Keresés

Részletes keresés

stupiddog Creative Commons License 2005.03.21 0 0 2102

sziasztok megint!

Thasszosz mellett nálunk közben versenybe lépett Korfu is,bár messzebb van.

Kérnék szépen erről is infókat,összehasonlítást:Nyugis,csendes,aprókavicsos part van-e ott?Apartmanokról vmi(ott is van-e bőven,vagy foglaljunk előre?Árak?Görög hangulat?Növényzet?

Esetleg linkajánlat?

k.valcsi Creative Commons License 2005.03.21 0 0 2101

Szia hogica!

Én 2001-ben voltam Sidariban. Finomhomokos tengerpart, lassan mélyülő tenger, rengeteg túrista, főleg angol és német. A tengerparttal párhuzamos főutcán nagyon sok üzlet, taverna, karaoke bár és motorkölcsönző található. Nekem túl zajos volt, mert éjjel 2-3 óráig szólt a daj-daj és itt volt a szállásunk. Az árak magasabbak mint a szárazföldön, vagy Korfu déli részén pl. Benitcesben. Konkrét tavernát nem tudok mondani, mert minden nap máshol ettünk. Gyönyörű szép a Canal d' Amur, azaz a szerelmesek csatornája. Érdemes végigsétálni a part mentén egészen a szomszéd faluig, Perouládesig. Ez egy sokkal csöndesebb, barátságosabb hely.

Üdv.: Valcsi

Előzmény: hogica (2099)
.vatti. Creative Commons License 2005.03.21 0 0 2100

Szia!

 

A Bella Tours korrekt cég, mi tavaly voltunk velük busszal Thassoson és semmi probléma nem volt.  Korfu pedig jó választás, én kétszer voltam, de nem Sidarin.

 

Vatti

Előzmény: hogica (2099)
hogica Creative Commons License 2005.03.21 0 0 2099

Hali Mindenki!

 

Utazás kiállításra én is kisétáltam, és be is fizettem Korfura. Utazott már valaki a Bella Toursal? Tapasztalatok?

Sidariba megyünk, aki járt már ott, mesélne nekem róla? Feltéve ha van valami extra tudnivaló. Pl: jó vagy rossz tavernák, bárok

 

Fabien Creative Commons License 2005.03.21 0 0 2098
Idvez témában sajnos ez a helyzet. Még rosszabb, ha egy telepített idvez-zel próbálsz meg szót érteni. Annyira ritka a normális köztük, mint a fehér holló. Nemhogy földrajzi, de régészeti alapvető kérdésekről sincs halvány fogalmuk se. Én nemtom, de ha Görögországba mennék dolgozni, legalább a múzeumok nyitvatartási idejével tisztában lennék a helyükben, és a többi. Tényleg siralmas a helyzet, node ezért is nem kell velük sokat kooperálni :) Ha irodánál foglaltál szállást, akkor adják oda a kulcsot, aztán szevasz. A legrosszabbak a megérkezés utáni ismeretterjesztések. Vagy egy-két ouzo után kell elmenni, vagy ki kell hagyni, mert életveszély :)
Előzmény: mia0704 (2095)
k.valcsi Creative Commons License 2005.03.21 0 0 2097

Szia zoloúr!

Most néztem meg a honlapot, de árakat nem találtam rajta sajnos. Összehasonlításként: Nekünk 2 főre június végén, 12 nap, 11 éjszakára repülő + transzfer + szállás a tengerparttól 20m-re az Appelis Beach nevű, medencés szállodában büféreggelivel = 158.752,-Ft + 28.000,-Ft reptéri illeték + 2.381,-Ft stornóbiztosítás + 8.160,-Ft Baleset, betegség és poggyászbiztosítás. Tehát összesen 2 főre mindennel együtt: 197.293,-Ft

Az iroda címe: 1072. Bp. Rákóczi út 10. Fax: 321-8373, e-mail: aeolus@aeolus.hu

Üdv.: Valcsi

Előzmény: mia0704 (2095)
k.valcsi Creative Commons License 2005.03.21 0 0 2096

Szia zoloúr!

