Keresés

Részletes keresés

hohejka Creative Commons License 2007.05.24 0 0 26386

Sziasztok

Fa nyílászáró ügyben éredklődnék, hogy van-e valakinek ismerete,  tapasztalata ez ügyben? Új építés lenne, és választani kéne már az árajánlatok közül.  Elvileg toldásmentesben godolkoztunk (rétegragasztott természetesen), mindenki ezt ajánlotta (vagyis az eladók) . Viszont újabban hallottam egy olyan elméletet,  hogy a hossztoldott a jobb vetemedés szempotjából, mivel a toldásokat ellentétes száliránnyal rakják össze és kevésbé tud vetemedni. Tudtok erről valamit?

Faanyag minőségben hogyan állítanátok sorrenbe? borovi, meranti, tölgy. Az ár alapján nem mindeg lehet a minőségi sorrendet meghatározni szerintem, és az összegek közt is nagy eltérések vannak.

Köszi előre is a válaszokat

Ha tudtok cikkekről ami témába vág, akkor linkeket szívesen fogadnék. Köszi

Törölt nick Creative Commons License 2007.05.24 0 0 26385
Bízom benne, hogy jó lesz, mert mást nem tehetek. Nem tűnnek szakszerűtlennek, elég jól csinálják. Másrészt nem értem, miért spórolná ki, hisz semmibe nem tellene belerakni.

Előzmény: fefefe (26384)
fefefe Creative Commons License 2007.05.24 0 0 26384

lehet, hogy a gép nem két fillér, de erre találták ki a gépkölcsönzőket.

mikor legutóbb betonvágót kölcsönöztem (panelhez) egy 6 m hosszú szakaszt kb. negyed-fél óra alatt vágtunk el, és a korong kopása (mert hogy ezt is fizetni kell) néhány tized mm volt csak. összesen (ipari porszívóval együtt) került akkor kb 8ezer ftba egy hétvégére, igaz, volt vagy 3 éve.

Előzmény: Törölt nick (26383)
Törölt nick Creative Commons License 2007.05.24 0 0 26383
Mivel még csak 2 napos a beton, elvileg nem lenne olyan nehéz vágni.

Egyszerűen nem értem miért nem úgy csinálta, mikor háromszor is elmondtam neki.

Olvastam valahol, hogy a beton 1/3-áig, de max. 5 cm mély dilatációs hézagot kell vágni, de ahhoz valami olyan gép kell, ami tényleg piszok drága és azzal is csak olyan napi 50 métert lehet haladni. A szakinak állítólag többszázezer forintos flexe van, de azt már nem flex-szel szokták vágni szerintem.

Ugyanakkor azt látom, hogy általában úgy oldják meg, hogy egyszerűen külön betonoznak két részt egy deszka segítségével, vagy csak hungarocellt tesznek közé.

Jó nagy beton felületről van szó, még nincs is kész, mert folytatni fogják. Hosszú is lesz (vagy 60 m hosszú és vannak benne nagy egybe függő részek is és jó meredek is).

De olyan határozattan mondja, hogy majd belevágják, hogy nem tudom higyjek-e neki.

Előzmény: halaloszto (26377)
zsomica Creative Commons License 2007.05.24 0 0 26382

Szia,

 

a  mi nappalink majdnem pont ekkora, az esztrichesünk szerint 25 nm szokott egyben megmaradni, de mivel a miénk tagolt is volt kicsit, így egyben, dilatáció nélkül csinálták meg végül. Viszont az első felfűtés után találtunk keresztben egy repedést, aminek nem kellene ott lennie (a kazán beüzemelő szervizes a no komment kategória volt, ha a férjem nincs ott, még most sem működik), így lehet, h sokáig túl  meleg víz ment a csövekben, mint amit az esztrich kibírt (sajnos nem vettük azonnal észre, h összekeverte a radiátoros és padlófűtés kör hőigényét). 

 

Zs. 

Előzmény: (M)Ákos (26361)
halaloszto Creative Commons License 2007.05.24 0 0 26381
Ha vas van benne, es azt nem vagjak at, akkor ott senki semmit nem fog mozogni az tuti. A beton el fog repedni, de mozogni max a lejtese valtozik.

vajk
Előzmény: Dunit (26378)
fefefe Creative Commons License 2007.05.24 0 0 26380

mikor lenne aktuális? nálam most kezdtek egyelőre ok, de én már csak a legvégén mondok vélemény bárkiről ;-)

 

Előzmény: kalapúr (26373)
gabocsiga Creative Commons License 2007.05.24 0 0 26379
Nem kell teljesen átvágni, kb. félig.
Előzmény: Törölt nick (26375)
Dunit Creative Commons License 2007.05.24 0 0 26378
 Nem csak a dilatáció miatt fontos, hanem azért is , mivel ilyen méretű beton a talajmozgások miatt előbb - utóbb eltörik. Így a nagyfelületet eleve  osztani kell , ekkor itt  'törik'.

 Na és gondolom nem  négyzet  8  x 8  a méret , hanem valami hosszú, így még jobban törik tehát osztani kellett volna.

