Keresés

Részletes keresés

Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2016.06.17 0 0 69108

"Mérnökök szerint egy az egyben kiváltja a régit."

 

Ez nem egészen biztos ám. Mert hiába mindkettőnek 5-5 amper a felső méréshatára, ha jól látom, akkor a régi áramfigyelő akár 15 amperes túláramot (overload capacity) is elviselt el a bemenetén károsodás nélkül a bemenetén, az új viszont csak 10-et bír ki a prospektusa szerint.

Azt mondtad, hogy ez egy 75 kilowattos motor, aminek a terhelését egy mindössze 30 amperes áramváltó figyeli. Egy ekkora motor azonban (deltába kötve) 100 amper felett zabál, ha mégis elég rá egy 50A-s áramváltó, az azt jelenti, hogy a motor ténylegesen többnyire mondjuk csak kb 10-20 kilowattal dolgozik és csak azért került ide ennyire túlméretezett villanymotor, mert igen gyakran túlterhelődik pár pillanatra és nehogy a motor ettől túlmelegedjen/leégjen.

De ha egy ilyen motor esetleg az átlagosnál jobban túlterhelődik, akkor egy kis időre az áramfelvétele felszaladhat akár 150 amper környékére is, ekkor a 50/5 amperes áramváltó akár 15 ampert is betolhat az érzékelő áramkörbe  egy pici ideig, amit a régi áramfigyelő bemenete simán elviselt károsodás nélkül, az új áramfigyelőé viszont esetleg már nem bír ki.

De ez már legyen annak a gondja, aki elvállalta a javítást, reméljük, hogy nem fog találkozni ilyen problémával.

Előzmény: Hsystem (69106)
Törölt nick Creative Commons License 2016.06.16 0 1 69107

Másolásvédelem: Olyan fal, amire korlátozott erőforrások vannak felépíteni, és korlátos idő.

Viszont az ellenfele "a világ", majdnem korlátlan erőforrások, és rengeteg idő. Előbbutóbb -pár nagyon kis célközönségű szoftvert kivéve- ezért fel lesz törve.

 

Innentől haszon-költség számítás, mekkora védelem éri meg, hogy józsika a sarokról ne tegye fel ingyen második nap, de ne kerüljön annyiba, ami értelmetlenné teszi.

 

Az m$ az külön téma, kvázi-ingyen ad ~félévre rendszert, kvázi ingyen ad rendszert  embertizmillióknak(!) világszerte, nem evvel kellene példálózni, mert nagyon-nagyon félrevisz.

 

Az M$-nél rajtad egy felvételi beszélgtésen sírva röhögnének, és nem azért írom ezt, mert ajnározom a céget, hanem mert ismerek olyan fejlesztőt, aki 20évesen 2000 körül jobb hónapjaiban milliót keresett havonta(!) és bement (bulibol) az m$-hez kétszer is felvételi beszélgetésre.  Nem írom le, mit fejlesztett, szinte egyedül...mert akkor IRL kiadtam, olyan közismert (volt, akkor biztosan)

 

Nem vették fel. :D

 

Anekdota szinten sör mellett mesélte miket kértek, nekünk kétszer és lassan kellett elmondani, mire értettük, egyáltalán mi is a kérdés lényege.

Ja, és nem voltak (látszólag) bonyolult dolgok, nem írtak fel harmadfokú egyenletek deriváltját, semmi ilyesmi, egyszerű(nek látszó), játékos kérdések.

Ovisnak tűnő szövegesfeladatok, persze angolul.

 

Aztán megizzadsz, aztán elsápadsz, aztán... fogalmad nincs. Pedig nincs csalás, bármit használhatsz, oldd meg.

Nem fog menni, ha nem vagy egy kib@szott vérkomoly hidegfejű csúcs-koponya és mellesleg talán még zseni is.

Ennyit a magológépekről.

 

Pont olyan demagóg f@szság ez is, mint minden amit összehordassz itt.

 

Hisz ki engedheti meg magának ,hogy a legjobbak legjobbjaival dolgozzon, ha nem egy google, egy facebook, egy m$.

Forintban (már 2000ben) jóval az 1000000 huf fizetés felett kaptak, talán a juniorok nem, de aki bekerül, azt elég hamar meghaladja.

 

 

Előzmény: Mekk Elek ezermester (69102)
Hsystem Creative Commons License 2016.06.16 0 0 69106

Heló! Mérnökök szerint egy az egyben kiváltja a régit. Már majdnem megrendeltük amikor a főnököt rábeszélte a szállító egy másik típusra. Mert az néhány nap alatt itt lesz és még olcsóbb is. Ez van ettől kezdve legyen az ő gondja. Köszönöm, hogy segítettél. További jó fórumozást!

