Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2015.03.26 0 0 8202

Persze, persze...olvastunk erről már eleget. Gombókból megélsz, de drága hobbijaid vannak és nem répát rágicsálsz. Csak az a nagy ellentmondás ne lenne ebben...

Előzmény: Order of Hermes (8199)
Z10Z Creative Commons License 2015.03.26 0 0 8201

Nővéred mivel foglalkozik? És miben nyilvánul meg hogy csúnya vagy? 

Előzmény: Ausztriai csöves (8189)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.26 0 0 8200

Attól normális, hogy szeretsz ott dolgozni, megbecsülnek ott és jól megélsz belőle. Ezen egyik pontnak sem felet meg a burgerforgatás tudtommal.

Hogy mennyit tesz félre, nem érdekel. Mindenem megvan, amire szükségem van. Nem meglesz, majd egyszer, hanem megvan. Nem érdekel különösebben mások élete, az enyémet egyengetem úgy ahogy tudom. A több pénz nálam már nem tudna több pluszt hozni, így nem is érdekel...

Előzmény: Ausztriai csöves (8197)
Order of Hermes Creative Commons License 2015.03.26 0 0 8199

Te szerencsétlen, én ezt sosem mondtam. Egyszerűen csak nem költök olyan dolgokra, amire te igen, ebből meg azt a következtetést vontad le a csökött agyaddal, hogy én itthon fonnyadt sárgarépát rágcsálok a sötétben hogy még áramra se kelljen költeni.

 

Megvannak a saját hobbijaim, amik néha elég sokba is kerülnek, aztán ennyi.

 

Arról nem tehetek, hogy nem látsz tovább az orrod hegyénél, és képtelen vagy elfogadni, hogy mások más preferenciák szerint élik az életüket.

Előzmény: Törölt nick (8191)
Ausztriai csöves Creative Commons License 2015.03.26 0 0 8198

Ausztriában szerintem nem éri meg tanulni. Minek? Hogy jobban keress és elvigyi a fél fizetésed az adó? Én ezt látom...a fos bérekből legalább alig van elvonás. Minek tanuljak ki valami szarságot nagy izzadva? Hogy 1100 eur helyett kaphassak 1300 at? Hurrá...

Előzmény: Order of Hermes (8195)
Ausztriai csöves Creative Commons License 2015.03.26 0 0 8197

Mitől nem normális pl egy mekis munkahely? Elárulnád? Ja mert kevés bérért dolgoznak? Ennyi? Neked csak az a normális munkahely ahol viszonylag sokat fizetnek? Bár ez se igaz kérdezd meg Hermest hogy mennyit csapdos félre havonta. Többet mint a fizetésed :)

Előzmény: Törölt nick (8193)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.26 0 0 8196

Majd az idő eldönti, hogy jól csinálja e. Azt meg is kell érnie, amikor a munkájának gyümölcse lesz. Ha lesz...

Előzmény: Ausztriai csöves (8189)
Order of Hermes Creative Commons License 2015.03.26 0 0 8195

De most szerinted kijottem az egyetemrol, aztan maris az olembe hullott a svjaci IT-s fizu? Szemely szerint a karrierem soran rengetegszer voltam szopoagon, es volt egy csomo szituacio, amit nem volt egyszeru megoldani. Anno pl meg ket eve becsben volt egy szakasz, amikor majdnem hagytam az egeszet a fenebe, es mentem haza. A holtpontokon tullendulni sosem egyszeru, es tudom, hogy kell hozza szerencse is, de ha csak ulsz es nezel ki a fejedbol, hat abbol nem lesz semmi.

Előzmény: Ausztriai csöves (8189)
Ausztriai csöves Creative Commons License 2015.03.26 0 0 8194

A piálás az egyetlen szórakozásom. Ne vedd el tőlem jó?Nyilván neked is van valami szenvedélyed ami pénzbe kerül. Ritka az olyan ember akinek semmi szenvedélye sincsen. Egyébként nem költök rá vészesen sokat. 60-70cent egy doboz sör, napi 1,5-2 euró elugrik mondjuk rá. A lerészegedés pedig úgy néz ki hogy 2 l csöves bor (2 euró) + 30 centes szódavíz. Alles zusammen havi 100 euró alatt van a piálásom költsége.

 

Amúgy van célom : egy pesti garzonlakás megvétele jelenleg. Arra kuporgattam eddig. Igaz még messze a vége de jelenleg ez az egyetlen célom.

Előzmény: Order of Hermes (8190)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.26 0 0 8193

Attól, hogy fúrod a normális embereket. Akik normális munkahelyen, normális bérekért dolgoznak, hogy egy normális életet élhessenek. Pénzhajhász, értéktelen embereknek tartod őket. Irigy vagy.

Előzmény: Ausztriai csöves (8188)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.26 0 0 8192

Voltál normális dolgozó? Na mesélj :-)

Semmibe vesznek a nők? Hamar kiismernek, van ilyen. Ha nem változol, ez nem fog változni :-)

Előzmény: Ausztriai csöves (8186)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.26 0 0 8191

Arra jól emlékszel. Ha valakire illik az a sok marhaság amit az Ausztriai csöves összehord, akkor az te vagy.

