Keresés

Részletes keresés

Bassman_ Creative Commons License 2001.05.25 0 0 10261

Muad-dib

Fogalmaztam egy hosszu, sokmindenre kiterjedo hozzaszolast, aztan ugy dontottem, megsem teszem kozze. Minek? Mar annyit csepeltem a szot mindenhol.

Roviden: nagyon rossz a velemenyem.

Ha erdekel bovebben, elkuldhetem maganban.

Az egeszre csak annyit meg: Isten nem bottal ver!

Ezt ertelmezze mindenki ugy, ahogy akarja.

Előzmény: Muad-dib (10259)
Wazull Creative Commons License 2001.05.24 0 0 10260
Koszi, igy mar ertem.
Előzmény: hiryu (10258)
Muad-dib Creative Commons License 2001.05.24 0 0 10259
Mi a véleményetek a wing-tsun-ról?
hiryu Creative Commons License 2001.05.24 0 0 10258
Láttam mit csinál, megkapta az osztályzatot, és nem veszem komolyan, +véletlenül se tévednék be hozzá edzésre.
Előzmény: Wazull (10227)
Wazull Creative Commons License 2001.05.24 0 0 10257
Pedro,

musoros kazetta? Hu, az engem is erdekelne!
Lagzi Lajcsiban is van? :-)))
Ezer bocsanat, ez lehet, hogy eros volt. Elnezest kerek erte (de magas volt a labda).

W.

Előzmény: Pedro 14 (10255)
Pedro 14 Creative Commons License 2001.05.24 0 0 10256
Tényleg TLM nem találkoznánk személeyesen? :)
Talán csiszolnád kicsit a technikám.Kedd-Csütörtök 7-es csoport vagyok Hunnal együtt.
De sokszor irok ide! ;))
Előzmény: TLM (10252)
Pedro 14 Creative Commons License 2001.05.24 0 0 10255
Sajnos a jegyek elfogytak, de sovány vigaszt nyújthata műsoros kazeta is. :( Sorry DLala
Pedro 14 Creative Commons License 2001.05.24 0 0 10254
Hellósztok!
DLala: Először helyrehoznám tévedésem(amit TLM is megtett) na szóval én ugy tudtam, hogy a profi miatt nem lehet.Ma egy igen nagytekintelyű instruktor azt mondta, hogy azért nem lehet kamérázi,mert (mint TLm is mondta) profikat béreltek fel, amit egy műsoros videokazeta formájában lesz megvásárolható.(Természetesen vágva, melyet a Déli Mantis stílus Sifu-ja felügyelete mellet történik majd)
És a mi bánatunkra,(illetve azok akik már jó pár éve járnak, nekik még nagyobb) sajnálatára David Ip és édesapja Ip Pak Sui nem lesznek jelen a bemutatón, David nyaki g
próblémái miatt.
Na ennyi, és elnézést a félreinformálásért.!
Üdv Pedro 14
TLM Creative Commons License 2001.05.24 0 0 10253
DLala :

Azt írtad :

"A gond ott kezdodik, ha elkezdenek mellébeszélni, mindenféle kifejezések mögé bújnak kibúvókat keresni. "

Megvallom őszintén nem értem mire gondolsz.

TLM

Előzmény: DLala (10251)
TLM Creative Commons License 2001.05.24 0 0 10252
DLala :

Megígérték már neked, hogy ma megkérdezik ezért én már nem lépek ezügyben. Nem tudom, hogy áll a dolog mert személyesen nem ismerem őket.

TLM

Előzmény: DLala (10251)
DLala Creative Commons License 2001.05.24 0 0 10251
Pedro jÓl fogalmazott, mert idézojelbe tette a profi szót. O is érti, mirol van szó, én is értettem.

Valakinek kizárólagos engedélye van erre és nem akar konkurenciát látni. Ezt meg tudom érteni, mert sokba kerül és sok munka van vele, összehozni egy színvonalas anyagot. Az ilyenért tiszteletdíj jár, ez természetes. Eddig nincs is gond.
A gond ott kezdodik, ha elkezdenek mellébeszélni, mindenféle kifejezések mögé bújnak kibúvókat keresni.
A világos beszéd érthetobb és tolerálhatóbb.
Ezek és ezek a feltételek és passz. Ekkor és ekkor lehet az elkészült felvételekbol venni, itt és itt, várhatóan ennyiért stb. stb.

Utolsó kérdésem: most akkor lesz jegy vagy nem lesz jegy?

