Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Kelemena Creative Commons License 2006.11.18 0 0 157
Cirki!

mail ment.
Előzmény: cirki (152)
Törölt nick Creative Commons License 2006.11.18 0 0 156
Van kormányműven odaadom megnézitek ha jó akkor megveszed ha nem akkor nem ok?
Előzmény: Taksoft (120)
Törölt nick Creative Commons License 2006.11.18 0 0 155
Na akkor jól van
Előzmény: peti.olah (127)
Cymantrene Creative Commons License 2006.11.18 0 0 154
Hello!
Hiába, a legártatlanabb humor forrása is az agresszió, ami kakarkteres üzemmódban elég nehezen adagolható.
Ha idézem Rossovix gall harcos sületlenségét:
"A Citroën Xsara több mint egy tonna?! Szegény André, mennyi xorpát kellett hozzá ennie!"
akkor nem csak a Bogácsotnemszervező olvtárson rúgok egyet (minek vett xart :-), meg A.C.-n követek el hullagyalázást, hanem a Te észbeli képességeidet is kérdésessé tettem, T. Olvasó. Akit egy ilyen buta poén meglep, hát az olyan is ;-)
SALVE
CSIP
PS. mégegyszer hangsúlyozom: :-)
Előzmény: cirki (140)
bx16trs Creative Commons License 2006.11.18 0 0 153
Én se vagyok szakértő... de ha igaz, ezek ráfutó fékesek. egy fékdugattyún keresztül húzod, amikor fékezel akkor az utánfutó tehetetlenségénél fogva megtolná az autót, de ott a közbeiktatott dugyttyú, azt nyomja össze, és már fékeznek is a kerekek... :))
minél nagyobbat fékezel--> annál jobban nyomja össze a dugattyút is
Előzmény: cirki (152)
cirki Creative Commons License 2006.11.18 0 0 152

De az utánfutó mitöl lessz fékezett ?

(sohase vontattam ugyhogy tök alma vagyok a témában...)

Előzmény: bx16trs (151)
bx16trs Creative Commons License 2006.11.18 0 0 151
Ezzel simán húzhatsz bx-et... :))) meg se érzi majd :P
(az 16 TRS 950 Kg + az utánfutó)
Előzmény: cirki (150)
cirki Creative Commons License 2006.11.18 0 0 150

Nos akkor ezt találtam a forgalmiban:

Fékezett   : 1430Kg

Fékezetlen:  630Kg

 

Ha jol értelmeztem...

Előzmény: bx16trs (148)
pirate__ Creative Commons License 2006.11.18 0 0 149
Na akkor sziasztok tipus tarsak :)
bx16trs Creative Commons License 2006.11.18 0 0 148
forgalmiból...
Előzmény: cirki (146)
bx16trs Creative Commons License 2006.11.18 0 0 147
Cirki!

Köszi a felajánlást! Menyire nézik az E-t a jogsiban? (jobb szabályosnak lenni, mert szerintem eléggé feltűnő a rom az utánfutón, gondolom szeretnek vele szívózni.) :((

Újrafényezés:
kb: 10.000 Ft/ liter a "sima" festék
17-20.000 Ft/ liter a metál
és vannak ennél drágábbak is persze...
egy bx nagyságú autóra 3 lötyi elég, ha te szeded szét az autót, és csak egy csupasz vasdarabot viszel oda, akkor rengeteget megspórolsz
sima festékkel kb 100 pénz az egész. :)))
Előzmény: cirki (144)
cirki Creative Commons License 2006.11.18 0 0 146

Ha "csak" huszonezer akkor jo mert én neki 35e-röl meséltem és egy nagy nyelés után azt mondta hogy jo... :)

 

Mennyi a fékezett vontaható utánfutó max. súlya a tiéden?

Fogalmam sincs... miböl derül az ki ?

Előzmény: Taksoft (145)
Taksoft Creative Commons License 2006.11.18 0 0 145
Akkor az a drágább polip. Huszonezer, ha jól emlékszem, de majd pontosítják.

