Keresés

Részletes keresés

Émile Creative Commons License 2011.07.07 0 0 53716

 Az eddigi ajánlatok :

 

 C/4, és van benne írásos is !!

 Igaz volt olyan, aki 3 x a szavamba vágott , az első tételnél a mondat elején még 14 eft volt mire befejezte már  18 lett  - egy tételnél !!

 

 

 Most akkor ilyentől rendeljen az ember ??

Előzmény: gmkiev (53703)
Dunit Creative Commons License 2011.07.06 0 0 53715

 Sziasztok !

 Egy kis villanybojlert kéne bekötni a hidegvízbe. Kaptam egy műa. csővet .

 24/8bar van ráírva, ez mit jelent ?

 Valami lengyel gyártmány.

 Megbízható e ?

Wattocsak Creative Commons License 2011.07.05 0 0 53714

A kazán teljesítményben állítólag bírná még. (28 kw).

 

Birná még a szomszédot is. :-) A kondenzációs jó ötlet!

Ezért érdemes tervezővel konzultálni, hogy az új ne legyen ilyen remek tartalékkal rendelkező! :-)

Előzmény: Mihaly9 (53713)
Mihaly9 Creative Commons License 2011.07.05 0 0 53713

A lenti rész kb 70 m2.

A kazán teljesítményben állítólag bírná még. (28 kw). De jobban érezném magam, ha egy új, zárt égésterű kondenzációs kazánom lenne. Állítólag az jóval kevesebbet fogyaszt.

Előzmény: SolnesMM (53712)
SolnesMM Creative Commons License 2011.07.05 0 0 53712

 Már ne haragudj, de figyelmetlenül olvastad a felvetéseimet.

 Tehát nem csak a tetőtéri plusz kell hanem a földszinti alapterület is. Sőt nem ártana annak a 25 éves kazánnak a teljesítménye sem.

 Tény az ilyenkorú kazán cserére  érett, de a környezetemben nem egy ilyenkorú kazán van és még nem gondoltak a kidobásra. Általában álló kazánok ezek.

  Ha csak egy tetőtéri fűtésbővítést akarsz azt rábizhatod egy fűtésszerelő szakira.

 ha kazáncsere is léesz akkor már bonyolultabb a dolg.

 Gáztervező, - gázterv- kéményseprő,  gázszerelés gázmeó - eph  fűtésszerelés stb.

 magában a 50 m2 -es bővítésnek elég egy   + 3- 4 kW teljesítmény, de mennyi a földszinti ???

 

 

 És  azért  végül neked kell döntened.

Előzmény: Mihaly9 (53710)
gmkiev Creative Commons License 2011.07.05 0 0 53711

Az a helyzet, mint már többször is írtam, hogy ingyen kiárazást már én sem végzek.

De ha valaki felkeres az alaprajzal annak ingyenes. A helyszíni meg fizetős. Oszt akkor lehet versenyeztetni.

Mellesleg a terv az nagyon hasznos, általában arra, hogy legyen mitől eltérni. Az én területemen (szilárd fűtés) a tervezők töredéke tud érdemi tervet készíteni. Az meg, hogy ki is árazza a cuccot, lehetetlen.

2010-ben 342 db ajánlatot kértek. Hála az öreg kaporszakállúnak nem kellett mindet megszerelni. De idén nem is ba....ok el ennyi időt ilyesmire. Inkább pecázni megyek.

Előzmény: Mihaly9 (53710)
Mihaly9 Creative Commons License 2011.07.05 0 0 53710

A kazán kb 25 éves, azért cserélnénk. A szakiktól olyan ajánlatot kértem, amiben csak a csövek és a munkadíj van benne, direkt azért, hogy össze lehessen hasonlítani az ajánlatokat.
Kb. 50 m2 a tetőtér. De mindenki máshogy csinálná. Van aki csak 50 méter ötrétegő csövet használna, van aki 100-at. Érdekes. A HMV-t is mindenki máshogy oldaná meg. (Eddig villanybojler volt, de változtatnánk)

Ezért nem tudok dönteni. Nem akarok kizárólag az ár alapján választani.
De ez a plussz 120 ezer nagyon sok amit a tervező kérne. Pedig talán úgy lenne a jó, ha valaki megtervezné, és arra a tervre kérnék ajánlatot.
Habár ugyanazoktól nem kérhetek még egy ajánlatot. Mit szólnának? :)

Előzmény: SolnesMM (53707)
gmkiev Creative Commons License 2011.07.05 0 0 53709

Az, hogy sokkallod, az igen. De csak van a környezetedben olyan szaki aki szavahihető.