Előzmény: TLM (10247)
praclee Creative Commons License 2001.05.24 0 0 10250
ahaaa
akjajaj
jó hogy szólsz
Bár modom hogy most vmiért átküldi a leveleket.nem tom miért.Jaaj valahogy intézkedek.Máris.
Előzmény: Wazull (10249)
Wazull Creative Commons License 2001.05.24 0 0 10249
OFF
praclee,

a hibauzenet tanusaga miatt azert pattant vissza az e-mailem, mert csurig van a levelesladad...
"elromlott a rendszer"... :-)))
ON

Előzmény: praclee (10248)
praclee Creative Commons License 2001.05.24 0 0 10248
:-DDDDe rendes vagy!Kérlek indokold hogy miért!!
OFF
Küldtél mostanában levelet?Mert én nem kaptam seemit.Nem tudom hog azért van-e mert elromlott a rendszer ugyanis már 3 levelet is küldtem az indexnek de még egy se jött vissza vagy pedig nem írtál.
Előzmény: Wazull (10238)
TLM Creative Commons License 2001.05.24 0 0 10247
DLala :

Nincs szó arról, hogy az évszázadokon át csiszolt szupertitkos technikákat féltik :-) Pedro 14 nem fogalmazott túl szerencsésen. Fel lesz véve profik által és készül belőle egy anyag ami elérhető lesz. Ennyi az egész.

TLM

Előzmény: DLala (10243)
bernie_ Creative Commons License 2001.05.24 0 0 10246
Pedro14 es mindenki!

Ha a bemutatorol keszult felvetelek elerhetoek lesznek valamilyen formaban(TV,net..), rakjatok ki az infot a Forumra legyszives.

Koszi

Előzmény: Pedro 14 (10242)
Rorimack Creative Commons License 2001.05.24 0 0 10245
Haliho!

Chanbara:
http://www.internationalsportschanbara.net/

Bar, a fenti oldalak nagyon hangsulyozzak a sport kategoriat...

(A nev eredete* szamurajfilm, vivas: chan-chan , nomeg bara-bara.. Csitt-csatt, nomeg pihi-puhi ;)

R.

Előzmény: Wazull (10239)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.23 0 0 10244
OFF Kijo koma mellett megis ulhet valami pszicologus, egesz ugyes:))) ON
DLala Creative Commons License 2001.05.23 0 0 10243
Aha.
Ez a profi bemutató c. szöveg nagyon ismeros.
Akárkinek nem mutatjuk ám meg a csodatechnikákat, még pénzért se! Ezek hihetetlenül hatékony, évszázadokon át csiszolt, szájhagyomány útján terjedo hipertitkos szupertechnikák ám!
- (ide mindenki képzeljen el cifrábbnál cifrább káromkodásokat) -
Kezd elmenni a kedvem az egésztol.
:(

Ez nem nektek, egyszeru közkatonáknak szól, természetesen.

Mi ingyen szoktunk bemutatózni (max kaját kérünk, ha messzire kell mennünk és sokat leszünk ott).
Ja, persze, mi nem is mutatunk semmi titkosat. Csak olyat, amit nálunk meg is lehet tanulni.
És mindenki azt filmez, amit akar.
Amikor az alapítónk itt járt, bárki kamerázhatott amennyi jólesik. Miért? Mert talán tanul belole.

Előzmény: Pedro 14 (10242)
Pedro 14 Creative Commons License 2001.05.23 0 0 10242
DLala!
Sajnos, későn jöttem fel az index-fórumra így későn láttam meg a kérésed.Sajnos nem biztos, hogy lesz jegy,és csak csütörtökön tudjuk megkérdezni. A másik sajnos a bemutatóval, hogy nem lehet filmezni, mivel úgymond "profi" bemutató lesz. És a Hong-Kongi mesterek (Déli Mantis stílus mesterei) tudtommal még nem érkeztek meg.
Sziasztok!
Wazull Creative Commons License 2001.05.23 0 0 10241
:-)))
Előzmény: Fődhözragatt (10240)
Fődhözragatt Creative Commons License 2001.05.23 0 0 10240
Wazull
"Ha nem lennék Nick Carter, akkor Sherlock Holmes szeretnék lenni." - Nick Carter, a szuperdetektív (csehszlovák krimiparódia a hetvenes évek végéről) :-)
Előzmény: Wazull (10239)
Wazull Creative Commons License 2001.05.23 0 0 10239
Rorimack,

A chanbara-rol eddig meg nem hallottam. Alighanem igazad van.

