Keresés

Részletes keresés

Émile Creative Commons License 2011.06.27 0 0 53642

 tanyán pb. gázzal még elmenne, de  B. nek vezetékes gáza van.

 Az ötlet rossz !!

 Egyébként is  ha turbósat tesz fel, akkor jön még egy költségnem  - a tervezés.

Előzmény: X20XEVmérfoglaltmán? (53641)
X20XEVmérfoglaltmán? Creative Commons License 2011.06.27 0 0 53641

van "turbós" kazán ennyiért áfásan, a papírozás lehet a nagy összeg, persze csak akkor, ha az égéstermék elvezetésnél nem ragaszkodik a kéménybe kötéshez, hanem mondjuk egy vízszintes égéstermék elveztésre talál megfelelő helyet... mondjuk itt szoktak kezdődni a problémák ugyi... :)

Előzmény: Zoltanuss (53640)
Zoltanuss Creative Commons License 2011.06.27 0 0 53640

 Csakhogy nem olvastad figyelmesen  a Bogyo.. panaszát.

 neki  kellene a 119. 500 ft-os kazán és van még 30 ezre az egyébre - össz. 150 eft.

 Ebből ez nem jön ki.

Sehogy sem.

Előzmény: X20XEVmérfoglaltmán? (53638)
Zoltanuss Creative Commons License 2011.06.27 0 0 53639

 Azért azt még mindig nem tudjuk, hogy milyen jogszabályt rúgtunk fel ill. milyen gázbiztonsági feltételeknek nem felelnénk meg !

 

  A ....614 -ből

 

 

"Csináld meg, felrúgva minden jogszabályt, biztonsági előírást!

Oszt ha jönnek ellenőrízni, akkor verd magad milyen tetűk a szolgáltatók."

 Szegény Bogyónak kevés a pénze, ráadásul alacsony a belmagassága is, nem tudja a kazánt flexi csatlakozóval felrakatni.

 

 

 Ezt meg hogy képzelted  ?

 

 

"Gázrákötést egy vágással és egy menetmetszéssel,új flexicsővel meg lehet oldani."

 a csövet elvileg még flex-szel le lehet vágni, de a faltól menetet oda vágni nem lehet, gondolom én.

 Akkor már inkább a KMisi féle megoldás, azaz feljebb emelni azt a kazánt. és akkor flexivel lehet bekötni.

 

 

 Vagy vágni, heggeszteni és gáz Meó-zni.

Előzmény: morgen66 (53637)
X20XEVmérfoglaltmán? Creative Commons License 2011.06.27 0 0 53638

Miért pont ezt a "csodát" (Novum Fég, ZC-12HE) választottad? Hallottad már a főmérnöküket előadást tartani? :) Aki azt emelte ki újítása egyikeként, pl: hogy a piaci visszajelzéseik alapján a legfontosabb az őrláng megtartása lenne...stb. :)) A Kara Fég pepitában ugyanez...

 

a felújítás engedélyeztetéseit és hercehurcáit, (írhatnám azt is, hogy kanosszajárását) szerintem bízd rá az általad preferált kivitelezőre, nekik ez a piaci verseny miatt alap tevékenység melyet elvégeznek a munkán belül, ráadásul ők tudják, hogy melyik józsinak kell szólni, hogy gyorsabb legyen az ügyintézés és melyik bélát kell seggbedugni pénzzel, hogy az "papír" meglegyen... remélem érthető voltam...

Előzmény: Törölt nick (53600)
morgen66 Creative Commons License 2011.06.27 0 0 53637

Tudomásom szerint ha pl. Fég kazánt cserélünk Fég-re és és a kéményt

nem kell bélelni mivel az új is kéményes , kéményseprői szakvélemény nem kell.

 

Gázrákötést egy vágással és egy menetmetszéssel,új flexicsővel meg lehet oldani.

Tudom itt egy új gázmeó kellene,de ha gáztömören van szerelve ez nem lehet probléma.

