Keresés

Részletes keresés

leha Creative Commons License 2001.05.17 0 0 10183
smh: azért ne feledjük az akkori fegyverek jellemzőit: megbízhatóság, szóráskép, tűzgyorsaság

nálunk eccer volt egy srác, aki valami olyamit fontolgatott, hogy magyar harcművészet: fokos, karikás, ilyesmi

praclee Creative Commons License 2001.05.17 0 0 10182
SMH
olvastad?Tudsz jönni?
Előzmény: sexmachinehead (10181)
sexmachinehead Creative Commons License 2001.05.17 0 0 10181
Karter, szvsz europaban is megvoltak a hagyomanyok, csak maskepp. Pl a vegvari vitezek amikor nem csataztak, akkor is elmentek portyazni, megverekedni a masik fellel. Aztan ugyebar a nevesebb harcosoknak illet tudni a nevet, meg a tetteit, kit, mikor, hogyan gyozott le.
Viszont (azt nem tudom, hogy kinaban mennyire volt igy, meg hat vegulis ok talaltak fel a puskaport) Japanban a lofegyverek csak az 1600 as evek kozepen jelentek meg, es utana sem terjedtek el! Europaban meg azert igen eroteljesen ott volt a lofegyver, es hat ha ez van, akkor ugyebar vegulis felesleges kardozgatni, meg oklozgetni, lelolek husz meterrol aztan szeva.
Szvsz ez inkabb technikai dolog, nem tudom, a keresztenysegnek mennyi koze van hozza.
udv, smh
Előzmény: karter (10179)
praclee Creative Commons License 2001.05.17 0 0 10180
hmm...
az biztos hogy volt.Régen nagy és a legtekintélyesebb nép voltunk.Rengeteg csatázás folyt később a végváraknál is.Beszélnek róla hogy az is vmi effajta volt.Én nem tok róla sokat.De biztos hogy volt ilyen.

jaa ha nemes és szellemi akkor az nem küzdősort hanem harcművészet.Előbb ezt tisztázd.

Előzmény: karter (10179)
karter Creative Commons License 2001.05.17 0 0 10179
Azon gondolkozom mostanában, hogy ha a japánok, kínaiak (akik ugye leginkább híresek a harcművészeti hagyományaikról) rokonaink, akkor miért van az, hogy nálunk se hagyományai nincsenek a nemes, és szellemi síkon is zajló küzdősportoknak, se a jelenben nincs meghatározó erő mögöttük. Hogy létezik ez? Vagy igaz az, hogy nekünk is megvolt a saját harcművészetünk csak a kereszténység kipusztította?
praclee Creative Commons License 2001.05.17 0 0 10178
Most néztem egy két perce de még nem.Jössz csetelni?Én most ott vagyok.Tudod.Sl.
Előzmény: sexmachinehead (10177)
sexmachinehead Creative Commons License 2001.05.17 0 0 10177
off
Praclee, kuldtem kepet, megkaptad? Valasz johet maganban is.
on
Előzmény: praclee (10176)
praclee Creative Commons License 2001.05.17 0 0 10176
Orltran
Bandi-T
Akkor majd telefonálok minketőőtöknek hogy mi lészen.Még nem tom mikor.De ti tudjátok egymás számát,asszem.
Hajrá holnap:))
Burung Kuntul Creative Commons License 2001.05.17 0 0 10175
Dlala, proszald ki a DOS alapu F-Prot-ot.
Nekem eddig mindent ki tudott irtani amit meg a legfrissebb MacAffee sem tudott.

Nemtom honnan tudod letolteni, keress ra a neten.

Előzmény: DLala (10174)
DLala Creative Commons License 2001.05.17 0 0 10174
Mindenkinek
Igen BLaca így van, valami rohadék vírusom van, keresztülment a legfrissebb vshielden és nem látja egyik vírusirtó progi sem. shift+del azonnal a gyanús cuccot.
Bocs ha valaki ilyet kapna!
Előzmény: BLaca (10171)
Burung Kuntul Creative Commons License 2001.05.17 0 0 10173
Hadd kerjelek meg, ha ujra lesz Mande Muda vagy Harimau szeminarium, legyszi ertesits engem is. En Pencak Silatot tanulok es nekem pont temaba vag.