 Azért az utólagos vágást sem szabad kapásból elvetni, és nem is kell teljesen átvágni  - ami nem is menne.

 Az üveget se vágjág át teljesen mégis  szétválik !!

Előzmény: Törölt nick (26375)
halaloszto Creative Commons License 2007.05.24 0 0 26377
Szerintem teged atvertek. Diszcsikot fog vagni bele. A dilatacionak csak ugy van ertelme, ha atvagja az egeszet. Ha lenne olyan gepe, amivel 20cm vasaltbetont at tud vagni, akkor abbol elne.

vajk
Előzmény: Törölt nick (26375)
atompyka Creative Commons License 2007.05.24 0 0 26376

Kösz...

:-(

 

Van esélyem olyat találni helyette, amihez passzol a mostani lefolyó és csap?

Előzmény: Dunit (26368)
Törölt nick Creative Commons License 2007.05.24 0 0 26375
Tegnap egy jó nagy felületet lebetonoztunk (kb: 60 nm), ami útként fog funkcionálni.

A mester nem tett bele dilatációs hézagot, mondván majd vágni fog bele. Látom van ilyen, bár elsőre hülyének néztem.

Ami nem világos. A betont teljes mélységében át kell vágni (20 cm és be van vasalva + van alatta kavicságy is), vagy csak pár centiméter mély dilatációt kell belevágni? Milyen széles legyen?

Illetve a beton hány napos korában szokták vágni?

Nem bízom teljesen benne, mert szerinte fölösleges, csak az én ragaszkodásom miatt
fogja csinálni (remélem).
Axióma Creative Commons License 2007.05.24 0 0 26374
Ja hat radiatorral meg nyitott ablakkal konnyu, csak en spec. nem szeretem latni a forintokat szallni kifele a semmibe. Dupla retegnel tavoli radiatorral sem volt lecsapodas, a mellette levo hohidon meg boven (ill. felette, elfelejtetek heraklith-ozni azt az egy vb athidalot).
Ha 5 evente kibonttatunk egy sort az egyik retegbol, es takaritas utan vissza, az is olcsobb lehet, mint a kozben elpazarolt futesi energia... mondjuk nalunk szerintem elfer az is ha kicsit homalyosodik, a dupla reteg torzitasanal mar fel se fog tunni ha piszok kerul be az sem.
Termeszetesen ez csak velemeny...
Előzmény: CsRob1 (26372)
kalapúr Creative Commons License 2007.05.24 0 0 26373

sziasztok

 

az érdekelne, hogy mennyibe kerül most 1 nm vakolás úgy sacc/kb. pest környékén,

ill.  tud valaki ajánlani szépen vakoló kőművest,aki esetleg számlát-is tud adni, azt

megköszönném.

spud@freemail.hu

 

CsRob1 Creative Commons License 2007.05.24 0 0 26372
Mi januárban aljzatbetonoztunk, annak kötésekor elég sok pára került a légtérbe. Fűtés nem volt, csukott ablakok esetén valóban folyt az üvegtéglákról a víz, de az üvegtéglák feletti ablak bukóra nyitásakor már nem. Nálunk az üvegtéglás részek ablak méretűek, felül bukó ablakokkal. Egyébként az üvegtéglák alatt radiátor is van.
Előzmény: Lacivill (26367)
CsRob1 Creative Commons License 2007.05.24 0 0 26371
Igen, fehér és sima. Láttam már máshol is, de nem tudom, hogy készül...
Mi egy rétegben raktuk éppen a koszosodás-tisztíthatóság, ill. párásodás miatt. Lehet, hogy 1 év után még nem, de 5-10 év múlva már valószínű nem lesz olyan tiszta a két réteg között. - szerintem
Előzmény: Axióma (26358)
Lacivill Creative Commons License 2007.05.23 0 0 26370

Maga a gipszkarton biztos nem!

De ha az eredeti tartószerkezet jó, arra csavarozva valószinűleg jó lehet.

Előzmény: Törölt nick (26369)
Törölt nick Creative Commons License 2007.05.23 0 0 26369

sziasztok!

 

kérdés: 12,5 meglévő gipszkarton falakra szeretnék rá gipszkartonozni. elbírja a plafon a 9,5 lapokat? (kb. 13 nm)

Dunit Creative Commons License 2007.05.23 0 0 26368
 Ki kell dobni !!!
Előzmény: atompyka (26362)
Lacivill Creative Commons License 2007.05.23 0 0 26367

Szerintem ha párásodni fpg, akkor a tégla felszívja az 0,1 ml vizet.

De ha egy rétegben teszed akkor biztos, hogy folyamatosan folyni fog róla a viz!

Előzmény: wocsok8 (26360)
Khelben Creative Commons License 2007.05.23 0 0 26366
nálam 50 nm-es rész van egyben, ebből kb 20 nm alatt van padlófűtés, nincs elvágva sehol a beton. 2 évet már kibírt.
Előzmény: eastman (26364)
HuliganosBanditos GSF650 Creative Commons License 2007.05.23 0 0 26365
Sziasztok!

