Keresés

Részletes keresés

Fickó2008 Creative Commons License 2019.11.06 0 3 27129

Szeretném a tapasztalatomat megosztani a Revenge pótdobbal kapcsolatban.A Revengék dobtengelyének hosz-

 

sza változó. Én is vettem egy tartalék acéldobot.Amikor felhuztam a fegyver dobtengelyére,nem fordult el a dob,

 

mert a furat mélysége kisebb volt,ezért utána kellett fúrni 10-es fúróval.Ez volt a szerencsésebb megoldás,a

 

probléma akkor van ha mélyebb a dobfurat.Pontosan el kell találni,mert a dob vagy elöl vagy hátul szoruni fog,

 

sőt az ütőszeg miatt sem mindegy a távolság.Mindenképp célszerű,ha lehetőség van rá,megvásárlás előtt hoz-

 

zá próbálni a dobot a fegyverhez.Üdv mindenkinek.

 

 

Előzmény: Szaszan (27128)
Szaszan Creative Commons License 2019.11.05 0 0 27128

Sziasztok!

Nincs valakinek esetleg eladó pótdob Revengehez?

E-mail címem publikus

Köszönöm!

Törölt nick Creative Commons License 2019.11.05 0 0 27127

O.K.

Előzmény: Putyika007 (27118)
GiroBatel Creative Commons License 2019.11.05 0 0 27126

Köszönöm a válaszokat mindenkinek.

Putyika007 Creative Commons License 2019.11.05 -2 0 27125

Vegyél polírozottat, azt 1-2 órányi aprólékos házi-munkával nagyon szépre lehet kihozni.

Előzmény: soldierX (27122)
Thomaster__ Creative Commons License 2019.11.05 0 2 27124

Fekete Revenge: igen, a matt fekete porfestésen azonnal meglátszik minden olaj-zsír folt. A legjobb megoldás a töltéshez amúgy is használt szilikonzsírral átkenni az egész fegyvert. Utána letörlöd, és még akkor is marad rajta egy gyakorlatilag nulla vastagságú réteg, ami már egyenletes és szép selyemfényű.

 

Meg hát mondtam párszor Bélabának, meg időnként a fórumokra is beírom: lehetne a porfestés fényes fekete is. Sőt, metálfekete is. Ugyanannyiba kerül... A legelső Onesták lettek véletlenül fényes feketére porfestve, az enyém is olyan, és nagyon jól néz ki. Annál jobban csak a hatlövetű dobja néz ki, amit metálfeketére porfesttettem.

Előzmény: GiroBatel (27119)
Thomaster__ Creative Commons License 2019.11.05 0 1 27123

"...az "öreg bótos" azt javasolta, hogy inkább a törökben gyártottat vegyem..."

 

És kibírtad röhögés nélkül? Hát minden Zoraki ott készül. Szakértő bótos XD

Előzmény: soldierX (27122)
soldierX Creative Commons License 2019.11.05 0 1 27122

Két dologra tudok gondolni: - tetszik nem tetszik, ez van, - a másik: a technológiájuk révén csak erre futja.

Amikor vettem a napi használatban levő Zoraki 914-emet, az "öreg bótos" azt javasolta, hogy inkább a törökben gyártottat vegyem, azzal minden szempontból jobban járok, gondolom nem véletlen javasolta.

A két kartács megjegyzésére csak annyit fűznék hozzá, attól függetlenül milyen hasznos és hatékony, azért még nézhet ki jól.  :D

Előzmény: GiroBatel (27119)
Babfaló Béla Creative Commons License 2019.11.04 0 1 27121

Nézegetni vegyél valami mást. Pl. egy alfát. Ez nem arra készül. Ez ilyen. De rendkívül hatékony célszerszám:-)

Előzmény: GiroBatel (27119)
Bengur Creative Commons License 2019.11.04 0 1 27120

Mert ronda, de hasznos. 

Előzmény: GiroBatel (27119)
GiroBatel Creative Commons License 2019.11.04 0 0 27119

A fekete színű Revenge M14-eseknek a felülete miért tiszta folt?

Eddig ahány volt a kezemben, mind rusnya foltos, mintha imitt amott meg lenne kopva, vagy olajos lenne vagy ilyesmi. De a vadi újaknak is. Nem lehet azt valahogy eltüntetni? Zorakiban, Alfában nem nagyon láttam ilyet.

