Keresés

Részletes keresés

botsinkai Creative Commons License 2016.05.26 0 0 68695

"Nem igaz, hogy nem tud az a doboz 20forintal drágább lenni, és akkor gipszelhető, amin van olyan köröm, amit megfog a gipsz és nem csak a jóindulat tartja a falban."

 

Van olyan, a nyolcszögletű "düwis". Igaz, annak 80-as koronafúróval kell előfúrni.

Előzmény: Törölt nick (68693)
Lacivill Creative Commons License 2016.05.26 0 0 68694

Most őszintén, mi van akkor ha a kapcsoló, és konnektor doboza belül nem tökéletes, hanem átüt kissé a gipsz?

Kaiser doboz használok régóta azt megfogja rendesen a gipsz, különben létezik hozzá vakolófedél.

Előzmény: Törölt nick (68693)
Törölt nick Creative Commons License 2016.05.26 0 0 68693

Azért azt meg kell hagyni, ez a dobozdolog egy szégyen a 21. században, de tényleg.

Nem igaz, hogy nem tud az a doboz 20forintal drágább lenni, és akkor gipszelhető, amin van olyan köröm, amit megfog a gipsz és nem csak a jóindulat tartja a falban.

Plusz lehetne valami fólia rajta belül gyárilag, ami még oda is rázár, ahol nem vágtad ki a csőnek, majd egy mozdulattal lerántod mikor bent van a falban, és ott a kész, gyönyörű tiszta dobozod.

A vakolás lehet, hogy középkori dolog, és mindig mindent kartonozni kellene, de a doboztető olyankor is egy vicc, részemről nem értem a koncepciót miért nem lehet azt a hülye dobozt normálisan lezárni egy pattintható saját fedéllel.

 

Előzmény: Törölt nick (68692)
Törölt nick Creative Commons License 2016.05.26 0 0 68692

Úgy is lehet dolgozni, hogy csak 1 konnektornyi gipszet kever be, de az gyorsan kötősre. Fogtechnikán sóztuk, hogy haladjon. Kell hozzá egy kis gyakorlat, szemérték, vizes szivacs, de hamar kialakul.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (68686)
Törölt nick Creative Commons License 2016.05.26 0 0 68691

Azok mind gipszkartonos reklámfotók.

A megoldás, kitömöd újságpapírral, vagy alakra formázott hungarocellel a dobozokat. A hungarocell később is felhasználható. Az így kitömött dobozt dugod be a gipszes-csemperagasztós lyukba. Száradás után kibelezed könnyen.

Előzmény: nap50 (68690)
nap50 Creative Commons License 2016.05.26 0 0 68690

Mutass már ilyen képeket nagy számban, egész házra kiterjedően. Lehet reklámanyagban 1-2 dobozt kiglancolnak,  de pláne a mai világban a perforált dobozokba bemegy a gipsz bármit csinálsz. Mikor megköt akkor ki lehet törni a befolyt megkeményedett gipszet.

Előzmény: petike199600 (68688)
peti.olah Creative Commons License 2016.05.25 0 0 68689

Gipszeléskor miért van csavar a szerelvénydobozban?

Használj glettelő gipszet. Ha össze kavarod másodjára, akkor kb 40 percig használható. Ha nem kevered másodjára, akkor 10-15 perc után kezd kötni.

"Nagyobb" munkánál (teljes családi ház) én csemperagasztót használok. Bekeverek egy nagy festékes vödörrel, fél napot dolgozok vele. Másnapra megköt, akkor lehet csövezni. Ha jó a horony, és nem feszül a cső, akkor lehet rakni folyamatosan a dobozt a csővel.

Előzmény: petike199600 (68688)
petike199600 Creative Commons License 2016.05.25 0 0 68688

Vakolt falon lenne nekem érdekes a gipszelés technikája mondjuk sorolható dobozoknál és 100-as kötődobozoknál egy felújítás esetén. Szoktam látni olyan képeket ahol nagyon szépen meg van csinálva és irigykedem rájuk hogy nekem nem megy még ilyen szépen..  Szóval kell egy kis homok bele. Oké, ezt megjegyzem! Sokszor dobtam már el gipszet... :D Az idegesít, hogy a szerelvénydobozból hiába kaparom ki a beleszáradt gipszet attól még ott marad valamennyire a nyoma. És megint csak a képekhez lyukadok ki amiket láttam, hogy annál a szép gipszelésnél a dobozok belseje olyan mintha nem is a falban lenne hanem még beépítés előtt fognám a kezembe. :D Meg állandóan a szerelvénydobozoknál megy gipsz a szerelvényrögzítő csavarra is. Nem bírom kikerülni :( 

King_of_Giants Creative Commons License 2016.05.25 0 0 68687

Igen, kikenni gipszes homokkal, merthogy jobb vele dolgozni és nem köt olyan gyorsan, benyomni a dobozt és síkolni , vizszintezni a csavararok helyét

