Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Pavel Creative Commons License 2005.04.26 0 0 8321
Jókis oldal, kár, hogy a szövegből nem sokat értek, de a képek/videók jók:
http://www.scaniapower.be
Gasolin Creative Commons License 2005.04.26 0 0 8320
Hogy tudj te is mesélni kérdezek! Mert nem jó ha az ember sokat olvas, és az kezei tétlenségre vannak itélve.


Milyen hosszú egy ilyen tanfolyam? Mit tanítanak? Hol lehet ilyet csinálni, és mibe kerül?
Anglia buszvezetés a távoli jövőben érdekel?

Naplóban volt vasárnap néhány kocka az angliában dolgozó magyar buszvezetőkről.
Még betanulás alatt vannak de már most is 3x-s a fizetésük mint itthon, 2-en laknak 1 albérletben, mozijegyet is lehet venni a buszon és elmondák, hogy milyen városi útvonalon kell járni - az egészet néhány Bp. viszonylattal jellemezték - de mivel nekem (nem Bp-nek) sokat nem mond az egész, csak annyit értettem meg, hogy a hossza olyan mint a 173-as (azzal a busszal már mentem egyszer).
Előzmény: Tector (8316)
Pavel Creative Commons License 2005.04.26 0 0 8319
A tavalyi volt az első év amikor nem bővült a hazai piac. Szóval nincs a topon de azért a haldoklástól még messze van szerintem.
Előzmény: Roadtrain (8318)
Roadtrain Creative Commons License 2005.04.26 0 0 8318

Mivel elég drágák ezek a kategóriák,azért nem veszik őket.

Csak akkor azt nem értem,hogy hogy a bánatba mászkál annyi új gép az utakon???

Igaz már április vége van,de csak egy példa erejéig :o)))

Ha jól tudom akkor múlt év vége vagy ez év elején jelentek meg ezek az új IVECO-k

35C14 HPI és 35C17 HPI amit arról lehet felismerni,hogy fehér az index és a lámpák feletti dísz rész műanyag.Na most ebből már most annyi van az utakon,hogy csak na.Akkor miért állítják,hogy haldoklik a piac?

Maximum csak stagnál,de tuti nem haldoklik........

Előzmény: Gasolin (8317)
Gasolin Creative Commons License 2005.04.26 0 0 8317
A Gasolin Press értesülései szerint az első negyedévben a 3,5t alatti haszongépjárműves piac erősen visszaeset.
A nagy 20t feletti piacot jelenleg az építőipar menti meg, mert az ilyen teherautó vásárlások 40-60%-t az építőipari veszi döntően billencsek illetve nyerges (billencs) formájában.
A 3,5-7,5 tonnás piac változatlanul haldoklik.
Tector Creative Commons License 2005.04.26 0 0 8316

OFF

Dehogy vagyok, csak nemtudok hozzászólni. De azért olvasok szorgosan. :o)) Csütörtökön vizsgázom belföldi szem.száll. szolgáltatóiból , oszt' utána meg elindul a buszvezetési projekt, másodállásban.

 

Ideje lesz, mert kell némi mellékkereset, sokmindenre kellene még költenem...

 

Előzmény: Roadtrain (8314)
Gasolin Creative Commons License 2005.04.26 0 0 8315
A leveled megjött, azt láttam, csak a képeket még nem töltöttem le, ezért nem írtam még választ (a múltkor gyorsan átfutottam a postaládát, de nem néztem meg a képeket). Köszi még egyszer!

Miután kifizettétek a DAF utolsó számláját készítettek összesítést, hogy a 4 év alatt mennyivel fizettetek ki többet a normál vételárnál? Devizás vagy forintos volt a lízing vagy hítel volt?
Előzmény: Pisti_hb (8312)
Roadtrain Creative Commons License 2005.04.26 0 0 8314

Ha ezek után többet írsz a fórumba akkor frankón meg sem nézem mi van rajta :o))

El vagy tűnve mint Kossuth a ködben.........

