Keresés

Részletes keresés

Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2016.07.02 -1 0 69349

"Elek, én előbb utánanéznék a motorvédőnek, mi is az, mire használják stb."

 

Az amatőrök által házibarkácsolt szivattyúkon, fűrészgépeken, betonkeverőkön, stb számtalan helyen nincs semmiféle motorvédelem. De olyat is láttam, hogy egy (teljesen letekerve is) háromszor akkora teljesítményű villanymotor védelme volt a motor elé szerelve, az is kb annyit ér, mintha ott sem lenne.

Előzmény: C20NE (69339)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2016.07.02 -2 0 69348

"Mi van akkor ha elmegy az S és T fázis, és az R fázison van éppen áram?"

 

Ebben az esetben az R fázis a két relé nyitó érintkezőin át jut a kimenetre, a lakás az R fázisról világít (a rajz pont ezt az állapotot mutatja).

 

Előzmény: Lacivill (69336)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2016.07.02 0 0 69347

"nálunk volt már olyan, úgynevezett "fáziskimaradás" amikor egy fázison nem volt áram, a másik kettőn meg igen"

 

Érdekes lenne összegyűjteni azokat a lehetőségeket, amelyek képesek egy-két fázist leállítani lakóövezetben. Ahol csupasz szabadvezetékek vannak, ott még el lehet képzelni, hogy egy vihartól, vagy egy leszakadó faágtól összeérjenek, de ahol már kötegelt szigetelt vezetékek vannak az oszlopokon, ott már nem sok ötletem van.

Előzmény: kneissl (69334)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2016.07.02 0 0 69346

Jó lenne egy fotó az eladandó dolgokról,

meg információ arról, hogy az ország mely részében elérhetők.

Én még valami irányárat is írnék.

Előzmény: kneissl (69335)
bcslaci Creative Commons License 2016.07.01 0 0 69345

Ezzel az a baj, hogy a frissen jöttek nem ismerik munkásságát, így hisznek neki. Ha nem szól senki, akkor tényleg baj lehet belőle.

Előzmény: arenarock (69343)
Törölt nick Creative Commons License 2016.07.01 0 0 69344

Ez mekkora tüzijáték lenne, ha valaki összerakja sima mágneskapcsolóból, és átkapcsol terhelés alatt.....

 

Még kimaradáskor (oldáskor) hagyján, de amikor terhelés alatt tér vissza a fézis, és próbál visszaváltani a kettő közt...UHH..

 

Előzmény: Mekk Elek ezermester (69332)
arenarock Creative Commons License 2016.07.01 0 2 69343

Az a bajom, hogy hiába tiltottam le mekket, a rá adott válaszok megjelennek, így a hülyeséget nem tudom távol tartani magamtól.

Egyre inkább az a véleményem, hogy mekk egy SZUPERTROLL ezért az igazi az lenne, ha nem reagálna rá senki, így ha nem etetjük előbb - utóbb odébbáll...

 

(esetleg egy admin kitehetné pár hétre, hátha addig összeolvassa legalább az alapokat )

Törölt nick Creative Commons License 2016.07.01 0 0 69342

Ne tépd a szád miattam! Máshol is, de ebben a tipikban meg pláne ignorállak ;)

 

Csak hogy ne ragozd tovább feleslegesen, mert ahogy láton nem csak engem, de mást sem érdekelnek a fél oldalas eszmefuttatásaid ;)

Előzmény: Mekk Elek ezermester (69332)
gergerg Creative Commons License 2016.07.01 0 0 69341

Nincs valakinek véletlenül egy fölösleges 72-es hiltije amitől megvállna?

Törölt nick Creative Commons License 2016.07.01 0 0 69340

Várj, ilyet én is tudok.

 

Tehát: aki azért kér a házába három fázist, mert van némi statisztikai esélye annak, hogy nem az összes fázis megy el az utcán (és ilyenkor a maradék fázisról még tud valamit csinálni), az kb annyira ésszerű, mint amikor valaki csak ejtőernyővel a hátán hajlandó utasállító repülőre ülni, mert néha lezuhan egy-egy gép.

