Keresés

Részletes keresés

Wazull Creative Commons License 2001.06.06 0 0 10457
SMH,

valami olyasmi. Probalkozok, probalkozok, de mindig lebukok, mint Kun Bela a szamocasban...

Előzmény: sexmachinehead (10455)
Wazull Creative Commons License 2001.06.06 0 0 10456
Dlala,

jo magyar mondas szerint a hal is a fejetol, ugye. Ez a cikk is errol szol. Kozben tobb dolog osszeallt a fejemben. Emlekeztem egy cikkre, amit a Nemzeti Sportban olvastam meg regebben, az emlekezetes Salt Lake City-ben rendezendo olimpiaval kapcsolatos vesztegetesi botranyrol:

Szólam öt karikára. A koreai Kim mit tud?

Ahogy olvastam az altalad belinkelt cikket, akkor tudatosult bennem, hogy a ket ember ugyanaz.
Ezek utan vilagos szamomra:
1. A WTF Taekwondo miert olimpiai szam.
2.Nem semmi gengszter ez a "dr. Kim"
3. Nyilvanvalo, hogy tobbek kozott miert nem lesz belole NOB elnok a budos eletben sem
4. Milyen szerencses az a harcmuveszet (kuzdosport, izles szerint), amit nem ilyen alakok tartanak kezben...

Előzmény: DLala (10424)
sexmachinehead Creative Commons License 2001.06.06 0 0 10455
Wazull bacsi ez a penz beszel kutyaszar tancol akar lenni?
Előzmény: Wazull (10421)
sexmachinehead Creative Commons License 2001.06.06 0 0 10454
DLala!

"Ráadásul azok a régiek, akik még véres verítékkel szerezték a fokozatukat, teljesen jogosan megalázva érzik magukat. Bár ez a rangkórság foleg a fehér ember velejárója, de azért igazuk van. Ebbol sértodés lesz, majd abbahagyás-bomlasztás, a végén az ágazat lejjebb lesz, mint eredetileg volt. "

Hat tudod, az az x. oves, aki megalazva erzi magat, mert mas konnyebben szerezte meg a fokozatat, nem is tudok ra jelzot mondani. Miert megalazo? (Szerintem az a megalazo, ha valaki a konnyitett vizsgan is megbukik.) Ovfokozat es ovfokozat kozott ugyebar vannak kulonbsegek. Meg emberek kozott is. Ezert nem lehet osszehasonlitani ezeket a dolgokat, mert valaki azert kap magasabb ovfokozatot, mert nagyon jol tudja amit csinal, es regota is csinalja, valaki meg azert, mert mondjuk tesz valamit azert az agazatert. Es mit zavar engem, ha a kispistajoskanak is megvan az x danja.
A sertodes, meg bomlasztas-szakadas, meg tenyleg csak a feher ember egy rossz tulajdonsaga a sok kozul.

"Mi megpróbáljuk a másik utat járni. A követelményeket, és ezzel a színvonalat szépen lassan, apró lépésekben, de folyamatosan emeljük."

Ezt viszont jo olvasni!!!!!
udv, smh

Előzmény: DLala (10418)
Wazull Creative Commons License 2001.06.06 0 0 10453
Orltran,

nekem egy laza 404 - az általad keresett oldal nem található!
uzenet jon vissza. Harom kulonbozo browserrel neztem, mind tudja a Flash-t... :-(((

Előzmény: Törölt nick (10452)
Törölt nick Creative Commons License 2001.06.06 0 0 10452
m0.freeweb.hu/movies/fight3.swf
:))
Wazull Creative Commons License 2001.06.05 0 0 10451
Szia Pingyi,

nem vagyok teljesen biztos a dolgomban, de praclee (sajatos helyes)irasabol arra kovetkeztettem, hogy az oskolai tanulmanyai soran gyult meg a baja a tanerokkel, nem holmi ovvizsgan fakitott...
:-(

Előzmény: PINGYI (10450)
PINGYI Creative Commons License 2001.06.05 0 0 10450
Halihó praclee!
Még vagyok. Nem megyek a világkupára, enyhénszólva drágállom a jegyeket. Pedig szívesen megnéztem volna. A szentesi EB is jó volt, bár a magyarok hamar kiestek. Nekem az oroszok nagyon tetszettek, igaz, kicsit furán tartották a kezüket. Shihan Furkó Kálmán is ott volt, bár én nem láttam, de a lányom levette egy autogramra. (mint mindenki mást is, aki a küzdőtértől másfél méternyi távolságra volt(c:)
Ne bánkódj a vizsgád miatt, az utolsón engem is meghúztak. Nálunk éppen bekeményítés folyik, vagy tökéletesen tudod a vizsgaanyagot, vagy el se menj - szerintem jogos. A sensei senkit sem engedett át a velem együtt vizsgázók közül. Lehet, hogy kevés színes övesünk lesz, de azok erősek és ügyesek lesznek.
Előzmény: praclee (10443)
HuN Creative Commons License 2001.06.05 0 0 10449
Csen:Tényleg nem tudtam én csak azt irtam le amit egy Loszi-m mondott. Bocsi a tévedésért! (vagy nem is volt az?) na mind1