Koszi :)

Kuntul

Előzmény: MonsterSnorkel (10168)
Fenring Creative Commons License 2001.05.17 0 0 10172
Uj hirdetes...

De csak postafiok van megadva, semmi informacio
Es ha annyira jo iskola, milyen mesterek oktatnak?
Olyan kodos...
Regi idok jutnak eszembe, amikor a mesterek minenaron titkoltak tudasukat a kulso tekintetek elol....

Előzmény: Pedro 14 (10166)
BLaca Creative Commons License 2001.05.17 0 0 10171
Fődhözragatt

Köszi. Már ezért az egy hozzászólásodért érdemes olvasni a fórumot. Mindig talál gyöngyszemeket az emberfia. Kipróbálom az ajánlásaidat. Ha megengednéd, kérdeznék még néhány ostobát, amolyan kívülálló szimpatizáns kérdését.

Azt hallottam, hogy a meditációval ( bár annak alapján, amit leírtál lehet hogy ez nem meditáció ) 'magasabb szintekre' lehet jutni, sőt egy 'elég magas szinten' a mesterrel vagy a társunkkal spirituális kapcsolatba lehet lépni. Igaz ez? ( Remélem érződik, mennyire nem értek ahhoz, amit kérdezek :-( )

DLala OFF Szerintem vírusod van, kaptam Tőled valamit, remélem időben töröltem ON

Előzmény: Fődhözragatt (10161)
sexmachinehead Creative Commons License 2001.05.17 0 0 10170
mokusou - meditation (to meditate, muse)
(csendben feloldodsz a gondolataidban)
Előzmény: bout (10163)
Rorimack Creative Commons License 2001.05.17 0 0 10169
Haliho!

Foldhozragatt:

Pedig a hatas ugyanaz.... ;)
Bemesz egy edzesre, elkezdodik, s utana csak porogsz, hirtelen vege, es boldog, mosolygos arccal (mintha vegigalaudtal volna egy ejszakat ;)
lepsz ki a terembol...

(ezert lehet hallani neha olyanokat, hogy az aikido (remelem, hogy aikido!) mozgo meditacio...
nomeg persze a reklam kedveert ;)

Az, hogy figyelsz, nem jelenti azt, hogy gonodolkodsz is azon, hogy "most jol meg fognak tamadni!"

(Es ugyanugy mukodik mas gyakorlatoknal is, pl. egyszeru shomen-vagasnal: elindulsz, elkapod a ritmust, es jo esetben nem egy fadarabot lobalsz, hanem shomeneket vagsz egymas utan...)

Mokuso: Csendben gondolkozast jelent. A gondolatok elrendezeset. Nyugodtan lehet meditalas , pl. az "elmeditalok a dolgokon" valtozatban.

Vannak, akik "rovid zazennek" tekintik... ;)

Az a mokuso, amiben a szem van, "szemmel kiserest" , "szemmel vegigkovetest" jelent...

R.

MonsterSnorkel Creative Commons License 2001.05.17 0 0 10168
Bandi-T:
>Szerintem Fődhözragatt a Muay Thai-ról való véleményedre gondolt.

En imadom :)

En regesreg aikidoval kezdtem, ot evet toltottem Bodnar Gyula alatt, akinek nagyon sok instruktora mas agakkal is foglalkozott (kyo, shotokan, wing chun, thai box meg a hivatasosak), szoval sokmindent lattam, meg ereztem is, mert szerettek gyakorolni, es szabad kuzdelem cimszo alatt mindig elpaholtak :) Majd az utcan is elpaholtak joparszor, es iszonyura nem sikerult szabadulotechnikakon meg helyezkedesen kivul mas aikido technikat hasznalnom tobbtamados helyzetekben (biztos hogy bennem van a hiba), viszont az oi tsuki, gyaku tsuki meg a combos, amit az edzesek elott meg utan tanultam, nagyon bejottek.

Utana elmentem par thai box klubba es tetszett az edzes metodikaja (mondom, egyszeru lelek vagyok).