Az enyém is ilyen, az első 1/3-ad 2000-ig pörgeti fel üresben is csak, felette indul meg. Megszokás kérdése, de állíthattok az adagolón a gázbowdenfelfogatásánál, és akkor közvetlenebb lesz. Valószínüleg a gázpedál holtjátéka is nagy, azért is ilyen. Ha nem folyik, és nem lötyög a tengelye, akkor nem kell piszkálni. Meg persze, ha nem zabál, de Easy elég jó fogyasztásokról beszélt.

Mennyi a fékezett vontaható utánfutó max. súlya a tiéden?
Előzmény: cirki (144)
cirki Creative Commons License 2006.11.18 0 0 144

Szervos a gép. Vezettem elég sokat és ami furcsa nekem hogy elég lusta és a gázpedál esö 1/3 nál semmi se történik és elég kemény a gázpedál. Ez ilyen mindenik 1.9D-nél vagy csak ennek van valami az adagolojával ?

Az uj gazdi ujra akarja fényeztetni az egész kocsit, szépen rendbe akarja hozni. Szerintetek mennyiért fényezik ujra az egéssz kocsit ? Ki van szépen lakatolva és alvázvédve csak épp egy fényezés hiányzik róla mert elég foltos szegény.

 

Repépitö !

Te beválalnál még egy BX fényezését ?

Előzmény: Taksoft (143)
Taksoft Creative Commons License 2006.11.18 0 0 143
Szervókormányos? Mert kétféle van, ha jól tudom, a sima elég olcsó, a szervós meg inkább drága. Kuksi ha megjön, megmondja neked. De talán BJanó is tud segíteni, neki mintha most cserélték volna.
Előzmény: cirki (141)
cirki Creative Commons License 2006.11.18 0 0 142

Szia

Én benne lennék, van vonohorog is az XM-en (igaz még soha se probáltam) de az a gond hogy csak B van a jogsimban...

Ha akad megbizható soför akkor mehetünk a legyilkolt tetemért...

Előzmény: bx16trs (124)
cirki Creative Commons License 2006.11.18 0 0 141

Skacok!

bxlali nevében irkálok most (neki még nincs nete).

A gumipolip (LHM tartálytól kiinduló csövek) több darabban van és szeretne egy ujat beletenni. Szerintetek kb mennyibe kerül és mekkora melo ?

 

(bxlali - ö vette meg Easy 1.9D BX-ét) (S2 '87)

cirki Creative Commons License 2006.11.18 0 0 140

Szia

Én megértem Taksoftot és a többi BX-est is. A PSA topikon többségben voltak de mégis a rittkán beszologató "vének" cinikus (bunko) beszolásaik elég sokat tudtak rontani az egész forum hangulatán. Itt most van egy uj forumjuk ahol senki se veri a mellét hogy ö már a babakocsijában is a PSA forumra irkált meghogy már marhára unja a sok "kokány" szöveget...

Szerintem vannak itt épp elegen hogy ez a forum ne haljon ki.

XM, Xantia forum azért nincs mert nincs hozzá elegendö forumozó és addig meghuzodunk a PSA és/vagy a BX forumon.

A legtöbb hidro-citros békét szeretö ember aki szivesen segit másokon és nagyon nem kedvelik a beszologatós bunkó besszolásokat még akkor see ha ez egy "személytelen" forum.

Előzmény: VÉNYOLC (100)
bx16trs Creative Commons License 2006.11.18 0 0 139
Ezt nem tudhatom... :)) De ha jól sejtem, akkor nem sokat.
Mentségemre szóljon, hogy tavaly, még nem tudtam erről, és ha 2007-ben lesz, akkor meg nem megyek. (egyébb okból kifolyólag, mondjuk ez Neked nagy szerencséd :P :D )
Előzmény: BX_thomas (134)
Taksoft Creative Commons License 2006.11.18 0 0 138
Szia!

A keresztstab kattoghat? Azt figyeltem meg, hogy főleg akkor kattan egyet, ha a bal első kerék a fekvőrendőrön/járdán van a másik meg még lent (fordítva is kattan). Vagy ha akkor nem, akkor a következő balos kanyarban kattan egyet. Lehet, hogy az alsó gömbfej?

Majd megnézed úgyis, már több mint 1000km van benne. Valahogy dec. elejére kellene beiktatni az olajcserét, meg esetleg a kormánymű-perselyezést is, meg akkor ezt is meg tudod majd nézni.

