Keresés

Részletes keresés

POLGÁRJENŐ Creative Commons License 2012.01.19 0 0 9967

sziasztok!

Véleményt kérnék, emeletes házba alsó szinten beköthető WC elszívó motor a kéménybe, ha az emeleten cirkó van ugyan ezen a kéményen?

 

nagy ivó Creative Commons License 2012.01.19 0 0 9966

Próbálj kicsit intenzívebben fűteni, ha a kimenő füst nem elég meleg, mindig lesz kondenzvíz 

Előzmény: real_geri (9957)
öregfa.. Creative Commons License 2012.01.19 0 0 9965

Közben eszembe jutott az azbeszt zsinórnál jobb anyag, a sütőajtók gumitömítése, a „V” alakja miatt jobban elvezeti a lecsorgó vizet, mint a kerek keresztmetszetű azbeszt zsinór.     

Előzmény: real_geri (9964)
real_geri Creative Commons License 2012.01.19 0 0 9964

az ötlet nem rossz, a zsugorgépeinkhez van 300 fokig hőálló szilikon, amivel lehetne egy hátra lejtő megvezetést ragasztani, csak alég vakon kell, mert ugye a T elemen benyúlva kell játszani.

És előtte letisztítani a kerámia csövet, hogy ne legyen kormos, nedves :(

 

Előzmény: öregfa.. (9963)
öregfa.. Creative Commons License 2012.01.19 0 0 9963

A visszacsorgó pára ellen valami tűzálló bajuszt kellene a kémény belső felére ragasztani, ami el tudná vezetni a lecsorgó párát a betorkolás közeléből. Esetleg szoba jöhet, mint anyag, a kémény saját ragasztójával be kent azbeszt zsinór, vagy hőálló sziló azbeszt zsinór kombináció is megfelelő lehet.

Előzmény: real_geri (9961)
öregfa.. Creative Commons License 2012.01.19 0 0 9962
Előzmény: real_geri (9961)
real_geri Creative Commons License 2012.01.19 0 0 9961

le van burkolva a padláson szigetelővel :(

mégis gyilkos a ködös, párás idő.

A gyári "fazék" gyűrű van csak rajta. Mit lehet rászerelni bontás nélkül?

Előzmény: öregfa.. (9960)
öregfa.. Creative Commons License 2012.01.19 0 0 9960

Szia, az enyém SR-18-as, még sosem volt használva (tartalék) kitorkolás 45%-os, (ledugózva hungarocellel). Nyáron nagy esők alkalmával rendszeresen becsorgott a víz. Nosza, vettem eső fogót, a beázás megszűnt. Télen is hajlamos a beázásra, ha a kéménybe jutó pára le tud csapódni a kitorkollás feletti részen, ezért a padláson be kell burkolni a kéményt kőzetgyapottal. Vettem 1 bála 10cm-es kőzetgyapotot késel, könnyen méretre lehet vágni, kötöző dróttal lehet rögzíteni a burkolásához vettem grillezéshez használt alufóliát. Ősz óta van burkolva, azóta nem csorgott vissza pára, remélem nem is fog.

Előzmény: real_geri (9957)
gabrielke Creative Commons License 2012.01.19 0 0 9959

Jaja, a kitorkolás úgy lenne ahogy leírtad, simán járható út. Volt itt kéményes szaki, ő is mondta. Elvileg lesz szakmérnök által készített tervem, amit a kéményesek is kénytelenek elfogadni, úgyhogy szerencsére ezekután nem nekem kell agyalni ezen a dolgon :) Ha az jön ki, hogy így nem lehet, na akkor kell megint valamit kitalálni.

 

 

Előzmény: Vezo228 (9956)
real_geri Creative Commons License 2012.01.19 0 0 9958

mármint a pára csak a felfűtés és lehűlés adott időszakában, illetve esős nedves időben jelentkezik, mikor épp optimális. fűtés közben nem...

Előzmény: real_geri (9957)
real_geri Creative Commons License 2012.01.19 0 0 9957

még mindig gondom a kéményben lecsapódó pára lefolyása, mivel egy része kifolyik a kémény bekötésen, és csak a maradék jut le a kifolyócsonkig (Schiedel SR16)

már a falihüvely és a kéménycső közti rést kitömtem fél tubus kémény tömítő pasztával, de ez nem vízmentes, így a szívárgó nedvesség átjut rajta, és a hüvely körül fekete vízkifolyás van.

 

mi a szart lehet ezzel tenni? belölre kéne a kéménybe valami vízlefolyató perem?

vagy ne falihüvely legyen bent, hanem a kéménycső és tömítő zsinór körbe? az megfogja?

már ennél 2x szarabbul néz ki :(

Vezo228 Creative Commons License 2012.01.16 0 0 9956

Én csak elméletben írnék ehhez kicsit és nem biztos, hogy igazat. :)

 

Szóval, szerintem inkább ellenkező irányú levegőáramlás óhajtana kialakulni ebben a kis keresztmetszetű  járatban, akár csak egy normális kéményben.

