Keresés

Részletes keresés

horex Creative Commons License 2016.05.29 0 0 68756

Rosszúl fogalmaztam

Ha 11-11,5millóért megkapom a járólap burkolás padloponozással  lenne 1 millió, kérdés mennyit burkoltatnék le. Ehhez nem értek szakmailag

Laminált parkettát nem nagyon kedvelem, bár le tudnám rakni.

Viillanyszerelés munkadíjra számoltam 300ezret, de azt megcsinálom, bár ugye a saját munka sem ingyen van, segitő meg mindig kell 

 

Ami aggaszt, a stukatúr és a felette levő fagerendázat állapota. Mivel padlás nincs, fölé épitették az első szintet, nem tudom hogy lehet megnézni

Szakértő jóbarátot , aki épitészetben otthon van, meg tegnap óta nem tudom elérni

 

Lehet átmegyek a komplexebb topikba ezekkel a kérdésekkel

 

Itt főképp a villanyszerelés saccolható munkadíja érdekelt volna, hogy jól gondolom-e a 300ezret

 

Előzmény: Törölt nick (68752)
cosalf Creative Commons License 2016.05.29 0 0 68755

Miért csak ennyit?

Előzmény: Törölt nick (68754)
Törölt nick Creative Commons License 2016.05.29 0 0 68754

1 millió aranyrúdra. :)

Előzmény: cosalf (68753)
cosalf Creative Commons License 2016.05.29 -1 0 68753

Ha már nyelvészkedünk.

Mire gondoltál az 1 m. leírásakor? Egy méter aranyrúdra? Az m utáni pont akkor is felesleges.

Előzmény: Törölt nick (68752)
Törölt nick Creative Commons License 2016.05.29 0 0 68752

1 m. ráfordítás "új" házra? Az semmi. Kérdés mire menne el.

Előzmény: horex (68748)
horex Creative Commons License 2016.05.29 0 1 68751

Érdemben valami véleményed van , a rövidítés vagy hibás íráson kívül?

Előzmény: Zs:) (68750)
Zs:) Creative Commons License 2016.05.28 0 0 68750

Mondjuk mikor próbálom értelmezni a mondatot, és gondolkodok, hogy mi lehet a 4000 cucc...

Volt pár pillanat, mire leesett az értelme, persze spórolj csak, a paraszt meg majd megpróbálja értelmezni :S

 

Nagyjából semennyi kopást nem spóroltál, de mindegy, hagyjuk.

Előzmény: horex (68744)
horex Creative Commons License 2016.05.28 0 0 68749

"Érdeklődtem az ingatlanosnál is,"

Ingatlanos árulta el hogy egyszer visszaléptek jobb ház miatt/?/ egy vevő meg valami semmi pénzt ajánlott amiért nem adták

Ő ajánlott hogy semleges terülten, az ő irodájukban tárgyaljuk le a ráforditandó összeget és az alkudozást

Előzmény: Mekk Elek ezermester (68747)
horex Creative Commons License 2016.05.28 0 0 68748

történt-e festés/vakolás a házon az utóbbi években?"

Nem!

 

A fagerendák érdekelnek és a stukatúr ami ugyan rendben van , csak a konyhai részen kissé megereszkedett, többi helyen jó

Én 11millót ajánlanék, de félek kaszával-kapával kergetnének ki

Ha 12, akkor meg 12.5-nél állapodnánk meg

Igaz hogy rá kell költeni 1millát szerintem hogy "kacsaláb legyen", de ha 13 a vége  akkor jól jövök ki belőle.

Fedett garázsbeálló , sufni és pince is jár hozzá. Ezek lényegesek nekem, mert autó és motorjaim is vannak

Előzmény: Mekk Elek ezermester (68747)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2016.05.28 0 0 68747

"mert ő  mindennek a tudója"

 

Mindenek a megmondója, vagy mindennek a megmutatója?