Tagadod, hogy nem költesz semmire, és csak a pénz az amiért meg vagy feszülve? Nem. Ezerszer leírtad már. 

Nem sok különbség van köztetek. Igazából csak a pénz. De mint írtam, nem attól válik az ember azzá, ami....nem az adja az értékeket...

Előzmény: Order of Hermes (8187)
Order of Hermes Creative Commons License 2015.03.26 0 0 8190

Te meg hulye vagy baszki, ahelyett, hogy piára költenéd a pénzt, inkább valami tisztességes célt tűz ki magad elé, lehetőség szerint olyasmit ami érdekel, de pénzt is lehet vele keresne, aztán mozdulj rá.

A csajozas meg detto ugyanez, a nok sok esetben leszarjak, hogy ki mit dolgozik, meg mennyi penze van (legalabbis az ertelmesebbje), viszont vannak alapveto igenyessegbeli kovetelmenyeik, amiknek  nem art eleget tenni.

 

Ehelyett itt trollkodsz, nem mintha sajnalnam a topic csodalatos celkozonseget, de ez sehova nem vezet am.

Előzmény: Ausztriai csöves (8186)
Ausztriai csöves Creative Commons License 2015.03.26 0 0 8189

Mondjuk a havi 3 ezer frankos megtakarításodat én is eléggé irigylem :) Abból 5 év alatt annyit össze lehet kaparni hogy egy életre meg van oldva a magyarországi életed anyagi része. Nem rossz dolog ez azért. Magas bérszínvonalú országban megkeresni, alacsonyabb színvonalúban elkölteni. Jól csinálod.

Előzmény: Order of Hermes (8187)
Ausztriai csöves Creative Commons License 2015.03.26 0 0 8188

"Féreg módjára másokat ócsárolni, munkanélküli nincstelenként tengődni, mindenféle értelmes emberi kapcsolatok nélkül, céltalanul, csak úgy bele a világba..."

 

Amúgy mitől vagyok féreg? Tény, munkanélküli lettem, de nem önhibámból, megesik az ilyesmi. Főleg az egyszerű melósokkal. Emiatt nem érzem magam féregnek...mégis mitől vagyok féreg? Kapcsolataim valóban nincsenek, barátaim nincsenek, barátnőm se. Szüleimmel meg nővéremmel van csak meg a kapcsolatom.

Order of Hermes Creative Commons License 2015.03.26 0 0 8187

Emlekszem am, amikor itt vergodtel, hogy mekkora penzhajhasz vagyok, merthogy megnezem mire koltom a zsetont, es nem adosodok el orrba-szajba, ebben meg kozos platformon is voltatok a jo Balazskaval, ugyhogy hagyd ezt az alszent vergodest, mert gusztustalan.

 

A stilusod meg plane az...

Előzmény: Törölt nick (8183)
Ausztriai csöves Creative Commons License 2015.03.26 0 0 8186

Keserű vagyok, de szerintem van rá most okom. Nincs munkám..kilátástalan ez az egész...úgy ahogy van...a nőkről nem is beszélve. Mondjuk ők akkor is leszartak mikor normális dolgozó állampolgár voltam.

 

Jelenleg munkanélküli alkoholista vagyok, napi 2-3 dobozzal beverek, hetente egyszer le is részegedek.

Előzmény: Törölt nick (8180)
Ausztriai csöves Creative Commons License 2015.03.26 0 0 8185

"Latod itt a baj... A burgerforgatoi karrirereddel annyi penzt tudsz felretenni hogy egy lakas megvasarlasahoz szükseges önerö az összes penzedet elvinne. Itt a lenyeges különbseg"

 

Miért? nettó 1087 euróból havonta mennyi pénzt tegyek félre? Ha normálisan élnék egyedül, akkor hó végére maradna kb 100-150 euró, felsőhangon. Úgy hogy nem dohányzom, nem iszok sokat, nincs kocsim, nem szórakozok, nincs költséges hobbim.

 

Szerintem így is elég sokat megtakarítottam belőle, köszönhetően a mamahotelnek, most pedig a nővéremmel élek. Lakbért és kaját egyébként anyámmal élve is fizettem mielőtt élősködőnek kiálltotok ki.

Törölt nick Creative Commons License 2015.03.26 0 0 8184

Én 2000 óta élek stabil párkapcsolatban és 2003 óta Ausztriában, a legnagyobb megelégedettséggel. Nem hiszem, hogy valaha is olvashattál volna tőlem ilyen kesergős, mindenkit utálok akinek munkája van, családja van, gyerekei vannak, lakik valahol hozzászólásokat.

Előzmény: Törölt nick (8183)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.26 0 0 8183

Nem tudom mire gondolsz. Magadra?

