Keresés

Részletes keresés

praclee Creative Commons License 2001.05.21 0 0 10205
Na végre hogy megjött az eszed.Szórakozz megint csak velem.Azért vagyok.:-D
Előzmény: Wazull (10202)
DLala Creative Commons License 2001.05.21 0 0 10204
Pedro, TLM!

Légyszíves rendeljetek 1 jegyet számomra a bemutatóra. Ha megvan, mondjátok meg, hova kell mennem érte.
Köszönöm,
DLala

Khm, hétvégén találkoztam egy kedves igen régi ismerossel (valójában jóval több annál), aki lehetséges, hogy egy kard formagyakorlat bemutatót fog ott tartani és ezt semmiképpen nem szeretném kihagyni.

Soulcake Creative Commons License 2001.05.21 0 0 10203
Wellcome back!

(mondom én, a csak nemrégen érkezett)
(ámde már régóta olvasó...)

S.

Előzmény: Wazull (10202)
Wazull Creative Commons License 2001.05.21 0 0 10202
Kedves Topictarsak,

amennyiben jelenletemmel nem valtanek ki tul nagy tiltakozast, hozzaszolasaimmal ujolag ismet szeretnek kicsit belemaszatolni a topicba.

W.

Törölt nick Creative Commons License 2001.05.21 0 0 10201
hali,

Nos, nekem úgy tünik, ez a felesleges rétegek levállása egy folyamat. Azt, hogy igazából mi is vagy te, nem tudod olyan gyorsan megismerni. Viszont előfordulhat, hogy igen, de hogy miért, arról gőzöm nincs. Nálam speciel itt a gép előtt ülve történt, teljesen spontán, és azt se tudtam, mi van. (Ugye Isten elhívja az övéit:)) Szóval minden lehetséges:))
Nem akarom, hogy átmenjünk vallási topicba, de azért szeretném megjegyezni, hogy szerintem a dolgok nem ilyen egszerűek, tehát ez a meditációs önmegismerés csak a világ egyik oldala, a másik pedig "konkrétabb" talán.
mottó:
"Jaj annak, aki szó szerint veszi a szentírást, de százszorosan jaj annak, aki nem veszi szó szerint."

Előzmény: Rorimack (10200)
Rorimack Creative Commons License 2001.05.21 0 0 10200
Haliho!

Ize, megint ossze-vissza irtam...
Nem beuygratos kerdesnek szantam, de a lentieket kihagytam:

Szoval a lenti esetekben hasonlo "elmenyt" irnak le a kulonfele mesterek, harcmuveszek (legalabbis olvasva hasonlo), de _mozgas_ kozben!
(Vagyis, ez Musashinal parbajt, Uyeshibanal is kuzdelmet, vagy csak egyszeru gyakorlast, de mozgast jelent!!!)

Tehat nem lehet, hogy ugyanez az allapot (ahol en olvastam rola, ott szabadon aramlo ki-nek neveztek) elerheto mozgas kozben is?

R.

Előzmény: Fődhözragatt (10197)
Pedro 14 Creative Commons License 2001.05.18 0 0 10199
SMH:Ezt nem tom megmondani! :)
Valószinű nem nagyon.De azt hozzá kell tennem hogy nem kung-fu "mesterk" voltak, hanem tanulók.:)
Fődhözragatt Creative Commons License 2001.05.18 0 0 10198
sister moon

Remélem, nam vagyok vindisgréc, ha elmesélek egy sztorit az általad említett levelezésünkből. Egy borzasztóan túlhajszolt időszakomban ostoba módon azzal akartam időt spórolni, hogy nem meditáltam. Pár napig ez nem okoz különösebb gondot, van annyi tartaléka az embernek. Na de hetekig nem lehet büntetlenül elhanyagolni a "mentális tisztálkodást". Már két hete nem meditáltam, amikor sister moon egy e-mail-ben - anélkül, hogy egy árva szóval is említettem volna neki, hogy egy ideje nem meditálok - egyszercsak megkérdezte: "Mióta nem meditálsz?" Egyszerűen a leveleimből észrevette, hogy nem meditálok, és kezdek "elkoszolódni". Azonnal újrakezdtem, és azóta sem hagytam ki - be vagyok tojva, hogy megint letol. :-)

