Keresés

Részletes keresés

Sheng Creative Commons License 2001.05.16 0 0 10144
Sziasztok...

Az utobbi idokben egy iskola (Feher Daru..)
magas erkolcsi ertekekre hivatkozva hirdeti magat
Aikido,Tajiquan...
Tud roluk valaki valamit?

Fenring

BLaca Creative Commons License 2001.05.16 0 0 10143
Fődhözragatt

A téma engem is nagyon érdekel. Nagyon nem értek hozzá, de úgy érzem, hogy hiányzik. Igaz, hogy csak mesterrel érdemes elkezdeni. Ekkor ugyanis már csak egy autentikus mestert kellene találni.

BLaca

Előzmény: Fődhözragatt (10122)
Bandi-T Creative Commons License 2001.05.16 0 0 10142
OFF

praclee,

Az adataimban levő cím jó, meg is kaptam a leveled kedden, igyekszem válaszolni, de még nem tudom pontosan, mikor megyek, és hogy hol fogok megszállni; próbaképpen felhívtam a Debrecen Hotelt, de egy zuhanyzós éjszaka 2800 náluk; tavaly egy faházas kempingben szálltunk meg ami nem volt rossz; van ötleted esetleg?

PINGYI,

igen, az időpont stimmel, jó eséllyel én voltam; éppen a Nyugatiba igyekeztem a 10:30-as vonathoz, meglátogatni a nagy harcművészt, Szobi Szörpöt. :) Bocsánat, hogy nem vettelek észre, még félig aludtam. :/

ON

MonsterSnorkel,

Szerintem Fődhözragatt a Muay Thai-ról való véleményedre gondolt. Hozzászólásaidat tanulmányozva értesültem a Thai Box Fan Club létrejöttéről is, úgyhogy a Küzdősportok-kal, esetleg a Kuzdosportok kedveloi-vel együtt most már akár három-négy helyen is folyhat a diszkusszió.

Fődhözragatt,

Én a meditációt igazából nem 'érzem' (a fogalmat, a jelentést), nem tudom biztosan élményhez kötni. Hasonlít valamennyiben az 'Agykontroll' 'lemegyek alfába' (elnézésést a szakszerű megfogalmazás hiányáért) módszeréhez?

MonsterSnorkel Creative Commons License 2001.05.16 0 0 10141
Fődhözragatt:
> MonsterSnorkel
> Engem érdekel a véleményed.

OK, de mirol? :)

Előzmény: Fődhözragatt (10123)
ControlDenied Creative Commons License 2001.05.15 0 0 10140
Szia, folytasd!
Engem érdekel, és szerintem másokat is!
Ahogy írtad, a meditáció eredeti értelemben "clear mind", teljes passzivitás. De kérdem én, hogy lehet ezt elérni edzés végén (nálunk minden edzés végén van, aikido amúgy), amikor az emberben száguldanak a gondolatok? Ez szvsz "másfajta" meditáció, ekkor inkább helyrerakja magát az ember mentálisan, próbál visszazökkenni a "való életbe"...

Vélemények?
Ki hogyan szokott meditálni, és mi a "célja" vele?
( nahát, mennyi "idézőjelet" használok:) )

üdv,
ControlDenied

Előzmény: Fődhözragatt (10132)
bundee Creative Commons License 2001.05.15 0 0 10139
Sziasztok!

22 eves vagyok, es szeretnek elkezdeni valamilyen kuzdosportot. Szamomra a legszimpatikusabb a kendo (ha jol tudom, ez a neve a bambuszkarddal valo kuzdosportnak?).
Tudnatok mondani valamit, hogy hol, es foleg mennyiert lehet budapesten (belso keruletek) uzni ezt a sportot.

koszi szepen

bundee

PINGYI Creative Commons License 2001.05.15 0 0 10138
Ha az Ázsiai Harcművészetek újságról van szó, állítólag van új szám. Legalábbis az újságos ma reggel mondta, de én köszöntem, nem kértem, úgyhogy nem láttam, igazat mondott-e.

