Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

baada Creative Commons License 2006.06.27 0 0 649

az emlitett ellentmondas a pontatlan fogalmazasom eredmenye. kemenyebb a futo, eddig ok. az uthibakat azert nem erzem annyira, mert lehet, hogy egy picit jobban raz, de sokkal halkabban teszi ezt. sztem ne az összes silent-et csereltesd, csak azt, amelyik kezd hervadni. aruld el, hol lehet elerni a silent-est, bar most epp jo mindegyik, de ez nemfog sokaig tartani

Előzmény: Adsa (640)
Cornetto33 Creative Commons License 2006.06.27 0 0 648

Lehet, hogy holnap felkereslek. (Attól függ, hogy végzek).

Én is unom az olsz dumát.

C.

Előzmény: pestigyerek (647)
pestigyerek Creative Commons License 2006.06.26 0 0 647
Nincs kedve valakinek kipróbálni a 6.0-s VDO software lemezemet? Szívesen adok egy példányt, hogy jó lett-e a másolat!
Előzmény: Cornetto33 (644)
pestigyerek Creative Commons License 2006.06.26 0 0 646
Hát irigyellek ám... Én nekem sajna 1 éve sötét a kijelzőm, pedig tegnap beszereztem egy 6.00-s software CD-t navi frissítéshez. A szomszédom hozott egy 607 Hdi-t automata, navis, vaj belső... 10.000 EURO volt. Azt mondta reg adóval mindennel 4 milla a vége. 100.000 km van benne és francia volt. Mondjuk az látszik is rajta, mert körbe apró sérülésekkel van tele. Amúgy  2003-as. Szerintem ennyiért itthon is kapott volna...Nem? Ja, és ő eladásra hozta!
Előzmény: Cornetto33 (644)
szpészmen Creative Commons License 2006.06.26 0 0 645

Na,hogy én is írjak már valamit (olvasgatni mindig szoktam),vettem a kocsira peugeotos légterelőket (tudjátok ami az első ablakoknál van,hogy ne fujjon be a szél,meg ne essen be az eső).

És szegény kocsi nagyon csúnya lett tőle,mivel pont kitakarja a fémkeretet az első ajtókon.

Már akkor megijedtem,amikor felrakás közben behívtak a műhelybe,hogy nézzem meg biztos akarom-e.

De sajnos nekem kell,mert nonstopp letekert ablakkal járok,télen nyáron.

Nem tudtok rá valami megoldást ami normálisan néz ki?

Mindegy,mondjuk ez legyen a legnagyobb bajom :)

Cornetto33 Creative Commons License 2006.06.26 0 0 644

Ma "szép" napos idő volt Budapesten. A hőmersékletet nézzétek.

A klíma jól vizsgázott !

 

12
pestigyerek Creative Commons License 2006.06.26 0 0 643

Nyugi!

Bemehetsz olaszba... Én egész Europát bejártam személyivel!

Amúgy ma voltam egy SILENt készítőnél. A hátsó futóművemet megnézte és azt mondta szerinte minden gyári, de ne is várjak "német preciz futóművet", mert ez francia autó. ennek ellenére alánézett és összeszámolt 20 db silentgumit és anyaggal együtt 54.000,-ért vállalja hogy kicseréli az általa gyártottra. Ő nem hagy benne légréseket, tömör gumit önt bele. A régi gumit kiégeti belőle. Reggel viszem délutánra kész! Ha az alsó hidat is teljesen fel akarom újítani (Tankot is le kell szedje) az még 54.000,- Ft. Az első kopogás nem gáz, kicserélem amit kell, de hogy a hátulja szar az biztos. A főnököm C VECTRA-jával mentem egy hete és ott ahol 607-es koppan elöl-hátul és ring egyet ott a VECTRA simán átfut, alig veszi észre!

Ha nagyon felidegesítem magam beperelem a Peugeotot hogy miért ilyen szar!!!

Előzmény: Adsa (642)
Adsa Creative Commons License 2006.06.26 0 0 642

Még mindig OFF

 

A határőrség szerint még űroszágba is mehetek személyivel, de én csak a tapasztalatnak hiszek.

 

az eredeti link: http://www.hor.gov.hu/index.php?akt_menu=258#3

 

bocsi az off-ért.

