Keresés

Részletes keresés

KalásziM Creative Commons License 2011.03.28 0 0 325

 Sziasztok !

 

  Társasházi lakásban egy kéményes konvektorhoz a kéményt kéne bélelni.

 

 Kb. 10 -12 m alúcsővel (kivéve ha elhúzásvan a kéményben akkot  az a műa.

 Mennyi lenne kb. átmérő max 100 mm   - bőven  elég !!

 

 Vagy  zártégésterű kazánhoz  - na itt már korr acél cső. Az átmérő max. 80 mm és szintén 12 m.

 Ez mennyi  nagyságrendileg ??

szofam Creative Commons License 2011.03.22 0 0 324

Ja kazánnal fütök teheát nem a kicsi kémény.Fávall.

szofam Creative Commons License 2011.03.22 0 0 323

Nekem pont ilyen gondom van kb. 6 méters a kéményem és a kifolyt a fugák közt a kátrámy.Ennek a felujjitására ill. a szag megszüntetésére mit javasolsz.Ujra kell -e rakni vagy csak bélést kell bele huzni és annak mi a költsége.A privát mail. gyovaijozsef68@freemail.hu Elöre is ködzönöm.

Előzmény: lizi1984 (291)
puskaspisti Creative Commons License 2011.03.08 0 0 322

 

:)

 

Nincs mit.

Majd írd meg , hogy mit sikerült velük.

Előzmény: tollas (321)
tollas Creative Commons License 2011.03.08 0 0 321

Kösz, megpróbálom.

Előzmény: puskaspisti (320)
puskaspisti Creative Commons License 2011.03.07 0 0 320

Szia.

 

Kémény Kontrolling Kft!!

Egy próbát megér?!

Előzmény: tollas (319)
tollas Creative Commons License 2011.03.07 0 0 319

Fatüzelésű kályha, 14 x 14 cm kürtőméretű falazott kémény, kb. 13 m magas.

 

Ehhez való bélelést kivitelezéssel együtt vállal valaki?

Előzmény: GrundfosUPS2560eladó15000 (318)
GrundfosUPS2560eladó15000 Creative Commons License 2011.01.29 0 0 318

Kémény béleléshez anyagom az alábbi árakon

 

100-300mm méretekben egyedileg kérésre is legyártjuk


Néhány példa


Saválló  (Korr acél) cső méteres darabokban

110mm átmérőben 5500Ft


130mm átmérőben 5600Ft

150mm átmérőben 5800Ft/méter



Hőszigetelt elemek
150mm saválló belső átmérő 35mm szigetelés 220mm horganyzott külső 15 000Ft/méter  Kéérésre a külső lemez is lehet saválló anyagból.
Komplett kéményrendszerek bekötőelemek 25 vagy 50 cm-es darabok is
Füstszabályzók, "T" idom véglezárók, kondenzvíz levezetők stb

 

06702415866

 

SolnesN Creative Commons License 2011.01.28 0 0 317

 Már ne haragudj, de  ha szigetelésről beszélünk akkor  nem a dupla vastagságot értjük.

 Akkor konkrétan mindig a szigetelés vastagságát !!

 Saválló, azaz korr acél.

 Na mindegy.

 Viszont nem tudom hová elég a 110 mm-es belső szelvény, mármint   a szilárd tüzelésnél. Mert tény , hogy  gázkészülékeknél kb.  15 kW-ig elég ez a szelvény - de oda viszont felesleges a korr. acél - megteszi ott az aluminium is.

Előzmény: GrundfosUPS2560eladó15000 (316)
GrundfosUPS2560eladó15000 Creative Commons License 2011.01.28 0 0 316

3,5 cm a szigetelés és mint írtam

 

SAVÁLLÓ

Előzmény: SolnesN (314)
Axióma Creative Commons License 2011.01.28 0 0 315

Nyilvan 3,5 centi a szigeteles, de az atmeron vonta ki...

