Keresés

Részletes keresés

Bandi-T Creative Commons License 2001.05.15 0 0 10117
Muay Thai - hű, ez nálam hívószó.

Szívesen megtárgyalnám a téma pszichológiai és szociális vetületeit, tekintve, hogy nekem is sok fejtörést okozott/okoz. Érdekel valakit még a téma?

Előzmény: Fődhözragatt (10107)
Pedro 14 Creative Commons License 2001.05.14 0 0 10116
Helló!
Amúgy Ip Chee Keung nevéhez fűződik, pontosabb ő és apja Ip pak Sui -nak köszönhető hogy a Déli Mantis stílust tanulhatjuk, nemcsak szerény kis Hazánkban, hanem a világon!
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.14 0 0 10115
Fődhözragadt,

Szerintem mindenkinek az egy dologra valo koncentralassal van gondja. leul az ember meditalni, csak ugy szaguldoznak a gondolatok, mint a vadlovak. Pont azt kellene megfekezni, nem?
Ezert szokas a legzesre koncentralni pl. Hogy ne jojjon mas gondolat, csak az, es a kezdoknek ez az iszonyu nehez. Aztan a tobbi mar tipusfuggo. Spec nalam ugy mindenfele gondolat megszuntetese.

praclee,

Mit vetitenek, mikor, a plazaban?
meg egyaltalan, milyen rendezvenyek vannak most itt? En le vagyok am maradva yol, szoval szolj mar, ha van valami.

Előzmény: praclee (10110)
Fődhözragatt Creative Commons License 2001.05.14 0 0 10114
OK, ha már jobban látom, mikor (nem) jó, megírom. Most még jócskán vannak bizonytalan programjaim akkortájt.
Előzmény: praclee (10113)
praclee Creative Commons License 2001.05.14 0 0 10113
Még nem tudom.Ti mondjátok meg.Ahogy nektek jó.Nekem akkor lesznek ott aszüleim tehát én akkor utdok menni.De hogy mikor az mind1.Ti mondjátok el!!!
Előzmény: Fődhözragatt (10112)
Fődhözragatt Creative Commons License 2001.05.14 0 0 10112
Engem is érdekel, de a konkrét időponttól függ, hogy tudok-e menni.
Előzmény: praclee (10111)
praclee Creative Commons License 2001.05.14 0 0 10111
Ezt a muay thait már mondtam amúltkor hogy nálunk is reklámozzák.Többet nem tudok róla.

Más:
Julius 1-20 között Kecskeméten Forumtalálkozót szervezek!!!!!Aki jönni akar(kötelező)az szóljon nekem!Vag itt vagy magánban!Blaca ott lesz azt tudom.Ahogy Bandi-T-t ismerem ő is.Pingyi nagyon akar már látni tehát ő is.Cibet is jelezte már hogy jönni akar.Más valaki???Jöjjetek!!

Előzmény: Fődhözragatt (10107)
praclee Creative Commons License 2001.05.14 0 0 10110
Az EB-vel kapcsolatban.
Orltran!!
Azt hallottam hogy a plazaban kivetítik az eseményeket!!Ott leszel?Én szerintem elmegyek!!
Előzmény: Fődhözragatt (10077)
praclee Creative Commons License 2001.05.14 0 0 10109
Ne aggódj.Ne vedd komolyan.Még csak az kéne.
Előzmény: DLala (10072)
praclee Creative Commons License 2001.05.14 0 0 10108
Hát hogy jön az ahhoz hogy én orltrannak szólok a bolondballagásról az hogy te szétszórtnak tartasz!?
Előzmény: BLaca (10073)
Fődhözragatt Creative Commons License 2001.05.14 0 0 10107
praclee

A muai thay-os filmből láttam egy darabkát. Serdületlen kisfiúk aprították egymást full contacttal közönség előtt, akik pénzbe fogadtak rájuk, és a végén a győztesnek is adtak egy kis fagylaltpénzt a nyereményből. Enyhén szólva nem tetszett. Ilyen kicsi gyerekek szvsz nem képesek mérlegelni a lehetséges következményeket, vakon megbíznak a (szórakozni és nyerni vágyó) felnőttekben. Azt hiszem, ez már több puszta kulturális különbségnél, amit tolerálni kellene. Az én erkölcsi normáim szerint ez semmivel sem különb a pedofíliánál. Vagy én lennék túl vaskalapos és túl könnyen ítélkező?

