Keresés

Részletes keresés

villam001 Creative Commons License 2015.04.20 0 0 741

Sziasztok!

 

Tanácsot szeretnék kérni. A feleségemnek keresünk varrógépet, vélhetően nem lesz sokat használva, ennek ellenére valami megbizható gépet keresek értelmes áron.

Lehet új vagy használt is, ne műanyag alkatrészekből legyen.

 

Köszönöm!

llaszlo2 Creative Commons License 2015.04.20 0 0 740

Elég lényeges szempont, hogy mire akarod használni?

Előzmény: Anyu-Mami (739)
Anyu-Mami Creative Commons License 2015.04.19 0 0 739

Szép estét kivánok mindenkinek!

Valaki ha esetleg erre jár tanácsot szeretnék kérni varrógép vásárlással kapcsolatban.

Singer 8770 Curvy varrógépet szeretnék vásárolni és azzal kapcsolatban érdekelne hozzá értők véleménye is.Külföldi oldalakon 

csak jót irnak róla,de itt nem találtam véleményt.

Előre is köszönöm a segitséget.Anyu-Mami

Garázslakó Creative Commons License 2015.04.14 0 0 738

:-)

Előzmény: llaszlo2 (737)
llaszlo2 Creative Commons License 2015.04.13 0 0 737

Garázslakónak szeretnék köszönetet mondani. Emailben nagyon sokat segített és sikerült szétszednem, kitakarítanom, összeraknom majd beállítani egy régi Naumann gépet. És Működik is. :)

Előzmény: Garázslakó (735)
20 óra 20 Creative Commons License 2015.04.12 0 0 736

Köszönöm az ötletet, de nem hiszem, hogy ez nekem menne:)

Előzmény: Garázslakó (735)
Garázslakó Creative Commons License 2015.04.12 0 0 735

Szedd szét a pedált. Találsz benne egy egyszerű potmétert. Forraszd le az egyik vezetéket, ha nem indul el, megvan a hiba.

Előzmény: 20 óra 20 (734)
20 óra 20 Creative Commons License 2015.04.12 0 0 734

IstvánBX,

 

nekem ma kelt ismét önálló életre a Famula gépem. Én a pedál hibájára tippelnék, valószínűleg az romolhatott el. Az általad is leírt lassú, váratlan elindulást korábban az enyém is produkálta és akkor a pedált kicsit megpiszkálva megjavult. Legalábbis remélem, hogy a pedálcsere a megoldás, mert nekem most már teljes gőzzel megy magától:) Ha sikerült idő közben más válasz találni a problémára, megköszönném, ha megírnád.

Előzmény: IstvánBX (692)
Garázslakó Creative Commons License 2015.04.11 0 0 733

A kézikerék belsejét durva smirglivel alaposan pucold át. Ha van esztergád, végy rajta egy érintőfogást. Nem baj, ha a végén lötyög egy kicsit a tengelyen.
Mivel egy- két ponton szorul a gép, nem fog segíteni a petró. Azt meg kell szépen keresni és a lovagiasság szabályai szerint kell eljárni.
A hurokfogónak nem csak a hegye lehet kopott, hanem az a felülete is, ami súrlódik a közepénél. Ezt így nehéz lenne elmondani. Egy használt gép átvizsgálása nem egyszerű dolog. Kis hasonlattal olyan ez mint egy autóvétel, csak itt kevesebbet lehet bukni.

Előzmény: llaszlo2 (732)
llaszlo2 Creative Commons License 2015.04.10 0 0 732

Kösz a választ.

A kézikerék szorulását mi okozhatja?

A talprudat is sikerült kivennem. :) Leginkább a sok rárakódott kosz (olaj, por stb) okozta a szorulást. Tisztítás után már könnyen rácsúszik a rögzítő bilincs.

 

Rajta vagyok a szoruláson is, csak fokozatosan veszem le az alkatrészeket. Mert ugye ha elállítok valamit, akkor azt elég nehéz lehet helyre tenni. Főleg, hogyha a programkerék és a főtengely helyzete elállítódik.

Most rájöttem, hogy nincs itthon seeger fogóm amivel a seeger gyűrűket le tudnám venni. Holnap veszek egyet.

 

Olvastam valahol, hogy petróleummal is érdemes az ilyen régi gépeket tisztítani. Lehet, hogy valamelyik csapágyazás okozza a szorulást? Egyszer már raktam bele petróleumot, de nem biztos, hogy minden szükséges helyre jutott.

 

Használt gép vételnél mire érdemes amúgy figyelni? Mert most lenne lehetőségem egy 8014/40-es gépet venni jó áron, de lehet, hogy nem ér annyit amennyit kérnek érte. Sokat használta a tulaj mivel varrónő ezt tudni róla. Kihagyja az öltéseket ezt is mondta, de ő már nem akar rákölteni. A hurokfogót mindenképp meg kell nézni az biztos. Vagy elkopott vagy rosszul van beállítva. Van neki egy 8014/29-es is, de az itthon is van.

