Keresés

Részletes keresés

DLala Creative Commons License 2001.05.31 0 0 10355
Ezennel jelentkezem! :))))
De mozgás közben ám!
És visszaütni is ér! :))))

Bassman, nagyon is értem, mit akarsz mondani.
Legfeljebb nem értek vele (teljes mértékben) egyet.

Előzmény: Bassman_ (10341)
leha Creative Commons License 2001.05.31 0 0 10354
jobb megoldás nincs annál, hogy újra regisztráltatsz ...
a freeweb, korábban swi híresen mocsok módon bánik az ügyféllel.
Előzmény: bab007 (10337)
Wazull Creative Commons License 2001.05.31 0 0 10353
Harom pontos nyomas:
Szerintem ennek tobb ertelmezese is lehet.
Az egyik a sulyemelesben. Ott harom feher lampaval jelzi a harom biro az ervenyes nyomas (vagy lokes) gyakorlatot.
Ahol pontoznak, az a torna, meg a mukorcsolya, meg ilyenek. Azokkal nem tudom osszehozni...

Lattam par eve egy Batman rajfilmet. Ott is valami osi tekercsert folyt a harc. Azon volt valami titkos abra egy nyomaspontrol, amit megnyomva el is patkolt rendesen a megnyomott...
Persze a rosszfiu elorozta Batmantol a tekercset, mielott meg az megnezhette volna, hol kell nyomni. Meg persze meg is semmisitette a tekercset rendesen. (Persze Batmannak csak azert kellett az info, hogy tudja, hogyan vedje ki a nyomas-tamadast, nem akart artani vele senkinek, nem is az volt a szerepe... :-))) )
Mielott meg leragnatok az osszes kormotoket, mint ahogy en is tettem vala, elarulom, hogy kedvenc rajfilmhosunk bejutott abba a szobaba, ahol a rossz fiu szokott gyakorolni (a gyakorlas az jo tulajdonsag szerintem, de persze a rosszaknak is szukseguk van ra, hogy a vegen jol leleplezodhessenek...), es alapos vizsgalat utan meglatta, hogy hol van kikopva a probababu :-)))
Aztan a rossz fiu meg csak csudalkozott am rendesen, amikor a Batman ruhaja ala rejtett vasfazekfedot bokdoste az ujjaval...
:-)))

Előzmény: Bassman_ (10351)
Wazull Creative Commons License 2001.05.31 0 0 10352
En annak tekintem. Foleg szukseg eseten...
:-)))
Előzmény: Bassman_ (10343)
Bassman_ Creative Commons License 2001.05.31 0 0 10351

ControlDenied

Valami 11 ora koruli idore gondoltam, mert en sem vagyok olyan koran kelo tipus. :)

A pontos idoponttal jelentkezem hamarosan.

Egyebkent jo, hogy mondod ezt az x pontos nyomast, szivesen talalkoznek valakivel, aki demonstralna rajtam ilyesmit (persze modjaval). Mar probalkoztak ugyanis halal biztosnak velt dolgokkal, es kisebb fajdalmon kivul semmi nem tortent. Lehet, hogy fakir vagyok, csak nem tudok rola :))

Előzmény: ControlDenied (10350)
ControlDenied Creative Commons License 2001.05.31 0 0 10350
Hm...én, mint galamblelkű aikidoka természetesen nem foglak bántani, de majd jön praclee a 3pontos nyomásával, aztán megnézheted magad! :)

Egyébként érdekel a kirándulás, nagyon rámfér.
FIGYELEM! Hajnali 10 előtt nem megyek sehová! :)
Jó lenne, ha minél előbb megírnád a pontos időpontot.

csá,
ControlDenied

Előzmény: Bassman_ (10349)
Bassman_ Creative Commons License 2001.05.31 0 0 10349

ControlDenied

Kb. annyira tartom veszelyesnek magamat itt, mint amennyire "masok" megengedik maguknak, hogy veszelyesnek tartsak magukat szinten ugyanitt. :))

Előzmény: ControlDenied (10347)
Bassman_ Creative Commons License 2001.05.31 0 0 10348

ControlDenied

Egy kirandulast szervezek most (ujra, hehe) vagy most hetvegere, vagy a kovetkezore. Vasarnap lenne, es a Batthyany teri uvegkalitka mellett lenne a talalka. Ott lerohatod utlegelesi vagyaidat. :))
Nem kell nagy dologra gondolni, felpattannank a hevre, aztan eldocognenk mondjuk egy darabig. Cel a Pilisborosjenoi "Egri var".