Előzmény: Rorimack (10234)
Wazull Creative Commons License 2001.05.23 0 0 10238

praclee szeretnek lenni...
Előzmény: praclee (10233)
Fődhözragatt Creative Commons License 2001.05.23 0 0 10237
Én is ilyesmire gondolok. Meg talán ez alkati kérdés is lehet, talán ebből a szempontból szerencsés vagyok.
Előzmény: bout (10236)
bout Creative Commons License 2001.05.23 0 0 10236
Fütyülök a... - Ez tetszik! :-)

Előfordulhat, hogy ez azért történt, mert a test és a szellem elég szoros kapcsolatban áll egymással? Az egyik hat a másikra nem? A test állapota befolyásolja a lelkiállapotot és ez fordítva is igaz. Szóval, ha ellazítjuk a testünket, akkor a szellemünk is ellazul, de ez működhet fordítva is, nem igaz?

bout

Előzmény: Fődhözragatt (10235)
Fődhözragatt Creative Commons License 2001.05.23 0 0 10235
bout
Az általam olvasott könyvekben és a tanfolyásokon, ahol megfordultam, azt mondták, hogy a relaxáció névvel a testet, az izmokat tetőtől-talpig teljesen ellazító módszereket jelölik, de azok nem az elmét csendesítik el. Idáig jó is lehetne, csak 2 gond van vele. Az egyik az, hogy olyanok is relaxációnak nevezik az általuk tanítottakat, akik az elmével is foglalkoznak, önszuggesztióval és hasonlókkal. A másik gond az, hogy én gimnazista koromban közönséges jóga hullapóz közben ugyanúgy elszálltam, mint a pl. a TM tanfolyáson, pedig az elvileg "csak" relaxáció. TM bentlakásos héten is voltam, ahol a jóga többi részét is hozzáveszik a meditációhoz (Maharishinél az oktatás sorrendje fordítottja a szokásosnak: előbb meditáció, és csak utána testtartások és légzőgyakorlatok). Ott is csináltunk hullapózt, de azt mondták, hogy akkor csak lazítunk, az nem meditáció. Én pedig renitens módon hullapózban ugyanúgy elszálltam, mint a "hivatalos meditáció" során. Akkor most melyik micsoda?
Tanár úr, én készültem! :-)
Vagy én nem figyeltem eléggé, és azért vagyok gondban az elnevezésekkel, vagy nem következetesen használják a "relaxáció" szót sem, ahogyan a "meditáció"-t sem.
Vagy lehet, hogy nem is kéne törődni ezekkel a terminológiai zűrökkel? Valahogy így:
"Fütyülök az esztétikára, mint madár az ornitológiára." (Barnett Newman amerikai festőművész) :-) talán ez a megfelelő hozzállás, ki tudja.
Előzmény: bout (10232)
Rorimack Creative Commons License 2001.05.23 0 0 10234
Haliho!

Wazull: nem lehet, hogyy chanbara lesz? (ez az a "harcmuveszet"(elnezest az idezojelet ;) ), amit a filmvivasra alapoztak, es mindenfele, levegovel toltott fegyverekkel dolgoznak...

Kijo:

A mokusonal nem csak "konnyites" a szembecsukas?
a mokutou nem csendes ima?)

A zen nem csak az "egyik ut"?

Mit csinal egy bushi, hogyha az asztalara kopnek?

R.

praclee Creative Commons License 2001.05.23 0 0 10233
de hát miért nem?Vendég iagazán lehetnél?Miért mi szeretnél lenni?
Előzmény: Wazull (10222)
bout Creative Commons License 2001.05.23 0 0 10232
Joruto,
olvasva az idézetedet megerősödött bennem a tudat, hogy mennyire más, mennyire távoli világ (időben és térben) a bushik világa. És mégis, mennyire csodálnivaló. Mindig szívesen hallgattam, olvastam hasonló leírásokat, apró történeteket a témával kapcsolatban, de sajnos nagyon ritkán nyílik erre alkalmam. Szerencsére egy hét múlva érkezik hozzánk egy 6. danos mester, aki budo-elméletet is tanít egy francia egyetemen. Ő - ahogy észrevettük - megszállottja ennek a világnak és maga is szeret hasonló történeteket mesélni, amik először ugyanígy megdöbbentenek és elgondolkodtatnak, mint a Hideyoshi fordításod. Talán most is sikerül majd rávenni, hogy meséljen valamit.

Nem tudom, hogy miről fog szólni a könyved, de nem gondolkodtál még azon, hogy kiadj pár hasonló fordítást a gyűjteményedből?
Valószínüleg (kíváncsiságból biztosan) meg fogom szerezni a könyvedet. Esetleg itt, vagy magánban jelezhetnéd, hogy kb. mikor jelenik meg Magyarországon.

Akkor ez igazából a mokuso egy koncentrációs gyakorlat és a mokuto a meditáció?

Fődhözragatt,
előrángatva a meditációs témát: Kíváncsi vagyok, hogy szerinted mi a különbség az általad ismertetett meditáció és a relaxáció között. Semmi beugratás, csak tényleg elég jártasnak tűnsz a témában az írásaid alapján. :-)

bout

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!