Kár, mert azért csak rontja az összképet.

Putyika007 Creative Commons License 2019.11.04 -3 1 27118

Köszönöm!

Tudtam, hogy az időnként fellépő vitáink ellenére is tudsz elfogulatlanság nélkül gondolkodni! Vitázni, vagy csatázni/háborúzni nem ugyanaz.

Egy vita mindig jó, építő és segítő lehet, míg egy csatározás/háborúzás az ilyen fórumokon, általában ilyen helyzetekhez vezet, ha nem képes mindkét fél normális keretek között gondolkodni, reagálni és írni, elfeledkezve arról, hogy nem egy törzskocsmában a legjobb fizető vendég szerepében van!:-)

Úgy látom azért akad itt olyan topiktárs is, akinek nincsenek szövegértelmezési gondjai!

Még mielőtt "szegény, betámadott, rettenetesen megbántott, lehurrogott, stb." topiktársunk mennybemenetelért kiáltana, vagy csak szimplán mártírt faragtatna magából, azért nézzünk már kicsit mélyebben, vagy legalábbis "értelmesebben" a dolgok és a szövegek tartalmába!

Meghirdetett valamit, szvsz egyben nagyon nehezen eladhatóan!

Próbáltam neki udvariasan tanácsot adni:

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=152871277&t=908486

 

ahogy Te is írtad: "normális és támogató jellegű véleménnyel" tanáccsal.

Közben kapott egy kérdést az árképzésével kapcsolatban más topiktárstól.

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=152871089&t=9084863

 

Ezután, mintegy békítőleg próbáltam újabb, javaslatot adni, a további topikrombolás és a személyes háborúskodás (tapasztalataim alapján ez következik be ilyenkor egyes személyiségeknél), valamint a sikeresebb adás-vétel elősegítésére!

És Én még, mint kötözködő, mindenkibe beleálló, mindenkit csak sértegető és piszkálódó főg...ként, még mindig próbáltam barátságos, segítőkész topiktársként pusztán tanácsokkal, vagy javaslatokkal ellátni a már addigra többedszer fröcsögő, személyeskedő, olyan témákat felhozó topiktársat, aki már rég átlépte a normális fórumozás határait és egészen más irányba próbálta terelni az alap-témát! 

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=152871355&t=9084863

 

És az eléggé egyértelmű agresszív válasz ellenére még mindig igyekeztem barátságos modorban, használható és többnyire bevált tanáccsal szolgálni, bár szvsz a fórumozók nagy része már rég ordenáré módon eligazította volna ezt a "szerencsétlen kikezdett, ártatlan, senkit meg nem bántó, mártírt"!!!!!!!!!!!!!

 

Azért, ha bárki, bármilyen állásfoglalást kíván tenni, akár nyilvánosan, akár csak úgy magában, javaslom első pillanattól kezdve gondosan átolvasni és értelmezni az ezzel kapcsolatos összes hozzászólást!!!!!!!!!

Köszönöm!

 

Előzmény: Törölt nick (27111)
PNCS Creative Commons License 2019.11.04 0 0 27117

Üdv. E-mailban értekeztünk az R1 GG-ről még nem küldted az adatokat így nem tudok utalni,amíg nincs számlaszám és név.

Előzmény: Törölt nick (27068)
gyenes.j Creative Commons License 2019.11.04 0 0 27116

OK, köszi

Előzmény: Bultaco (27115)
Bultaco Creative Commons License 2019.11.04 0 0 27115

Üdv !

22000 ft

Előzmény: gyenes.j (27114)
gyenes.j Creative Commons License 2019.11.04 0 0 27114

Pénzért mennyiért adnád?

Előzmény: Bultaco (27113)
Bultaco Creative Commons License 2019.11.03 0 0 27113

ÜDV !

Gumilövedékes gázpisztolyra cserélném, új lövésmentes BLOW TR 914 gázpisztolyomat. Plusz ráfizetnék, max. 15000 Ft-ot.

glob1 Creative Commons License 2019.11.03 0 3 27112

OTT A PONT ÉS VÉGE!!!!