Előzmény: Tector (8308)
manf2000 Creative Commons License 2005.04.26 0 0 8313

Szia Laduár

 

Látom a betük már megvannakés a  narancssárga táblás is:

 -" Ja és a narancssárga tábla?"

-A narancssárga tábla:veszélyes anyagot szállít.

-A tábla lehet számozott vagy szám nélküli.
-A szám nélküli = általános veszélyességi tábla.
-A számozott tábla felső sora a veszélyt jelöli (lehet 2 szám; 3 szám; 2szám és egy X -betű; 3 szám és egy X betű), az alsó az anyag azonosítási száma (4 számjegy).

-Ha érdekel leírhatom a veszélyt jelölő számok jelentését is.

Igen ahogy jang is mondta ezek így vannak de az oldalamon levanírva az információk és érdekességek között a "pontos" jelentésük képpek illusztrációjával is. (ha gondolod?) 

Előzmény: Laduár (8309)
Pisti_hb Creative Commons License 2005.04.26 0 0 8312

Gasolin:

A DAF bemutató összességében jó volt, most nem részletezném, mert az index már így is "köddé tette" 1 féloldalas gépelésemet...

A képeket megkaptad multkor?

 

Hazai hír: végre 4 év után sikerült az utolsó részletet is kinyögnünk a DAF-nak. Jó a tudat, hogy teljesen a mienk! :-)

Jang Creative Commons License 2005.04.26 0 0 8311
" Ja és a narancssárga tábla?"

A narancssárga tábla:veszélyes anyagot szállít.

A tábla lehet számozott vagy szám nélküli.
A szám nélküli = általános veszélyességi tábla.
A számozott tábla felső sora a veszélyt jelöli (lehet 2 szám; 3 szám; 2szám és egy X betű; 3 szám és egy X betű), az alsó az anyag azonosítási száma (4 számjegy).

Ha érdekel leírhatom a veszélyt jelölő számok jelentését is.
Előzmény: Laduár (8309)
_Gabesz Creative Commons License 2005.04.26 0 0 8310
Laduár,
Gasolin régebben már nagyon jól leirta:
5096. hozzászólás
Előzmény: Laduár (8309)
Laduár Creative Commons License 2005.04.26 0 0 8309

Sziasztok!

 

Ma néhány kamion láttán megfogalmazódott bennem egy kérdés!

 Mit jelent a kocsik orrán lévö zöld tábla rajta különbözö betüjelzésekkel? Láttam már U-t, L-t, ezek mit jelentenek?

 Ja és a narancssárga tábla?

 

Tector Creative Commons License 2005.04.26 0 0 8308

Ne kérj számlát, akkor nem fog fájni a fejed.

:o))))

Előzmény: Roadtrain (8304)
deps Creative Commons License 2005.04.26 0 0 8307

bréékóóóó itt nagykocsi a kiskocsin!

 

ezentessékmosolyogni

a miksolocrallyra igy jönnek!!!!

 

deps Creative Commons License 2005.04.26 0 0 8306

deps-news

 

annyi kamionos híreket találtam, hogy na...... lehet szemezgetni!

 

cisssssssssszzzzzzzzzzzzzzzzz

deps Creative Commons License 2005.04.26 0 0 8305

bréékóóóóó roadtrain!

 

szép a fehér stuttgarti pénzkeresőd! ezeket tényleg az élet végéig tervezték!!!

aztán csak óvatosan a bátorságpedéljával, oke???!!!!!

 

kösssssssssssssszzzzzzzzzzzz a mélt

Előzmény: Roadtrain (8302)
Roadtrain Creative Commons License 2005.04.25 0 0 8304

Bár már egyszer leírtam ha jól emlékszem,de ismétlés a tudás anyja :o)))

Itt egy másik számla amin már felvan tüntetve még a jövedéki adó is.

