

Turelmem nem volt elolvasni az elozetes majd' 10000 hozzaszolast, de erdekel a tema. En kung-fut tanulgatok, lassan es docogosen, de azert megy a dolog. Remelem, akad meg jopar ilyen erdeklodesu, bar ez nem wing tsun/chun kung-fu.

TLM Creative Commons License 2001.05.10 0 0 10040
Pedro 14 :

Nézd meg a freemail-es postaládádat hátha ott választ kapsz a kérdésedre :-)

Üdv : TLM

Előzmény: Pedro 14 (10039)
Pedro 14 Creative Commons License 2001.05.10 0 0 10039
TLM:
Még nem mondtad, hogy melyik csoportba jársz.Nagyon érdekelne.
Bye
BLaca Creative Commons License 2001.05.10 0 0 10038
Pitzu

Milyen vizsgán van Nálatok 40 küzdelem?

Előzmény: Pitzu (10035)
Fődhözragatt Creative Commons License 2001.05.10 0 0 10037
Ebédelés közben (miközben úgy mellékesen magamra borítottam a narancslevemet, most úgy néz ki az ingem, mintha lerókáztam volna magam:) az jutott eszembe, milyen bájos, ahogy az egyik "brutális" stílus (ving csun) művelői fanyalognak, hogy a másik "brutális" stílusban (kyo) milyen brutális dolgokat művelnek. :-))) A hentes fintorog a mészárosra. :-))) Kéretik nem komolyan venni ezt a hozzászólást!
Alexfux Creative Commons License 2001.05.10 0 0 10036
Igy teljesen egyetertek Veled! Koszi! :-)
Előzmény: Fődhözragatt (10033)
Pitzu Creative Commons License 2001.05.10 0 0 10035
Fődhözragatt!

Képzelj el egy szitut:
Egy srác mondja, hogy "xy megcsinálta a 100 emberes küzdelmet, képzeljétek, én is ott voltam, engem is szétvert. De azért adtam is neki."

Valami hasonló volt már velem is. 6. kyus vizsgámon, mikor 15 menet után abbahagytuk, a fekete öveseknek meg 40 menet volt. Fakultatívan vissza lehetett még menni agyalni a fekete öveseket. Utána tényleg valami olyasmi érzésem volt, hogy "segítettem".

Előzmény: Fődhözragatt (10033)
Fődhözragatt Creative Commons License 2001.05.10 0 0 10034
Időközben sister moon is győzködött privátban, hogy miért nincs igazam, de neki sem sikerült meggyőznie, és nekem sem őt. Sebaj.
Előzmény: Fődhözragatt (10033)
Fődhözragatt Creative Commons License 2001.05.10 0 0 10033
Alexfux

Legutóbbi hozzászólásodtól kétségkívül árnyaltabb lett bennem a kép, de az egyetértéstől még mindig messze vagyunk. De ez nyilván nem is cél, ez vitafórum, nem bólogató fórum. "Ahol két ember mindig mindenben egyetért, ott az egyikük fölösleges." (Henry Ford) Elég, ha tisztázzuk, ki mit gondol.

"Igen, vannak emberek, akik mar egy barmilyen ereju utes elviseleset is megalazonak tartjak."