Utána egyébként a japán kendo film ismétlése jött, amit már kitárgyaltunk néhány hete. Na, az mindjárt más, abban valóban HM-ről van szó, az én fogalmaim szerint.

Előzmény: praclee (10105)
Fődhözragatt Creative Commons License 2001.05.14 0 0 10106
4UM

Azt látom edzéseken, hogy nincsenek gondjaid a fekvőtámaszokkal és egyéb erőnléti gyakorlatokkal (szemben pl. velem), de az az "elbambulva túlteljesítek" jelenség, amiről írtam, létezik, és furcsa, érdekes. Egyszer meg kéne próbálnod máshová figyelve nyomatni, lehet, hogy meglepődnél. Bár nem hinném, hogy lehetne törekedni az elbambulásra, ez fából vaskarika, nálam ez mindig spontán módon jön létre, és egy kis elbambulásért nem kell a szomszédba mennem. Nekem nem az ellazulás és a gondolatok irányítatlan, szabad csapongásának elérése okoz gondot, mint oly sok kezdő meditálónak, hanem éppen a tartós koncentrálás egyvalamire. Én csak leteszem a fenekem és becsukom a szemem meditációhoz, és már el is szállok, nekem nem kell hozzá mantra vagy más segédeszköz - kaptam ugyan testreszabott mantrát a TM oktatómtól, de engem csak akadályoz, mint kacsát az úszógumi. Gondolom, ez lelkialkat kérdése. Szerencsére a koncentrálásban segít az akaraterő, ami az ellazulásban - enyhén szólva - nem segít, így végül rá tudom venni magam a koncentrálásra, de úgy vettem észre, hogy erőnléti gyakorlatokban jobban teljesítek csapongó gondolatokkal, mint a gyakorlatra koncentrálva. A baj csak az, hogy nem tudok akarattal elbambulni... Nagyon zavaros voltam?

Előzmény: 4UM (10095)
praclee Creative Commons License 2001.05.14 0 0 10105
Ki látta tegnap a nat.geo.-t?3 film is volt egymás után.Én fel akartam vetetni de elfelejtetem:(
praclee Creative Commons License 2001.05.14 0 0 10104
Unsui
Írtam neked levelet.Az eheti kick-box vk.val kapcsolatban.Mielöbb írj vissza!
Címem praclee@index.hu
Bár most nem tudtam belépni nem tom miért!
Előzmény: Unsui (10098)
Fődhözragatt Creative Commons License 2001.05.14 0 0 10103
Bassman_
Örülök, hogy összejött a találkozó Juhász sifuval, mindkettőtöket ismerve tudtam előre, hogy jól fog sikerülni. Kiváncsi vagyok, hogy fog tetszeni az instruktori edzőtábor.
Előzmény: Bassman_ (10094)
Fődhözragatt Creative Commons License 2001.05.14 0 0 10102
Unsui
Istenigazából nem a más stílusúkra gondoltam a kérdésemben, hanem a szintén kyokushin stílusú, de másik szövetséghez tartozókra. Ha jól értem, időnként nyitnak, de hiába, a többiek nem nagyon jönnek. Nyílt versenynek ott volt a Szolnok Kupa - létezik még? Ott megküzdhettek egymással a legkülönbözőbb stílusok verenyzői. (Régen, amikor még eljártam megnézni, a kick-boxosoktól a Shito Ryusokon át a Tae Kwon Dosokig - akkor még csak egyfajta volt - sokféle versenyző indult.)
Előzmény: Unsui (10098)
TLM Creative Commons License 2001.05.14 0 0 10101
DLala :

Kétségtelenül nem olcsó, nem tudom miért ennyi de szerintem megéri majd, annák is inkább mert a Chow Gar nagymester fia Ip Chee Keung fog tartani bemutatót, ami nem egy gyakori esemény magyarországon. Emellett főként stílusvezető mesterek fogják a bemutatókat tartani.
Jegyet pedig az edzőtermünkben tudsz venni a helyszínt Pedro is én is leírtuk. Másik út is járható ezügyben, ha van több érdeklődő aki tényleg eljönne megnézni ezt a gálát akkor megbeszélhetjük azt is, hogy én megrendelem a jegyeket és találkozunk valahol ahol oda tudom adni (úgysem láttuk még élőben egymást).