A meleg felfelé igyekezne, a hideg felé. Valami kis motoros venmtillátorral már okés lehet, ha visszafelé szívatod. Ezt a játratot inkább a födémáttörésen való átvezetésére találták ki, vagy nem (vezetékek, csatornák, stb számára)?

Ha meg esetleg mégis működne magától a dolog, akkor én tutira nem onnan szeretnék levegőt elvenni, ahová kipufog a kályha. Egyrészt lehet, hogy visszaszívna a franc tudja mit, másrészt meg mint egy szivattyú, ezen a körön belül keringene a levegő. (kéményen ki->lécsatornat->kazán->kémény)

 

Ha mindenképpen ez a megoldás marad, akkor én megpróbálnék valahol (mondjuk az oldalán) egy beömlőt vágni flex-szeli, a kitorkolástól lejjebb, ellenkező oldalon, a felső csatorna kitorkolást pedig lezárni valamivel. Az új beömlőre mehetne rá valami rovar, rágcsáló elleni rács, zsalus beömlő, vízorr, stb.

Szerintem kibírná ez a betonköpeny. Rohadt nehéz volt, emlékszem :)

 

De majd a szakik megírják a tutit, remélhetőleg.

:)

 

Előzmény: gabrielke (9955)
gabrielke Creative Commons License 2012.01.15 0 0 9955

Eddig eljutottam, naná. Nem is az a kérdés, hogy a kerámia béléstestes kéménybe beköthetem-e a kályhát.

Hanem az, hogy levegőt tud-e szívni a szellőzőn vagy sem. "Megfordul" a levegő vagy nem?

 

Előzmény: kod1111 (9954)
kod1111 Creative Commons License 2012.01.15 0 0 9954

"Az LSK kéményekre beköthetők cserépkályhák, kandallók, atmoszférikus gázkészülékek, blokkégős gázkazánok, vegyes- és fatüzelésű tüzelőberendezések, olajtüzelésű fűtőberendezések, bioenergiával működő fűtőkészülékek egyaránt"

Gondolom a tömegkályha is mehet, csak a Leiernél még nem ismerik.

Előzmény: gabrielke (9953)
gabrielke Creative Commons License 2012.01.15 0 0 9953

Van egy Leier LSK20S kéményem. Ennek ugye van egy 200-as füstjárata meg egy négyszögletes szellőzője. 8,33m hosszú.

Tömegkályhát szeretnék építtetni. Tud-e jól működni úgy a tömegkályha, hogy a levegőt a kémény szellőző járatából adjuk neki?

 

Én azt gondolnám, hogy igen, de az építő elbizonytalanított, ő oldalról (falat kifúrva) hozná neki a levegőt. Én meg ezt nem szeretném.

Szóval?

 

kod1111 Creative Commons License 2012.01.15 0 0 9952

Bocs a méretet nem írtam, 180-as.

Előzmény: kod1111 (9951)
kod1111 Creative Commons License 2012.01.15 0 0 9951

Ez is jó, de lehet, hogy  csak a bélelés hozza  hozza meg az igazi eredményt, volt már ilyenre példa.

Előzmény: gmkiev (9948)
Dunit Creative Commons License 2012.01.15 0 0 9949

 Van benne valami.

 

 Különben elszáll a semmibe !

Előzmény: Törölt nick (9943)
gmkiev Creative Commons License 2012.01.15 0 0 9948

Füsgáz csappantyú!

Előzmény: manci28 (9947)
manci28 Creative Commons License 2012.01.15 0 0 9947

Sziasztok.Remélem tud nekem valaki segíteni!!!Szeretnék egy kandallót beállítani ,de a kéményünk túl nagy,a belső mérete 28x28 cm.Ami eredetileg egy vízteres kandallónak lett építve,de ennek az ára nem fér bele a költségvetésünkbe.Egy kisebb kandallónak viszont nem jó egy ilyen nagy kémény.A kérdésem az lenne,hogy kéménybéleléssel le lehet-e annyira szűkíteni,hogy egy kandalló 150-es füstcsövét rá lehessen kötni,és a meleget se vigye ki.Előre is köszönöm

gmkiev Creative Commons License 2012.01.15 0 0 9946

"Mi lehet a gond?"

 

Amiket leírtál a két kémény között méretben, hosszban, tetőhöz viszonyításban.

Megjegyezném, nagy tévút egy régi hagyományos kazán, korábbi évtizedes valamiféle működését hasonlitgatni a faelgázosítóhoz.

Kéményhuzatméréssel próbálkozni, célravezetőbb.
Előzmény: sabolisc (9945)
sabolisc Creative Commons License 2012.01.14 0 0 9945

Sziasztok!

Lenne még egy problémám,ill. nem is nekem, hanem a kollégámnak.

Ősszel vettünk mindketten egy-egy VIGAS 25 LC-t. Nekem tökéletesen működik, de neki gond van a füstelvezetéssel. Ha kinyitja a tüzelő tér ajtaját, sok füst jön ki neki. Valamint a kémény vége kb. fél méteren tiszta korom kívül, és a füst nem felfelé száll, hanem lecsapódik.

Leírnám,hogy a két rendszer között mi a különbség, hátha segítség a megoldáshoz.