Tehát : Számla végösszeg: 14499HUF

                                   ÁFA:  2899,8HUF

                    Jövedéki adó:  4912,15HUF

           Tankolt mennyiség:  57,79 LITER

                          Egységár:  250,90HUF

Nos akkor kijön,hogy 57,79Liter gázolaj 6687,05HUF!!!

No akkor gondolkodjunk..................

Roadtrain Creative Commons License 2005.04.25 0 0 8303

Ezzel a géppel megindulnák szívesen :o)))

Tuti nem hagyna cserben........ vagyis bíznék benne

Előzmény: _Gabesz (8296)
Roadtrain Creative Commons License 2005.04.25 0 0 8302

Azért nézd meg a posta ládádat mert oda ibedobtam ezt a két képet,hogy frissítsd a képtáradat :o)))))

Tőlem lehet colléga is :o))))))

Előzmény: deps (8300)
deps Creative Commons License 2005.04.25 0 0 8301

deps-news

 

Pénzügyminiszteri találkozót kérnek a fuvarozók

 

Veres János pénzügyminiszterrel kezdeményeznek tárgyalást a fuvarozók annak érdekében, hogy a kormány mielőbb csökkentse a gázolaj jövedéki adóját.

A vállalkozók érdekképviselete hétfőn küldte el a megkeresést a Pénzügyminisztériumba (PM). A fuvarozók azt szeretnék, ha már a héten mérsékelnék az üzemanyag adóját.

A fuvarozók képviselői hétfőn a Gazdasági és Közlekedési Minisztériumban (GKM) tárgyaltak arról, hogyan lehetne csökkenteni veszteségeiket, és mit lehetne tenni a szállítmányozó cégek versenyképességének javításáért.

Az egyeztetésen Szanyi Tibor, a GKM politikai államtitkára két megoldást vázolt fel. Az egyik szerint csökkenne a gázolaj jövedéki adója, a másik szerint pedig olyan nagykereskedelmi árpolitikát dolgoznának ki, ami hozzájárul a gázolaj kedvezőbb árához - tudta meg a Független Hírügynökség a Magánvállalkozók Nemzetközi Fuvarozó Ipartestülete (NIT Hungary) ügyvezető főtitkárától.
Dittel Gábor elmondta, úgy látják, a GKM elkötelezett abban, hogy javítsa a vállakozók versenyképességét - az üzemanyagárakra vonatkozó előterjesztést azonban csak a PM terjesztheti a kormány elé. Ezért a fuvarozók levelet küldtek a pénzügyminiszterhez, és mielőbb egyeztetést kérnek Veres Jánostól.

A fuvarozók a GKM-től még múlt héten ígéretet kaptak arra, hogy a héten rendezik ezt a kérdés, bíznak abban, hogy az ígéretnek megfelelően ez meg is történik - közölte Dittel Gábor.

deps Creative Commons License 2005.04.25 0 0 8300

brééékóóóó roadtrain!!

 

a közúti vonat hazaért?????

és jóóóóó volt az út, vagy nem volt rajta és a kereked között az a bizonyos????

:D

asszongya cartács.... jóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóó

mi kis kommunista városiak (tiszanewcity) csak kartársnak szólítjuk egymást....

a kartács dolog olyan balukapitányos, nem?????? :D:D:D

de jóóóólesett:)

 

cissssssssszzzzzzzzzzz

Előzmény: Roadtrain (8299)
Roadtrain Creative Commons License 2005.04.25 0 0 8299

Vissza lehet igényelni,de a benzin kúton akkor is a 252,90HUF-ot kell csengetni.

Ma tankoltam 17415HUF-ért amiben van 3483HUF jaffa!

Igaz 13932HUF-ért tankoltam,de az is sok :o)))))))

Találkoztam ma deps cartáccsal :o)))))

Eljött a randira,megvitattuk az élet rejtelmeit.