Üdv : TLM

Előzmény: DLala (10092)
Darth Bane Creative Commons License 2001.05.14 0 0 10100
A Wado megmaradt ugyanolyan tradicionali karatenak, mint amilyen a shotokan, valoban a stílusalapitonk először jitsusott, nagyon magas szinten, ezutan ismerkedett meg a Funakosi fele karateval, majd alapitotta meg a sajat stilusat, a Wado Ryu-t. Miutan orvos is volt, ezert bizonyos dolgokat, amik hosszutavon tönkreteszik az ember izuleteit, pl. lépés elött nyit a láb, magasabbak az allasok, stb. Viszont mar nagyon alacsony szinten gyakoroltat olyan kitereseket, amiket mas stilusok csak magasabb szinten gyakoroltatnak. A Wado volt az, ahol eloszor parosgyakorlatokat keztek gyakorolni harcszeruen, nem csak katakat es kataertelmezeseet. Az első harcrendszert is Wadosok tapasztalatai alapjan fejlesztettek ki. A jelenlegi kumiteben ha megnezed, gyakorlatilag nehez megkülönböztetni a stilusokat. De a Wado-Ryu kihonja-alaptechnikai -hasonlitanak a legjobban a kumiteban müveltekre.

Szoval a Wado nem "amerikaiasodott" el. Én pl nem vizsgaztam '94 ota.

Előzmény: BLaca (10099)
BLaca Creative Commons License 2001.05.14 0 0 10099
hiryu

Biztos írtad már, elkerülte a figyelmemet, de miféle stílus ez? Én is wado-ra tippeltem volna!
Van honlapjuk is, vagy csak e-mail címük?

BLaca

Előzmény: hiryu (10086)
Unsui Creative Commons License 2001.05.14 0 0 10098
Földhözragatt, DLala

Az EB valószínüleg zárt, de nem a más stílust űzők (vagy más IKO tagsággal rendelkező versenyző) kizárása végett, hiszen kvalifikációs versenyek (magyar bajnokságok, stb.) bárki számára nyitottak. Az is igaz, hogy ezen sajnos a - többszöri meghívások ellenére - nagyon ritkán indulnak más stílusok.

Azt meg tudom érteni, hogy egy EB-n a Kyokushin szabályrendszerben már bizonyított versenyzőket indítják el. Nem tudom, hogy ez máshol, hogy van de meglepődnék ha nem így lenne.

Mindenesetre a súlycsoport nélküli versenyek (bár azt hiszem mindegyik IKO1-es Mo.-i verseny) biztos nyílt, gyertek el és törjétek meg a kyokusin versenyzők egyeduralmát, én nem indulok de mint néző, igazán örülnék; biztos szép küzdelmek lennének. :-)

Üdv, Unsui

Előzmény: Fődhözragatt (10077)
Pitzu Creative Commons License 2001.05.14 0 0 10097
Ejnye DLala!

Még a WTF-et is hajlandó vagy reklámozni a 10000 érdekében...

Átjöhetnétek egy páran fellendíteni a lézeres szemműtét vitafórumot. Mostanában ott is pangás van.

Előzmény: DLala (10048)
hiryu Creative Commons License 2001.05.13 0 0 10096
Így nézve igen. Csak éppen kellő szakmai és szervezeti háttér nélkül. ld még kempo /katate, jitsu, kung-fu/ japán/kínai és magyar változatát.
Előzmény: Fődhözragatt (10091)
4UM Creative Commons License 2001.05.12 0 0 10095
Hi Bassman_ !

Tudtam én, hogy jó helyre járok edzeni. :))

Emlékszem, hogy Mikulás (Fődhözragatt) mondta párszor, hogy nem harap a szifu, menj fuss össze vele.
Végre összejött. Azért az illetékes fórumon mesélhetsz (~nél).

A 100 emberes küzdelemtől biztosan rengeteget fejlődik az illető, de tetszeni nem tetszik.
Na ja, nem is tudnám megcsinálni. :)

A fekvőtámasz, stb. gyakorlatokat, csakúgy, mint bármi mást én szeretek tudatosan csinálni. Ez persze csak annyit jelent, hogy ott vagyok gondolatilag is és nem másutt. Ha nem vagyok ott, akkor én nem is beszélnék gyakorlásról.