 

Vízrákötés lehet flexi vagy réz kinek mi a kedvence.

 

És egy beüzemelő aki hivatalosan v félhivatalosan beüzemeli a kazánt,

bár nem egy nagy összegű kazánról beszélünk,amiért érdemes volna kifizetni

több tízezer forintos beüzemelési költséget.

 

Ezekre gondoltam és nem arra hogy Pistabácsit a krimóból elhívjúk,

és összegányolja locsolótőmlővel meg awab bilincsel a csöveket.

 

Jártam Olaszországban és ahogy ott be vannak kötve a kazánok azt

egy magyarországi gázátvevő meglátná sírva fakadna.

 

Ez az EU , ránk minden vonatkozik csak másra nem.

 

Természetesen ha mi  is annyit keresnénk mint a nyugatra lévő polgárok

nem kellene itt ilyen dolgokat megvitatni.

Előzmény: gmkiev (53614)
papesz28 Creative Commons License 2011.06.27 0 0 53636

Kulcsos  idomot ne tegyél betonba, azt csak legvégső esetben használd:))nem megbízható

 

Ha osztóról kötsz 16-ossal az OK, amúgy elég soványka

Előzmény: fetya1 (53634)
Törölt nick Creative Commons License 2011.06.27 0 0 53635

jó, de mit vegyek helyette???

 

 

Előzmény: gmkiev (53628)
fetya1 Creative Commons License 2011.06.27 0 0 53634

A véleményetekre lennék kiváncsi. A házikómban szeretném a vízvezetéket kialakítani. A házba 32-esKPE csövön jön be a víz.Én innen szeretném továbbvinni 16os pex-al-pex csővel és szerelvényekkel. A villáskulccsal tekergethető szerelvények felé hajlok, mert ahhoz nem kell semmi extra szerszám. A kérdés, h a 16os átmérő megfelelő egy szokásos családi ház szerelvényeihez, ill. van-e hátulütője a csavarozható szerelvényeknek a préseltekkel szemben?

KalásziM Creative Commons License 2011.06.27 0 0 53633

 Takaros, izlésesen kialakított porta és ház  !!

Előzmény: Törölt nick (53626)
KalásziM Creative Commons License 2011.06.27 0 0 53632

 Így a belmagasság ismeretében érthető, hogy nincs nagy játék tér.

 A kazán alja általában 1,45 m -en van, a gólyós csapok 1,35. A kazándoboz olyan 71 cm-es. Így a plafonig van  nincs már semmi. Nyilván valamivel alacsonyabban van nálad.

 Nálam  ezek a számok : 1,4 a kazán alja,  2,15 a teteje és 40 cm -es füstcső szakasz után megy a kéménybe. A plafonig van még kb. 35 cm. Állítólag a kémény becsatlakozásnál van valami táv előírás a plafonig , ezt nem tudom pontosan.

 Tehát nálad a hegesztés nem meguszható, az meg gázóra levéttel és gáz Meo-val jár !!

 Ez magában olyan 25 -30 eft. Aztán az eph, a konkrét gázszerelői munka, az üzembehelyezés, ha ügyes vagy ezek kitesznek egy százast, de ha megvágnak lehet több is. Kevés a 150. minimum 220 -230.

Előzmény: Törölt nick (53606)
KalásziM Creative Commons License 2011.06.27 0 0 53631

 Egy nagyobb háznál úgy 100 m2 felett egyértelmű, hogy a kondenzációs kazán a nyerő.

 De ha valaki egy 41 m2 -es fűtéssel ellátott kéglinél a fűtéskorszerűsítés cimszó alatt akar kondenzációs beépítettni,  hát nem biztos ,hogy a helyes úton jár.

Előzmény: topikolos (53624)
KalásziM Creative Commons License 2011.06.27 0 0 53630

 Tehát 62 m2 és a belmagasság 2,3 m.

Nem kevés az egykicsit ??