Előzmény: sister moon (10196)
Fődhözragatt Creative Commons License 2001.05.18 0 0 10197
Rorimack
Nem olvastam a könyvét, de a szó alapján, amit használ, feltehetően ugyanarról lehet szó, a saját (és meditáló ismerőseim) élményei(m)re ráillik.
Majdnem elfelejtettem megemlíteni a különleges tudatállapotok (hipnózis, meditáció stb.) egyik (ha nem a)legnevesebb hazai kutatóját: Dr. Daubner Béla, az Integratív pszichoterápiás Egyesület elnöke, több más szakmai-tudományos egyesület vezetőségi (vagy éppen alapító) tagja. Az ő előadásaira és írásaira szvsz nagyon érdemes vadászni, mert a magunkfajta nem-pszichológus, laikus érdeklődők számára is közérthetően magyarázza el a dolgok lényegét. Régebben gyakran szerepelt a TV-ben, de mostanában, amióta a királyi TV nem foglalkozik tudományos ismeretterjesztéssel (sem), nem szerepel ő sem. (Na vajon most is elcsesztem a linkeket?)
Előzmény: Rorimack (10193)
sister moon Creative Commons License 2001.05.18 0 0 10196
BLaca,

bocsi, hogy belebrekegek...

Csak azt szeretném mondani, hogy amit Fődhözragatt-tól olvastál, szóról szóra igaz:-) Tanúsíthatom, mert én az Ő teljesen személyemre szabott „meditációs tanfolyamát" végeztem el, eredményesen!:-)
Az oktatás XXI. századi módon, e-mailben folyt, és ugyan jóval hosszabb volt, mint egy „igazi" és nem is került semmibe - leszámítva persze Fődhözragatt újabb pár tízezer ősz hajszálát - de mindazokat szem előtt tartva, amiket Fődhözragatt itt újra leírt, és sok-sok gyakorlással kivitelezhető.

sm

Előzmény: BLaca (10191)
Fődhözragatt Creative Commons License 2001.05.18 0 0 10195
Orltran
:-D A hét poénja!!!
Előzmény: Törölt nick (10192)
praclee Creative Commons License 2001.05.18 0 0 10194
Orltran
Bandi már itt van.Találkoztatok már?
Előzmény: Törölt nick (10192)
Rorimack Creative Commons License 2001.05.18 0 0 10193
Haliho!

Ez nem ugyanaz, mint amit a hudetitokzatos harcmuveszetekrol regelnek?

(marminthogy a sima HMrol, amikor jol kodositenek korulotte...)

Fodhozragatt:
Nem lehet-e pl. az az allapot egyezo a meditacioval, amirol pl. (tobbek kozott) Muszasi ir, vagyis amikor kisimul, es "kiuresedik" az agya?
(Es hasonlorol szamol be pl. Uyeshiba, vagy akar az Itto ryu iskola mesterei is)

R.

Előzmény: BLaca (10191)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.18 0 0 10192
7. Fizesd rendszeresen a tagdijat.
Előzmény: BLaca (10191)
BLaca Creative Commons License 2001.05.18 0 0 10191
Köszönöm szépen. Ezekért a hozzászólásokért érdemes élni.

Ez egy egészen másfajta szemlélet a meditáció megközelítésére, mint amit korábban hallottam. Több helyről is, úgyhogy valami ilyesmi séma volt bennem:
1. Keress egy mestert, vagy egy mesterhez tartozó csoportot
2. Járj el szorgalmasan a szeánszokra
3. Egy idő után majd 'beavatás'-t kapsz a mestertől ( ez egy 'töltés', amely megváltoztatja az agyadat, onnantól könnyebb lesz meditálnod )
4. Tartsd be a beavatáskor kapott szigorú előírásokat ( ennek vállalása a beavatás feltétele )
5. gyakorolj szorgalmasan és járj el a szeánszokra
6. idővel egyre magasabb spirituális szintekre jutsz, határ a csillagos ég!

BLaca

Előzmény: Fődhözragatt (10186)
Rorimack Creative Commons License 2001.05.18 0 0 10190
Haliho!

Lofegyverek: 1543ban a hollandok ket db. musketat ajandekoztak a japanoknak. Ebbol egy, ha jol tudom, rogton ment valami kincstarba, a masikat (jo japan szokas szerint ;) lemasoltak, japanositottak, es elkezdtek gyartani.
Hamarosan az orszag egesz teruleten talahatunk olyan kard -es egyebb kovacsmuhelyeket, amik ataltak lofegyverre.
157xben (talan 1572?) Osakanal a gyoztes oldalon 8000 musketas harcolt, s rajuk alapoztak a strategiat.