Előzmény: floyd lawton (27110)
Törölt nick Creative Commons License 2019.11.03 -1 4 27111

Nem tisztem védeni "Putyikát", hisz nekünk is volt már véleményütköztető hosszas beszélgetésünk itt a fórumon, de most az első pár hsz.-ban tényleg normális és támogató jellegű véleményt fogalmazott meg az adott hirdetéssel kapcsolatban lévén, hogy még nem olyan régi regisztrált felhasználó forumtársról van szó, amire ő érzékenyen reagált, mert igen mindannyian szeretnénk legalább 0-án kijönni egy használt fegyver értékesítéséből, de sajnos a veszteséggel történő eladás a jellemzőbb inkább. A tanulság: át kell gondolni, hogy milyen önvédelmi eszközre van szükségünk a felhasználási cél függvényében, lehetőség szerint el kell menni megnézni, kézbe fogni az adott eszközt és igen át kell gondolni, hogy a felhasználási célnak megfelelően milyen egyéb extra beruházást igényel a projektünk, ami azután, hogy kiszerelmesedünk az eszközből további anyagi veszteséget jelenthet.....

 

Mivel ez egy fórum, így mindenki bizonyos határokon belül kommentelheti a hirdetéseket (is), amit a hirdetőnek is kénytelen-kelletlen el kell fogadnia.

Előzmény: Butola (27109)
floyd lawton Creative Commons License 2019.11.03 0 3 27110

Azert mert onnantól hogy kihoztad az üzletből, vesztett az értékéből! Lehet hogy egyszer sem lősz vele és csak dísznek vetted, ez már automatikusan "használt" kategória. Ezt el kell fogadni! 

Előzmény: Butola (27109)
Butola Creative Commons License 2019.11.03 0 0 27109

Üdv nem szeretnék beleszólni a lentebb folytatott vitába de például a hetekben velem is ugyan ez az eset történt hogy GR Onestát árultam méghozzá reális áron de szintén kritizálták és megkérdőjelezték az árat aztán kiderült hogy tényleg annyi volt az üzletben szóval én sem értem ezt !!

Mrguinness Creative Commons License 2019.11.02 0 0 27108
Mrguinness01@gmail.com
Előzmény: matador01 (27081)
Fingusz Creative Commons License 2019.11.02 0 0 27107

Jó tudni hogy azért vannak még urak !

Előzmény: RatRace (27106)
RatRace Creative Commons License 2019.11.02 0 3 27106

Szeva!

 

Hozd el hozzám, jövő héten csütörtöktől dolgozom, kitesszük annyiêrt amit kérsz érte, ha elmegy, meghívsz egy kávéra, és letudva.

 

 

Előzmény: Röhmers (27104)
-Pentastar- Creative Commons License 2019.11.02 0 0 27105

Mindenki adja el annyiért a dolgait, amennyiért tudja. Minek beleszólni? Persze én is látok sok olyat, hogy valami a "használattól nemesedik", és pofátlanságnak is tűnik néha az ár, de hogy jönnék én ahhoz, hogy megszabjam, hogy mások mennyiért hirdethetnek? A kereslet-kínálat elrendezi majd.

Amúgy olvastam, hogy Ruag patronokkal a GR Onesták 100-120J helyett manapság csak olyan 80-at tudnak valójában. Ennek javítására mit javasoltok? 20,3mm-es gumik használatát, vagy 7-ről 4mm-es furatszűkítő beépítését (ilyen van valakinek eladó?)?
Köszi!

Röhmers Creative Commons License 2019.11.02 0 3 27104

ööö... Izé... Te most tényleg azon vergődsz, hogy nem szólítottalak meg amikor megkértelek hogy hagyjál békén és nem kérek szakmai tanácsokat kéretlenül? 

Neked valami üldözési mániád van??

Amúgy tök igazad van, ez egy fórum. Ahol csevegni lehet. 

Tudod amikor csevegni szeretnék, akkor így kezdem: 

"Sziasztok, mi a véleményetek arról, hogy....."   És akkor csevegünk jó hangulatban. 

Most eladni szerettem volna, és úgy kezdetem: 

"Eladó egy...."

Erre jöttél, hogy hú az nem jó így, drága nagyon, külön jobb lenne. 

De ezt nem kértem. És ha visszaolvasol, megköszöntem az infókat. 

Ha sikerült értelmezni...

Úgy érzem picit elszaladt veled a ló. 

Higgy amit szeretnél, annyira nem érdekel. 

Természetesen személyesen is hajlandó vagyok megbeszélni veled ezt NORMÁLIS hangnemben, egy kávé mellett. 

