Keresés

Részletes keresés

Wicked Belzebub Creative Commons License 2016.08.24 0 1 161104

A szakadt szij? Hat nem tudom... :)

Előzmény: rolcsi09199 (161103)
rolcsi09199 Creative Commons License 2016.08.24 0 0 161103
Van egy Breitling órám. Kb 15 éves. A szíj elszakadt. Erdekel valakit? Kepet kuldok ha kell. pokerezni kukac gmail.com
Amanita muscaria Creative Commons License 2016.08.24 0 0 161102

Köszönöm, de ezt én is megtaláltam.

Előzmény: Törölt nick (161101)
Törölt nick Creative Commons License 2016.08.23 0 0 161101
Előzmény: Amanita muscaria (161099)
Saughassy Creative Commons License 2016.08.23 0 0 161100

Koszonom mindenkinek, aki hozzászólt a hamisítvány/masolat threadhez. Nem voltam gepkozelben és mostanra tényleg sikerült kivesezni, így én már nem okoskodnek bele. 

Amanita muscaria Creative Commons License 2016.08.23 0 0 161099

Sziasztok kedves tapasztalt fórumozók!

Aa segítségeteket kérem, mert nem találtam semmilyen bejegyzést az alábbi gyártóra a fórumon sehol.

 

Az Aztorin órákról van valakinek tapasztalata?

 

Pl:

 

 

Köszönöm.

tomcat Creative Commons License 2016.08.22 0 0 161098

Nincs igazán miről vitázni, valójában lerágott csont.

Órás fórumokon hetvenhétezerszer körül lett járva a téma, nagyjából az a konszenzus alakult ki, hogy a hamisítvány (nevezzék megtévesztően akár replikának) az hamisítvány és kész. Ha a megtévesztés a célja és akár odáig merészkednek, hogy nem csak stílusjegyeket lopkodnak hanem márkaneveket is, akkor az büntetőjogi kategória, nincs miről beszélni.

A határesetet úgy hívják hogy homage, amikor valami historikus modellre nagyon hasonlót készítenek (a Sub is ilyen) ezeknek külön fórumaik vannak, de volt már rá példa, hogy akár egész korrekt és védhető homage (a Ken Sato féle Marina Militare esetre gondolok) is iparjogvédelmi ügyek miatt el lett kaszálva.

Azóta számtalan Marina Militare került piacra, szóval ezért kissé érthetetlen, de legalább az "eredeti" RXW-k ára töretlenül megy felfele. 

A festmény felemlegetése a témában eléggé "szalmabáb" jellegű érvelésnek hat.

 

tomcat

Előzmény: Saughassy (161089)
pobeda Creative Commons License 2016.08.21 0 0 161097

A festményeket ha tudatosan reprodukálják, akkor azt más méretben kell.

Előzmény: APT (161094)
phranxinatra Creative Commons License 2016.08.21 0 0 161096

Most az órák esetében másolatokról, vagy hamisítványokról beszélünk? Nem ugyanaz a műfaj a kettő. Másolatnak elfogadom a létjogosultságát, még ha nem is szeretem.  

Előzmény: Saughassy (161089)
W_B Creative Commons License 2016.08.21 0 0 161095

+1 egy dolog;

(Nem értek az órákhoz, de iparjogvédelemmel is foglalkozom)

 

Az eredeti óra gyártója pénzt, időt, és energiát fektetett abba, hogy ismertté, és elismertté tegye a márkanevet. Más szóval hogy felépítse a brandet.

 

Aki a "másolatot" (még élő márka esetében inkább hamisítványt) gyártja, az ezt használja ki, illetve ha gyengébb a minőség, akkor még ezt is rongálja.

 

Előzmény: windproof (161092)
APT Creative Commons License 2016.08.21 0 0 161094

A festmény másolata/reprodukciója is kizárólag és csakis akkor elfogadott, ha egyfelől egyértelműen tudható róla, hogy az egy reprodukció, másrészt ha ez jogvédelmi aggályokat sem vet fel - tehát a festmény eredeti készítőjének/tulajdonosának engedélyével-tudtával reprodukálták (vagy alkalmasint már régen nincsen jogvédelem alatt).