 

Hülye aki beköti magát a kocsiban, aki biztosítást köt, aki tűzoltó készüléket vesz, aki biztonsági szelepet tesz a kazánra, aki füstjelzőt szerel fel, aki beoltatja a gyerekeit és úgy általában mindenki aki bármit tesz egy esetleges baleset megelőzéséért, hiszen statisztikailag valószinűtlen, hogy pont őt éri baj

 

Családi házban bármikor adódhat úgy, hogy használni kell egy három fázisú gépet, tudom neked nincs egy se, nem is ismersz senkit akinek van, de nekem van, sőt ismerek másokat is akiknek van.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (69331)
C20NE Creative Commons License 2016.07.01 0 0 69339

Elek, én előbb utánanéznék a motorvédőnek, mi is az, mire használják stb..., amit pedig még sosem láttál az nincs. Ez Elek axiómája minden műszaki problémára :-)

 

Komolyan megint megnevettettél, imádom ezt a topic-ot !

Előzmény: Mekk Elek ezermester (69317)
GeriSoft07 Creative Commons License 2016.07.01 0 0 69338

Tehát tudjuk tőled:

- soha nincs olyan áramszünet, hogy egy vagy két fázis esik ki, mert akkor minden tönkremegy, emberek meghalnak, és világvége

- de ha mégis, neked kész megoldásod van az áthidalásra

- és ezzel egyből áramszünet-mentes (milyen szép fogalom) lesz, mert a 3 fázis föleg sose megy el, tehát nem kell szünetmentes táp sem?

 

 

te mit szedsz? Vagy ez már időskori demencia? 

Előzmény: Mekk Elek ezermester (69332)
Garfield007 Creative Commons License 2016.07.01 0 0 69337

Fenti okok miatt nem is csodálkozom azon, hogy még soha nem láttam olyan  áramszünetet, hogy az utcáról csak egy vagy két fázis jött volna be.

 

Most akkor döntsd el, hogy aktuálisan mit hazudozol. 

Az a gond, hogy volt aki megköszönte a tanácsod és elment, mert azt hitte jól járt...

Előzmény: Mekk Elek ezermester (69331)
Lacivill Creative Commons License 2016.07.01 0 0 69336

Mi van akkor ha elmegy az S és T fázis, és az R fázison van éppen áram?

Előzmény: Mekk Elek ezermester (69332)
kneissl Creative Commons License 2016.07.01 0 0 69335

Kedves szakik, 

 

igeigl. mérőhely megszűnése miatt nekem már nem kell egy villanyórának való nagy és az alá biztosítéknak-fírelének-dugaljnak való  kicsi szekrény, a cső, kupakkal, amin az oszlop tetejéig felment a drót, és a csőben még benne van a madzag pár rajta lógó csecsebecsével.

Gyakorlatilag egy ideigl. légkábeles bekötés cuccai az oszlop kivételével...mert a végleges mérőhelyre már földkábel jött be, ez meg eltünt a képből.

 

Ha valakit érdekel, szóljon, szerintem megegyezünk.

Ha jól emlékszem Hensel szekrények, nem a Bodrogi vagymicsoda... tudok fotót küldeni ha valaki érdeklődik.

kneissl Creative Commons License 2016.07.01 0 0 69334

Elek !

 

nálunk volt már olyan, úgynevezett "fáziskimaradás" amikor egy fázison nem volt áram, a másik kettőn meg igen.

... és ennek megfelelően bizonyos dolgok nem működtek a lakásban, mások meg igen.

 

Háromfázisú motorom nem volt, nem is égett le.

 

Előzmény: Mekk Elek ezermester (69317)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2016.07.01 0 0 69333

Az előző bejegyzésem M3 HellRot 69310-es bejegyzésére vonatkozott.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (69332)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2016.07.01 0 0 69332

 Lerajzoltam gyorsan, mielőtt komoly pénzköltésbe kezdesz, nem árt ha megismersz egy olcsóbb megoldást is.

Ha így kötöd be a két relét, akkor a három fázisból ha csak egyetlen marad, még akkor is lesz világításod a lakásban. Ügyelj arra, hogy a relék bírják a világítási kismegszakító áramát, habár a korszerű energiatakarékos világítótestek mellett egy átlagos lakás teljes kivilágítására elég lehet akár 1 amper is :) tehát a világítás 3db kismegszakítója (fázisonként 1-1db) egész kicsi amperszámú is lehet.

10-16 amperes 230 V-os relék könnyen-olcsón beszerezhetők (még a kismegszakítók közé, a sínre pattinthatók is léteznek, jó minőségűt vegyél, mert éjjel-nappal be lesznek húzva), de ha ennél nagyobb áramot akarsz kapcsolgatni**, akkor olcsó relék helyett már drága mágneskapcsolókra lesz szükséged. Viszont a 2 db mágneskapcsoló folyamatosan behúzott tekercsei már elég sok energiát fogyaszthatnak ahhoz, hogy hosszú távon mégiscsak olcsóbb lehet egy "drága" elektronikus fáziskiesés-figyelő megvásárlása.