 

Személyi igazolvánnyal történő utazás  

A magyar állampolgárok útlevéllel és személyi igazolvánnyal is utazhatnak az alábbi országok területére A Magyar Köztársaság területére útlevéllel és személyi igazolvánnyal is beutazhatnak az alábbi országok állampolgárai

  • Andorra
  • Ausztria
  • Belgium
  • Ciprus
  • Csehország
  • Dánia
  • Észtország
  • Finnország
  • Franciaország
  • Görögország
  • Hollandia
  • Horvátország
  • űrország
  • Izland
  • Lengyelország
  • Lettország
  • Liechtenstein
  • Litvánia
  • Luxemburg
  • Málta
  • Nagy-Britannia
  • Németország
  • Norvégia
  • Olaszország
  • Portugália
  • Spanyolország
  • Svájc (csak az új típusú személyi igazolvánnyal)
  • Svédország
  • Szlovákia
  • Szlovénia

  • Ausztria
  • Belgium
  • Ciprus
  • Csehország
  • Észtország
  • Finnország
  • Franciaország
  • Görögország
  • Hollandia
  • Horvátország
  • Lengyelország
  • Liechtenstein
  • Litvánia
  • Luxemburg
  • Málta
  • Németország
  • Olaszország
  • Portugália
  • Spanyolország
  • Svájc
  • Szlovákia
  • Szlovénia

 A Magyar Köztársaság területére csak útlevéllel (nem rendelkeznek személyi igazolvánnyal) utazhatnak be az alábbi országok állampolgárai:


  • Andorra
  • Dánia
  • Írország
  • Izland
  • Lettország
  • Nagy-Britannia
  • Norvégia
  • Svédország

Adsa Creative Commons License 2006.06.26 0 0 641

OFF!!!

 

Help pls.

 

Tegnap lejárt az útlevelem és a hét végén ki kell ruccannom olaszba. Szerintetek működik ez a személyivel való utazás dolog???

 

ON

Adsa Creative Commons License 2006.06.26 0 0 640

Sziasztok Márkatársak!

 

Az elmúlt héten elvittem a kiscsaládot pihenni.

Voltunk minden fele, minden féle úton.

 

Nem vettem észre a lent említett példákat.

Négy éve még csak hasonló problémám se akadt. (KOPP-KOPP-KOPP) 

 

Sztm a Pug nagyon eltalálta a futóművet. Mindig is élveztem, hogy milyen csendes (hátul is!) és milyen elegánsan elnyeli az út hibáit. (ezen a 17' alufelni peres gumival némileg ront, de a 16' normál gumival verhetetlen)

 

 

Némi ellentmondást érzek abban, hogyha keményítjük (sportosítjuk) a futóművet, rugózást akkor kevésbé lehet érezni az úthibákat. Havernak van egy sprot futóműves ST Mondeoja. Amikor vele megyek nem reggelizek, mert félek visszajön, és alig várom, hogy megérkezzünk, akár egy rövidebb útról is mert szét rázza az agyam. Mondjuk 160-al simán bevesz olyan kanyart, amit én még 100-al is csak félve.

 

Csatlakozom baada-hoz: Kopogás valszeg "kutyacsont" probléma, már 2x volt cserélve. (62-es út átka)

Esőérzékelő: drága mulatság,ha tönkre megy (volt már cserém); a baj az volt hogy össze vissza törölt, ha kellett ha nem. Szerencsétlen összekeverte a bogarakat az esővel. Mielőtt cserére venné rá magát vki érdemes megnézni az ablaktörlő sávját a szemnél és ellenőrizni, hogy rendesen töröl-e a kritikus ponton.

baada Creative Commons License 2006.06.25 0 0 639
nem tudom, meg csak 2 hete jarok igy, meg nem igazan volt olyan helyzet, ahol biztosan dobalta volna nelküle, de 4 dolgot biztosan csinal: ha felfujom, kemenyebb magasabb a hatulja, razos uton simabbnak tünik a jaras, ha megpakolom, nem ül le a segge
Előzmény: Cornetto33 (638)
Cornetto33 Creative Commons License 2006.06.25 0 0 638

Köszi.

És azt mondod ez után nem dobálja az autó a seggét sem?

