Keresés

Részletes keresés

Dobri Creative Commons License 2009.02.21 0 0 339
Mindenki vendégem egy sörre itt Strasbourgban!:))Ha már a szomszéd város(Schiltigheim) a sör francia fővárosa.
Előzmény: kardio1 (338)
kardio1 Creative Commons License 2009.02.21 0 0 338

Tudomàsom szerint magyar àllampolgàrként tkp. ugyanolyan jogaid vannak, mint egy franciànak. Azaz szerintem, ha pàlyàzol a montaubani kh.-ba, csak azért, mert magyar vagy, nem utasithatnak el. 

Nem volt eseménytelen äz astreinte-s hét, de azért elvoltam vele :)

Egyébként pedig természetesen nem müködik mindenkinek jol a szive a megyében, különben munka nélkül lennék :) màrpedig van mit csinàlnom !

Kéne egyszer valamiféle talàlkozot tartani, ha nem is orszàgos szinten, mert nagyon nagy Franciao., de legalàbb az egymàshoz viszonylag közelebb lakok közt. Végülis néhànyszàz km nem akadàly :)

Előzmény: punasok (337)
punasok Creative Commons License 2009.02.21 0 0 337
Mivel mindenki szankozni ment!(siszunet) - vagy alszik. Lehetek en magyar allampolgarkent, francia kozalkalmazott ? Regen csak a franciaknak volt lefoglalva ez a szfera. S mivel en az apoloi iskolat a Croix Rouge-nal vegeztem el, utana automatikusan a klinikaknal palyaztam. Lehet, hogy palyaznom kellene a montaubani korhazba?  Ui.:Az ugyeletek jol zajlottak? A Lot et Garonne megyeben mindenkinek jol mukodik a szive?
Előzmény: kardio1 (336)
kardio1 Creative Commons License 2009.02.20 0 0 336

Én otthon BT keretében dolgoztam, ezt nem számoltam fel, csak pihentetem. Itt "közalkalmazott" vagyok, a munkáltató vonja le a járulékokat, az adót meg évente egyszer kell fizetni. nem tudom, Ti otthon, ill. itt Fro.-ban milyen státuszban dolgoztatok/dolgoztok. Ettől sokminden függ.

 

Más: van már neufboxos internetem és telefonom. A TV egyelőre még várat magára, remélem, nem sokáig...

 

PS.: Eléggé leült a topic :( 

Előzmény: zsu0110 (326)
Dobri Creative Commons License 2009.02.13 0 0 335

"Pic du Saint loup "

............

Elég gyakran voltam arra terepen.Párszor bültetésből megmásztuk hátizsákkal meg egy 20l-es marmonkannával:)

Előzmény: punasok (333)
punasok Creative Commons License 2009.02.13 0 0 334
Tenyleg a 181.-ben talalsz valaszt a Tb-vel kapcsolatban, meg annyi kiegeszites, hogy neha a munkaadod kifizeti a muttuelle-t is , attol fugg kinek dolgozol.S ugyan ugy mukodik , mint a carte vitale(tb kartya) , ha te biztositva vagy kerheted az egesz csalad biztositasat.( a mutuelle biztositast) Adoval kapcsolatban fogalmam sincs en soha nem fizettem adot magyarorszagnak miota itt elek. (remelem jol tettem?)
Előzmény: zsu0110 (331)
punasok Creative Commons License 2009.02.13 0 0 333
Szerintem az egy Pic du Saint loup volt, igazan jo kis bor, az viszont teny, hogy a  Lang. Rouss. bortermelok az utobbi 10- 15 evben nagyon feltornasztak magukat , s jo borokat lehet talalni, olcson. 
Előzmény: digicat (330)
digicat Creative Commons License 2009.02.13 0 0 332
A TB-re van egy válasz a 181-ben.
Előzmény: zsu0110 (331)
zsu0110 Creative Commons License 2009.02.13 0 0 331
 Végülis senki nem válaszolt a kérdésemre :)))
digicat Creative Commons License 2009.02.12 0 0 330
A fehérbort nem szeretem, de Languedoc-Roussillon nyugati részén olyant adtak, hogy még kértem belőle :-)
Sajnos nem jegyeztem meg mi volt a neve, bár itt Magyarországon biztos nincs, valami helyi bornak nézett ki.
Előzmény: Dobri (328)
punasok Creative Commons License 2009.02.12 0 0 329
Bon courage! mi 4 evig laktunk Montpellier-be, a vilag osszes penzeert sem ternek vissza ! A delfrancia nagyon kepmutato , lusta dolgozni es kozben a kulfoldieket - foleg arabokat -kritizalja, hogy ellopjak tole a munkalahetoseget. Bar szerintem provence kornyeke azert szebb, languedoc-roussillon nem valami nagy szam, meg a strand is csunya, pl:grand-motte.
Előzmény: Dobri (328)
Dobri Creative Commons License 2009.02.12 0 0 328