Abban a pillanatban, hogy egy illegális másolatot megpróbálnak eredetinek elsütni - azonnal hamisítássá és bűncselekménnyé válik az ügy, pont úgy, mint az óráknál.

Előzmény: Saughassy (161089)
oldrad Creative Commons License 2016.08.21 0 0 161093

Bocs, ezt csak általánosságban írtam volna...

 

Előzmény: oys... (161091)
windproof Creative Commons License 2016.08.21 0 0 161092

"Miért fogadjak el jobban az eredeti festmények másolatait, miközben az óráknál azonnal fújnak rájuk?"

 

Mert másolat és másolat között van különbség. Egy festmény egyszeri és megismételhetetlen, ha szeretnéd tömegekhez eljuttatni, akkor másolatot kell csinálni róla (oké, vannak olyan technikák, amikkel eleve művészek tömegesen tudtak előállítani képeket, pont a tömegigények kielégítésére, mint például a rézkarcok). 

Ezzel együtt ha kiraksz egy Monet képet a nappalidba, akkor senki nem fog arra gondolni, hogy egy eredeti lóg a falon, te sem próbálsz ezzel kérkedni.

Egy óra megismételhető, bárki megvásárolhatja az eredetit is, és aki a másolatot veszi, az pont azt akarja elhitetni, hogy neki az eredeti van meg. 

Előzmény: Saughassy (161089)
oys... Creative Commons License 2016.08.21 0 0 161091

Azt ne képzeld, hogy az Ω Chronostop-ot bármikoris csajozós órának tekint(h)ettem volna.

(Egyszerűen elképzelni sem tudom, hogy ezt a gyatra érvelést honnan a búbánatból tudtad előrángatni: "nem a nőkért használtuk ezeket az órákat ... , hogy valami csodálatot váltsunk ki belőlük" ??? Abszolút nem illik az előző említésem tárgyához.):

Előzmény: oldrad (161084)
Törölt nick Creative Commons License 2016.08.21 0 0 161090

nekem nincs bajom mondjuk a parnis-sal. azaz ha nem akar szembetűnően csalni valaki, akkor az már rendben van.

Előzmény: Saughassy (161089)
Saughassy Creative Commons License 2016.08.21 0 0 161089

Nem állásfoglalásként, inkabb vitaindítóként:

Miért fogadjak el jobban az eredeti festmények másolatait, miközben az óráknál azonnal fújnak rájuk?

 Pedig ha valami, egy festmény tényleg egyedi darab.

Előzmény: Törölt nick (161086)
Törölt nick Creative Commons License 2016.08.21 0 0 161088

nem gondoltam venni:) de ezren vettek már a kép szerint. és a nomos tényleg eléggé letisztult forma.

az az érdekes hogy nem tud ezek szerint semmit sem tenni ez a nyilvánvaló csalás ellen.

Előzmény: Wreck Diver (161087)
Wreck Diver Creative Commons License 2016.08.21 0 0 161087

Azért én előtte megnézném, élőben mit kapok.
Igen nagy divat gyári fotókkal eladni szemetet.

 

Előzmény: Törölt nick (161086)
Törölt nick Creative Commons License 2016.08.21 0 0 161086

nna ezért kell bonyolultabb kivitelű órát csinálni. mert az egyszerűt hamarabb lemásolják míg ezt a posztot megírom. (elszörnyedve találtam ezt a hamisítványt ilyen áron a neten)

nickback38 Creative Commons License 2016.08.20 0 0 161085

Én megbocsátok, cserébe Te se haragudj, hogy neked - mint a témában jártas és rutinos fórumozónak - azt próbáltam sugallni, hogy ha kicsit jobban belegondolsz a szituációba, akkor magad is tudhatod a választ a kérdésedre - mondhatnók a probléma nem igényel, khm... "orvosi beavatkozást". Témánál maradva pl. Dr. Bubó csőréből ez vhogy úgy hangzana, hogy : "...mert az orvos nem követhet annál nagyobb hibát, mint hogy görcsösen keresi a terápiát az egészséges páciens bajára." :-)))

 

"Mondjuk szívesen megkérdezném tőle, hogy egy Patek Philippe 1953 Heures Universelles Model 2523 az nála normális órának számít-e?"