OFF
Bandi-T, ma reggel 10 óra körül láthattalak a metrón a Klinikák állomásnál? Mire kapcsoltam, hogy esetleg Te lehetsz, le kellett szállnom, mert időre mentem.

HuN Creative Commons License 2001.05.15 0 0 10137
HI all!

Először is hogy mi közöm is van a Harcművészethez, egyenlőre kevés, 7,5 hónapja tanulok Déli Mantis Kung Fu stílust.Nagyon várom a bemutatót ezért gondoltam irok ebbe a remek kis fórumba. Rögtön egy kérdésre próbálnék válaszolni. Nos, 2800ft a belépő a bemutatóra! Sok? Lehet... De! Nem tudom mostanába mennyibe kerül kibérelni egy sportcsarnokot, de biztos nem két forint. Külsősöket elriasztani? Nem cél szerintem. A Sifunak nem lehet célja. De elég sok stilus képviselteti magát hogy megérje megvenni a jegyet!!!!

HuN

Unsui Creative Commons License 2001.05.15 0 0 10136
Praclee

Már válaszoltam 2x. A harcművészek újság áprilisi száma kapható a Székely Budo shopban. Állítólag ezentúl havonta... bár ilyet már olvastam, remélem összejön.

Földhözragatt

Miért nem indulnak...?

Most kb. 4-5 kyokushin szervezet van Mo.-on. Talán túl sűrű a versenynaptár, vannak törekvések egyesített bajnokságra, tavaly már volt is 1 forduló, reméljük a jövőben ez a tendencia erősödik.

Üdv, Unsui

Előzmény: praclee (10104)
hiryu Creative Commons License 2001.05.15 0 0 10135
Harcművészett, mert múltidő.
Előzmény: Sheng (10121)
praclee Creative Commons License 2001.05.15 0 0 10134
Most mondtam.(és még hogy én vagyok szétszórt:-D)
Most hétvégén 18-19-20Kick box vk. lessz,ha jól értettem Bandi-T-t.Bandi-T azt mondta hogy jön és Unsui is jelzett nekem,még anno.Érthető vagyok?:)
Előzmény: Törölt nick (10131)
praclee Creative Commons License 2001.05.15 0 0 10133
Azért mondom.Én értettem amit mondtál!Csak mivel itt kevesebb a tájcsis mint ott ezért gondlotam ott válaszol vki!
Előzmény: Fődhözragatt (10129)
Fődhözragatt Creative Commons License 2001.05.15 0 0 10132
Orltran,
OK, akkor ezek szerint a lényeget illetően egyetértünk.
Jópofa volt, amit A lélek csendje szerzője leírt a Fülöp szigeteki tanulmányútjáról. Egy tizenéves fiú volt a kalauza, persze tőle is megkérdezte, hogy szokott-e meditálni. A srác csak lesett, hogy kérdezhet ilyen hülyeséget a fehér ember, aki állítólag professzor. Számára ez olyan volt, mintha azt kérdezte volna, szokott-e enni, szokott-e aludni. Miután közölte, hogy hát persze, hogy szokott, a jenki prof. még furcsábbat kérdezett: kitől tanult meditálni? Erre a kissrác már nem bírta türtőztetni magát, és hangosan hahotázva kiröhögte a profot. Hogy a nyavalyába lehet akkora baromságot kérdezni, hogy kitől tanult aludni, lélegezni stb.? Aztán elmondta, hogy természetesen sehonnan, a nagyszülei, a szülei, a tesvérei, mindenki meditál: reggel felkelés után kényelmesen leülnek, becsukják a szemüket, és kész, meditálnak. El sem tudta képzelni, hogy lehet másképpen is, meditáció nélkül létezni is. Na de eldugulok, mert ez már nem HM.
Előzmény: Törölt nick (10130)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.15 0 0 10131
praclee,
es lesz valami rendezveny most a hetnek a vegen?:)
Előzmény: praclee (10125)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.15 0 0 10130
Fődhözragatt,