Bemondásra ne higgy el semmit. Mutassa meg.

 

"Repedéseket sehol nem láttam, jóbarát majd megszemléli az alapot és a menyezetet"

 

Első kérdés: történt-e festés/vakolás a házon az utóbbi években? Ha igen, akkor az mögé sajnos a jóbarát nem tud benézni.

Ha pl teljes festés történt 1-2 éven belül (tehát közvetlenül az eladás előtt), az kizáró ok lenne számomra.

 

"Azt jeleztem hogy tetszik a ház"

 

Nem győzöm hangoztatni: minél többet megtudni az összes szomszédról (a szemköztiekről és a hátsó telekszomszédokról is)

 

"Érdeklődtem az ingatlanosnál is,"

 

Ne legyél naiv: az ingatlanos lehazudja az eget is, ha abból neki haszna származik. Utólag meg vonogatja a vállát, hogy ezek szerint rosszul tudta: szomszéd neve mégsem Kovács, hanem Kolompár és amit a kertjében láttál, az mégsem az Egri Csillagok forgatása volt, hanem egy átlagos családi délután.

Elsődleges feladatod minél több negatív információt összegyűjteni a házról (és a szomszédokról), hogy aztán ezeket szemügyre véve vedd figyelembe az árat. Számos olyan házról tudok, amit megvettek jó áron, majd a boldog beköltözés után néhány héttel/hónappal később egyből el is kezdtek árusítani, - sok esetben milliókkal olcsóbban, csak minél gyorsabban menekülhessenek onnan.

Előzmény: horex (68746)
horex Creative Commons License 2016.05.28 0 0 68746

Igazad van a villanyszerelésben, de első látogatás volt, nagyon nem merültem az árba

Valszeg holnap   a férj jelenlétében nézünk meg sokmindent mert ő  mindennek a tudója

Repedéseket sehol nem láttam, jóbarát majd megszemléli az alapot és a menyezetet

Menyezet stukatúr, fölá van húzva egy szint tartóoszlopokra, tehát mint tető nem ázik

Kérdés a fagerendák minősége.

Szoval a villany

Én 300ezerre saccolom az erős, de részleges felújitását

Ez után természetesen vakolás, glett és festés jön, nappali-konyha padlopon+járólpozása

 

Azt jeleztem hogy tetszik a ház de tárgyalásban kemény vagyok mint a videa

Én azt az alkut mutatom, hogy szeretném megvenném de "annyiért" nem, csak "emennyiért"

Érdeklődtem az ingatlanosnál is, merthogy volt árajánlat már de vagy nem fogadták el vagy visszalépet/más miatt/ a vevő

Ismerem tudom hogy miért adnák el nagyon, persze nem bagóért vesztegetve

XVII.ker. 11-16milla közötti árakat érdemes megnézni mik vannak ehhez képest

Előzmény: Mekk Elek ezermester (68739)
cucu Creative Commons License 2016.05.28 0 0 68745

Egyetértek!

Előzmény: Zs:) (68741)
horex Creative Commons License 2016.05.28 0 0 68744

Nyelvatannáci tecc lenni?

Egy betű spórolás az 2002-óta mennyit spórolt a billentyűzetem kopásán?

:)

Előzmény: Zs:) (68741)
Lacivill Creative Commons License 2016.05.28 0 0 68743

A jelenben viszont még mindig leginkább vezetéken futnak a vezérlések. Mi is már több Loxone rendszerű házon vagyunk túl. Bár egyre több vezeték nélküli eszköze van a kapcsolókhoz, érzékelökhöz még mindig a vezeték a legolcsóbb.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (68740)
cucu Creative Commons License 2016.05.28 0 0 68742

Életemben eddig kétszer vettem házat, mind a kettőben azzal kezdtem, hogy új hálózatot építettem ki. 

