Keresés

Részletes keresés

beetee Creative Commons License 2014.09.14 0 0 92547

Milyen elszívó betétet? A filtert? Nem csak egy szűrőlap az?

Mert nekem is lehetne gyári betétet beletenni, de az csak annyi, hogy méretre van vágva a lap, amit bele kell szorítani pár drótos rugó alá.

Ez helyett veszek univerzális, filteranyagot. Úgy szabom, ahogy nekem jó. Ollóval vágható. Kettő is kijön egy csomagból. Szerintem nálatok is kapható ilyesmi.

Előzmény: islamorada (92520)
Caipi Creative Commons License 2014.09.14 0 0 92546

Akkor én is szegény helyen éltem nem csak a panelomban, de előtte az V. kerületi 96nm-ben, a Rózsadombon és FRankfurtban is. :) Az első elszívós konyha a 2003-ban vett újépítésű lakásomban volt. 

Előzmény: ZsuR (92514)
islamorada Creative Commons License 2014.09.14 0 0 92545

Ja, koszonom az ujsagpapiros tanacsot! Fogom hasznalni!

Előzmény: Luca_41 (92542)
Luca_41 Creative Commons License 2014.09.14 0 0 92544

Köszi.

Előzmény: islamorada (92543)
islamorada Creative Commons License 2014.09.14 0 0 92543

Az Olvasas, fozes, feszekrakas topikban van, Zsu, hallatlanul jo tanacsai, keresd meg a 4909-es hozzaszolast, azt irtam en es utana jon Zsu valasza! Nagyon, nagyon szep lett a csempek kozott es eleg csak kitorolni, sikalasrol szo sincs tobbe!

Előzmény: Luca_41 (92542)
Luca_41 Creative Commons License 2014.09.14 0 0 92542

Elárulod a padlócsempés dolgot? Én is adok Neked egy tippet. A konyhaszekrény tetejére (felső szekrényre gondolok)tegyél újságpapírt. Takarításkor majdnem csak annyi a feladatos vele, hogy csak kidobod, és felteszel egy másikat.

Előzmény: islamorada (92536)
islamorada Creative Commons License 2014.09.14 0 0 92541

Az igazi jo hangtalan elszivo meregdraga! A mienk ugy remlik hogy 500 dollar korul volt, en sem akartam tobbet adni erte meg ezt is felhaboritonak ereztem hogy egy vacak femdarabert, egy kis motorert ennyit el mernek kerni. Azota en is tudom hogy dragabb kellett volna de annyit nem er meg.

Előzmény: ZsuR (92540)
ZsuR Creative Commons License 2014.09.14 0 0 92540

Hat mert amikor megvettem a mostanit, akkor is azt hittem jo lesz... aztan nem az lett.

Előzmény: islamorada (92537)
ZsuR Creative Commons License 2014.09.14 0 0 92539

Ahogy mondtad - ha jol van elrendezve, es jol van megvalasztva mi van benne, akkor kicsi is eleg...

Előzmény: islamorada (92535)
ZsuR Creative Commons License 2014.09.14 0 0 92538

...en is... :))  Az en konyam oreg konyha, nem vettem uj butort, mert ami tetszene az eleg draga, annyit meg nem akarok kolteni ra.  Igy aztan maradt a regi.

A gepek... hat azok kellenek ujabbak.  Mikor megvettuk a hazat akkor meg az eredeti (63-65) gepek voltak - meg mosogato is... meg counter top... turkiz, arany csillogo darabkakkal benne... :))

Előzmény: islamorada (92533)
islamorada Creative Commons License 2014.09.14 0 0 92537

Miert ne lenne jo? A regi konyhamban nekem is volt hasonlo de az enyem nem vitte ki a levegot csak megszurte. Evente, ket evente festettuk a konyhat! A mennyezeti lampa ragacsos volt!

Előzmény: ZsuR (92528)
islamorada Creative Commons License 2014.09.14 0 0 92536

Nemsokara aktualis az oszi nagytakaritas az egesz hazban, ki fogom probalni, koszi szepen, mar sok jo otletet adtal. A padlocsempe azota is gyonyoru, nagyon halas vagyok erte!

Előzmény: ZsuR (92534)
islamorada Creative Commons License 2014.09.14 0 0 92535

A konyham nekem is a nappali mellett van, elvalasztja a fal de ajto az nincs rajta. Es nem nagy konyha egy cseppet sem, ugy remlik hogy 8x10-es feet, de eskudni nem mernek ra...De nekunk eleg.

Előzmény: ZsuR (92531)
ZsuR Creative Commons License 2014.09.14 0 0 92534

Probald meg a tiszta rozsdamentest atkenni nagyon vekonyan olajos rujaval... ugy nez ki, mukodik.  A mosogatom meglepoen cseppmentes!!!

