Keresés

Részletes keresés

golfdva Creative Commons License 2011.12.31 0 0 27477

Hallottad,leesett a kő a szivemről.. :) 

 

de van egy másik talányom is;nem találom a kémény alja felé a kormolo nyillást csak fent a padláson.Lehet,hogy vakolat lesz rajta?!Kéménytisztításnál szokták kimeregetni a kormot vagy mit a csatlakozásnál de lent semmi.Baj lenne ez?Ha egyáltalán nincs akkor kell csinálni egyet rá?

Én nem csodálkozom,a villanyszerelőm csak mint a Csodák palotája-hívja....

Előzmény: szivat-ó (27470)
Tomasman1985 Creative Commons License 2011.12.31 0 0 27476

Hali!

Most olyan digi hőmérőket szeretnék venni mint ami neked van a képen az egyik hozzászólásodnál. Szabad megtudnom hol vetted és mennyibe került darabja? Kazán csővén szeretném mérni a elmenő cső és a visszatérő víz hőmérsékletét! Köszönöm a választ. Üdv

Előzmény: nszethi (27392)
t.zsolti Creative Commons License 2011.12.31 0 0 27475

először is : biztos kaptál a kazánhoz használatit amiben benne van a javasolt kémény átmérő és magasság,

másik: kisebb kéménnyel is elmenne de ha nem fűtesz állandóan lehűl a kémény( mivel külső falon van) és nem lesz huzat( bár a vascsőnek hamar fel kellene melegedni ).( nekem 25kw-os lignotermem van ,5m 160-as blokkélmény, és 4-óra alatt felfűti az 1000-l-es puffert, de direkt rövid kéményhez lett csináltatva )

összefoglalva kevés a kémény

Előzmény: Kemenyes65 (27462)
zoolee10 Creative Commons License 2011.12.31 0 0 27474

Minden fórumozónak Boldog Új Évet Kívánok!!!

 

Üdv Zoli!

analóg Creative Commons License 2011.12.31 0 0 27473

Készíts huzatpróbát a kazánban a füstcsőben a sparhett csatlakozáson és a kémény kormolónyílásán, és nem ártana megtükrözni a kéményt.

A pince oxigén utánpótlása rendben?

Nem lehet, egy nyitva hagyott ajtnál dübörög a tűz, ha becsukod csak füstölög?

Boldog Újévet!

Előzmény: Kemenyes65 (27462)
kordika Creative Commons License 2011.12.31 0 0 27472

Sziasztok!

Nem 0,8 mm az véletlenül??Annyi szokott lenni a bélelt kémény alapanyaga vagy 1 mm.

Nekem is volt hasonló bajom,a hiba oka:a tetőtérben elmozdult a tisztító nyílás beton bélése és falsot szívott,a javítás után a kazánnál magához rántotta a karton papírt 2 cm távolságról.

Mi történik a kéményedben ha beteszel egy újságpapírt meggyújtva:ég  vagy csak parázslik vagy lobogva hevesen ég?

Nincs e magasabb épület a szpomszédságban ,aminek a tetjéről pont rossz szögben válik le a szél a kéményed kárára?

Ezzel ellenőrizhető a huzata a kéménynek.

Ha a radiátorok alja hideg jelenthet levegős rendszert .

Mennyi a nyomás hidegen a rendszeredben és melegen?

Hirtelen ennyi jutott eszembe.

Előzmény: Kemenyes65 (27462)
analóg Creative Commons License 2011.12.31 0 0 27471

Szerintem kifejezetten jó az a perlit a vas és a tégla között. Melegen tartja a vas csövet.

Valami más hiba lehet, a megadott kémény átmérő, és a kémény magasság komoly paraméterek, mint írja kék lángok kúsznak a tűztérben, lehet ott huzat, talán még sok is.

Boldog Újévet kívánok minden fórumozónak.

Előzmény: Törölt nick (27463)
szivat-ó Creative Commons License 2011.12.31 0 0 27470

arra gondolnak a srácok hogy ne dobálj bele nagy rönköket..amitől megsérülhet a kazán..illetve ne öntsd nyakon egy vödör vizzel a tüzteret ha már forni kezd!:)

Előzmény: golfdva (27469)
golfdva Creative Commons License 2011.12.31 0 0 27469

Akkor most mire is kell vigyázni az öntvénynél,milyen hőfokon kell üzemelteteni,és akkor ezekszerint ne használjak csőtermosztátot-/70 fokra van beállítva/- az előremenőn a hő sokk elkerülése végett?