Azt honnét tudhatom, hogy a hurokfogó hegye el van kopva?

Előzmény: Garázslakó (731)
Garázslakó Creative Commons License 2015.04.10 0 0 731

A greifert jól raktad össze, különben nem varrt volna. Olajozni gyakran kell, ez a legfőbb zajforrás. Egy csepp olaj elég neki, de azt sűrűn kéri.
A Textima a gyár neve. Az ipari gépeket Textimának hívják, a háztartásiakat mindenféle néven forgalmazták.
Ha már le merted venni a hevedert, találd meg már végre azt a szorulást!
A talprúdon lévő csavar rögzíti a talp oldalirányú és függőleges helyzetét. Nem szempont, hogy könnyen elmozduljon, ha fellazítod a csavart.
Kb. 100 km-re vagyunk egymástól...

Előzmény: llaszlo2 (729)
llaszlo2 Creative Commons License 2015.04.10 0 0 730

Sikerült beállítani. Igaz, hogy maximális sebességnél egyszer kihagyott egy öltést. Szóval még nem 100%-os.

A csévélésnél viszont hiába oldom fel a kézikereket mégis elforgatja a varrószerkezetet. Pedig már megcsiszoltam a főtengelyt azon a részen, meg a kézikerék belsejét is kitisztítottam rendesen.

Mi okozhatja ezt?

Előzmény: llaszlo2 (729)
llaszlo2 Creative Commons License 2015.04.09 0 0 729

Bács. Kecskeméten.

Szétszedtem a greifert. Kipattant belőle a középrészt fogó rugó egy kör keresztmetszetű és valamivel hosszabb kb 60% mint egy fél körív. Volt-e még ott valamilyen alkatrész vagy csak a rugó és a pici csavarok tartották? Mert ha csak ennyi, akkor kitakarítottam és össze is raktam. Sok szösz és más szennyeződés is volt rajta.

Összesen négy db alkatrészből állt. A könyvben is ennyi van, csak más típus. Az textima és máshogy néznek ki az alkatrészei. Ez meg naumann.

A greifert valahol be kell olajozni vagy az így szárazon is jó?

 

Egyébként azt hiszem, hogy sikerült jól beállítani. Csak már késő van és nem akarok varrni, mert azért eléggé hangos. Holnap kipróbálom.

 

A szorulásról már annyit tudok, hogy a felső részen van. Leakasztottam a bordász szíjat (persze megjelöltem, hogy hol volt) és körbeforgattam többször is a kézikereket. Két ponton kicsit megszorul. Nem annyira észrevehető, de ha finoman forgatom, akkor meg-meg akad azokon a helyeken.

 

A talpemelő rúdon középen a rugó alatt van egy csavar. Hogyha azt kicsavarom, akkor annak nem kéne a rúdon elmozdulnia? Mert ez nem akar eléggé rá van szorulva.

Előzmény: Garázslakó (728)
Garázslakó Creative Commons License 2015.04.09 0 0 728

A szorulást kéne először megtalálni. A greifer(hurokfogó) beállítása jól van leírva abban a cikkben, mást én sem tudok mondani. A hézagot fentről kell nézni, a tűlap levétele után. A képeiden az látszik, hogy a tűmélység jó. Melyik megyében laksz?

Előzmény: llaszlo2 (727)
llaszlo2 Creative Commons License 2015.04.09 0 0 727

Találtam pár könyvet amiben részletesen benne van minden beállítás.

Viszont egy bónuszkérdés. Hogyan látom, hogy 0.5-1-1.5-2 stb mm-re van a tű az egyes elemektől, hogyha nem is látok rá az adott területre? Ezt hogyan lehet megoldani? Honnét nézzem?

 

A takarításhoz mennyire érdemes szétszedni a gépet? Mert valahol még mindig szorul. Két pont van ahol nehezebb átfordítani a kézikereket.

Előzmény: llaszlo2 (726)
llaszlo2 Creative Commons License 2015.04.08 0 0 726

Csináltam pár képet a greiferről és a tűről amikor az alsó holtponton van. Felül úgy állítottam be, hogy a cikk-cakk varrásnál a horony két szélétől egyforma távolságra legyen a tű. Így viszont hozzáér a greifer oldalához amikor jobbra megy. Plusz a hátuljához is, de oda mindig.

képek

Előzmény: llaszlo2 (725)
llaszlo2 Creative Commons License 2015.04.08 0 0 725

A hurokfogót egyébként hátra kellene állítani, mert ott ér hozzá a tű. Igaz ezt már csak akkor vettem észre amikor varrtam vele. De legalább nem szakadt a cérna nem kapta be és az öltések is egyenletesek.