 

Komolyan megkérdeznél ilyesmit vkitől, aki pl. nem a Sas utcában szerzete az ismereteit? :-)))

 

Előzmény: MortalWombat (161080)
oldrad Creative Commons License 2016.08.20 0 0 161084

Mi nem a nőkért használtuk ezeket az órákat apámmal és apósommal, hogy valami csodálatot váltsunk ki belőlük, hanem a repülés kapcsán...

 

Előzmény: oys... (161081)
oys... Creative Commons License 2016.08.20 0 1 161083

Az autentikus utáni pont után tekintsétek úgy, hogy semmi sincs!

Előzmény: oys... (161082)
oys... Creative Commons License 2016.08.20 0 0 161082

Ó, Nőcike Dr.!

 

Ad.1.: A telefon nem mechanikus, nem érzem, hogy tőlem függne a pontos ideje.

Ad.2.: Mert sok pasi úgy, ahogy van, "gagyi". Nincs mit szépíteni ezen.

Ad.3.: Egy-egy megbecsülnivaló óra mindenképen kiérdemli az elismerő pillantásunkat, mégha filléres darab, akkoris, ha autentikus.ri zsebkésemen

Ad.4.: Óra nélkül olyan kilépni nekünk az utcára, mint nőknek ékszer nélkül. Ti is elmentek jó nívójú helyre is bizsuval. Nekem spec. ez az egyszem állandósult férfiékszerem. (A csak alkalmanként elővehető ezüst írószereimen és egyedi, különleges nívójú kisipari zsebkésemen túl.)

Ad.4.: Mi-az-hogy!!! Remek forma a vintage ahhoz, hogy érzékeltethető legyen az a tény, hogy ez a téma épp a rajongásunk/ragaszkodásunk egyik tárgya!

Előzmény: Doktornőci (161073)
oys... Creative Commons License 2016.08.20 0 0 161081

Ha már Omega: Akkor 1968-as, első évjáratbéli Chronostop.

Több dolog miatt is.

- Velem egykorú. Külön öröm ránézni. (Még a bevezetéskori sajtóreklámja is itt les a fiókomban.;)

- A kurrens, csukló-belsőoldali viseletű, elfordított számlapos verzió. Igazi különlegesség.

- És alkalmas a jóféle stopperfunkcióra, anélkül, hogy segédszámlapokkal túlbonyolított lenne a számlapja. (Ezt a plusz az általam ismert órák közül csak a Sinn Ezm1-es tudja, de az horror pénzért.)

Előzmény: oldrad (161079)
MortalWombat Creative Commons License 2016.08.20 0 0 161080

Bocsánat, de ez a kérdés nem neked szólt, hanem a "hölgynek".

Kíváncsi lennék, hogy ő milyen értékhez lövi be a normális órát.

(A következő kérdésem az lett volna, hogy számára mi a normális óramárka.)

 

Mondjuk szívesen megkérdezném tőle, hogy egy Patek Philippe 1953 Heures Universelles Model 2523 az nála normális órának számít-e?

 

 

Előzmény: nickback38 (161076)
oldrad Creative Commons License 2016.08.20 0 1 161079

Sziasztok !

Érdekes kérdések...

Csak azért hordunk órát (69'-es Omega Speedmastert, Flightmastert), mert rajongunk értük, értékállóak és jó rájuk nézni :-))

Nem így a régi hölgyismerősökre, akik ma már kihívásokkal küzdenek...