Tegnap fizettem be Kos-ra az Aeolus utazási irodánál. Kos sziget állítólag szép zöld és rengeteg a virág. Közel van a Török parthoz, így oda is át lehet ruccanni, vagy a környező szigetekre. Ez egy görög tulajdonú iroda, mely Magyarországról először indít utakat. Főleg 11 és 12 napos repülős útjai vannak. Nézz körül a honlapján, hátha találsz Nektek megfelelő utat. Április 15-ig 12% kedvezményt adnak.

Az iroda honlapja (van magyar nyelvű is): http://www.aeolus.hu

Jó böngészést kívánok.

Üdv.: Valcsi

Előzmény: Törölt nick (2094)
mia0704 Creative Commons License 2005.03.21 0 0 2095

Az utazás kiállításról nekem is megvan ám a véleményem... mi is célirányosan mentünk, konkrétan Tolo az uticél. Az egyik (sajnos nem emlékszem melyik) irodánál a következő párbeszéd hangzott el:

- jó napot kívánok, görögországi szállások érdekelnének.

- csak észak-görögországban vannak szállásaink.

- akkor köszönöm, mi a peloponnészoszra utaznánk.

- de hát az észak!

- miiiii? a peloponnészosz??

- igen.

- (ekkor már 3-4en pislogtunk értetlenül) megnézte már térképen?

- hát... a szárazföldi részt szokták észak-görögországnak nevezni, a szigeteket pedig délnek.

 

??? ezek szerint tolo északon van, tassos pedig délen? :DDD

Előzmény: Törölt nick (2079)
Törölt nick Creative Commons License 2005.03.21 0 0 2094

Bezony a nászút miatt. A párom még sosenem volt GO-ban, és azt szeretném, hogy tetszen neki jól. Egy gond nyomaszt csak: nagy virágbolond, növénymániás...félek nem le lesz naki kopár Santorini (is)....namindegy.

Valahol olvastam, hogy van, illetve volt sziget kombináció....asszem Ios-Naxos-Paros-Santorinit lehet kombinálni, 4 nap itt, 4 ott, vagy ilyesmi..ez szimpi lenne:-))

 

Amúgyilag tényleg agyalok jól, ha már nagyon unom a melót bele-bele nézek a weboldalakba, hogy tovább bizonytalanítsam a döntésem:-)))

Előzmény: Fabien (2092)
csá Creative Commons License 2005.03.21 0 0 2093

 

"Nem nagyon érdemes nyomni a gázt, mert a szerb és bolgár rendőrök egyaránt

allergiásak a gyorshajtókra....."

 

Szerintem meg, kedvelik a gyorshajtókat, öbelölük tartják el a családjukat :)

Előzmény: aszaly (2087)
Fabien Creative Commons License 2005.03.21 0 0 2092

Ja, hogy nem először... Akkorjó. Akkor csak a nászút miatt szervezkedsz ennyit :)) Az 1 EUR/sör, ill. 20 EUR/vacsi, tavernában tényleg normális.

 

Nos, sztem a kopárság délen már mindenhol uralkodik. A négy közül én biztos, Santorinit választanám. Nászútnak kiváló :) Még Rodosz lenne esélyes. De a last minute-ot továbbra is javaslom.

 

Mindenesetre ez a döntés egy kellemes probléma, sokáig tudsz vele játszani :) Majd írd meg, hogy mi lett végül!

Előzmény: Törölt nick (2089)
Törölt nick Creative Commons License 2005.03.21 0 0 2091
Santorini-t kifejezetten nem tudom, hogy mennyire drága. De a szigetek és a szárazföld között minden tekintetben van 20-30%.
Előzmény: Törölt nick (2090)
Törölt nick Creative Commons License 2005.03.21 0 0 2090

Ja, és a Santorini topic szerint 1 EUR a dobozos sör, meg 20 EUR a két fős vacsora....ez nem drága szerintem.

