Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

KKoppány Creative Commons License 2006.06.12 0 0 619

Gyerekek!

 

Valaki mondja már meg nekem, milyen frissítésről beszéltek? Lemaradtam valamiről? Volna végre rendes Magyarország térkép??

Előzmény: pug406st (616)
KKoppány Creative Commons License 2006.06.12 0 0 618

Szia!

 

Bocsánat, ma nem volt egy pillanatom sem, remélem, holnap rád tudok csörögni! Mondjuk a legjobb a szerda lenne... Jövök majd Kisbérről haza, aztán húzok Maglódra, a kettő közt benézek!

 

Üdv:

 

Koppány

Előzmény: pestigyerek (615)
pestigyerek Creative Commons License 2006.06.12 0 0 617

Egy szervizes szerint ha a meglévőnél újabb szoftvert installálunk akkor meg is kell adni a nyelvet és azt rögzíti. Na majd meglátjuk! Persze magyar nincs. Sosem értettem ezeket a gyártókat, miért nem lehet bekérni attól az országtól ahol forgalmazni akarják a termékeiket egy audió file-t amin egy férfihang meg egy női hang elmondja az összes navigáláshoz szükséges kifejezést, majd simán bedigitalizálják és kész.

Előzmény: pug406st (616)
pug406st Creative Commons License 2006.06.12 0 0 616

hali!

 

nekem is megvan a frisstés de nem hajlando a nyelvet atallitani a franc sem tudja miért. állitólag csak a szervizekben tudják átállitani.

 

bmw-s térkép is jó szar már bocsánat. pestne még csak használható de a vidék felejtős úgy 4 évvel lehet elmaradva ráadásul vidéken nemcsak utcaszint de az alsóbbrendűeket sem tudja

üdv

 

Előzmény: pestigyerek (612)
pestigyerek Creative Commons License 2006.06.11 0 0 615

Hát ha Pest felé jössz akkor közeledsz hozzá... :)

 

Megadom a számom, majd dobj egy SMS-t vagy csörögj rám. Néha nem veszem fel mert ha ügyfelem van akkor le van halkítva a telcsim. Amugy 7.00-17.00 ig a XI. kerben vagyok. (Temesvár u.)

Dobok 2 képet a monitoromról. Még csak próba, barátkozom vele, nem raktam be, csak odaillesztettem a napellenzőmre. Elég vékony, így jól elbujik mint látjátok.

Előzmény: KKoppány (614)
KKoppány Creative Commons License 2006.06.11 0 0 614

Jójó, a választ at majd megtudjuk remélhetőleg a jövő héten.

Viszont még mindig nem vagyok egyetlen lépéssel sem közelebb a TV-tunerhez... :)

 

Az e-mail címem: korosi pont koppany kukac t-online.hu... :)))

 

Üdv:

 

Koppány

Előzmény: pestigyerek (613)
pestigyerek Creative Commons License 2006.06.11 0 0 613
Nem ismerek tul sok mágust aki bele tud nyúlni szoftveresen a 607-be (2-3 embert), de mindegyik azt mondta, hogy sok mindent meg tudnak oldani (Km óra állás, ...) de a 30-as tiltás több mint bonyolult! Ha valaki meg tudná oldani, adok neki egy ajándék TV tunert és mehet egy kört a verdámmal!!!! :)))
Előzmény: KKoppány (610)
pestigyerek Creative Commons License 2006.06.11 0 0 612
Jaj de jó! Tudom hogy nem magyar, de ha újabb akkor lehet frissíteni a régit, és csak akkor lehet a hangos navigáció nyelvét állítani! Nekem teljesen jó lenne az angol, mert azt mindenki érti, de a franciát???  Na majd egyszer elkaplak valahol Pest közelben és 5 percre elkérem a CD-t, mert kb annyi lehet amíg etöltődik. Mint írtam van digitális is, azt az Üllői úton vettem a Körút-Klinikák között huszonezer Ft-ért kb 1 éve. Már biztos nagyobb a választék 12V-os verziók között.
Előzmény: szpészmen (611)
szpészmen Creative Commons License 2006.06.11 0 0 611

Ja,igazad van,tolatókamerára gondoltam.

Lehet nekem is kéne egy tv tuner,de nem nagy tételben :),digitálisat kocsiba nem tudsz?