Lehet, ez betegség nálam, de csak abban bízom, amit magam gányoltam össze...:)

Zs:) Creative Commons License 2016.05.28 0 0 68741

"Elosztóban 4 k.megszakitó, és "éjjeli" áram"

Tényleg ennyire nehéz kiírni a kis-t? :S

Előzmény: horex (68737)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2016.05.28 0 0 68740

"Soros kábeles vagy IP alapú vezérlésre van lehetőséged,"

 

Nem tartom valószínűnek, hogy a jövőben olyan házvezérlő rendszerek fognak elterjedni, aminek a kiépítése ennyire anyag/munkaigényes.

Szerintem vagy vezeték nélküli adatátvitel lesz a különböző modulok között, vagy olyan rendszer, amely a falban már meglévő energiaszállító vezetékeket használja adatátvitelre is.

Előzmény: Jahno (68732)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2016.05.28 0 0 68739

"irányárnak van irva a 13,5M"

 

Ha gyanúsan jó az ár, akkor addig ne vedd meg, amíg EGYÉRTELMŰEN ki nem derül, hogy miért ilyen olcsó a ház. "Családi okok miatt" vagy ehhez hasonló homályos indoklást nem fogadnék el.

Utólag szoktak kiderülni hatalmas disznóságok, amiket az eladó "elfelejt" megemlíteni. Pl a friss festés egy hatalmas repedést takargat (süllyed a ház fele), vagy vályogból van és vizesedik,  vagy az eladó kedvessége a maffiózó szomszédságot rejtegeti.

És amikor már tisztán látod, hogy miért olcsó a ház, annak tudatában döntsd el, hogy úgy is kell-e.

 

  A villanyszerelésnél a falban lévő csövek állapotát mondanám legfontosabbnak, mert ha kifogsz egy Bergmann csövezést, az nagyon kitolhat veled, mert a Bergmann csövek belső falát kátránypapír borítja, ami utólagos vezetékcsere közben leválhat és galacsinná gyűrődve annyira megszorulhat a csőben, hogy előbb szakad a vezeték (!!) mintsem megmozdulna. Ilyenkor új csövet kell vésni a falba, ami igen idegesítő, mikor már azt hitted, hogy a régi csövezéssel nem lesz gond. 

Előzmény: horex (68737)
Törölt nick Creative Commons License 2016.05.28 0 0 68738

Ha a tulaj dörzsölt, és látja rajtad, hogy úgyis meg fogod venni, erre való hivatkozással nem lesz túl sok sikered, hacsak láthatóan nem totális gány a szerelés.

Előzmény: horex (68737)
horex Creative Commons License 2016.05.28 0 0 68737

Jó napot!

Tudom van villanyszerelő áras topik, de mégis itt kérek véleményt

Ház vásárlás, megnéztem tegnap és mint villanyász az elérhető dobozok tetejét levéve, régi kötések, sodratok, talán még alu vezetékek, de ez nem biztos még

Elosztóban 4 k.megszakitó, és "éjjeli" áram is van

80m2, cirkófűtés

 

Valamelyik nap megyek újbol kőmíves szakértővel megnézni, mit faragjak le villany ügybn az árbol, ha teljes áthúzás és bővítés, új elosztótábla az elképzelésem?

Hogy földelés van-e azt sem tudom még, ÉV relé nincs

 

Elég olcsó áron van a házacska a kerület más kisebb alapterületű házihoz képest és tetszik, tehát nem szeretném elszalasztani, bár irányárnak van irva a 13,5M

Szirty__ Creative Commons License 2016.05.28 0 0 68736

"20 évig? Soros kábeles vagy IP alapú vezérlésre van lehetőséged, kapcsolókhoz ilyenek mennek?"

 

Mármint lakásba villanykapcsolóhoz lámpatesthez?

Az miért is jó?

Előzmény: Jahno (68732)
Törölt nick Creative Commons License 2016.05.28 0 0 68735

IOT már évek óta wifi alapú, szerintem a mindenhova rezes kommunikáció egy igazi zsákutca.