 

Előzmény: Törölt nick (2089)
Törölt nick Creative Commons License 2005.03.21 0 0 2089

Nem, nem először megyek. Ahol eddig voltam (Chalkidiki, Szaloniki) az is szép volt....de hogyismondjam.....valami extrábbat akarok...délebbit...görögebbet...mégiscsak nászút:-) Ja, és a párom nem épp a kopár sziklákért van oda:-)

 

Úgy érzem Kréta még nagy falat lenne:-)

 

Legszívesebben egy Santorini-Rodosz-Kréta út tetszene:-D

(mondjuk a két hét ezé a pénzé' na az most jól megmotivált....hajhaj...a párom így is húzogatja a száját, hogy minden nap más görög szigetért rajongva esek haza:-)))

Előzmény: Fabien (2088)
Fabien Creative Commons License 2005.03.21 0 0 2088

Santorini pl. Krétához vagy az egész szárazföldhöz képest nem olcsó. (Viszont szép, az igaz.) Se az utazás, se az ottlét. A többi kis sziget is szerintem ugyanez a kategória, apró különbségek lehetnek pl. irodák között.  

 

De figyi: ha mindenképp kis szigetre mész végül, akkor egészen biztosan olcsóbban jössz ki, ha nyár végén nézegeted a last minute-okat. Tuti 120E alatt.

Krétára meg 100E alatt is ki tudsz menni két hétre repülővel szeptemberben. És ott olyankor még marhajó idő van. Mégiscsak több minden van ott, ha már először mész GO-ba. Robogó egész biztosan :) És a Kréta fanok a másik topikban meg frankó helyeket is tudnak mondani, ahol nem annyira szeles :) A kopár táj pedig sztem GO legjobb szexepilje. Akár Krétán, akár a Pelopponésszoszon.

Előzmény: Törölt nick (2084)
aszaly Creative Commons License 2005.03.20 0 0 2087
Evia Pesttől kevesebb mint 1300 km. Hogy mennyi idő alatt értekle az attól függ, hogy milyen stílusban vezettek, hányszor álltok meg stb. Nem nagyon érdemes nyomni a gázt, mert a szerb és bolgár rendőrök egyaránt allergiásak a gyorshajtókra és ez nem kevés pénzbe kerül. Nos, ha nyugiba mész akkor kb 16-18 óra alatt lent lehetsz. Nos azt nem tudom, hogy meg kell-e szállni, mivel mi nem normális utazók vagyunk, azaz akár 36 órát is megyünk, gyakorlatilag alvás nélkül. (1ébként is állandóan autózunk) Ez egyéni. Általában a jobb üdülőhelyek a sziget északi felében az északi, vagy a nyugati parton vannak, ide jobb a komp, mert a híd messze van. A komp 2002-ben 4 főre meg az autóra kb 15 euro volt. Persze ha este jöttök athén felől (kirándulásból) akkor a hídon (Kahalkisnál) menjetek. Az út elég kanyargós, térkép is kell mert ha a kis falukba bemész akkor keresgélheted a főuatat. De nagyon szép és élvezetes ez az út is.
A szállások között lehet válogatni, és eddig egyik ellen sem volt kifogásunk. Pefkit nagyon ajánlom.
Előzmény: dasziszi (2086)
dasziszi Creative Commons License 2005.03.20 0 0 2086

Szia aszaly!

Köszi a segítséget. Ha tudsz valami kipróbált szállást, azt is szívesen veszem. Mi appartmant keresünk. Hány km Evia? Megjárható 1 nap alatt, vagy érdemesebb valahol megaludni? Komp vagy híd? Nem túl drága a komp? Mert, ha az ember kirándulgatni is szeretne, akkor többször is el kell hagynia a szigetet. Előre is köszi: Sziszi

