Keresés

Részletes keresés

csabi73 Creative Commons License 2002.05.10 0 0 172
Kedves Andrea!
Az egyik fejőskecskémnek valami csomó van a tőgyében.Mi lehet az?
Te nagyon sokat értesz a kecskékhez ezért kérem a segítséged.
Köszi.
Előzmény: Gabinet (171)
Gabinet Creative Commons License 2002.05.10 0 0 171
Sziasztok és köszi a választ........Rendesen megnőtt a csöcse, a bal nagyobb mint a jobb, most olyan 10 cm körüli. Enni nagyon szépen eszik és a mozgással sincs hiba, mert sportot űznek a kis bak kergetéséből. Akkor ezek szerint türelmesen figyelem és várok, valamint ezentúl a 'biztosan nem sikerültet' is felírom a naptárba.
Előzmény: andreja (170)
andreja Creative Commons License 2002.05.10 0 0 170
Letezik alvemhesseg, de foleg termeszetes paroztataskor eleg ritka.

Csak a csecsbimboja nyult meg, vagy kezd kifejlodni a mirigyallomany? Ha maga a togy kezdett el novekedni, akkor minden bizonnyal vemhes a noci. A has merete nem mervado, nem mindig latszik rajtuk, hogy akar ket teljesen normalis gida is van bennuk. Etesd bosegesen, foleg szalas- ill. zoldtakarmannyal. A sok mozgas nagyon fontos neki.

Termeszetes korulmenyek kozott majdnem 100%os a vemhesules, ezert aztan az "azt hittuk nem sikerult" az tobbnyire biztosan sikerul. Nalunk pl. osszetortek a ket karam kozti keritest a lanyok, es nehany (valoban kis)fiu atszabadult hozzajuk 1-2 orara. "nem volt itt semmi, szerencsere" gondoltuk. Az osszes - akkor meg (szandekosan) - ures anyat folparoztak sikerrel. Ugyanakkor pl. a kecske mesterseges termekenyitese - ezek utan azt gondolhatnank, hogy gyerekjatek - nem egy diadalmenet.

Előzmény: Gabinet (166)
andreja Creative Commons License 2002.05.10 0 0 169
Kecsketenyesztok Szovetsege, Herceghalom, 06-23-319133/127 mellék

Majd ok elmondjak, hogy tudnak-e neked nyujtani barmit is.

Előzmény: csabi73 (165)
andreja Creative Commons License 2002.05.10 0 0 168
Elvileg van. Felvasarlo es termelo kapcsolata nem eppen surlodasmentes.

Legeltetni bizonyos csoportokat szoktunk, a tobbsegnek agyba visszuk a reggelit.

Előzmény: csabi73 (164)
Gabinet Creative Commons License 2002.05.09 0 0 167
Szia Barni Boci...........Barnabás üdvözől, tök jól van, bár még mindíg sokat bökdösik. Eszik, iszik, sokat játszik és ha rájön, üvőlt mint a sakál, sokszor ok nélkűl............ A fejési technikámmal van némi gond, eddig meleg levegőn kívűl semmi eredményt nem értem el. Viszont holnap hivatalos vagyok a szomszéd faluba, és kapok oktatást a technológiai fogásokból. Azután remélem nekem is menni fog.Ha lessz újabb kép, küldeni fogok. Üdv.
Gabinet Creative Commons License 2002.05.09 0 0 166
Sziasztok.......Andreja..........A bizonytalanságom okán írok. Elkövettem azt a hibát, hogy egy késő téli pároztatás idejét nem írtam fel. Azt hittük nem sikerült. A nőstény csöcsei egy hete megereszkedtek kb 5-7 cm nagyok. Testes is de nincs konkrétan körvonalazható nagy hasa, mint a másiknak volt. Kérdés.....Ha a tőgye megnő akkor az összefügg azzal hogy vemhes, vagy létezik a kecskéknél is álterhesség. (első ellése lenne) Nála nem látok kölyökrugdosást, bár ez a másikra sem volt jellemző. Vidám, jól eszik és a kedve töretlen. Egyébként a késői tüzelésnek az lehetett az oka, hogy a tavasszal, tavaly, letőrte az egyik szarvát és ez miatt eléggé elmaradt fejlődésben a tesójától.
Köszi előre is, Gábor
csabi73 Creative Commons License 2002.05.09 0 0 165
Nincs kapcsolatom velük,mit nyújtanak ők.
Előzmény: csabi73 (164)
csabi73 Creative Commons License 2002.05.09 0 0 164
Kedves Andi!
Van piacod erre a tej mennyiségre?
Tejként vagy sajtként értékesíted a napi mennyiséget?Mekkora területen legelnek az állatok?
Az én kecskéim egész nap legelnek csak aludni járnak az istálóban különben villanypásztor vigyáz rájuk.
Előzmény: andreja (163)
andreja Creative Commons License 2002.05.09 0 0 163
Akar 20-30 anya biztosithat egy embernek megelhetest, de hat ugye ez nagyon sok dolog fuggvenye.
Pl. annak is, hogy ki mennyibol tud megelni...
Előzmény: andreja (162)
andreja Creative Commons License 2002.05.09 0 0 162
Kicsit felreertheto volt : nem azert nem megelhetes, mert ahhoz keves lenne.