Vagy csavar vagy köröm, de az utóbbi időben csak csavar rögzités, sorolósnál pláne

A doboz mindig falszint alatt, hogy a kapcsoló/konnektor felfeküdjön a falra tökéletesen, a festő ugyis szintre gletteli és a plusz  gipszet széles spaklival lekaparni ha megkötött

Az első benyomás után én kitöröltem mindig a gipszet még kenhető állapotban

 

A halálom volt amikor még nem volt vakolat

Kőműves azt mondta Xcm lesz, aztán vagy igen vagy nem. Volt hogy teljesen elvakolták a dobozaimat/román szaGemberek/

Ja, aztán rájött még a csempézés is, vagy éppen forditva, kilógott a doboz, mert mégse lett csempe. Az "ügyetlen" persze én voltam.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (68686)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2016.05.25 0 0 68686

 

- gipszelésileg nem mindegy, hogy a dobozba a szerelvény csak a dobozperembe betekert csavarral lesz rögzítve, vagy az oldalsó feszítő körmökkel (is)

- nem mindegy, hogy a doboz pereme  kiemelkedik (mert még vakolva is lesz a fal) vagy pont falsíkba teszed

- utóbbi esetben nem mindegy, hogy neked kell teljesen szépre csinálnod, vagy jön még utánad kőműves /festő, aki befejezi szép egyenesre a doboz környékét

Ez összesen hatféle gipszelési feladat és te nem árultad e, hogy melyikkel van problémád.

Tippek:

- az üres lyuk falára ELŐSZÖR kend fel körben a gipszet jóvastagon és csak UTÁNA nyomd bele a dobozt, ezután sokkal egyszerűbb lesz befejezni a gipszelést

- a doboz belsejébe freccsent gipsz kiszedésével várj, amíg teljesen megkeményedik

- ha neked kell szépre is csinálni, akkor időre lesz szükséged a doboz körüli pepecseléshez, viszont a gipsz marha gyorsan megkeményedik, ezért ilyenkor érdemes lelassítani a gipsz kötését. Lassításra szinte bármilyen por hozzákeverése alkalmas (minél finomabb a por, annál jobban lassít), ha nincs nálad homok, akkor lopj egy kicsit a szomszéd szobában söröző szobafestők glettelő anyagából (Cimsec vagy hasonló). A  keverési aránnyal csak óvatosan, mert a tíz perces gipszet könnyen lelassíthatod akár fél naposra is és fárasztó lesz addig tartani kézzel a dobozt a falban, hogy el ne mozduljon, amíg megköt a keveréked.

Előzmény: petike199600 (68685)
petike199600 Creative Commons License 2016.05.25 0 0 68685

Sziasztok!

Elég érdekes kérdésem lenne gipszeléssel kapcsolatban. 

Nekem gipszeléskor, legyen az 65-ös szerelvénydoboz, vagy 100-as kötődoboz mindig megy egy kevés gipsz a dobozba is és utána csúnya lesz tőle a doboz belseje. Na meg a peremre is jut állandóan.. 

Viszont ezen a fórumon is olyan szép gipszeléseket láttam, hogy eláll tőle a szavam. 

Szeretnék tanácsokat kérni, hogy hogyan lehet olyan szépen gipszelni, hogy öröm legyen ránézni?

Gipszelés idejére be kell tömni a dobozt? És mekkora spaklival érdemes dolgozni az egyes dobozfajtáknál? 

Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2016.05.24 0 1 68684

"ne keverjük a kötést a vezetékezéssel"

 

Jogos :)

Előzmény: *Steve (68683)
*Steve Creative Commons License 2016.05.24 0 1 68683

ne keverjük a kötést a vezetékezéssel :) kábelezés így úgy is lesz  :)

Előzmény: Mekk Elek ezermester (68682)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2016.05.24 0 1 68682

"Ugye ennél nem megy ki 220V azon a vezetéken ami megy a kapun levő nyomógombhoz?"

 

Úgy is lehet vezetékezni, hogy kimenjen a 230V a kapuhoz,

de a helyes vezetékezésnél nem megy ki.

Előzmény: wizardry8 (68679)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2016.05.24 0 0 68681

"Csak levágják valamiből azt a 40 centit, nem?"

 

Ezt nem értem.

Előzmény: Törölt nick (68677)
Jahno Creative Commons License 2016.05.24 0 1 68680

Ha jól kötöd be, akkor nem.

Előzmény: wizardry8 (68679)
wizardry8 Creative Commons License 2016.05.24 0 0 68679

Sziasztok, nekem még ilyen klassz régi kapucsengőm van:

http://retronom.hu/files/images/csengo+trafo.preview.jpg

Ugye ennél nem megy ki 220V azon a vezetéken ami megy a kapun levő nyomógombhoz?

Törölt nick Creative Commons License 2016.05.23 0 0 68678

Az csak később jutott eszembe, hogy tképpen megvan hozzá az alapanyagom. Pont a kérdésekre adott válaszok segítségével.