 

Boldog Új Évet Kivánok!

Előzmény: kekesialmos (27466)
szivat-ó Creative Commons License 2011.12.31 0 0 27468

hát akkor emberek..aki othon bulizik,annak BUÉK!..

kekesialmos Creative Commons License 2011.12.31 0 0 27467
Vagy a kémény , de lehet vlmi szerelési bibi is . Elég alacsony az üzemi hőfokod . Visszatérő ? Amúgy nem kicsi a kazánod ? Viadrusokkal mondjuk nem szokott gond lenni ...
Előzmény: Kemenyes65 (27462)
kekesialmos Creative Commons License 2011.12.31 0 0 27466
Az enyémben semmi ilyesmi nincs , fémszíne van az egész tűztérnek ! Üzemi hőfok 65-80 fok ... Repedt tagot épp eleget cseréltem már , de mindegyik valami okból , pl hősok , bedobott rönk , stb . Amúgy élettartam míg a világ , szerintem . Nem lehet egy nap emlegetni a 4-es lemezzel ...
Előzmény: Törölt nick (27454)
nagykunsági Creative Commons License 2011.12.31 0 0 27465

8mm vascső???

 

Daru tette be???

Előzmény: Kemenyes65 (27462)
Törölt nick Creative Commons License 2011.12.31 0 0 27464

Jó lenne ismerni a visszatérő hőfokot is. Pl. ha az előremenő 55 fokos akkor mennyi a visszatérő? Nálam a különbség kb. 10-12  fok szokott lenni.

Előzmény: Kemenyes65 (27462)
Törölt nick Creative Commons License 2011.12.31 0 0 27463

Nem a kémény lesz a ludas? Nézzük: 8mm vastag vascső. hm. 10,5 méter. hm. Ráadásul tüzfalon felhúzott "kopasz" tégla. Én hidegnek tartom a kéményedet. Lehet ha a perlit nem lenne a cső és a tégla között, jobb lenne 1 kicsivel. Mondjuk az átmérő az a 20cm nem rossz érték. Jómagamnak előreszerelt van. 6 m hosszó és 180-as átm. Egy isten ez a kémény! Észbontó a huzata. Soha nem füstölt vissza sem hidegen sehogy sem.

Előzmény: Kemenyes65 (27462)
Kemenyes65 Creative Commons License 2011.12.31 0 0 27462