Azt viszont - éppen a nézetek pontos tisztázása miatt - nem szeretném, ha az maradna meg, hogy szerintem az ütések elviselése vagy leKOzva lenni megalázó, mert ilyet én sohasem állítottam. Egészen másra mondtam, hogy megalázó, és ezt 9967. hozzászólásomban igyekeztem a korábbiaknál még világosabbá tenni. Ha most sem sikerült, megpróbálom mégegy hasonlattal - tényleg nem akarok megsérteni vele senkit, csak szeretném egészen világossá tenni, mit gondolok. Szóval az nem tetszik, ha embereket úgy használnak, mint ahogy a tekéző a tekebábukat. Tehát emberekkel úgy bánnak, mintha tárgyak, kellékek lennének. Ez benne az én ízlésem szerint a megalázó, mert úgy érzem, nem veszik őket emberszámba. Mint az a férfi, aki nem veszi emberszámba a nőt, csupán szexuális kielégülésének puszta eszközét látja benne, akit használ, mert az jobb, mint a felfújható dugibaba. Az élő karate-tanuló jobb, mint a boxzsák vagy a törődeszka. Ezt a mentalitást vélem felfedezni ezeknek a tanulóknak az ilyen célú felhasználásában, és ezt érzem megalázónak, ezt nem veszi be a gyomrom. A KO "intézményével" - más körülmények között - önmagában véve semmi bajom, sohasem éreztem megalázónak, ha megborítottak. És nem éreztem embertelennek, kegyetlennek, amikor nekem sikerült megborítanom az ellenefelemet. Remélem, most már tényleg sikerült világossá tennem, mire gondolok. De úgy érzem, túl van már dumálva ez a téma részemről, ezért eldugulok. És nem győzöm ismételni: nem képzelem magam tévedhetetlennek, lehet, hogy nincs igazam, de most én így vélekedem erről.

Előzmény: Alexfux (10022)
Alexfux Creative Commons License 2001.05.10 0 0 10032
A kyokushin szabalyrendszerben a k.o. nem szuksegszeruen az ellenfel eszmeletveszteset jelenti. A szabaly ugy szol, hogy ha a versenyzo egy szabalyos talalattol kb 5 mp-ig nem tudja folytatni a kuzdelmet, akkor az ellenfel egy wazaari-t fel pontot kap. Ha 5 mp utan nem folytatja ill. feladja, akkor ez ippon, egy pont es az ellenfel gyozott. A k.o. ebben az esetben jelenthet egy gyomorszaj talalatot, amitol semmi baja nem lesz a pechesnek, aki megkapta, de nem tudja folytatni a meccset. Tehat nem verrol es eszmeletlen emberekrol van szo, hanem az ellenfel eppen akkr gyenge pontjara mert hatasos talalatrol. Es ilyen utesek, amitol beszorul a levego, vagy megfajdul a comb, vagy a fej mas stilusokban is eloferdulhetnek.
Előzmény: Bassman_ (10023)
TLM Creative Commons License 2001.05.10 0 0 10031
Pedro 14 :

Természetesen nem gond, igazad van, a fellépők listája még változhat.

TLM

Előzmény: Pedro 14 (10019)
BLaca Creative Commons License 2001.05.10 0 0 10030
praclee

Ilyen fiatalon a szétszórtság és az elhamarkodott vélemény megbocsátható ( a sok jó tulajdonságod mellett ezek a negatív tulajdonságok a Rólad általam kialakított képben :-) ).

BLaca

Előzmény: praclee (10028)
BLaca Creative Commons License 2001.05.10 0 0 10029
Álatalában igen. Bár láttam olyat is, hogy ugyanarra az övfokozatra az egyik ember harmad annyit küzdött, mint a másik ( nem ugyanabban az edzőtáborban ) :-(
Előzmény: otouto (10027)
praclee Creative Commons License 2001.05.10 0 0 10028
OFF
Orltran
Ha most olvasod még mai napon délutánig akkor figyelj.Megyünk bolondbalagni az egész városban. zenekarral.Úgyhogyha ott vagy valahol és hallasz minket akkor vidulhatsz!Én is ott leszek!!:)
otouto Creative Commons License 2001.05.10 0 0 10027
Blaca

Ez a meglepetésszerű vizsgaküzdés-szisztéma igen szimpatikus vonás. Gondolom, azért van összefüggés a vizsázó szintje és a küzdelmek száma között. (A haladó többet küzd?)

