Keresés

Részletes keresés

MonsterSnorkel Creative Commons License 2001.05.12 0 0 10090
halisztok,

kivancsi vagyok tanult-e valaki boxolni mostanaban? Szeretnek tobb labmunkat tanulni, es ugy hallottam hogy a boxolok eleg sok idot toltenek ezzel, van valakinek velemenye errol?

snorkel

sexmachinehead Creative Commons License 2001.05.12 0 0 10089
Bocs Bassman, asszem tulsagosan elsiettem a kerdes feltevest. Szal az erdekelt volna, hogy neked van e celod azzal, hogy edzesre jarsz, es ha van, akkor mi(k) ez(ek)??
KOszi.
Cso, smh
Előzmény: Bassman_ (10088)
Bassman_ Creative Commons License 2001.05.11 0 0 10088

sexmachinehead

"En speciel nem akarom kitolni a teljesitokepessegem hatarat, csak szorgosan csinalgatom a gyakorlatokat"

"Miert?"

Azt hiszem, nem erzek a teljesitokepesseg-kitolasra belso kesztetest, ellenben a szorgos gyakorlatozgatasra igen.

Előzmény: sexmachinehead (10056)
Pedro 14 Creative Commons License 2001.05.11 0 0 10087
Hi All!
2.800Ft külsősöknek.ÉS Szerdától már elméletileg kapható.
hiryu Creative Commons License 2001.05.11 0 0 10086
Részletesebben:
A vevők érdekében: könnyebbé /magassá/ tették az állásokat, átalakították a formagyakrolatokat- ne legyen olyan unalmas./most tök varázslatosak./Túl gyakori vizsga, ez kell neked felkiáltással. A kumite erőltetése, ami a technikák elslamposodásával járt. Hogy jobban tetszen a vevőnek /elismerem akkor nekem is/ beletették a jitsu technikákat
kb 50%-ban /"hatékonyság"/ aztán a vége: s karate, se jitsu. Két szék között a pad alá. Mikor utoljára arra jártam már boken is.
/Iaido-katák átalakitva/
/pillanat ez jut az eszembe/
Előzmény: hiryu (10081)
PINGYI Creative Commons License 2001.05.11 0 0 10085
Bassman
Oyama nem csak Funakoshitól tanult.
9 éves korától tanult egy Chabee nevű harci művészetet, az egyetemen judot és ökölvívást, majd Shotokant Yoshitaka Giko Funakoshitól, ezt követően Nei-Chi So-tól Goju-ryu-t. Egy Chin nevű kínaitól tanulta a köríves technikákat. Szóval több mestere is hatással lehetett rá.

leha
"mi lehet az az ok, amiért kihagytok egy edzést? "
A héten három anyáknapi ünnepélyen voltam, természetesen mindegyik edzésidőben volt. Már elvonási tüneteim vannak. :)

Fődhözragatt
A szentesi EB IKO 1-es, szerintem kizárólag. Lesz egy másik szervezetnek is június 23-án Budapesten.
A szentesi egyébként már világkupa lesz. Azt hiszem, Unsui már leírta, jönnek Braziliából és Japánból is, itt lesz Kancho Sokei Matsui, a szervezet vezetője is. Lesz vele egy riport is május 25-én az RTL-en a Jó reggelt című műsorban.

DLala Creative Commons License 2001.05.11 0 0 10084
Mennyibe kerül az a belépo?

A harcmuveszet.hu olyan kihalt hely, hogy oda sem érdemes nézni...