Egyetértek. Erről szólna a Zazen is. Csak azt irtam pont, h hmm, hogy is irjam... Szoval arra reagaltam, h az nem nehez, h ossze-vissza szaladgaljanak a gondolataink, az utanna jovo semmi a nehez (Mar ha az illeto akarja, hogy jojjon az a semmi.) Ha nem akarja, akkor persze szerintem sem nehez.:))

Előzmény: Fődhözragatt (10122)
Fődhözragatt Creative Commons License 2001.05.15 0 0 10129
praclee
Nem arra vagyok kiváncsi, hogy ki ő, hanem arra, hogy nem innen van-e, a (virtuális) ismerőseim közül.
Előzmény: praclee (10128)
praclee Creative Commons License 2001.05.15 0 0 10128
Kérdezd meg a tájcsi topicon.
Előzmény: Fődhözragatt (10122)
praclee Creative Commons License 2001.05.15 0 0 10127
Igen így van.de én már nem találom sehol.Leragadtam a novemberi számnál.1vagy legfeljebb 2 hónap csúszással szokott érkezni,de most már nem taálom.Egyszerűen eltünt.
hiryu vette még assze.
HIRYU
mit tudsz róla?
Előzmény: Sheng (10121)
praclee Creative Commons License 2001.05.15 0 0 10126
Itt tanítanak.Ha jössz akkor ismerkedhetsz egy két muay thai-ossal.Bár én egyet sem ismerek.:)
Előzmény: Bandi-T (10117)
praclee Creative Commons License 2001.05.15 0 0 10125
Máris szólok de hova?Ide alig kukkantasz be a Küzdősportok topicra meg mégúgyse.Tehát először.Bandi-T megint itt lessz 18-20 között.Most péntek szomb. vas..És most éppen szerevezkedek hogy ki jön még.Unsui mondta még.
Másik:máj.22-én amikor lessz Szentesen az EB. akkor itt mi láthatjuk a plázában mert kivetítik.Legalább is ezt hallottam!
Írj levelet vagy ahogy tudsz érj el.Én nem írok leveet mert azt se tudom mikor olvasod.Lehet hogy sms-t küldök.
Előzmény: Törölt nick (10115)
praclee Creative Commons License 2001.05.15 0 0 10124
Bandi-T
Melyik a jó levelezési címed?Rá kéne állni a küldésekre mert már pénteken jössz de nem tom hogy hogy.Mindent írj le amit lehet.Unsui is azt mondta jön de még nem válaszolt!!
Igyekezzetek!
Előzmény: Bandi-T (10117)
Fődhözragatt Creative Commons License 2001.05.15 0 0 10123
MonsterSnorkel
Engem érdekel a véleményed.
Előzmény: MonsterSnorkel (10120)
Fődhözragatt Creative Commons License 2001.05.15 0 0 10122
Orltran