Nem annyira rossz arra!:)Egy kis Ricard,petanque a platánfák alatt...

Bár én Languedoc-Roussillon Provence-hoz legközelebbi részén laktam,de szinte ugyanaz.

Előzmény: digicat (327)
digicat Creative Commons License 2009.02.12 0 0 327
Szép vidék, nem visztek magatokkal? :-))
Előzmény: zsu0110 (326)
zsu0110 Creative Commons License 2009.02.12 0 0 326

sziasztok

 Mostmár nagyon úgy néz ki hogy irány Franciaország...(Provence)de ennyi intézni valót ami ezzel jár!! Megmondaná nekem valaki mi a helyzet ha külföldi  vagyis magyar állampolgárként Franciaországba megyek dolgozni, hová adózok???

Franciaországba vagy M.o -nak?

_Itthon be kell mennem az APEH-hoz bejelenteni, hogy mostantól válltozik a helyzet?

_És a TB???

 

 2 gyerekkel , egy férjjel aki asztalosként fog dolgozni ha minden jól megy (egyenlőre 4-5 állás ajánlata van) remélem össze is jön de ezek a hivatalos ügyek nem túl tiszták ha valaki tudna néhány infóval szolgálni megköszönném!!!

 

 

punasok Creative Commons License 2009.02.08 0 0 325
Hat meg szep, hogy magyarul beszelek a lanyokkal. A nagy aki most lesz 4 eves, mindent megert magyarul(amikor akarja, mivel neha meg franciaul sem erti...normale)Viszont miota oviba jar, ugy gondolom nem igazan latja ertelmet a magyar nyelvnek ,- mivel csak velem lehet beszelni-,azt mondta: egyik baratom sem beszel magyarul az oviban, mit er ez nekem? Egyenlore most itt tartunk, ettol fuggetlenul folytatom tovabbra is.Az a baj, hogy senkit nem ismerek itt a kornyeken (magyart) akinek pici gyerekei vannak, s akik szinten gagyognak valamicsket magyarul. 
Előzmény: GG-GJ-GG (324)
GG-GJ-GG Creative Commons License 2009.02.08 0 0 324

Köszi a választ.A szülésfelkészítö tanfolyamon mondták PMI -vel kell felvenni a kapcsolatot ..ismerösök sem igen kedvelik a védönöket...  gyermekeidet tanitod magyarul beszélni?

 

Előzmény: punasok (316)
kardio1 Creative Commons License 2009.02.07 0 0 323
A rögbihez nem sokat konyítok. Bár lehet, hogy jobban kéne rá figyelnem, itt helyben ez a legnépszerűbb sport, pontosabban a XIII változata.
Előzmény: Dobri (322)
Dobri Creative Commons License 2009.02.07 0 0 322

Nem.Rugby-ben.

Francia focit nem is nézek.

Előzmény: kardio1 (321)
kardio1 Creative Commons License 2009.02.07 0 0 321
Fociban?
Előzmény: Dobri (320)
Dobri Creative Commons License 2009.02.07 0 0 320

Az írek elverték a franciákat!!:-))

kardio1 Creative Commons License 2009.02.06 0 0 319

tényleg van melegvíz.

Ami a rendszámot illeti, akkor kell cserélni ittenire, ha van itteni domicilem és több mint 6 hónapot itt töltök évente. ezt majd a prefektúrán kell intézni, azt hiszem.

Nem tudom, jól járok-e a cserével, egyelőre nem sürgetem. Itteni lakcímem végülis van már.