Tisztelt Fórumozók!
 Segítséget szeretnék kérni fűtéssel kapcsolatban. Kissé hosszú lesz, előre is elnézést kérek. Kétszintes családi ház (földszint, tetőtérbeépítés) alapterülete 180 négyzetméter, átlagos belmagasság, műanyag nyílászárók, 50 cm-es poroterm tégla falazat, tetőtérbeépítés fafődém szigetelve. Ezt csak úgy mellékesen írom itt az elején, mivel később ezzel nem is akarok foglalkozni, mivel a problémám tárgya a kazán hőleadása, ill. hő le nem adása, aminek valószínűsíthetően  a kéményem az oka. Új építésű lakóház, új kazán, új szerelvények, csövek stb, tehát a szokványos "vízköves a kazán, a rendszer, elkormolódott a kémény,stb," szóba sem jöhet, mivel,az első begyújtástól rosszul üzemel. A kazán 7 tagos VIADRUS, a kémény a pincéből kezdődően a tűzfalon kivezetett, kisméretű téglában elhelyezett 200 mm- es belső átmérőjű 8 mm vastagságú acélcső, hossza 10,5 m. A vascső és a tégla között perlittel kiöntve. Őszi és a jelenlegi párás időben a begyújtás nehézkes, gyakorta visszafüstől. Az égés külső hőmérséklettől, és páratartalomtól, légköri nyomástól függetlenül csúnya, szerintem nem megfelelő mivel egyenetlen, kapkodva, szaggatottan tőrténik felmelegedett rendszer esetében is. Száraz (1-2 éves) szín alatt tartott cser és tölgy fával tüzelek, nyers fával nálam lehetetle lenne.  A begyújtástól számított 30 perc szükséges ahhoz hogy csak a kazánban 55 C fokra emelkedjen a hőmérséklet, ezután kapcsolom be a keringtető szivattyút(Grundfos 25/50) 1-es fokozatba, és látványosan esik vissza a hőmérséklet 40 c fokra, ami az egész tüzelés alatt jobb esetben valamikor felmegy újból 55 fokra, gyakorta nem. Ez még nem is zavarna, de a lakásban a radiátorok felső harmada nevezhető melegnek, alatta mintha nem is lenne, teljesen hideg ilyen vízhőmérsékletnél. 2-es vagy 3-as szivattyúállásnál még elszomorítóbb a helyzet. Fűtési idényben 10 köbméter fát tüzelek el, próbáltam már mindenféle módon tüzelni, levegőellátás változtatása, folytás, szivattyút később kapcsolom be, (80-90fok), a lakásban max. 22 fok, többet nem tudok elérni, a jelenlegi puha időjárási körülmények között sem, pedig egész nap megy a kazán. Hideg időben -10 alatt az éjjel-nappal folyamatos tüzelés mellett a 20-20,5 fok megállít. Próbálkoztam jó minőségű szénnel is de semmivel sem volt jobb, a szén nem bír benne égni, izzani, úgy ahogyan kellene. 4 évet szenvedtem már fával, 1,5 évet szénnel, sokmindennel próbálkoztam eredménytelenül. A kémény kazánnal ellentétes oldalán van, egy sparhett bekötésére kialakított csatlakozás, ritkán használtam, de próbálkoztam azzal is, hogy ezen keresztül falslevegőt adtam a kéménynek,számomra meglepő módon semmilyen változást nem tapasztaltam, se jobbat, se rosszabbat. Kipróbáltam egyidőben adtam a kéménynek falslevegőt az előbb már említett sparhett csatlakozáson kívül a kémény alsó és egyetlen kormolónyílásának eltávolításával (több napon keresztül), semmilyen változás. A kazánon az égési levegőt nem tudom normálisan beállítani, mert vagy csak üszkősődik a fa, feketedik és nem ég, vagy hatalmas lángokkal ég el amelyekben nem kékes szín, hanem az erős kék szín a meghatározó, a fa közelében. Parázs állapotban gyakorta látom a kémlelőnyíláson, hogy a tűztér egybefűggő kék lángtenger, csak éppen ez sem a kazán hőfokán sem a lakás hőmérsékletén nem érzékelhető. Egy rakat leégése beállítástól függően 1-től 3-3,5 óra alatt történik meg. Ettől huzamosabb leégési időt (4-4,5 órát) csak -10 fok alatt tudok elérni, de tartva a gyorsabb leégés melletti hőmérsékleti értékeket. Természetesen használok huzatszabályzót, kipróbáltam anélkül is de még talán rosszabb volt. Van gázkazánom is, 35 kw-os, a vegyes tőkéletlenkedése vitt oda hogy ezt a teljesítményűt vegyem. Most már tudom, tapasztalatból, 24 kw-os is simán elvitte volna. 5 évet fűtőttem gázzal, akkor sohasem fáztam, azt sem tudtam milyen az idő odakinn még ki nem mentem. Hónapokig le sem mentem a pincébe, azt sem tudtam van-e fűtésem, egyáltalán nem kellett semmivel sem foglalkozni. Tudom hosszú voltam, elnézést kérek érte de úgy gondoltam ezek az infó fontosak, a megoldás megfejtéséhez. É már-már kezdem feladni, rengeteget agyaltam rajra, aztán találkoztam ezzel a fórummal és gondoltam biztosan lesznek olyan segítőkész emberek akik okos dolgokat mondanak, amiből reményeim szerint megoldódik a problémám. A kéményseprőkkel többször próbálkoztam, hagy ne mondjak inkább semmit, megvan a véleményem.  A sors fintora, hogy 15 évcen keresztül tűzoltó voltam, nagyon sok kacifántos dolgot megoldottunk a csapattal, de úgy tűnik saját magamon nem tudok segíteni. Az előttünk álló,nyilvánvalóan nehéz, 2012-es esztendőben kívánok minden Fórumozónak és Családjának jó egészséget, békességet, nyugalmat, szeretetteljes otthont adó meleg családi fészket.

Blue_Sky_007 Creative Commons License 2011.12.31 0 0 27461

Ismerős. Én is így kezdtem. ;-)

Előzmény: Törölt nick (27459)
Törölt nick Creative Commons License 2011.12.31 0 0 27460

Nem persze.A komám meséte ma, hogy a szomszédjába most vittek friss vágás fát aztán már hordták is le a pincébe fűteni vele. Ajaj! Mi lesz abból...?