Kecsketenyesztok Szovetsegevel van kapcsolatod?

Előzmény: csabi73 (160)
andreja Creative Commons License 2002.05.09 0 0 161
Ahhoz tul sok, hogy masodallas legyen, de meg nem megelhetes.
Előzmény: csabi73 (160)
csabi73 Creative Commons License 2002.05.09 0 0 160
Sziasztok!
Sajnálom,ha nem működik rendessen a honlapom,hamarossan szakítok rá időt.
200 kecske hát az tényleg nem piskóta!
Ebből élsz vagy csak másodállás?
Mi Nagylózson lakunk Soprontól 20 km,jártál már erre?
Előzmény: andreja (159)
andreja Creative Commons License 2002.05.08 0 0 159
Csaba, nem igazan jon le a page, azon biztos ott a valasz, de igy inkabb itt kerdezem, hogy merre vagytok ezzel a nyajjal?
Előzmény: csabi73 (156)
andreja Creative Commons License 2002.05.08 0 0 158
Mosonmagyarovaron pl. de biztos van Pesten is. 2 eve vettem tablettas oltot, valahol az I. keruletben Szalag u. kornyeken, sajnos nem tudom pontosan, ha ott jarnek, megismernem.
Ha kultura nincs megteszi a tejfol, joghurt is.
A kecskek szama nem pontosan meghatarozhato parameter. kb. 200, de lehet, hogy ez mar nem is annyi, mint az elobb.
Előzmény: csabi73 (156)
barni_boci Creative Commons License 2002.05.08 0 0 157
A weblapotokon a legtobb kep nem jon be, es igy nem talaltam meg a kecskeidet. Pedig kivancsi lennek!

Az antivet-nel hetfon 1 hetes hataridore igertek a tejoltot nekem telefonon. Majd meglatjuk, en eloszor vasarolnek naluk, igy nem tudom, mennyire megbizhatok.

Előzmény: csabi73 (156)
csabi73 Creative Commons License 2002.05.08 0 0 156
Sziasztok!
Nekem 1 híján 20 kecském van.
Andreja te hány kecskével foglalkozol?
Az Anivetnél kb 1 hónapja nem kapom sem sajtkultúrát sem tejoltót hol lehet kapni rajtuk kívül?
Ha nem sikerül hamarossan beszereznem önthetem ki a tejeket.
Ha megnézitek a honlapomat láthatjátok a kecskéinket!
www.extra.hu/maros.csaba
Előzmény: andreja (154)
csabi73 Creative Commons License 2002.05.08 0 0 155
Sziasztok!
Nekem 1 híján 20 kecském van.
Andreja te hány kecskével foglalkozol?
Az Anivetnél kb 1 hónapja nem kapom sem sajtkultúrát sem tejoltót hol lehet kapni rajtuk kívül?
Ha nem sikerül hamarossan beszereznem önthetem ki a tejeket.
Ha megnézitek a honlapomat láthatjátok a kecskéinket!
Előzmény: andreja (154)
andreja Creative Commons License 2002.05.06 0 0 154
Az Anivet boltja a XIV.ker Remeny u-ban van. Telefonon is megrendelheted, a postaktg lehet, hogy tobb lesz m. a cucc, raadasul azt hutve illik tarolni, ugyhogy szerintem egyszerubb elmenni oda. www.anivet.hu is van.
Előzmény: barni_boci (153)
barni_boci Creative Commons License 2002.05.06 0 0 153
Ez tetszik ez a recept! Ki fogom probalni, amint osszegyulik a tej. Már csak azt mondd meg, hol szerezhetem be az Anivetnel-t? Állatpatikában?
Előzmény: andreja (152)
andreja Creative Commons License 2002.05.03 0 0 152
ja amig nem szagos meg jo izu addig jo. Ha mar volt teteje, akkor hamarabb is megvolt az aludttej de nem nagy hiba, amint tapasztalhattad.

Sajthoz kell tejolto (pepszin nem jo) pl. Anivetnel van folyekony 100ml-es az 200 l tejhez jo (szerintem kevesebbhez, de mindegy), adagolashoz kell egy 5ml-es fecskendo.