Előzmény: Mihaly9 (53706)
SolnesMM Creative Commons License 2011.07.05 0 0 53708

 És terv is sok célból készülhet ! pl. engedélyezéshez, kivitelzéshez vagy csak eccerűen a bürokráciának.

  Jó példa erre a szarkezelő vállalat esete.

 Anno nálunk 15 éve volt a csatornázás - jó sok pénzért (amit később valami békaevőfranciáknak eladtak ).

 Tehát  a művek  a telekhatárig, ill a belső határtól úgy 50 cm -re megépítette a fogadó aknát , természetesen a mi pénzünkért.

 Tehát a gerinc vez.  +  a becsatlakozások. Kaptunk kettő évet a rácsatlakozásra. Még az építés évében rákérdeztem   : milyen feltételei vannak a rácsatlakozásra. Mondták semmi, hiszen a csatlakozó érdeke, hogy jó és szakszerű legyen. Hogy a szarlé kifollyon. Így igaz  !!

 Na  következő évben már nem ilyen egyszerű volt a dolog - megépítettem némi segítséggel némi kutakodással  és kértem volna rácsatlakozási engedélyt.

 Monják az azért nem úgy van !! Kell terv is hozzá !

 No az anyátok,  ha ez kell,  hát csinálok - gépésztervező csak meg tud csinálni egy vonalas nyomvonal tervet.

 De ez kevés volt nekik . Nekik  dupla Ybl díjas tervező lett volna csak jó.

 Megoldottam. Az egyik rokon bt.-jének tevékenységi körében 15 tevékenységben volt egy olyan, hogy  műszaki szolgáltatás, gondoltam jó lesz nekik.

Jó lett. Csak a pöcsétet nézték, lefűzték, irattározták és most vagy az egerek rágják  vagy a franciák tanulmányozzák belőle a magyar csatornaépítési szokásokat.

 A projektem működik csak a csatorna díj qurva drága !!

Előzmény: Mihaly9 (53706)
SolnesMM Creative Commons License 2011.07.05 0 0 53707

 Gázterv mindenképen kell. A nélkül nem engedélyezik.

 Habár sima cserénél nem biztos, nem írja elő a jogszabály.

 De egyáltalán minek cserélsz kazánt ?

 Le járt az ideje ? Az általában 15 -20 év.

 Kevés a teljesítmény ?  ?

 Egy tetőtérbeépítés soha nem jelent akkora többlet terhelést, tartalék mindig van.

 Vagy egyszerűen meguntad ?

Szerintem hasznos a terv, de  magad is elkezdheted - a vízodali rész ( fűtés részt )

 Először kell a térbeli elhelyezés, aztán a radiátor szám teljesítmény. Stb.

  (Ebben az árban csak a csövek és a munkadíj van benne)

 

 "(Ebben az árban csak a csövek és a munkadíj van benne)"  már mint melyikbe ?

 

Az elsőbe ? valószinű ! Az egy jutányos baráti ár.

 Kérdezni pesrsze lehet sokmindent - sajnos a Te adataid nagyon csekélyek , így ebből eddig minden kijöhet.

Tehát  az adatok amik nekünk ill. a tervezőnek kellenek  :

 Jelenlegi fűtött alap terület, az új fűtött rész területe, a kazán teljesítménye !

 Egyébként a terv nem valami ördöngös dolog.

 Egy papirra vetett elképzelés - ezeket nem csak a tervező csinálja , hanem a szerelő is - csak legtöbbször fejben tartja !!

 Persze e terv is lehet jó és rossz is,   a lényege nem ez , hanem az irás és rajzbeliség !!

 Hogy később felesleges vita és mellébeszélés ne legyen !!

Előzmény: Mihaly9 (53706)
Mihaly9 Creative Commons License 2011.07.05 0 0 53706

Sziasztok!