Előzmény: nagykunsági (27457)
Törölt nick Creative Commons License 2011.12.31 0 0 27459

Jóvan nekem 40 fok a visszatérőm most. 24 fok van a lakásban. Istenem! 72-ben épüt ház. Ennyi a hőigénye. Próbálunk majd még faragni rajta. Pénz kérdés.

Ismerem ám elméletben a pufferes fűtés csodáját. Ez van. Szóval, hogy nekem nincs. Egyenlőre Sem pénzem rá, sem helyem neki. Ekkora böszme edénynek...

Előzmény: Blue_Sky_007 (27447)
unomma Creative Commons License 2011.12.31 0 0 27458

És igaza volt!!!

Előzmény: nagykunsági (27448)
nagykunsági Creative Commons License 2011.12.31 0 0 27457

Gondolom a fád se friss vágású.

Előzmény: Törölt nick (27454)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2011.12.31 0 0 27456

Én sírnék, ha az enyém ilyen lenne. (sírtam is régen)

Ilyen leváló táskás cucc akkor volt nekem amikor nem volt VTC-m.

 

Most finom por és halvány korom. De az is csak módjával.

Előzmény: Törölt nick (27454)
tibcsi42 Creative Commons License 2011.12.31 0 0 27455

És repedt öntvénykazánnal még sosem találkoztál az évek alatt? Elég csak itt vissza olvasni,

a heggesztéstől a tag cseréig találhatsz áldozatokat. Valjuk be mindkét fajta kazán hibái a helytelen használatból adódnak. Az öntvényt szén és koksz tüzelésre találták ki, a lemezt inkáb fára, de ez nemjelenti, hogy nem lehet fával tüzelni az öntvényben v. forditva, a lényeg a lemeznél a kokszot mellözük. Más a szénből importra szorulunk, ráadásul környezet szenyező, én is kiprobáltam, kormol fűstől az igaz, hogy adja a meleget. A száraz fánál nem látni semmit a kéménynél, és kevés a hamúja.

Előzmény: kekesialmos (27442)
Törölt nick Creative Commons License 2011.12.31 0 0 27454

Jó ezt te tudod, hogy neked hogyan rakódik le és mivel. De vajon másnak is?

Nekem napi jó 3 kosár fával két hete tisztítva utoljára ilyen:

 

Kátrány sehol, pedig ebben a pillanatban is 50-55 fok előremenővel megy. De jó, hogy jó a kémény...

Előzmény: Blue_Sky_007 (27445)
kekesialmos Creative Commons License 2011.12.31 0 0 27453
Repedni vagy szerelési hibából szoktak , vagy helytelen használattól , stb . Ezernyi oka lehet . De csak úgy , magától ... Ááá ... Tönkretenni bármit tönkre lehet . Én általános dolgokról írtam .
Előzmény: Törölt nick (27444)
nagykunsági Creative Commons License 2011.12.31 0 0 27452

Azt már akartam kérdezni, hogy mikor ilyen kis teljesítményen megy /5w/ akkor mennyit szállíthat óránként?? Vagy percenként?

 

 

Előzmény: Blue_Sky_007 (27451)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2011.12.31 0 0 27451

Jól össze is kavarná a pufferemet ha a visszatérőm magas lenne. Minek vettem az A2-t? ;-)

Előzmény: nagykunsági (27449)
kekesialmos Creative Commons License 2011.12.31 0 0 27450
Az enyém 30 éves osztrák öntvény , használtan vettem , pár napja üzemel , egy acaso szelepet tettem rá , idén nyáron levágott fával tüzelek , semmi kátrány , lerakódás nem maradt benne , minden a hamuzóba köt ki . Tiszta fém színe van belül ... Szóval nem öl meg a pucolása . Amúgy nagyon boldog , gázmentes újévet mindenkinek !
Előzmény: Blue_Sky_007 (27445)
nagykunsági Creative Commons License 2011.12.31 0 0 27449

Mert neked intelligens fűtésed van.

 

Nekem is üzemmeleg volt a visszatérőm, míg nem tettem rá egy hőfokmérőt.

 

Akkor valahogy nem tetszett amit mutat:)

Előzmény: Blue_Sky_007 (27447)
nagykunsági Creative Commons License 2011.12.31 0 0 27448

Erre mondta a fűtésszerelőm, hogy neki milyen  pici kazánja van, nem is kellene nagyobb, mert akkor állandóan le kellene fojtani, és kátránygyár lenne az egész.

 

 

Előzmény: Törölt nick (27446)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!