Topiclakok, aki akar johet. Ott aztan szarra verhetjuk egymast. Legalabbis elmeletben. :))

Előzmény: ControlDenied (10346)
ControlDenied Creative Commons License 2001.05.31 0 0 10347
Ja, egyébként meg a tenyerembe üthetsz, vagy a hosszú hajamba! :)

Egyébként ennyire veszélyesnek tartod magad, hm? :)

Előzmény: ControlDenied (10346)
ControlDenied Creative Commons License 2001.05.31 0 0 10346
Jól van. Hol tudlak elérni?
(ne nagyon mozogj ám! :))
Előzmény: Bassman_ (10345)
Bassman_ Creative Commons License 2001.05.31 0 0 10345

ControlDenied

Egye fene :))

Előzmény: ControlDenied (10344)
ControlDenied Creative Commons License 2001.05.31 0 0 10344
OK, de én ütök először! ;)
Előzmény: Bassman_ (10341)
Bassman_ Creative Commons License 2001.05.31 0 0 10343

Wazull

Az testresz? :))

Előzmény: Wazull (10342)
Wazull Creative Commons License 2001.05.31 0 0 10342
Bassman_,

"kozerdeku:

Szeretettel varok minden jelentkezot, aki csak egyetlen darab "kicsi" utesembe beleteszi barmelyik testreszet es utana meg mosolyog is."
OK, meg par honapig novesztem nem tul hosszu hajamat, aztan mehet. De egy darab "kicsi" legyen am!
:-)

Előzmény: Bassman_ (10341)
Bassman_ Creative Commons License 2001.05.31 0 0 10341

DLala

Azt hiszem egy kicsit el kell oszlatnom a homalyt. A kicsi meg a nagy az sajna relativ fogalom. 50 kilos kislany nagy utese lehet, hogy nem eri el egy 100 kilos ferfi kicsi utesenek erejet.
Ezenkivul en kicsi alatt azt ertem, hogy nem a testem meg a vallam meg a mittudomenmim energiaja van az utesben, hanem a konyoke. (aki ezt nem ismeri, annak ugyis magyarazhatom akarmeddig)
Ezenkivul egy "nagy" utesnek meg van az a baja, hogy igen konnyen melle mehet, ha az ellenfel gyors, mint a villam. (mint tudjuk, ez nem ritka) Az eltorendo deszka, meg akarmi eleg statikus dolgok, nem fog elugralni az utesek elol, raadasul meg rideg is.
Nem teglat kell torni, hanem gumilapot. Egybol nem fog menni. :))) Azt hiszem elegge ravilagitottam az uzenetem lenyegere.

kozerdeku:

Szeretettel varok minden jelentkezot, aki csak egyetlen darab "kicsi" utesembe beleteszi barmelyik testreszet es utana meg mosolyog is.

Előzmény: DLala (10320)
Bassman_ Creative Commons License 2001.05.30 0 0 10340

karter

"Ugyanakkor éppen ezek a népek híresek önuralmukról, csendes magukbazárkozottságukról."

Ez kulonosen ott erheto tetten, amikor a bushi bemegy a McDonalds-be, es rakop az asztalodra. Ezekutan mar csak az a kerdes, hogy ki is a paraszt a tortenetben.

Előzmény: karter (10293)
Wazull Creative Commons License 2001.05.30 0 0 10339
Pedro,

Szerintem erre a hozzaszolasra gondoltal...

Habar meg eletemben nem lattam Wing Tsun-t, a topicon eltoltott ido utan talan mar en is irhatnek rola... :-)))

Előzmény: Pedro 14 (10335)
4UM Creative Commons License 2001.05.30 0 0 10338
(Mekkora állat ez az Aga!!)

Tudod mit bab? Törlés után a név szabad... :)
Regisztráld újra! Vagy ha gondolod megteszem én, de aztán nehogy kirugass, mert ............. mert aztán kérheted meg Fődhözragatt-tat, utána Bassman_-t, stb., hogy a cím maradjon. ;-)
Tetszett az oldalad és naggggyyon szivesen edzenék egy barátságtalant az ilyen alakokkal. Szerintem megoldottad azt, amiért írt. Persze nem tudom, hogy mi van a szerződésben, lehet, hogy szó nélkül törölhetett volna. De akkor miért nem azt teszi? Miért az orvoslás után töröl?