A koncentráció eleve kizárja a meditáció lehetőségét, ha a "meditáció" szót a szó eredeti értelmében használjuk, úgy, ahogyan azt Patandzsali réges-régen leírta a Jóga Szútrákban. Ezt a szót azután indokolatlanul ráaggatták mindenfajta csukott szemű mentális gyakorlatra, akár meditáció valójában, akár nem. A koncentrációs, kontemplációs, vizualizációs stb. gyakorlatok ott vannak Patandzsali Jóga szútráiban is, a TM-esek is tanítják a TM Sidhi (szidi) programban, de ezeket a haladó mentális gyakorlatokat szigorúan a meditációtól különválasztva, azt követően végzik, anélkül, hogy akár csak a szemüket is kinyitnák a kétfajta gyakorlat között, és nem győzik hangsúlyozni hogy az már nem meditáció. Maharishi Mahesh Yogi-tól (az itt nem túl népszerű) Popper Péterig (A belső utak könyve) sokan igyekeznek eloszlatni ezt a közkeletű tévedést. Ld. még A lélek csendje c. könyvet (egy amerikai pszichológus írta, a nevére nem emlékszem), vagy Osho Mi a meditáció? c. könyvét. A szó eredeti, számomra egyedül autentikusnak tekintett értelmében, ahogyan ezek a meditáció-klasszikusok elmagyarázzák: a meditáció teljes passzivitás, hagyjuk, hogy megtörjénjen, aminek meg kell történnie. A gondolatnélküli éberség (clear mind) állapota nem érhető el semmilyen tudatos erőlködéssel (pl. koncentrációval, kontemplációval, vizualizálással és hasonlókkal), hiszen minden ilyesmi garantáltan "odaláncol" a gondolatok világához, így lehetlenné teszi a meditációt. A clear mind magától következik be, amikor a gondolataink már kedvükre kifutkározták magukat. Ez semmihez sem hasonlítható, csodálatos élmény, amely mindenki számára bármikor elérhető, csak le kekll ülni kényelmesen a fenekünkre, és be kell csuknunk a szemünket. És nem kell, sőt nem szabad csinálni aktívan semmit!!! Ez a titka. Működik. Ma reggel is, mint minden nap, megtapasztaltam ezt az élményt.

Apropó ma reggel: ma reggeli margitszigeti futásom során is, mint máskor is, láttam egy fekete ruhás tajcsist gyakorolni az Úttörőstadion (nemtom hogy híjják most) és a Sportuszoda közötti játszótéren, 1/4 7 körül. Véletlenül nem fórumlakótárs az a tajcsis?

Előzmény: Törölt nick (10115)
Sheng Creative Commons License 2001.05.15 0 0 10121
Sziasztok!

Ugy tudom letezik egy ujsag:
harcmuveszet,harcmuvesz...
Havonta jelenik meg, es ujsagarusoknal lehet ilyet kapni?

Koszi hali

MonsterSnorkel Creative Commons License 2001.05.15 0 0 10120
> Bandi-T
> Muay Thai - hű, ez nálam hívószó.
> Szívesen megtárgyalnám a téma pszichológiai és szociális vetületeit, tekintve, hogy nekem is sok fejtörést okozott/okoz. Érdekel valakit még a téma?

persze, foleg ha nem a sport vagy muveszet vetuletet feszegetjuk.

snorkel

Előzmény: Bandi-T (10117)
Bassman_ Creative Commons License 2001.05.15 0 0 10119

Fodhozragadt

En is kivancsi vagyok.

"mindkettőtöket ismerve tudtam előre, hogy jól fog sikerülni."

Kosz a bizalmat. :)

Előzmény: Fődhözragatt (10103)
Kijo Creative Commons License 2001.05.15 0 0 10118
Bout!

Ne haragudj a kesoi valaszert.Mint irtam,csak idonkent olvasok bele ebbe a topicba.(Ha pedig olyankor hozzakivanok szolni valamihez,akkor azt is csak inkabb azert teszem,hogy a szeles szaju kis bekainkon szorakozzak.Tehat egyertelmuen bosszantas a celom.)Viszont ahol tarsasag van,az azt is jelenti,hogy kell legyen koztuk ertelmes ember is....-ami meg ebben a topicban is bizonyitott.
Valaszolva arra,hogy mi az az arany het(?) - Japan egyik leghosszabb munkanelkuli szunete..unneppe. Tehat 1 hetig nem dolgoznak a dolgozok,ehelyett utaznak szanaszet a nagy vilagban es lubickolnak a boldogsagban. (En nem tudtam elutazni sehova,ezert ide jottem ebbe a topicba,mert eszembe jutott,hogy itt jol lehet szorakozni :)

