Keresés

Részletes keresés

BLaca Creative Commons License 2001.05.11 0 0 10073
Elolvastam hozzászólásom utolsó pár sorát.Szerintme teljesen érthető
De most komolyan.Mit nem lehet ezt érteni?
Előzmény: praclee (10067)
DLala Creative Commons License 2001.05.11 0 0 10072
Ezer (Tízezer :) ) bocs!!!!!
Mikor mondtad eztet?
Esküszöm nem emléxem!!!

Felajánlom a 11111-et, amit remélhetoleg hamar el fogunk érni. Ha gondolod, ünnepélyesen kijelentem, hogy távol tartom magam tole.

Csak most így utólag belegondolva, nem csak a tízezer volt fontos, hanem a 9999 is, ugyanis a távolkeletiek szerint a 9-es nagy-nagy szerencseszám és minél több van belole annál jobb (képesek egy mobilszámért egy vagyont fizetni, ha sok kilences van benne).

Előzmény: praclee (10066)
DLala Creative Commons License 2001.05.11 0 0 10071
Ha megtennéd és megérdeklodnéd pontosan, azt megköszönném. Az elkészült felvételeket természetesen lemásolom nektek, ha kéritek.
Előzmény: TLM (10064)
Fődhözragatt Creative Commons License 2001.05.11 0 0 10070
Soulcake,
Ti is bemutatóztok a 25-i kung-fu gálán?
Előzmény: Soulcake (10069)
Soulcake Creative Commons License 2001.05.11 0 0 10069
Fődhözragatt,

Köszönöm az információkat - és a véleményedet is.
Az, hogy a dolog (bármilyen dolog) "nem ilyen eccerű", megörvendeztet: elvégre -legalábbis részben- ez tartja fenn a fórumot. Van miról beszélni, kérdezni. Van mit körüljárni. Nem csak információ-, hanem véleménycsere is folyik, ez pedig csak-csak felhoz olyan nézőpontokat, amelyek eredetileg nem is merültek fel bennünk. (Én legalábbis sokat tanultam már eddig is, és remélem, mélg sokáig...)

Soulcake

Előzmény: Fődhözragatt (10065)
praclee Creative Commons License 2001.05.11 0 0 10068
Belehúzta a fejem egy térdrugásba...
Na igen én ezene gondolkodom.Hogy te ott vagy mint statisztáló és csak nehezíted a feladatát.És mi van ha bekapsz egy ilyet.Mi van ha rosszul jön és a nyelved éppen kint van egy kicsit.És mittudom én állcsúcson ér a rugás.Száj össze nyelv kirepül.Szóval miket lehet itt összeszerezni?Leállítanák ilyenkor a küzdelmet?
Előzmény: Alexfux (10022)
praclee Creative Commons License 2001.05.11 0 0 10067
Blaca
Igazán nem értelek.Ezt hogy értetted?
Előzmény: BLaca (10030)
praclee Creative Commons License 2001.05.11 0 0 10066
Vérig sértettél.Én már előre jeleztem hogy én akarom:(((((((((((((
hüpp hüppp
elmegyek.
Tényleg azóta volt már itt wazull vagy elment?
Előzmény: DLala (10049)
Fődhözragatt Creative Commons License 2001.05.11 0 0 10065
Soulcake

"az ellenfeleket választják-kijelölik, vagy ők maguk jelentkeznek a feladatra? (ha saját jelentkezésről van szó -és ha ez tényleg saját döntés, nem az őket oktató(k) erős nyomása alatt születik-, akkor minden minősítés visszavonható, elvégre mindenki saját sorsának pogácsa...)"

Nem tudom, kérdezd inkább a kyosokat. Idén ősszel lesz kereken 20 éve, hogy abbahagytam a kyot, én már rég nem vagyok képben ilyen részletekben. De ami a nyomás hiányát illeti, az szvsz nem ilyen eccerű. Talán elég, ha azt mondják, hogy a stíluslapító, aki példakép, ezt így találta ki, mert ez így jó, és ha a mesterük mondja, hogy ez megtiszteltetés, akkor közvetlen nyomás nélkül sem biztos, hogy beszélhetünk valóban önálló döntésről. Hogy miért kételkedem ebben, arra álljon itt egy idézet Csányi Vilmos (ELTE) tanszékvezető etológus-professzor, akadémikus "Az emberi természet" c. humánetológia-könyvéből (Vince Kiadó, Bp. 1999, 181.-182. o.) A szövegben szereplő 2 idegen szó:

szubmisszív - alázatossági, engedelmességi
szubordináció - alárendeltség, függés

"Ezek a kísérletek azt mutatták, hogy az ember szubmisszív készsége rendkívül magas, s hogy nemigen bízhatunk meg a saját belső erkölcsi normáinkban, ha domináns vezetők, hatóságok undok dolgokra utasítanak. A parancsmegtagadás készsége sajnos gyengén fejlett az emberben. A pszichológiában az is jól ismert, hogy a félelem elősegíti a szubordinációra való hajlamot és aktiválja az infantilis viselkedési struktúrákat (jól ismertek a személyiségleépülések katonaságnál, börtönökben stb.). Ismerik az úgynevezett “rossz anya”-effektust is, ami abban nyilvánul meg, hogy a gyermekükkel durván bánó anyák viselkedése sokszor növeli a gyermek kötődését, mert a durvaság elől az anyához menekül, és így egy visszacsatolási kör csapdája alakul ki. Felnőtteknél hasonló a “terrorkötődés”, ami a durva, erőszakos, esetleg kegyetlen vezetőhöz történő kötődést segíti. A beavatási szertartások időnkénti kegyetlenségét is annak tulajdonítják, hogy ezek erősítik a csoporthoz való kötődést."

Szóval bonyolult dolgok ezek, nem-cihológus/etológus lévén nem tudok egyértelmű kijelentéseket tenni, csak azt érzem, hogy erről még nagyon sokat kell olvasnom azoktól, akik Csányi szintjén értenek hozzá. Kérdéseim, kétségeim, gyanakvásaim vannak, keresem a válaszokat. Ezt a könyvet bátran tudom ajánlani mindenkinek. Elég nehéz olvasmánynak találom, de nagyon tartalmasnak, tanulságosnak is. A szellemi erőfeszítésért kap is cserébe valamit (nem is keveset) az olvasó.

Előzmény: Soulcake (10013)
TLM Creative Commons License 2001.05.11 0 0 10064
DLala :

Igen ez utóbbival én is egyetértek, valóban van olyan, de nem hiszem, hogy sokan hoznának olyat magukkal, és egyébként is eléggé korlátozott a regisztrálási kapacitása. Ha be tudod hozni ...
Amit ezzel kapcsolatban mondtam azt a Si Fu jelentette ki, de ha gondolod megkérdezem szívesen mégegyszer.

TLM

Előzmény: DLala (10063)
DLala Creative Commons License 2001.05.11 0 0 10063
Nem tudnád pontosan megtudni?
Magáncélra.
Nem konkurálok TV társasággal.
Különben is van olyan fényképezogép, amelyik tud mpeg filmet rögzíteni...
Előzmény: TLM (10057)
Darth Bane Creative Commons License 2001.05.11 0 0 10062
A kiegeszitesnek gyakoroltakkal egyutt: heti 4 karate 1 box 2-3 kondi 1-2 futas. Többre nincs időm. Miert hagyom ki? Nehez megmondani, a reggelieket altalaban nem birok felkelni effekt, de ez mondjuk 2 hetenkent egy alkalom. Az estieknel altalaban a munkabol egyszeruen nem erek oda. Nem szivesen hagyok ki edzest, mert hianyzik es rosszul erzem magam nelkule.
Előzmény: leha (10061)
leha Creative Commons License 2001.05.11 0 0 10061
ti hány edzésre jártok hetente?
miért nem többre?
szeretnétek többre járni?
vagy kevesebbre?
miért nem kevesebbre?
mi lehet az az ok, amiért kihagytok egy edzést?
TLM Creative Commons License 2001.05.11 0 0 10060
Bandi-T,

Teljesen igazad van. Izlések és pofonok. Rengeteg út van amiből sok vezet ugyanoda mégha nem is látszik. Mindenki azt válsztja amin úgy érzi, hogy ki tud teljesedni. Kár emiatt sommásan ítéletet mondani, véleményt vagy érzéseket közölni viszont lehet, sőt ... Csak érződjön rajta, hogy nem ítélet és megvan benn a tisztelet a másik út iránt...

TLM

Előzmény: Bandi-T (10059)
Bandi-T Creative Commons License 2001.05.11 0 0 10059
Bocsánat, hogy így, hátulról mellbe...

"Én jobban szeretem a vaniliafagylaltot, mint a csokit."
"Miért?"

