Keresés

Részletes keresés

tunderlala-3 Creative Commons License 2008.01.30 0 0 325

Ezt máshová írtam a Daikin-nal kapcsolatban...ha már lepötyögtem ezt a hosszút, bemásolom ide is.

 

Szóval: a fiam pollen-poratka- és penészgomba allergiás. A nagylányom pollen (és gyóygszer, de ez a daikin szempontjából teljesen mindegy), a kislányom poratka, én pedig szintén pollen és poratka, szóval kijutott.:S

 

Ennek ellenére magára az allergiára gyakorolt hatásáról még nem tudok beszámolni, mivel december elején vettük asszem, de lehet, hogy még novemberben, most nem keresem a számlát...

Bár a poratka és a penészgomba allergia nem szezonális, mint a pollen, ennek ellenére már szerencsére évek óta a poratka allergia nem okoz panaszt nálunk, ezt a rendszeres és alapos takarítással, matrac- és ágynemű cserével, és az ágyneműk heti 60 fokos mosásával sikerült elérni. Szőnyeg nincs, illetve a két gyerekszobában 2 kisebb szőnyeg, de ezek is atkamentesek. És a gyerekszobákban két kisebb légtisztító megy éjjel-nappal,  gyakorlatilag mióta azok megvannak, azóta nem szednek gyógyszert a gyerekek.

 

A Daikint azért vettük, mert az egy légterű konyha-étkező-nappaliba kerestünk valami hatásos megoldást. Igaz, hogy a m2-ünk kicsit felette van az ajánlottnak, mert úgy emlékszem, hogy max. 48 m2-re ajánlják és nálunk ez 52 m2, de nem veszem észre, hogy ez gondot jelentene. A daikin éjjel-nap jár, folyamatos üzemmódban megy, automatára van állítva. Igazán akkor fog vizsgázni, amikor elkezdődik a pollenszezon, ami végül is már nincs olyan messze nálunk, mivel a fiam már a mogyoróval kezd, ez pedig februárban már kezdődik, és utána folyamatosan szedi a gyógyszert egészen a parlagfű szezon végéig, ami október.

 

Amit észreveszek az az, hogy mióta meg van, egy-egy vírusos betegség nem megy végig az egész családon (5-en vagyunk), mint előtte legtöbbször történt.

NÁlunk padlófűtés van, ami nagyon kavarja a port fűtési szezonban. Eddig 2 max. 3 naponta kellett port törölnöm, most elég 7-10 naponta.

Amikor főzök, azt szoktam csinálni, hogy automatáról átállítom 3-as fokozatra, és amikor túl vagyunk a főzésen-kajáláson, akkor turbóra és így nagyon hamar semlegesíti a kajaszagot, ami nagy előny különösen így télen, mert nem kell félórákig szellőztetni a hidegben, elég egy gyors szellőztetés plusz a turbó és 20 percen belül már olyan, mintha nem is főztem volna....és nem kell használni levegőillatosító spray-t, ami azért csak vegyszer.

Ha viszont automatán hagyom főzés közben, akkor (azt vettem észre) igaz ugyan, hogy feljebb kapcsol, amikor "észre veszi" a szagot, de nekem úgy tűnik, mintha "megszokná", tehát egy idő után lejjebb kapcsol, hiába főzök még és van szag ugyanúgy....szóval én ilyenkor automatáról átállítom inkább magasabb fokozatra.

 

Még egy, ami viszont nagyon feltűnt, és nem gondoltam volna, hogy ettől valaha is bekapcsolhat....

A garázs nálunk egybe van építve a házzal, a nappaliból lehet közvetlenül kimenni a garázsba. De a garázs és a nappli között van még egy kicsi helyiség, direkt azért lett így építve, hogy ez a helyiség egyfajta zsilipként működjön, se a hideg, se a kipufogógáz ne kerülhessen egyből be a nappaliba egyetlen ajtón keresztül (sajnos sok helyen csak egy ajtó van a garázs felé, és annyi:s ), mert így két ajtón át lehet a garázs felé kijutni. Ennek ellenére, reggelente, amikor a férjem kiáll az autóval, mindig felkapcsol az automata a legmagasabb fokozatra, tehát valami mégis csak bekerülhet a két ajtón keresztül is. Én nem érzem, nemtom ő mit érezhet, valamit biztosan. Pedig a kocsi hátulja és így a kipufogó is értelemszerűen a garázsajtó felé, kifelé néz, hiszen mindig szemből szoktunk beállni. És csak akkor van beindítva az autó, miután a nagy garázskapu már ki lett nyitva, és mégis, még így is észreveszi két ajtón k eresztül is. Amikor viszont beállunk, tehát hazafelé jövet kintről beáll az autó a garázsba, akkor azt nem veszi észre, biztosan akkor kevesebb cucc kerül a levegőbe, hiszen ahogy beállt az autó, rögtön le is van állítva, ez valószínűleg időben és kibocsájtott égéstermékben is kevesebb jóval, mint a beindítás, kitolatás reggelente.