Előzmény: islamorada (92532)
islamorada Creative Commons License 2014.09.14 0 0 92533

Igen, szeretem a feheret!

Előzmény: ZsuR (92529)
islamorada Creative Commons License 2014.09.14 0 0 92532

Hat nehogy azt hidd hogy azert nem megy a levegobe a zsiros parabol! Megy, csak keves, de ahhoz eleg hogy pl poros, zsiros legyen az elszivo kivul egy ido utan. Maga a konyhabutor lakkozott, ablaktisztitot mondtak hogy azzal kell letisztitani de inkabb nagyon enyhe mosogato folyadekot hasznalok es tiszta vizet utana es attorlom. Konnyu takaritani de az elszivo az bizony olajos lesz. Ezert is utalom a rozsdamentest mert nehez takaritani...

Előzmény: Beer Monster (92527)
ZsuR Creative Commons License 2014.09.14 0 0 92531

Hat persze.  Nekem sem tetszik a nappalival egyutt levo "ameriaki konyha".  Igaz, nekem a konyham szinte nyitott a family room-ra  - de hat ott a nappali is, aminek nincs a sarkaban konyha.

 

A mostanit en is IKEA-ban vettem, es en is ereztem, nem az ami kell.  De a masik elromlott es nem volt tobb penzem ra... 

 

Ez is kiviszi az udvarra - masnak nem sok ertelmet latok.  Egyeduli megszoritas, hogy hatul legyen a kimenetel, ne a tetejen, mert ugye a szekrenyek.

 

Kivancsi leszek ra... allitolag nagyon csendes.  Aztan ha nem az, visszaviszem!  No meg eros a motor, mert a tuzhelyem ontja a meleget...

Előzmény: islamorada (92520)
ZsuR Creative Commons License 2014.09.14 0 0 92530

..errol van szo...

Előzmény: Beer Monster (92527)
ZsuR Creative Commons License 2014.09.14 0 0 92529

:)) Te is szereted a feheret :))

Előzmény: islamorada (92525)
ZsuR Creative Commons License 2014.09.14 0 0 92528

Jajj de szep nagy konyhad van!!!  En nem tudom feladni a tarolohelyet a tuzhely felett... kell.

 

En hirtelen felindulasbol vettem egyet... a mostani alig dolgozik az uj tuzhely mellett, es hangos mint egy repulogep motor.

 

  • 600 CFM 120 Volts 2.4-Amps
  • Brilliant dual 50-watt halogen lighting-bulbs not included
  • Three-speed plus boost with last setting memory and 5-minute delay off feature
  • Less than 0.3-Sones at normal speeds and heat sentry detects excessive heat and adjusts blower speed to high automatically
  • Enclosed stainless steel bottom with dishwasher-safe stainless steel filter with easy release latches

Remeljuk jo is lesz...

Előzmény: islamorada (92525)
Beer Monster Creative Commons License 2014.09.14 0 0 92527

És ez mitől lesz piszkos? Elég ezt porronggyal is törölni.

Előzmény: islamorada (92525)
ZsuR Creative Commons License 2014.09.14 0 0 92526

...akkor azert... 

Előzmény: Beer Monster (92523)
islamorada Creative Commons License 2014.09.14 0 0 92525

Nekem ilyen az elszivom!

ZsuR Creative Commons License 2014.09.14 0 0 92524

Oh - itt foznek a legtobben.  Igaz, sok a felkesz, dobozos etel, amit osszekutyulnak - kevesebb "foodie" van aki mindent eredeti alapanyagbol csinal, es nem felig kesszel.  Bar ez mintha mostanaban divat lenne - marmint egeszsegesen fozni... 

 

Sot... a konyhakert is fellenduloben - persze kisvarosokban, nem a metropolisokban.

 

Az Apukam egy "Kiserleti Lakotelepen" lakott, hat a konyha ott csak vicc volt.  Azt hiszem a hutonek nem is volt helye (nem is hiszem, hogy volt neki).


Elszivo meg... meg alom sem.  Igaz, volt ablaka a konyhanak.

Előzmény: homerx (92519)
Beer Monster Creative Commons License 2014.09.13 0 0 92523

A 80-as évektől biztosan.

A 70-es években még valószínűleg csak azoknak volt elszívója, akik hoztak külföldről.

Előzmény: ZsuR (92518)
islamorada Creative Commons License 2014.09.13 0 0 92522

Ja, es nekunk sem volt otthon a lakotelepen elszivo pedig vadonatuj lakas volt. Kinyitottuk az ablakokat/ azok viszont szep nagyok voltak/ fozes kozben es kesz!