Nekem újabb VDO software 2 is,de egyik se magyar.

 

Előzmény: pestigyerek (609)
KKoppány Creative Commons License 2006.06.11 0 0 610

Szia Pestigyerek!

 

Na, örülök, hogy akkor szent a béke. Szívesen megnézném akkor azt a TV-tunert, sőt, lehet, hogy meg is venném, aztán irány Fehérvár, ahol beszereltetem, meg megkérdezem a kedves jó barátom, hogy ki tudja-e iktatni ezt a 30-as leszabályozást (még az is lehet, hogy először kérdezek, utána vásárolok... :)).

A digituner valóban a jövő lépése, de én várnék vele, amíg egy kicsivel több csatorna fogható vele.

A kifogásokról és a felelősségérzetről írottakkal maximálisan egyetértek, azzal a megkötéssel, hogy a képességeket sajnos (vagy szerencsére) nem egyformán mérte ki közöttünk az Úr, így aztán van, akit még utasként se szívesen engednék be egy autóba, aztán mégis van jogosítványa, sőt: vezet is!

 

A navi CD-m nem ilyen, nekem egy gyári BMW-s Magyarország CD-m van.

 

Bemásoltam néhány hozzászólással lejjebb, hogy mit kaptam a Peugeot Hungáriától, a levelet továbbítottam Fehérvárra, jövő héten úgyis beszélek a barátommal, addigra talán megtudja, hogy mennyire volt parasztvakítás a levél, vagy esetleg már tényleg csak néhány hónap választ el a normális navigációtól!

 

Üdv:

 

Koppány

Előzmény: pestigyerek (608)
pestigyerek Creative Commons License 2006.06.11 0 0 609
Koppány! Felteszem ide a gyári navi software CD-m fotóját! Van ennél újabb neked vagy másnak? Majd kellene egy "kölcsön" ha elkészül a kijelzövezérlöm, mert csak újabb verzióval tudom upgradelni, azaz átállítani hogy ne franciául navigáljon!
Előzmény: KKoppány (593)
pestigyerek Creative Commons License 2006.06.11 0 0 608

:-) Megnyugodtam. Lehet nem voltam teljesen egyértelmü. szóval nekem van egy tuner az automban amit kb 2 éve vettem. 80.000 volt beszerelve. A kesztyütartoban van rádugva a video-audio csatlakozókra, ezáltal lehet nézni a színes kijelzön. Namármost 30 felett letiltja ezt a bemenetet a komputer, ezért vettem egy LCD kijelzöt amit a napellenzöre lehet csiptetni. De ha már ott voltam elhoztam pár TV tunert is, egyrészt mert titeket is érdekel, másrészt van pár barátom akit szintén. Amúgy hogy tovább bonyolítsam a helyzetet, nekem már digitális tunerem is van, igaz lakásba való, de 12V-ról is megy. Még gyerekcipöben van a technika Magyarországon, de lassan fel fogja váltani az analog technikát és borotvaéles képet kapunk 180 km/h-ig. Most alig 3 adó van (Duna, M1,  mi is a 3.?).  Állitolag frekvenciaengedély probléma miatt nem tud teret hódítani.

Amúgy nem értem a Peugeot mérnökeit, miért kell 30-nál letiltani a monitort? És ha az utitársam szeretné nézni? Normális ember nem fogja nézni a VB-t 130-nál (esetleg hallgatja). Utálom ha korlátoznak, vagy megmondják mit tegyek vagy mit ne! Emberek vagyunk, van agyunk amivel gondolkodunk, döntéseket hozunk, és miután jogositványunk is van nyilván veszélyérzetünk is és itélöképességünk is. El tudjuk dönteni mi veszélyes autoban és mi nem. Én már pl dugtam M7-en 130-nál siofokrol hazafele (ém vezettem) és tisztában voltam a korlátaimmal, ezért nem is volt semmi baj. Tehet kicsit elkanyarodtam a témátol, de ennyi talán belefér...

Előzmény: KKoppány (606)
Cornetto33 Creative Commons License 2006.06.10 0 0 607

Bocs hülyén olvastam el a fórumot. Pestigyerknek címeztem.

C.

Előzmény: Adsa (605)
KKoppány Creative Commons License 2006.06.10 0 0 606

Félreértettél Pestigyerek!

