Keresés

Részletes keresés

Meister Creative Commons License 2012.01.23 0 0 9973

Persze az jó kérdés, hogy mi van akkor, ha a kémény bélelt, a bélésben megy a kazánfüst, és ő a bélés és a kémény falazata közé fújatná a WC-ből a levegőt?

Hiszen a bélelt kéményhez előírják, hogy a tisztítóajtó ne legyen tömör, azaz azon a levegő szabadon áramlik, ő erre csak rásegítene egy ventillátorral.

Szerintem ebbe így nem lehetne belehalni, vagy ha igen, akkor a mostani előírás, hogy biztosítani kell a kémény átszellőzését, hülyeség.

Előzmény: gmkiev (9972)
gmkiev Creative Commons License 2012.01.23 0 0 9972

És csendesen éltek míg meg nem haltok!

Ez nem sok idő!!!!

Előzmény: POLGÁRJENŐ (9967)
Gyurco78 Creative Commons License 2012.01.23 0 0 9971

Ha ugyaarra a kürtőre cirko van kötve az emeleten, akkor SEMMI egyéb nem köthető bele, sehol.

Előzmény: POLGÁRJENŐ (9967)
kingoftailor Creative Commons License 2012.01.23 0 0 9970

Van egy 1950 után épült kisméretű tégla kéményem, amiben a mostani szezonig egy álló gázkazán volt bekötve.

A kémény bélelve van alumínium csővel.

most vettem egy vegyes kazánt és szeretném rákötni.

Arra gondoltam, hogy kiveszem az alu bélést és a tető fölötti részt újrarakom (nincs szép állapotban.

Van itt egy lakatos üzem, ahol tudnék hengereltetni 3-as vaslemezből olcsón csövet. Azt dugnám bele a kémény teljes hosszában.

A kémény ajtajait kicserélném lemezre.

 

Mit szóltok ehhez a megoldáshoz?

kod1111 Creative Commons License 2012.01.19 0 0 9969

????????????????????????????

Ugye ez nem komoly, csak viccből kérdezted.

Még mindig akad olyan, aki ülve nyalná a Holdat. :-))))

Előzmény: POLGÁRJENŐ (9967)
joevagyok68 Creative Commons License 2012.01.19 0 0 9968

Kérdezd meg a "hivatalban" !  :-)

DE

Szerintem nem .

Előzmény: POLGÁRJENŐ (9967)
POLGÁRJENŐ Creative Commons License 2012.01.19 0 0 9967

sziasztok!

Véleményt kérnék, emeletes házba alsó szinten beköthető WC elszívó motor a kéménybe, ha az emeleten cirkó van ugyan ezen a kéményen?

 

nagy ivó Creative Commons License 2012.01.19 0 0 9966

Próbálj kicsit intenzívebben fűteni, ha a kimenő füst nem elég meleg, mindig lesz kondenzvíz 

Előzmény: real_geri (9957)
öregfa.. Creative Commons License 2012.01.19 0 0 9965

Közben eszembe jutott az azbeszt zsinórnál jobb anyag, a sütőajtók gumitömítése, a „V” alakja miatt jobban elvezeti a lecsorgó vizet, mint a kerek keresztmetszetű azbeszt zsinór.     

Előzmény: real_geri (9964)
real_geri Creative Commons License 2012.01.19 0 0 9964

az ötlet nem rossz, a zsugorgépeinkhez van 300 fokig hőálló szilikon, amivel lehetne egy hátra lejtő megvezetést ragasztani, csak alég vakon kell, mert ugye a T elemen benyúlva kell játszani.

És előtte letisztítani a kerámia csövet, hogy ne legyen kormos, nedves :(

 

Előzmény: öregfa.. (9963)
öregfa.. Creative Commons License 2012.01.19 0 0 9963

A visszacsorgó pára ellen valami tűzálló bajuszt kellene a kémény belső felére ragasztani, ami el tudná vezetni a lecsorgó párát a betorkolás közeléből. Esetleg szoba jöhet, mint anyag, a kémény saját ragasztójával be kent azbeszt zsinór, vagy hőálló sziló azbeszt zsinór kombináció is megfelelő lehet.

Előzmény: real_geri (9961)
öregfa.. Creative Commons License 2012.01.19 0 0 9962
Előzmény: real_geri (9961)
real_geri Creative Commons License 2012.01.19 0 0 9961

le van burkolva a padláson szigetelővel :(

mégis gyilkos a ködös, párás idő.

A gyári "fazék" gyűrű van csak rajta. Mit lehet rászerelni bontás nélkül?