Családi házunk tetőterét beépítettük, a fűtést ezért fel kellene vinnünk a tetőtérbe is. (Kazáncsere is lenne)

Beszéltem már több szakival is, a legolcsóbb ajánlat eddig 150 ezer, a legdrágább meg 600 ezer.  (Ebben az árban csak a csövek és a munkadíj van benne)

Az egyik szerelő ezt mondja, a másik meg azt.

Hogyan kellene ennek a dolognak nekiállni? Keressek inkább egy fűtés tervezőt, és terveztessem meg? De hol találok fűtés tervezőt?

Egyet találtam az interneten keresve, az 120 ezret kérne (ebben benne van a gázterv is).  Sokallom az árat.

Vagy ez normális?

Émile Creative Commons License 2011.07.04 0 0 53705

 És tulajdonképen  árról most beszéltünk először  - a korábbiak  műszaki tartalmúak voltak !!

Előzmény: gmkiev (53703)
Émile Creative Commons License 2011.07.04 0 0 53704

 Na majd meglátjuk.

 Tehát ha veszek egy új gáztűzhelyt ( középár 60 eft ) és kihívom a hivatalos üzembehelyezőt - legyen 14 eft - Meoval, a gáz csap marad, a vízre meg felajánlok neki 5 eft -ot mint privát munka - ha már ott van.

 

Amúgy a lakásszervíz ajánlatai  "nyári szezonális akciók cimszó alatt"

 cirkók, vízmelegítők karbantartása  : 5800 ft -tól legyen  db.onként 7000 , ami azért a így csomagban szerintem sok.   Adnék max. 40 eft -ot vagy marad minden  a régiben.

  Cim BP. Józsefváros , az hires nyócker !!

Előzmény: gmkiev (53703)
gmkiev Creative Commons License 2011.07.04 0 0 53703

Bocsi de most olvastam kicsit lejjebb. Amit itt felsoroltál az kb egy C-as.

De lehet, hogy kicsit több.

Előzmény: Émile (53692)
gmkiev Creative Commons License 2011.07.04 0 0 53702

A vizes részét bizonyára te is meg tudod csinálni. A gázos? Ha valami 1000 éves FÉG ótvar, akkor el nem vállalja épelméjű gázkészülék szerelő!!!!

De azért próbálkozz.

Ha telefonban eljuttok az árig, abban az esetben vagy te fogod sokallani, vagy az ajánlatod után nem fogják elvállalni.

Mivel ezzel a csokrétával a cégem foglakozik, kérem ajánlatodat munkadíj vonatkozásában oszt meglátom.

Földrajzi megjelölés sem árt.

Köszönettel:

Én

Előzmény: Émile (53700)
nixon70 Creative Commons License 2011.07.04 0 0 53701

A padlószinttől 1,5m!!!!!

Előzmény: Émile (53699)
Émile Creative Commons License 2011.07.04 0 0 53700

 

És ha már így a témánál vagyok. 

 Ez mintha lemaradt volna.

 

  víz és  gáz szerelői munkák csomagban lennének.

 Tehát van egy mosogató, ahol a keverő csaptelep - kétkezes Mofém - olyan megoldású, hogy két darab vékony cső jön ki alul.

 Ezekbe mennek a következők : a falból kijövö egyik csőre van szerelve egy elzáró, erről egy tömlővel megy a víz egy elektromos melegítőbe, onnan  szintén tömlővel a csaptelep melegvízes alsó csatlakozójára. A kötések Awab bilinccsel. A másik , a  falból kijövő csőre valami fittinggel egy csővecskére  rá a tömlő és ez megy a csaptelep másik csatlakozójára. Hidegvíz. Itt is awab bilincsek. A legutólsó kötésnél szivárgás van.Ezt szeretném cseréltetni, tömlőstől,  bilincsestől  + még ide is egy elzáró.

 Ez lenne a vízes munka.  

 A másik kettő a gázos.

 És tovább, ha már itt vannak, nem ártana  a gázberendezéseket is karban tartani ( 2 db. fég konvektor és egy db. vízmelegítő) ezek működőképesek , de egy tisztítás nem ártana.