Ja! És le ne szedd azt a kedves kis levélváltást! :)) Híven tükrözi a szelemi szintjüket.

bab007 Creative Commons License 2001.05.30 0 0 10337
Tisztelt Mindenki!

Pár napja küldött egy emailt a freeweb üzemeltetője, hogy szüntessek meg egy-két szabájtalan dolgot (reklám eltüntetése, új ablak nyitása) a honlapomon (http://wchk.freeweb.hu/), különben törlik. Ez az ultimátum 2001.05.30-án lejár.
Mivel nincs időm jelenleg ezt megoldani, ezért az egész weblapot töröltem (a változások idejére), és -mint láthattad- csak egy figyelmeztető oldal szerepel, hogy átalakítás miatt szünetelünk. (Ha úgy tetszik, a sérelmezett hibákat kijavítottam, de a weblap tartalma is megváltozott. Időt nyertem (volna)....)
A Freewebtől azt a választ kaptam, hogy neki ez nem tetszik, és mindenképpen törölni fogja a honlapomat 05.30-án.

- Kérek mindenkit, akit ez valamennyire is foglalkoztat, hogy írjon már emailt az illető úrnak (Agárdi Gábor - aga@swi.hu), hogy ne hajtsa végre a WCHK honlap törlését! Illetve -mivel a törlés ma minden bizonnyal be fog következni- állítsa vissza.

Kínálkozik még két lehetőség:
- Mint egy sátoros cigány, hol itt, hol ott tárolnám a weblapot. Nem tűnik túl praktikusnak.
- Valaki esetleg helyet biztosíthatna a weblap számára egy szerveren. Ez igen kényelmes lenne számomra.

Levélváltások Agárdi Gáborral (SWI - a Freeweb üzemeltetőjével):

2001.05.27.
-Kedves Felhasznaló!
A http://www.freeweb.hu/wchk cimen található honlapja a következő okok miatt sérti -a regisztráció során Ön által is elfogadott- házirendet:

- reklám eltüntetés
- új ablak nyitása

Kérjük javitsa ki a felsorolt hibákat és értesitsen bennünket (irja meg a felhasználoi nevét is) '2001-05-30'-ig az switeam@swi.hu cimen.
Ha ezt nem teszi meg a megadott időpontig, a rendszer automatikusan törli a regisztrációját.

2001.05.27.
-Tisztelt Szolgáltató!

Megpróbáltam orvosolni, kijavítani a sérelmezett hibákat.
Utólag is, elnézést értük!

Tisztelettel
wchk

2001.05.27.
-Szia!

Ez a felirat keves, nekunk a megoldas kell.
Egyebirant sor utan tegyel entert es nem lesz > a sor elejen

Aga

2001.05.29.
-Jelenleg a felirat a megoldás számomra. Nem tudok ezzel többet foglalkozni jelenleg, csak erre futotta.
A honlap jelenleg szerkesztés alatt...

Kérdések:
- Megnyithatok-e más weblapokat új ablakban?
- Megnyithatok-e új ablakban olyan weblapot ami a freeweb szerverén van?
- Az új ablak nyitásának korlátozás csak a saját freewebes tartalomra vonatkozik?

Válaszát megköszönve
wchk
a weblap szerkesztõje

2001.05.29.
-WCK> Jelenleg a felirat a megoldás számomra. Nem tudok ezzel többet foglalkozni jelenleg, csak erre futotta.
WCK> A honlap jelenleg szerkesztés alatt...

Semmi gond, holnap megoldja a szerver a gondot.

WCK> Kérdések:
WCK> - Megnyithatok-e más weblapokat új ablakban?

masikat igen

WCK> - Megnyithatok-e új ablakban olyan weblapot ami a freeweb szerverén van?

ha az nem a te lapod akkor igen, de kizarolag a /-t, alkonyvtart
illetve konkret html-t nem.

WCK> - Az új ablak nyitásának korlátozás csak a saját freewebes tartalomra vonatkozik?

Arra mindenkepp.
Aga

2001.05.29.
-"Semmi gond, holnap megoldja a szerver a gondot"

Mi az, hogy holnap "megoldja a szerver" a gondot?

Azt hiszem, hogy a honlapom tartalmába -bizonyos keretek között- nem szól bele a szerver üzemeltetõje.
A kifogásolt dolgokat megoldottam. A honlapom jelenleg egy oldalból áll. Nem tünteti el a reklámot, és nem nyit új ablakot. Akkor mi itt a gond?? Hmm?

tisztelettel
wchk
a weblap szerkesztõje

2001.05.29.
-Azt jelenti, hogy amig mi le nem allitjuk a szerver altal inditott
torlesi kerelmet, az mindaddig el. Es a hatarido holnap jar le, es
mivel az altalad kinalt megoldas nem eppen tetszetos szamunkra, igy
azt nem allitottuk le.