Hogy mi miert nem anyazunk egymasra meg???
-Ennek magyarazata az en verziomban a kovetkezo: -Egyszeruen nem veszed tulsagosan a honodala a bosszanto dolgokat! Van aki tenyleg olyan tud lenni,hogy keresi a szamara hasznos sorokat,van aki viszont ugy erzi,hogy szamara mar senki sem tudhat hasznosat irni.... -ez utobbibol van tobb,mint lathatod....es a viselekedes is olyan.Amig viszont tudok olyat irni neked,amit elgondolkoztatonak talalsz,vagy csak egyszeruen egy erdekes,mas szemleletet mutato verzionak talalod,addig ellenkezzen az en gondolatom a tieddel,akkor sem az anyazas jut eszedbe aloszor...es ezt az erenyed tartom a legjobb tulajdonsagodnak,amit a magam modjan ki is fejezek. Nem csak kifejezek,de meg tanulok is toled.Akitol magam is tanulhatok valamit,azt pedig en sem azzal halalom meg,hogy anyazom.Ezert mi keptelenek is vagyunk arra,hogy osszeakasszuk a bajszunkat,mert mindegyikunkban letezik valami olyan,ami a masikban hianyzik vagy nem,de osszetart.Erre figyelunk jobban es nem a masik hibait lovagoljuk agyon.Egyszoval az en szememben egy erdekes ember vagy,akit lelkiekben egy nagyon nagy turokepessugu es eros embernek kepzelek el,aki letudja magarol razni az indulatokat. (amit pedig igyekszek provokalni,mert csak a hozzam melto emberekhez szeretnek szolni,nem minden szerencsetlen alakhoz.)
Szoval 1 vagy ezen a topicon akit en is tisztelni tudok. Es aki ezt nalam egyszer kivivta,az nem fogja tudni osszeakasztani a bajszat velem,mert nem hagyom. A tobbiek mindegy,ok ugyis csak disznek logjak itt a napjukat,azt csinalnak amit akarnak...a szorakozasomat biztositjak csupan...es en szorakozom....amikor csak kedvet erzek hozza.
Akiket tisztelni lehet,azokkal igy is,ugy is kezet fogok.

Megegyszer engedd meg,hogy megkoszonjem hozzaallasodat es soraidat...,amik mellozik az indulatokat. Ez az amitol te "bout" vagy.

Udvozlettel

Joruto

Előzmény: bout (9930)
Bandi-T Creative Commons License 2001.05.15 0 0 10117
Muay Thai - hű, ez nálam hívószó.

Szívesen megtárgyalnám a téma pszichológiai és szociális vetületeit, tekintve, hogy nekem is sok fejtörést okozott/okoz. Érdekel valakit még a téma?

Előzmény: Fődhözragatt (10107)
Pedro 14 Creative Commons License 2001.05.14 0 0 10116
Helló!
Amúgy Ip Chee Keung nevéhez fűződik, pontosabb ő és apja Ip pak Sui -nak köszönhető hogy a Déli Mantis stílust tanulhatjuk, nemcsak szerény kis Hazánkban, hanem a világon!
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.14 0 0 10115
Fődhözragadt,

Szerintem mindenkinek az egy dologra valo koncentralassal van gondja. leul az ember meditalni, csak ugy szaguldoznak a gondolatok, mint a vadlovak. Pont azt kellene megfekezni, nem?
Ezert szokas a legzesre koncentralni pl. Hogy ne jojjon mas gondolat, csak az, es a kezdoknek ez az iszonyu nehez. Aztan a tobbi mar tipusfuggo. Spec nalam ugy mindenfele gondolat megszuntetese.

praclee,

Mit vetitenek, mikor, a plazaban?
meg egyaltalan, milyen rendezvenyek vannak most itt? En le vagyok am maradva yol, szoval szolj mar, ha van valami.

Előzmény: praclee (10110)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!