Előzmény: aszaly (2085)
aszaly Creative Commons License 2005.03.20 0 0 2085
Nekem kedvencem Evia, ott is Pefki. Ott viszont nincs olyan appartman, amit neten tudsz foglalni, legalábbis mi nem találtunk. Ha jól emléxem 3x voltunk ott 2-2 hetet. Nagyon szép, és minden Lérhető kocsival. Szvsz oda lehet menni csak úgy, biztos kapsz szállást, de esetleg utánanézhetek. Innen könnyen elérhető Athén, Delphoy, a meteorak, Korinthosz és az Olimposz. Igazi görög üdülőhely, és eddig külföldiek közül gyakorlatolag csak magyarok voltak ott 2002-ig. Nagyon kedvesek. Tolo is jó, de ott a Peloponészoszi dolgokat tudod +nézni. Bár az se rossz, ha nem 1 helyen dekkolsz, hanem itt is egy kicsit meg ott is egy kicsit.1x úgy voltunk, hogy 10 nap Tolo és onnan Pefki 2 hét. Közben 3 nap Athén. A meteorákat ki ne hagyd!!!!! Nem tudom mennyiidőre mentek, de mi úgy szoktuk, hogy 1-2 nap pihi 1 kirándulás. Eviáról a meteorák 200 km, athén 170 stb.
Előzmény: dasziszi (2082)
Törölt nick Creative Commons License 2005.03.20 0 0 2084
Fabien! Mit jelent az hogy Santorini nem olcsó? Mi nem olcsó? Pl. a sör/bor/kaja/boltok? Vagy az utazás? Vagy mi? Merthogy mi mennyi? Naxos , vagy Ios olcsóbb? (Ez egy nagyon fontos kérdés ám!!!!!!) Kréta...hááát nem is tudom. Az szeptemberre már nem az igazi.... Kiég, meg szeles.
Előzmény: Fabien (2080)
egérút Creative Commons License 2005.03.20 0 0 2083

Ki mit tud a DIROS barlangról?

Vki ajánlotta de csak annyit mondott, hogy szép...

dasziszi Creative Commons License 2005.03.20 0 0 2082
Köszi , a felajánlott segítséget szívesen fogadom. A lényeg, 2 felnőtt, egy 12 és egy3 éves gyerek.A gyerekek miatt nyugodtabb lennék, ha neten keresztül tudnék szállást foglalni. A cél látni valamit a görög nevetetességekből. Athén, Meteorák mindenképp. Az előző visszaolvasgatásaim eredményeképp kezd egyre szimpatikusabb lenni Tolo, vagy Evia. Ha van részemre valami infód, azt megköszönném.  Üdv: Sziszi
Előzmény: aszaly (2081)
aszaly Creative Commons License 2005.03.20 0 0 2081
Nekem rengeteg 5letem van csak azt kéne tudnom mit értesz privát appartman alatt, ott akarsz a helyszínen nézni, vagy itthonról rendelni. Interneten kerezstül kiválóan lehet. Meg aztán: voltál-e már Go-ban, mit szerecc: csöndesebb, hangosabb, görögösebb stb.
Előzmény: dasziszi (2078)
Fabien Creative Commons License 2005.03.20 0 0 2080

Szia :)

A négy közül Santorini sztem. Bár nem olcsó. Kréta miért van teljesen kilőve?