Nekem kéményátmérő 160mm, hossza 7,5m . Neki 150mm, 6m.

Nekem pufferrel megy a rendszer, neki nem.

Nekem a gerinc fölé ér a kémény kb. 1,5 m-rel, neki a gerinc alá 3-4 méterrel (szintes ház).

Már kipróbált minden ajtónyitási módszert, nem segített.

A kazán füstcsőkimenete 160mm, a könyv szerint min 8 m kell.

A könyv szerint a huzatigény 0,20-0,25mBar.Nem tudom mennyi lehet, de átadáskor megmérte a kéményseprő és azt mondta hogy jó a huzat.

Mindkettőnk kéménye egy helyen lett gyártva, saválló belső,szigetelés,alu. külső.

Mielőtt valaki rávágná,hogy meg kell toldani, két észrevétel:

1, A kémény a régi téglakémény helyére lett építve és a magassága is ugyanannyi. A ház tűzfalától kb. 3m-re van. A régi vegyes kazán tökéletesen ment a régi kéménnyel.

2, Próbaképpen már meg lett hosszabbítva 1, 2, 3m-es darabbal, a helyzet nem jobb.Talán annyival,hogy a kémény végén nem csapódik le a füst annyira.

Ennyi info jutott eszembe. Mi lehet a gond?

öregfa.. Creative Commons License 2012.01.13 0 0 9944

"Tegnap ellenőriztem, hogy mennyi víz gyűlt össze a kanyökben. EGY CSEPP SEM VOLT BENNE!!!! Úgy tűnik megoldódott"

 

Azért a jövő hetet még várd meg, mielőtt elkezdesz örülni. Jön egy kiadós hideg front, majd akkor lesz a puding próbája.

Előzmény: sabolisc (9941)
sabolisc Creative Commons License 2012.01.12 0 0 9942

Már kétszer beírtam egy "regényt "és nem jelent meg .Mi a gond, hogy lehet menteni amit beírtam?

sabolisc Creative Commons License 2012.01.12 0 0 9941

Hello KalásziM !

 

Javaslatodra szigeteltem a kiálló részt .Ennek már kb bő hete. Tegnap ellenőriztem, hogy mennyi víz gyűlt össze a kanyökben. EGY CSEPP SEM VOLT BENNE!!!! Úgy tűnik megoldódott a probléma. Hálás köszönet a tippért. Ja, és másoknak is, akik tippet adtak a megoldásra.

 

Köszi, Hello!

Előzmény: KalásziM (9837)
paulkaresz Creative Commons License 2012.01.12 0 0 9940

értem,köszönöm

Előzmény: gmkiev (9938)
SolnesMM Creative Commons License 2012.01.11 0 0 9939

 Sőt nem elég egy szakvélemény,hanem kettő is kell, legalább is azok szerint akik ebből pénzt húznak.

 Ime egy levél részlet :

 

 

"Cégünkhöz érkezett újabb elektronikus levelére az abban pótlólag feltett kérdésére, azaz „miért kell kétszer szakvéleményt kérni?” az alábbiakat közöljük.

 

Amint előző levelében Ön is rögzítette a tervezett kialakítás részben, azaz az égéstermék-elvezetés vonatkozásában,

meglévő béléscsövezett kéményt érint, míg az égési levegőellátás oldalfali bevezetés által történik.

Tekintettel arra, hogy a falazott-bélelt kémény jelenlegi műszaki állapotának is megfelelőnek kell lennie ahhoz,

hogy a szükséges további béléscsövezést elvégezhessék, valamint egyéb kéményseprő-ipari szempontoknak is maradéktalanul eleget kell tennie,

úgymint felső ellenőrzési lehetőség, szükséges az előzetes kéményvizsgálat is.

Ez irányú szakvéleményeink felhasználhatósági határideje fél év ".

 

 

   Mert egy kéménybélelő ezt nem tudja (szerintük ). Azt hogy a kémény tetejéhez is hozzá kell tudni férni.

gmkiev Creative Commons License 2012.01.11 0 0 9938

Kell egy kéményseprő szakvélemény.

 

Előzmény: paulkaresz (9908)
KalásziM Creative Commons License 2012.01.11 0 0 9937

  Méghogy fémből ? !! Egyenesen savállóacélból !

 

 Kis kéményajtó történet :

 

 Kezdeteben vala a vasból készített kéményajtó. Ügyes lakatosmesterek gyártották.

 Majd kb.  1950 -től a kettős, betonbólkészített kéményajtó.

 Jó 25 éve megjelent a sakállóacélól gyártott kéményajtó.

 Manapság a kéményseprők márcsak ezt favorizálják  (visszaélve helyzeti előnyükkel )

 Képesek a megzsarolni a lakosságot az életveszély hamis vádjával.

Szerintem jó mind a három  - még gázfűtésnél is.

Igaz itt néha a kondenzzel lehetnek problémák, de ez azért életveszély még nem okoz !!

Előzmény: berci 2 (9935)
hóapóka Creative Commons License 2012.01.10 0 0 9936

aha

Előzmény: berci 2 (9935)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!