 Anno a hruscsovkák épültek ilyen belmagassággal - habár inkább 2,4m  volt , de csak rövid ideig, aztán a paneloknál áttértek egységesen a 2,65 -2,7 -es belmagasságra.

 Így még elszomorítóbb a fogyasztásod. Az ideális  600 -700 m3 helyett az a 1200 nagyon sok.

 Tehát sok oka lehet . pl.  a még mindig kevés hőszigetelés, a  rosssz kazán hatásfok, ill a magas belső életviteli hőmérséklet.

 Ki kell deríteni az okokat !!

Előzmény: Törölt nick (53625)
gmkiev Creative Commons License 2011.06.27 0 0 53629

A megszólításom és az írásod tartalma, minősít téged.

Válaszra sem kell méltatni.

Csók:

Pista bácsi

(persze csak neked szivem)

Előzmény: Zöldár (53616)
gmkiev Creative Commons License 2011.06.27 0 0 53628

H+H Fót.

De előtte dobd ki!:)))

Előzmény: Törölt nick (53627)
Törölt nick Creative Commons License 2011.06.27 0 0 53627

keresek megbizható hozzáértő gázszerelőt, aki a héten megjavítaná/karbantartaná a Demrad csúcsmodellú :-( turbó cirkomat.

 

nem biztosít egyenletesen melegvizet, zuhanyozni lehetetlen, de a kádba is van melegviz majd 5 percig jeghideg majd meleg.

6 éves és még nem volt karbantartva :-((

 

mélcímem publikus

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2011.06.27 0 0 53626

No, itt van pár kép (már, ha sikerül feltölteni őket...):

 

Előzmény: Törölt nick (53625)
Törölt nick Creative Commons License 2011.06.27 0 0 53625

Szerintem az alapterületből sejthető, hogy nem "kulákházról" van szó...   :)))

Belmagasság :230cm, de pl. kamra vagy fürdőszoba csak 210cm.

 

Valamikor egy szoba + konyhás, tornácos parasztház volt, de előbb a tornác lett beépítve, majd hozzá lett toldva a főzőkülke+kamra+fürdőszoba kombó. Ez utóbbiak nem vert falúak, hanem vályogtéglából készültek, a vastagság itt kb. 35 cm, a vert falú részeken 55-60cm között. Ilyen állapotban vettük hajdanán. Mi 12 éve egy előszobát (szélfogót) építettünk hozzá, ez 2,5m2 és B30-as téglából van. Ennyi tégla van az épületben összesen.

Előzmény: KalásziM (53623)
topikolos Creative Commons License 2011.06.27 0 0 53624

Ha lesz csere, akkor azért kívácsi lennék egy év múlva az eredményre, hogy mennyivel lett jobb a fogyasztás. Én is gondolkodtam (-om) kazáncserén, de csak ha kipurcan a régi fég zc-18-asom, az meg nem most lesz. Számolgattam, de nem vagyok benne biztos, hogy megérné egy komolyabb kondenzációsra cserélni, de egy ilyen kisebb költségvetésű talán bevállalható, ha tényleg hozna >x százalékot. Szóval ha nem felejted el, beszámolhatnál később.

Előzmény: Törölt nick (53622)
KalásziM Creative Commons License 2011.06.27 0 0 53623

 Bizony ez a gázfogyasztás sok.

 Egyik érdekeltségembem 92 m2 -en fütögetünk el 1200 m2 gázt.

 A másikban egy 54 m2 -en olyan 750 m3/ szezon ment el.

 Aprópó  : a belmagasság ?

 Tán csak nem jómagas. ? Az alföldi vályogházakban néha extrém magas belmagasságokat csináltak.

  Régen megbélyegzésül kulákházaknak nevezték (én hazátlan bitangoknak nevezem ezeket, akik a dolgos parasztpolgárt így hívták), ezeket a viszonylag nagy belmagasságú házakat, ami 3,5m  felett már általában ésszerűtlen !