Előzmény: sexmachinehead (10056)
leha Creative Commons License 2001.05.11 0 0 10058
igen, tanítványa volt, és éppen az volt az (egyik) oka az új stílus alapításának, hogy erről a témáról gyökeresen más nézeteket vallottak
Előzmény: Bassman_ (10053)
TLM Creative Commons License 2001.05.11 0 0 10057
DLala :

Úgy tudom, hogy nem lehet kamerát bevinni csak fényképezőgépet. Lehet, hogy ott lesz valamelyik tv csatorna és felvételt készít.

Üdv : TLM

Előzmény: DLala (10046)
sexmachinehead Creative Commons License 2001.05.11 0 0 10056
"En speciel nem akarom kitolni a teljesitokepessegem hatarat, csak szorgosan csinalgatom a gyakorlatokat"
Miert?
Előzmény: Bassman_ (10053)
Rorimack Creative Commons License 2001.05.11 0 0 10055
Haliho!

Hat az az oldal tiszta zen! ;)

(Miert nem lehet jol osszekutyulni a kul. orszagok budoit? (Marmint nem gyakorlatban, hanem honlapilag....)

R.

Előzmény: Bandi-T (10054)
Bandi-T Creative Commons License 2001.05.11 0 0 10054
Hmm, erről jut eszembe, bár valami ilyesmiről már volt szó régebben: link [vö. technikai megnevezés]
Előzmény: DLala (10048)
Bassman_ Creative Commons License 2001.05.11 0 0 10053

leha

"arra lehet reagálni, hogy G. Funakoshi elvetett minden ilyesmit, csak nem érdemes. Funakoshi ugyanis a shotokan karate alapítója, míg a kyokushin (amelyben egyáltalán van ilyen 100 emberes küzdelem) pedig Oyama nevéhez fűződik"

Azert batorkodtam ilyesmit kijelenteni, mert Oyama ugyebar Funakoshi tanitvanya volt. Na most mint ilyen, eleg messze esett az alma a fajatol.

sexmachinehead

"Szvsz itt sem az a cel, hogy * ember ellen kuzdesz, hanem az, hogy kitolod a sajat teljesitokepesseged hatarat."

Mindenkinek megvan a maga vesszoparipaja. En speciel nem akarom kitolni a teljesitokepessegem hatarat, csak szorgosan csinalgatom a gyakorlatokat.

Előzmény: leha (10026)
Bassman_ Creative Commons License 2001.05.10 0 0 10052

DLala

Hat nem sokon mulott, hogy... :)))

Előzmény: DLala (10051)
DLala Creative Commons License 2001.05.10 0 0 10051
Hölgyek és Urak!

Most, hogy ezt a remek hozzászólásszámot sikeresen megértük, indítványozom, hogy valaki indítványozzon egy megünneplési formát.
Ennyi jár mindannyiunknak és a topicnak is a kitartásért!

Várom az ötleteket!

:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

(Hogy van a hip-hip-hurrá szmájlival?)

(bocsánat ezért a sorozatbeírásért, ez nem szokásom. Esküszöm, csak most éltem vele, elcsábított ez a gaz tízezres... :) )

DLala Creative Commons License 2001.05.10 0 0 10050
10000!

Tízezer!

Sok boldogságot Harcművészetek Fórum!

DLala Creative Commons License 2001.05.10 0 0 10049
Atyavilág, most veszem észre csak, milyen számhoz érkeztünk! Előre is bocsánat, de ezt megpróbálom elvinni!
DLala Creative Commons License 2001.05.10 0 0 10048
Ja igen, most jut eszembe, hogy lesz egy másik bemutató is. Csak azért, hogy nehogy köpködés érjen, propagálom a rivális szervezetünket is egy kicsit (ígérem nem fogom sokszor :) ). Szóval május 17, Nemzeti Sportcsarnok, a koreai WTF válogatott bemutatója (legalábbis nekem ezt az infot mondták) Beugró állítólag 1200 pénz lesz.
DLala Creative Commons License 2001.05.10 0 0 10047
Valamint hogy várhatólag mennyi ideig fog tartani, azaz mennyi kazettát tárazzak be.
DLala Creative Commons License 2001.05.10 0 0 10046
Aki tudja, írja meg legyen szíves, hogy a május 25-i bemutatóra lehet-e kamerát vinni.
Érdekel és megörökíteném, ha lehet.
Shingitai Creative Commons License 2001.05.10 0 0 10045
Erröl szívesen hallanék, mármint, hogy mit tanultál a saját károdon.
Előzmény: hiryu (10043)
hiryu Creative Commons License 2001.05.10 0 0 10044
na-na kettő. Fogadjunk nem tudod hány "shotokánost" negativálok, ismerve viselt dolgait.
Előzmény: Shingitai (9994)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!