Előzmény: islamorada (92521)
islamorada Creative Commons License 2014.09.13 0 0 92521

Na en olyan lakotelepi lakasban laktam otthon  hogy az anyosom kamraja nagyobb volt / pedig az sem volt nagy/ mint a konyhank! De azert mindent meg tudtunk csinalni, semmi fenntakadas nem volt soha. Szerintem nemigazan a nagysagon mulik inkabb a szervezesen hogy minden a helyen legyen.

En is Usabeli vagyok, szinten New Jersey, en ugy latom hogy a csaladok 70%-a foz, lehet hogy sokan csak egyszerut vagy konzervekkel kombinalva de foz! Egyebkent az uzletek tomve vannak nyersanyaggal, a lakossag viszi el azt is es feldolgozza. A mai fiatal ferfiak ugy altalaban szeretnek fozni, a lanyok kevesbe.

Előzmény: homerx (92519)
islamorada Creative Commons License 2014.09.13 0 0 92520

Az a baj hogy a modell hazaknal meg a fotokon csodalatos konyhakat latni, minden  csillog, villog, az ember meghatottan bamulja hogy milyen gyonyoru! Plane ha egyben  van a nappalival, ugy meg divatosabb, elkepzeli az ember hogy milyen jol lehet gyereket nevelni ugy hogy folyton a szeme elott van a kicsi meg fozes kozben is. A gyakorlat viszont mast mutat! A bekoltozes utan helyukre csusszannak a gepek, kevefozo, kenyersuto, turmix, ilyen-olyan szerkezetek, edenyek, talak, elfoglaljak a helyet, maris nem ugy nez ki mint a kepeslapokon es akkor meg az ember nem is kezdett fozni, kozben gyulik a mosatlan, van hogy mar nem fer a gepbe, varni kell, kezdodik egy kaosz amit azert surgosen fel kell szamolni mert a lakas kepe kezd  megvaltozni, a betoppano latogato csak annyit szur le hogy milyen rendetlenseg van. Baratnomnek ilyen a konyhaja, hetente legalabb 3x komoly veszekedes folyik hogy mindenki azonnal pakoljon el maga utan a konyhaban mindent, / nem csinaljak/, a ket etkezes kozben is csipegetnek, itt egy tal, ott egy kivett es nem eltett kekszesdoboz, szethullott csipszek, az unoka kiszolgalja magat zabpehelyyel es a fele a konyharesz padlojan meg a nappaliban is,  es persze ra is tapos. Baratnom volt hogy mar siro rohamot kapott azon hogy o mennyit dolgozik, nem birja ezt. Regi lakasukban kulon helyisegben volt a konyha, nem szamitott ha nem pakoltak el mindent, a nap kozben a helyere kerult, a konyha nem volt szem elott, az unokat is ki lehetett belole zarni ha ugy gondoltak hogy ott semmi keresnivaloja.

Megbamulnivalo konyhaja annak van aki valoban csak disznek hasznalja, szinte sosem foznek.

Nekem nincs egyben a nappaival es oszinten szolva nem is szeretnem, nehany eve a konyha felujitasnal  szoba kerult hogy csak egy falreszt kell kivenni es egyben lesz, milyen szep lesz! Mondtam a mesternek hogy nem is kene mas!

Hogy a konyha trukkoknel maradjunk, nekem olyan elszivo van ami kiviszi kinntre a levegot de csak az elso fokozaton tudom hasznalni mert sajnos a tobbi nagyon zajos. Na ez a keszulek rozsdamentes, jo lenne tudni hogy mivel lehet szepen takaritani, latom mar irtatok tanacsokat, sorra ki fogom probalni. Exra elszivo betetet rendeltem mert a Ikeaban vettem es sejtettem hogy baj lesz a beszerzessel ha mar nem gyartanak ilyet, a Home Depot-i mind mas meret. 1 honapja varok mar ra, de meg most is csak igergetik hogy legyartjak a ket darabot, raktaron egyetlen darab nincs belole!

Előzmény: ZsuR (92501)
homerx Creative Commons License 2014.09.13 0 0 92519
thx Zsur :) igazibol a valojaban tenylegesen sajat konyhat hasznalok aranya erdekelne. ez nalunk azert eleg magas valamikor az 50-es evekben azt kepzeltek, h ettermekben fogunk etkezni (minimaliz spajz); de azert feltalaltuk magunkat
Előzmény: ZsuR (92505)
ZsuR Creative Commons License 2014.09.13 0 0 92518

Hm... mikor?

Előzmény: Beer Monster (92517)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!