Előzmény: Törölt nick (53620)
Törölt nick Creative Commons License 2011.06.27 0 0 53622

Köszi, azt a topicot (is) szoktam néha olvasgatni. Sajnos annyira drága mulatság lenne, hogy arról egyelőre nem is álmodozom...

 

A kazáncsere után (ha összejön, persze) lehet, hogy megfogadom a tanácsodat, és még 10cm-t felteszek a padlásra.

Előzmény: topikolos (53621)
topikolos Creative Commons License 2011.06.27 0 0 53621

Rakhatnál még a födémre legalább 10 cm üveggyapotot, az ~160 Ft/m2 megtakarítást hozna évente. Most hirtelen a neten 428 Ft/m2 áron találtam a 10 centiset, így <3 év alatt megtérül.

 

A vert falra nem nagyon van olcsó megoldás, pedig a szigetelés lenne a járhatóbb út a további jelentősebb fogyasztáscsökkentésre. Ha ez irányba tapogatóznál, javaslom a (Hő)Szigetelések topik olvasgatását, kérdezgetését...

Előzmény: Törölt nick (53620)
Törölt nick Creative Commons License 2011.06.27 0 0 53620

Hatszáz köbméter????   Ha a duplájából kijönnék (HMV-vel együtt), akkor nagyon boldog lennék!

 

13 éve költöztünk be ebbe a házba, akkor egy éves volt a kazán (de én helyeztettem üzembe, előző télen nem lakták az épületet). Új fűtéscsövezéssel, de 30 éves, bontott, kisméretű, részben öntöttvas, részben tagos lemezradiátorokkal vettük a házat. 80-85 fokos vízzel alig lehetett 20-21 fokra fűteni. Az akkori gázfogyasztásunk (50 literes tárolós gázbojlerrel + gáztűzhellyel együtt) 2200,- m3/év volt. !!!  Szép apránként, ahogy a szobákat elkeztük egyesével felújítgatni, nagy méretű, két soros lapradiátorokra cserélgettünk mindent. A legutolsót pl. tavaly. Az elmúlt 4 éveben (ahogy volt rá éppen pénz), szintén apránként kicserélgettük az ablakokat 1,1 - 1,0 KW/m2 hőszig üvegezésű, műanyag nyílászárókra. Két évvel ezelőtt felkerült a padlásra a 10 cm vastag, éppen leárazott ásványgyapot paplan (természetesen alatta-fölötte fóliázva.

 

A fogyasztást minden évben nyilvántartom, nem hasraütésből jönnek az adatok. Most ott tartunk, hogy 1490m3/év a teljes gázfogyasztás (azóta a boyler is új lett,  mert a régi kilyukadt, szintén tárolós, de már 60 literes KF-Gáz típusú kémény nélküli kivitel).

 

A lakásban olyan jól sikerült az új  radiátorok méretezése illetve cseréje, hogy télen éjszaka + nappal 20,5 fokos, 16-21 óra között 22 fokos a hőmérséklet, mindezt 45-50 fokos elmenő vízhőfokkal tudja produkálni. Minden helyiségben tökéletesen egyforma a hőmérséklet, (1 fokon belüli eltéréssel) és minden össze is van nyitva.

 

Mivel a gázfogyasztást még mindig nagyon sokallom, így már csak a kazáncserére tudok gondolni. Anyagi lehetőségeim miatt kondenzációs szóba sem jöhet, pedig ennyi radiátorfelülettel annak is működnie kellene.

 

A nyári fogyasztásom (amikor nincs fűtés) átlag 25m3/hónap, tehát a boyler + tűzhely kb. évi 300m3-t jelenthet, a többi a fűtés: tehát kb. 1200m3/év.   Ezt szeretném úgy 900 - 1000m3/ évre csökkenteni egy kazáncserével. Ne legyen őrláng, csak ez már 100-150m3/év megtakarítás + lángmoduláció, külső fali hőérzékelő, stb.

 

Mivel az anyagi lehetőségeim erősen korlátozottak + nem ismerem a jelenlegi szabályozást, így ezért kértem a segítségeteket.