Előzmény: SolnesN (314)
SolnesN Creative Commons License 2011.01.28 0 0 314

 Helló !

 ez hogy jön ki :

 

150mm saválló belső átmérő 7cm szigetelés 220mm horganyzott külső 15 000Ft/méter  ???

 150 + 2x 70 = 290 mm -ben.

 A 110 mm-es csőre teszünk 50 mm szigetelést (oly szép kerek szám ez az 50 mm még ha méretezik is  a hőszigetelést ).

 Akkor lesz mondjuk 110  +100 = 220 mm külső.

 ha már hirdetsz (engem nem zavar )

 

 És oliminiumból van é kínálat ??

Előzmény: GrundfosUPS2560eladó15000 (313)
GrundfosUPS2560eladó15000 Creative Commons License 2011.01.28 0 0 313

Kémény béleléshez anyagom az alábbi árakon

 

Saválló cső méteres darabokban

 

110mm átmérőben  5500Ft

130mm átmérőben  5600Ft

150mm átmérőben  5800Ft/méter

 

Hőszigetelt elemek

 

150mm saválló belső átmérő 7cm szigetelés 220mm horganyzott külső 15 000Ft/méter

 

Komplett kéményrendszerek bekötőelemek 25 vagy 50 cm-es darabok is

 

Füstszabályzók, "T" idom véglezárók, kondenzvíz levezetők stb

 

06702415866 webhfii@gmail.com

csiba00 Creative Commons License 2011.01.19 0 0 312

Üdv!

 

Nekem ha jól tudom olyan 14x14-es tégla kéménybe van belerakva egy 130-as saválló cső. Ezt legalább nem kell kiékelni, mert nem tud eldőlni:) Kb 12m magas. Padlástérben van egy tisztító ajtó, ott néha meg szoktam rázni a csövet, ilyenkor talán 1-1 cm-t mozog.

Előzmény: W124Szlobi (306)
trakisbandi Creative Commons License 2011.01.19 0 0 311

Üdv:

Mikor én ebben a cipőben jártam (kéménybélelés) !

Előtte megkérdeztem a kéményseprőnket, mivan ha szeretném felújítani a kéményemet ??

Azt válaszolta annak semmi akadálya, bejelenteni sem kell.

Nekiáltunk felújítani, és kibéleltük persze a szabványnak megfelelően 0,8-as savállóval.

Mikor kész lett nem kellett átvetetni,engedélyeztetni..........stb mert,ha felülvizsgálatot kérsz a kéményesektől onnantól figyelemmel kisérik még el nem készül, persze jó magyar forintok ellenében.

 

Előzmény: W124Szlobi (310)
W124Szlobi Creative Commons License 2010.11.20 0 0 310

Köszönöm, erre én is gondoltam, azért írtam ide segítségért...

Előzmény: Zoltanuss (309)
Zoltanuss Creative Commons License 2010.11.20 0 0 309

 Akkor az egy szar, rendbehozandó kémény !!

Előzmény: W124Szlobi (308)
W124Szlobi Creative Commons License 2010.11.20 0 0 308

Egy pár éve kipróbáltam.... Onnan tudom, hogy bélelni kéne, mert a lákásba is került a füstből meg a koromból. Azóta nem használtam. De most szeretném.


Szlobi

Előzmény: Zoltanuss (307)
Zoltanuss Creative Commons License 2010.11.20 0 0 307

 Próbáld előbb ki a kéményt, hozdd rendbe, tűzelj helyesen, szakszerüen, majd ha lesz probléma, akkor béleltess !

Előzmény: W124Szlobi (306)
W124Szlobi Creative Commons License 2010.11.20 0 0 306

Sziasztok !

 

Jelenleg használaton kívüli kéményt szeretnék béleltetni. Mi az minimális átmérő, amibe még lehet "csövet rakni"? Régi a kémény és "ereszt". Félek, hogy nagyon szűk belül. Szeretném újra használni a vegyestüzelésű kazánt, de úgy, hogy a lakásban ne kelljen semmit bontani. Kertes házról van szó. A  tető és a földszint plafonja között új a kémény, csak a kazántól ( ami pincében van ) a földszint födémig kéne bélelni. 