 Eddig csak olyanokkal találkoztam, akik specializálodtak,  egyik szerel,  a másik szabályoz, tisztít.

 Tényleg nincs olyan szakember aki ezt egyedül megoldaná ??

 

 Nagyon egyszerűen:  2 és fél bekötés és  3 tisztítás/karbantartás.

 

 Jó,  akivel telefonon tárgyalatam,  nem tudta, hogy netelek és valami megvezethető nénikének képzelt.

 Az anyagok . 1 db. félcolos KB gázgolyóscsap, rá egy megfelelő elzáró kúpak - tőmítések,

 1 db. félcolos  KB gázgolyós csap,  1 m - es vascső az egyik végén egy hollander a másikon  menet , ide kb 40 cm -es flexi cső , tőmitések,

 a víznél a falból kijővő menetes csonkra  egy csap vagy sarok szelep - nekem mindegy, erre az elzáróra valami fittinggel egy egyenes cső darabka,  rá  kb. 60 cm -es nyomás álló tömlő és 2 db. awab bilincs.  A vastagon kiemelt elemet nem kell véletlenül műhelyben gyártatni ??

 Most konstatáltam a szomszéd bekötésén : ez a leszálló elem a következő : egy hollander becsavarva egy karmantyúba, a karmantyú másik végébe egy 80 cm -es  fél collos cső  becsavarva, ennek menet a végén és erre a flexi cső hollanderrel. Mi ennek az elemnek a hivatalos neve ??

 

 És a gázgolyós csap  =  golyós csap gázra.

Émile Creative Commons License 2011.07.04 0 0 53699

 Tehát az a leszálló  darab se kell ??

 Elvileg tényleg minek ?

 Habár a VGF -ben az ilyeneket szokták kifigurázni  - un. mekk - mester szerelésnek becézni.

 na majd alszunk rá még egy csómót !!

Előzmény: nixon70 (53698)
nixon70 Creative Commons License 2011.07.04 0 0 53698

1,5m-re menet,új gázcsap,utána inox.

Előzmény: Émile (53697)
Émile Creative Commons License 2011.07.04 0 0 53697

 Egyébként köszönöm a tippet !

Előzmény: nixon70 (53695)
Émile Creative Commons License 2011.07.04 0 0 53696

 Végül is nem lehetetlen !

 A leszálló cső egy 3. 6 -e s magasságból indul ( a belmagasság 3.8 ),  a  korábban említett  1, 6 os elzáróig aminek majd lennie kell, van majd 2 m. Ennek a csőnek a torzíós mozgása csak megenged annyit,   hogy a faltól az elállás egy menetvágásra elegendő legyen. 

 Akkor azt kérdezem.

 Tehát melyik megoldás legyen ??

Előzmény: nixon70 (53695)
nixon70 Creative Commons License 2011.07.04 0 0 53695

Biztos,hogy nem lehet rá menetet vágni?Normál falelállásnál kicsit feszítve a csövet nem lehetetlen.

Előzmény: Émile (53692)
_ahs_ Creative Commons License 2011.07.04 0 0 53694

Az ajánlat természetesen módosul, a rézcsőnek/ötrétegűnek más az ára, a szerelési költsége is. Csak mint (költség)egyszerűsítő tényező szerepelt.

 

Előzmény: Wattocsak (53691)
Zé (2) Creative Commons License 2011.07.04 0 0 53693

Értem, köszönöm az infót!

 

Kicsit bekukkantottam már a kazán ajtaján és hát egy kicsit most is nedves ott a környezet és némi rozsda is fellelhető. De fater erre azt mondta, hogy ott nem lehet a baj, mert fűtésszezon alatt alátett egy kartonlapot és nem volt semmi nyoma víznek...

 

Na majd lesz valahogy.

 

Üdv!

Előzmény: rferi (53565)
Émile Creative Commons License 2011.07.04 0 0 53692

 Sziasztok !

 

 Több kérdésem lenne.

 Először is .

Van egy ismeretlen készülék csatlakozás. Egy 1/2 collos gázcsap - golyós. Az egyik vége natur . Ide kerestem volna elzáró kupakot, mig végre a 3. kereskedő mondta  - ne keresem,  az egy régi KGST szabvány szerinti - nincs rá csatlakozó - cseréltesem az egész csapot. Így lesz.