Előzmény: BLaca (10025)
leha Creative Commons License 2001.05.10 0 0 10026
azt hiszem Saotome sensei aikido könyvében van szó olyanról, hogy egy hetes edzőtábor, napi kevéske rizzsel, elhanyagolható mennyiségű alvással és bazisok edzéssel. nem azért, hogy az aikidokák ne legyenek túlsúlyosak, hanem azért, hogy kitűnjön, ki az akit az akarata is képes mozgatni akkor, amikor az izmai már kenőcsszerűek ...
szerintem ilyesmi lehet a 100 emberes küzdelem is ... és lehet, hogy valakinek ehhez elég 15 ember, lehet, hogy kell neki 420 is ... nem a szám a lényeg

"hogy lehet osszevetni xy 100 emberes kuzdelmet xz 100 emberes kuzdelmevel"
úgy, hogy xy is legyőzte saját magát, meg xz is

"Lehet, csak minek? Hogy elmondhasd magadrol, hogy megcsinaltad? Hogy masok "tisztelettel" nezzenek fel rad? Hogy bekerulj egy almanachba, amely megorokiti nagy
tettedet? Az a helyzet, hogy ezt hiusagnak nevezik, es szerintem tavol kene tartani a harcmuveszettol."
meg az is lehet, hogy nem ezért, hanem azért, mert be akarja bizonyítani saját magának (vagy nem bizonyítani, csak 1szerűen megtudni), hogy le tudja győzni a félelmét, fáradtságát, lustaságát, fájdalmát, stb

arra lehet reagálni, hogy G. Funakoshi elvetett minden ilyesmit, csak nem érdemes. Funakoshi ugyanis a shotokan karate alapítója, míg a kyokushin (amelyben egyáltalán van ilyen 100 emberes küzdelem) pedig Oyama nevéhez fűződik ...
ez olyan, mintha pl a kemposokon kérnéd számon, hogy mit mondot J. Kano

BLaca Creative Commons License 2001.05.10 0 0 10025
100 emberes küzdelem

Óvatosan szólok hozzá, nincs túl nagy tapasztalatom benne. A legtöbb küzdelmem vizsgán 19 volt. Nálunk a ju-jitsu vizsgákon nem lehet előre tudni, hogy hány küzdelem lesz. A vizsgáztató küldi fel a következő küzdőt, így a társak sem mindig tudják, melyikük lesz a vizsgázó következő ellenfele. A vizsgázó így nem tudja, hogy mennyi megpróbáltatásban lesz részre, természetes, hogy tartalékol. Azon kívül láttam én is olyan vizsgát, ahol a vizsgázó az első ellenfelekkel nagyon kemény volt, a többi ellenfél már így állt hozzá, nagy verés lett belőle. Olyan is volt, hogy egy másik szövetségből hozzánk átjött mester övfokozatának megvédésekor durvák voltak a küzdelmek, de sikerült neki. Nálunk van kesztyűs kick-box, pusztakezes kyo+judo jellegű és kifejezetten földharc küzdelemek.
Volt aki felvetette a szövetségünkben, hogy jó volna tudni előre, hogy hány küzdelem lesz a vizsgán, a válasz az volt, hogy az élet általában előre nem látható dolgokat produkál, másrészt akinek a technikai rész gyengébbnek sikerül, de még nem bukik meg, annak keményebb a küzdelmi rész. A küzdelemben nincs meghatározva, hogy mennyit kell győzni, általában nem is győznek a vizsgázók (Fődhözragadt 9966), a lényeg, hogy folytatni tudd. Akkor buktál, ha nem tudod folytatni.

BLaca

sexmachinehead Creative Commons License 2001.05.10 0 0 10024
""Nem próbáltam még a 100 emberes küzdelmet, de szerintem ez már túl van azon a határon, hogy csak állóképességgel meg lehessen csinálni. Itt jönnek be a mentális dolgok."