Az ÖTYE-klubban is rázizzentetek erre a tényre ?

 

 

 

 

 

Előzmény: Doktornőci (161073)
Wreck Diver Creative Commons License 2016.08.20 0 0 161078

Végre valaki. :)

Előzmény: nickback38 (161076)
---:Jani:--- Creative Commons License 2016.08.20 0 0 161077

Az én véleményem:

 

"- Miért kell egy pasinak óra,manapság miért nem elég a telefon kijelzője?"

Egyrészt, mert a telefont elő kell venni, tehát kevésbé praktikus. Másrészt, mert a pasik nem nagyon hordanak ékszert, valahol viszont szeretnék kifejezni magukat, ugyanúgy, mint a nők a cipőkkel/táskákkal. Egy óráért ráadásul lehet rajongani, akkor is, ha egyszerű, de mutatós és funkcionális, és méginkább, ha egy mérnöki remekmű, mint az automata svájci órák.

"- Miért hord sok pasi gagyit? Hamist vagy kisfiús műanyag játékórát?"

 

1. Mert a helyzet azt kívánja (fát kell vágni a kertben, úszni akarsz a tengerben)

2. Mert nincs ízlésük. Mi ezen a meglepő? Miért hallgatnak egyesek Mr. Bustát és néznek Éjjel-Nappal Budapestet meg Adam Sandler-filmeket? A legtöbb embernek fejletlen az ízlése.

 

"- Pasi szemmel,milyen egy menő óra és miért?"

Pasi vagyok, és szerintem az a menő, ami gyártótól van, jól néz ki és megéri a pénzét. Nekem egy közepes Casio is menő, mert amit tud, azt jól tudja, és nem hazudik, nem akar többnek látszani, mint ami. Ami nagyon nem menő, az a Diesel óra.

"- Ha nincs pénze normális órára,akkor miért nem jár óra nélkül?"

 

Mi normális? Amúgy ez olyan kérdés, mint hogy a nők miért vesznek bizsut meg műgyöngyöt gyémánt meg tengeri gyöngy helyett.

 

"- Pasiknál menő a vintage?"

 

Szerintem ez egyéni ízlés dolga. Én nem hordanék olyat, de ettől még elismerem, ha valakinek tetszik, nem úgy állok hozzá, mint a Diesel órához.

 

nickback38 Creative Commons License 2016.08.20 0 0 161076

"Hány Ft-tól normális az óra?"

 

Háát...szvsz egy bélásnál mindenképp többért mérik az efféle portékát :-)

Előzmény: MortalWombat (161074)
Törölt nick Creative Commons License 2016.08.20 0 0 161075

egy rendes órakedvelőnek rendszerint nem egy órája van. az évek során lesz pár. márcsak funkcionális célszerűség okán is. és akkor válogat az ember.

van ahova nem veszi fel a drágát, így pl 3 ezer Ft-os műanyagban vagyok ha úszni megyek. akár egész nap ha olyan az időbeosztás, ez a nemdrága darab van rajtam.

meg visszás is nagyon csillogóban menni szerintem. környezetfüggő.

egy ünnepi alkalomkor belefér, de még üzleti tárgyalásokon sem a legszebb dolog szerintem drága cuccal megjelenni. gagyiban sem, de egy fém svájci mondjuk 100-150e-s órával kevés helyen vagy alulöltözött. és ez azért manapság nem nagy pénz.

nyilván a felsővállalkozói körnél belefér szinte bármi (hisz azok a saját lábukon már elég jól álldogálnak), de az óra mint presztizseszköz nekem gázos kicsit.

mert ha nagyon durvát képzelek el, azt is azért egy fél évi bevételből meg lehet venni, az előbb írt nagy/középvállalkozóknál meg egy akár 10 millás óra is valszeg 1-2 napi bevétel/haszon max.

akkor meg mihez képest nevezzük ezt presztizsnek?

Előzmény: Doktornőci (161073)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!