Nem vagyok provokatőr, sem soknickes. 

Szerettem volna használni a hirdetési lehetőséget, anélkül hogy bárki lefikázta volna az eladás tárgyát. 

Őszintén szólva nem érdekel mit gondolsz, sem hogy milyen negatív véleményfelhőt akarsz rólam gyártan ezekben a pillanatokban. 

Nem engem minősít.  

Mivel sokadjára KÉREM hogy fejezzük be, de TE erre nem vagy hajlandó így ez sem engem minősít. 

Sem a nickem, sem a személyem, sem az eladás tárgya nem kamu, dolgozd fel a saját véleményed mert engem nem érdekel. 

Én itt befejeztem a témát, nem érdekel innentől mennyit pattansz még mint a Duracell nyuszi. 

Hihetetlen, hogy felrakok egy hirdetést, és egyből háború lesz meg személyeskedés, hülyének nézés és hazugság gyártás... 

Pffff......

Na szóval... részemről ennyit erről, nem érdekel az Index fórum önjelölt kiskirály megmondóembere. 

Elfelejted, hogy ezt a szubkútúrát az fegyverek szeretete, tisztelete, és az egymáshoz való normális hozzáállás tartja össze. 

Hogy őszinte legyek, a hozzád hasonlókra semmilyen formában nincs szükségem, mert csak az energiát viszik. 

Egyébként köszi a tapasztalatot miként mennek itt a dolgok. 

Szóval még írogass pár köpködő hozzászólást és érezd magad "nyertesnek". :))

 

 

Szép napot! 

Világbéke! 

 

Előzmény: Putyika007 (27103)
Putyika007 Creative Commons License 2019.11.02 -4 0 27103

"Jézusom....:-DDDD"

 

Bár Én nem vagyok hívő, csak úgy kikívánkozott belőlem, akár mint idézet a hozzászólásodból.

 

"Ebben benne volt a több évtizedes múltad igaz? 

Figyelj, kezdesz felidegesíteni. 

Tiéd ez a fórum, te szabod a felhasználási feltételeket???-"

 

Ezzel most megint hová próbálsz terelni az alap-témáról??????

Ki írt ilyesmit?

 

"Mivel elkezdtél személyeskedni, folytatom."

 

Ki, és hol kezdett el személyeskedni????????

 

Hadd ne idézzem be most az összefoglalód minden pontját, de visszaolvasva az eddig tőled származó hozzászólásokat, kb. 100%-ban mond annak ellent és ez nagyon átlátszó és röhejes!

 

Tudod, ebben az az érdekes, hogy Én is, másokkal együtt, sokáig megpróbáltam segítő szándékú tanácsokat adni, ami több, ellenem irányuló negatív hozzáállás ellenére is megpróbált barátságos maradni.

Aztán jött az a pillanat, amikor te elvesztetted a realitás, a türelem és a jóízlés fonalát és elkezdtél személyeskedni, majd sértegetni és magyarázkodni a hirdetéseddel kapcsolatosan.

Pedig elég lett volna megköszönni a a jótanácsot, függetlenül attól, hogy a jövőben megfogadtad volna-e vagy sem!

Amikor már valaki, így, ilyen módon félremagyarázva, kötözködve, személyeskedve kezdi el megmagyarázni a hirdetését, az már több mint büdös, ahogy mondani szokás, főleg azért, mert senki nem méltatta az árakat, vagy a sokadnickeket, stb. ezért kár volt provokálni, és ilyen látványos "hattyúhalált" előadni, stb.!

Amúgy, csak megjegyzésként a végére, hogy ez nem a Vatera, vagy egyéb eladásra szakosodott fórum, mint ahogy az alapszabályzat és a topikleírás is említi (ha lesz rá egy kis időd olvasd el és lőn megvilágosodás a számodra is, ha képes leszel feldolgozni az ott olvasottakat), hanem egy amolyan "csevegő" fórum, ahol bárki, bármihez hozzászólhat, megoszthatja a véleményét, amíg az megfelel a fórum a tisztesség és az általánosan elfogadott etika szabályainak.

És ez független attól, hogy tetszik-e vagy sem, hogy elősegíti-e, vagy sem azoknak a tisztán-látását, akiket egyes hirdetők át akarnak verni, vagy független-e attól, hogy egyes hirdetők érdekeit szolgálják!