Ez szerintem gyors terjedes... ;)

R.

Előzmény: sexmachinehead (10185)
sexmachinehead Creative Commons License 2001.05.18 0 0 10189
Lehet, hogy jol felkemenyitik egymast, meg ha fejberugod meg sem erzi, viszont gondolkodni mennyire tudnak?
Előzmény: Pedro 14 (10188)
Pedro 14 Creative Commons License 2001.05.17 0 0 10188
Hellósztok!
Jó pár hozzászólással ezelőtt volt valaki(elnézést az érintettől) aki a Thai Box-ról írt.Csak egy amolan történetet szeretnék hozzáfűzin!( Amúgy a Thai Box-ról múlt vasárnap volt a National-Geographin,bocs nem tok angolul)
Na szóval Hong Kong-ból érkeztek Kung-Fusok és megküzdöttek a Thai Box-osokkal.A Thai Box képviselői állandóan megverték a Kung-Fu sokat.Egyrész az oka az volt,hogy a Kung-Fu-sokra kesztyűt raktak (box kesztűt), a másik meg, hogy a Thai Box-osok gyerek koruk óta verik egymás fejét, ezáltal a rúgások,ütések nem is fájtak nekik.Igaz nem Kung-Fu mesterek voltak, mivel ők már nem küzdenek! :)). Tehát azt akartam mondani ezzel, hogy a Thai Boxosok annyira "megkeményitik egymást", hogyegy szimpla ütést, rűgást meg se érzenek!
Sziasztok
Fődhözragatt Creative Commons License 2001.05.17 0 0 10187
Elnézést a hibás linkért!
www.tminfo.hu
Előzmény: Fődhözragatt (10186)
Fődhözragatt Creative Commons License 2001.05.17 0 0 10186
BLaca

"Azt hallottam, hogy a meditációval ( bár annak alapján, amit leírtál lehet hogy ez nem meditáció ) 'magasabb szintekre' lehet jutni, sőt egy 'elég magas szinten' a mesterrel vagy a társunkkal spirituális kapcsolatba lehet lépni. Igaz ez?"

A meditáció az élet minden területén javítja a "működésedet", egészségedet, fizikai, értelmi és érzelmi teljesítményedet, és ebbe az empátia is beletartozik. (Ha valaki gyanakodna, hogy nincsenek "mindenre jó" univerzális csodaszerek, azoknak szól Maharishi Mahesh Yogi magyarázata: ha egy fa nem kap vizet és kiszárad, akkor a gyökerétől a leveléig/virágjáig/terméséig mindenhol baj van vele. Nem szélhámosság azt mondani, hogy ha jó alaposan meglocsoljuk, akkor attól minden porcikája újjáéled, és minden életfunkciója sokkal jobban fog működni. Ilyen esetben nem valami gyökérkezelő technika kell a gyökere rendbehozatalára, aztán egy levélkezelő technika a leveleinek stb., csak víz és semmi más, és a locsolás nevű egyetlen technikától mindene magához tér, és sokkal jobban kezd működni, mint amikor nem kapott elég vizet.) Az a barátnőm, akivel a leghosszabb ideig együtt voltunk (nem azonos az előző hozzászólásomban említett régebbivel), elkezdte mellettem a meditációt, és azután nem győzött csodálkozni, hogy időnként szinte kitaláljuk egymás gondolatait. Magyarán: egészen apró jelekből, nem is igazán tudatosan, de valahogy megérezzük, mire gondol a másik. Minden érzékünk és értelmi/érzelmi működésünk kifinomul. Eltűnik a mentális kosz, vagy ahogy Orltran fogalmazott, lekerül rólunk, ami nem odavaló. Maharishi a nem meditáló ember tudatát olyan vízhez hasonlítja, amelyben iszap kavarog, és ezért zavaros, nem látni le tisztán a fenekéig. A meditáció hatására leülepszik az iszap, a víz kristálytisztán átlátszóvá válik.