Vegul is talaltam egy jo mestert egy nagyon pici klubban, ami jo kozel van (hatalmas elony). A tarsulat eleg vegyes, es sokfele hatas ert mindenkit, szoval sok meglepetes szokott erni szabad kuzdelemben (ezek a franya boxolok meg birkozok nagyon meglepoek tudnak lenni!)

Nem versenyre tanulunk, inkabb onvedelem meg eronlet, bar van lehetoseg versenyre is.

Na, vissza a thai boxhoz, kivalo egy ember ellen, alloharcra, egyszeru tehat konnyu elsajatitani, sok sok sok paros gyakorlat van benne thai padokkal, szoval a teljes eros gyakorlatok erejet igenis megerzi es megszokja az uke, es persze a meccsek :)

Azert ugy erzem hogy erdemes mellette mast is tanulni, birkozast vagy BJJt peldaul, mert nagyon jol kiegesziti a thai hianyossagait. Mi szoktunk mas klubbokba is latogatni, illetve jarnak hozzank vendegtanarok (nemreg volt egy mande muda/harimau szeminarium, iszonyu furcsa volt, ugy ereztem magam mint egy egyszemelyes laokoon csoport :)

snorkel

PS: van egy Krabi Krabong nevu thai harcmuveszet, inkabb fegyver-alapu, de hasznal muay thai technikakat is.

Előzmény: Bandi-T (10142)
PINGYI Creative Commons License 2001.05.16 0 0 10167
Én sem vagyok jó japánból, de a moku többek között szemet jelent. Én úgy tudom, a mokuso felszólítás a szem becsukására szólít fel csupán.
SMH, talán te tudod pontosan.
Előzmény: bout (10163)
Pedro 14 Creative Commons License 2001.05.16 0 0 10166
Hellósztok!
A Fehér Daru Kung-Fu iskola hirdetését e hét hétfőn láttam.Azt írták, hogy edzést nem lehet megnézni, és 15 évnél idősebb jelentkezhet 36 éves korig.Levélben és e-mailban lehet felvilágosítást kapni.
Sheng Creative Commons License 2001.05.16 0 0 10165
Megint egy kerdes :-)

Dr. Yu Funian mesterrol olvastam egy regebbi hozzaszolasban.
Tud valaki mondani rola valamit?

Koszi

leha Creative Commons License 2001.05.16 0 0 10164
az tényleg nem meditáció, hanem mokuso (muksó : )
bout Creative Commons License 2001.05.16 0 0 10163
Sajna nem vagyok jó japánból, de nekünk a "mokuso" kifejezést szokták használni azokra a gyakorlatokra, amiket általában seizában, csukott szemmel és mozgás nélkül végzünk edzések elején és a végén. Valaki egyszer úgy fordította nekem ezt a kifejezést, hogy meditáció, de lehet, hogy tévedett.

SMH? Te vagy a legközelebb. Tudsz segíteni a fordításban?

bout

Előzmény: Fődhözragatt (10161)
Burung Kuntul Creative Commons License 2001.05.16 0 0 10162
Hella Emberek,

Kerdes.
Most olvastam egy plakatot amin aztatat irjak, hogy Kalaripayattu "workshop" lesz a jovo heten.

Se hely, se idopont. Tudtok rola valamit?
Van ket telefonszam amin lehet jelentkezni, de gondoltam elobb mekkerdezem itt, hatha tuttok rola valamit.
Egy Raju Karamban nevu uriember tartja majd.
Tovabbi infotok van-e?

Burung

Fődhözragatt Creative Commons License 2001.05.16 0 0 10161
Meditáció

BLaca
„...úgy érzem, hogy hiányzik. Igaz, hogy csak mesterrel érdemes elkezdeni. Ekkor ugyanis már csak egy autentikus mestert kellene találni.”