Előzmény: Pedro 14 (10083)
Pedro 14 Creative Commons License 2001.05.11 0 0 10083
Sziasztok!
TLM: Kösz az 5letet a z levelesládám megtekintéséhez! :)
DLala: Az én információim szerint 18.00 tól-21.00ig szeretnék lebonyolítani a "rendezvényt".Ezt természetesen nem biztos, de nekem azt mondta a legidősebb férfi tanítvány! (Ennek a sitai a neve csak nem tom hogy kell leírni!) Szerintem kamerát be lehet vinni mivel jó sok bemutatóról készült felvétel.
A jegyekről: Ezekhez úgy lehet hozzájuttni,hogy lejösz(tök) :) az edzőterembe és ott megveszitek.( A cím: Bp. Vidra utca 2,Vörörs portál, a Margithíd budai hídfőjénél.) Mint TLM említette CSAK ELŐVÉTELBEN kaphatóak, a helyszínen nem. A legszomorúbb az egészben hogy elég kicsi a terem ahol megrendezik!
Még valami elindult egy oldal, mely a www.harcmuveszet.hu-n található!
Byez
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.11 0 0 10082
En is itt figyelgettem ejjel egy par oran at a 9995-ot, de csak sikerult ellenallni a kisertesnek:)))))))
hiryu Creative Commons License 2001.05.11 0 0 10081
Mottó: "azzá válsz amit megeszel"
Akinél kezdtem, Németországba költözött. Aki maradt, szép fokozatosan átment egy ilyen amerikai rendszerbe. Jelenleg már elmondhatja magáról, hobgy ő az európai főilletékes. Mind a négy dojoban. Nagy karrier. Élmény volt látni a látogatásra érkező nagymester (érdekes, ő is 10danos, nahát..) edzőruhájának hátán az e-mail címét. Folytassam....?
Na ezek után hogy vegyem komolyan rengeteg stilusalapítót?
Lehet hogy sznob vagyok, de már az zavar, ha egy edzőteremben nem látom a kamizát, vagy színes giket kell látnom.
Na amit megtanultam: az utat nem lehet lerövidíteni. Aki ezt igéri, vagy így jár el, azt messze elkerülöm. Szubkultúra, amire van vevő.
Előzmény: Shingitai (10045)
DLala Creative Commons License 2001.05.11 0 0 10080
Tudsz adni infot errol az elovételben jegyrendelésrol?
Előzmény: TLM (10079)
TLM Creative Commons License 2001.05.11 0 0 10079
Fődhözragatt :

Csak elővételben, de h aaz egyesületetek résztvesz akkor ti a saját berkeiteken belül is tudtok tőlünk jegyeket rendelni.

TLM

Előzmény: Fődhözragatt (10076)
DLala Creative Commons License 2001.05.11 0 0 10078
Na ja, ugye ha kínálkozik az alkalom, biztosra kell menni... :)
Előzmény: Fődhözragatt (10077)
Fődhözragatt Creative Commons License 2001.05.11 0 0 10077
DLala
"Csak most így utólag belegondolva, nem csak a tízezer volt fontos, hanem a 9999 is, ugyanis a távolkeletiek szerint a 9-es nagy-nagy szerencseszám"
Arról már nem is beszélve, hogy a 9999. sorszámot viselő hozzászólás volt a tízezredik, hiszen az első hozzászólás a 0. sorszámot viseli. Ha fogadnom kellett volna, Bassman_re fogadtam volna, azok után, hogy képes volt lesben állni az évezred első hozzászólására. :-) Na, majd százezernél odafigyelek, és lecsapok! :-)

Kyosok
Láttam egy plakáton, hogy Szentesen Kyo EB lesz. Ilyenkor a többi szövetség versenyzői is nevezhetnek, vagy mindegyik szövetség megrendezi a maga zártkörű EB-jét?

Előzmény: DLala (10072)
Fődhözragatt Creative Commons License 2001.05.11 0 0 10076
Remélem, képesek lesznek toleránsan viselkedni legalább egy szülinapi bulin.
A helyszínen is lehet belépőt venni, vagy csak elővételben?
Előzmény: TLM (10075)
TLM Creative Commons License 2001.05.11 0 0 10075
Soulcake :

Tényleg, most két vingcsun ágazat is jelen lesz.

TLM

Előzmény: Soulcake (10074)
Soulcake Creative Commons License 2001.05.11 0 0 10074
Fődhözragatt,

nem... bár érdekes lenne Máday Nortberttel együtt szerepelni...