Egy nagytakarítás is ráférne, mert ez a gép szerintem még sosem volt kitakarítva. Most, hogy kivettem a tűrudat és megtakarítottam az is sokkal könnyebben mozgott. De egyelőre még nem mertem jobban szétszedni.

Előzmény: llaszlo2 (724)
llaszlo2 Creative Commons License 2015.04.08 0 0 724

A greifer az ugye a hurokfogó? Igen hozzáér a tű. Viszont azt fogalmam sincs, hogy hogyan kell beállítani.

Itt van ugyan egy leírás, de ez még kb kínai. :) link

A 9-es ábrát megnéztem az újságban. De csak annyit mutat, hogy a tűrúdon lévő rögzítőszemet amivel magáboz a hajtáshoz csatlakozik, azt hogyan lehet állítani.

 

Valami jobb leírás képekkel vagy egyéb volna?

Előzmény: Garázslakó (723)
Garázslakó Creative Commons License 2015.04.08 0 0 723

Ügyes vagy. Most azt kell megnézni, hogy a greifer a tűhöz képest hogy áll. Szerencsés esetben jó, ha nem, be kell állítani úgy, hogy a tű oldala és a greifer között 0,05mm legyen. Mivel a tűrúd ennél többet "lóg", vagy hézag lesz, vagy nyomják egymást. Meg kell találni a középutat.

Előzmény: llaszlo2 (722)
llaszlo2 Creative Commons License 2015.04.08 0 0 722

Sikerült beállítani a tűt. A rögzítőcsavar fog egy laprúgót, az alatt van két csavar az egyik látszik a képen azokkal lehet a tű pozícióját állítani.

Előzmény: llaszlo2 (721)
llaszlo2 Creative Commons License 2015.04.07 0 0 721

A legfelsőt meglazítottam, de azzal nem nagyon lehet állítani semmit sem. Az csak rögzítésre van és eléggé fix, mivel az elemek be vannak süllyesztve a gépházba.

Előzmény: llaszlo2 (720)
llaszlo2 Creative Commons License 2015.04.07 0 0 720

A tű nem görbe ellenőriztem.

Melyik csavart kell meglazítani? Egyáltalán látszik ezen a képen vagy még valamit le kell vennem? Feltettem egyet a kopásról is.

kép

Előzmény: Garázslakó (719)
Garázslakó Creative Commons License 2015.04.07 0 0 719

Ha a tű nem görbe, a tűrudat befoglaló keret van elállítódva. A keret felső részén tarja 1db csavar. Fel kell lazítani, és a tűlap nyílásához állítani az egész keretet.

Előzmény: llaszlo2 (717)
Mókus526 Creative Commons License 2015.04.07 0 0 718

Sziasztok!

Tudom, hogy más téma, de hátha valakit érdekel. Hobbivarrók versenyét láttam meghirdetve. Hallott róla valaki?

Üdv.

Mókus

 

Másik topikokban is próbálok érdeklődni.

llaszlo2 Creative Commons License 2015.04.06 0 0 717

Készítek majd egy videót amin a hurokfogó lesz majd.

 

Viszont most találtam egy komoly hibát. A tű beleér a talpba és a tűlapba is. A tűlapon már látszik is a kopás. Ez mitől lehet?

Előzmény: Garázslakó (715)
erika.t Creative Commons License 2015.04.05 0 0 716

Köszönöm a linket.

Előzmény: Wartd (700)
Garázslakó Creative Commons License 2015.04.05 0 0 715

Akkord vedd ki az anyagot, amikor a fonalhúzó felső holtponton van (nem pedig a tű), ekkor a tűszálból egyet fogsz látni.
A többi hibát látnom kéne...

Előzmény: llaszlo2 (714)
llaszlo2 Creative Commons License 2015.04.05 0 0 714

Mi legyen rajta? Mert annyit veszek észre, hogy valamiért nem megy úgy az anyag és a cérnatekercs gyorsabban forog mint előtte.

Aztán amikor megállok és felemelem az anyagot, akkor látom, hogy nem két, hanem három szálat látni. A felsőből kettőt, mert alul beakad valahová. Vagy volt olyan is, hogy elszakította a felső szálat.

 

Mit filmezzek le pontosan?

 

Egyébként köszönöm az eddigi segítséget is.

Előzmény: Garázslakó (713)
Garázslakó Creative Commons License 2015.04.05 0 0 713

Kép, vagy videó kéne.

Előzmény: llaszlo2 (712)
llaszlo2 Creative Commons License 2015.04.05 0 0 712

MEgtisztogattam úgy néz ki, hogy jó.

Viszont most az a gond, hogy egy idő után lehúzza a felsőszálat alulra és összeakad az alsószállal, de ilyenkor még varr tovább csak feltűnik, hogy valami nem stimmel az öltéssel.

Előzmény: Garázslakó (711)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!