 A másik  _ van egy régi gáztűzhely - fix bekötéssel. Itt a kialakítás úgy van , hogy a tűzhely előtt lent van egy ősi elzáró,  majd hollanderrel stb. csatlakozik a tűzhelyhez.

 Az elképzelés : ide egy megfelelő méretű gázcsap, majd a szokásos flexi (inox) bekötéssel kb.  40 cm-rel arrébb a tűzhely.

 Csak azért kérdezem, mert a szokás - már vagy 15 éve :  1,5 -16 m magasan a leszálló gázcső, ide egy gázcsap - ehhez csatlakozik hollanderrel egy újabb vas - vagy egyéb anyagú cső és ennek a végére az előírt fexi cső  megy a tűzhelyhez.

 Nem tudom elképzelni , hogy hegesztés nélkül  1,5 m magasan a fal mellett menetet tudnának vágni. Mehet úgy hogy lent a csap ??

 És a harmadik  :  ez egy vegyes rendszer.

 A házban talán kettő éve cserélték az összeg gázcsövet.

 Ez látszik is a gázóráig a bejövő csövön. De az óra után még a régi csövek. Ezzel se lenne baj.

 De bizony  vannak régi, szerintem még városi gáz idejéből való csövek - néhol 2 " a vastagság és egy csómó csavaros kötéssel.

 Akkor mennyire féljek ??

 Így örököltem a kéglit - kérdezni nincs kitől !!

 A hely BP.  Terézváros !!

Wattocsak Creative Commons License 2011.07.04 0 0 53691

Ha van terved akkor a szerelők erre adtak árajánlatot. Ha a rezet ki akarja váltani akkor az ajánlat is módosul lefele? Vagy erről nem diskuráltatok?:-) Ha azt mondják egy árban van akkor legyél kedves.

Amikor kedves akarok lenni:-) megkérdezem a szerelőt. Tervek szerint árazott? Erre mindig természetesen a válasz. Akkor mi akadályozza meg, hogy terv szerint szereljen? :-)

 

Magán megjegyzés. Az ötrétegű csövet falon kívül nehéz szerelni, hogy ki is nézzen valahogy. Ezért szoktak rézcsövet használni falun kívül.

Előzmény: _ahs_ (53690)
_ahs_ Creative Commons License 2011.07.04 0 0 53690

Sziasztok,

 

A tervező kétféle csövet írt a vízteres-pelletes kandalló és a puffertartály közé: 32-es ötrétegű az aljzatban, falban valamint 28-as rézcső a falon kívül.

A kivitelezés sorrán viszont csak 5rétegű csővel akarnak operálni a mesterek. Szerintetek ez helyes, illetve szakmailag is megfelelő?

 

Köszönet

gmkiev Creative Commons License 2011.07.04 0 0 53689

Természetesen Áfa.-val, értendő!!!

Ugye?

Előzmény: GrundfosUPS2560eladó15000 (53688)
GrundfosUPS2560eladó15000 Creative Commons License 2011.07.04 0 0 53688

Wilo Star 25/6 keringető szivattyú 12000Ft Grundfos 25/6 15000Ft Azonnali készleten található Utánvétel esetében posta  1700Ft
Elérhetőség Megye: Borsod-Abaúj-Zemplén 06702415866 webhifi@gmail.com

gmkiev Creative Commons License 2011.07.03 0 0 53687

Ez teljesen indiferens dolog. A főégő nyomása max lehet 10-16 mbar, igy a lőtéri kutyát sem érdekli az hogy mi van a gépkönyvben csatlakozási nyomásként.

Ez különben csak azért kell, hogy a magasabb csatlakozási nyomást bírja e? Vagy még egy, ha emelt kisnyomású hálózatra kötöd, abban az esetben kell e előtét egyedi készülék nyomáscsökkentő, vagy nem kell. Ebben az esetben kellene pl.: ha a XXI.ker Vízmű lakótelepen laknál, mert ott 80-100 mbar-os a hálózati nyomás a lakásokban. (szerencsére ez a fos megoldás csak ott van Bp.-n)

Előzmény: maszibmw (53686)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!