Előzmény: Jahno (68673)
Törölt nick Creative Commons License 2016.05.23 0 0 68677

Csak levágják valamiből azt a 40 centit, nem?

Előzmény: Mekk Elek ezermester (68674)
peterch Creative Commons License 2016.05.23 0 0 68676

Szia !

 

Munchenben az LMU egyetemen minden technikai helyisegben ilyen  ketcsoves lampak biztositjak a vilagossagot. Sajnos jelenleg szabin vagyok, igy markat es tipusszamot nem tudok irni.:( 

 

Udv , Peter.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (68674)
ZolKa Creative Commons License 2016.05.23 0 0 68675

Sziasztok!

 

A gyűjtökéményünket hamarosan lezárják, ezért egy villanybojler fogja a meleg vizet előállítani.

A bojler helyes bekötésével kapcsolatban szeretnék tanácsokat kérni.

A bojler egy hajdú Z80EK-1 (fűtőbetét 1800 W) ami a kád fölé fog kerülni és "nappali" áramról lesz táplálva.

 

Az elképzelés:

 

Elosztó táblától 1.5mm2 réz vezeték megy vezetékcsatornában a bojlerig (milyen típusú vezetéket  kell/érdemes használni?).

Az elosztó táblán 10A -es kétpólusú kismegszakító biztosítaná a védelmet és a leválasztást.

A bojler fixen lesz bekötve a hálózatra (milyen dobozt érdemes használni?).

Mekkora távolságot kell tartani a plafon a és bojler teteje közt?

 

Mire kell még figyelnem?

 

 

Köszönöm a segítsége!

 

 

 

 

 

Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2016.05.23 0 0 68674

"360 fokban világítós megoldással műanyag, páramentes csőbe rakott fénycsövet már láttam, így biztos létezik"

 

Robbanásbiztos kivitelben (jódrágán) én is láttam ilyesmit,

no meg szerelőlámpákat, de az meg csak rövid fénycsövekhez létezik, 40 wattoshoz nem hiszem, hogy gyártanak (vagy ha igen, akkor durva ára van).

 

 

Persze elképzelhető, hogy speciális célokra (design lakberendezés, üzletberendezés) gyártanak ilyesmit, de azoknak az ára is olyan lehet.

Előzmény: Jahno (68671)
Jahno Creative Commons License 2016.05.23 0 1 68673

Mondhattad volna az elején, hogy ingyen kell, akkor megspórolunk egy csomó hozzászólást.

Előzmény: Törölt nick (68672)
Törölt nick Creative Commons License 2016.05.23 0 0 68672

Kifizeted nekem?

 

A fénycsövek meg már régóta megvannak.

Előzmény: DJ Szegecs (68670)
Jahno Creative Commons License 2016.05.23 0 0 68671

Bár fürdőbe nem így tenném, de ha ragaszkodik hozzá, akkor tán ezzel kezdtem, mert fogalmam sincs mim a neve, de rendes 360 fokban világítós megoldással műanyag, páramentes csőbe rakott fénycsövet már láttam, így biztos létezik.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (68668)
DJ Szegecs Creative Commons License 2016.05.23 0 0 68670

De miért éri meg házilag buherálni, amikor van kész, gyári megoldás is?

Előzmény: Törölt nick (68669)
Törölt nick Creative Commons License 2016.05.21 0 0 68669

Részletkérdés. Akár polikarbonát lapokkal is körbe lehetne burkolni ügyesen.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (68668)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2016.05.21 0 0 68668

"Hmm, tök jó."

 

Már egyszer írtam: én nem tennék egy vékony falú üvegcsövet csupaszon (plusz védőburok nélkül) olyan helyre, ahol pl törölközővel (pláne meztelenül) hadonászva könnyen eltörhet.

Előzmény: Törölt nick (68666)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2016.05.21 0 0 68667

" pendelleuchten Ingalámpa? :) https://shop.waldmann.com/industrie/pendelleuchten/tycoon.html Ez pont olyasmi akar lenni."

 

Miből gondolod, hogy ez felfelé is világít?

Valahol írja, hogy a felső/hátsó oldala (porvédő lemeze) átlátszó anyagból készült?

Előzmény: Törölt nick (68664)
Törölt nick Creative Commons License 2016.05.20 0 0 68666

Hmm, tök jó.

Akváriumokhoz való, páramentes csatlakozó.

http://bolthely.hu/tungsram/id/00996_T8_fenycso_foglalat_paramentes_csavarozhato

 

Itt meg olyasmit látok ami pont úgy néz ki amilyet keresnék, 1 doboz, alatta Y alakban 2 cső. De mintha ez ledes lenne, ami pont nem az igazi körsugárzós cső.

http://www.ibv.hu/hu/760-Batten

 

Érdekes.

Előzmény: Jahno (68665)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!