Előzmény: öregfa.. (9960)
öregfa.. Creative Commons License 2012.01.19 0 0 9960

Szia, az enyém SR-18-as, még sosem volt használva (tartalék) kitorkolás 45%-os, (ledugózva hungarocellel). Nyáron nagy esők alkalmával rendszeresen becsorgott a víz. Nosza, vettem eső fogót, a beázás megszűnt. Télen is hajlamos a beázásra, ha a kéménybe jutó pára le tud csapódni a kitorkollás feletti részen, ezért a padláson be kell burkolni a kéményt kőzetgyapottal. Vettem 1 bála 10cm-es kőzetgyapotot késel, könnyen méretre lehet vágni, kötöző dróttal lehet rögzíteni a burkolásához vettem grillezéshez használt alufóliát. Ősz óta van burkolva, azóta nem csorgott vissza pára, remélem nem is fog.

Előzmény: real_geri (9957)
gabrielke Creative Commons License 2012.01.19 0 0 9959

Jaja, a kitorkolás úgy lenne ahogy leírtad, simán járható út. Volt itt kéményes szaki, ő is mondta. Elvileg lesz szakmérnök által készített tervem, amit a kéményesek is kénytelenek elfogadni, úgyhogy szerencsére ezekután nem nekem kell agyalni ezen a dolgon :) Ha az jön ki, hogy így nem lehet, na akkor kell megint valamit kitalálni.

 

 

Előzmény: Vezo228 (9956)
real_geri Creative Commons License 2012.01.19 0 0 9958

mármint a pára csak a felfűtés és lehűlés adott időszakában, illetve esős nedves időben jelentkezik, mikor épp optimális. fűtés közben nem...

Előzmény: real_geri (9957)
real_geri Creative Commons License 2012.01.19 0 0 9957

még mindig gondom a kéményben lecsapódó pára lefolyása, mivel egy része kifolyik a kémény bekötésen, és csak a maradék jut le a kifolyócsonkig (Schiedel SR16)

már a falihüvely és a kéménycső közti rést kitömtem fél tubus kémény tömítő pasztával, de ez nem vízmentes, így a szívárgó nedvesség átjut rajta, és a hüvely körül fekete vízkifolyás van.

 

mi a szart lehet ezzel tenni? belölre kéne a kéménybe valami vízlefolyató perem?

vagy ne falihüvely legyen bent, hanem a kéménycső és tömítő zsinór körbe? az megfogja?

már ennél 2x szarabbul néz ki :(

Vezo228 Creative Commons License 2012.01.16 0 0 9956

Én csak elméletben írnék ehhez kicsit és nem biztos, hogy igazat. :)

 

Szóval, szerintem inkább ellenkező irányú levegőáramlás óhajtana kialakulni ebben a kis keresztmetszetű  járatban, akár csak egy normális kéményben.

A meleg felfelé igyekezne, a hideg felé. Valami kis motoros venmtillátorral már okés lehet, ha visszafelé szívatod. Ezt a játratot inkább a födémáttörésen való átvezetésére találták ki, vagy nem (vezetékek, csatornák, stb számára)?

Ha meg esetleg mégis működne magától a dolog, akkor én tutira nem onnan szeretnék levegőt elvenni, ahová kipufog a kályha. Egyrészt lehet, hogy visszaszívna a franc tudja mit, másrészt meg mint egy szivattyú, ezen a körön belül keringene a levegő. (kéményen ki->lécsatornat->kazán->kémény)

 

Ha mindenképpen ez a megoldás marad, akkor én megpróbálnék valahol (mondjuk az oldalán) egy beömlőt vágni flex-szeli, a kitorkolástól lejjebb, ellenkező oldalon, a felső csatorna kitorkolást pedig lezárni valamivel. Az új beömlőre mehetne rá valami rovar, rágcsáló elleni rács, zsalus beömlő, vízorr, stb.

Szerintem kibírná ez a betonköpeny. Rohadt nehéz volt, emlékszem :)

 

De majd a szakik megírják a tutit, remélhetőleg.

:)

 

Előzmény: gabrielke (9955)
gabrielke Creative Commons License 2012.01.15 0 0 9955

Eddig eljutottam, naná. Nem is az a kérdés, hogy a kerámia béléstestes kéménybe beköthetem-e a kályhát.

Hanem az, hogy levegőt tud-e szívni a szellőzőn vagy sem. "Megfordul" a levegő vagy nem?

 

Előzmény: kod1111 (9954)
kod1111 Creative Commons License 2012.01.15 0 0 9954

"Az LSK kéményekre beköthetők cserépkályhák, kandallók, atmoszférikus gázkészülékek, blokkégős gázkazánok, vegyes- és fatüzelésű tüzelőberendezések, olajtüzelésű fűtőberendezések, bioenergiával működő fűtőkészülékek egyaránt"

Gondolom a tömegkályha is mehet, csak a Leiernél még nem ismerik.

Előzmény: gabrielke (9953)
gabrielke Creative Commons License 2012.01.15 0 0 9953

Van egy Leier LSK20S kéményem. Ennek ugye van egy 200-as füstjárata meg egy négyszögletes szellőzője. 8,33m hosszú.