Köszönöm a válaszokat, Szlobi.

golyo13 Creative Commons License 2010.11.16 0 0 305

Kedves Lizi 1984 !

 

elírtram ! Nem huzatfokozó, hanem HUZATSZABÁLYOZÓ " kütyü-ről mi a vélaményed.

A huzatfokozó működése, hatása triviális számomra, de aszabályozó, hogy mit szabályoz és miért jó az nekem, az még TALÁNY !

 

Véleményed ?

 

üdv

golyo

Előzmény: lizi1984 (297)
Émile Creative Commons License 2010.11.16 0 0 304

 Na ja, de nagyon mellé lőttél.  Amúgy az én számon is túlzó, ha jobban belegondolunk 5 -6000 -en lehetnek.

Előzmény: lizi1984 (303)
lizi1984 Creative Commons License 2010.11.16 0 0 303

Kedves Émile!

 

Oké elismerem a pontos adatokat nem ismerem a kéményseprők rohadt sokan vannak. A nyolcszázezer hasraütés volt.

Előzmény: Émile (302)
Émile Creative Commons License 2010.11.16 0 0 302

 Helló !

 ha már használtad ezt akifejezést :  

Józanparaszti ésszel nézve a dolgot, én így látom. "

 

 Hát bizony  ezzel aszemlélettel , hogy jön egy társasház akár egy seprő vállalat ahhoz , hogy az egyik vizsgálatot fizeti a másikat meg nem-

 Azaz a nyilt égésterű készüléket fizeti azártat meg nem.

 Ráadásul van olyan lakás ahol a lakó két kéményt is használ. Az igazság az  én is csak véletlen jöttem rá erre. Amikor tisztázni szerettem volna , csak sumákolás volt.

 Van egy érzésem : a seprők itt duplán számláznak. Na majd meglátjuk.

 A másik észrevétel :

 

 

 (a nyolcszázezer kéményseprőből személyesen kb. ....

 Hát itt jól mellé lőttél. Vannak vagy  tízezren alaposan felkerekítve.

  A   beosztott ennél a vállalkozásnál is húzza az igát, viszont az a 200 -300 főnök vígan él !!

 

Előzmény: lizi1984 (300)
lizi1984 Creative Commons License 2010.11.16 0 0 301

Kedves Émile!

 

Nem kéményseprő vagyok hanem egy kivitelező cég alkalmazottja.

Hogy a kéményseprők mit csinálnak mit nem azt nem tudom, visszajelzésekből hallom, hogy van ahol semmit.

(saját tapasztalat azért nincs mert távfűtéses házban lakom nálunk nem jár kéményseprő) De a véleményem az előbb leírtam.

 

Arról, hogy az éves kéményvizsgálati díjat a társasház fizeti nincs tudomásom. Általában ez a tulajdonos költsége.

 

Én a felújítási költségekre írtam, a társasházzal való megállapodást.

 

De ha a társasház mégis fizeti a kéményvizsgálat éves díját, akkor nem tehetne különbséget nyílt és zárt égésterű készülék között, ha fizet a nyílt-ra akkor a zárt-ra is kellene. Vagy mindegyikre, vagy egyikre sem. Józanparaszti ésszel nézve a dolgot, én így látom.

 

 

Üdv: lizi1984

Előzmény: Émile (299)
lizi1984 Creative Commons License 2010.11.16 0 0 300

Kedves Émilke!

 

A kérdésed nem volt konkért. És ha "De ha jól emlékszem 5 éve vagy a szakmában - én meg 38" alapján jól értem 38 éve vagy a szakmában, akkor tudnod kéne, hogy a laikusok a Héra égőfejes cserépkályhára is simán rámondják hogy cserépkályha oszt jó van, pedig az gáztüzelésű.

 

Ha készüléket cserélsz nagyon sok mindenkinek sok köze van hozzá, mert más típusú készülék más teljesítménnyel teljesen másképp működik.