Előzmény: baada (636)
baada Creative Commons License 2006.06.25 0 0 637
en igy jartam mar. a kopogas egy silent vagy stab palca valoszinü, a razas pedig lehet a felnibe szaradt sartol. jol veresd ki a kerekeket, mielött szerelöhöz futsz, mar szivtam vele (ez is dunadelta müve volt)
Előzmény: pestigyerek (632)
baada Creative Commons License 2006.06.25 0 0 636
nekem beszerelve 16.5 eft volt. nem nagy durranas, szet se kell szedni erte az autot, csak a kereket kell levenni. minden autotipushoz mas legrugo kell, igy valtozhat az ar. gyakorlatilag egy henger alaku lufi autogumi szeleppel, amit a hatso rugoba tesznek es ott felfujjak. (csak kivülröl pumpaval lehet felfujni, ha alabujsz kuton meg tudod csinalni a nyomasallitast). normal autopumpaval 5-10 nyomas kell csak bele. ezzel tudod allitani a kemenyseget. pl arra is jo, amit a kollega szabolcsban müvelt, az ne törtenjen meg. en is egyreszt ezert vettem, a duna delta mar ketszer leszedte a reszecskeszürö adalektartalyom. legközelebb az aszfalt elhagyasa elött felemelem a vas segget 3-4 cm-rel a gyari helyzetböl. magpakolva se ül le, tehat eleve magasabb lesz, mint eddig (marad a gyari magassag) www.airspring.hu a beszerelö csavoval kezdj, ha erdekel, ö mindent intez. tel: 20/5727230. (607-be tett be, en a sajat automba nem tudtam volna beszerelni, bar allitolag otthon mindenki meg tudja csinalni) 
Előzmény: Cornetto33 (631)
Gaben. Creative Commons License 2006.06.23 0 0 635

Köszönöm Neked előre is.

Az az érdekes hogy én pont azt tapasztaltam a saját antennájával hogy a városban még csak-csak elment a kép, de mákosan, viszont ahogy elhagytam a várost, semmit nem talált :o(

Na mindegy akkor utánanézek a Homasitánál, köszi.

 

Üdv,

 

Gaben.

Előzmény: pestigyerek (634)
pestigyerek Creative Commons License 2006.06.23 0 0 634
Nekem is van TV-m, de autopályán hibátlan képe van. Városban semmilyen antennával nem fogsz tökéletes képet kapni mozgás közben, de javaslom hogy erősítős antennát tegyél a hátsó szélvédőre ragaszthatót javaslom. Sajnos amit én tudok az csak LCD napellenzővel együtt van 35.000-ért. A HOMASITA-t próbáld meg.
Előzmény: Gaben. (633)
Gaben. Creative Commons License 2006.06.23 0 0 633

Sziasztok!

 

Csak vendégségben vagyok, de lenne kérdésem és lehet hogy tudjátok a választ!

Van egy LCD tv-m amit szeretnék az autóban is használni de a hozzá tartozó antenna ahogy megmozdul a kocsi használhatatlan lesz. Tudtok esetleg utólag beépíthető (pl. lökhárítóba) antennát? Hol? Mennyiért?


Előre is köszönöm a segítséget.

 

Gaben.

pestigyerek Creative Commons License 2006.06.23 0 0 632

Hát nem egyszerű kalandom volt tegnap.. szabolcsban voltam tegnap, és Nyíregyházánál egy apró falut keresve olyan útra tévedtem, ahol lehetetlen volt megfordulni. Az útnak egyszercsak vége lett (földút mély kerékárkokkal) és kb 3 m-rel arrébb (párhuzamosan) ment tovább, de egy hatalmas sártenger volt az akadály.

Kezdem azzal, hogy a motorvédő műanyag lemezem már féluton félig leszakadt annyira leért a kocsi alja. A lényeg hogy kb másfél óra szenvedés után, amikor már majdnem sirva fakadtam sikerült kijutni egy aszfaltútra.

A 700 Km-es út tanulsága: futóművem egy kaka. Jobb elöl kopog valami, és 130-nál rázza a kocsi elejét is. Alapjáraton jobb oldalrol fura, eddig nem hallott hang keletkezett. Mintha egy csapágy zörögne... Automata ablaktörlőm szemerkélő esőnél használhatatlan, töröl mint barom, és visít az ablaktörlő mert szinte száraz az üveg.

Cornetto33 Creative Commons License 2006.06.21 0 0 631
How much?
Előzmény: baada (630)
baada Creative Commons License 2006.06.21 0 0 630
egy megoldas lehet az airspring legrugoja. nem ül le a segge, kemenyebb lesz a futo. meg nem probaltam eles helyzetben (pattogos kanyar), de pesti utakra sztem direkt jo, a kockakövön autozast sokal kevesbe erzem, mint eddig
Előzmény: Cornetto33 (629)
Cornetto33 Creative Commons License 2006.06.20 0 0 629

Hát...nekem is volt egy-két meleg pillanatom amikor nagyobb sebességgel értem kanyarba és ott volt egy kis úthiba. Úgy éreztem mintha nem uralnám az autót rövid ideig. Érdekes érzés volt....