Előzmény: Mekk Elek ezermester (69073)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2016.06.16 0 0 69105

...és még sapka sincs rajta...

Előzmény: Garfield007 (69104)
Garfield007 Creative Commons License 2016.06.16 0 0 69104

Frusztrált és irigy is.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (69103)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2016.06.16 0 0 69103

Az én papírjaim láttán a HR-esük röhőgőgörcsöt kapna (ráadásul Facebook profilom sincsen, ami szintén kizáró ok a HR-eseknél, hiába bizonygatják az ellenkezőjét). Oda csak haveri vagy rokoni úton kerülhetnék be, de akkor sem engednének soha a biztonságért felelős modulok közelébe, mert nem tudok felmutatni legalább öt olyan papírt, ami igazolja, hogy sikerült teljesen kiirtani belőlem az önálló gondolkodást :)

Előzmény: Jahno (69097)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2016.06.16 0 0 69102

"Mond azt, hogy pld. az MS nem rakott elég energiát és pénzt az aktiválós procedúrájukba."

 

Pénzt és energiát lehet, hogy sokat rakott, de ha könnyű kijátszani a másolásvédelmüket, akkor a szürkeállományt kispórolták.

Az ő anyagi lehetőségeik mellett megengedhetnek maguknak legalább egy néhány órás beszélgetést egy fehérkalapos hackerrel és egy megfelelően paranoiás rendszergazdával. Még akkor is, ha főállásban alkalmazni nem akarják őket, mert kell a munkahely a sokdiplomás, de fantáziátlan magológépek számára :)

Előzmény: Jahno (69098)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2016.06.16 0 0 69101

"Te mindig így kezded, hogy "lehet", meg "szerintem", aztán következő hsz-ben már tényként emlegeted."

 

Ebben teljesen igazad van, gyakran megfeledkezem a "szerintem" és a "valószínűleg" szavak használatáról.

Előzmény: Jahno (69096)
Garfield007 Creative Commons License 2016.06.16 0 0 69100

Az itteni produkcióid alapján is egy gerinctelen alaknak tartottalak, de ezzel végleg megerősítettél abban, hogy az erkölcsi döntéseid elég ingoványos talajon állnak.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (69086)
ilias Creative Commons License 2016.06.16 0 0 69099

Micsoda praktika. 10 baros van elég. :D

Előzmény: Zs:) (69095)
Jahno Creative Commons License 2016.06.16 0 0 69098

Mond azt, hogy pld. az MS nem rakott elég energiát és pénzt az aktiválós procedúrájukba.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (69088)
Jahno Creative Commons License 2016.06.16 0 0 69097

"Minden szoftverbe be lehet építeni másolás-védelmet."

 

Voltaképpen az MSnek, Igonak és sok másnak sem sikerült teljesen. Viszont ha ennyire vágod, akkor szerintem ötleteket elfogadnának, szép zsebpénzt lehetne keresni az algoritmussal. Amúgy a 80as években kb. eszükbe sem jutott, hogy majd a kifejlesztett cuccot más le fogja másolni és saját név alatt terjeszteni, de itt beszélhetünk akár az internet előtti időkről is, mikor úgy másoltak szoftvert.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (69086)
Jahno Creative Commons License 2016.06.16 0 0 69096

Te mindig így kezded, hogy "lehet", meg "szerintem", aztán következő hsz-ben már tényként emlegeted.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (69090)
Zs:) Creative Commons License 2016.06.16 0 0 69095

Ne lépésálló gégecsőbe rakd (nem ér semmit a földben), hanem mondjuk KPE csőbe! Ne vezetéket húzzál bele, hanem kábelt (nem kell földkábel). Azért egy 30cm-re legalább ássál le, ne az első kapavágással lehessen megtalálni a csövet. Kötés csak föld felett!

Előzmény: ilias (69084)
ilias Creative Commons License 2016.06.16 0 0 69094

Ebben is van valami.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (69093)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2016.06.16 0 0 69093

"Sima" kábel, nem légkábel, csak a levegőben van. :D"

 

Akkor lehet, hogy van már azon néhány hajszálrepedés (a szélben meghajló részeken) csak ha abba esetleg beszivárog az esővíz, azt 4 méter magasságban nem veszi észre senki :)

No meg a kettős szigetelés sem viccből lett kitalálva.

Előzmény: ilias (69091)
ilias Creative Commons License 2016.06.16 0 0 69092

Épület alapozás tekintetében 1 méter a fagyhatár. Korábban 80 centi volt.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (69090)
ilias Creative Commons License 2016.06.16 0 0 69091

"Sima" kábel, nem légkábel, csak a levegőben van. :D

Értem és köszönöm az észrevételeket, instrukciókat. 