 

Epikurosz Creative Commons License 2008.01.25 0 0 324
Ki szólt be a bamakósoknak?
Előzmény: r0226 (321)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.01.25 0 0 323
Szia,
A miénk jászberényi, a legkisebb süni van a kislányom szobájában.
Előzmény: ancsa6868 (322)
ancsa6868 Creative Commons License 2008.01.25 0 0 322
Sziasztok
Turdelala-3,segits nekem ha tudsz légyszi .A pulmanológus akihez most mentünk az airwolfot ajánlotta.Azt mondja a Jászberényi gyártótól rendeli és az ő betegeinek árengedményt adnak.Fölhívtam telefonon az illetőt és azt mondta három féle méretük van a legkisebb 54nm res szobába való de a legnagyobbat ajánlja mert ha már kialakult betegségről van szó a nagyot kell venni.A gyógyászati boltban az 54nm területre való 16000 ft és Szolnoki gyártmány .A hölgy nemigazán tudott válaszolni mi a külömbség kettő közt de a szolnoki olcsóbb.Megnéznéd hogy a tiéd milyen gyártmány az alján van ha minden igaz.Köszi
r0226 Creative Commons License 2008.01.22 0 0 321
Akkor ezért nincs pénze mert sokat dolgozik és nincs ideje pénzt keresni.:-)
A bamakosoknak is beszólt, ott is elküldték melegebb éghajlatra.:-)
Előzmény: tunderlala-3 (320)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.01.22 0 0 320
Akkor jó!:) Ha ilyen formán elégedetlen valaki, az jó, mert több munkára sarkalja, hogy előbbre jusson....ha irigységgel és tétlen önsajnálattal párosul, akkor már veszélyes.
Előzmény: Epikurosz (319)
Epikurosz Creative Commons License 2008.01.22 0 0 319
Az elégedetlenség viszi előre a világot. Én egy boldog elégedetlen ember vagyok. :-)
Előzmény: tunderlala-3 (318)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.01.22 0 0 318

Igen, ahogy Zeki írta....itthon papolok.:)

Amit írtam, igaznak gondolom, magának tesz az ember rosszat azzal, ha elégedetlenkedik...sokkal jobban jársz, ha a jó oldalát nézed....csak azért írtam, mert tapasztaltam, nekem is volt egy elégedetlen időszakom, de már rég túl vagyok rajta, nem érdemes.

Nem vagyok hittérítő, nem vagyok pap, még csak vallásos sem vagyok, nehogy azt hidd, hogy valami "térítős duma" jön....:D De a pesszimizmus, állandó elégedetlenkedés, netán irigység semmi jóra nem vezet....ettől nem lesz jobb senkinek, csak rosszabb.:(

 

Nah jó, uccsó papolás volt!:DDD

Előzmény: Epikurosz (316)
Epikurosz Creative Commons License 2008.01.22 0 0 316
Te ugye pap vagy? Tehetséged van hozzá.
Előzmény: tunderlala-3 (313)
previa696 Creative Commons License 2008.01.22 0 0 315
Üdv ! Mennyit adsz érte ? Új,dobozos ez a fekvő szürke modell.
Előzmény: xj2000 (291)
previa696 Creative Commons License 2008.01.22 0 0 314
Üdv ! Kb 4000ft ha jó áron veszed.
Előzmény: tunderlala-3 (294)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.01.22 0 0 313

Ne legyél, az irigység veszélyes, keserű leszel tőle....mindig a jót kell nézni, és azt, hogy lehetne sokkal rosszabb is. Én ismerek olyat, aki a zöldséges bódé háta mögött kartondobozban lakik, most is, és a -10-ben is ott aludt, évek óta ott él....nem is kell hozzá olyan sok, és bárki odakerülhet....szóval annak örülj, hogy fedél van a fejed fölött és hogy egészség van!

És hidd el, ennek a Daikinnak az árát pl. nagyon sok más helyre is tudtuk volna tenni, de mivel a gyerekeim ennyire allergiásak, rászántuk, hogy jó legyen...én is az vagyok, de én még csak-csak elvoltam vele, hogy megdöglök az allergiától szezonban, de a gyerekeket nem hagyom, és nem fogom állandóan gyógyszerrel tömni. Ezért vettük, 3 gyerek van és mindhárom komoly allergiás, az egyik ráadásul poratkára, aminek nincs is úgy szezonalitása, mint a pollennek, tehát neki (a legkisebbnek ráadásul, aki még csak 4 éves, és 2 éves kora óta allergiás) ráadásul állandóan kéne a gyógyszert szedni, a máját pedig nem fogom tönkretenni. Ennyi.