 

Pl: Szegény kis nyugdíjas bácsi bejön, a kéményseprő azt mondta nem jó a kémény, meg ő is észrevette, hogy visszajön a füst. Kérdésem: volt készülék csere? Bácsi: igen volt de a gázszerelő elintézett mindent megcsinálta a kéményt hozzá valami kókler kivitelező jó occsóé, mert az volt a legolcsóbb, de most hogy javítani kéne a telefonszámon amit megadott már nem elérhető, papír nincs róla, mit lehet tenni.

 

Válaszom: Nagyon sajnálom, de részünkről semmit, mert mi nem nyúlunk hozzá olyan kéményhez amit más csinált, az alábbiak miatt:

Lehet, hogy egy apró 5- 10.000.- Ft-os dogot kell kicserélni és akkor abban a pillanatban jól fog működni a kémény, de ki tudja, hogy a későbbiekben milyen probléma jön elő, amit kóklerkénk elrontott (occsóé) de miután én hozzányúltam nekem kell vállani a büntetőjogi, meg minden egyéb felelősséget az ő szar munkája után.

 

 

Szóval: nekem pl. megér 20 - 30 - de még 50.000.- Ft-ot is, hogy a szüleim olyan működő készülék mellett aludjanak, ami jól működik, nincs vele semmi baj, minősített anyagokból készült stb. nem pedig attól kell rettegnem, hogy mikor mutatják a mi házunkat, azzal a hírrel a tv-ben, hogy két kis nyugdíjas szénmonoxid mérgezésben meghalt.

 

Hogy a kéményseprők hogy végzik a munkájukat, nem tudom, akit én ismerek az becsületesen és jól. (a nyolcszázezer kéményseprőből személyesen kb. 5-öt ismerek, tehát általánosságban nem beszélek mert megrendelők elmondása alapján őnáluk is van olyan aki nem csinál semmit.

Summa nem védem a kéményseprőket.

 

Előzmény: Émile (298)
Émile Creative Commons License 2010.11.16 0 0 299

 Helló látom itt vagy még vagy visszajösz !

 Ez nem annyira műszaki mint jogi lenne.

 Erre, ehhez kapcsolódóan :

 

 

"-  A kémény bélelése akkor kötelező, ha a meglévő gáz-illetve vegye tüzelésű (kazánt, cirkót) készüléket lecseréli a tulajdonos.

-  A kémény bélelését akkor fizeti a Társasház, ha az alapító okiratban benne van, illetve annak is benne kell lenni, hogy milyen mértékbenjárul hozzá a kémény felújításához. (esetenként a közös képviselővel történő megbeszélés alapján)

-  Ha a társasház nem járul hozzá a kémény felújításához, akkor a Tulajdonost terheli a költség.

(gondoljunk csak bele, ha van egy kocsink és a kipufogó rendszerével van gond, akkor nem is merül fel a kérdés hogy más fizesse a javítási költségeket)

-  Budapesten, a Főkétüsz Kft."

 

 Tehát egy bp.-i társasházban, ahol van kb. 60 -70 kémény, amelyek majd mind nyitottégésterü készülékek füstgázait viszik (cirkók  és kéménybe kötött konvektorok)  És van vagy 5 -6 un. zárt égésterű készülék. Ezek égéstermékét ventillátor viszi bizonyos túlnyomáson. Minden kémény béleleve van  a megfelelő módon.

 Na van a szokásos évi sorellenőrzés. Két külön brigád csinálja - korábban időben is elkülönülve,  a legútóbb a drágák már egyszerre jöttek.

 Leelenőrzik a kéményeinket, mindent rendben találnak - általában - nálam mint új zárt, pláne.

 Írja is a jegyzőkönvet, amiben mindent ok. nak nyilvánit, majd írja számlát. Mondom semmi közöm hozzá, majd a társasház fizeti.