Nem kell hozzá feltétlenül mester! Csak te magad. Aludni, enni, inni, sírni, nevetni, lélegezni, járni stb. milyen autentikus mester tanított meg? Ez egy teljesen természetes állapot, mindenki automatikusan csinálja megszületésétől kezdve, mindaddig, míg a felnőttek rá nem förmednek, hogy „Ne bambulj!”. Módszeresen leszoktatják róla, belenevelik, hogy az valami nemkívánatos dolog. Ezt nem én állítom, ezt írják róla a hozzáértő pszichológusok. Gimnazista koromban kezdtem érdeklődni ezek iránt a dolgok iránt, és azóta volt időm bőségesen (75-ben érettségiztem:-) olvasni róla, magyarul és angolul egyaránt. Kezdetben persze én is elhittem azt a maszlagot, hogy ez valami fenenagy dolog, hókuszpókusz miegymás. Már gimnazista koromban, a jóga hullapózában tökéletesen ugyanabba az állapotba (clear mind) jutottam, mint amibe a TM tanfolyáson, a drága pénzért kapott testreszabott mantrával. Évtizedekig (!!!) nem hittem el, hogy „igazi” meditáció, amit csinálok, és elvégeztem minden elképzelhető „meditációs tanfolyamot” a Sri Chi Mnoy félétől az agykontrollon (aminek valójában semmi köze semmiféle meditációhoz) és a Sahaja jógán át egészen a TM-ig. Ennek kb. annyi értelme volt, mintha alvási vagy lélegzési tanfolyamot kerestem volna, ahol egy „autentikus mester” bevezet a fenenagy titkos rejtelmekbe. Az egyik TM oktató arra panaszkodott, hogy holmi cinikus szélhámosok rontják az üzletét, mert ugyanott, ahol ő meghirdeti a TM oktatást, bagóért hirdetnek meditációs kurzust. Ezen azt mondják, hogy nincs ebben semmi, csak üljenek le, hunyják be a szemüket, és kész, ennyi az egész, megtörténik magától, ha hagyják. Ma már tudom, hogy éppen ő nem szélhámos, éppen ő az, aki ködösítés és a gyanútlan balekok megfejése helyett igazat beszél. Ennek ellenére nem volt haszontalan a TM tanfolyam, mert ott nagyon alaposan ellenőrzik (kérdőívektől a párbeszédekig sokféleképpen), hogy a delikvens valóban meditál-e, vagy valami egészen mást csinál (elmélkedik, képzelődik, koncentrál), aminek semmi köze semmiféle meditációhoz, sőt garantáltan lehetetlenné teszi azt. Itt végre meggyőződhetetm róla, hogy én már gimnazista korom óta mindig is meditáltam, csak nem hittem el, hogy ez az, a sok hülye elmisztifikált ködösítés és hókuszpókusz miatt.

Segédeszközre – Osho, Maharishi és mások szerint – az elrontott nyugati embernek a kezdeti lépéseknél szüksége lehet, mert szerencsétlent gyerekkorában gondosan leszoktatták a „bambulásról”. Ez olyan, mint egy alvászavar vagy egy kapkodó, felszínes légzés, amit korrigálni lehet. De ha el nem rontják, akkor nincs mit tanítani rajta, nem kell segédeszköz, ahogyan az alváshoz vagy a légzéshez sem. Osho azt írja, hogy ezeket a segédeszközöket idővel hagyjuk el, ahogyan a járni tanuló kisgyerek is kezdetben kapaszkodik, de a felnőtt már nem a házak falába kapaszkodva jár az utcán. Maharishi nem tartja elhagyhatónak a segédeszköz (nála ez mantra) használatát, de a TM szervezet egy üzleti vállalkozás, neki szvsz pénzügyi oka van rá, hogy ezt mondja. Az én tapasztalataim Osho, Popper P., ill. A lélek csendje szerzőjének egybehangzó álláspontját támasztja alá: nem kell semmiféle segédeszköz. Osho úgy fogalmaz Mi a meditáció c. könyvében, hogy a meditációnak nincs módszere.