 

A könnyebb áttekinthetőség végett a rajzon régi fázisneveket (R/S/T) használtam.

 

** sokhelyütt ilyen "áramszünet-mentes" áramkörre kerül a világításon felül még sok egyéb is, oda már kevés lehet egy kis relé.

 

Előzmény: Mekk Elek ezermester (69318)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2016.07.01 0 0 69331

"Én még nem zuhantam le repülővel, nem is ismerek senkit aki lezuhant, tehát nincsenek repülőbalesetek."

 

Köszönöm a hasonlatot, engedelmeddel fel is használom :)

Tehát: aki azért kér a házába három fázist, mert van némi statisztikai esélye annak, hogy nem az összes fázis megy el az utcán (és ilyenkor a maradék fázisról még tud valamit csinálni), az kb annyira ésszerű, mint amikor valaki csak ejtőernyővel a hátán hajlandó utasállító repülőre ülni, mert néha lezuhan egy-egy gép.

Valószínűleg előfordul olykor aszimmetrikus áramszünet lakóövezetben is (lakásoknál / családi házaknál) de ez annyira ritka lehet, hogy csak emiatt szerintem butaság ragaszkodni a három fázishoz egy fázis helyett.

Előzmény: Törölt nick (69324)
Jahno Creative Commons License 2016.07.01 0 1 69330

Gyűjtsünk alárást, hogy vegyük bele a fejlécbe, vagy valami.

Előzmény: GeriSoft07 (69329)
GeriSoft07 Creative Commons License 2016.07.01 0 1 69329

"Ha az utcában egy fázis kiesik a másik kettő meg marad, akkor elkezdenek sora leégni a három fázisú villanymotorok, a gazdáik pedig elkezdenek kártérítést követelni az áramszolgáltatótól, amit ugye az áramszolgáltató nem szeretne.

Ha az utcában két fázis esik ki és csak egy marad feszültség alatt, akkor a három fázisú berendezések leállnak, a gazdáik elkezdik bennük keresni a hibát és esetleg meg is találják a még meglévő egyetlen fázist. Eztán a családtagok elkezdik a temetési költségeket követelni az áramszolgáltatótól, amit ugye az áramszolgáltató nem szeretne.

Fenti okok miatt nem is csodálkozom azon, hogy még soha nem láttam olyan  áramszünetet, hogy az utcáról csak egy vagy két fázis jött volna be.

Olyan emberrel már találkoztam, akinek a sógorának a volt osztálytársának a dél-Afrikában élő nagynénje állítólag már hallott ilyenről, de én még soha."

 

Értem, tehát ha valaki olyan hülye, hogy egy villanymotor védelmét nem tudja megfelelően kiépíteni, hőkioldó, fázisőr, stb, akkor bemegy perelni a szolgáltatót? 

Meg ha valaki szakképzetlen személy áramkimaradás esetén elkezdi a csupasz vezetéket nyalogatni, és meghal, akkor a hozzátartozók perelnek? Bárki jogosult a vezetéket feszültségmentesnek tekinteni attól, hogy éppen nincs benne feszültség? Még ha a szolgáltató épp karbantartást végez, és kiírja, 8-16 óráig nem lesz áram, akkor is rá van írva, akármikor visszakapcsolhatnak értesítés nélkül. Munkát akkor végezhetsz, ha feszültségmentesítettél, szabályosan, ennek ugye 5 lépése van, céges tapasztalattal rendelkezőknek LOTO eljárás

 

---

 

Neked SÚLYOS PROBLÉMÁID VANNAK!

És ez nem beszólás, ez tény. Nem vagy normális, ha ilyeneket írsz, és életveszélyes, ha neked bármely hozzászólásodat olvassa egy laikus!

 

Képzeld el, a feszültségmentesítést is elsőben tanítják. Igen, akkor, amikor még fingod sincs, mi az áram, akkor tanulod meg, hogy előbb kikapcsolod, aztán szerelsz. Ez ugyanaz, mint a szabvány.

És akkor is így van, ha szeretnéd kiforgatni a szavaim, és "röhögni" azon, hogy "a 14 éves gyereknek adnak 1000 oldal szabványt"

Képzeld, nem szeptember 1től 5-ig kell megtanulni, és nem 1000 oldal a felsorolt szabványok összessége, kb 200 oldal az összes releváns szabvány, egy év alatt, mert ELSŐBEN tanítják, nem első osztály első hetében.

