Keresés

Részletes keresés

TiLLaBoY Creative Commons License 2005.03.22 0 0 2162
Van annyi hely igen.....Vhonnan megkell szerezni ezt a progit,  lehetőleg vmi újabbat. Ha megtalálja vki neten akkro szóljon pls.
Előzmény: aszaly (2160)
Törölt nick Creative Commons License 2005.03.22 0 0 2161
Nagyvonalakban jó az is. Szerbiában és Bulgáriában sokminden nem változott. A 2000-es AR-hoz képest Szerbiában annyi történt, hogy majdnem a határtól kezdődik az autóút. Ami engem nem is igazán érdekel, mert Tompánál szeretek átmenni. Továbbá Belgrádtól kiindulva (ha a hazafelé irányt nézzük) a 2*1sáv+1leállósávú autóutat autópályává szélesítik. Nis után is csak most összel tervezik folytatni at autópályát. Bulgáriában pedig a görög csapásirányban pedig jó, ha a karbantartásra futja. A görög útépítéseket pedig nem lehet térképen sem követni.
Előzmény: TiLLaBoY (2159)
aszaly Creative Commons License 2005.03.22 0 0 2160
Az 1 kicsit régi. Van 2,5 MB helyed a postafiokodon? mert mennek a képek.
Előzmény: TiLLaBoY (2159)
TiLLaBoY Creative Commons License 2005.03.22 0 0 2159

huuu....2000es kiadásu Microsoft Autoroutet tudok csak: (

Az már kicsit régi és gondolom nincsenek rajta az ujabb utak....:P

Előzmény: aszaly (2157)
TiLLaBoY Creative Commons License 2005.03.22 0 0 2158

Örömmel fogadnám azokról is a képeket!: )

Ezt a programot meg akkro megprobálom megszerezni vkitöl...majdcsak sikerül....Egyébként nem gázos az éjszakai utazás ismeretlen területen.....?

Előzmény: aszaly (2157)
aszaly Creative Commons License 2005.03.22 0 0 2157
Microsoft Autoroute. Nem tudom honnan lehet letölteni. Két cd-re megy rá. Ez a 2002-es változat, mert 2003-tól kihagyták keleteurópát.
Küldhetek a meteórákról is képet akkor tényleg azonnal indultok :))
Előzmény: TiLLaBoY (2156)
TiLLaBoY Creative Commons License 2005.03.22 0 0 2156

Fúúú....ez jo lett:)

Egy fontos dolog, milyen programmal csináltad ezt? Ilyet már nagyon régóta vadászok de még sehol nemtaláltam, esetleg tudod honnan lehet letölteni......? Köszike

Előzmény: aszaly (2154)
TiLLaBoY Creative Commons License 2005.03.22 0 0 2155

Köcce mindent,hogy ennyit segítessz nekem....: )

Közben olvastam Sartitól nemmessze lévő Narancs partról és láttam róla képeket...Hát nemsemmi:P

Még nem láttam ilyen tiszta tengert....horvátországi tengernél is tisztább:P Nah ha  meglátjáka képeket szülök lehet már most  elindulunk:D

Előzmény: aszaly (2154)
aszaly Creative Commons License 2005.03.22 0 0 2154
Elküldtem a térképe(ke)t
Előzmény: TiLLaBoY (2148)
aszaly Creative Commons License 2005.03.22 0 0 2153
Hű ez mellé ment! :oDDDDDDD
Előzmény: aszaly (2152)
aszaly Creative Commons License 2005.03.22 0 0 2152
Ezt kár volt! :oD Ezen a fórumon ez az alap: Stevie leírása. Már tilla le is töltötte. Elég ennyi: http://www.foldiutikalauz.hu/bulgaria/fus75.html. Ez az a leírás.
Előzmény: Törölt nick (2145)
TiLLaBoY Creative Commons License 2005.03.22 0 0 2151

Hát én ilyen fapadosjáratot tudok.....

http://www.fapadosrepulo.hu/

 

Előzmény: Törölt nick (2150)
Törölt nick Creative Commons License 2005.03.22 0 0 2150

:-))

Na igen.

Főleg aki még nem volt Athénban:-) Izgalom garantálva.

Na mindegy az utleírás nagyon-nagyon sütiiii!!Az Athéni természetesen.