1 db varburtgom (4 ütemű),4 db omegám volt,  1 fiat temprám (ez ma is meg van) , 1 A6-osom volt, de egyiknél sem tapasztaltam ilyet.

C.

Előzmény: pestigyerek (628)
pestigyerek Creative Commons License 2006.06.20 0 0 628
Én mostanra sokalltam be a zajos futóműtől. Találtam egy szilent gyártót aki 607-hez is készit nem is drágán. Utálom hogy dobálja a kocsim hátát a legkisebb egyenetlenség is. És ez minden 607-esen így van. Egyszer és mindenkorra meg fogom oldani ezt a problémát, mert alig merek nagy sebességgel beszállni egy kanyarba mert úszkál a kocsi hátulja és ellen kell kormányozni. PUg szervíz szerint és futóműves szerint minden rendben van.
Előzmény: Cornetto33 (627)
Cornetto33 Creative Commons License 2006.06.19 0 0 627

Nem. Gályázik.

Szombaton ültem hátul az autóban. Hát...nagyon hiányzik a hátravezetett hűtés/fűtés (középkonzolban ). És hátul kifejezetten zajos az autó. (futómű)

A fejtérnél nemhogy nagyobb lenne a hely inkább  (főleg ) a világításnál lejjeb jön a tetőkárpit. Érdekes....

Ne üljek hátra mi?

C.

Előzmény: pestigyerek (626)
pestigyerek Creative Commons License 2006.06.18 0 0 626
Mindenki nyaral???? :(
pestigyerek Creative Commons License 2006.06.15 0 0 625
Ne aggódj, nekem sokkal gázosabb volt ez a pár napom, nem is baj hogy nem jöttél.. :)
Előzmény: KKoppány (624)
KKoppány Creative Commons License 2006.06.14 0 0 624

Szia Pestigyerek!

 

Bocsánat, ha lehetett fokozni a tegnapot, azt a mával sikerült. Olyan őrült napom volt, hogy a reggelihez is délután 4-kor tudtam leülni... :(

Elnézést!

Legközelebb a jövő héten leszek Pesten, addig végig vidéken, amint tudok, jelentkezem!

 

Elnézést még egyszer,

 

üdv:

 

Koppány

Előzmény: pestigyerek (622)
hihi75 Creative Commons License 2006.06.14 0 0 623

Szia mindenki!

Kellene nekem egy kis segítség, ha valaki tud. Az öregemnek van egy 2002 Renault  trafic –ja. Ehhez szeretnék szerezni egy Magyarország térképet neki ajándékba, mert csak 2001 – es Európa térképe van hozzá. Gyári a navigációja Carminát  vdo típusú . Ha van valakinek ötlete, szívesen fogadom, imélem publikus  előre is köszi mindenkinek

 

pestigyerek Creative Commons License 2006.06.14 0 0 622
Nem gond, a kedd nagyon rázós volt nekem is..  Csörögj ha jössz.
Előzmény: KKoppány (618)
pestigyerek Creative Commons License 2006.06.12 0 0 621
Tudod Koppány a navigáció 2 részből áll. Egy program ami installálva van, és egy adatbázis ami egy magyarország térkép, vagy europa, stb. A programot a VDO Dayton készítette a hardwer-hez, míg az adatbázist a navteq. Aztán lehet van más compatibilis is nem tudom. A Navteq azt írta nekem, hogy a Peugeot forgalmazót keressem a software miatt, ők csak térképadatbázist tudnak küldeni, és tök ingyen küldtek is egy Europát -MO nélkül-...
Előzmény: KKoppány (619)
Cornetto33 Creative Commons License 2006.06.12 0 0 620

Aha. Az öt évvel ezelőttihez képest mindenképp a három évvel ezelőtti  upgradelt.....

Ami Neked van a BMW-s nincs újabb. Estleg majd az lesz amit igértek Neked levélben. De itt is van egy kis bibi... Szerintem az majd az új 16:9 -es arányú kijelzőhöz lesz . És a Tiédbe is 4:3-as van...

Ma én is utánanéztem a 30 -as sebességlimit ki iktatásás ügyben. Nekem azt mondta a guru, hogy neki a BMW 5-ösben a tunert kell megbütykölni ezért laza. A 607-esbe az autó computere tilt ezért nehézkes  s dolog. De azt mondta meg lehet próbálni. Majd meglátjuk.

C.

Előzmény: KKoppány (619)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!