Tömegkályhát szeretnék építtetni. Tud-e jól működni úgy a tömegkályha, hogy a levegőt a kémény szellőző járatából adjuk neki?

 

Én azt gondolnám, hogy igen, de az építő elbizonytalanított, ő oldalról (falat kifúrva) hozná neki a levegőt. Én meg ezt nem szeretném.

Szóval?

 

kod1111 Creative Commons License 2012.01.15 0 0 9952

Bocs a méretet nem írtam, 180-as.

Előzmény: kod1111 (9951)
kod1111 Creative Commons License 2012.01.15 0 0 9951

Ez is jó, de lehet, hogy  csak a bélelés hozza  hozza meg az igazi eredményt, volt már ilyenre példa.

Előzmény: gmkiev (9948)
Dunit Creative Commons License 2012.01.15 0 0 9949

 Van benne valami.

 

 Különben elszáll a semmibe !

Előzmény: Törölt nick (9943)
gmkiev Creative Commons License 2012.01.15 0 0 9948

Füsgáz csappantyú!

Előzmény: manci28 (9947)
manci28 Creative Commons License 2012.01.15 0 0 9947

Sziasztok.Remélem tud nekem valaki segíteni!!!Szeretnék egy kandallót beállítani ,de a kéményünk túl nagy,a belső mérete 28x28 cm.Ami eredetileg egy vízteres kandallónak lett építve,de ennek az ára nem fér bele a költségvetésünkbe.Egy kisebb kandallónak viszont nem jó egy ilyen nagy kémény.A kérdésem az lenne,hogy kéménybéleléssel le lehet-e annyira szűkíteni,hogy egy kandalló 150-es füstcsövét rá lehessen kötni,és a meleget se vigye ki.Előre is köszönöm

gmkiev Creative Commons License 2012.01.15 0 0 9946

"Mi lehet a gond?"

 

Amiket leírtál a két kémény között méretben, hosszban, tetőhöz viszonyításban.

Megjegyezném, nagy tévút egy régi hagyományos kazán, korábbi évtizedes valamiféle működését hasonlitgatni a faelgázosítóhoz.

Kéményhuzatméréssel próbálkozni, célravezetőbb.
Előzmény: sabolisc (9945)
sabolisc Creative Commons License 2012.01.14 0 0 9945

Sziasztok!

Lenne még egy problémám,ill. nem is nekem, hanem a kollégámnak.

Ősszel vettünk mindketten egy-egy VIGAS 25 LC-t. Nekem tökéletesen működik, de neki gond van a füstelvezetéssel. Ha kinyitja a tüzelő tér ajtaját, sok füst jön ki neki. Valamint a kémény vége kb. fél méteren tiszta korom kívül, és a füst nem felfelé száll, hanem lecsapódik.

Leírnám,hogy a két rendszer között mi a különbség, hátha segítség a megoldáshoz.

Nekem kéményátmérő 160mm, hossza 7,5m . Neki 150mm, 6m.

Nekem pufferrel megy a rendszer, neki nem.

Nekem a gerinc fölé ér a kémény kb. 1,5 m-rel, neki a gerinc alá 3-4 méterrel (szintes ház).

Már kipróbált minden ajtónyitási módszert, nem segített.

A kazán füstcsőkimenete 160mm, a könyv szerint min 8 m kell.

A könyv szerint a huzatigény 0,20-0,25mBar.Nem tudom mennyi lehet, de átadáskor megmérte a kéményseprő és azt mondta hogy jó a huzat.

Mindkettőnk kéménye egy helyen lett gyártva, saválló belső,szigetelés,alu. külső.

Mielőtt valaki rávágná,hogy meg kell toldani, két észrevétel:

1, A kémény a régi téglakémény helyére lett építve és a magassága is ugyanannyi. A ház tűzfalától kb. 3m-re van. A régi vegyes kazán tökéletesen ment a régi kéménnyel.

2, Próbaképpen már meg lett hosszabbítva 1, 2, 3m-es darabbal, a helyzet nem jobb.Talán annyival,hogy a kémény végén nem csapódik le a füst annyira.

Ennyi info jutott eszembe. Mi lehet a gond?

öregfa.. Creative Commons License 2012.01.13 0 0 9944

"Tegnap ellenőriztem, hogy mennyi víz gyűlt össze a kanyökben. EGY CSEPP SEM VOLT BENNE!!!! Úgy tűnik megoldódott"

 

Azért a jövő hetet még várd meg, mielőtt elkezdesz örülni. Jön egy kiadós hideg front, majd akkor lesz a puding próbája.

Előzmény: sabolisc (9941)
sabolisc Creative Commons License 2012.01.12 0 0 9942

Már kétszer beírtam egy "regényt "és nem jelent meg .Mi a gond, hogy lehet menteni amit beírtam?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!