Lehet, csak minek? Hogy elmondhasd magadrol, hogy megcsinaltad? Hogy masok "tisztelettel" nezzenek fel rad? Hogy bekerulj egy almanachba, amely megorokiti nagy tettedet? Az a helyzet, hogy ezt hiusagnak nevezik, es szerintem tavol kene tartani a harcmuveszettol. "

Hat azert jonnek be a mentalis dolgok, mert a harcmuveszetek ugye nem csak arrol szolnak, hogy megtanulsz egy csomo technikat aztan te vagy a verpisti. A test es a szellem osszhangjanak novelesehez meg szerintem igenis szukseges, hogy olyan helyzetben is vegre tudjal hajtani technikakat, amikor a tested mar kimerult. Szal a lelek atveszi a test felett az uralmat. Ezt biztos lehet gyakorolni maskepp is(pl alig eszel es ugy edzel), de a 100e.e.k. egy masik formaja. Lehet, hogy neked az jobban bejon, hogy alig eszel es napi tiz orat edzel, valakinek meg az, hogy elindul 100e. ellen.
Szvsz itt sem az a cel, hogy * ember ellen kuzdesz, hanem az, hogy kitolod a sajat teljesitokepesseged hatarat. Testi es szellemi ertelemben egyarant.
Udv, smh

Előzmény: Bassman_ (10023)
Bassman_ Creative Commons License 2001.05.09 0 0 10023

leha

"nem leverni, csak talpon maradni ellenük ..."

Akkor tehat ha elfutok eloluk, akkor is megcsinaltam? :))
Igy akar az 1000 emberes kuzdelmet is meg lehet csinalni.

"te nem látsz, más lát ... szemmel láthatólag meggyőzni téged ezen a módon nem lehet..."

Van ra esely, hogy igy van, de ez egyuttal kolcsonosnek tunik.

Fodhozragadt

Azt hiszem, sok olyan dolgot leirtal, amivel egyetertek.

Alexfux

Az a helyzet, hogy minel tobbet olvasok errol az egesz 100 emberes dologrol, annal inkabb az a meggyozodesem, hogy ez nem igazan egy abszolut erteku dolog, hiszen mindenutt masmilyen az ellenfelek osszetetele, a vizsgazohoz valo hozzaallasa stb. stb.

Akkor viszont hogy lehet osszevetni xy 100 emberes kuzdelmet xz 100 emberes kuzdelmevel?

(zarojelben jegyzem meg masoknak is: Nem lenne celszeru, ha most az olimpiai aranyak vagy hasonlok abszolut ertekevel hasonlitgatnank ossze a helyzetet. Nyilvan ott is ezer tenyezo befolyasolja a dolgot. Csak egy a bokkeno: a harcmuveszet meg a versenges az ket kulonbozo fogalom. Legalabbis elmeletben. Persze ezt mar letargyaltuk parszor, de ha mar elojott.)

Shingitai

"Nem 100 embert kell leverni, hanem 100 emberrel kell megküzdeni, nagy különbség."
Hat nem tudom. A leKOzas eleg kozel all a leveres fogalmahoz szerintem.

Pitzu

"Nem próbáltam még a 100 emberes küzdelmet, de szerintem ez már túl van azon a határon, hogy csak állóképességgel meg lehessen csinálni. Itt jönnek be a mentális dolgok."

Lehet, csak minek? Hogy elmondhasd magadrol, hogy megcsinaltad? Hogy masok "tisztelettel" nezzenek fel rad? Hogy bekerulj egy almanachba, amely megorokiti nagy tettedet? Az a helyzet, hogy ezt hiusagnak nevezik, es szerintem tavol kene tartani a harcmuveszettol.

Tenyleg arra miert nem reagal senki, hogy Funakoshi messzemenoen elvetett minden ilyesmit? Ennek ellenere annyian szeretnek ra hivatkozni a vilagban. Nem ertem en ezt.