Előzmény: Mekk Elek ezermester (69089)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2016.06.16 0 0 69090

Ne tudom, hogy manapság mennyi a hivatalos érték, de amilyen laza telek vannak újabban, lehet, hogy már 60 centi mélység is fagymentesenek tekinthető.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (69089)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2016.06.16 0 0 69089

Az olcsó vezetékek szigetelése nem speciális műanyagból készül, ezért fagyos időben rideggé, törékenyé válik, mozgásra megrepedhet, a repedésen beszivárog a víz... Ezért is kell arra törekedni, hogy a kábelből minél több a talaj fagymentes zónájában haladjon. A mélység másik oka az, hogy a kábel minél távolabb legyen az ásód hegyétől :)

igazán profik még egy sor kábeltéglát is tesznek a földkábel fölé, hogy időben észrevedd, amikor az új nyírfát ülteted.

 

"A levegőben, a feszített huzalra erősített kábeleket miért nem kezdi ki a fagy?"

 

Gondolom ami légvezetéknek gyártanak, annak a köpenyébe valószínűleg kevernek egy csipetnyi szilikont, így hidegben is elviseli azt a kis lengedezést.

Előzmény: ilias (69087)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2016.06.16 0 0 69088

A másolásvédelem kialakítása és későbbi üzemeltetése éveken át sok pénzbe/energiába kerül, ezért a legtöbb szoftvercég nem foglakozik ezzel és abban reménykedik, hogy a szoftver piacra dobása után már csak a pénzt kell számolni, további erőfeszítést már nem szeretnének. Ez a számítás a nagyvilágban a legtöbb esetben be is jön: a rengeteg nyereség mellett eltörpül az illegális másolatok miatt elmaradó haszon. De vannak olyan piacok (és a magyar sajnos ilyen), ahol (szerintem főleg a csóróság miatt) nagy múltja van az "ingyenes" szoftverhasználatnak, ezért olyan szoftvereket is illegális  másolatként használnak, aminek az ára véletlenül nem az amerikai bérekhez van belőve.

Előzmény: Jahno (69082)
ilias Creative Commons License 2016.06.16 0 0 69087

Köszi!

Egy szivattyúnak kellene betápként, a háztól kb. 15 m-re. Ha földkábelt teszek, akkor is le kell menni 80 centi alá? Azt írtad, látom, csak hátha van egyéb mód is, ami nem csak saját felelősségre járható. :D

A levegőben, a feszített huzalra erősített kábeleket miért nem kezdi ki a fagy? Gondolok arra, hogy a melléképületünkhöz például úgy megy az áram. Ez másfajta igénybevétel?

Gondolom, sodrott ereset célszerű használni.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (69085)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2016.06.16 0 0 69086

"hogy a másolt szoftverekre a céges infrastruktúráról töltögetik le a kiegészítéseket, frissítéseket?"

 

Ha a központ az illegális másolatokat is hajlandó frissíteni, az szerintem

- vagy hatalmas butaság a gyártó részéről,

- vagy szeretné, de nem tudja megkülönböztetni az eredetit az illegálistól, ami programozástechnikai hiba,

- vagy ez a "jófejség" az üzletpolitika része, tehát nem tekintik kárnak.

 

"Más meg lemásolja és olcsóbban terjeszti."

 

Minden szoftverbe be lehet építeni másolás-védelmet. Pl minden hivatalosan megvásárolt példánynak lehet valamilyen egyedi azonosítókódja, amit interneten/telefonon kell érvényesíteni az első használatbavételkor. De egy ilyen "egyedikód-kiosztó és ellenőrző" rendszer kiépítése és üzemeltetése pénzbe/energiába kerül, amit a legtöbb szoftvergyártó meg akar spórolni, abban reménykedve, hogy így is több lesz a nyereség, mint a kár. A legtöbb szoftvergyártónak bejön ez a (valószínűség)számítás, de van, akinek nem. Ez utóbbiak megbánják, hogy megspórolták a védelmet és sajnos sokan csődbe is mennek.

 

Csekély eséllyel, de lehet próbálkozni a jogi úttal is (kártérítés az illegális másolatok után), de akkor sem lopás, hanem csalás/károkozás címszó alatt.

Előzmény: Jahno (69083)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2016.06.15 0 0 69085

Talajba úgynevezett földkábel kell, fagyhatárnál mélyebben (80 cm) vezetve, csőbe húzni nem szükséges.