Koszi a valaszokat az ablakos kerdesre. premier ablakok mellett dontottem vegulis.

lenne megegy kerdes..

homlokzati hoszigetelo rendszert kellene valasztanom..

ami szoba johet:
1: dryvit rendszer
2: baumit rendszer
3: terranova

kinek milyen tapasztalatai vannak veluk?? esetleg tanacsok mikre figyeljek..

elore is koszonom

A.

eastman Creative Commons License 2007.05.23 0 0 26364
Ahoj! én a biztonság kedvéért dilettálnám, mozog az épület.............
Előzmény: (M)Ákos (26361)
Axióma Creative Commons License 2007.05.23 0 0 26363
Szerintem tevedsz, mert valami 3-4 koruli U ertekkel szamolt a gepeszunk. Annyira el volt ezzel rontva a 21 uvegteglanyi falfelulettel a szoba hoigenye, hogy azota az a radiator amit odatervezett 1 retegre, az minimumon jar es meg mindig a leghamarabb melegedo szoba.
A ket reteg koze meg nekunk se parasodott, pedig a weboldalunkon megnezheted, hogy micsoda vizesedesunk volt. Amugy ha ez (vagy tisztithatosag) nagyon zavar, akkor tegyel be 1 db mozgathato elemet (keretbe van epitve, egy kiallitason lattam).
Oszver megoldasokkal is lehet kiserletezni, az egyik reteg egy (fix vagy nyithato) ablak uvegtegla helyett, ez csokkenti a fenymegfogast a masodik reteghez kepest.
Termeszetesen szigoruan SZVSZ.
Előzmény: wocsok8 (26360)
atompyka Creative Commons License 2007.05.23 0 0 26362

 

Sziasztok!

 

Szeretnék egy kis segítséget kérni. A fenti tartályhoz hol lehet alkatrészt kapni? Sehol nem találok, mindenhol csak újabb típusokhoz van, állítólag ez már nagyon öreg (valójában olyan 20-25 éves lehet, az már öreg?).

Hogy hívják ezt a fajtát? (Ha van név, akkor tán könnyebben tudnék telefonon is keresgélni.)

Amúgy azt a műa. csavart keresem, ami a kart tartja a tartály falában (látszik is az anyája a képen).

 

Köszi előre is a segítséget!

ATom

(M)Ákos Creative Commons License 2007.05.23 0 0 26361

Belső aljzatbetont csináljuk hamarosan, padlófűtés fölé.

A falak mellett 1 cm-es hungarocell lesz körben, 100-as tömörségű lapokból szabva.

A beton vastagsága 6 cm lesz, hagyományos helyi keveréssel.

A fűtéscsövek műanyagok (3 kör), vashálóra kötve, alul 10 cm-es 100-as hungarocell.

 

A kérdés az, hogy egy 6x5,4=32,4 m2-es nappalit lehet-e így, dilatáció nélkül, egyben betonozni.

 

Itt azt olvastam, hogy 40 m2 felett kell csak tágulási hézagot hagyni:

http://www.mapei.hu/index.php?imefajla=arh_kronikashow.php&send_id=35

 

Akkor ez így igaz?

wocsok8 Creative Commons License 2007.05.23 0 0 26360
Szia! Nálunk is lesz üvegtégla külső falon, és először én is 2 rétegben gondolkodtam, de az építészem lebeszélt róla. Azt kérdezte, ha elkezd a 2 réteg között párásodni akkor mit teszek? Ez elgondolkodtatott, így az 1 réteg mellett maradunk valószínű... Amúgy a hőszigje valószímű a sima ablakéval vetekszik, és kis felületen ez nem jelentős...
Előzmény: Axióma (26358)
Heaven25 Creative Commons License 2007.05.23 0 0 26359
Térkövezek.

Van valakinek tapasztalata mivel érdemes vágni a mköveket? 6cm vastagok.
Gondoltam bérlek kőroppantót, de nem tudom, hogy a keskenyebb darabokat mivel fogom elvágni, mert úgy hallottam 3cm-nél keskenyebbet a roppantó nem bír eltörni.
Axióma Creative Commons License 2007.05.22 0 0 26358
Uvegtegla 2 centi fugaval van rakva, hat nem eskudnek ra de ugy nezem, hogy nalunk mintha ra lenne festve. Vagy nem... de feher es sima, legalabbis annyira mint a fal mellette (szobaban van, nem csempe mellett, nem torolgettem meg).
Kulso falra az uvegteglat ugye ket retegben rakod? Felteve hogy futott helyisegrol van szo az egyik oldalan. Merhetetlenul rossz a hoszigetelese, es a ket reteg meg nem vesz le annyit a bevilagitasbol, hogy ezen erdemes lenne ezert siman rakni.
Előzmény: CsRob1 (26357)
CsRob1 Creative Commons License 2007.05.22 0 0 26357
Külső falba épített üvegtéglák fugázását mivel lehet megoldani? A boltban árult üvegtégla ragasztó és fugázó nem ad sima felületet, valószínű elég nehéz a tisztítása. A csempéhez használt fugázó sima ugyan, de állítólag az üvegtéglák mentén repedezik egy idő után. Létezik jó és hosszútávú megoldás, hogy az üvegtéglák fugái is "simák" legyenek?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!