Alexfux Creative Commons License 2001.05.09 0 0 10022
Igaza van 4UM-nak valleyboy, en victorinox-val probalkozom, es bejon. Bar egy ideig harcmuveszkedtem :-)

100 ellenfel

Igen, vannak emberek, akik mar egy barmilyen ereju utes elviseleset is megalazonak tartjak. Kell nemi mazohizmus a harcmuveszetekhez, nem mondom.
Brezovai sensei-nel is ossze lehetett volna szedni 100 barna es feketeoves mestert, de csak masik szervezetekbol. Ok aztan politikabol jol leutottek volna a sensei-t ugy a huszadik kornyeken, mert akkortajt volt a szervezetek szakadasa M.o.-on es egyik sem engedhette volna meg maganak, hogy a masik szervezet eygik danosa ilyen kaliberu tettet hajtson vegre.. Gondolom ezert a sajat szervezetbol soroztak embereket, igy kezdoket is. Abban otouto-nak igaza van, hoyg nem minden alacsonyabb oves kezdo a stilusaban, vagy a harcmuveszetekben, de azert ez nem jellemzo.
Foldhozragatt igazad, van egy vizsgazot mar a tizedik ellenfelnel le lehetne utni, de nem az a cel. Ezert a " verest" mindig az illeto pillanatnyi allapotahoz alakitjak. Igy kenyszeritik a probalkozot, hogy hozza ki magabol a maximumot. Es hidd el, hogy akkor erzi az ember a sajatjanak az uj ovfokozatat, ha jol megdolgozott/megdolgoztattak erte. A Honbu-ban ugy volt, hogy ha valaki elhatarozta, hogy megcsinalja a 100 ellenfeles kuzdelmet, azt eloszor engedelyeztetnie kellett Sosai Oyamaval. Es nem tudta, hogy melyik nap kell kuzdenie. A segitok kb. ugy gondolhattak a probalkozora, mint aki valami nagyon tiszteletremelto dolgot keszul vegrehajtani. Segiteni akartak a feladat sikeres vegrehajtasaban es mindig kelloen kemenyek voltak. Tehat amikor nagyon tropa volt mar, de latszott rajta, hogy akar, akkor mar csak felerovel utottek, de a probalkozo teljes eronek erezte.Olyan lehet ez, mint a vizsgakuzdelem.
Tobbszor is volt lehetosegem segiteni vizsgazoknak, koztuk az egyik legjobb baratomnak. Figyeltem, hogy milyen allapotban voltak, nem utottem serult testreszekre, de mashova kemenyen dolgoztam. Hagytam szusszanasnyi idot, de ha passziv volt, akkor megdolgoztam egy kicsit, hogy vegye eszre magat. Volt olyan ellenfel, aki teljesen rammaszott, nem akarta, hogy megussem, pedig meg a vizsga eleje volt. Azert sikerult kettot jol bepancsolnom neki, majd elmeseltem, hogy miert kapta. Utana egy jot kuzdottunk es sikerult a vizsgaja. Es volt olyan is, akit jol el kellett vernunk, mert egy link troger volt, bantotta a gyengebbet es futott az erosebb elol. Azert neki is sikerult a vizsga. Es sajnos nekem is sikerult kikapnom egy allatot, aki egy 20 ellenfeles vizsgakuzdelem otodik segitojekent belehuzta a fejem egy terdrugasba es ossze-vissza vert. Altalaban a vizsgakuzdelmek kemenyek, de nem brutalisak es mindenki segiti a vizsgazokat. Regebben, amikor orszagos edzotabor keretein belul a kulonbozo klubbok karatekai vizsgaztak magasabb ovekre, ott elofordult, hogy politikabol szetvertek egyeseket. De remelhetoleg ez mar a multte.

4UM Creative Commons License 2001.05.09 0 0 10021
Remek konzervnyitóm van. Mindig sikerülni szokott. :)
Előzmény: valleyboy (10020)
valleyboy Creative Commons License 2001.05.09 0 0 10020
"Harcművészetek"
Próbáljatok meg kinyitni egy magyar konzervet
Pedro 14 Creative Commons License 2001.05.09 0 0 10019
Sziasztok!
A Déli Mantis Stílus által rendezet bemutatót már láttom meghirdették! :)) Annyit szeretnék hozzátenni( Remélem nem baj TLM) Hogy a résztvevő stílusok listája még nem teljesmivel ez még bőven bővülhet!
TLM: Te melyik csoportba jársz?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!