 

Korábbi hozzászólásaid úgy értelmeztem, hogy nem az autóba vettél TV-tunert, hanem inkább egy attól teljesen függetlenül működő LCD TV-t vettél a kocsiba (amiről azt hiszem, képeket is tettél fel).

A kérésem arra irányult, hogy lehet-e szimplán TV-tunert venni - ha neked van, azt is nagyon szívesen megnézem -, aztán megpróbálnám megkérni az én kedves székesfehérvári ismerősömet, hogy bütykölje ki már valahogy a 30 feletti tiltást... :)

 

Így fair?

 

Üdv:

 

Koppány

Előzmény: pestigyerek (604)
Adsa Creative Commons License 2006.06.10 0 0 605
köszi Cornetto de én teljesen meg vagyok elégedve az s100-al. Vagy nem ezt címezted nekem?
Előzmény: Cornetto33 (601)
pestigyerek Creative Commons License 2006.06.10 0 0 604

Koppány: "Mert én azért változatlanul inkább ebben bíznék... :)"

Ezt nem teljesen értem... Amúgy a srác nem árulja direktbe, ö "nagyker" és a számát se hiszem hogy kiadhatom, mert nem szokott "piti" tételekkel foglalkozni. Beszélek vele, és megkérdezem hol tudod megnézni, kipróbálni a motyót. Aztán hogy menyivel lesz drágább azt nem tudom. Nálam van mint írtam, én szívesen megmutatom, de ha bennem "nem bízol" akkor szomorú leszek... Nálam is épp ugy dobozban van mint nála, nézegetni tudod, de ha ragaszkodsz ahhoz hogy boltban vedd meg ki tudja mennyiért akkor nézd meg nálam, vedd meg máshol! Márkatárson nem illik keresni, legalábbis én nem tenném...

Előzmény: KKoppány (603)
KKoppány Creative Commons License 2006.06.09 0 0 603

Pestigyerek drága!

 

Megdobnál annak a kedves ismerősödnek az elérhetőségével, aki a TV-tunert osztja? Mert én azért változatlanul inkább ebben bíznék... :)

Az e-mail címem még egyszer: korosi pont koppany kukac t-online.hu!

 

Köszönöm, üdv:

 

Koppány

Előzmény: pestigyerek (594)
pestigyerek Creative Commons License 2006.06.09 0 0 602

Ok megbeszéltük. Dobtam e-mailt, majd válaszolj és hívlak a részletekért!

 

 

köszi. (szivartöltőd is van hozzá? a 1.5 óra aksi kapacitás nem tul sok...)

Előzmény: Cornetto33 (600)
Cornetto33 Creative Commons License 2006.06.09 0 0 601

Bocs .

Adsa-nak címztem.

C.

Előzmény: Cornetto33 (600)
Cornetto33 Creative Commons License 2006.06.09 0 0 600

Hali !

Pestigyerek!

Nekem eladó a régi PDA-m . 3 hónapja vettem egy Acer n300-at (VGA-s) azóta a régit nem használom.

Típus: HP 2210

-400 mhz intel proci

-sd,cf slot

-bluetooth (navigációhoz)

-fémház

-rengeteg hasznos progi (div-x film néző,IGO 2005 stb.).

1,5 éves (Kb :1,5 óra akksi kapacitás)

 Márkatárs áron: 25.000.-

Ha érdekel írj. A mailom publikus.

 

 

1
pestigyerek Creative Commons License 2006.06.08 0 0 599
Tolatoradar??? Tolatokamerát akartál mondani? Annak lenne értelme.. Radar van minden pug-ban.
Előzmény: szpészmen (598)
szpészmen Creative Commons License 2006.06.08 0 0 598

Úgy látszik nem csak nekem jutott eszembe a dolog :)

Pár hete már azon munkálkodok,hogy az enyémbe is bekerüljön a plusz kijelző,csak az enyém nem lesz ilyen vékony,viszont érintőképernyős lesz és nem csak tv-t lehet majd rajta nézni :)

Első éjjelátós már be is van szerelve,jön még majd egy tolatóradar is hozzá és sajnos csak a legvégén a monitor. Mehet rajta navi majd navi,bár szerintem még mindig maradok a jó kis IGO-nál. Ja amúgy nekem eredeti van belőle(legalábbis a magyarországból) Néhány hét de már nagyon várom!