Próbáld meg: ülj le kényelmesen, csukd be a szemed, és hagyd, hogy megtörténjen! Idő kell hozzá, napokig-hetekig csak vágtatni fognak össze-vissza a gondolataid, ha még sohasem meditáltál (hosszabb kihagyás után is jókora rohangászás van az ember fejében), idővel azonban egyszer csak ott találod magad a clear mind-ban, az üres/tiszta tudat állapotában. Csak Te vagy és körülötted (éberen, kristálytisztán érzékelve) a világ körülötted, nem áll közöttetek semmi, és az érzékelésed és önmagad legbelső lényege között sem áll semmi. Csodálatos találkozás az érzékeid és a gondolataid forrása között. Először pillanatokon belül kizökkensz belőle, mert eszedbe jut, hogy „jaj de jó, megvan, elértem” – és ezzel már kint is vagy belőle, hiszen a clear mind azt jelenti, hogy nincs a tudatodban gondolat. Ha rágondolsz, hogy elérted ezt az állapotot, abban a pillanatban kipenderítetted magad belőle. De idővel leszoksz erről, nem gondolsz már rá, hogy milyen csodálatos érzés nem gondolni semmire, egyszerűen csak lubickolsz ebben az üres, tiszta tudatállapotban, ami számodra már a világon a legtermészetesebb.

Ha nem boldogulsz vele, akkor lehet, hogy tényleg segédeszközre van szükséged kezdetben, ebben az esetben a TM-et ajánlom, mert ez a nyugati tudomány kutatási módszereivel messze legalaposabban kutatott és dokumentált, valóban működőképesnek talált, elképesztő eredményeket hozó iskola. Azért is jó, mert ha már jól megy a meditáció, elvégezhetsz magasabb szintű kurzusokat is (sajnos méregdrágák), ahol megtanulhatsz más mentális technikákat is a meditáción kívül. Nekem nem volt rá pénzem, 6számjegyű összeg (azaz párszázezer Ft) a Sidhi program tandíja.

Orltran
„A meditaciohoz annyit meg, hogy ez nalam olyasmit eredmenyez, mintha leszakadnanak a felesleges retegek rolam. Azok, amik nem en vagyok, es ami marad, az lennek en. hmm, nem tom ertheto e.”

Hajszálpontosan ugyanezt élem át én is, és mindenki, aki valóban meditál, és nem valami mást csinál ezen a címen, pl. elképzeli magának az ő ideális pihenőhelyét és hasonlókat, amiket pl. agykontroll tanfolyáson tanítanak. Az ilyesfajta képzelődésnek az égvilágon semmi köze a meditációhoz, hanem pontosan annak szöges ellentéte, így az általad leírt hatást garantáltan nem váltja ki – tapasztalatból tudom.

Úgy szoktam mondani, hogy a meditáció nem az alvás, hanem a tisztálkodás megfelelője. Ahogyan a testünket is egészen másképpen regenerálja és üdíti fel az alvás és a tisztálkodás, úgy a meditáció is egészen másképpen frissíti fel a tudatot és az idegrendszert, mint az alvás. Ahogyan az alvás nem pótolja a testi tisztálkodást (zuhanyozást, fogmosást, hajmosást), ugyanúgy a mentális tisztálkodást, azaz a meditációt sem helyettesíti. A meditáció eltávolítja a ránk rakódott mentális koszt, és előbukkanunk a koszréteg alól mi magunk tisztán, igazi valónkban – hajszálpontosan úgy élem át én is, ahogyan leírtad.

Amikor jelentkeztem a TM tanfolyásra, akkori barátnőm kiröhögött: „egyetemi oktató létedre beveszed ezt a maszlagot, hogy ott fogsz nekem bambulni a fotelban, és attól Te leszel a superman?!”. Aztán 2 hét után azt mondta, hogy az eredmény egyszerűen döbbenetes, teljesen más lett a viselkedésem és a kapcsolatunk, sokkal simább minden, sokkal empatikusabb lettem iránta, és nagyon elégedett volt az eredménnyel. Amikor egyszer 20 perc meditáció után, teljesen kisimult arccal, kitisztult szemekkel, boldog mosollyal az ábrázatomon kimentem hozzá a konyhába, hátrahőkölt, és azt mondta, hogy ez már komolyan ijesztő. Ugyanis teljesen kicserélődtem, mintha egy egész éjszakát végigaludtam volna, és ébredés után lennék, ennek minden közismert látható jelével. (Arról szó sincs, hogy pótolná az alvást, csupán a külsődleges, látható jelei hasonlóak.)

bout
„hányféle meditációs módszer létezik. ... Ilyenkor főleg a légzésre koncentrálunk és hagyjuk, hogy a kívülről hozott gondolatok elszálljanak és gyakorlás közben ne azon morfondírozz, hogy a főnök már megint beszólt. Az edzés végén hasonló módon csendesítjük magunkat, de közben lehetőség van az edzésen tanultak rendszerezésére is. Nekem azt tanították, hogy néhány más módszerrel szemben ezek igencsak éber meditációk. Nem az a céljuk, hogy "elaltasd", lelassítsd magad, hiszen aikido edzésen vagy, ahol azt tanulod, hogy a támadásra mindig számítani kell.”