Idot ugy szanj ra, hogy az egyik fejes utan legyen ra ket orad utana meg soknapig nehanyszor nehany perced. Akkor legyen keznel masfel napi (harom fejes) frankon lehutott tej. Labosba bele + ra a 4. friss fejes, ez 7 liter. Melegitsd fol 36-38 fokosra, es keverj hozza 4 ml oltot a fentibol, allitsd meg a tejet (azzal amivel megkeverted, hogy ne mozogjon a labosban), fedd le, es ne erjetek hozza kb. 45 percig.
Akkorra megalszik, kessel vaghatonak kell lennie, mint a kocsonyanak, ha meg nem olyan, varjal es otpercenkent ellenorizd. Ha jo, akkor egy eles es hosszu kessel aprora kell vagni, alagyujtani a legkisebb langon es platnin nagyon lassan fol kell melegiteni 36-40 fokosra, kozben allandoan kevergetni es a nagyobb darabokat tovabb apritani kb. babszem nagysagig, nagyon tiszta kezzel lehet kevergetni es ugy hihalaszni a nagyobb halacskakat.
ez kb. 10-15 percig tart, a vegen mar ha osszemarkolsz egy csomo alvadekot, akkor osszeall. ekkor ki kell szurni pl. tesztaszurovel (muanyag jobb) egy lukacsos formaba pl. muanyag tesztacsopogteto, ovatosan belenyomkodni, hogy vizszeru savo folyjon belole, ha tejszeru, akkor tulsagosan paszirozod es sok ertekes dolog tavozik, aminek benne kene maradni. Nehany perc utan osszeall annyira, hogy meg lehet forditani es ugy nyomkodni tovabb, aztan valamivel hosszabb ido utan megint forditani, es igy tovabb, amikor mar vagy 5-6szor megforgattad, akkor hagyhatod benne 2-3 orara, es utan forditani, majd 5-6 ora es forditas es ujabb 5-6 ora mulva mehet bele a kb 20%-os sooldatba. Ez kb. 80-90dekas sajt lesz 4-5 orat a soban uszik, utan meg kell benne forditani ujabb 4-5 ora utan kivenni es megszaritani (megtorolni). Ezutan huvos helyen egy tiszta deszkan erlelni kell, naponta megforditani, ha penesz indul rajta, akkor a felrerakott sooldatban letorolgetni, megszaritani es tovabb erlelni. Ha az elejetol fogva vegig meguszta a karos bacikat, akkor 10nap-2 het utan mar lesz belole valami.

Minden fenti mondatot (muveletet) tovabbi husszal lehet boviteni es finomitani. Ezert aztan a lehetseges sajtfelesegek szama sokezer, foleg kisuzemi korulmenyek kozott mondhatni, hogy egyedi minden darab. Kell némi tapasztalas es probalkozas. A teljesseg kedveert mashogy is lehet csinalni, es azt is sajtnak hivjak, de a focsapas ez.

Azt a videot nagyon nagyon ajanlom figyelmedbe.

Előzmény: barni_boci (151)
barni_boci Creative Commons License 2002.05.03 0 0 151
Na kész lett a túró!

3 napig állt a kazán tetején lábosban. A tetejen keményebb hab szerű dolog úszott. Ekkor kimelegitettük és felkötöttük. Most logott 24 órát, és nerég levettem. Remek lett. Kb 2 l tejből kb 30 dkg lett.
Ugye hűtőben ugyanúgy eláll, mint a bolti tehéntúró?

A tej kezd beállni, napi 3,5 liter. Ha reggel több van, este kevesebb, vagy forditva.

Valami egyszerű sajtreceptet megpróbálnék. De a könyvben túl sok szerepel. Melyikkel kezdjem? Hasonló egyszerű algoritmus van valamelyikre?

andreja Creative Commons License 2002.04.30 0 0 150
Az elofordul, hogy nem egyformak.
Előzmény: barni_boci (149)
barni_boci Creative Commons License 2002.04.29 0 0 149
Köszönöm az instrukciókat, még ma megcsináljuk a túró alaplépéseit.

Itt beteszek egy képet Barnabásról, ami már az új otthonában készült!

Más. Lehet az, hogy az egyik cicin szűkebb a lyuk, mint a másikon. Fejésnél határozottan nehezebben és lassabban jön a tej, mint a másikból. Persze az esik bal kézre, lehet, hogy az is számít?

Előzmény: andreja (147)
andreja Creative Commons License 2002.04.29 0 0 148
Ha turoban profi vagy, akkor johet a sajt....
Előzmény: andreja (147)
andreja Creative Commons License 2002.04.29 0 0 147
A sajthoz a haromnapos tej mar hatareset.