Amiről olvastál, az mást is jelenthet, mint amiről az előbb írtam. A TM Sidhi programot anyagi okokból nem tudtam elvégezni, talán majd egyszer. Könnyen lehet, hogy az ott tanított mentális technikák (szútrák) - amelyek tanításakor arra alapoznak, hogy a tanítvány már tapasztalt meditáló, mert abból a tudatállapotból indulnak a gyakorlatok - hoznak olyasfajta eredményt, amire gondolsz. Nem tudom, én ott még nem tartok. Persze nem a TM Sidhi az egyetlen út, a Rádzsa jógától a tibeti szerzetesek módszereiig sok olyan iskola ismert, amely évezredek alatt kifinomult, és igen magas szintre fejlődött. nemrég éppen a tibeti szerzetesekről volt egy dokumentumfilm valamelyik ismeretterjesztő csatornán. Nyugati tudósok vizsgálták őket, és igazolták, hogy ezek a jelenségek bizonyíthatóan léteznek. Az indiai jógiktól ismert hőfejlesztési gyakorlatokat ők is megcsinálták, egész éjszaka mínusz sok fokban, hóban ücsörögtek egy szál vékony lepelben, aztán meg félmeztelenül ücsörögtek a hóban, és vizes lepedőket teregettek rájuk, amiket hatalmas gőzfelhők kíséretében úgy szárítottak meg, mint valami radiátor. Még csak nem is tüsszögtek az egész éjszakai hóban-fagyban meztelenkedés után, miközben a tudósok eszkimók módjára felöltözve (csak az orruk látszott ki a sok bundából), forró teát szürcsölgetve toporogtak és vacogtak körülöttük. Ezeket a technikákat nem ismerem, sose tanultam ilyesmit (az "agykontroll" néven terjesztett valamit most gyorsan felejtsük el), ezért nem tudok érdemben válaszolni a kérdésedre. (Ehhez képest elég hosszan sikerült nem válaszolnom.:-)

A meditáció hatásainak egzakt tudományos vizsgálati eredményeiről (amelyek a legrangosabb nemzetközi tudományos szaklapokban és konferenciákon jelentek meg) itt olvashatsz. A könyvek közül elsősorban Osho Mi a meditáció c. könyvét ajánlom, ill. ha elcsíped antikvárban, akkor Dr. Weninger Antal dokibácsi Az idő partján c. jógakönyvének meditációról szóló fejezetét. A TM könyvek közül a szerintem legjobb Peter Russell (amerikai pszichológus) The TM Technique c. könyve, ami sajnos nem jelent meg magyarul, csak egy nagyon alapfokú kis könyvecskéje. A magyar nyelvű TM könyvek közül azokat ajánlom, amiket magyar orvosok írtak, az egyiküknek talán Debreceni a vezetékneve, a másikukra nem emlékszem. Sokkal értelmesebb könyvek, mint az amerikai szerzőké, és olyan orvosok írták (megfelelő tudományos fokozattal, osztályvezető főorvosi beosztással), akik szépen el tudják magyarázni a nyugati tudomány fogalmaival, közérthetően, hogy miről is van szó.

Végül egyetlen idézet Stanislaf Grof amerikai pszichológustól, aki az ősi távol-keleti mentális technikákat (köztük a meditációt) kutatja, egy könyvből véve, amit sister moon-tól kaptam kölcsön még a múlt nyáron (vissza is adtam :-), utólag is köszönet érte.

"Ha valaki elindul az önfelfedezés útján, méghozzá a különleges tudatállapotok segítségével, attól kezdve szükségtelen ökológiát vagy etikát tanítani neki. A transzperszonális élmények hatására értékrendszere automatikusan megváltozik – az ilyen emberben mély ökológiai tudatosság, tolerancia és együttérzés alakul ki."

Előzmény: BLaca (10171)
sexmachinehead Creative Commons License 2001.05.17 0 0 10185
"SMH: azert a lofegyverek erosen foldhoz vagtag a japan klasszikus harcmodort! (Es viszonylag gyorsan!) "

Hat igen ezert is tiltotta meg a hasznalatat valamelyik okos sogun. Szal ok nem lovoldoztek annyit, mint Europaban. Meg hat ugye tavolrol olni az a igencsak ellentmondasban volt az akkori ertekekkel.
smh

Ja a multkor voltam Sekigaharaban, csak mondjuk nem szalltam le. De azert az allomas tablajat lefenykepeztem:)))

Előzmény: Rorimack (10184)
Rorimack Creative Commons License 2001.05.17 0 0 10184
Haliho!