Haza felé azért lőttem egy képet

 

Előzmény: Gasolin (8298)
Gasolin Creative Commons License 2005.04.25 0 0 8298
A fuvarosnak visszajár a gázolaj ÁFA-ja vagy nem ?
Előzmény: Gasolin (8297)
Gasolin Creative Commons License 2005.04.25 0 0 8297
Szerintem csak bedobták a köztudatba, hogy kussoljanak a fuvarozók, meg nehogy útlezárásokat csináljanak.
Addig nyernek egy kis időt, mert ráfogják, hogy dolgozunk a megoldáson, azután majd bejelentik 2 hónap múlva, hogy kivitelezhetelne a terv, mert olyan adminisztáció jár, ami többe kerül mint a megtakarítás, meg az EU törvényeivel szemben nem lenne konform.
Ha pedig a nemzetközis ilyen kedvezményt kapna, akkor a belföldes tiltakozna, hogy sok cégnél nem lehet különválasztani a belföldes üzletág és a nemzetközis üzletág üzemanyag fogyasztást, így jogtalanul jut árelönyhöz az ilyen vállalkozás.
Ezek után mehet biróságra, meg az EU-hoz panaszkodni.

Tavaly a nagy áremelések után csökkentették néhány forintal a jövedéki adót átmenetileg. Az idén már nem.
Az ok a kormányszóvivő szerint az, hogy rengeteg adminisztrációs gond volt az egészel és nem hozta a várt eredményt, mert drága volt a kivitelezése. Ezért nincs most ez.
Ha ez a viszonylag egyszerű adócsökkentés valóban olyan nagy adminisztrációs gond volt, akkor az ennél lényegesen bonyolultabb különválasztom a nemzetközis fuvarozót megoldás gondolom még bonyolultabb lenne.

Szóval szerintem hazudnak ezek mindent, csak nem kelljen semmit csinálni, meg ne zárjanak el utakat ezek is. Dobunk nekik egy darab csontot, hadd nyámnyogjanak rajta egy kicsit. Ilyenkor az érdekvédelmi szervek MKFE, Fuvosz, NIT meg a többiek leülnek tárgyalni a parlamentbe leülnek, vizsgálódnak, kidolgoznak javaslatot, ezzel elmennek hetek, ha szerencséje van az államnak akkor úgyis lejjebb megy az olaj ára a világpiacon és a gond amiről tárgyaltunk már nem is aktuális.
Előzmény: _Gabesz (8296)
_Gabesz Creative Commons License 2005.04.25 0 0 8296
Ez egy hülyeség...és ki számit nagy fuvarozónak? Vagy mettől nagy fuvarozó valaki???
Ez megvalósithatatlan...

Ez viszont elég komoly (Road, direkt a kedvedért ;))
6 kezes??? :DDDDD
Előzmény: deps (8294)
Jang Creative Commons License 2005.04.25 0 0 8295
Ebből szerintem semmi nem lesz, mert ellentétes az EU-s irányelvekkel (diszkrimináció,
beleavatkozás a piaci viszonyokba).
Előzmény: deps (8294)
deps Creative Commons License 2005.04.25 0 0 8294

deps-news

 

Olcsóbb dízel a nagyfuvarozóknak?
Csak a fuvarozóknak, azok közül is a nagyobb, nemzetközi szállításban részt vevő cégeknek adna kedvezményt a kormány az üzemagyag jövedéki adójából. A Népszabadság úgy tudja: az intézkedés bevezetése előtt a legnagyobb akadályt az ellenőrzéssel kapcsolatos technikai kérdések jelentik.

Roadtrain Creative Commons License 2005.04.25 0 0 8293

Gasolin meg többiek !!!

A Veterán autók,motorok topicba berakott egy srác pár képet egy régi vasról ha valakit érdekel :o)))))))

Nekem tecc,bár igaz rönyó a lelkem

deps Creative Commons License 2005.04.25 0 0 8292

bréékóóóó urak!

 

frissült képtáram salakmotoros képekkel! debrecen és miskolci versenyekkel

 

cissssssszzzzzzzzzzzzzzz

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!