Előzmény: Order of Hermes (8182)
Order of Hermes Creative Commons License 2015.03.26 0 0 8182

Hát azért ha a korábbi csevegéseinkre visszaemlékszem, akkor erre csak azt tudom mondani, hogy bagoly mondja ám a verébnek, hogy nagyfejű :P

Előzmény: Törölt nick (8181)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.26 0 0 8181

Pontosan. Szánalmas. És nem keserít el cseppet sem, hisz egyenlőre csak magának árt a magatartásával. Leghalványabb reménysugarat sem látok, hogy valaha is normális ember legyen belőle. Ahhoz túlságosan mélyen ül benn a dac, gőgös gyűlölet mindenki felé, aki kényelmes és harmonikus életre vágyik.

Mindenkiről azt gondolja, hogy pénzhajhász, holott isten látja lelkemet, olyan munkát végzek, ami tényleg örömöt okoz és heti 38,5 órát vesz el az életemből. Ha ilyen a pénzhajhászás, hát akkor ez a világ második legjobb dolga :-)

Előzmény: Törölt nick (8180)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.26 0 0 8180

Egy kicsit sajnalom is, olyan szanalmas ez az egesz...

 

A vilag keserüsege erzödik ki a soraibol. Nincs munkaja, amikor volt se sokat ert el vele, most meg idejön nevelni azokat akinek munkajuk van es teljes eletet elnek.

 

Mit lehet erre mondani? :-((

 

Annyi mindenkeppen a javara irhato hogy tud emberhez meltoan beszelni, nem karomkodik, nem anyazik, nem serteget. A többivel sajnos nagy bajok vannak... Nem vagyok egy erzelgös tipus, de ez egy picit elkeserit.

Előzmény: Törölt nick (8178)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.26 0 0 8179

Latod itt a baj... A burgerforgatoi karrirereddel annyi penzt tudsz felretenni hogy egy lakas megvasarlasahoz szükseges önerö az összes penzedet elvinne. Itt a lenyeges különbseg. Ingatlant az emberek 99%-a hitelre vesz, mert nagyon draga. Ha viszont eleg penzed van, a hitelt könyen tudod fizetni, azert meg nem kell koplalnod. A hitel lezarultaval pedig lesz egy ertekes ingatlan a tulajdonodban amivel azt csinalsz amit akarsz. nem vagyok ingatlanvasarlas parti, en is alberletben lakom mert mobil szeretnek maradni. Viszont ha alarnek vehetnek ingatlant különösebb megeröltetes nelkül. Egyelöre felretesszük a penzt es ha minden jol alakoul 4-5 ev mulbva akar kp-re is meg tudunk venni egy 100000€-s lakast. Megcsak eladosodni sem kell hozza...

Előzmény: Ausztriai csöves (8174)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.26 0 0 8178

Majd akkor neveljen meg minket, lásson el jó tanácsokkal, ha olyan értékekkel ruházza fel magát, amitől mi emberek embernek tarjuk magunkat, amire büszke lehet.

 

Jelenleg csak áskálódásra, zavarkeltésre, lázadozásra alkalmas ember, ami semmit, de semmit az égadta világon nem tud felmutatni. Nem anyagi értékeket, de emberit sem....

De meg akarja nekünk,mondani, hogy hogyan kellene élnünk. Úgy mint ö. Féreg módjára másokat ócsárolni, munkanélküli nincstelenként tengődni, mindenféle értelmes emberi kapcsolatok nélkül, céltalanul, csak úgy bele a világba...

 

Gratulálok...Lehet ennél alább?

Előzmény: Törölt nick (8177)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.26 0 0 8177

Nevelni az embereket hogy nem minden a pénz.

 

Ezzel egy par evet elkestel.... :-) 

 

Egyaltalan miert gondolod hogy szerintünk a penz minden? Azt nem lehet letagadni hogy a mai elet fontos resze, de mindenki tudja hogy nem minden.

Előzmény: Ausztriai csöves (8163)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.26 0 0 8176

En nem tartalak allatnak, a luzer kifejezest sem hasznaltam... biologiai ertelemben abszolut ember vagy viszont csak a fizikalis szüksegleteidnek elsz, pont ugy mint az allatok. Nem tudok rajönni milyen celjaid lehetnek, egyelöre azt sem tudom mit szeretnel elerni az iromanyaiddal. Nem ertem mit szeretnel nekünk mondani...

Előzmény: Ausztriai csöves (8161)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.26 0 1 8175
Azt csinálsz amit akarsz. Reményt sem látok hogy belöled rendes, normális ember legyen. Nem segít rajtad se hitel, se a Lotto fönyeremény.
Előzmény: Ausztriai csöves (8174)
Ausztriai csöves Creative Commons License 2015.03.26 0 0 8174

Akkor rohanjak 100 ezer eur hitelért hogy nekem is lehessen egy kis garzonom és verhessem magam rá?:)) Nyomjam bele az összes spórolt pénzem az önerőbe és adósítsam el magam egy életre? 

Előzmény: Törölt nick (8173)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.26 0 1 8173
Nem. Eladósodva nem vagy. Te egy lúzer vagy. Ízzig- vérig lúzer. Ha sok pénzed lenne is az lennél, mert belöled pont az hiányzik amit nem lehet pénzért megvenni.
Előzmény: Ausztriai csöves (8172)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!