 

Olvasni nem tudsz, szöveget értelmezni nem tudsz, villamossághoz nem értesz, a 3f-hoz nem értesz, de itt osztod az észt, és a szerencsétlen laikusok még lehet hisznek is neked, hiszen azt látják, ez az ember jó hosszúkat ír, szépen olvashatóan, és még kövérrel meg aláhúzással ki is emel dolgokat, biztos igaz, hiszen 20.000 feletti szólást írt.

 

Hát nem, sajnos tévednek, és ezt lehet, hogy egy áramütésben vagy egy elektromos tűzben ismerik majd fel.

 

Fejezd be, mert egyszer tényleg valaki megszívja miattad!

Előzmény: Mekk Elek ezermester (69317)
lala1961 Creative Commons License 2016.07.01 0 0 69328

A dzsuvát ne nézd ,nem tudom mikor nyitottam ki utoljára !:DD A bal oldalit csapja le számomra ismeretlen okból és teljesen változó időközönként!:) Kössz a reagálást !

Előzmény: Jahno (69327)
Jahno Creative Commons License 2016.07.01 0 0 69327

Fényképezd le, hátha nem is megszakító. Amúgy meg attól, hogy összeadva több a terhelés,  mint amit a bejövőd bírna, de áramkörönként nem lépi túl azt, amire biztosítva vannak egyenként.

Előzmény: lala1961 (69325)
Zs:) Creative Commons License 2016.07.01 0 0 69326

Pedig nagyon is létezik relé!

Ne keverd a mágneskapcsolóval!

Vagy nem erre vonatkozott a rövid megjegyzésed?

Előzmény: Jahno (69319)
lala1961 Creative Commons License 2016.07.01 0 0 69325

Üdv ! Szakik olyan kérdésem lenne ,hogy mitől van/lehet hogy nem a kismegszakító vált le hanem az óra alatt lévő nagybizti/ fázist veri le valami ? Előre is kössz a válaszokat !:) Lehet nem a legszakszerűbb a kérdés feltevés ,de Ti kell értsétek !:)

Törölt nick Creative Commons License 2016.07.01 0 0 69324

Én még nem zuhantam le repülővel, nem is ismerek senkit aki lezuhant, tehát nincsenek repülőbalesetek.

Sőt, nem láttam még a földet az űrből, tehát lapos.

 

Márciusban már rácsodálkoztál egyszer hogy létezik a fáziskiesés fogalma, pontosan ugyanígy, a kinek kell három fázis kérdéskör kapcsán.

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=139039629&t=9007165

Végtelen ciklusba keveredtél?

Előzmény: Mekk Elek ezermester (69317)
GeriSoft07 Creative Commons License 2016.07.01 0 0 69323

A villanyszerelőknek csupán csekély százaléka kerül olyan feladat elé élete során, amihez ténylegesen szükség lehet egy-egy szabvány teljes szövegérnek végigolvasására.

 

Meddig folytadod az agymenest? Egesz munkaja/elete folyaman talalkozik vele, es szuksege van ra!

Előzmény: Mekk Elek ezermester (69315)
GeriSoft07 Creative Commons License 2016.07.01 0 0 69322

De, sokszor van ilyen, van is a3f oran piros led, vilagit ha nincs meg minden fazis

a motornem eg le, mert a hokioldo megvedi, okos ember meg tesz fel fazisort is

megint nagyot mondtal

Előzmény: Mekk Elek ezermester (69317)
Garfield007 Creative Commons License 2016.07.01 0 0 69321

Mondom a címet, intézd az áramszünetet. 1 és 2 eltünő fázist is elő tudnak adni. 

Ha igazam lesz és saját szemeddel látsz ilyet, befejezed az itteni pályafutásod?

Előzmény: Mekk Elek ezermester (69317)
Jahno Creative Commons License 2016.07.01 0 1 69320

"még soha nem láttam olyan  áramszünetet, hogy az utcáról csak egy vagy két fázis jött volna be.

Olyan emberrel már találkoztam, akinek a sógorának a volt osztálytársának a dél-Afrikában élő nagynénje állítólag már hallott ilyenről, de én még soha."

 

Én sem láttam még lila elefántot, ettől függetlenül lehet létezhet. Viszont ilyen áramszünetet már igen. Akkor mi van?

Előzmény: Mekk Elek ezermester (69317)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!