Nem véletlenül nem terjedt igazán, még professzionális környezetben sem, ahol pedig a költséget hosszutávon még csökkenti is. (azonban itthon meg nem cél sok esetben a költségcsökkentés,sőt)

 

Előzmény: Jahno (68732)
Andrav33 Creative Commons License 2016.05.28 0 0 68734

Ez igaz, bar az h 1.5os helyett 2.5os rest hasznal az ember abbol gondoltam baj nem lehet mqx dragabb kicsit.

Előzmény: C20NE (68727)
Andrav33 Creative Commons License 2016.05.28 0 0 68733

Ezekrol nem sokat tudok..lehet ezeknek valahol utana olvasni, vagy mit jelentenek ezek?

Előzmény: Jahno (68732)
Jahno Creative Commons License 2016.05.27 0 0 68732

20 évig? Soros kábeles vagy IP alapú vezérlésre van lehetőséged, kapcsolókhoz ilyenek mennek?

Előzmény: Andrav33 (68726)
Törölt nick Creative Commons License 2016.05.27 0 0 68731

Van egy panellakás, vagyis kettő. :)
Anno a csövezést keresztezték az öntödében, így a falban megcserélődik a két falszomszéd vezetéke. Ezt úgy upgrédelték, hogy kitörték a két konnektort elválasztó műanyaglapot, persze így meg simán átjön a bagófüst és a házasélet hangja is. A vezetékek meg x-be mennek, de legalább mindenki a sajátját használja.

 

Mivel célszerű az ilyen lyukáttörést utólag javítanii? Purhab nem játszik, szerelhetőnek kell lennie, viszont a bagót, hangot, ha lehet tartsa távol.

Törölt nick Creative Commons License 2016.05.27 0 0 68730

A festőknek csak egy kicsit kéne értelmesebbnek lenniük, csak egy icipicit.

A vakolófedeled is tökéletes megoldás, de ha a kötöződobozt később behúzzák hengerrel, megint csak az ész hiányzott. Oly nehéz lenne azt leszedni (leszedetni) papírral leburkolni a vezetékeket a dobozt asztalnál lefesteni, a falat dobozfedél nélkül hengerelni, majd száradás után visszarakni a fedelet?

Előzmény: peti.olah (68728)
peti.olah Creative Commons License 2016.05.27 0 0 68729

"keskeny dobozperem megroppantja a lyuk peremét és a doboz teljesen besüllyed a falsíkba."

Sztem meg a lyukfúrónak van egy süllyesztő pereme, ami kialakítja a lyukszél letörését, amibe belefekszik a doboz pereme (én eddig ilyeneket láttam). Tehát igazából lehetne nagyobb is a perem, ha a fúró szerszám olyan lyukat csinálna.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (68721)
peti.olah Creative Commons License 2016.05.27 0 0 68728

Akkor te még nem láttál vakolófedelet.

3 hajlékony tüske áll ki belőle, kb 1,5 centi hosszan. Hajlékony annyira, hogy a glettvas elhajlítja, tehát nem akad meg semmiben.Viszont rugalmas is, és ahogy a glettvas elhaladt, már ki is egyenesedik, a tüskék vége kiemelkedik a vakolatból, kijelölve a doboz középpontját.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (68720)
C20NE Creative Commons License 2016.05.27 0 0 68727

Hogy mit hoz a jövő én nem tudom megmondani! Neked kell tudni, merre fog változni az életed. A trend az, hogy egyre kisebb fogyasztásúak az eszközök.

 

Fontos, hogy megfelelően legyenek az áramkörök kialakítva, minél kisebbre legyen redukálva az egy időben működő eszközök okozta lekapcsolások száma.

 

Alapvetően én a helyedben egy korrekt szakembert választanék és megbíznék benne. Mivel nem értesz hozzá számtalan módon el lehet rontani a hálózatodat.

Előzmény: Andrav33 (68726)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!