 

Tudja vki hogyan lehet csak chartert foglalni Santorinire oda-vissza?(Biztos ami biztos)

 

Előzmény: Fabien (2139)
aszaly Creative Commons License 2005.03.22 0 0 2149
OK! Délután +csinálom és küldöm.
Előzmény: TiLLaBoY (2148)
TiLLaBoY Creative Commons License 2005.03.22 0 0 2148

Akkor az emailomra lécce küldj már egy részletes térképet!

tillaboy@freemail.hu

 

Előzmény: aszaly (2147)
aszaly Creative Commons License 2005.03.22 0 0 2147
A települések neve mellett szerepeltetik, hogy melyik körzetben vannak. Pl Agios Georgioszok: Euboea, Evritania, Khania, stb. De a görögnél szinte minden településnév több helyen is megtalálható. Pl. A szentekből: Andreas 8, Dimitrios 15, nem szentek: Pefkiből 4, Paralia 5, Filia 4 és még sorolhatnám.
Előzmény: Törölt nick (2145)
Törölt nick Creative Commons License 2005.03.22 0 0 2146

Ja, nem vagyok teljesen új itt a fórumon. Lehet, hogy egyesek még emlékeznek a hárombetűs monogramomra, aminek nickjét utóbb módosítottam "n--"-re. De aztán az elmúlt pár évben az akkori autómra (Citroen BX halley Break) utalóan halley-ként írogattam az autós topicokon is meg a számomra azzal kapcsolatos utazásikon is.

Mivel nincs már meg a BX halley autóm, így visszatértem a monogram emlékeztető nickemhez...

Előzmény: Törölt nick (2145)
Törölt nick Creative Commons License 2005.03.22 0 0 2145

Ez a Szent György településnév (meg a többi is) ismételgetés az országban nekem is mindig furcsának tűnt. Én hajdanában a Dafni nevűeket számolgattam végig egy hazafelé út során unalmamban a térképen. Valami rengeteg van belőle...

 

Egyébként Kis Hazánkban is van jópár Szent György falu. Csakhogy mi megkülönböztetjük őket az elhelyezkedésre vonatkozó előtagjainkkal. Balatonszentgyörgy, Jászalsószentgyörgy, Jászfelsőszentgyörgy (OFF - alighanem ez a leghosszabb nevű magyar település - ON), meg ugye volt még Sepsiszentgyörgy, stb.

De a német nyelvűek is helyhez kötik a településeiket. (Farknfurt am Main, Frankfurt am Oder)

 

Szóval a görög gyakorlatban azt nem értem, hogy ha valaki Agios Georgios lakója, akkor annak mindig magyarázkodnia kell, ha felemlegeti a faluját ? Vagy a postás is csak az irányítószámból tudja, hogy a 21 melyike a célpont ?

Szerintem egy kicsit nehézkessé teszi a mindennapokat...

(Lásd a toloi magyar túrista félreérhetőségi esetét. :)

Előzmény: aszaly (2119)
aszaly Creative Commons License 2005.03.22 0 0 2144
Köcike, hogy mondod merre van félegyháza:))). Nos, akkor nektek a leírás szerinti utat ajánlanám. Ha kell küldök részletes térképet az e-mail-edre.
Előzmény: TiLLaBoY (2142)
aszaly Creative Commons License 2005.03.22 0 0 2143
Ez kb megegyezik azzal a leírással amit az előbb ajánlottam. Csak a mo-i szakaszt én így szoktam. Ezzel persze változik a szerbiai is.
Előzmény: Törölt nick (2141)
TiLLaBoY Creative Commons License 2005.03.22 0 0 2142
Köcce a térképet meg a honlapot! Kiskunfélegyházáról indulnánk.....Kecskemét alatt van kicsit!
Előzmény: aszaly (2138)
Törölt nick Creative Commons License 2005.03.22 0 0 2141

Útvonal ?