 

Amúgy meg nem hiszem,hogy valaha is lesz 607-be IGO szintű navi sajnos... :(

Előzmény: pestigyerek (594)
Adsa Creative Commons License 2006.06.08 0 0 597
Olcsó GPS antennával egybeépített eszközt újonnan az ACER gyárt (sógorom ezt használja). Jó nagy a kijelzője. Bluetooth nuku. de van infrája. A 607-est nem szereti (valszeg az ablak miatt) de neki a CRV-ben jól megy a szélvédőre öntapadóssal felrakva. Azt hiszem 45e vette tavaly szeptemberben.
Előzmény: pestigyerek (596)
pestigyerek Creative Commons License 2006.06.08 0 0 596
a telefont semmi esetre nem vegyíteném navigációval. Amúgy is van telefon az autómban (amit nem is használok) és elég lenne egy 30-50.000 Ft értékű ipaq vagy hasonló eszköz szivargyújtó töltővel antennával (nem árt ha bluetooth-os). Már keresgéltem, de azt hittem Halacska mester megjavítja a kijelzővezérlőmet, de sajna ma hívott hogy halott ügy... 1 hónapon belül nincs realitása hogy jó lesz a gyári navigációm. Szóval keresgélek tovább. A VB meccseket mát tudom nézni menet közben is, akár 200-zal is... :)))
Előzmény: Adsa (595)
Adsa Creative Commons License 2006.06.08 0 0 595

pestigyerek:"Most nincs PDA-m, de ha tud valaki olcsón egyet akkor vennék egyet. 1Giga-s SD kártyát már 8500-ért tudok venni, arra meg egész europa elfér simán utcaszintű!!"

 

Helyesen: házszámszintű!!!

 

én QTEKs100-at használok és tényleg az ami a neve (Personal Digital Assistant)

nekem ez a telefonom a határidőnaplóm, névjegyzékem stb. egyszerű kezelni: mindent felviszel az Outlook-ba és automatikusan szinkronizál. Kollegám QTEK 9100-et használ; az meg egyenesen király, még wifi-t is tud. (s100 kb 85e 9100 kb 120eHUF)

Mindkettőn IGO 2006 fut 1gb sd kártyán + gps antenna (bluetooth-os)

egy kicsit körülményes néha a használat de megszokható

 

A GPS vevőt főleg a régebbieket zavrja a szélvédő hővédő (UV védő) üvegezése

ragasztottam az antenna aljára egy kis tépőzár darabot és rátettem az elsősegély doboz tároló tetejére. onnan frankón működik és még nem is tűnik gagyinak.

Előzmény: pestigyerek (592)
pestigyerek Creative Commons License 2006.06.08 0 0 594
Na íme a képek! Felrakom az új LCD-m képét is hogy irigykedjetek! Nagyon pipec, majd felrakom a helyére és úgy is dobok képet.Lcd szetIlyen "vastag"15 cm LCDtuner szet
Előzmény: KKoppány (593)
KKoppány Creative Commons License 2006.06.08 0 0 593

Sziasztok!

 

A Peugeot Hungária gyorsan reagált. Ezt a választ kaptam a tegnap küldött e-mailre:

 

"Tisztelt Uram!

A jelenlegi Közép-Európa CD-rom valóban nem teljes értékü, leginkább csak Budapesten használható.
A teljes értékû Magyarország CD-ROM elkészítése és rendelhetõvé tétele az Automobiles Peugeot hatásköre és a Peugeot Hungária nem tudja befolyásolni a megjelenés idõpontját. Elsõként a 807-hez lesz rendelhetõ a teljes értékû CD-ROM (még ebben a hónapban), amely néhány hónapon belül a 607-hez is rendelhetõ lesz. Tisztában vagyunk elmaradásunkkal e probléma tekintetében, de sajnos nem állt módunkban felgyorsítani a térkép megjelentetését.
Szíves türelmét megköszönjük, kérjük 1-2 hónapon belül szíveskedjék felvenni a kapcsolatot Márkakereskedõjével, aki felvilágosítja Önt az új CD-ROM rendelhetõségével kapcsolatban.

Tisztelettel: Peugeot Hungária Kft.