De folytathatjuk tovább, hiszen ezzel, hogy ilyen medrekbe tévedtél egyre inkább kezd gyanússá válni maga a hirdetés is, amit feltettél!

 

 

 

Előzmény: Röhmers (27102)
Röhmers Creative Commons License 2019.11.02 0 1 27102

Jézusom... :DDD Ebben benne volt a több évtizedes múltad igaz? 

Figyelj, kezdesz felidegesíteni. 

Tiéd ez a fórum, te szabod a felhasználási feltételeket???-

-

NYILVÁN semmi okom itt háborúzni, CSAK EGY HIRDETÉST RAKTAM FEL !!!!!!

Ami NYILVÁN téged nem érint, nem vagy célcsoport ! 

Mivel elkezdtél személyeskedni, folytatom. Úgy is ki lesz moderálva hamarosan. 

-

Összefoglalom a kedvedért: 

-Felraktam egy hirdetést, szerintem semmi kivetnivaló nincs benne.

-Az, hogy neked drága, engem nem érdekel, nem érint. 

-Nem kértem eladási tanácsokat, sem szakmai észrevételt.

-Nem érdekel a több évtizedes múltad, hidd el ha megakadok kérdezni fogok. 

-Nem szándékom senkit provokálni, sem hülyének nézni, ergo tőled is ugyanezt várom el. 

-Nem fogok veled, sem senkivel szakmai, eladási, világnézeti témákról vitatkozni. 

-Nem érdekel ki az ügyeletes megmondó és húzóember, akinek az egoját valami sérti.

-Nem érdekel a további fröcsögésed amivel nem engem, hanem önmagad minősíted. 

Tehát: 

Hirdetés marad, és további szép napot! 

:) 

Világbéke! 

Előzmény: Putyika007 (27100)
Putyika007 Creative Commons License 2019.11.02 -3 1 27101

Van akinek ezt hiába is próbálod magyarázni, hiszen még arra sem képes, hogy személy szerint azt szólítsa meg, akivel gondja van!

Jaaa, hogy nem vagyunk "egyformák"????

Hát Én a magam részéről nem is sorolom egy azokat, akik nem  "egyformák"!:-)

Akinek nem inge nem veszi magára, akinek meg megvan a megfelelő intellektusa, az érti mire vonatkozik az "egyformák".

Téged utóbbinak ismertelek, annak ellenére, hogy sokszor voltunk különböző véleményen.

Úgy látom, hogy a fontosabb kérdésekben azért kb. helyén van mindkettőnk értékrendje.:-)

Előzmény: asus43 (27099)
Putyika007 Creative Commons License 2019.11.02 -2 0 27100

Mivaaaaan?

 

"Már jön a sokadiknickes tudom ki vagy rész..."

 

Ezt hol olvastad?

 

"Súgom halkan, hogy nincs másik nickem nem is volt, és többen személyesen ismernek."

 

Ez most hogy jön ide? Ez most éppen most és itt, kit érdekel? Említett valaki ilyesmit?

 

"Honnan  tudod?"

"Szóval lehet személyeskedni, meg álnickeket kiabálni rám, az egésznek semmi értelme."

 

Ezt most kinek szántad és honnét következtetted le, mert Én egyetlen hozzád írt hozzászólásban sem lelek feltalálni még csak hasonlót sem, de mások neked szánt hozzászólásában sem sem!???????

Most komolyan, ez volt az alap, az indok, a kreált indíték, hogy ledegradálhasd azokat, olyanokat, a szájukba adva, akik és amit sosem sosem írtak le neked címezve???????

Fúúúúúú de átlátszó!

Jön a nyálas tempó és amikor ez nem hozza a ez elvárt agresszív viselkedést másoktól, amire lehetne alapozni, amikből lehetne trollkodni,  jönnek a kreált, senki által fel nem vetett témák vádaskodva????????

Te most tényleg csak azért tetted fel így, itt és most a hirdetésed, hogy egy ilyen uszító, megosztó hozzászólással, amit csak úgy belekiabálsz a semmibe, konkrétan senkit sem megszólítva, illetve akár mindenkit, sokakat sértve ezzel (akik akár magukra is vehetnék) "háborúba kényszeríts"?????

Jaaaj, ez nagyon átlátszó és betegesnek tűnő dolog, találj ki mást.:-)

Előzmény: Röhmers (27098)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!