HuN

Előzmény: Csen (10432)
Wazull Creative Commons License 2001.06.05 0 0 10448
Alomgomba,

"[bár úgy látom ebben egyetértünk, de olyan jó leírni, és hova máshova írnám ... A hölgyek, urak szexbe?? :)))]"
Esetleg egyik kedvenc topicomat tudnam meg ajanlani: "Melyik a kedvenc sajtod?"
:-)

Előzmény: AlomGomba (10447)
AlomGomba Creative Commons License 2001.06.05 0 0 10447
Ezt én is hallottam már és zavar is. Ami az olimpián van az küzdősport [csak formagyakorlatok esetén sem harcművészet azt kell mondjam], de annak ellenére az adott stílus maradhat harcművészat [bocs: az is marad!], legfeljebb a legtöbb helyen nem teljesen oktatják.

Amúgy a versenyzés mint tudásösszemérés, más nem klubtaggal való küzdelem kipróbálása céljából roppant hasunos tud lenni, csak ugye emelett, nem a versenyekre való felkészülés kéne legyen a fő szempont. [bár úgy látom ebben egyetértünk, de olyan jó leírni, és hova máshova írnám ... A hölgyek, urak szexbe?? :)))]

Előzmény: Pedro 14 (10446)
Pedro 14 Creative Commons License 2001.06.05 0 0 10446
Helló Mindenki!

Sajnos a kung fu is olimpiai sportág lesz( persze ez nem biztos,de ha 2008-ban Kína rendezheti meg az olimpiát, az lesz). Most a köveljövőben lesz egy kung fu verseny.(Júni 16.). Amelyen full contact közdelmeket, illetve formagyakorlatokat láthatunk. Lesz bemutató is, köztük a Déli mantis is! ;-)

DLala Creative Commons License 2001.06.05 0 0 10445
Ööö, asszem az mintha megszűnt volna...
Mostanában kell minden szövetségnek újjáalakulnia és belépnie a Magyar Sportszövetség nevű valamibe.
Kissé zavaros a dolog. Miután nekünk is éppen aktuális, talán jövő héten többet tudok.
Előzmény: Burung Kuntul (10442)
Wazull Creative Commons License 2001.06.05 0 0 10444
tenshin,

csatlakoznek Shingitai velemenyehez. Nem hiszem, hogy ezeket a Ken-jitsu stilusokat Japanon kivul barhol a vilagon hitelesen tanitanak, illetve tanulhatnad. Szerintem Te sem gondoltad komolyan...

Előzmény: tenshin (10434)
praclee Creative Commons License 2001.06.05 0 0 10443
Hello Pingyíííí
Te még élsz?Jaj de rég hallottam a hangod.
Most volt főtárgívizsgám:((Minden elrontotam amit lehetett;-((

De azért jó látni hogy írjátok a jegyárakat.Azt hittem már hogy nem törődik senki se velem mert már most kérdem 3-madjára.
Ki megy arra?

Lassan belekezdek körlevélírásokba hogy ki jön Kecskemétre.
Én ott leszek juli.9-14- között.
Én úgy tervezem most már hogy pontosbítsunk hogy legyen 10-én.Jó lessz?

Előzmény: PINGYI (10439)
Burung Kuntul Creative Commons License 2001.06.05 0 0 10442
Gyerekek,

Nem tudjatok veletlen milyen tel. szamon lehet utolerni a Magyarorszagi Harci Muveszetek Ossz-szovetseget?
(Hu, alig birtam leirni) Asszem ez a pontos neve.

Esetleg honlap vagy mukodo emilcim?

Koszesz,

Kuntul

TLM Creative Commons License 2001.06.05 0 0 10441
Csen :

Ő nem tud róla, mert ezek általában nem is versenyek, hanem közös edzések amelyeken küzdelmek is vannak. Ugyanilyen közös edzések az északis testvériskolával is szoktak szerveződni.

TLM

Előzmény: Csen (10432)
Unsui Creative Commons License 2001.06.05 0 0 10440
praclee

3000.- (diák), 4500.-,6000.-, 7500.-, 9000.-.
A VIP jegyeket nem tudom.

Üdv, Unsui

Előzmény: praclee (10438)
PINGYI Creative Commons License 2001.06.05 0 0 10439
4500.-, 9000.-, és 15000.- ha jól tudom, de utánanézek pontosan.
Előzmény: praclee (10438)
praclee Creative Commons License 2001.06.05 0 0 10438
Szóval nem tudja senki mennyi a jegy ára a karate bajnokságra?
sister moon Creative Commons License 2001.06.05 0 0 10437
OFF

BTW IMHO!
AFAIK a rövidítések még magyarul sem egyértelműek mindenkinek. Ez egy magyar nyelvű fórum, és ha nem esne nehezedre, megtisztelnél bennünket azzal, hogy mindenki számára érthetően rövidítesz?
TIA
AFK
BCNU

:-)))

ON

sm

Előzmény: tenshin (10434)
praclee Creative Commons License 2001.06.05 0 0 10436
csak 1 hétig leszünk.:)
Esetleg nem jön vki?