Aga

Köszönettel
bab (wingchunkuen@webmail.hu)

Wazull Creative Commons License 2001.05.30 0 0 10336
Pedro,

"Wazull: Ezt azért írtam le mert azelőtt kérdezted a véleményünket a Wing Tsunról. Nekem ez volt a véleményem."
Hu, szerintem az nem en voltam...

Előzmény: Pedro 14 (10335)
Pedro 14 Creative Commons License 2001.05.30 0 0 10335
Hali!
Tehát megismertétek HuN-t( így utólag :) ) Az öreg mester szerintem, olyan 50-60 év körül lehetet.De nagyon szép volt Han mester 48 lépéses formagyakorlata is.
Wazull: Ezt azért írtam le mert azelőtt kérdezted a véleményünket a Wing Tsunról. Nekem ez volt a véleményem.

Akik a gálán voltak, nem tom észrevettétek-e, hogy egyedül nekünk (Déli Mantis) nem volt fegyveres bemutatónk?

Pedro 14

praclee Creative Commons License 2001.05.30 0 0 10334
Nem tudja vki hogy mennyi lessz a jegy a vk-ra ami pesten lessz és Dolph Lundgren is jön.Meg KOKO?
Wazull Creative Commons License 2001.05.30 0 0 10333
"Az biztos hogy magasra ugrott.Hallottam olyat hogy egy partin felugrott a plafonig és több legyet is elkapott egyszerre."
Az USA-ban a plafon nem olyan magas altalaban, mint az Orszaghazban. Nekem fel sem kell ugranom (nem vagyok tul magas), megis elerem a plafont. A legyek meg biztos legypapiron csungtek, odaragadva...
:-)
Bocs praclee...
;-)))
Előzmény: praclee (10332)
praclee Creative Commons License 2001.05.30 0 0 10332
Az biztos hogy magasra ugrott.Hallottam olyat hogy egy partin felugrott a plafonig és több legyet is elkapott egyszerre.
Előzmény: Wazull (10314)
praclee Creative Commons License 2001.05.30 0 0 10331
Tehát
Felfigyeltek rá hogy túl sokat tud és a tudását át is adja.Ez nem tetszett nekik és ezért érkezett hozzá egy szerzetes.Azt mondta hogy vívjanak meg egymással.Nem tudom hogy,hogy zajlott a csata csak azt hogy ez a bizonyos mester hárompontos nyomással támadt.
Ez úgy néz ki hogy nem halsz meg rögtön.Elég egy finom érintés csupán,és be lessz "kódolva".Aztán élt szépen és egyszer csak "csörgött az óra".Működni kezdett a pontnyomás és meghalt.:-((((
Én kérdezgettem itt hogy mit tudnak it róla.Nem sokat egyedül hiryu adott néhány homályos info-t.Meg tán vki más is.Kérdeztem e biosz tanárt ő is csak érzékeny pontról tud ha eltörik a csontot átvág egy fontos eret,de ez NEM AZ.
Viszont beszereztem egynéhány könyvet.Valki mondta hogy ezek le vannak írva könyvekbe.Azt hiszem én megtaláltam bár nem egybe hanem kettőbe.Mely szerint megvannak a pontok és az idő.Minden 2 órában más helyütt kering a csí.Tehát kering.Ki fogom szedni táblázatba a két könyvből hogy,hogy van pontosan.Nem tudom hogy egy könyvbe le van e írva.Azt se tudom hogy lehet kivitelezni biztos nem megy úgy hipp hopp.
Engem egyébként innentől kezdve érdekel a HM mióta hallottam ezt a Lee-s története.Mondom sok más elképzelés van.Sokna mondják hogy misztifikáció stb..Semmi sem biztos.De annyi hogy ezek a nyomások léteznek.Olvastam hogy Oyama is elvonult és ő is kifejlesztette ezt a nyomást.Feltérképezte az emberi testet és pontjait és ez alapján dolgozta ki ő is a hatékony rendszerét.