 

 

Előzmény: Epikurosz (311)
Epikurosz Creative Commons License 2008.01.22 0 0 311
Én amúgy nem titkolom, hogy irigy vagyok. Teljesen természetes emberi attitűd. :-)
Epikurosz Creative Commons License 2008.01.22 0 0 310
Van nekem is ilyen elszívó ventim (örökölt), de elég gyenge a teljesítménye. Az pedig érdekes, hogy ha felkapcsolom a villanyt, ő nem kapcsol be, kézzel kell, mert van egy kapcsolója, de ha kimegyek, és lekapcs a vill. akkor ő is kikapcs. (gányolt)
Előzmény: Törölt nick (308)
r0226 Creative Commons License 2008.01.22 0 0 307
Te csak ennyit tudtál összelopni. Ez van.
Előzmény: Epikurosz (302)
r0226 Creative Commons License 2008.01.22 0 0 306
Vagy legyen esze az embernek,pl. találjon fel valami hasznosat.:-))
És akinek van pénze az tartja el a csorókat.:-)
Előzmény: tunderlala-3 (303)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.01.21 0 0 305
És nem is a mi házunk, a szomszédban fényképeztem.....nah ... hogy végképp elbizonytalanodj.:))
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.01.21 0 0 304
És az nem a nappali volt, csak egy kis része.....az étkező rész.:p :D
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.01.21 0 0 303

Ne duzzogj, dolgozz!:))) Ugyanis ez nem összelopva lett, ahogy mondád..... nem irigykedni kell, hanem melózni, mint az állat...ennyi a titka;)

 

:)

Előzmény: Epikurosz (302)
Epikurosz Creative Commons License 2008.01.21 0 0 302
Nem drága: kb. 2500 Ft. az enyém.
Amúgy meg ne vágj fel. Láttam lent valahol beszúrtad a nappalid képét, szép, tágas lakásod van, szabadba nyíló WC-ablakkal.
Nem mindenki tudott annyit összelopni, mint te vagy a szüleid (mert itt az utóbbi 20 évben csak svindliséggel lehetett meggazdagodni, és igazából nem is tudlak ezért elítélni), úgyhogy vagyunk egypáran, akiknek zárt a WC-nk, és legfeljebb csak szellőzőnyílás van. Ilyen helyre pont jó ez az ózonos nyavalya. Amennyi ózont termel, az a szagokkal vívott harcban megsemmisül, és nem jut ki a lakásba.
Na, mentem duzzogni.
Előzmény: tunderlala-3 (294)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.01.21 0 0 299
HÁt, ha mégis, akkor meg mi az, hogy nem talál? Linkeljél már egyet be neki, hadd örüljön, hogy lesz egy ilyenje végre....csak azt tudnám tényleg minek akar venni, ha az árából vehet olyat is, ami nem árt? :O Nah mindegy, nem tudhatjuk mi azt, miért.....:)))
Előzmény: Törölt nick (297)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.01.21 0 0 298

MÉr, a Daikint meg japán dzsunkán.:DD

De mennyibe kerül egy ilyen amúgy? Szerintem már 40 körül egész normális légtisztítót is lehet kapni...ha jól emlékszem...

Előzmény: Törölt nick (296)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.01.21 0 0 294
Na de mennyibe kerül egy ilyen? Nem drága egy kissé wc-be légtisztítónak? Amúgy meg olcsóbb, ha ablakot nyit...mondjuk, ha van...sok helyen panelban olyan jól meg tudják tervezni, hogy nincs ablak, pont ott! :O :s
Előzmény: Epikurosz (293)
Epikurosz Creative Commons License 2008.01.21 0 0 293
Ne légy már ekkora tahó.
Adott célokra jó lehet.
Nekem is van a budiban XJ-100 és szuperül szuperál. Még élek, és kutya bajom nincs.
Előzmény: Törölt nick (292)
xj2000 Creative Commons License 2008.01.21 0 0 291

Sziasztok!

 

XJ-2000-es ionizátort szeretnék venni. Ha van valakinek ilyen és eladná, kérem dobjon egy mailt.

 

Köszi!

xj2000 Creative Commons License 2008.01.21 0 0 289

Sziasztok!

 

Xj-2000-es ionizátort szeretnék venni (a megjelent cikkek, hozzászólások ellenére). Kérem ha van valakinek ilyen és nincs rá szüksége, dobjon egy email-t.

 

Köszi!

 

xj2000 Creative Commons License 2008.01.21 0 0 288

Hello!

 

Xj-2000-es ionizátort szeretnék venni (a megjelent cikkek, hozzászólások ellenére). Kérem ha van valakinek ilyen és nincs rá szüksége, dobjon egy email-t.

 

Köszi!

 

Fido Dido Creative Commons License 2008.01.15 0 0 287
A nyílt égésterű a kéményt párásítja, nem a lakást. Pont hogy kiviszi a párát a folyamatos légcsere miatt! :)
Előzmény: rep (271)
previa696 Creative Commons License 2008.01.14 0 0 286
Üdv ! Én ezért használom akksival, az újhagymán kivül mindennel megbirkózik :)
Előzmény: r0226 (284)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.01.12 0 0 285
Nem iszunk vizet, úgyhogy azért annyira nem vészes.:)
Előzmény: r0226 (284)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!