A turot el lehet nagyvonalakban meselni. Az egyik modszer szerint az aludttejet ovatosan fol kell melegiteni kb. 45 fokig, amikoris elvalik egymastol a turo es a savo. Ezutan az elobbit le kell szurni, hogy az utobbi eltavozzon belole. Ezt praktikusan valamilyen ritka szovesu ruhan keresztul batyuba kotve celszeru csinalni, follogatva nem tul meleg helyen (ilyentajt meg ez nem problema) kb. 24 oran keresztul. Ami ezutan a ruhaban marad, az a kesz turo, mehet a hutobe, onnan a hasba. A savot nem kidobni, a kutyad halas lesz erte. Pipi, malac detto.

Az aludttejig eljutni a kecsketejjel viszont nem mindig konnyu, mert az sokkal nehezebben alszik meg, mint a tehentej, foleg ha valtozatosan taplalkozik az allat, es a tej mindenfele joban gazdag. Ilyenkor segiteni kell neki: az osszegyujtott tejet melegitsd fol 40 fokosra (3 napnal regebbit inkabb ne rakj ebbe se), es kb. 10 l tejhez keverj hozza egy fel doboz friss tejfolt (aminek jo soka jar le a szavatossaga). A tejfolt hozzakeveres elott tejjel lassan higitva csomomentesre es folyosra kell keverni, ugy hozza onteni a tejhez. Ezutan a tejet szobahomersekleten - vagy melegebben, de ehhez egy kandallo kell - tartsd, amig megalszik. Celszeru rogton abban a rozsdamentes labosban csinalni, amiben majd kimelegited a turot.
Hogy a te tejed mikor alszik meg, azt majd megtapasztalod. Amikor tejfolszeru az allaga, akkor jo. Nem lehet budos, nem szinezodhet el. Az egesz folyamat kozeppontjaban a tejsavbacik elszaporodasa all, es ha tulszalad a dolog, elofordulhat, hogy a ph annyira lecsokken, hogy mar annak hatasara kicsapodik a turo. Ezt nem szabad megvarni.

Előzmény: barni_boci (145)
andreja Creative Commons License 2002.04.29 0 0 146
Van nekik - tobbek kozott - egy kecsketartasrol szolo es egy sajtcsinalasi (kecskere kihegyezett) videojuk, a hasznalati ertekhez kepest szerintem versenykepes aron es talan meg utanvettel is elkuldik, ha nem esnek utba.

PROFILM Cultural Services. KFT.
1074 Budapest, Dob u. 47
Tel.: (+36 1) 342 2429, 342 0702, Fax: (+36 1) 342 2429

Előzmény: barni_boci (145)
barni_boci Creative Commons License 2002.04.28 0 0 145
Az abrak rendben van, talán kicsit többet adok, mint mondtad. De lucernaszenat nem adok meg neki, mert szabdon legel. Remek friss fű nő most, és a sérült lába miatt ugy is csak lefelé legel. Viszont amikor csak tehetem, a kozeli patakpartrol meg a szomszedból hozok neki egyéb zöldet, pl. vadlucernát is. Az nagy kedvenc. És plusz a konyhai-kerti zöldszemét.

3 napig nem voltam itthon, Apámék fejték a tejet (néha ketten, mert nekik nem volt olyan kezes), most itt áll pár liter.
Irtad, hogy csináljak túrót vagy 80 dekás sajtot. Persze én elolvastam a könyveket, de ott koplikáltnak tűnt. Kérhetlek, hogy szokásos laza de jól érthető stílusodban meséld el e két termék rövid készítési útmutatóját?
És ami plusz kell ezekhez, hogy lehet beszerezni vagy előállítani?

Egyébként a sérült lába javul, már néha ráállogat.
De arra tudsz-e magyarázatot, miért szeret a hamuban feküdni, és félig égett végű ágakat rágcsálni?

Sziasztok.

Előzmény: andreja (144)
andreja Creative Commons License 2002.04.26 0 0 144
Egyebkent 3,6 l-t adott ma. Mire lehet ebbol kovetkeztetni hosszabb tavra?
Tudod, tegnap vittek el az utolso gidat. Mire szamitsak, hogy fog ez
szerinted alakulni?

Sok mindenre nem. Egyenlore nagyon jol tejel, etesd bosegesen, mert a sok tej sok tapanyagot von ki a szervezetebol. napi majdnem 1 kg - de nem tobb - abrakot kapjon, aminek legalabb a harmada korpa legyen, es legjobb lenne hozza annyi lucernaszena, amennyi csak belefer. Ha meg szeptemberben is napi ket liter folott lesz a tej, az mar sokkal tobbet mond rola. A napi 3.6 egyebkent mar jo arra, hogy ketnapi 7 liter tejbol egy jo kis 80 dekas sajtot csinalj...

andreja Creative Commons License 2002.04.26 0 0 143
300-ig barati, 300-500 realis, 500-tol jovedelmezo.
Előzmény: andreja (142)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!