Előzmény: Törölt nick (2079)
Törölt nick Creative Commons License 2005.03.20 0 0 2079
Hello! Most jövök az Utazás Kiállításról. Mielőtt bármit mondanék elárulom, hogy a NET-en sokat kutakodtam, ide is írtam, kérdeztem, sőt már mielőtt ma reggel kimentem a kiállításra, már kb. 5 prospektussal is rendelkeztem. :-)(Dias Zeus, Apollon, 5Kontines, Imp., Németh Travel, Aoleos (vagy mi).....meg atöbbi IBUSZ, Grand Tours, Panorama). Nagyjából konkrét elkpézeléssel mentem (Tolo, Rodosz, Ios, vagy Xantos):-))..csak érdekeltek azok a dolgok amit a katalógusból nem tudhatok meg. Nos, hát azt az Utazás Kiállításon sem tudtam meg.:-( Pl, hogy milyen idő van, vagy van-e szép homokos tengerpart... A Dias Zeus nagyon nyomult, azonban láttátok a katalógusát?? Emberi áron csak elég lepukkant helyek vannak...Tolo-t akartam náluk kinyomozni, mert a katalógusban semmi konkrét nem volt. Nagy buli, görög büfé, meg focimezbe öltözött hosstessek, óriási kivetítőn az Olipmpia. Nagyon süti, nagyon klafa stand, kék-fehér...stb. Biztos megfogja azt aki bizonytalan, vagy most először menne Görögországba. Egy srác rendkívül flegma arccal hajigálta kifelé a prospekutusokat (ezek tényleg igényesek, de a tartalma, hmm....)...én az ilyet neeeeeem. Plusz annyian voltak előttem, hogy mire sorra kerültem volna a kérdédeimmel beleuntam. Na mindegy. Az Apollon Travelnél egy aranyos lányt faggattam volna a Kykladokról, de végül én meséltem neki:-)) (Pedig még sose voltam ott) Mindesetre az ő áraképzésük egyenlőre a legszimpatikusabb. Nincs apró betű, nincs külön kis füzetecske, hogy a végén egyszerre már 25 oldalt kell olvasnom hogy kiderítsem mennyi is egy út akkor oda? Ellenben Rodoszról nagyon sok új infót kaptam a Görögországról szóló általános infopultnál!!Olyan anyagokat is adott a rendkívül kedves lány, ami katalógusban nincs benne. Vagyis amikor ott egy-két képet látsz Falirakiról, vagy Rhodos városról, addig egy tuti jó (bár angol nyelvű) és nagyon igényes kiadványt is kaptam,amely térképet is tartalmaz, sőt: szinte Rodosz minden részéről bemutat két oldalt. Az az igazság, hogy én egy olyan helyre szeretnék menni, ahol olyan igazi görög "feeling" van (de hülye szó:-). Vagyis kék-fehér házak, homokos tengerpart, még szeptemberben is meleg van (nagyon!!)...ésatöbbi, aki volt, az tudja miről beszélek:-).és nem csak egy szimpla tengerpart. Szóval emiatt kicsit ódzkodtam Rodosztól, mert a leírások, és mindenféle fotógaléria alapján Rodosz nem pont erről szól. Nagyon szép az is, persze, de ...szóval elsőre nem jött be nagyon. A képek, és a különféle beszámolók alapján alapján: ezt ki kell hagsúlyoznom. Na mindegy. Az 5KOntines, a Tui, a VISTA nekem drága. Az zavar amúgy nagyon, hogy a nyakam rá, hogy nem csak Paralian, meg Chalkidiki egyéb részein vannak korrekt árú apartmanok. Azonban minél délebbre figyelek, annál inkább a négy, öt csillagos szállodák vannak meghirdetve. Kösz. Ja: a repülőjegyről elmondható, hogy szept 10 körül szinte minden charter jegy ára 50e HUF körül mozog. A transzfer, és az illeték arány változó....5-15 között vannak, vagyis egy jegy Rodoszra, Krétára, vagy Santorinire nagyjából 65 pénz. Szerintem ez drága! (Vannak utazási irodák, amelyek úgy írják:kötelező transzfer..hehe, na kösz) Összegezve az utazás kiállításon, a katalógusokban, valamint az interneten tapsztaltakat (tyű azt hogy mennyire nem szeretik az irodák ha okoskodva NET-ről feltöltődve megy vki oda...:-))) naná...) azt hiszem Tolo, Evia kilőve. Versenyben maradt Naxos, Ios, Santorini, és Rodosz. Hosszúra nyúlt előterjesztésem apropóján kérlek titeket segítsetek. Melyik a jobb?:-) (kb. 120 eHUF/fő-ig......)
dasziszi Creative Commons License 2005.03.20 0 0 2078

Sziasztok!

Most fedeztem fel ezt a fórumot, mivel görög dolgok után kutakodtam. Abban bízom, hátha valakinek van néhány hasznos ötlete számomra is. Mi nyáron Görögországba készülünk, de úgy döntöttem megpróbálok privát szállást foglalni. Egyelőre még sikertelen az akcióm, mivel nem is találok olyan oldalakat, ahol privát appartmanok hirdetnék magukat. A Startlap Görögország lap.hu oldala használhatatlan.Ezért gondoltam célszerűbb lenne hús-vér emberektől tanácsot kérni. Görögo. északi részén már kétszer voltunk, most egy kicsit lentebb szeretnénk menni, ahonnan elérhető távolságban van Athén és a Meteorák is. Ha valakinek van valami ötlete szívesen várom.Kipróbált appartmanok címei is jöhetnek. Köszi előre is.

aszaly Creative Commons License 2005.03.20 0 0 2077
Én eddig 5x voltam a meteoráknál, de nem tudom megunni. Athénban is soxor. Sok országban (persze nem elégben) jártam már, de Görögország a kedvencem. A feleségem már unja egy kicsit, de azért az idén is megyünk. Ajánlanám, hogy délebbre is menjetek el. Pl. Tolóba, vagy nagyon szép az Evia. Ja! Fontos, mi mindig kocsival megyünk és min. 2 hét. És nem egy helyre, hanem 2-re. Így több mindent láthatunk és nem vagyunk kötve senkihez. Kivétel lesz az idei év amikor Thassosra megyünk és máshova nem.
Előzmény: cupom (2076)
cupom Creative Commons License 2005.03.20 0 0 2076

Szia!