Hát röviden ennyi.
Én ebben az állításban hiszek.Valaki nem vki igen.Mindenkinek egyéni joga.De ha olvasol Bruce Lee-s könyveket ezek benne vannak bár én még 4 Lee-s könyvből csak egyben láttam.Egyébként megnéztem volna a házát.Volt egy kép amin őlt a szobába mely tele volt Hm-s könyvekkel és olvasott.Mennyi tudás lehet ott felhalmozva ezen a téren.Iszonyatos.És akkor még nrm voltak ilyen kommersz könyvek csak nagyon kevés.Persze ezzel nem azt mondom hogy rossz könyvek vannak csak hogy azok szvsz jobban a tartalmát ragadták meg.Tehát olyan könyvek amik nem a könyvesboltok falain csimpaszkodtak hanem ilyen átadom neked könyv.Aszem PINGYI mesélt ilye hogy sok pénzért jutott egy ilyen könyvhez.De lehet hogy nem ő volt.

Prac Lee

Előzmény: praclee (10328)
Bellatrix Creative Commons License 2001.05.30 0 0 10330
A "véreskezű srác" hétfőn már edzést tartott, mindannyiunk örömére. Fanatikus:)
Előzmény: TLM (10326)
Kreta Creative Commons License 2001.05.30 0 0 10329
A Han mester melletti a fehér ruhás jókedéjű öreg mester volt? Én az ő korára lennék kiváncsi. Mert bár a forma fura volt amit bemutatott, az a beállás amivel indított, elég fárasztónak tünt nézve is.
Előzmény: TLM (10326)
praclee Creative Commons License 2001.05.30 0 0 10328
In memorian Bruce Lee.
Érdekes kérdés.Mindenki mást mond.Én hallottam egy verziót ami szerintem nagyon is igaz bár mindenki mást mond.Hol a maffia hol a jól megszokott gyógyszerérzékenység jön elő.
Mint már egyszer írtam egy ember(nem tudom hogy újságíró vagy kicsoda)elment keletre.Ott volt egy ember aki mutatot neki egy technikát a fián.Pontnyomást.Azt mondta hogy a fia ekkor és ekkor rosszul lessz.Telik az idő és be is következett.Csak az apja jelenlétével tudták megmenti.
Ez így nagyon mesei.A lényeg hogy pontnyomással dolgozott és azzal oldotta fel a leblokkolt rendszert.Itt már volt vita hogy miért mutatta meg stb.Nem tudom én ezt olvastam.
Bruce Lee
A baj az hogy túl sokat tudott.Ott kezdődött hogy Yip Man mesternek megtíltották hogy tanítsa mert ő nem volt kínai egészen.Aztán Yip Man a legjobb tanítványát bízta meg Lee oktatásával.Lee mindent megtanult amit lehetett.A nuncsaku használatát pár honap alatt tanulta meg és jobban kezelte mint a mestere.(nem tudom ki volt.).Aztán jött a saját stílus alakítása/alapítás,a filmek és az oktatás.
Innen jön a lényeg
(amit folytatok mert zár a terem:(((((váááá

sajnálom
folyt.köv.

praclí

Rorimack Creative Commons License 2001.05.30 0 0 10327
Haliho!

Meg keresek...

Addig is ket japan oldal, csak a kepek miatt:

http://www.for-you.co.jp/sasso-man/batto/sasso.htm

http://www.yk.rim.or.jp/~imamura/battodo/

Az utobbibol nagyon ugy tunik, nincs nekik...

http://www.icity.or.jp/seishinkan/index.htm

Ez egy Battojutsu iranyzat cime... bar innen is max. a videok johetnek szoba...

Ez meg egy nemzetkozi BAttodo cim: (VAn, ahol csak Nemzetkozi BAttodo szovetsegkent hivatkoznak rajuk, de inkabb iskolanak tunik...

SAjnos nagyon ugy tunik, hogy nincsenek fennt...

(Tobb magyar battodos talalatom volt, mint japan... ;)

R.

Előzmény: leha (10319)
TLM Creative Commons License 2001.05.30 0 0 10326
Csen :

Nem tudom ki volt Han mester mellett, számomra is meglepetés volt a jelenléte. 8 forma van tudomásom szerint. A bemutatón láthattad elsőként a legfontosabbat de azt gondolom felismerted, aztán az ötödiket és egy vegyeset ami az első 4-ből volt összerakva.
A W.CH.-s scrácnak tényleg eléggé vérzett a keze, elég risztóan nézett ki, remélem nem lett semmilyen komolyabb baja, annál is inkább mert a bemutatót keményen végigcsinálta.

TLM

Előzmény: Csen (10324)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!