Bassman_ Creative Commons License 2001.05.12 0 0 10094
sexmachinehead

"neked van e celod azzal, hogy edzesre jarsz, es ha van, akkor mi(k) ez(ek)??"

Semmilyen celom nincs. Vagy ha megis nagyon akarsz egyet, akkor az, hogy masnap kevesbe legyek ideges egy szemetkedo beszolasra. Es ez csak az utobbi nehany honap eredmenye, azt hiszem.

Na most annak ellenere, hogy semmilyen kulonosebb celom nincs, ragadnak ram azert dolgok, es nem rossz dolgok. Energiaaramlasrol is beszelhetunk mar, amirol a HWTO-ban meg csak nem is almodhattam volna meg minden ilyesmi.

mas:

Ma egy szives meghivasnak tettem (orommel) eleget. Sifu Juhasz Zoltan hivott meg magahoz Szolnokra es kozel 4 orat toltottunk kotetlen eszmecserevel. Nagyon meg vagyok elegedve, hogy ez letrejott, tanulsagos volt. Raadasul meghivott az instruktori edzotaboraba, ugy hogy tulajdonkeppen semmi kozom nincs a TWCK-hoz. Ezuton is koszonom neki.
Nala nyiltabb, kedvesebb harcmuveszeti oktatoval nemigen talalkoztam meg. Batran peldat vehetne rola mas is, akire kevesbe illik ez a szemelyleiras. Termeszetesen ez nem jelenti azt, hogy atigazolnek a TWCK-ba. :))

Előzmény: sexmachinehead (10089)
Pedro 14 Creative Commons License 2001.05.12 0 0 10093
Sziasztok!
DLala:De sok, és én is el lennék szomorodva.Amúgy a havi tagdíj 4000ft, ami azt jelenti hogy az adot szintednek megfellően akár minden nap lemehetsz edzeni.A jegy árának okáért nem tok mit mondani, talán azt hogy:
-A legfőbb magyarországi stílusok is jelen lesznek,és még két hongkong-i nagymester akik eljuttaták a Déli Mantis stílust olyanokhoz mint pl én.Szerintem ez egy gyenge ok, de nem tok mást mondani.
DLala Creative Commons License 2001.05.12 0 0 10092
??? Nem sok ez egy kicsit?
El vagyok szomorodva.
Ez nálunk egyhavi tagdíj, heti 4x2 óra edzéssel számítva!!!
Vajh a terem ilyen drága, vagy ki akarjátok zárni a külsősöket?
Esetleg más oka van?
Előzmény: Pedro 14 (10087)
Fődhözragatt Creative Commons License 2001.05.12 0 0 10091
hiryu
"magassá/ tették az állásokat"
"A kumite erőltetése"
"beletették a jitsu technikákat kb 50%-ban"
Azaz újra föltalálták a Wado Ryut?
Előzmény: hiryu (10086)
MonsterSnorkel Creative Commons License 2001.05.12 0 0 10090
halisztok,

kivancsi vagyok tanult-e valaki boxolni mostanaban? Szeretnek tobb labmunkat tanulni, es ugy hallottam hogy a boxolok eleg sok idot toltenek ezzel, van valakinek velemenye errol?

snorkel

sexmachinehead Creative Commons License 2001.05.12 0 0 10089
Bocs Bassman, asszem tulsagosan elsiettem a kerdes feltevest. Szal az erdekelt volna, hogy neked van e celod azzal, hogy edzesre jarsz, es ha van, akkor mi(k) ez(ek)??
KOszi.
Cso, smh
Előzmény: Bassman_ (10088)
Bassman_ Creative Commons License 2001.05.11 0 0 10088

sexmachinehead

"En speciel nem akarom kitolni a teljesitokepessegem hatarat, csak szorgosan csinalgatom a gyakorlatokat"

"Miert?"

Azt hiszem, nem erzek a teljesitokepesseg-kitolasra belso kesztetest, ellenben a szorgos gyakorlatozgatasra igen.

Előzmény: sexmachinehead (10056)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!