Íme :

 

 

De a www.sartimania.hu oldal készítői tán harapnak érte, hogy kicopyztam a nem-másolandónak védett képüket... :o(

Előzmény: TiLLaBoY (2133)
aszaly Creative Commons License 2005.03.22 0 0 2140
Ennek azért ellentmondanék. Ha csak az akropoliszt akarod megnézni és egy kicsit körülnézni, akkor elegendő néhány óra. Nem nagy kitérő hiszen ott mész el a külvárosban. Nem tudom voltatok-e már az akropolisznál, de szemben van egy nagy parkoló, eddig 5 esetből 4x volt hely, ha meg nem akkor ott vannak a mellette lévő kis utcák. Én pl. ki nem hagynám soha, hogy be ne menjek Athénba, mivel pest után a kedvenc városom. Szállást meg bármikor találsz. Mi pl egyszer - tán 2000-ben. - a szemben lévő szállóban kaptunk tök olcsón szobát, kilátással az akropoliszra. Négyünknek 14000 DR volt. De a szemben lévő kerthelységben jól átvágtak. Ez volt az egyetlen eset, hogy Görögországban átvertek.
Előzmény: mia0704 (2136)
Fabien Creative Commons License 2005.03.22 0 0 2139

Nahátakkor szerintem ez az egy nap a tuti megoldás! :))

Egy nap szállást gyakorlatilag tökmindegy, hogy mennyiért adnak akárhol a belvárosban. Poggyász megoldva, a minimális nézelődés megoldva. Sztem tökjó az, ha kettesben így magatokra vagytok utalva.

A Santorini charter és onnan Paros kényelmesnek tűnik, de 0 izgalom :)

Előzmény: Törölt nick (2137)
aszaly Creative Commons License 2005.03.22 0 0 2138
Részletes leírást találsz itt: http://www.foldiutikalauz.hu/bulgaria/fus75.html
Ha mentek, nyomtasd ki és vigyétek magatokkal, + térképek is kellenek. Persze attól is függ honnan indultok, mert a teljes magyarországi és a szerbia út egyrésze változhat. Ha megírod a startot akkor mondom az én változatomat.
Előzmény: TiLLaBoY (2133)
Törölt nick Creative Commons License 2005.03.22 0 0 2137

Ha a repcsi hajnalban ér be szvsz estig megoldható egy-két dolog.

Nem vagyok nagy múzeum-fan, inkább csak az Akropolisz. De ha nem majd legközelebb. Mondom: még kalkulálni kell, mert ez csak egy előzetes terv. Az sem elképzelhetetlen, hogy ott töltünk egy napot. Ahténban.

 

Előzmény: mia0704 (2136)
mia0704 Creative Commons License 2005.03.22 0 0 2136

én úgy tudom, hogy metróval egyszerűen el lehet jutni a reptérről a kikötőbe, és 7 euro egy napijegy az ottani "bkv"-ra.

 

viszont athén megtekintését (még ha fájó szívvel is), de kihagynám, hacsak nem szerveztek oda 1 nap transzfer szállást, mert athénra (még az akropoliszra is) kevés néhány óra. mi toloba megyünk, és az volt az eredeti terv, hogy útban odafelé megállunk athénban, de aztán rájöttünk hogy az semmire nem elég, rá kell szánni egy teljes napot. :)

Törölt nick Creative Commons License 2005.03.22 0 0 2135

Ja:Fabien: köszönöm a segítséget!!!!!!!!

 

(Amúgy valaki tavaly csinált hasonlót, azt hiszem szkati......)

Törölt nick Creative Commons License 2005.03.22 0 0 2134

hello!

 

nem fogod elhinni, de pont az Athén esetleges megtekintése is szerepet játszik abban, hogy vacillálok. Nagyon össze kell kombinálni a repcsit a komppal, ésatöbbi.

CSak hát a csomagok ugye.....

 

Még mondjuk ott van az a lehetőség is, hogy charterral Santorinire, onnak Parosra...ez biztos kényelmesebb...

 

Előzmény: Fabien (2132)
TiLLaBoY Creative Commons License 2005.03.22 0 0 2133

Szóval! Sikerrel jártam ugynézki.:) Találtam Sartiban egy jó kis apartmant***

Van neki medencéje meg jol felszerelt konyhája is.... Szóval az amire szükséégünk lenne benne van:)

Egy kérésem lenne, hogy egy útvonalat hogy merre érdemes pontosan menni arra-tudnátoke adni? És hogy mit érdemes arra meglesni....

Előzmény: aszaly (2130)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!