Előzmény: KalásziM (53618)
sipike78 Creative Commons License 2011.06.27 0 0 53619

 

Uraim, meg tudná valaki mondani, ezeket a tekerőgombokat hogyan lehet roncsolásmentesen eltávolítani? Zuhanykabinban vannak, és az alsónál elkezdett csepegni a víz.

 

Mindkettőn van egy-egy kis lyuktakaró, esetleg alatt lehet valami csavar? Nem voltam ott a beszerelésnél, és nem akarom szétberhelni.

KalásziM Creative Commons License 2011.06.27 0 0 53618

 Látod visszamentem idáig.

 Sok konkrétum nincs azonkivűl, hogy 62 m2 az a kégli.

 Az elemzéshez kell tudni egypár olyan dolgot pl. hogy folyamatosan  5 évig laktak  e abban a házban, mivel főztek ill  a melegvízet mivel állították elő.

 Amennyiben folyamatos volt a használat és csak főztek a gázzal, arra leszámolsz mondjuk havi 10 m3 gázt a maradék lesz a fűtési felhasználás, na erre ott a gázóra az egy jól kalibrált és hiteles mérő műszer.

 Persze kérdés érdemes  e a múlttal foglakozni ?

Hát érdemes ! Abból megállapítod mennyi volt a fogyasztás ( a konkrét és a fajlagos ) és most hogy változott a helyzett ( szigeteltél, ablakot cseréltél ) adsz egy esélyt a kazánodnak egy  + évet. Megnézed a fogyasztást most jún 27 .-én - felírod, megnézed szept. 27 -én  ez a nyári fogyasztás és jővő  jún 27 -én újra megnézed .

És elemzel.

 Ha erre a házra 900 m3 -nél több fűtési gáz megy el, akkor valami hiba lehet. Pl.  még mindig nem elég a szigetelés, az ablakokat feleslegesen sokáig nyitva hagyja az asszony, vagy ténleg az a fránya kazán nem gazdaságos.

 vagy csak   a hasznos 21 -22 fok helyett  23 -25 fokon éldegéltek.

 tehát sok oka lehet  a konkrét fogyasztaának- kár  azt a kazánt azonmód kidobni. persze eljő annak is az ideje , mondjuk 5 év múlva !!

 Egyébként  ha szerencséd van tán kijössz a 600 -650 m3 -ből is.

Előzmény: Törölt nick (53600)
KalásziM Creative Commons License 2011.06.27 0 0 53617

 Hi !

 Folytatva a tegnapi eszmecserét, meggondoltad  Te azt ?

  Írod 

 

 

 "hiszen az üzemképes, csak sokat fogyaszt."

 

 Hát ez a sokat fogyaszt eléggé pongyola megfogalmazás.

 Először is van egy konkrét szám , na nem jan 20 .-án és febr 6.-án ( az is egy konkrét érték) hanem ez a konkrét szám egy több évi átlag - modjuk  5 éves. És még ez is kevés. Ismerni kell a lakás méreteit, ebből lehet számolni egy fajlagos fűtési fogyasztás ( ami egy egyezményes fajlagos értékhez hasonlítunk aztán lehet a házról és akazánról itéletet mondan.

 Előzetesen : a fajlagos fogyasztások 15 kWóra /m2 -nél kezdődnek (igaz ilyen házak még elvétve vannak ) és tart a végteleségig - jó ez is hülyeség. mondjuk 350 kWóra/m2/ év értékig.

 A magyari átlag egyébként állítólag olyan 190 - 200 kWóra/m2 /év - ha eléred a 80 -100 értéket, megnyugodhatsz.

 Akkor mennyi ??

 Addig felejtsd el ezt a kazáncserét !

Előzmény: Törölt nick (53615)
Zöldár Creative Commons License 2011.06.27 0 0 53616

  Pityuka milyen jogszabályt rúgtak fel ??