Előzmény: punasok (318)
punasok Creative Commons License 2009.02.06 0 0 318
Pontosan igy mukodik, ha minden ok. A futes pedig , gondolom a radiatorodat kulon be tudod kapcsolni es este 10 utan kevesebbet fizetsz erte, ennyi. Ha ilyen kozel laksz a korhazhoz, tenyleg az a legjobb megoldas , hogy a korhaz parkolojaban hagyod a kocsit, s elvileg neked jogod van a kulon orvosi parkolohoz. Hasznald ki a helyzetedet!!!Merde, el sem tudod kepzelni, hogy Toulouseban milyen harc megy a parkolohelyekert a korhazak es klinikak kornyeken, vagy ha dolgoztal pesten akkor tudod mirol beszelek. S tenyleg a magyar rendszamtablat nem kell kicserelned? En most fogom megkapni a francia jogositvanyomat , mivel bevonjak a magyar jogsimat, szabalysertest kovettem el, igy levonhatjak tolem a pontokat. A szep magyar eu.-s jogsi helyett kapok egy rozsaszin Wc papirt . Igazi serteskent eltem meg a dolgot ! 
Előzmény: kardio1 (317)
kardio1 Creative Commons License 2009.02.06 0 0 317

Nem résidence-ban van a lakàs, bàr ùgy hivjàk, ez egy alapvetoen régi hàz. A korhàz gyalog 4-5 percnél nincs messzebbre. Egyébként sok auto parkol az utcàn gond nélkul, bàr lehet, hogy a kulfoldi rendszam vonzo a rosszarcùak szàmàra.

A heures creuses este 10-kor kezdodik, reggel 6-ig tart. tehàt ha van àram, ilyenkor kapcsol be, futi fel a vizet, és ezzel lehet gazdàlkodni màsnap estig? Es a futés is errol megy, gondolom.

Előzmény: punasok (315)
punasok Creative Commons License 2009.02.06 0 0 316
GYEREKORVOS, meg mit nem akar magacska, ritka, mint a feher hollo!!!Viszont van egy lehetoseged, PMI ez az otthoni regi Liganak felel meg(fogalmam sincs mi a mostani neve otthon)amikor a kisfiad vilagra fog jonni adnak egy orvosi konyvet a babanak(ami elete vegeig elkiseri-nagyon jo dolog, kar, hogy nalunk nincs ilyen)-carnet de santé aminek a vegen talalsz egy terkepet a hozzad legkozelebb levo PMI cimevel(PMI ingyenes). Felhivod oket es ok megmondjak, hogy melyik nap lehet hozzajuk menni. Altalaban hetente egyszer van sulymeres, tanacsadas meg havonta ketszer lehet a gyerekorvossal idopontos RDV kerni. Altalaban a gyerekorvossal van egy vedono, aki csak akkor megy hazhoz, ha valami hatalmas nagy baj van.A PMI nem rossz csak az a baj, hogy akkor mehetsz o hozzajuk amikor a baba jo egeszsegnek orvend.Amikor beteg talalnod kell egy haziorvost.Mi igy jatszottunk a ket doki kozott a nagylanyom eseteben, mivel Toulouseban a pmi-s dokino nagyon szimpatikus volt.Sokat segitett szoptatas meg miden szempontbol. Viszont a masodik lanyunkkal mar csak a haziorvosunkhoz jarok, mivel az itteni pmi-s orvos: rosszat nem illik mondani, jot meg nem tudok mondani rola. Altalaban a francia haziorvosok hozza vannak szokva a gyerekek apolasahoz, mivel ez nem ujdonsag , hogy ennyire keves a gyerekorvos.A ferjem 31 eves s nem surun latott gyerekorvost, o meg base normandiai.
Előzmény: GG-GJ-GG (314)
punasok Creative Commons License 2009.02.06 0 0 315
Garazs szempontjabol, szerintem sincs ra szukseged foleg ha tudsz a korhaznal parkolni, de nem egy olyan appartot talaltal ami egy residence-ben volt, s nincs parkolohelyed az apparttal egyutt ? Mi amikor Toulouseban laktunk mi is egy ilyen zart residenceben eltunk , van ket autonk soha semmi gondunk sem volt.Pedig egy ciganytelep es egy arab quartie kozott laktunk, soha nem volt problemank.Cumulus tekinteteben , az tuti, hogy nalad is van "ket ido" heures pleins et heures creuses(ami a mi regi nappali es ejszakai aramfogyasztasnak felel meg) az itteni cumulusok ugy vannak beallitva, hogy az EDF amikor atkapcsol h.creuses-re a cumulusnek akkor kell magatol bekapcsolnia.Ha nem igy tortent, hivd fel az ingatlankozvetitot, mi a tehendo.Ami teny, hogy nem szabad barkacsolni, mivel barmihez hozzanyulsz radverik az arat. 
Előzmény: kardio1 (312)
GG-GJ-GG Creative Commons License 2009.02.06 0 0 314

Jo reggelt punasok!