Magyar harcmuveszet:
egyreszt, ott van az "europai harcmuveszet" iranyvonal, rengeteg "harcmuveszeti" konyv, tanulmany, kikepzesi utmutato, stb. maradt meg.

Masreszt ott van pl. a neptanc: azt mondjak, rengeteg alapelemet, "katat" tartalmaz, foleg persze a botos tancok.

(Pl.a lentebb mar emlitett Hidan Csaba probalkozik kiserleti regeszkent is "magyar harcmuveszettel", nala leginkabb fokos, szablya (ne feledjuk,azert ez nem jutott minden viteznek!) es bot oktatas van (no meg ij), belekeverve minimalis es alapveto kungfu, valamint "belso azsiai" harcmuveszetet (Ez nem tudom, mit jelent)

Ami viszont sokaig megmaradt, az a taktikai reszek.

Ja, meg ami hianyzott: buddhizmus,relativ bekes idoszakok (L'art pour L'art harcmuveszet ;), s foleg a "harcos papok".

SMH: azert a lofegyverek erosen foldhoz vagtag a japan klasszikus harcmodort! (Es viszonylag gyorsan!)

R.

leha Creative Commons License 2001.05.17 0 0 10183
smh: azért ne feledjük az akkori fegyverek jellemzőit: megbízhatóság, szóráskép, tűzgyorsaság

nálunk eccer volt egy srác, aki valami olyamit fontolgatott, hogy magyar harcművészet: fokos, karikás, ilyesmi

praclee Creative Commons License 2001.05.17 0 0 10182
SMH
olvastad?Tudsz jönni?
Előzmény: sexmachinehead (10181)
sexmachinehead Creative Commons License 2001.05.17 0 0 10181
Karter, szvsz europaban is megvoltak a hagyomanyok, csak maskepp. Pl a vegvari vitezek amikor nem csataztak, akkor is elmentek portyazni, megverekedni a masik fellel. Aztan ugyebar a nevesebb harcosoknak illet tudni a nevet, meg a tetteit, kit, mikor, hogyan gyozott le.
Viszont (azt nem tudom, hogy kinaban mennyire volt igy, meg hat vegulis ok talaltak fel a puskaport) Japanban a lofegyverek csak az 1600 as evek kozepen jelentek meg, es utana sem terjedtek el! Europaban meg azert igen eroteljesen ott volt a lofegyver, es hat ha ez van, akkor ugyebar vegulis felesleges kardozgatni, meg oklozgetni, lelolek husz meterrol aztan szeva.
Szvsz ez inkabb technikai dolog, nem tudom, a keresztenysegnek mennyi koze van hozza.
udv, smh
Előzmény: karter (10179)
praclee Creative Commons License 2001.05.17 0 0 10180
hmm...
az biztos hogy volt.Régen nagy és a legtekintélyesebb nép voltunk.Rengeteg csatázás folyt később a végváraknál is.Beszélnek róla hogy az is vmi effajta volt.Én nem tok róla sokat.De biztos hogy volt ilyen.

jaa ha nemes és szellemi akkor az nem küzdősort hanem harcművészet.Előbb ezt tisztázd.

Előzmény: karter (10179)
karter Creative Commons License 2001.05.17 0 0 10179
Azon gondolkozom mostanában, hogy ha a japánok, kínaiak (akik ugye leginkább híresek a harcművészeti hagyományaikról) rokonaink, akkor miért van az, hogy nálunk se hagyományai nincsenek a nemes, és szellemi síkon is zajló küzdősportoknak, se a jelenben nincs meghatározó erő mögöttük. Hogy létezik ez? Vagy igaz az, hogy nekünk is megvolt a saját harcművészetünk csak a kereszténység kipusztította?
praclee Creative Commons License 2001.05.17 0 0 10178
Most néztem egy két perce de még nem.Jössz csetelni?Én most ott vagyok.Tudod.Sl.
Előzmény: sexmachinehead (10177)
sexmachinehead Creative Commons License 2001.05.17 0 0 10177
off
Praclee, kuldtem kepet, megkaptad? Valasz johet maganban is.
on
Előzmény: praclee (10176)
praclee Creative Commons License 2001.05.17 0 0 10176
Orltran
Bandi-T
Akkor majd telefonálok minketőőtöknek hogy mi lészen.Még nem tom mikor.De ti tudjátok egymás számát,asszem.
Hajrá holnap:))

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!