Vártad már a hétvégét? Vagy ma is melózol? :-))
Előzmény: TDKuksi (136)
szabisz1 Creative Commons License 2006.11.18 0 0 137
sziasztok eladó egy 1986-1991 es 14bx sötétzöldszinü auto 250000ft i.ár érd szab81@citromail.hu
TDKuksi Creative Commons License 2006.11.18 0 0 136
jo reggelt:)
Előzmény: Taksoft (135)
Taksoft Creative Commons License 2006.11.18 0 0 135
Sziasztok!

Szerintem nem véletlenül kötötték ki az előmelegítőt. Próbálkozhatsz vele, de csak akkor, ha beszerelt motornál könnyen ki tudod kötni, ha mégsem jó. :-)

RepülőgépÉpítő:
A leírások szerint nem jó keverni a fékszelepek alkatrészeit. Meg valószínüleg ugyanazok az alkatrészek kopnak el mindegyikben. De ha bejön BJanónak, akkor arra kíváncsi leszek én is! :-)
Most a 18 perc jó, vagy sok? ~34 körül szóltam hozzá én, de már 120 felett járunk. Lassítsak? :-)

tds:
Nagykirálynak (már ide is írta) van elég sok alkatrésze, mi is bontunk BX-et (nemsokára 2-t), a PSA-n BxPeti is árul (őt inkább telefonon keresd). Érdemesebb a topiklakóktól kérdezni, mert biztos, hogy olcsóbb, és legtöbbször még az előéletét is ismerik (mint pl. a motornak, amit én vettem Nagykirálytól, aztán eladtam peti.olah-nak, aki berakta a kocsijába, és nem csalódott benne).
Előzmény: tds (126)
BX_thomas Creative Commons License 2006.11.18 0 0 134
2006 januárjában ezekből az újakból mennyit ismertünk meg bogácson? :O
Előzmény: bx16trs (101)
BX_thomas Creative Commons License 2006.11.18 0 0 133

a psa nem hidrós topic volt, sohasem.

én még emléxem ,hogy bőven volta pugosok is. De pont a "sok bx"-es miatt lett mindenféle egyéb...

csak a történet hitelességéhez

Előzmény: VÉNYOLC (100)
TDKuksi Creative Commons License 2006.11.18 0 0 132
ahh.....szia!:)amugy nem elfoglalt vagyok,hanem fáradt:)itt az elmaradt válasz:fogyasztást nem nézem....ha tolom neki olyan max 8lityi.olaj nem mérhetően fogy,a td-ben van a legnagyobb hűtő,nagyobbat nem tudnék berakni.bocsi hogy igy elsiklottam a kérdésed felett:)
Előzmény: Törölt nick (131)
Törölt nick Creative Commons License 2006.11.18 0 0 131

Tegnap este a Rákoshegyi vasutállomásnál parkolt egy nagyon szép fehér színű BX17 RD. Pöpecül nézett kis :)) Idevalósi a tulaj ?

 

Más.

 

A Kuksi biztos nagyon elfoglalt, hogy nem válaszol a kérdésemre :(

 

Más

 

Taksoft! Számold meg, hogy hány hozzászólásod volt 1 nap alatt itt a topikon :))))) 18 percig tartott elolvasni a tegnapi hozzászólás termést :(

Törölt nick Creative Commons License 2006.11.18 0 0 130

Taksoft

 

Gyári és módosított megoldások."

 

Te zseniálisan előre kitaláltad a topik témáját :)))))

Előzmény: Taksoft (80)
Törölt nick Creative Commons License 2006.11.18 0 0 129

Janó!

 

Erről a fékszelep cseréről és az alkatrészek összevállogatásáről írhatnál egy kis leírást a bx oldalra pár darab fényképpel megtüzdelve :))) Engem legalábbis nagyon érdekel ez a téma és azt hiszem másokat is, így jó lenne hosszabb távra megőrizni az ilyen leírást.

 

Előzmény: BJanó (72)
peti.olah Creative Commons License 2006.11.17 0 0 128
Topiktársak, bontók, pesten, debrecenben Fridcar
Előzmény: tds (126)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!