Köszönöm a választ! Kisfiu lesz ha minden igaz.

Még gyerekorvos választásában bizonytalanok vagyunk.

Normandiában nincs senki ?

 

Előzmény: punasok (311)
kardio1 Creative Commons License 2009.02.05 0 0 313

Egyébként ezen a héten vagyok astreinte-ben. Hétfőn nyugi volt, azóta napi átlag két hívásom van. Ha így marad, nem vészes.

Ami meg a gyerekbetegségeket illeti, ha közösségbe kerül, legyen az óvoda vagy iskola, gyakran így van ez, főleg óvodánál.

Előzmény: kardio1 (312)
kardio1 Creative Commons License 2009.02.05 0 0 312

Köszönöm kérdésedet. egyelőre még nem költöztem az új lakásba (bár a lakbért fizetem...). Valószínűleg a hétv égén kapok ágyat (egy nővérnek van felesleges), ha az megvan, akkor költözöm. TV-t vettem, meg telefont is, holnap megnézem, van-e a lakásban élő telefonvonal. ha van, márcsak a neufboxot intézem. ha nincs, még azt is kell rendelni. A lakásban minden elektromos. Cumulus van. Minden biztosítékot felkapcsoltam, a cumuluson semmi állítási lehetőséget nem láttam, melegvíz mégsincs. Van valami ötleted?

Béreltem egy garázst is, de alaposabban csak a bérlés után néztem meg. Mit mondjak, nagyon keskeny, van kb. 230 cm széles. Azaz egy, visszapillantó tükrökkel együtt majd 2 m széles kocsival nem egyszerű oda beállni, főleg, hogy előtte is kevés hely van manőverezni. Ahogy elnéztem, itt nemigen lopják a kocsikat, úgyhogy lehet, inkább felmondom a garázsbérletet és a kórház udvarán parkolok. Eddig sem vitték el a kocsimat :) legalább megtakarítanék havonta 50 eurót.

Előzmény: punasok (308)
punasok Creative Commons License 2009.02.05 0 0 311
Mivel en mar 2001 ota itt elek, s vegul is 2002 ota dolgozom igy minden segelyt (jarulekot) megkaptam. Vagyis: a baba szuletese elott 4 hettel betegszabadsagon vagy, nekem 2 het bonusom is volt mivel egeszsegugyben dolgozom, de mivel a baba 2 hettel elobb erkezett igy semmit nem nyertem ! Ezt a SECU(otthoni-tb) fizeti, a baba szuletese utan van 10 het, igen 10 HET gyes , amit szinten az egeszsegbiztosito fizet. Utana vissza lehet menni dogoozni! Vagy ha eleget dolgoztal a baba erkezese elott, az elso gyerekkel otthon lehet maradni 6 honapot, s kaphatsz 374 €+ ami mindenkinek jar a baba utan 177 € (allocation de base-Paje, a gyerek 3. szuletesnapjaig)Itt a masodik gyerek erkezese utan kapunk csak csaladi potlekot, ami 123,92€-ket gyerekre.Itt teny a gyes nem jar alanyi jogon.S raadasul, ha otthon maradsz a babaval a 10 het utan, mint ahogy en is teszem ezek elveszett evek lesznek mivel egyaltalan nem szamit bele a nyugdijas eveinkbe, nem ugy mint otthon. Sok sikert a babahoz, kisfiu vagy kislany?
Előzmény: GG-GJ-GG (310)
GG-GJ-GG Creative Commons License 2009.02.05 0 0 310

Sziasztok!

A legjobb hogy á itt sosincsen tél ...minek téli gumi hétfön alig tudtunk elindulni a hoesésben (Haute Normandie) a férjemmel a korházba a napokban fogok szülni.

Punasok!

A CAF-tol kapod  a gyest? Én nem rég jöttem ki de mivel nem dolgoztam itt még ezért én nem kapok semmit  majd csak a gyerek megszületése után valamicskét.Nálad ez hogy van?

Elöre is köszi a választ

üdv

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!