Szabadnapos baba.Ki látta?Hár nem bemondták az én nevemet?:)
"Itt a pracli-nyoma"
Milyen népszerű vagyok.:)

Előzmény: Wazull (10394)
praclee Creative Commons License 2001.06.05 0 0 10435
Akkor elég béna lehetsz!:-DD
(nehogy komolyan vedd)

Egyébként nézzétek meg.Elrte amit akart.Megkérdezte hogy ki ál elé az ütésnek.Mindenki mondja hogy hűű meg haaa meg így meg úgy.De úgy látszik mégis megijedtetek,mert senki nem rak oda neki semmit.:)

Előzmény: Bassman_ (10398)
tenshin Creative Commons License 2001.06.05 0 0 10434
Wazul,

Koryu kendo: Az az iskolatol fugg. Pl. ugy tudom, hogy a Shinkage ryu az nem csak kata kendo, hanem kuzdelem is van benne fukuro shinaial. (De ha minden jol megy, a nyaron majd megnezem oket Angliaban :-) ) Egyszer beszelgettem hosszasan egy Kogen Itto ryu-s emberrel (sajnos tanitasra nem tudtam rabeszelni). O azt mondta, hogy ez az iskola legnagyobb reszt kumitachi gyakorlasbol all.
BTW az Ono ha Itto ryu az nem koryu iaido, hanem koryu kendo iskola.

Előzmény: Wazull (10429)
tenshin Creative Commons License 2001.06.05 0 0 10433
Wazul,

Ugy ertettem, hogy ha a nemzetkozi szovettseg az harom harcmuveszettel foglalkozik, akkor a magyar szovettsegnek is lehet, hogy harom harcmuveszetrol kell(ene) szolnia.

Előzmény: Wazull (10427)
Csen Creative Commons License 2001.06.05 0 0 10432
Hi HuN!
A harcművészt c. újság valamely tavalyi számában volt róla szó, hogy az iskolátok a SHIRAYAN WAJRAMUTTHI-val közösen alkotott egy pusztakezes (kesztyű nélküli) küzdelmi - talán full contact - szabályrendszert. Gondolom azért, hogy próbára tegyék magukat. Akkor te erről nem tudsz semmit?
Előzmény: HuN (10431)
HuN Creative Commons License 2001.06.04 0 0 10431
Hi!

Hűha, van mit átnézni itt naponta! Nos, teljesen egyet értek azzal hogy sok stílus kezd csak a versenyre tanitani, felkészíteni! Hála az égnek az a stílus amit én tanulok nem ilyen. Egyedüli verseny mibe indul az a formagyakorlatok versenye vagy mi a szösz.

HuN

Előzmény: Wazull (10430)
Wazull Creative Commons License 2001.06.04 0 0 10430
OK. Szerintem ugyanazt irtuk... :-)))
Előzmény: DLala (10428)
Wazull Creative Commons License 2001.06.04 0 0 10429
tenshin,

"Ha mart itt tartunk, Haraguchi sensei az 5 danos iaidos is & Musoshinden ryu-t csinal mint koryu iaidot. :-)"
Az az igazsag, hogy Haraguchi sensei-jel soha nem talalkoztam szemelyesen. Bar informacioim szerint o mint 5. danos kendos van jelen, elsosorban. Lehet, hogy emelett Iaido-t is tanit, jogaban all.

"A tobbiekrol nem nagyon tudok semmit, (A kendot az elmult 7-8 evben hanyagoltam) de IMHO erdemes lenne megkerdezni, hogy nem-e tudnak veletlenul koryu kendot & nem tanitananak-e. (Vagy legalabb keiko-t)"
Koryu Kendo alatt a Kendo Katakat erted? Minden (Kendo) edzotaborban
tanitjak (sot van ahol edzesen is, ugye), es a vizsgak resze. Bar ezt nyilvan Te is tudod...

"Pl. azt hallottam rebesgetni, hogy Kamae sensei az jaratos volt az ono-ha itto ryu-ban. (Persze csak joval azutan hallottam, hogy haza utazott ... :-( )"
Kamae sensei volt az en mesterem Magyarorszagon. Iaidobol 1. danja volt, annak a tanitasat nem is nagyon feszegette tulzottan (soha nem kerdeztem, milyen stilusu Iaidot csinal...). O mindig azt mondta, hogy Kendot tanitani jott Magyarorszagra, bar tudom, hogy Iaidot is tanitott neha...
1993. oszen jott, es 1996. aprilisban a miskolci EB utan ment haza Japanba. Azota minden evben jon Magyarorszagra...

Előzmény: tenshin (10425)
DLala Creative Commons License 2001.06.04 0 0 10428
Szögezzünk le valamit.
Harcmuvészet nem is kerülhet az olimpia musorára.
Legfeljebb küzdosport (vigyázat, nem leszólás, más kategória).
Melyek is ezek? Vívás, ökölvívás, birkózás, judo, mostmár taekwondo.
Amirol te beszélsz, AZ már régóta csak a versenysporttal foglalkozik. Harcmuvészetet ott ne keress.
Előzmény: Wazull (10426)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!