Amit te itt leírtál, az bármikor meghibásodhat (vakond/lótetű/fagy/ásó/eső), csak saját felelősségre. Ha nincs FI relé, akkor még kettős szigetelésű kábellel csinálva is életveszélyes lehet, sima vezetékkel méginkább az. Ha van FI relé, akkor nem életveszélyes, csak simán rázhat pl esők után ;)

Előzmény: ilias (69084)
ilias Creative Commons License 2016.06.15 0 0 69084

Üdvözlet!

 

Olyan egyszerű kérdésem lenne, hogy lépésálló gégecsőben, a talajban vezetve (kb. 10-15 cm mélyen) szabad-e csupán villanyvezetéket húzni vagy muszáj bármilyen okból kábelt választani? 2.5 mm2-es lenne a keresztmetszet.

 

Köszönöm előre is. 

Jahno Creative Commons License 2016.06.15 0 0 69083

Tudod mennyit lehet csak azon bukni, hogy a másolt szoftverekre a céges infrastruktúráról töltögetik le a kiegészítéseket, frissítéseket? Ezek szerinted mind csak úgy ingyen vannak? Vagy nézd meg, mikor valaki kifejleszt valamint éppen csak 4-5 hónap alatt, amit utána a cuccokon szeretne visszakeresni kicsiben. Más meg lemásolja és olcsóbban terjeszti. Akkor olcsóbban adod? Másik is olcsóbban adja. Nála minden cent haszon, Te meg befektettél a cégbe 5 hónapot, plusz lehet mellette toltál 3 sikertelen dolgot is, mert így adta a piac. A sikertelent is a negyedik sikeresen kell megkeresni.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (69078)
Jahno Creative Commons License 2016.06.15 -1 0 69082

Végül is csak legalább három szoftveres cég ment tönkre mellettem, mert senki nem vette meg a játékot. Ellenben ezrek használták, volt benne hiba is, sírtak miatta és köcsög cég csődbe ment, mielőtt kiadta volna. Pedig kész volt, meg a következő rész is, mert nagy igény volt rá. Szóval röviden és tömören már anyád picsája hülye gyerek, de jöhetsz hozzám ingyen melózni, mert ez kb. ugyanaz a szitu volt. Max. az elvesztegetett idővel arányosan kisebb lesz a profitod, nahhh?

Előzmény: Mekk Elek ezermester (69075)
Dreamer Creative Commons License 2016.06.15 0 0 69081

Jogos, bocsanat (feluletes voltam)

Előzmény: Jancsii (69072)
Garfield007 Creative Commons License 2016.06.15 0 0 69080

Nekem ne magyarázd el, mert hülye vagy ehhez is.

A filmforgalmazók, szoftvergyártók, stb is folyton lopást kiabálnak, holott a másolás által egy fillér tényleges veszteség sem éri őket, csupán kisebb lesz a profitjuk, mint amennyit a másolás nélkül elérhettek volna.

 

Aki ezt le meri írni azzal nagy bajok vannak...

Előzmény: Mekk Elek ezermester (69078)
Csuklósbusz Creative Commons License 2016.06.15 0 1 69079

A baj az hogy egyesekhez tényleg rendőrrel mennek egy éjszakaira átdobós relé miatt is, másoknál meg a padláson ki van fűrészelve a fővezeték és bejelentésre sem mennek ki. 

 

Mindenesetre mikor olyan helyen laktam én is reléztem. Nem kell pofátlanul mindent átkapcsolni, elég csak a nagyfogyasztók, hűtő, mosógép. Nomeg a relét nem az arcuk elé tolni.

Nem áramlopás, szerződésszegéses vételezés. 

 

Nekem azt mondta az áramszolgáltató e-mailben még 2008-ban hogy: 

Tisztelt Ügyfelünk!

Tájékoztatjuk, hogy a kérdésére a válaszunk igen bármi rákapcsolható, ami
biztonságosan szakaszosan is üzemeltethető, természetesen fixen
csatlakoztatva.
Mágnes kapcsoló viszont nem iktatható be.

 

 

Ha szakszerűen meg van csinálva az az átkapcsoló és nem az egész házat  - ami balesetveszélyes - kapcsolgatod szerintem a kutya nem fog megbüntetni, csak akkor ha amúgy is megakarnak de akkor meg úgyis lesz ok is.

 

 

Hosszabbítóval is tilos áramot adni a szomszédnak, mégis sokan csinálják. Az ellenőr vérmérsékletétől is függ hogy meglátja-e vagy sem.

 

Szóval nyugodtan lehet lopni, csalni, kapcsolgatni, de a lebukás és bünti esélye mindig ottlesz. 

De amíg van olyan utca ahol ingyen van az áram...  és nem látják meg.. addig szerintem csekély az esélye hogy meglátják a relémet. 

 

 

Előzmény: Törölt nick (69054)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!