 

A Meteóráknál már kétszer is voltam, de megnézném még egy párszor!

 

Egy cseppet ledöbbentünk a családdal, amikor kiszálltunk az egyik kolostornál a buszból és az egyik ikonokat és más hasonlókat áruló néni felkiáltott:

 

"Gyere ide, Magyar!"

 

Ha jól látom, olyan gyakori vendégek lettek a magyarok Görögországban, mint a németek a Balatonon.

 

 

Cup

Előzmény: aszaly (2074)
cupom Creative Commons License 2005.03.20 0 0 2075

Szia!

 

Paralia és környéke nekem sem lett a szívem csücske. Igazából nem volt semmi konkrét és komoly problémám Paráliával, csak éppen "nem fogott meg" benne semmi. Olyan volt, mintha csak úgy valaki "odatette" volna a nyaraláshoz szükséges kellékeket a  tengerpartra: az apartmanokat, az éttermeket, a butikokat, a boltokat. De alig lehetett látni igazi görögöket. És igazi görög házacskákból pedig egy sincs ott.

Azt pedig még egyszer szeretném hangsúlyozni, hogy lehet, hogy azért alakult ki bennem talán túlságosan is negatív vélemény Stavrossal kapcsolatban, mert egy Sartin töltött nyaralás után a hazafelé úton álltunk meg ott.

Mielőtt tavaly elmentünk volna Sartira, rengeteget olvastam róla a neten. Mindenki elmondta ill. leírta, hogy van egy speciális hangulata, ami magával ragadja az embert. Igazából akkor még nem értettem, miről beszélnek. Most már tudom, de ezt megmagyarázni nem lehet. Most is azon töröm a fejem, hová mennyünk idén nyaralni. Az eszemmel tudom, hogy végre nem Görögországot kellene választani, hogy más országokat is meg kellene ismerni, de a szívem visszahúz Sartira.

Amikor Sartin leszálltam a buszról, az első gondolatom az volt, hogy Hál' Istennek nagyon jól választottam és de kevés az a 7 éjszaka!  Amikor Stavroson leszálltunk, akkor pedig arra, hogy mit csinálunk mi itt két órán keresztül?! Hát, ennyi.

 

 

Cup

 

 

 

 

Előzmény: aszaly (2074)
aszaly Creative Commons License 2005.03.20 0 0 2074
Neked akkor nagy peched volt. Én már bejártam Görögországot keresztül kasul. Nem is nyár legalább két hét go-nélkül de inkább 3. Soha sehol nem tapasztaltam ( a tengerparton ill üdülőhelyen) szemetet. Ez nem mondható el a belső részekről, ahol rengeteg illegális szemétlerakó van illetve volt, mivel ezeket lassan felszámolják. Nos Parália és környéke szvsz nem Görögország, hanem egy üdülőhely, ami bárhol lehetne a világon. 1x 2001-ben voltam próba képp, de elég is volt. Stavros és környéke tapasztalataim alapján szép és rendezett, csak messze van mindentől, ezért én a délebbi részeket szeretem jobban. Persze ez egyéni vélemény, de aki még nem látta pl. a meteorákat vagy delfit az sokat vesztett és ezek eléggé lent vannak.
Előzmény: cupom (2067)
cupom Creative Commons License 2005.03.20 0 0 2073

Szia!

 

A buszozással kapcsolatban pedig én is tudnék mesélni. Tavaly például nem ugyanazzal a társasággal utaztunk ki, mint amelyikkel vissza. Az odaúton végig nevettünk az úton és hihetetlenül együttműködő volt a társaság.

Visszafelé viszont folyamatosan veszekedtek egymással az emberkék és egyfolytában nyavalyogtak valami miatt. Mindenki csak magával volt elfoglalva.

Így kétszer olyan hosszúnak tűnt az út.

 

Mesélj!

 

Cup

 

Előzmény: Törölt nick (2070)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!