Soulcake

Előzmény: Fődhözragatt (10070)
BLaca Creative Commons License 2001.05.11 0 0 10073
Elolvastam hozzászólásom utolsó pár sorát.Szerintme teljesen érthető
De most komolyan.Mit nem lehet ezt érteni?
Előzmény: praclee (10067)
DLala Creative Commons License 2001.05.11 0 0 10072
Ezer (Tízezer :) ) bocs!!!!!
Mikor mondtad eztet?
Esküszöm nem emléxem!!!

Felajánlom a 11111-et, amit remélhetoleg hamar el fogunk érni. Ha gondolod, ünnepélyesen kijelentem, hogy távol tartom magam tole.

Csak most így utólag belegondolva, nem csak a tízezer volt fontos, hanem a 9999 is, ugyanis a távolkeletiek szerint a 9-es nagy-nagy szerencseszám és minél több van belole annál jobb (képesek egy mobilszámért egy vagyont fizetni, ha sok kilences van benne).

Előzmény: praclee (10066)
DLala Creative Commons License 2001.05.11 0 0 10071
Ha megtennéd és megérdeklodnéd pontosan, azt megköszönném. Az elkészült felvételeket természetesen lemásolom nektek, ha kéritek.
Előzmény: TLM (10064)
Fődhözragatt Creative Commons License 2001.05.11 0 0 10070
Soulcake,
Ti is bemutatóztok a 25-i kung-fu gálán?
Előzmény: Soulcake (10069)
Soulcake Creative Commons License 2001.05.11 0 0 10069
Fődhözragatt,

Köszönöm az információkat - és a véleményedet is.
Az, hogy a dolog (bármilyen dolog) "nem ilyen eccerű", megörvendeztet: elvégre -legalábbis részben- ez tartja fenn a fórumot. Van miról beszélni, kérdezni. Van mit körüljárni. Nem csak információ-, hanem véleménycsere is folyik, ez pedig csak-csak felhoz olyan nézőpontokat, amelyek eredetileg nem is merültek fel bennünk. (Én legalábbis sokat tanultam már eddig is, és remélem, mélg sokáig...)

Soulcake

Előzmény: Fődhözragatt (10065)
praclee Creative Commons License 2001.05.11 0 0 10068
Belehúzta a fejem egy térdrugásba...
Na igen én ezene gondolkodom.Hogy te ott vagy mint statisztáló és csak nehezíted a feladatát.És mi van ha bekapsz egy ilyet.Mi van ha rosszul jön és a nyelved éppen kint van egy kicsit.És mittudom én állcsúcson ér a rugás.Száj össze nyelv kirepül.Szóval miket lehet itt összeszerezni?Leállítanák ilyenkor a küzdelmet?
Előzmény: Alexfux (10022)
praclee Creative Commons License 2001.05.11 0 0 10067
Blaca
Igazán nem értelek.Ezt hogy értetted?
Előzmény: BLaca (10030)
praclee Creative Commons License 2001.05.11 0 0 10066
Vérig sértettél.Én már előre jeleztem hogy én akarom:(((((((((((((
hüpp hüppp
elmegyek.
Tényleg azóta volt már itt wazull vagy elment?
Előzmény: DLala (10049)
Fődhözragatt Creative Commons License 2001.05.11 0 0 10065
Soulcake

"az ellenfeleket választják-kijelölik, vagy ők maguk jelentkeznek a feladatra? (ha saját jelentkezésről van szó -és ha ez tényleg saját döntés, nem az őket oktató(k) erős nyomása alatt születik-, akkor minden minősítés visszavonható, elvégre mindenki saját sorsának pogácsa...)"