_________
Ez az üzenet a Peugeot Hungária Kft tulajdonát képezõ, illetve kezelésében
lévõ bizalmas információt tartalmaz. Amennyiben nem Ön az üzenet címzettje,
kérjük, hogy ezt jelezze nekünk, és az üzenetet semmisítse meg, illetve
törölje számítógépérõl. Tájékoztatjuk, hogy amennyiben az üzenet nem Önnek
szól, az üzenet elolvasása, nyilvánosságra hozatala, terjesztése, valamint
másolása, az üzenet tartalmának módosítása vagy meghamisítása jogszabályba
ütközik, amellyel kapcsolatban a Peugeot Hungária Kft semmiféle felelõsséget
nem vállal.

Peugeot Hungária Kft
1113 Budapest, Bocskai út 134-146. E ép.
kapcsolat@peugeot.hu"

 

Mivel jobbat nem tudok, hiszek neki. Felhívtam a Székesfehérvári márkakereskedőmet, aki nem tudott még semmit a dologról, továbbítottam neki ezt az e-mailt, kíváncsi leszek, mi lesz a reakciója.

pestigyerek Creative Commons License 2006.06.08 0 0 592

Én másfél éve levelezek a NAVTEQ- céggel, és már rég megvan a magyar térkép, csak a f@sz peugeot teszteli. 1 éve írták hogy 2005-ben tuti meglesz a tesztelt, jóváhagyott adatbázis. Azt is írták, hogy (akkor még) csak a nagyvárosok vannak rajta utcaszintűen.

Destinaort én is használtam, de nagyon gáz volt! Olyan helykre küldött (volna) be ami 15 éve elzárt terület!!! na meg az egyirányú utcákkal is gondban volt.

Most nincs PDA-m, de ha tud valaki olcsón egyet akkor vennék egyet. 1Giga-s SD kártyát már 8500-ért tudok venni, arra meg egész europa elfér simán utcaszintű!!

 

OFF:

A legalitásról meg annyit, ha elfogadható áron árulnák sokkal többen vennék meg a jogtiszta térképeket! Pont úgy mint a DVD filmeket! Ki a fene ad 5-6000 Ft-ot egy filmért? Én életemben talán 5 filmet ha megvettem ennyiért, de ha 1000-1500Ft lenne akkor a 200 filmem közül 200 eredeti lenne és a gyártó, forgalmazó is tisztességesen megélhetne! Erre mondom hogy a rohadt kapzsik megérdemlik hogy másolják! (Kicsit elkanyarodtam a témátol...)

ON:

Előzmény: KKoppány (589)
pestigyerek Creative Commons License 2006.06.08 0 0 591
Van jó és rossz hírem. A jó az, hogy kaptam TV tunert a barátomtól. Tényleg 15 pénz, de az antennáért külön 5000-t kér, ami nem lenne sok, de mágneses! szerintem gagyi, mert az enyémhez nem ilyen van. A rossz hír az, hogy gyorsan ott is hagytam 30 ezer Ft-ot, mert miután beszéltem Halacs mesterrel aki elmondta hogy a 30-as limitet nem lehet feljebb tornászni, úgy döntöttem hogy jobb egy külön 7"-os ultraslim LCD a napellenzőn, ami felhajtva nem is látszik. Legalább nem kell dönteni a navigáció és a TV-zés között... Teszek fel fotót az LCD-ről, majd meglátjátok hogy milyen király! Ja és távirányító is van hozzá, na meg 2 video bemenete van, rá lehet kötni tolatokamerát is!!! Egy mini hangszóró van benne, remélem hang is kijön belőle... A képek kicsit később kerülnek fel, mert most munka van ezerrel...
Előzmény: Cornetto33 (590)
Cornetto33 Creative Commons License 2006.06.07 0 0 590

Nem féllegális....hanem abszolut illegális!

A PDA navinál neketek nem akadozik az antennea vétele az első szélvédőnél?

Nekem csak a hátsó üvegnél a kalaptartó kis dobozkájába rakva müxik normálisan.

Egyébként az IGO 2006 kurva jó ! (Használtam destinátort, IGO 2005-öt is , de a 2006 az igazi!)

TV tuner infót please (ár, és hol). Köszi.

C.

Előzmény: KKoppány (589)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!