De nem tágít. mondja a társaház csak a nyilt kémények ellenőrzését fizeti. Lehet nem vitatom, de mondom/kérdem : papír van róla ?

 Hát láccik megvan fogva az ürge. és még mivel az aláírást először megtagadtam, mondja akkor semmisnek tekinti a vizsgálatot.

Na aláírtam, de ez a müvlete a zsarolást ill a csalást  vagy az okírat hamísitást kimeríti.

 Egy megtörtént  eredményes vizsgálatot semmisnek tekinteni, nem semmi.

  Tény: a társasháznál ilyen megállapodásról nem tudnak - mármint kétféle számlázásról, de lehet eleve duplán számláznak.

 Egyenlőre mélyen hallgatnak a főkétüszék erről.

 Persze az  5-6 zárt égésterü kéményes fizet mint a katonatiszt, őket az a 6000 ft nem érdekli.

 Na majd a biróság tisztavizet önt a pohárba !!

 

 Tulajdonképpen ennek a hosszú szövegnek a lényege : más társasházakban is van ilyen gyakorkat , azaz a zárt égésterű kémények vizsgálatáért  a tulaj fizet, a többi kéményért a társasház ?

 Nálunk a közös képviselő ilyen megállapodásról nem tud .

Előzmény: lizi1984 (287)
Émile Creative Commons License 2010.11.16 0 0 298

  

Lizike !

 Az én kérdesem eléggé konkrét volt !!

 Mindjárt megismétlem :

 

 

 

 "És egy vas- vagy cserépkályhánál mi az ábra, mármint a közetelzőség szempontjából  ??"

 Hogy mivel tüzelnek ezekben ?

 Hát vagy szénnel vagy fával vagy vegyesen !

 Az tudom, hogy ha kibéleli valaki mivel kell, de a kötelezőségre kérdezetem rá ?

 És hogy én készüléket cserélek (kálha ) kinek mi köze hozzá ??

 Kéményseprőt nem engedek a készülékeimhez - nincs közük hozzá, a kéményt meg még amikor tisztítani kellett volna akkor se tisztították - inkább kárt csináltak. Mikor jönnek mondom : nem kell tisztítani , aláírok ezzel,  mivel munkanélkül pénzt szereztek, elmennek.

 De ha jól emlékszem 5 éve vagy a szakmában - én meg 38 és a kéményseprők nem a sziven csücskei.

 Mint intézmény gyalázatosak - egyedileg lehet jók !

 Na jó fórumozást !!

Előzmény: lizi1984 (292)
lizi1984 Creative Commons License 2010.11.16 0 0 297

Kedves golyo13!

 

Ha elhúzás van a kéményben, akkor az elhúzás helyén, horonyvéséssel ki kell bontani a falat és csak akkor lehet bele tenni az acél csövet.

 

Huzatfokozó:

 

Ezek a huzatfokozó készülékek jók, de csak abban az esetben, ha szükség van rá.

Ha alap állapotban (huzatfokozó nélkül) is megvan a megfelelő huzat a kéményben, akkor a huzatfokozó csak ront az égéstermék eltávozásán, mert nem csak az égésterméket, hanem a keletkezett meleg levegőt is gyorsabban eltávolítja a kéményből, ezért gyorsabban lehűl a lakás.

 

Az, hogy milyen a kémény huzata, egyszerűen megállapítható, a kéményajtó nyílásában meg kell gyújtani egy újságpapírt és ha "kiviszi" a huzat, akkor megfelelő.

Illetve bonyolult számításokon keresztül, hő és áramlástechnikai méretezéssel is ki lehet deríteni, hogy az adott típusú és teljesítményű készüléknek adott körülmények között meg van -e a megfelelő huzata.

 

 

Üdvözlettel:

 

lizi1984

Előzmény: golyo13 (294)
SolnesN Creative Commons License 2010.11.16 0 0 296

 Olyan hogy nem lehet,  nincs -csak ki kell bontani ott a kéményszakaszt, ami meg sok - sok kosszal jár.

Előzmény: golyo13 (294)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!