 Egy készülék telepítésekor természetesen a gázbiztonsági előírásoknak meg kell felelni a szerelésnek és a környezetnek.

 

 Azaz gáztömör szerelés, megfelelő légutánpótlás, megfelelő füstgáz elvezetés, és tán az Eph , az egyenpotenciálra hozás.

 

 Barátunknak valóban problémák lehetnek a légutánpótlással, de megfelelő légbeejtő számmal ez csak megoldható.

 És tán csak nem kontárral fogja a szerelést végeztetni.

 Természetesen a  ' hivatalos szerelésnek' van egy  koerogrifája, aminek bizonyos esetekben van célszerűsége, de a fizika törvényeit nem a papírok biztosítják.

 

 pl. ez a kéményes szakvélemény egy eléggé elentmondásos dolog (jellemzően a köznyelv nem is annak nevezi, hanem átvételnek - engedélynek ).

Egyik sem. Ez egy sima nyilatkozat - ráadásul hozott anyagból, mivel az seperő se nem rajzol, se nem méretez, ha magyarul fogalmazunk minden felelőség nélkül rátelepszik a fogyasztókra.

 

 

Oszt ha jönnek ellenőrízni, akkor verd magad milyen tetűk a szolgáltatók.

 És akkore mit ellenőríznek ??

 A papírokat vagy valóban a meglévő biztonsági előírásokat akarom mondani a feltételeket.

 Tehát a gáztömör szerelést ( ha nem az már régen rossz ),

 a megfelelő levegő ellátást - ez se olyan nagy vasziszdasz,

 a kéményt ,

 Hát arra a kéményseprő pont az elmúlt heti sorellenőrzéskor mondta hogy megfelel, akkor egy másik ugyanolyan kazánnál miért ne felelne meg ?

 

 értem  aki nem szán  egy kazáncserére 300 eft -ot az már  bizonyos körökben komolytalan ember.

 Tény ez a 150 eft eléggé szűk keret - ha a kazán maga  csak 120 eft, de tán egy másfél órai munkáért csak nem kevés az a 30 eft. jó toldjuk meg még egy huszassal.

 

 perszevannak más esetek  - ahol csak úgy röpkösnek a százezerek  , főleg a városi társasházak kémény béleléseinél. Néhol maga a bélelés 300 -500 eft. És bizony egy fűtéskorszerűsítés cimén elfogyhat akát 800 -900 eft is minimum.

 Na ilyenkor mennek a tényleg hajmeresztő megoldások pl. gáztűzhellyel fűtenek stb.

Előzmény: gmkiev (53614)
Törölt nick Creative Commons License 2011.06.27 0 0 53615

Sajnos a jelenleg érvényes előírásokkal nem vagyok tisztában, és nem is tudom, hogy hol tudok ezekhez utánajárni. Nem célom a "gányolás", nem akarom a szabályokat kijátszani, de jelenlegi anyagi helyzetünk nem tesz lehetővé ennél jóval nagyobb beruházást. Ha nem tudom normálisan lebonyolítani a cserét, akkor legfeljebb még egy-két évig a mostani kazánt kell használjuk, hiszen az üzemképes, csak sokat fogyaszt. (Minden évben ki van takarítva, be van állítgatva).

Nem tudom, hogy mi mennyibe kerül, ezért is kértem segítséget tőletek.

Előzmény: gmkiev (53614)
gmkiev Creative Commons License 2011.06.27 0 0 53614

Az előző párbeszéd, tipikus "Hungarikum"!

Csináld meg, felrúgva minden jogszabályt, biztonsági előírást!

Oszt ha jönnek ellenőrízni, akkor verd magad milyen tetűk a szolgáltatók.

Gratulálok az észosztóknak!

morgen66 Creative Commons License 2011.06.26 0 0 53613

Hivatalosan ennyiből sajna nem jön ki.

De egy  szerelő ebből a keretből szerintem megoldja.

 

Előzmény: Törölt nick (53609)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!