Na ez az, ami nem meditáció.

„Ami viszont valószínüleg jellemző az aikido-s meditációkra, az az, hogy a zen-szerű üresség, semmi állapotok helyett inkább aktívabb, valamire (légzés, központ, tartás, ki-áramoltatás) figyelő, koncentráló módszereket kedveli.”

Ezek a meditáció szöges ellentétei, a koncentrálás éppenséggel lehetetlenné teszi a meditációt. Biztosra vettem, hogy valaki be fogja írni ezt az „aktivitást”, az „aktív” és „passzív” meditáció nemlétező fogalompárját. Pontosan ez az az indokolatlan névráaggatás, ami ellen a meditáció híres terjesztői lépten-nyomon tiltakoznak. A meditáció per definitionem passzív. Ami aktív, az nem meditáció. Az aktív meditáció fából vaskarika! Hasonló ahhoz, mint amikor a 70/80-as évtizedfordulón Magyarországon úgy hirdették a Tae Kwon Do-t, hogy „koreai karate”, a kick-boxot meg úgy, hogy „all style sportkarate”. A Tae Kwon Do és a kick box is nagyszerű dolog, de nem karate! Az elmélkedés (kontempláció), a képzelődés (vizualizáció, imagináció) és a koncentrációs gyakorlatok is nagyon jók, ugyanott ugyanazok tanítják, mint akik a meditációt (a TM szervezetben), Maharishi ugyanúgy ajánlja ezeket, mint a meditációt, de attól, hogy csukott szemmel ülve csináljuk, még nem meditáció egyik sem! A meditáció nem a „csukott szemmel végzett mentális gyakorlat” szinonímája, ahogyan a karate sem az „ütő-rúgó HM” szinonímája (bármennyire is nehezen értették ezt meg sokan idehaza a 80-as években). Nem létezik semmiféle „koreai karate”, és nem létezik semmiféle „aktív meditáció”. Ne keverjük össze a szezont a fazonnal! Ahol keverik, ott ezt nagyon rosszul teszik. „Ha a szavak használata nem helyes, a fogalmak értelme zavaros. Ha a fogalmak értelme zavaros, nem lehet szabatosan cselekedni.” (Kung Fu-Ce – alias Konfuciusz)

praclee Creative Commons License 2001.05.16 0 0 10160
Siess 10 percem van.
praclee Creative Commons License 2001.05.16 0 0 10159
sl.e98.hu
imered?megy mail
Előzmény: sexmachinehead (10158)
sexmachinehead Creative Commons License 2001.05.16 0 0 10158
okes, hova?
irhatsz mailt, mar nezem is...
Előzmény: praclee (10157)
praclee Creative Commons License 2001.05.16 0 0 10157
smh
itt vagy?nem megyünk csetelni és akkor beszélhetünk.
Előzmény: sexmachinehead (10156)
sexmachinehead Creative Commons License 2001.05.16 0 0 10156
Ha jol emlexem es juli 1-20 irtal, akkor...
Juli nyolc utan jo, mert hatodikan este erkezem hetedike eskuvo, szal utana raerek.
udv, smh
Előzmény: praclee (10155)
praclee Creative Commons License 2001.05.16 0 0 10155
sexm.
nem te kifejezetten nem jöhetsz!!
:)
Hát persze.Én biztos hogy vonattal megyek.Neked mikor jó?
Előzmény: sexmachinehead (10154)
sexmachinehead Creative Commons License 2001.05.16 0 0 10154
Praclee!
A talira barki johet? Mert en elmennek szivesen...
Egyebkent Kecskemetre erdemesebb busszal menni. Orankent indul es 80 perc alatt leer.
udv, smh
Előzmény: praclee (10151)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!