Nem tudom, kérdezd inkább a kyosokat. Idén ősszel lesz kereken 20 éve, hogy abbahagytam a kyot, én már rég nem vagyok képben ilyen részletekben. De ami a nyomás hiányát illeti, az szvsz nem ilyen eccerű. Talán elég, ha azt mondják, hogy a stíluslapító, aki példakép, ezt így találta ki, mert ez így jó, és ha a mesterük mondja, hogy ez megtiszteltetés, akkor közvetlen nyomás nélkül sem biztos, hogy beszélhetünk valóban önálló döntésről. Hogy miért kételkedem ebben, arra álljon itt egy idézet Csányi Vilmos (ELTE) tanszékvezető etológus-professzor, akadémikus "Az emberi természet" c. humánetológia-könyvéből (Vince Kiadó, Bp. 1999, 181.-182. o.) A szövegben szereplő 2 idegen szó:

szubmisszív - alázatossági, engedelmességi
szubordináció - alárendeltség, függés

"Ezek a kísérletek azt mutatták, hogy az ember szubmisszív készsége rendkívül magas, s hogy nemigen bízhatunk meg a saját belső erkölcsi normáinkban, ha domináns vezetők, hatóságok undok dolgokra utasítanak. A parancsmegtagadás készsége sajnos gyengén fejlett az emberben. A pszichológiában az is jól ismert, hogy a félelem elősegíti a szubordinációra való hajlamot és aktiválja az infantilis viselkedési struktúrákat (jól ismertek a személyiségleépülések katonaságnál, börtönökben stb.). Ismerik az úgynevezett “rossz anya”-effektust is, ami abban nyilvánul meg, hogy a gyermekükkel durván bánó anyák viselkedése sokszor növeli a gyermek kötődését, mert a durvaság elől az anyához menekül, és így egy visszacsatolási kör csapdája alakul ki. Felnőtteknél hasonló a “terrorkötődés”, ami a durva, erőszakos, esetleg kegyetlen vezetőhöz történő kötődést segíti. A beavatási szertartások időnkénti kegyetlenségét is annak tulajdonítják, hogy ezek erősítik a csoporthoz való kötődést."

Szóval bonyolult dolgok ezek, nem-cihológus/etológus lévén nem tudok egyértelmű kijelentéseket tenni, csak azt érzem, hogy erről még nagyon sokat kell olvasnom azoktól, akik Csányi szintjén értenek hozzá. Kérdéseim, kétségeim, gyanakvásaim vannak, keresem a válaszokat. Ezt a könyvet bátran tudom ajánlani mindenkinek. Elég nehéz olvasmánynak találom, de nagyon tartalmasnak, tanulságosnak is. A szellemi erőfeszítésért kap is cserébe valamit (nem is keveset) az olvasó.

Előzmény: Soulcake (10013)
TLM Creative Commons License 2001.05.11 0 0 10064
DLala :

Igen ez utóbbival én is egyetértek, valóban van olyan, de nem hiszem, hogy sokan hoznának olyat magukkal, és egyébként is eléggé korlátozott a regisztrálási kapacitása. Ha be tudod hozni ...
Amit ezzel kapcsolatban mondtam azt a Si Fu jelentette ki, de ha gondolod megkérdezem szívesen mégegyszer.

TLM

Előzmény: DLala (10063)
DLala Creative Commons License 2001.05.11 0 0 10063
Nem tudnád pontosan megtudni?
Magáncélra.
Nem konkurálok TV társasággal.
Különben is van olyan fényképezogép, amelyik tud mpeg filmet rögzíteni...
Előzmény: TLM (10057)
Darth Bane Creative Commons License 2001.05.11 0 0 10062
A kiegeszitesnek gyakoroltakkal egyutt: heti 4 karate 1 box 2-3 kondi 1-2 futas. Többre nincs időm. Miert hagyom ki? Nehez megmondani, a reggelieket altalaban nem birok felkelni effekt, de ez mondjuk 2 hetenkent egy alkalom. Az estieknel altalaban a munkabol egyszeruen nem erek oda. Nem szivesen hagyok ki edzest, mert hianyzik es rosszul erzem magam nelkule.
Előzmény: leha (10061)
leha Creative Commons License 2001.05.11 0 0 10061
ti hány edzésre jártok hetente?
miért nem többre?
szeretnétek többre járni?
vagy kevesebbre?
miért nem kevesebbre?
mi lehet az az ok, amiért kihagytok egy edzést?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!